Opinie o FORT POLSKA Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie FORT POLSKA Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FORT POLSKA Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - demontaż, rozbiórka i burzenie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FORT POLSKA Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Na jakie benefity można liczyć będąc zatrudnionym w Fort Polska? Karta multisport lub dofinansowanie do wczasów wchodzi w grę?

Joker Nowy wpis

Niniejszym oświadczam, iż wszelkie informacje jakie rozpowszechniałem na temat Spółki Fort Polska Sp. z o.o. były nieprawdziwe i niezgodne z prawdą. Ja, Wojciech Gadomski przepraszam za naruszenie dóbr osobistych Spółki Fort Polska Sp. z o.o., do którego doszło wskutek zamieszczenia przeze mnie opinii na portalu Gowork w dniu 17 lutego 2024r. o godz. 21:58

Administrator Nowy wpis

Pracujesz w firmie FORT POLSKA Sp. z o.o.? Jaką masz umowę?

WGAD Nowy wpis

logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Mimo, iż od zakończenia mojej pracy w Fort Polska minęło już trochę czasu myślę, że warto podzielić się swoją subiektywną opinią. Wśród zalet warto niewątpliwie wymienić elastyczne godziny pracy, ciekawe i prestiżowe projekty oraz dobrą atmosferę - pracownicy w większości życzliwi i pomocni (choć co niektórzy chyba trochę wypaleni zawodowo i część zachowań może źle wpływać na nowe chętne do pracy osoby). Niestety muszę też dodać sporą łyżkę dziegciu. Po okresie stażu (jak asystent projektanta) ocena pracownika sprowadziła się właściwie do kilku robionych w absurdalnym tempie rysunkach. W dodatku pracę musiałem wykonywać na starym wolnym komputerze z systemem Windows XP. Dopiero po wielokrotnych prośbach sprzęt został wymieniony na lepszy. Nadgodzin w tym czasie było sporo, sobotnie płatne tak samo jak te w tygodniu. Na tak dużą firmę to chyba lekki wstyd. W pewnym momencie wiele dużych projektów dobiegło końca i ilość pracy w firmie znacząco zmalała. Wraz ze mną nagle w jednym czasie zwolniono kilku asystentów. Myślę, że za taki stan rzeczy i zapaść w pracy powinna odpowiadać osoba odpowiedzialna za inwestycje, a nie bogu ducha winni zwykli pracownicy. Podsumowując uważam, że firma nie jest tak dobrze zorganizowana za jaką uchodzi.

Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Trudno mi się odnieść do sytuacji bez dodatkowych szczegółów (okres zatrudnienia czy staż był kontynuacją praktyk studenckich czy okresem próbnym w normalnym procesie rekrutacyjnym?). W sytuacji praktyk studenckich, zazwyczaj nie jesteśmy w stanie udostępnić wszystkim praktykantom komputerów „roboczych” o dobrych parametrach technicznych. W firmie korzystamy z zaawansowanego software, które wymusza zaawansowane hardware w naszej firmie. Co rocznie przeznaczamy bardzo duże pieniądze na aktualizację oprogramowania oraz sprzęt komputerowy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że efektywność projektowania nie zależy wyłącznie od doświadczenia ale również od warunków pracy i narzędzi, dlatego jest to dla nas bardzo ważne aby sprzęt był optymalnie skonfigurowany. Co do „absurdalnego” tempa nie jestem w stanie się do tego odnieść. To bardzo względny „parametr” zależący od kilku czynników: doświadczenia, warsztatu pracy oraz narzuconych terminów. W Fort Polska zawsze dbamy o to aby dokumentacja była bezbłędna i wartościowa. Tempo dyktowane jest jedynie przez harmonogram zobowiązań w całym łańcuchu realizacji inwestycji. Obecnie standardem stało się, że projekty wykonawcze startują równolegle z budową. Na ilość projektów niestety mają wpływ czynniki zewnętrzne. Konkurencja, koniunktura na rynku, decyzje Klientów oraz efektywność i możliwości sprostania trudnym projektom oraz ich tempu. Nonsensem byłoby zatrudnianie osób, wdrażanie ich w zespół, przez dłuższy czas nauczanie standardów i rzemiosła aby się ich pozbywać po skończonym projekcie. Biznesowo niekalkulujące się, ludzko nieodpowiedzialne. Musiały nastąpić tu czynniki „wyższe”. Jeszcze raz dziękuję za komentarz. Każda opinia jest dla nas ważna.

