Opinie o Enersys Bielsko w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Enersys Bielsko. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Enersys Bielsko o rekrutacji.

Branże: Produkcja akumulatorów i baterii

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Enersys Bielsko w Bielsko-Biała

Andrzej_A

Cześć wszystkim, mam pytanie dt. laboratorium. Czy może się ktoś wypowiedzieć o pracy w tym dziale. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest atmosfera, płaca oraz obowiązki. Dzięki za odpowiedzi ;)

Jus
@Andrzej_A

Super atmosfera ????

Cos4-5
@Jus

Ile osób powinno robić na coś 4-5 skoro mają czas żeby siedzieć na palarni co chwilę?może trzeba zlikwidować jakąś 1 osobę

@Cos4-5

Może mają takie podejście do pracy gdy widzą jak na innych stanowiskach (zabudowa i wykańczanie baterii) stuka się komplety nadgodzin siedząc na stołówce a im maszyna na to nie pozwala.

Gacek

Witam ile zarobie teraz w enersysie ?

memek

a może myślą jak by się pozbyć ludzi z magazynu wykonczenia i wysyłki tak jak konfekcji iprostownikow

Wazeliny

Gdzie teraz pracujesz nieudaczniku z bagna dalej mącisz w innym zakładzie ty zwykły zielony śmierdzący Shreku. Chyć się roboty pozdrawiają Gandalf Bocian i Twixy

Kozik

Shreku widzę że na tym forum to głównie twoje opinie się pojawiają i opisuje je gościu który był największym kapusiem na zakładzie, sprzedawałeś każdego który Ci nie pasował, a Twój zapał do pracy był niesamowity "jak robić żeby się nie urobić" . Poziom twojej inteligencji widzę się nic nie poprawił i został dalej na poziomie zero. Człowiek któremu nie chciało się pracować i ładował cały czas l4 będzie tutaj promotorem i egzekutorem każdego pracownika. Wróć chłopie lepiej na bagna i licz żaby do okoła bo może do tego się nadasz. Pozdrawiam cię serdecznie środkowym palcem.

PzS
@memek

Bocian (usunięte przez administratora) nadal , ciepłych braci podzielili ???????? w płytkę atmosfere macie ????

Wg

Ciekawe kto zostanie przewodniczącym ZZ po tym jak J.J. obejmie nowe stanowisko.

Księgowa

Odpowiedziałam na ogłoszenie w którym oferowano umowę o pracę na czas nieokreślony,na rozmowie okazało się że zatrudniają na umowy zlecenia lub umowy na zastępstwo, rozmowa raczej na niezadawalającym poziomie pod kontem przygotowania do niej rekrutujących,pytania o słabe i mocne strony, to już trochę przeżytek.Nie polecam osobom które chcą związać się z firmą na dłużej, rotacja pracowników spora,ciekawe jaki jest powód?

