logo Promedica SA

Promedica SA

Opinie o Promedica SA

olencja 2017-07-02 08:54
to wy z biura dostajecie wcześniej? czy później? Bo my opiekunowie między 5 a 10 czyli na początku miesiąca za przepracowany poprzedni miesiąc do 25 ...w dwóch -trzech częściach :)
mirek 2017-07-03 10:42
jak to jest z tymi karami? czy ktoś dostał wezwanie do zapłaty ?
ja rozmawiałem z prawnikiem, pokazałem umowę, prawnik powiedział, że te kary są niezgodne z prawem, i jak firma by podała do sądu, żeby zapłacić karę, to musi pokazać ten załącznik o karze i czy pokarze sądowi, skoro to niezgodne z prawem? myślę, że nie pokarze i wtedy nie może domagać się kary...
a poza tym na całym świecie są honorowane zwolnienia lekarskie, tutaj najlepiej od ortopedy( transfer itp...)
Z 2017-07-03 11:00
40h jest na umowie... taki jest wymiar godzinowy naszej pracy. Tylko firma reklamuje się i przedstawia nas opiekunki, że opieka jest całodobowa. Także kłamstwo goni kłamstwo. Pilnujcie bonusów za święta i dniowek za dni świąteczne. Oszukuja! Trzeba się kłócić o swoje.
GÓWNO CIE TO 2017-07-04 12:13
Witam chciałem dodac kilka słów na temat tej Firmy a wiec sa to oszusci bo wiem moja mam tam pracuje ale juz oststni raz pojechała poniewaz nie wypłacalni sa wyplacaja po pare groszy niby wypłata na dweie tury hahah za caly miesiac dostala tylko 500e.bo niby do konca miesiaca reszte miala dostac do dzis dnia nie otrzymała reszty pieniedzy a juz jest na wyjezdzie wec ludzie nie dajcie sie zwiesc to sa HAMY OSZUCI!!!!!!!!!! nie zatrudniajcie sie w Promedica24 tez jest tam kobieta z tej firmy i za 42 dni pracy dostała tylko 700e a na umowie maja 1200e netto co to ma byc juz niedługo bedziecie promedica mieli za swoje sprawe wam zkładam sądowa i bedziecie żygac te pieniedze plus odszkodowanie.
UWAGA PROMEDICA24 TO OSZUSCI I ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olencja 2017-07-05 10:06
jak to niewypłacalni? pracuję 2 lata i kasę zawsze dostałam do 10. Znam kilka dziewczyn i spotykam też ludzi w busie i nigdy o czymś takim nie słyszałam. Wypłata jest naliczana od 26 do 25 dlatego może mama dostała tylko część a resztę powinna teraz dostać.
Powinna to wyjaśnić w firmie lub udać się do sądu pracy, To co tu wypisujesz może tylko zaszkodzić twojej mamie, nie wolno obrzucać obelgami ludzi i firm i módl się żeby ci tego nie wyjaśnili prawnicy Promedici.
A jak mama dostanie resztę wypłaty poproś żeby ci kupiła słownik języka polskiego i doucz się trochę człowieku bo strasznie kaleczysz nasz język.
Tytuł postu pasuje do tego co sobą reprezentujesz. Pozdrowienia dla mamy
Aga 2017-07-07 19:10
Ja dostałam
SAJEWSKI 2017-07-09 13:32
Czy Ty na pewno pracujesz jako opiekunka w Promedice24? Nie zauważyłaś prawidłowości w terminach wypłat? W parzyste miesiące jest wypłata za opiekę na koniec miesiąca, a za nieparzyste pomiędzy 5-ym a 6-ym następnego miesiąca. Wypłata za opiekę jest w jednej racie, jeśli Twój kontrakt pokrywa się z początkiem okresu rozliczeniowego. Tak miałam na ostatniej wypłacie, pomimo że wynagrodzenie obejmowało 4 składowe, bo: opieka nad podopiecznym, dodatkowo, opieka nad jego żoną, 4 dni zastępstwa na innym kontrakcie i jeszcze moja podwyżka wynagrodzenia po egzaminie z j. niem. Wszystko w jednym kawałku, ale przeważnie zaczynamy kontrakty w różnych terminach okresu rozliczeniowego i stąd dwie części. Więcej części za opiekę nie miałam nigdy. Tutaj ludzie na forum piszą nawet o 6 częściach. Muszą strasznie dużo zarabiać, skoro mają tak bardzo podzielone.
