Promedica24

Opinie o Promedica24

Magda

A ja mam pytanie z innej beczki mam podpisaną umowę z ta firmą ale chciała bym jeszcze iść do inne pracy o innej tematyce. Czy mogę się też w innym miejscu zatrudnić?

Magda

Roxanne

Niewielkie wynagrodzenie, podczas gdy firma bierze ogromne pieniądze za pośrednictwo. Stan podopiecznego często niezgodny z podanymi informacjami, pomoc na zasadzie wysłania linków do filmików na (usunięte przez administratora) Nieudolnie tłumaczona konieczność rozdawania ulotek, co nie ma miejsca w innych firmach, także na minus. Plusem jest to, że firma jest wypłacalna i wypłaca wynagrodzenie zgodnie z terminem. Biorąc pod uwagę wszystko, przynajmniej te same pieniądze można zarobić bez wyjeżdżania z kraju i konieczności pracy wymagającej aż tylu wyrzeczeń. Jednorazowo, gdy potrzebuje się pracy od zaraz - OK. Długoterminowo raczej tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma się innego wyjścia. Świadomość warunków pracy i nieprawidłowości wzrasta coraz bardziej wśród opiekunów. Większość utrzymuje współpracę ze względu na sympatycznych podopiecznych, gdy tacy się trafią.

Klara

To szczera prawda, że Promedica24 płaci bardzo mało. Podczas rekrutacji obiecano mi 1450 Euro netto miesięcznie wynagrodzenia za pracę mimo, że jestem po germanistyce i mam doświadczenie w opiece, a ponoć biegłość językowa jest najważniejsza i ceniona w tej pracy. Byłam już trzeci raz na sześciotygodniowym kontrakcie i za żaden miesiąc nie dostałam obiecanej mi kwoty! Rodzina wystawiła mi bardzo dobre referencje, co oznacza, że wywiązywałam się z moich obowiązków należycie. Ponadto w umowie istnieje zapis, że pracuję 40 godzin tygodniowo i za tyle jest mi płacone, a więc powinnam mieć dwa dni w tygodniu wolne od pracy, przyjmując, że pracuję po 8 godzin dziennie. Nie miałam żadnych dni w tygodniu wolnych od pracy i nie pracowałam 8 godzin dziennie, tylko więcej! Taki stan rzeczy jest w mojej ocenie niedopuszczalny! Aktualnie pracuje dla innej agencji i tu mam codziennie 3 godziny pauzy i jeden dzień całkowicie wolny. Ponadto w Promedica24 brak jest jasnych informacji co do możliwości otrzymania bonusów i premii wakacyjnej. Próbując dowiedzieć się w księgowości lub u Koordynatorki czegokolwiek graniczy z cudem. Przypuszczam, że celowo rozliczenia są tak zagmatwane, żeby opiekunowie nie doliczyli się ile tak naprawdę zarabiają. W moim odczuciu niesprawiedliwe rozdzielane są premie wakacyjne przez panie Koordynatorki. Ja będąc przez dwa miesiące wakacji musiałam wywalczyć sobie 250 Euro brutto za te obydwa miesiące łącznie (co mi się udało, ale po bardzo długich negocjacjach), natomiast moja zmienniczka przyjechała na początku września i jej bonus wakacyjny wyniósł tyle samo co mój. Pytanie: czy wrzesień to jeszcze wakacje? Czy lipiec i sierpień , dwa miesiące, jest porównywalny z jednym miesiącem - wrześniem, jeżeli nawet są to jeszcze wakacje? Nie jestem zazdrosna, niech dziewczynina ma ten bonus, ale pytanie za co tak naprawdę? I dlaczego ja musiałam "wywalczyć " go sobie, a ona tak po prostu go dostała, mimo że nie była w wakacje ani dnia? Koordynatorki nie dotrzymują obietnic złożonych przed wyjazdem na kontrakt: obietnica dotyczyła otrzymania przeze mnie bonusu za przedłużenie kontraktu o kolejne dwa miesiące, łącznie 4 miesiące. Raptem po przedłużeniu bonus mi się nie należał, bo weszła kampania wakacyjna - tłumaczenie Koordynatorki. Kwoty, które ponoć można w Promedice24 zarobić, które tak dumnie i kusząco widnieją na stronie internetowej Promedica24 i na ulotkach nie są możliwe do uzyskania, nawet przy bardzo dobrym języku i kilku latach współpracy z Promedica24. Pracowałam dla tej agencji tak długo, bo pierwsza Koordynatorka była bardzo kompetentna i solidna (odeszła z pracy), kolejne to już tylko porażka i stek kłamstw, dlatego odeszłam i nie żałuję. Wybór należy do Was, ale nie dajcie sobie wmówić, że zarabiacie mało, bo języka nie znacie, to tylko wymówki. Poznałam opiekuna, który w ogóle nie znał języka niemieckiego i zarabiał dużo więcej ode mnie, bo pracował w innej agencji. Nie bójcie się odejść jak Wam jest źle, agencji jest dużo i dużo lepsze ;)

@Klara

Dzięki za ostrzezenie.Jeżeli możesz napisać w jakiej teraz pracujesz firmie gdzie masz ten Dzieñ wolny??

