Promedica24

Opinie o Promedica24

Mania

Polecam pracę w tej firmie! Każdy wyjazd zorganozowany od A do Z, prywatne ubezpieczenie, testy na covid robione przez firmę. Bus podjeżdża pod dom i odwozi bezpośrednio do podopiecznego. Praca ciężka, wymagająca i odpowiedzialna, ale dobrze płatna. Nie mam na co narzekać. Trafiam na bardzo fajnych seniorów. Raz musiałam wcześniej zjechać, bo senior zmarł, ale szybko dostałam nowe zlecenie.

Beata
@Mania

Dobrze płatna tzn ile na rękę za mc takiej pracy? Czemu stawki nie podasz.

Malgosia

Pierwszy wyjazd z Promedica 24 w Łodzi. Babeczki bardzo pomocne na każdym etapie załatwiania wyjazdu. Język niemiecki w stopniu podstawowym zaliczyłam. Oferta zgodna z tym co było na zleceniu. Strach minął na miejscu. Finansowo jak na pierwszy raz bardzo dobrze. Szkoda tylko, że nie mogę dalej z nimi jeździć ponieważ mam malutkiego pieska i nie mam zlecenia na wyjazd z nim. Ogólnie polecam

Ktoś

Dzień dobry wszystkim mam pytanko. Mam jechać do pracy do opieki nad osobą starszą jest to Pan. Ten pan jest schorowany będę się nim zajmować ale jest też żona zdrowa której nie mam w kontrakcie. Będę pracować dla jednej osoby. Pytanie czy muszę gotować prac Pani robic cokolwiek dla niej bo wiem ze tego inni podopieczni wymagają. Jakby była taka sytuacja gdzie sie z tym udac i czy muszę się na to godzić. A druga sprawa jest taka że chodzi o wyżywienie jaki koszt jest na mnie tygodniowo który musi mi ta rodzina zapewnić. Pozdrawiam

HB
@Ktoś

Jak się zgodziłaś, ze jedziesz do podopiecznego ,który mieszka z żoną to oczywiste, ze tak naprawdę gotujesz dla dwóch osób, sprzątasz też jakby dla dwóch itd itp. W wynagrodzeniu różnicy nie ma prawie żadnej. Bo teoretycznie ta druga osoba nie wymaga opieki. Bywa fajnie w takich miejscach a bywa, że z tą osobą nie wymagającą opieki jest więcej zamieszania niż z podopiecznym.

Opiekun
@Ktoś

Jesli nie masz tej Pani wpisanej wzleceniu to nic dla Niej nie robisz. Sprawdz dokladnie kogo masz wzleceniu wpisanego. Min na wyzywienie dla Ciebie to 70 E na tydz, chociaz ostatnio stawka wzrosla. Dopytaj Koordynatorki

Opiekun
@HB

Gotowanie to najmniejszy problem .Jeśli małżonka jest sprawna ,to masz nadzorcę ,wszystko wiedzącą panią lepiej. I już ona zadba żeby Twój czas pracy był optymalnie wykorzystany ,.Mycie okien co 2 tygodnie ,pyłek na podłodze świadczy o Tobie że nie sprzątasz. I wiele innych ... Chyba że trafisz na Anioła .Ale pomyśl w jej skórze/ przyjeżdża do Twojego domu osoba z biedniejszego kraju .Płacisz agencji duże pieniądze ,co robisz ...wymagasz dużo ,bo przecież płacisz co miesiąc nie mało. To nic że opiekunka odwala robotę i nie ma z tego kokosów

Nysa
@Opiekun

Mycie okien i zawieszanie firanek to nie masz obowiązek jest. I podopieczny do idealnej śmierci może dzwonić do firmy i skarżyć chyba że się coś zmieniło teraz że musimy to robić. Jeszcze w czerwcu nie było tego przymusu. Jak chce okna żeby podopiecznym umyć to za dodatkowe ????.

@Opiekun

Jezeli o mycie okien to mozna myc tylko i wylacznie takie ktore daja sie umyc stajac stabilnie tzn.na podlodze nie mozna korzystac z zadnych podwyszen typu drabina krzeslo itp.

Małgorzata Lodz
@Opiekun

Jeżdżę z firmą Promedica od 2017 roku,mój pierwszy kontrakt to 3 miesiące,obiekcji mnóstwo,stres o obawa jak odbierze mnie podopieczna i jej rodzina towarzyszyły mi do samego spotkania.Kontrakt i rodzina super.Moj niemiecki po kursie pozostawiał wiele do życzenia ale osłuchanie i chęć dalszej nauki owocowały.Dzisiaj mogę powiedziec że po tylu latach współpracy ważne są :doświadczenie,empatia,zaangażowanie do pracy a co najważniejsze to te prace trzeba lubić.Jesli chodzi o współpracę z firmą Promedica to powiem tak,nie zamieniłabym na żadną inną mimo wielu kuszących innych ofert.