Dostałam jeszcze dodatkowo 6 lipca za promocję, niebagatelną kwotę.
Jestem zadowolona z pracy jako opiekunka w Promedice24, na tyle, żeby nie zmieniać agencji. Jeśli odejdę kiedyś z Promedici24, to poszukam sobie pracy w Polsce, stosownej do mojego wykształcenia, a nie do innej agencji opiekunek. Swoje zdanie na ten temat mam, że wszystkie agencje są „super”, dopóki nie zobaczmy i nie poczujemy ich warunków pracy na własnej skórze.
Odnośnie Twojego zarzutu, że jestem pracownikiem biurowym w Promedice24, to wybacz nie jestem, nie byłam i nie będę. Porównałam swoją kwotę wynagrodzenia za 8 miesięcy z kwotą wynagrodzenia za cały rok rekruterki z biura Promedici24 w mojej miejscowości i to ja jestem do przodu. Pozdrawia Was zadowolona osoba z pracy w Promedice24. Jestem na krótkim kontrakcie do 20 lipca, a później wracam do domu i jadę na wycieczkę.
Misia 2017-07-09 19:32
Powiem ci że nie mydlą ci oczu bo wiem jak jest w tej firmie , a nawet biorą z naszych wypłat ściągają za szkolenia po 2,5 tysiąca na których się nie było lub było tylko raz pozdrawiam
Jaga 2017-07-09 20:27
Serdecznie gratuluje tym osobom które chwalą Promedice 24 , takie kity wciskajcie innym ja sama pracuje w tej firmie i wiem jak jest jest to banda owszustów i złodzieii przejżyjcie na oczy mam niby zarobek 900€ a za 2 miesiące dostałam jakieś 650 € to są jawne kpiny ten kto tak pisze jest beznadziejny
SAJEWSKI 2017-07-09 20:39
Ten Twój tekst jest ruskie disco polo. To jak science fiction, ale wtedy myślę o prognozie pogody. Dumasz, ze jesteś sprytna i wybitna. Można być zabawnym, ale nie należy być śmiesznym. Masz tam jakąś swoją „sprawiedliwość”, która powinna być po Twojej stronie.
SAJEWSKI 2017-07-09 22:09
Baju baj, baju baj…
Znam ten styl,
znam ten kit już na pamięć, bo tu na tym forum powraca jak bumerang.
Renata 2017-07-10 19:34
Potwierdzam wszystko co napisałaś. Mogłabym dodać jeszcze sporo przykładów na działanie tej firmy. Właśnie z niej uciekam :) Będę wdzięczna za podania namiarów firmy, w której obecnie pracujesz. Pozdrawiam serdecznie.
SAJEWSKI 2017-07-10 21:48
Tu na forum jest jak w radiu, gdyż ciągle ta sama melodia brzmi.
Renata, biegnij, uciekaj stąd, ale jest problem, bo nikt Ciebie nie goni. Ja tu zostaję, bo jest okay.
A propos ucieczki, to lato ucieka i może lepiej skorzystaj z urlopu.
Anai 2017-07-11 11:35
Wielu opiekunów ucieka.. jak ktoś zauważył ,że nikt ich nie goni. Odchodzą ale nikt nie pisze do jakiej firmy, która firma jest tak cudowna jak w reklamie? Dziwi mnie jak ktoś pisze,ze dostał 650 euro za miesiąc pracy. Może najlepiej zadzwonić do księgowości i spytać czy to już cała wypłata i za jaki okres. Z drugiej strony Zgadzamy się na konkretna stawkę i czego można więcej oczekiwać.Przysłowie na dziś Wszędzie dobrze ,gdzie nas nie ma .Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów.:)
Moja rada dla wszystkich niezadowolonych opiekunów 2017-07-11 13:46
Prolog: Pieniądze szczęścia nie dają, być może! Jednak kufereczek stóweczek daj Boże!