Staż ma celu umożliwienie zdobycia pracownikowi doświadczenia, co też Panu umożliwiliśmy. Tak samo jest z umową na okres próbny. Pracodawca nie ma obowiązku podawania przyczyny zwolnienia pracownika zatrudnionego na czas określony. Po stronie pracodawcy nie leży także ocena tego, czy pracownik jest zakompleksionym narcyzem (to pana subiektywna ocena), a weryfikacja umiejętności, kompetencji, doświadczenia zawodowego. Wdrożenie nowego pracownika, bez doświadczenia nie ma szansy powodzenia bez koordynowania jego pracy, czy jak Pan woli „kontrolowania”. Niestety zarówno tempo pracy oraz poprawność wykonania rysunków ma ogromne znaczenie, ponieważ na firmie spoczywa terminowość wykonania dokumentacji oraz jej bezbłędność. Zwolnienia nie są sprawą przyjemną dla żadnej ze stron, niemniej jednak wtedy była to konieczność, a decyzja RZETELNIE przemyślana. Na temat sytemu rozliczania nie będę podejmował nawet polemiki, jest on nam dobrze znany. Z pozdrowieniami, Maciej Kwiatek

Proszę zapoznać się z moją odpowiedzią (usunięte przez administratora) Kwiatek) pod postem dotyczącym stażu. Dodatkowo spieszę z informacją, że nasza firma nie uczestniczy w programie pozyskiwania pracowników przez Urząd Pracy. Uczestniczymy w programach praktyk dla Studentów oraz prowadzimy regularne rekrutacje o których może się Pand dowiedzieć na naszych socjal mediach.

Czy w FORT POLSKA Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

na ten moment nie, ale była taka sytuacja że pracowali. Ze względu na relokację, już nie pracują u nas.

Lidia

Były wtedy dla nich jakieś udogodnienia? Traktowali ich inaczej niż "rodzimych" pracowników?

@Lidia

firma traktuje wszystkich pracowników jednakowo

A czy pod względem wypłaty też jest to zauważalne? Też jest jednakowo? :)

@Ewa

Oczywiście. Wynagrodzenie zależy od kompetencji.

Renata

Czy długość stażu pracy również jest tu uwzględniana?

@Renata

jeżeli ma wpływ na kompetencje to oczywiście, że tak

Renata
@Maciej

Czyli traktowane jako dodatek? Przyjmijmy, że kandydaci mają te same kompetencje ale jeden pracuje 3 lata dłużej to będą zarabiali teoretycznie po równo czy ten co dłużej więcej?

Czy FORT POLSKA Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Maciej

W firmie funkcjonuje ruchomy czas pracy. Elastyczne przyjście od 7-9.30. W sytuacjach uzgodnionych HO lub inne godziny. Podchodzimy do godzin pracy bardzo elastycznie. MK

Czy w FORT POLSKA Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Maciej

Oczywiście....choć w obecnym czasie covidowym, tylko on-line

Zmieniła się jakoś praca od chwili kiedy pandemia zaczęła nas ograniczać?

Karol

Witam czy firmie Fort Polska pracownik z określonym stażem np. 1 rok może liczyć na udział w zyskach firmy tzw. Akcjonariat pracowniczy ? Pracuje obecnie w Krakowie i tutaj wiele firm oferuje takie wynagrodzenie, czy w Bydgoskich firmach funkcjonuje coś podobnego ?

Krzysiek
@Karol

Również podpinam się pod pytanie, akcjonariat pracowniczy brzmi świetnie, pracownik jest bardziej zmotywowany bo wie że jego zarobek zależy również od jego wydajności i jest częścią firmy, a nie osobą na chwile na przemiał.