Krystyna Duchnicz

Czy jak pracują młodzi ludzie w Promedika, to czy ten okres ich pracy zaliczany jest do lat pracy jaki potrzebny jest do pełnej emerytury ? Czy ta umowa wlicza się , czy to jest umowa zlecenie ?

@Krystyna Duchnicz

Po co kobieto ludziom zadajesz takie pytania? Masz forum dyskusyjne,pracodawca się pokazuje i też odpowiada na zadawanie pytania to jego zapytaj. Dostaniesz wiadomości u samego źródła.

E
@Krystyna Duchnicz

Serio myślisz że za kilka lat ZUS wypłaci Ci emeryturę?? Rząd nie ma własnych pieniędzy, jest niż demograficzny.. Lepiej samemu odkładać pieniądze na jakiejś konto typu ike etc. Chyba że chcesz mieć jałmużnę i najniższą krajową, gdzie nie wystarczy nawet na leki. Ludzie pracowali przez 40 lat i co teraz mają.. nic!

Opiekunka Osób Starszych

Rozmowa w języku angielskim.

Zainteresowania, opowiedzieć o danym dniu itp

Maja

Masz na to jakieś dowody? To dość poważne stwierdzenia i uważam, ze warto się zastanowić zani coś takiego się napisze. Masz jakieś osobiste nieprzyjemne doświadczenia z firmą?

Claudia

Promedica jako jedna z niewielu firm zawsze płaci ZUS od sredniej krajowej i nie zaniża wynagrodzenia. Wszystko jest legalne. To mi się w tej firmie bardzo podoba, bo wcześniej różnie trafiałam. Poza tym wyjazdy są świetnie zorganizowane, koordynator zawsze czuwa.

Joanna
@Claudia

Na podstawie jakiej umowy jest płacony zus?

Halina
@Claudia

Dowiedz się, czy co miesiąc jest ZUS odprowadzany????

@Joanna

Szanowni Państwo, składki ZUS są odprowadzane na podstawie dwóch umów zawieranych każdorazowo z Opiekunem/Opiekunką - umowy zlecenie w Polsce i umowy zlecenie w Niemczech. Składki są odprowadzane od całego kontraktu. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem: 22 250 55 00. Pozdrawiamy Zespół Promedica24

@Halina

Wystarczy skontaktowac sie z ZUSem i sprawdzic ja uczynilam 3 krotnie i wszystko jest ok.Pozatym jestem emerytka i raz w roku prosze ZUS. o przeliczenie emerytury z tad jestem pewna ze skladki sa odprowadzone

Joanna
@Promedica24

Uprzejmie proszę o odpowiedz w którym momencie w takim razie zawierana jest umowa zlecenie o opiekę. Nie dostałam takiej stad moje wątpliwości

@Promedica24

Dzień Dobry, Składki powinny być odprowadzane każdego miesiąca niezależnie czy to praca w Niemczech czy w Polsce. Ustawa z dnia 22 lipca 2916 o zmianie ustawy o wynagrodzeniu minimalnym oraz niektórych innych ustaw mówi jednoznacznie że ze do art 8 dodano art 8a w tym pkt6 który wskazuję że od umów zleceń zawartych na okres powyżej jednego miesiąca wyplaty dokonuje się przynajmniej raz w miesiącu. Przy czym przepisy zus wskazują w przypadku delegacji od tej wyplaty która musi mieć charakter miesięczny na podstawie chociażby ww ustawy składka na ubezpieczenie nie może być niższa niż średnia krajowa(w przypadku pracy w Polsce nie może być niższa niż to wynika z przepisów o minimalnej stawce godzinowej) . Myślę że zleceniobiorcy z jednej a zus ale nie tylko z drugiej strony mogą dochodzić praw wynikających.z tych przepisow(jak i innych)

Taka tam
@Promedica24

Jak to umowa w Polsce też opieka czy co ?

Truda
@Claudia

Niestety, z ZUS-em nie jest tak kolorowo. Firma odprowadza ZUS od umowy zlecenia i rzeczywiście od średniej krajowej, ale... Płaci wynagrodzenie jeden miesiąc pracy do 10, a za drugi do 30. W związku z czym wynagrodzenie za dwa miesiące wpływa na konto w jednym miesiącu i od tego płacony jest ZUS od średniej krajowej, a od reszty kwoty nie. Praktycznie wygląda to tak, jakby składki emerytalne odprowadzane były za dwa miesiące pracy od jednej średniej krajowej, czyli dzieląc to na dwa, nie wiem czy wyjdzie od płacy minimalnej. Dzieje się tak zgodnie z literą prawa, niestety.