Rozwinięcie: W ten sposób, radzę zmienić fach z opiekunki na poszukiwacza skarbów.
Epilog: Pieniądze są słodsze nawet od miodu.
mirek 2017-07-11 15:48
Te ich kary są niezgodne z prawem, ja rozmawiałem z prawnikiem...więc nie mają prawa ich wlepić, bo muszą pokazać w sądzie ten załącznik, a chyba nie pokażą, skoro to niezgodne z prawem....
mój znajomy powiedział, że jak przyślą mu rachunek do płacenia z karą, to idzie na Policję, prokuraturę...
a dlaczego do umowy firma nie daje wszystkich załączników i poganiają , żeby ktoś dokładnie nie przeczytał umowy ? ( bo w umowie jest dużo pułapek)....
niech sami myją niemieckie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
TEN 2017-07-11 17:25
A dlaczego to Ty chciałeś używać wulgaryzmów na przestrzeni publicznej (administrator usunął), bo tym jest forum internetowe? Epokę dresiarzy mamy już dawno za sobą, a tu takie naśladujące ich zachowanie.
Nie pracujesz w Promedice24, to już widzę, bo wiedziałabyś, że my mamy napisane na papierze teksty o karach i wszyscy je podpisaliśmy.
Nie rób PR prawnikom, bo bardziej rozbisurmanionej przez nasze pieniądze, grupy zawodowej nie widziałam w III RP.
Niech Moc będzie z Tobą. Ciao!
se lavi 2017-07-11 21:17
Nie wszystkie "teksty =pisane o karach" są od razu do podpisu Jeden był dosłany póżniej kiedy już było się na "robotach" .
Anai 2017-07-12 06:06
Danuta Rinn:) . Wiadomo ,ze nie pracuje się charytatywnie , to nie ta branża ,satysfakcjonujące wynagrodzenie jest miarą naszych możliwości , ambicji ,języka niemieckiego... Cytat na dziś ; pieniądze szczęścia nie dają ale bez pieniędzy to też ch..
alina 2017-07-12 10:32
Najzabawniejsze jest to,że wszyscy opiekunowie mają swoich 'prawników', z butą będą biegli na policje, do prokuratury. Ja pracuję, zarabiam na pewno lepiej niż przez 35 lat pracy w kraju, ale swojej niewiedzy nie zakrywam pseudo prawnikami. Firma i tak ma lepszych.Awanturować się jest prosto, gorzej u niektórych ze zrozumieniem podpisanej umowy. I szczerze - nie ma to znaczenia czy się pracuje w promedica24 czy w innej firmie-jeśli jest się uczciwym, nie ma patologicznych skłonności do zachlewania się w busie czy na kontrakcie (pozdrawiam zmienniczkę, która zostawiła po sobie szklane 'niespodzianki' w domu u dziadka) nie zataja się chorób psychicznych, to kogo do licha obchodzą zapisane w umowie kary?!
renpaw 2017-07-12 12:55
Witam,
Mam zamiar ropzpocząc pracę jako opiekunka.
Prosze o informację z jaką fimą Pani współpracuje.
Bardzo dziękuję za informację zwrotną.
Pozdrawiam
Renata P.
TEN 2017-07-12 18:48
Masz zupełną rację, bo tak samo uważam. Mnie te kary w ogóle nie zainteresowały, chociaż tam coś pisało, ale wiem co to jest umowa zlecenie i że my podlegamy pod Kodeks Cywilny. Tutaj ktoś straszy policją i prokuraturą. Mówię od razu, nie jest to w gestii policji, a tym samym prokuratury. Z prawnikami Promedici24 też trafiłaś w dziesiątkę, bo raz w busie pewna pani powiedziała, że Promedica24 ma bardzo dobrych prawników. Czemu tu się dziwić, bo przecież to korporacja. Z resztą Twojego wpisu także się zgadzam, czyli musimy pamiętać ze jesteśmy w pracy, a nie na garden party.
c'est la vie 2017-07-12 19:24
To się sądź i pracuj na prawników. Oni tylko obiecują i biorą chętnie pieniądze, a ty niczym Syzyf z mitologii z ogromnym głazem wtaczanym na szczyt góry. Doczytaj sobie, co było dalej, albo wiesz.