SSC to zło

Nie polecam pracy w SSC. Nadmiar obowiązków, które ciężko nazwać obowiązkami jeżeli nie są jasno określone. Innymi słowami - jeżeli fabryka lub klient zawali, to ty będziesz kozłem ofiarnym, po paru dniach nowe wytyczne poszerzone o kompetencje fabryki, która bardzo chętnie zrzuca nie tylko odpowiedzialność ale też coraz to nowe obowiązki. Bardzo mało wykwalifikowanych osób, większość przebywa na L4 lub jest na urlopie macierzyńskim, firma zatrudni nowe osoby na czas określony, a kiedy przyjdzie czas na umowę na czas nieokreślony, wyplują jak zużytą gumę. Pracujący tam są bliscy załamania nerwowego, nie jeden raz usłyszałam w rozmowie jak ktoś miał ochotę wyskoczyć przez okno. Presja z obu stron: francuska fabryka która narzeka na to że musi produkować.... ( no comment) sfrustrowani klienci i co gorsza, brak wsparcia ze strony przełożonego. Brak zrozumienia ze strony managementu "co niby takiego jest stresującego w przekazywaniu wiadomości", chaos i brak procesów, każdy radzi sobie jak może własnymi metodami, jednak problem pojawia się gdy po raz kolejny zatrudniona zostaje nowa osoba (no bo przecież po co przedłużać umowy doświadczonym pracownikom) której nie można powiedzieć " wiesz co ja to zupełnie inaczej robię, bo procesy tutaj nie działają" więc uczy się tych naiwnych biedaków, że procesy wyglądają w ten sposób, a to że zderzy się z rzeczywistością w momencie przejęcia klienta, kogo to obchodzi, przecież wszyscy tutaj wypruwają sobie żyły, to po co zmieniać cokolwiek na lepsze skoro stara kadra miała tak ciężko, niech świeżaki też się dowiedzą. "Najsympatyczniejszy" dział kontrolingu, dziewczyna potrafiła podejść i publicznie zbesztać, za to, że nie zrobiło się raportu na czas ( kolejny obowiązek zrzucony na obsługę po to by tym razem kontroling miał łatwiej). O obsmarowywaniu w kuchni za plecami nie wspomnę - emocjonalny poziom przedszkolaka. "Szkolenia" przypominają monotonne dukanie, a nie daj Boże popełnisz błąd to usłyszysz: "szkoliłam Ciebie z tego" no tak, jeżeli szkoleniem nazywamy senne wykłady mówione do siebie samego to faktycznie, byłeś szkolony. Zero reakcji ze strony wyższych szczeblem na problemy z komunikacją z fabryką " świętą krową". Na koniec żart: hasło tej firmy to "work smart not hard" chyba nie będzie niespodzianką fakt, że pracujący tam parafrazują je z odwrotnym znaczeniem.

Laura
@SSC to zło

To wszystko prawda! Pracowalam tam i tak mnie wlasnie potraktowano! Umowa na czas okreslony. Jak wrocila laska z macierzynskiego to posiedzialam do konca umowy i mi podziekowali a caly czas mydlili oczy ze spokojnie bo etaty sa. Jedna wielka bzdura. Szkoleń praktycznie nie ma. Starsi pracownicy daja ze pracuja. Team liderzy nic nie pomagaja, a ich szefowa to juz lepiej nie komentowac.

zainteresowany

Czy sa przyjecia? Ewentualnie czy mozna liczyc na przedłuzenie umowy? No i najwazniejsze na jaka stawke mozna liczyc na poczatku

Podacie ich maila ?

memek

co się dzieje w tej firmie związki nie wiedza ludzie nie wiedzą ludzi zwalniają co dalej zrobią związki poza gadaniem zacznijcie walczyć tu iteraz a nie opowiadajcie ca bylo 10 lat temu

Hmm

Jakie są wymagania jeżeli chodzi o przyjmowanie nowych pracowników? Jaka stawka na start?

Top
@Hmm

Nie ma przyjęć ba firma teraz zwalnia ludzi bo nie zamierza korzystać z tarczy, 28 pracowników do zwolnienia, bo 30 to już byłyby zwolnienia grupowe i trzebaby płacić odprawy niezły wał, naglasniajcie to

Rafał
@Hmm

Maja podobno jeszcze 200osob zwolni

odpow.:
@Top

Lepiej poszukać dziury do zwalniania pracowników, a podwyższa płac majowa zamrożona z powodu wirusa COVID-19 nie korzystają z tarczy to firmę stać teraz na uregulowanie podwyżki jest w zapisie obowiązującą od maja , inne firmy zostały oflagowanie przez Związki zakładowe w sprawie podwyżek płać a tu w enersysie śpią czy boją się zwolnien, czy majowa podwyżka płac pójdzie do lamusa.?

....
@odpow.:

Na związki narzekasz ?,według mnie i większość myślących pracowników widzi jak związki gonią starają się coś zrobić ale mają związane ręce.Ja podziwiam chłopaków i dziękuje za ich walkę a dyrekcji nie pozdrawiam i dziękuje za te wałki i kombinację ,żeby tylko zwolnić ludzi.Wypowiedzenie za dnia na dzień to czyste....W tej firmie robi się z miesiąca na miesiąc coraz gorzej.