Nika
@Klara

Kiedy zadzwoniłam do kadr celem wyjaśnienia kwot i realizowanych przelewów pani z którą rozmawiałam wyrażała się w taki sposób że zaczęłam podejrzewać że jest automatem lub czyta z kartki . Wyniosła i arogancką.

Brave
@Klara

Możesz podać nazwy? Właśnie szukam jakieś z dobrą renomą.

Ala
@Klara

To przy podpisywaniu umowy, nie było symulacji wynagrodzenia? Zawsze miałam każdą, kwotę, która była w symulacji. Fakt, stawki są, w porównaniu do innych firm niskie. Ja za kontrakt 41 dni mam 2500€ netto. Mi mówili że u mnie to wygląda to tak że.. jeśli osoba jest mobilna to za kontrakt mam 2400€ netto, a jeśli małżeństwo/osoba leżąca/osoba na wózku to mam 2800€ netto za kontrakt.

Halina

Może akurat jakaś oferta była z wynagrodzeniem za kontrakt. Nie spotkałam się z innym wynagrodzeniem niż ze stawką za m-c. Inna sprawa, to jak jest płacone. Chodzi o to, ze nie w każdym miesiącu. ZUS jest od wynagrodzenia w danym m-cu odprowadzany. Więc spotkałam się z takimi kombinacjami alpejskimi, ze na przykład za wrzesień płatne w pażdzierniku i za pażdziernik też w pażdzierniku i wtedy ZUS jest tylko w pażdzierniku płacony . Od średniej krajowej.Mimo, ze wypłacona kwota w pażdzierniku jestwyższa niż ta średnia krajowa. Akurat od tej agencji nie otrzymywałam wynagrodzenia, ale ilekroć rozmawiałam w sprawie jakiejś oferty padała kwota stawki „za miesiąc”

Iwona
@Klara

Jaki jest okres wypowiedzenia? ktoś wie?

A jak wyglądał zapis w umowie o tej liczbie godzin? Ktoś wspominał, że jest to 40h w tygodniu, więc jak 24h? Jak już to powinno być to dodatkowo płatne. Rozmawiałaś z koordynatorką na ten temat? Jestem ciekawa jak to tłumaczą.

Opiekunka Osób Starszych

Rozmowa w języku angielskim.

Zainteresowania, opowiedzieć o danym dniu itp

Pojawiła się oferta pracy dla Młodszego Specjalisty ds. Rekrutacji Personelu Opiekuńczego w Gorzowie Wielkopolskim. Zastanawiam się czy nie podesłać swojego CV. Oferowana umowa jest o pracę, natomiast nie ma informacji co do wynagrodzenia. Ile realnie można zarobić? Jest zapewnienie o pomocy ze strony personelu w proces wdrożenia, ludzie są faktycznie życzliwi a atmosfera pracy w porządku?

Przeczytałam tu, że płacą bardzo mało, ale jednak chciałabym dopytać o szczegóły, żeby się niepotrzebnie nie zniechęcać. Konkretnie chodzi o zarobki pracownika biurowego z niemieckim. Aktualne oczywiście, bo w ofercie z 2022 z listopada to nic nie napisali, a innej nie ma.

Jagoda

Siedziba firmy w Katowicach robi ogromne wrażenie. Wysoki światowy poziom- standard placówki, wraz z obszernym parkingiem, w centrum miasta. Pani Ewelina, rekrutująca pracownika wzorowo uprzejma, kompetentna, bardzo zaangażowana w swoją pracę. Byłam w Niemczech wielokrotnie i w Anglii kilka lat, powiem tak: ta firma to przykład dla państw zachodnich na bardzo dobrym poziomie.

Aktualność
Z nami z wyprzedzeniem zaplanujesz świąteczny wyjazd do pracy jako opiekun seniora.
Zgarnij bonus świąteczny o wartości nawet 500 €*!
Zasady otrzymania bonusu:

• umów się na spotkanie z rekruterem, podpisz umowę i dołącz do zespołu!