Moja rada dla wszystkich niezadowolonych opiekunów 2017-07-12 19:51
Mój cytat: Pieniądze są antidotum na to, aby zaniechać myślenia o pieniądzach. Odkryłam, że jak dostaję podwyżkę, nie myślę już o pieniądzach, ale o tym na co je przeznaczę. Twój cytat to jakby z filmu „Pieniądze to nie wszystko”.
zestresowana 2017-07-12 21:07
zapchałam babci kibel , nie wiecie ile kosztuje hydraulik w Niemczech?
rakija 2017-07-12 22:02
Wejdź na kabinysanitarne.pl i tam są podane sposoby przepychania, bez pomocy hydraulika. Wiem, że usługi w Niemczech są bardzo drogie, więc nie ryzykuj. To w zasadzie nie jest problem, bo my pracujemy przeważnie w bardzo starych domach i często toalety się zapychają, a u wszystkich stoją sprężyny do przepychania rur. Rusz głową, a nie rozpaczaj, bo nie ma po czym.
rakija 2017-07-12 22:33
Oj naiwna, naiwna, naiwna…
Takich informacji poszukuje się u osób bardzo dobrze Tobie znanych, a nie w Internecie. Uważaj, bo możesz zostać fantem na cudzej loterii. Tobie łatwiej napisać słowo niż ruszyć konceptem.
amaxo 2017-07-13 13:09
Witaj ... z tego co wiem ... od 50 € ... dojazd plus Arbeit ! ... moze wyjsc nawet 100 € plus VAT 19 % ... popros sasiadow ... zapytaj o Sprezyne ... Pozdrawiam
amaxo 2017-07-13 13:12
Ufff ... Wakacje ! ...
Anai 2017-07-13 14:11
Jeżeli mieszkasz w blok to od tego jest majster domowy ..idz po prostu do biura i powiedz o problemie, jak nie masz biura w pobliżu to na tablicy jest numer do majstra:)
Piotr 2017-07-14 08:13
Siedze w Niemczech bo dziadek idzie do heimu,a tu pani Sylwia z Lodzi kontaktuje sie raz na dwa tygodnie tylko sms-em.Zobaczymy czy dzisiaj firma mi robote znajdzie do 23.08.17 bo takiam kontrakt.A tu zero kasy na jedzenie zeby se kupic tylko suche ziemniaki zostaly dla mnie I dla biednej babci co bez dziadka teraz zostanie.Katastrofa tu.A bajki I klamstwa to Niemcy codziennie na mnie pisza.
Gadżet 2017-07-14 11:59
opiekunami nie można pomiatać, jak koordynator nie reaguje, to dzwoń na alarmowy, jak nie pomogą to dzwoń do organizacji w Polsce, które zajmują się pokrzywdzonymi Polakami, nawet na POlicje, bo jesteś ofiarą przemocy....to firma powinna kupić ci bilet do POlski, i nie daj się zastraszyć...
nie mają prawa wlepić tobie kar....to Ty jesteś pokrzywdzony.....powiadom najbliższych, rodzinę w POlsce...
Gadżet 2017-07-14 12:16
sprostowanie:
pokrzywdzony jesteś przez stronę niemiecką, myślę, że przez dziadka rodzinę....nie mają prawa ciebie oczerniać, ani głodzić, czy dawać suche kartofle....
mam nadzieję, że firma znajdzie dla Ciebie lepszy kontrakt, bo mają busiki na terenie Niemiec....czyli mogą przenieść do innej podopiecznej/go....
a zdaża się, że niemiecka rodzina kłamie, żeby nie mieć problemów, boi się, że może inny opiekun nie przyjechać....
ale należy pamiętać, że niemieckie rodziny mogą trafić się naprawdę fajne....
może firma ma jakieś fajne kontrakty....spokojnie porozmawiaj najpierw z koordynatorem....
bo w promedice trafiają się naprawdę sympatyczne osoby, nawet na telefonie alarmowym.
myślę, że pomogą....