AB
@Claudia

Tyle że co drugi miesiąc ten ZUS jest płacony

@Claudia

Również adnotacje dot. pobierania kwoty za wyżywienie i za zakwaterowanie, to jest legalne?

Karolina.
@Truda

Niekoniecznie zgodnie z litera prawa, bo te mówi że od zleceń jest wynagrodzenie przynajmniej raz w miesiącu .ma Pani więc 2 wynagrodzenia od którego powinny być odprowadzane osobne składki w wymiarze nie mniejszym niż od średniej krajowej kazde

@Karolina.

Może to naiwne pytanie, ale dlaczego firma zawiera dwie umowy zlecenie, jedną w Polsce i drugą w Niemczech? I jakie to kwoty pobiera za wyżywienie oraz zakwaterowanie w stosunku do zarobku?

@Adam

Szanowny Panie, dwie umowy wnikają ze świadczeniu usług w dwóch różnych miejscach i podlegają dwóm różnym systemom podatkowym. Jeśli chodzi o potrącane koszty, to są one zależne od indywidualnych czynników, takich jak doświadczenie czy długość kontraktu, wynikają m.in. z obsługi firmy, ponadstandardowego zakwaterowania oraz szkoleń z zakresu świadczenia usług pomocy domowej i opieki, nauki języka obcego, materiałów szkoleniowych oraz ubezpieczenia kosztów i organizacji leczenia w czasie trwania zlecenia. Kwota jest potrącana z wynagrodzenia, a wraz z doświadczeniem i podniesieniem kwalifikacji jest obniżana, co może skutkować wzrostem wynagrodzenia. Transport oraz wyżywienie nie wchodzą w skład kosztów i nie są potrącane z wynagrodzenia. Więcej informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu 22 250 55 00. Zapraszamy do kontaktu. Zespół Promedica24

Zwracajcie uwagę na kalkulacje wynagrodzenia i długość zlecenia !! Może sie zdarzyć ze kalkulacja wynagrodzenia będzie za miesiąc (tzn stawka za 31 dni ) a długość zlecenia to 33 dni …ot taki cwancyk )-:

Teresa

Nie polecam współpracy z firma Promedica24. W porównaniu z innymi firmami, wynagrodzenie jest bardzo niskie. Ja za pierwszy wyjazd (6 tygodni) do opieki nad małżeństwem, otrzymałam 1200 euro. Rodzina wspaniała, bardzo chcieli bym wróciła, wiec wywalczyłam sobie 1500 euro na drugi wyjazd do tej samej rodziny, Tymczasem koleżanka wyjechała z innej firmy i za podobne miejsce pracy otrzymała 1800 euro MIESIECZNIE!!!! Po dwóch wyjazdach, zrezygnowałam ze współpracy z Promedica24. Warto przeszukać internet.

Jaga

Ja mam zupelnie inne doswiadczenie i to wlasnie z promedica.Ale kazdy ma prawo do swojej oceny i zdania

LULEK1310
@Teresa

Zgadzam sie, bardzo malo płacą to jest dla osob z podstawowym językiem, i komunikatywnym

Kazik
@Teresa

Przed wyjazdem wiedziała Pani ile zarobi ? Czy kwota na umowie się różni od tego co Pani otrzymała ?

aniya

Jak znajdziesz firmę ,która się nie zabezpiecza przed nieodpowiedzialnymi pracownikami , firmę ,która nie ma kar w umowie to proszę napisz drukowanymi literami ...Pracuje od początku powstania firmy ,ani razu nie miałam żadnej kary ,a gdy sytuacja losowa zmusiła mnie do szybszego powrotu do Polski nie było z tym problemu. Przeważnie niezadowolenie jest z powodu finansowego i tu się zgodzę ,ale odprowadzanie składek , transport ,ubezpieczenia obowiązkowe i prywatne i wyplata na czas to atuty tej firmy . Niestety i Salomon z pustego nie naleje , zanim poszukasz innej firmy zapytaj czy sa odprowadzane składki i czy czasem nie od 50euro i czy po przyjeżdzie do Polski nie będziesz musiał się rejestrować w UP. ps . wczytaj się dokładnie w umowę kara jest za picie alkoholu i porzucenie pracy ...czy w innych firmach to jest dopuszczalne?