@Karol

Istnieje system premiowy, który wynika z kondycji finansowej każdego projektu...czyli zysków firmy

Jak jest z pakietem medycznym w FORT POLSKA Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Maciej

Jest pakiet. Dość bogaty, można dołączyć członka rodziny.

Do Jerzego

Jerzy widze że dbasz o renome firmy, jest pan chyba bardzo czujny. powinniście na stronie od razu napisać "WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ". Czy zechciałby pan odpowiedzieć kto jest właścicielem tej firmy ? Bo jak wchodze na strone mniejszych biur projektowych gdzie firma ma nazwisko właściciela bądź jest taka informacja zawarta to firma budzi większe zaufanie. A tutaj pracownicy tak naprawdę nie wiedzą przy rekrutacji na czyj kapitał będą pracować, oczywiście nie musi pan ujawniać tych danych, choć jest to badzo ciekawe

Jerzy

Nie szukajmy na siłę czegoś negatywnego. Firma ma dobre opinie i jest również dobrym pracodawcą!

podział pracy

Należy też pamiętać o podziale pracy, bo to jest w życiu również ważne, ważniejsze niż zarobki. Gdy wybieramy firme należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy po iluś latach pracy w tej firmie będę na szczycie drabiny w podziale pracy wewnątrz firmy, czy tez dalej będę na dole. Jeśli nic się nie zmienia, to należy uciekać.

Nleży sobie odpuścić negatywne komentarze, bo i tak to nic nie da. Gdy zaczynałem w tej firmie to byłem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem nowoczesnego oprogramowania, ciekawych projektów, organizacji, itp. ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku że zarobki są najważniejsze, co mi po fajnym spedzaniu czasu w pracy gdy moje lata mijają a ja nie gromadze kapitału. Odszedłem i wyjechałem z Bydgoszczy, i nie żałuje, teraz mam 100 większe możliwości. Apel do młodych ludzi, podróżujcie, kształcie się, uczcie się języków, bo rynek Bydgoski jest bardzo słaby na tle Polski, tym bardziej na tle Europy.

jest dobrze ale nie w bydgoszczy

Edyta

@Cezary Według strony firmy FORT POLSKA wychodzi na to, że ciągle szukają ludzi i nie ma określonego okresu, w którym prowadzą rekrutację. Zapoznaj się z tym linkiem - http://www.fort.pl/pl/praca/ Możesz bezpośrednio przez niego aplikować.

@Edyta

A masz jakies rady odnosnie rekrutacji?

Cezary

Słyszałem, że to świetna firma. Podpowiedzcie czy prowadzą aktualnie rekrutację?

@Cezary

Prowadzą :) Aplikację można złożyć przez www.fort.pl Z poważaniem, Maciej Kwiatek

Rafal Rygielski

W FORT Polska pracowałem przek rok na stanowisku Asystenta Projektanta. Mimo tak krótkiego okresu czasu, zdobyłem wiele doświadczenia, które wykorzystuję w mojej pracy do tej pory. Cenne doświadczenie zdobywałem na projektach realizowanych zarówno w Polsce jak i za granicą. Projekty realizowane przez FORT należą do jednych z najbardziej wymagających i niezwykle ciekawych. Polecam odwiedzić stronę internetową firmy gdzie jest bardzo wiele informacji nt. projektów zrealizowanych przez FORT. Na uwagę zasługuje bardzo liczne grono konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy chętnię dzielą się swoją wiedzą. Wspólne imprezy integracyjne czy cotygodniowe gry w piłkę nożną/ siatkówkę pozytywnie wpływały na relacje z innymi pracownikami przez co jeszcze lepiej pracowało mi się z takimi ludźmi. Dzięki dobrej organizacji pracy całego biura, bardzo dobrze pracowało mi się w każdym zespole, z różnymi ludźmi, na różnych projektach. Ze swojej strony mogę szczerze polecić każdemu firmę FORT jako bardzo dobre biuro projektowe, gdzie można zdobyć sporo wiedzy i poznać wielu ciekawych ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o FORT POLSKA Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w FORT POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FORT POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORT POLSKA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FORT POLSKA Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORT POLSKA Sp. z o.o.

FORT POLSKA Sp. z o.o.