Piotr 2017-07-14 12:25
Pani Sylwia z Lodzi dzisiaj zadzwonila po dwoch tygodniach I stwierdzila ze noe ma pracy w Niemczech I musze opuscic miejsce zakwaterowania gdzie jestem teraz I oczekiwac na busik.Powiedziala jeszcze ze niea teraz takiego czekania w Niemczech w domu u podopiecznego.Po poltora tygodniu musze wracac I co ona mysli ze znowu za trzy dni bede jechal z powrotem to se juz jaja.robi a nawet mowila ze wczoraj do mnie dzwinily dwie panie z oferta I ze ja odmowilem takie oto bajki mi dzisiaj opowiadala.Klamstwo I jeszcze raz klamstwo.Niech daja mi nowego opiekuna I juz ja tej pani juz nie chce.
Piote 2017-07-14 12:36
Za dwie godziny mam miec busa do kraju.Opisze to w gazetach I wszedzie gdzie gdzie mozliwe.Chyba czas po roku pracy szukac w innej firmie.
Piotr 2017-07-14 12:38
Jaki ja glupi.A wszedzie chwalilem firme a oni mnie na mine wsadzili.
Piotr 2017-07-15 20:51
Jestem już w kraju.Ale koszmar spędzonych 10 dni mnie nie opuszcza.Horror po pobycie w Niemczech jest straszny.Ale rajcuje mnie opierdalanie Niemców w Niemczech.Kraju nadal okupowanym ,lewackim i zaściankowym.Czekam na dalszy wyjazd do Niemiec.Ciapate ich i tak za gnębią.A ja robię swoje.
she 2017-07-15 22:41
Przyhamuj trochę, bo to nie jest forum o Niemcach, ale o pracy w Promedice24. Naucz się zatrzymywać.
Szacunek do drugiego człowieka, to ciężar, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Ale po co od razu te obelżywe słowa?
Piotr 2017-07-16 21:50
Obelżywe słowa to ja otrzymałem od Niemca gdzie byłem,który stwierdził że Promedica w Niemczech powiedziała mu żeby nie dawać opiekunowi z Polski żadnych pieniędzy do ręki na jedzenie.To jak tu żyć skoro ani ja ani on nie robił zakupów.suchy chleb a i nawet czarnej kawy nie było.Nawet nie wiesz jak tam ludzi traktują bo pewnie nie pracujesz w tej profesji a piszesz żeby nie bluzgać a sam byś bluzgał jak byś tam był.Ale ja jestem twardy a Niemiec nie będzie mi pluł w twarz.Ja się nie będę im kłaniał w pas jak się kłania Tusk i reszta jego kumpli.Mam swój honor i godność.A jak się komuś to w Promedice nie podoba to niech mnie zwolnią i szukają sobie innego opiekuna.A jest ich coraz mniej bo widzę to w Jędrzychowicach na granicy ile było rok temu a nawet pół a teraz.Coraz mniej ludzi jezdzi.
Piotr 2017-07-16 21:51
she 2017-07-16 23:59
Właśnie, że wiem jak jest, bo pracuję jako opiekunka. Bywa różnie, ale wcale nie oczekuję Wersalu. Jednocześnie dbam o to, aby otrzymać to co mnie się należy. Wywiązuję się ze swoich obowiązków i oczekuję na Stelle vice versa.
Nie martw się o Promedicę24, bo daje sobie radę.
Nie podcina się gałęzi, na której się siedzi. Twoje myśli są jak muchy, siadają na wszystkim.
Zrozum, zarozumiałość siada do śniadania z obfitością, do obiadu z biedą, a do kolacji z nędzą. Zaciśnij wargi i nie mów pochopnie dziś, bo może jutro tego byś nie powiedział.