Cos5
@....

Związki się sprzedały jest coraz gorzej. Kto może i chce niech się wypisuje. Mówili o urlopach żeby nie zwalniać a teraz się wypierają.

Cos5
@....

Kto goni konkretnie?

@Top

Ta wielka , piękna firma nie jest przyjazna ludziom ! Wiem to od tamtego roku - dostając wypowiedzenie po 16 latach pracy . Teraz w lipcu 28 , w sierpniu 28 ludzi .. jak niby sie nic nie ruszy na rynku pracy , we wrześniu kolejni do pola ! Będę klaskał , jak sam kierownik montowni [[ majster co przekręty robił też ] albo sam wielki Dariusz A. stanie z rodziną na linii i będą robić rdzenie , jeździć wózkiem , czy klepać ogniwa na COS' ach - i to w systemie 4 brygadowym , w którym i my musieliśmy harować !!!! Ps. A ci co za każdą nadgodzinę rodzine by sprzedali niech sie teraz gryzą między sobą ..Patrycja , Twixy i inne siostry Godlewskie .. w pizdoo jego mać !

ciekawy
@xxl

Dariusz A jeszcze pracuje super nie kompetentny pracownik nie rozumie ja tak długo firma zatrudnia takiego nieudacznika przecież on jest pierwszy do zwolnienia zachowanie zero, kultura zero, pracowitość oczywiście zero a w dodatku śmierdzi potem ja Skunks

Cos

Jak z umowami przedłużają?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Enersys Bielsko?

Magda

Nie ma. Raz w roku jest wigilia firmowa, w biurze, w godzinach pracy, o ile się wyrobisz ze swoją robotą.

xxl

Chyba se żartujesz . Tam liczą się tylko słupki , a ludzi ma się za nic .

Chuck

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. W firmie pracuje już od jakiegoś czasu i Chciałbym podzielić się moimi wrażeniami. Jeśli chodzi o samą pracę ok jest ciężko ale statecznie musisz zrobić swoje i tyle. Szkolenia lub nauka trwa krótko jeśli ktoś jest kumaty to sobie poradzi na pewno. Problem zaczyna się wyżej w moim odczuciu młodzi pracownicy nowi pracownicy są źle traktowani od kogoś kto ma umowę np na czas nieokreślony. Starsi stażem pracownicy myślą już ze im wszystko wolno chorują nie robią normy a i tak traktowani są z przymrużeniem oka. Natomiast osoby mające umowę na czas określony chociaż pracują sumiennie robią normę nie mogą być pewni posady mało kto dostaje umowę na czas nie określony. A starsi pracownicy np z formacji śpią sobie pod szafkami w szatni i tak robią nad godziny. Szefostwo powinno zająć się klanem nierobów którzy walą ściemę a nie karać nowych pracowników za fochy i ściemę starych. Więc podsumowując praca ciężka ale da się przeżyć o ile jesteś ogarnięty na minus nietykalność nierobów i złe podejście szefostwa do nowych pracowników.

młody
@Chuck

Potwierdzam słowa Chuck'a na produkcji co chwilę normy do góry a formacja cały czas bez zmian. Robią bateria na zapas a później kima w nocy na szatni, czasem jest tak że nie da się podejść do szafki tyle chłopków śpi na ziemi.

Nowi
@Chuck

To nie pracownicy formacji tylko wykańczanie baterii, robi nadgodziny i spi

@Nowi

Zgadzam się z Tobą . Ile razy ja o tym mówiłem głośno ..to jednak nie podobało się majstrowi Adamczykowi , i co chwilę zbierałem opieprz ! A twixy , i inni [ taki gandalf ] wylegiwali się urobieni na styropianie ..ciężko spracowani przodownicy pracy wg . Mirka czy Stacha !