• wyjedź z nami na kontrakt uwzględniający dni świąteczne

* pamiętaj - im dłuższy wyjazd i lepsza znajomość języka niemieckiego, tym wyższy bonus!

Nasze bonusy stanowią doskonałe uzupełnienie Twojej pensji – nie wahaj się z nich korzystać.
O szczegółach naszej akcji bonusowej dowiesz się:

• u naszego rekrutera,

• w każdym z naszych naszych oddziałów,

• pod numerem telefonu: 22 250 55 00

Teresa

@Pracodawca @ promedica24 Witam, proszę Was o pomoc. W dn 28.07.23r.przyjechalam na kontrakt. Chwilę po wejściu podopieczną kazała mi wracać do Polski, nie pasuje jej.Kontaktuje sie z koordynatorem kontraktu,zwleka mnie, tłumaczy się brakim zmienniczki.Mejle pisane na adres opiekun.skargi@promedica24.pl nic nie dają. W opisie jest chorobą SM,gorsze od tej choroby jest zachowanie podopiecznej w stosunku do mnie.Ciagle krzyczy,ubliża że za dużo jem,ja to kosztuje.Nie mogę nic innego ugotować, jeśli już to mam kupić za swoje pieniądze. Gdy ona jest w łazience,ja mam stać pod drzwiami, nie mogę być w pokoju obok.Nie mogę uprać swoich ubrań osobno.Nie mogę wychodzić w nocy do łazienki, jest wspólna,itd.Tego nie było w opisie choroby,tylko że opiekunki traktuje jak powietrze,Krzyki,zakazy,ubliżanie to tak się nazywa?Chcę natychmiast wrócić do kraju,bez ponoszenia kary,powołując się na par.746,pkt 2umowy.Jestem wykończona psychicznie.Czy miał ktoś z Was podobną sytuację?Proszę o odpowiedź i pomoc.

@Teresa

Szanowna Pani, pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji od chwili zgłoszenia. Co więcej – od początku pozostajemy z Panią w stałym kontakcie. Prosimy o cierpliwość – w najbliższym możliwym czasie koordynator skontaktuje się z Panią i udzieli szczegółowych informacji na temat zakończenia zlecenia. Z poważaniem Zespół Promedica24

agn
@Teresa

Czy jest pani już bezpieczna w domu w Polsce? Czy agencja pan pomogła?

Barbara
@Teresa

Ja również wyjechałam na kontrakt 27 lipca kontrakt mówił że zaczynam pracę 28 lipca 2023 r. Moja historia była podobna. Na samym wstępie podopieczny nie chciał mnie ponieważ przez 4 miesiące opiekowała się nim opiekunka z Polski do której bardzo się przywiązał. Pierwszego wieczoru wydzierał się, że tylko "woche". tylko woche mi daje i ani dnia dłużej. Tego samego dnia zabrał mi klucze do bramy i samochodu a samochód był mi niezbędny abym mogła robić zakupy. Przyjechała wnuczka odebrała jemu klucze i oddała mi. Przez następne dni odzywał się do mnie z wrogością i 31 lipca ponownie zabrał mi klucze. Ponownie przyjechała wnuczka, odebrała podopiecznemu klucze i oddała mi. Przeczytałam umowę i złożyłam wniosek o rozwiązanie umowy z Promedica. Poinformowano mnie, że będę miała potrącone 200 euro ponieważ tak jest w umowie że jeżeli nie przepracuję miesiąca będę miała potrąconą taką kwotę. Wróciłam już do Polski ale ten stres wciąż we mnie siedzi.

Daga
@Barbara

A próbowałaś zgłosić wcześniej takie akcje? Czy sytuacja została wyjaśniona i pieniądze zostały Ci oddane skoro to nie z Twojej winy?

Dzień dobry, Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Opisana przez Panią sytuacja jest niezgodna z naszymi standardami. Prosimy o pilny kontakt pod numerem: 501 110 205 - zależy nam na wyjaśnieniu sprawy, Z poważaniem Promedica24

Kaja
@Promedica24

Dzień dobry czytam do wszystko i zastanawiam się czy.warto podejmować taka pracę zwaszcza że dzwonili do mnie z propozycją

Patrycja

Może coś konkretnego ma Pani na myśli aby, zgłaszać? Co się dzieje.. bo ja mam wszystko z tą, firmą, ok, a że wynagrodzenie niskie jest, no to cóż.. każdy, ma symulacje wynagrodzenia i powinien wiedzieć ile będzie zarabiać

Ana
@Patrycja

To krecia robota. Pracuję w tej firmie trzy lata i jak do tej pory nie czuję się poszkodowana. Powoli wspinam się po płacowej drabince. Pewnie wolałabym szybciej ale to moja decyzja, czy przyjmuję takie warunki. Nie widzę żadnych powodów do zgłaszania się do prokuratury, czy na policję.