Piotr 2017-07-17 15:16
Piszę prawdę i to co przeżyłem i nie kłamię.Wiem że jest różnie na kontrakcie ale są wady i zalety.Nerwy nie raz puszczają.Opiekunka kontraktu,mówię o mojej ostatniej nie opiekowała się mną a działała na korzyść firmy bo ma kasę z niej a i ze mnie drobną też.Od 26.06 nie dzwoniła i nie odbierała moich telefonów z Niemiec.Dopiero po interwencji Warszawy musiała zadzwonić poinformować mnie o busie do kraju.Nie chciała słuchać moich uwag odnośnie kontraktu tylko rzuciła słuchawką i urwała rozmowę.Jeszcze na koniec kłamała że w piątek miałem telefony z ofertami i je odmówiłem takie oto absurdy są.Jak tu to chwalić?skoro mnie ktoś olewa i nie interesuje się tobą na kontrakcie.Albo się jest za Polakiem albo za Niemcem.Mnie potraktowano jak szmatę.A tej pani to ja już więcej nie chcę słyszeć.Chwalić to ja mogę panią Iwonkę z Białegostoku co zawsze do mnie dzwoniła i pytała co złe a co dobre na kontrakcie ale teraz tej pani nie ma bo na zwolnieniu lekarskim.Pozdrawiam ta panią i życzę dużo zdrowia.Fajna pani była w Legnicy też kompetentna w swoich działaniach.
she 2017-07-17 17:09
Polecam Tobie przesympatyczne panie z Opola. One nie skarżą się na swoją pamięć w kontaktach telefonicznych z opiekunami. To są rozsądne dziewczyny, które nie mają kilku twarzy na zmianę. Nie dorabiają do swoich pensji mitami o własnej pracy. Są zwyczajne, ale jednocześnie nadzwyczajnie się starają, aby w naszej pracy było jako tako swobodnie i żeby nie musieliśmy się cały czas trzymać się tylko naszych problemów.
Nie staraj się być najgorszym kołem, czyniącym najwięcej hałasu. Przemyśl to jeszcze raz i nie załamuj się! W tej pracy tak jest, że raz się podnosisz, a raz wywracasz. Tymczasem, gdy brak Ci cierpliwości, Twoje życie zaczyna się przeradzać w niekończące pasmo frustracji. Uśmiechnij się dziś, bo jutro może być gorzej. Ja unikam trudności, a wierz mi, że to jest ciężka praca. Ty jesteś utopistą, a on widzi tylko raj. Ja przeciwnie, jestem realistką i widzę raj plus węża. Pozdrawiam
amaxo 2017-07-18 19:47
Witam ...
jesli moge cos podpowiedziec ...
to ...
1. Zasada - nie kupuj KOTA w WORKU ... i Butow na Allegro ...
2. Zasada - zawsze , ale to zawsze ... zabierac powinno sie ... KOLO RATUNKOWE / 200 € - 500 €
3. Zasada - sprawdz PRZED WYJAZDEM mozliwosc EWAKUACJI ... Polaczenie z Polska ... DB , albo bardzo korzystnie jest ...
4.Zasada - Ustaw sobie dobra KOORDYNATORKE / OPIEKUNKE Twoich KONTRAKTOW tak zeby w przyszlosci juz na terenie NIEMIEC ... nie barabanic co 5 minut ... One czesto sa zajete ... lub ... tez jako ludzie nia maja POMYSLU na te KLOPOTY / NIEPOROZUMIENIA .
5. Zasada - OBOWIAZEK ! ... Jezyk plus ... co najmniej ... 2 Telefony Komurkowe ...
Jedna karta to Lebara ... druga POlska / Operator Polski ... na Szczescie jest teraz w ramach Wymuszonej UMOWY w UNI ze dzwonimy do POlski w ramach Abonamentu ... i Nasi znajomi , rodzina tez moze do nas za darmo Dzwonic w ramach Abonamentu u wybranego Operatora .
UWAGA ! jest jeden haczyk ... Jesli ktos do nas zadznoni na Niemiecka Komorke ... to PLACI !
WARTO WIEDZIEC ! ... Przed wyjazdem warto wejsc do Operatora ( ja jestem w PLAY ) i szczegolowo
Wypytac ...
Zaoszczedzi sie pozniej nerwow jak FAKTURA bedzie nie w zgodzie z Rzeczywistoscia.
6. Na wyjazd trzeba sie jednak dobrze przygotowac , zarowno zabrac Komputerek albo Smartfona i przygotowac sie PSYCHICZNIE.