@Teresa

Witam serdecznie Jaką firmę Pani poleca zatem??

Pola
@Teresa

Jeśli Pani pasowała ta konkretna rodzina a firma Promedica 24 nie .to zawsze można dogadać się z rodziną i ja przenieść do firmy,w której opiekunkom dobrze płacą.Ja pracowałam u fajnej rodziny i jak zobaczyli ile zarabiam w P24 yo przenieśli się do innej ,w której do nich wróciłam To było by dobre małżeństwo Miki ludzie ale oboje już nie żyją

Ana
@Ania

świetne pytanie

@Pola

Zanim polecisz takie "głupoty" zainteresowanym i czytającym to się zastanów na jakim etapie jest twoja wiedza. Ty dostajesz umowę i umowę dostaje klient ,czyli człowiek potrzebujący opieki. W tym dokumencie są warunki zakończenia pobierania usługi z Pr24. I zapewniam cię ,że twoja podpowiedź tu nie wypali a narobi kłopotów.

Niepamietam
@Teresa

Ma rację inne firmy jest ich dużo na rynku pracy dziś .to nie średniowiecze jedna tylko firma to było kiedyś.

Nieznam

Niedlamnie opieka.wole pracę w firmie na produkcji.to nie dla mnie praca .

Niepamietam

Pracowałam dawno temu w tej firmie z 5 lat temu.mialam 3 wyjazdy jest dobra firma.zdjecua były robione pamiętał.ale to był mój rozwód i kiedy dostałam odeszłam bo nievhce pamiętać prac życia w tym czasie przeszłym.

ollo

Pracuję już w promedice ze 2 lata,praca ma plusy.Nie trzeba dojeżdżać do pracy samemu,płacą ZUS,piniądze na czas.Minusy ? Zawsze możnaby zarabiać więcej,ale nie jest źle.

Ana
@ollo

Dokładnie tak

@Ana

Co do kasy to pewnie, że zawsze więcej by się chciało. W zasadzie to ciekawa jestem czy ze względu na inflację będzie planowane zwiększenie stawek? Są na to w tym roku tego typu perspektywy?

Megi

Dobre zarobki, możnanauczyć się mówić po niemiecku i poznawać nowe miejsca. Firma jest rzetelna i wiem, że ma tylko sprawdzone oferty i sprawdzone miejsca, gdzie wysyła ludzi do pracy

Opiekunka
@Megi

Ta firma jest tak samo rzetelna jak i twoja wypowiedź i wpis tych kilku zdań. Resztę niech każdy zainteresowany sam sobie dopełni te sprawy w swojej głowie.

@Megi

Tylko sprawdzone? Moja koleżanka pojechała do osoby na wózku, a miała być mobilna, taka sprawdzona oferta, haha

Honorata

no nie wiem czy jej do śmiechu było. ostatecznie jak to się rozwiązało? została i więcej zapłacili czy jak? i firma jak sie odniosła w razie czego?

anonimek

Najlepsze biuro pośrednictwa pracy. Trafiłam na dobre oferty, albo przypadek albo wszystkie mają dobre

@anonimek

Myślisz że kolejne osoby będą łykać twoje nic nie mówiące dwa zdania i ustawiać się w kolejce po robotę? Ludzie od tej roboty też potrafią czytać i myśleć.

ola
@anonimek

te opinie to sobie sama firma wypisuje

Małgorzata

Firma bardzo godna polecenia! Startowałam z rodzinnym doświadczeniem, zapewnili mi szkolenia przed wyjazdem oraz naukę języka dzięki czemu lepiej dogaduję się z podopiecznym! Wypłata super! Naprawdę POLECAM!

Honorata

mogę dopytać o szczegóły jej współpracy? stawka była ugadana już na umowie? to jej pierwszy wyjazd z nimi? i czemu taka kwota miałaby wyjść ostatecznie?

Wanda

Warto skorzystać z ich pomocy. Na pewno znajdziecie pracę! Warunki lepsze niż gdzie indziej

ULA

Lubię pracę jako opiekunka osób starszych

rodzina

Bardzo dobry kontakt z biurem i ciekawe oferty pracy w DE. Za mną trzeci wyjazd

Wioletta

Jestem spokojna o swoją pracę. Polecam w 100%!

nickita

Szczerze mówiąc, żałuję że wcześniej się nie zdecydowałam. Dostałam umowę i korzystne warunki pracy.

Bożena

Na ofertę pracy czekałam mniej niż miesiąc. Świetna stawka i świetne warunki mieszkaniowe

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Warszawa

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 366.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 337, z czego 247 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24