@Ana

A czemu pojawia się tu wątek prokuratury, czy policji? Co do pracy, to pisze Pani, iż nie czuje się poszkodowana, a czy można ją w takim razie nazwać satysfakcjonującą, pod jakimkolwiek względem? Nauczyła się tu Pani czegoś? I jakie są Pani zarobki po tych 3 latach, kwotowo?

Dzień dobry, Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację. Opisana przez Panią sytuacja jest niezgodna z naszymi standardami. Prosimy o pilny kontakt pod numerem: 501 110 205 - zależy nam na wyjaśnieniu sprawy, Z poważaniem Promedica24

Selena

Nie wykonuj żadnych innych prac,poza tymi co masz w umowie!!!Nie pojechałaś tam na czarno,dzwoń do firmy i powiedz ,że wyjeżdżasz, albo wyślij im SMS i powiedz,że umowa nie zgadza się ze stanem faktycznym.Nie bój się, bo ta co Cie tam sprzedała to się jeszcze bardziej boi.Agencji jest mnóstwo i pracy też,.Znajdziesz coś nowego b.szybko.

Kamila

Płatny Staż w Zespole Obsługi Klienta, na takie ogłoszenie wpadłam w sieci. Firma z tego co czytam oferuje umowę zlecenie, nie ma niestety podanych żadnych widełek zarobkowych jeśli chodzi o odbycie takiego stażu. Orientuje się ktoś jak to finansowo wychodzi? Atmosfera w firmie jest pozytywna, wszystko ok?

Agnieszka

Naczytałam się opinii i miałam wątpliwości co do wyjazdu natomiast ostatecznie się zdecydowałam, nie żałuje od razu powiedziałam czego oczekuję a firma starała się dopasować, na bieżąco byłam o wszystkim informowana, pieniądze też na czas. Polecam bo jak ktoś chce pracować to nie ma najmniejszego problemu.

Jaga

jezdze juz 6 rok z promedica do Niemiec i zawsze przed wyjazdem otrzymuje papiery wyjazdowe z informacja do kogo jade i do jakiej miejscowosci,wiec nieprawda jest ale zadnych informacji kierowca nie posiada ze busie dowiadujemy sie gdzie jedziemy.Owszem kierowca wie do jakiej miejscowosci ma zawiez.Prosze nie wypisywac glupot.Prawda jest taka jezeli podchodzimy do podopiecznego z sercem traktujac go tak jakby byl to nasz czlonek rodziny to jest jest sie zadowolonym ze wspolpracy ale gro opiekunow traktuje wyjazd jako platny urlop i jeszcze sa niezadowoleni.Calkowity brak empati do opiecznego

@Jaga

jestem tego samego zdania

Krysia

Witam byłam z firmą już jeden raz, rzeczywiście mało zarobiłam i chce ponownie z firmą pojechać. Polecacie czy nie? Bardziej chodzi mi tutaj o sztele "miny", choć wiadomo jak to w naszej branży jest...

Honorata

Praca bardzo dobra, wypłaty na czas i ubezpieczenie zawsze na kontrakcie jest pomoc ze strony koordynatora ja jestem bardzo zadowolona polecam tą firmę

Todorka. dimitrova

Dzen dobri ! pracuje w promedica 24 2 łata! Jest tem mega zadowolona! Bardzo dobrą Organizacja ot strony kordinatora! Zawsze się pita że mnie jest dobrze , albo że mam jakieś problemy! Zlecenia i podopieczni luks i luzik! Daje świetne rady bez narzekania! Polecam firmę dla ludzi pracowity! Pozdrawiam

Mateusz

Witam początku było fajnie rodzina niby normalna później wyszło wszystko panu nic nie pasuje panie z promedica24 nic z tym nie robią zlewają mnie i moje wiadomości otóż problem z panem polega na tym że nie chcę współpracy córka twierdzi że ze wszystkimi współpracował na dodatek założyli kamerę w pokoju podopiecznego jak bym mu miał coś zrobić w dodatku pan miał rozmawiać po niemiecku a rozmawia po arabsku jeżeli już rozmawia po niemiecku to nie jest to zrozumiałe zgłaszałem problem dwa razy i nic z tym nie robią