Judyta
@Chuck

Dokladnie tak samo jest w obsludze klienta. Starsi pracownicy nic nie robia. Non stop wolne biore a nowi musza tyrac i znosic wszystko. A potem powiedza ze nie maja etatow i do pola.

...

Witam, czy jeśli w przeszłości nie przedłużyli mi umowycpo okresie próbnym to jest możliwość ponownego zatrudnienia? Proszę bardzo o racjonalną odpowiedź. Pozdrawiam

as
@...

pod trankwalderem tak pod firmom nie kolega narobil bubli nie dali mu umowy

Judyta
@...

Niestety oni tak wszystkich nabieraja. Szukaja tylko na chwile zeny załatać dziury jak ktos jest na macierzynskim. A potem do pola. Zachecaja dobrym wynagrodzeniem jak na B-B ale niestety to nie jest praca na stale.

Lipowianin

Ciekawe co nasza firma zrobi w związku z koronawirusem bo prawie wszystkie zakłady robią postój żeby nie narażać pracowników bo póki co nic się nie dzieje .

@Lipowianin

Postój ludzie za nadgodziny by się pozabijali a w chcecie postój jedno co pozytywne to za niedługo nadgodziny będą zlikwidowane

Wojt

Dla mnie jest ok. Zarobki ponad 4 tys bez zerówek przerobionych. Kiedyś atmosfera o niebo lepsza ale i tak nie ma co narzekać. A pracować trzeba

@Wojt

Podałeś stawkę brutto, czy netto? Skoro twierdzisz, że atmosfera dawniej była lepsza, to zastanawia mnie, czy nie myśleliście o tym, aby w jakikolwiek sposób ją poprawić?

Woj
@Andrzej

Oczywiście podawałem stawkę netto. Atmosfery juz nie da się naprawić niestety. Inni ludzie inne czasy Inne Zasady pracy. Lepsze jutro było wczoraj

Wojtek

Witam. Zamierzam zmienić pracę i chciałbym dowiedzieć się jakie są warunki pracy tzn umowa na ile, jaki system pracy oraz warunki płacowe. Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi. Pozdrawiam

Kripstak
@Wojtek

W jakim dziale? Nie polecam w obsludze klienta. Firma niestety (usunięte przez administratora) przy rekrutacji. Niestabilna. Nie maja wolnych etatow. Potrzebuja tylko ludzi zeby zapelnic luki osob ktora sa na macierzynskim i L4. Robota ma byc zrobiona. Nie wazne kto. Ludzie sie nie licza. Kazdy na chwile jest dobry. Jak maja noz na gardle to i nawet dobra kase mozna wyciagnac ale to tylko na chwile. Teraz znowu szukaja bo ludzie poszli po rozum do glowy i sami odchodza. Ostatnio 3 osoby z jednego zespolu odeszly wiec atmosfera jest naprawde slaba.

Agnieszka
@Wojtek

Fajnie, że zainteresowałeś się akurat tym pracodawcą. Widziałam, iż aktualnie w Enersys Bielsko można ubiegać się o następujące posady: Transport & Warehousing Tender Specialist EMEA, Pomocnik Magazyniera, Specjalista ds. Obsługi Klienta oraz Pracownik produkcji. Szczegóły dotyczące każdej z tych ofert znajdziesz tu: https://pracodawcy.pracuj.pl/enersys-sp-z-o-o,12527/oferty-pracy Które z tych stanowisk odpowiada Twoim kwalifikacjom? Zechcesz nam to zdradzić?

Halina
@Agnieszka

Te oferty pracy ladnie brzmia ale niestety prawda o tej firmie jest zupelnie inna. Wykorzystuje ludzi jak jest w potrzebie gdyz sporo osob odchodzi badz odeszlo z obslugi klienta i szukacie frajerow na chwile. Rotacja bez konca. Umowy na zastepstwo badz tez na czas okreslony i gdy przychodzi czas na umowe na stale to ktos wraca z macierzynskiego i juz takiego pracownika nie potrzebujecie. Najgorsza firma w Bielsku! Gorzej niz w FCA. Nie polecam.