7. Jesli czujesz sie ze nie dasz rady na dluzej niz 4 Tygodnie to nie przedluzaj z powodu ze chcesz ZAROBIC KILKA TYSIECY € przy jednym Wyjezdzie ... Moj Typ ... Lepiej sie wycofac ...odpoczac i ...
Nowe Rozdanie ...
Jak to powiedzial Klasyk ... Zycie to pudelko czekoladek ( Pralinki ) ... nigdy nie wiesz na co trafisz ...
Praca jako OPIEKUN / OPIEKUNKA jest dla silnych PSYCHICZNIE ZAWODNIKOW ...
Slabi odpadaja lub szukaja czegos lepszego / Innego ...
Jestem w PRO24 juz 6 lat ... przerabialem juz rozne Kontrakty ... w tym 7 zgonow ...
Podlegam pod Szczecin ...
Jestem ogolnie ... Zadowolony ...
Pozdrawiam was Opiekunowie i Pracownikow BIURA PRO24
Serwus
she 2017-07-19 18:03
Nie jest to wydarzenie epokowe, bo Ameryki nie odkryłeś, iż najlepiej w roli opiekunów sprawdzają się osoby odporne psychicznie. Podobno mięczaki nie powinny grać w karty. Jednakże rzeczywistość dokonuje weryfikacji. Gdzie ludzie mają pracować, skoro w tym kraju nie ma pracy? Wiadomo, że praca na obczyźnie to jest jak macocha, choćby nawet była z cukru, to zawsze będzie gorzka. Aczkolwiek dadzą radę i ludzie mniej odporni psychicznie, jeśli sytuacja na Stelli nie będzie odbiegała od standardów w kierunku manowców. W Promedice24 potrzebni są i tacy, i owacy. W naszej pracy jest najważniejsza umiejętność wyciągania wniosków z naszych porażek, które towarzyszą nam na okrągło. C'est vrai!

Ty natomiast nie masz pojęcia o moich koleżankach i kolegach, pracujących jako opiekunowie w Promedice24. To nie są żadne osoby typu bizneswoman czy biznesmen, żeby mieli w rezerwie na wyjazd 200-500 euro. Nieraz się jedzie do kontrakt z dnia na dzień, a najśmieszniejsze jest to, że na drugi dzień będzie wypłata. Jeszcze radzisz posiadanie dwóch telefonów. Jedna pani mnie zmieniająca kiedyś nie miała nawet jednego. Rzecznikiem rządowym może zostań, bo tam będziesz miał pole do popisu i tamże ludzie mają zasoby. W naszej sytuacji, Twoje rady są niczym komiczna niepotrzebna nikomu działalność. W Promedice24 to może pracujesz, ale nie jako opiekun, skoro nie wiesz, że dla niektórych z nas najtrudniejszy jest koniec miesiąca. Szczególnie trzydzieści ostatnich dni, ha, ha…. Gdybyś pracował jako opiekun w Promedice24 i zarabiał tyle co niektórzy oraz miał więcej potrzeb niż środków finansowych na ich realizację, to czułbyś bluesa.

Praca opiekunki w Niemczech ma swoją specyfikę, czyli w domach podopiecznych powinno się jeść mądrze, ale niezbyt dużo, i mówić dużo, ale niezbyt mądrze. W zamian nasi podopieczni w dniu naszego wyjazdu będą po nas płakać, na drugi dzień wspominać, a na trzeci o nas zapomną. C'est la vie

PS: Ty tak tu radzisz nam jak ślepy mąż głuchej żonie. .
elka 2017-07-20 11:38
a to trzeba być bizneswoman żeby mieć oszczędności? Nie uważam żeby wypowiedź amaxo odbiegała od realiów naszej pracy. Wiadomo, że każdy z nas znajduje się w różnej sytuacji finansowej i dla jednego zabranie ze sobą 100-200 euro to żaden kłopot, a dla drugiego to kosmos. Ja osobiście nie wyobrażam sobie nie zabezpieczyć się finansowo jak wyjeżdżam na stelle. 4 lata temu jak zaczynałam pracować, to nagła potrzeba wizyty u lekarza i wykupienia leków uświadomiła mi, że za każdym razem muszę mieć jakiś zapas euro ze sobą. Wszystko to kwestia wyobraźni i przezorności.