Xxx

Witam Zwracam się z pytaniem do aktualnych opiekunów i opiekunek @Pracodawca Jak wygląda u Was sytuacja z bonusem wakacyjnym ? Jeżeli ktoś już dostał to mógłby się podzielić ile wynosi ? Pozdrawiam

Aneta

Jestem zadowolona z tej pracy. Dobrze zarabiam, podszkoliłam się z niemieckiego i trafiam na bardzo fajnych podopiecznych. Na wyjeździe zawsze można liczyć na pomoc koordynatorki. Polecam

Zbyszek
@Aneta

Dobrze zarabiasz tzn ile konkretnie i za ile dni? Czemu nikt tu z tych chwalących się nie poda swoje stawki /wypłaty. Mówić i pisać to można sobie wszystko, tylko ile w tym chwaleniu się jest prawdy?

@Zbyszek

2200€ netto za 47 dni czyli za kontrakt, dodam że język niemiecki komunikatywny

@Zbyszek

Nie zauważył*ś w postach jakie są stawki???? przecież są napisane, wystarczy poszukać..

Zygmunt
@Natalia

Co mnie obchodzi kontrakt? Ja się pytam ile płaci za 1mc! Kontrakt może nawet i pół roku trwać haha. Ciekawe czy panie rekrutorki dostają wypłatę za np 47 dni, czy za 1 MC tj.30 dni?

@Zygmunt

Jeśli chodzi o jeden miesiąc to jest 1800-1900€ netto na mc, i potem dalsze przelewy to pozostała część.

Xyz
@Natalia

Ha ha ,ja ostatnio mialem stawke 1340 za 31 dni i dodatkowo w tej kwocie kilkadziesiat godzin reklamowania firmy w Polsce …nie byl to moj pierwszy wyjazd !!

@Xyz

Hej, wiesz co, ja nie wiem jaką masz znajomość języka niemieckiego, nie mnie tutaj oceniać, ale ja mam 2200€ za 47 dni. Moja zmienniczka (z którą zmieniam się), ma 2800/2900€ za 47 dni. Ja mam rzeczywiście język niemiecki komunikatywny, a nie podstawowy, a to jest różnica. Ja na początku współpracy z tą firmą, miałam 1640€ za 47 dni, potem mój język lepszy jest i więcej zarabiam. Ja byłam z tą firmą tylko raz, teraz będzie mój drugi wyjazd. Ja nic nie muszę udawaniać, wystarczy znać język niemiecki choćby na komunikatywnym stopniu, to stawkq będzie większa. Każda firma ma swoje stawki, jedna na więcej, druga ma mniej, nikt nikogo nie zmusza do współpracy z tą firmą. Jak dla mnie najlepsze zlecenie było z pośród wielu - gdzie współpracowałam z innymi znanymi firmami, i wielokrotnie na minę trafiłam, opis zlecenia się nie zgadzał. Była nawet sytuacja że były już osoby na tym miejscu, a koordynator nic o tym nie powiedział. Tak jak opis zlecenia przez telefon dostałam, tak, to rzeczywiście istniało na miejscu. Rodzina i Podopieczni mi się fajni trafili, gdzie z innymi firmami tak nie miałam.

Natalia

Nie, ja NIE jestem z biura, po prostu mi się dobrze trafiło z tą firmą, fakt ze stawki są inne w porównaniu do innych firm. Dla mnie liczy się że dobre jest miejsce pracy, pieniędze mniejsze, ale to chyba lepiej mieć sprawdzone miejsca niż jechać z inną firmą i mieć większa stawkę i może być mina. Jedna osoba dobrze trafi a druga źle..

@Xyz

Ja jeszcze mniej. Przed wyjazdem miałam symulacje właśnie takiej kwoty jak Ty ale na 6 tygodni. Mówię na początek ok może być. Po przyjeździe do podopiecznego tydzień już będąc na miejscu dostałam list z symulacją i co się okazało, dostanę bagatela niecałe 1000 € za siedzenie na kontrakcie, pracę w Pl po powrocie i rzekomy bonus wakacyjny. Śmiech na sali, nie dość że mnie wyciulali z kasą to się okazało że będę 3 dni mniej na tej śmiesznej szteli. Opis podopiecznego ma się nijak do rzeczywistości, wszelkiego rodzaju zgłoszenia były tylko uspokajanie ze strony miłej koordynatorki a nikt nie reagował rzeczywiście. Pojechałam z myślą że trochę więcej chociaż na początek zarobię niż w Pl ale wyjdzie że jeszcze mniej.

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Warszawa

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 366.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 337, z czego 247 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24