Dawid
@Halina

W ogóle zdarzyło się tak, że osoba zatrudniona na zastępstwo otrzymała w późniejszym okresie umowę na czas nieokreślony, czy raczej nie znasz, aby taka sytuacja wystąpiła i pracodawca po prostu żegna się z takimi osobami? Skoro rzekomo jest tak duża rotacja w dziale obsługi klienta to, jak Twoim zdaniem wpływa to na jakość pracy?

Halina
@Dawid

Osoba zatrudniona na zastepstwo nigdy nie dostaje umowy na stale. Rzadko kiedy ktos dostaje tam umowe na czas nieokreslony. Zazwyczaj jest tak ze po drugiej umowie wymyslaja jakis absurdalny powod zeby sie z Tobia pozegnac. Jakosc pracy? Zerowa ze tak powiem. Pani menager nie intersuja kto co robi tylko zeby bylo zrobione. Ludzie przychodza tak jak ja i praktycznie nie sa przeszkolone ale musza juz normalnie pracowac bo nie ma komu robic. Teraz odeszlo sporo osob wiec znowu szukaja glupich. Atmosfera jest zla. Odchodza nawet Ci ktorzy maja umowe na stale ale znalezli po prostu cos lepszego. Nie ma wsparcia u lidera. Na nikogo nie mozesz liczyc niestety. Smutne ale prawdziwe.

@Marzenka
@Dawid

Swoją pracę w Enersys zaczęłam 4 lata temu jako stażystka. Bardzo fajny zespół i przyjaźni ludzie. Otrzymałam umowę na zastępstwo, a później udało się dostać już umowę na czas nieokreślony - należy podkreślić, że moi przełożeni dołożyli wiele starań do tego. Stawki są bardzo dobre - na prawdę nie narzekam. Nadgodziny są wypłacane po bożemu, dodatki i inne korzyści. Jak w każdej firmie są i minusy, ale z szczerym sercem polecam to miejsce. Zależy na kogo się trafi i do jakiego działu. Ja zostanę w Enersys jak najdłużej.

Luk
@@Marzenka

Z całym szacunkiem co to znaczy po bożemu ? Mój były szef tak mówił i wtedy(usunięte przez administratora) mi pół wypłaty, stwierdził : tak będzie po bożemu . ???? I tak wyszedłem na swoje bo mu całe auto(usunięte przez administratora)za to !

XXL

Ale dostałem z godzinę temu prezent od kochanej fimy .. Wypowiedzenie umowy o pracę - po 16 latach . Wspaniali ludzie , no takiego bonusa na święta ???? i przed końcem roku mi dali ???? Nie wiem na prawdę jak im mogę podziękować za to wyróżnienie ????.. A Lejdi personalnej i kierownikowi szczególnie bym podziękował ????????????

Luk
@XXL

Spoko FCA też tak robi , ja dostałem wypowiedzenie 22 grudnia.

Na produkcji ciężko ale było znośnie,atmosfera była dobra,ludzie nie narzekali.Teraz ?,nikt nie jest pewny niczego atmosfera gęsta.Jedynym plusem są zarobki póki co.

Ile jest zmian w Enersys Bielsko?

Obyty

A produkcji zmiany są trzy od 6/14 14/22 22/6 na 4 brygady, no i jeszcze 6 na 2 i zwykłe od pn do pt, a jak jest w biurowcu, nie mam pojęcia

Romia

Nie tak dawno zmienił się dyrektor zakładu Dotychczas wypłaty były do 5 w każdym miesiącu (przesyłano je wcześniej nawet) Po zmianie zaczęły przychodzić na ostatni dzień, następnie zmieniono termin do 10tego. Jest 9ty (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Enersys Bielsko - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Enersys Bielsko?

Zobacz opinie na temat firmy Enersys Bielsko tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Enersys Bielsko?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Enersys Bielsko?

Kandydaci do pracy w Enersys Bielsko napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Enersys Bielsko