a tak poza tym... dziwi mnie, że jak tylko ktoś nie narzeka i radzi sobie w mniej roszczeniowy sposób, to na pewno jest pracownikiem biura?

she 2017-07-20 19:26
Mówiąc hipotetycznie, że ja akurat nie mam kłopotów z pieniędzmi i w razie czego mogłabym wziąć dwa telefony, no chociaż teraz są takie wynalazki, że wystarczy jeden w dwóch (operator i Lebara), to nie znaczy, że będę w busie radziła koleżankom, aby były przezorne i miały ze sobą kasę. Może powinnam je jeszcze ganić za brak minimum 200 euro w portfelu? Pewnego razu jechałyśmy do pracy i było nas jeszcze 4 osoby w busie, a potrzebne były pieniądze (200 euro), no i zebrałyśmy wspólnie 90 euro albo 100, nie pamiętam. Takie są realia, że niekoniecznie ludzie do naszej pracy jeżdżą z pieniędzmi, bo pewnie nie zawsze je mają. Wystarczy trochę empatii, a nie z grubej rury walić, że odporni psychicznie ludzie z pieniędzmi i dwoma telefonami są mile widziani w Promedice24. To nie jest klub, w którym członkostwo wymaga spełnienia określonych warunków. Z doświadczenia i obserwacji, wiem że w Promedice24 każdy może debiutować i to nawet udanie. Życzę wszystkim opiekunkom i opiekunom w Promadice24 udanej pracy bez konieczności przyjmowania postawy „Diogenesa beczka” w domach Waszych podopiecznych. Nasza praca jest jak każda inna praca, bo zdarzają się w niej drobne awarie. Jeżeli jak ktoś ma chwile zwątpienia w naszej pracy, to nie przejmować się, bo znaczy, że myślisz, a to jeszcze nie jest wypalenie zawodowe, czyli tumiwisizm.
JAK 2017-07-20 21:35
Chwileczkę, skoro byłaś chora, to jak dałaś radę pracować? Niezła to z Ciebie siłaczka. Rzadko choruję, ale jak już to potrzebuję łóżka do zdrowienia. Przeważnie w pracy taka opcja nie istnieje, no może jak już to stróża nocnego .
Piotr 2017-07-20 22:33
Jechała ze mną pani o dwóch kulach na opiekę do babci co zasuwała po górach jak maratończyk sam widziałem od tej pani video na smartfonie,a nawet jechał gościu co był na warunkowym zwolnieniu z pierdla i jako pracownik w Pr24 zarobił nie złą kasę za trzy miesiące pobytu znając dobrze do tego Niemiecki.Nie leje wody to prawda.Pozdro.A co do telefonów to ja już 20 lat temu do reichu jezdziłem z dwoma telefonami.Żadna nowina.
Anai 2017-07-21 06:48
Ludzie kochani ,czytam ostatnie posty i aż mnie skręca dwa telefony ..po co przecież jest roaming. A co do pieniędzy faktycznie są potrzebne gdy trzeba iść do lekarza i samemu zapłacić..Niestety nie każdy posiada przy sobie gotówkę , wtedy są dwa wyjścia albo rodzina pożycza .albo zjeżdża się z kontraktu. Sama ze sobą zabieram większą ilość , robię zakupy . Zmienniczka bierze 50 eu i to jej wystarcza.Więc jest to podejście indywidualne. Pytałam się kiedyś na forum o płatność za dentystę .. faktycznie należy uiścić najpierw opłatę ..a później firma zwraca poniesione koszty , ale tylko podstawowej pomocy dentystycznej. Mój problem mógł poczekać , aż wrócę do Polski. Znajoma musiała skorzystać z pomocy w szpitalu i sama zapłaciła za wizytę do tego doszedł koszt taksówki aby mogła wrócić na stele.Wypadki chodzą po ludziach,ale i tak od wszystkiego się nie ubezpieczymy.. w firmie mamy ponoć dwa ubezpieczenie ..nie zapominajmy jednak o tym ,że niemiecka służba zdrowia działa na innych zasadach niż polska . Pozdrawiam:)
Zostaw swoją opinię o Promedica SA - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Promedica SA