Opinie o Odlewnia Żeliwa S.A. w Zawiercie

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Odlewnia Żeliwa S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Odlewnia Żeliwa S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo żeliwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odlewnia Żeliwa S.A. w Zawiercie

Pan Nikt

Jakie zarobki na odlewni dla pracownika z doświadczeniem? Pozdrawiam

Traktor
@Pan Nikt

Podwyżki w Odlewni to są jak mają nóż na gardle. Jak wszyscy elektrycy rzucili papierami to dostali 1000 zł. podwyżki. 22,07 Było spotkanie z prezesem, ma być podwyżka 1,10 - 1,60 złoty

odlewnik
@Pan Nikt

jak masz jakies plecy albo lubisz na kolegów donosić to zarobisz cos a jak masz troszke oleju w głowie to omijaj wielkim łukiem ten pseudo zakład pracy

łukasz
@Pan Nikt

zarobki 16 zł na godzinę tyle miałem ..

Łukasz

Nie polecam , kiedyś tam pracowałem ale się zwolniłem płacą 16 zł na godzinę zapierniczasz 8 godzin w tym pyle bez maski bez gogli i nez nauszników , wszystko sobie musisz kupić a ten rakotwórczy pył przedostaje się wszędzie , nie polecam ludzi bardzo kadra zle traktuje ...

Przodownik

Na Mechanicznym zwolnili 3, Odlewni ponoć 2, Na Żarzalnie przyjeli 3 ukrainców. Robimy za 80% zarobków. To wszystko wina Tuska.

Przodownik
@Przodownik

Podobno od lipca ma być już normalny system pracy.

@Przodownik

robiłem na odlewni na metalu jak nie masz dobrych wejść albo kontaktów lub nie punktujesz u kierownictwa to zapomni o robocie tam ewentualnie jak masz wejscia u lekarzy to na l4 po miesiącu uciekaj a ukrainiec chętnie tam pujdzie bo zarabia dwa razy tyle co pracownik Polski a narobi sie dwa razy mniej ja tam przerobiłem dwa lata z czego ponad połowe sciemniłem na l4

Yeti

To teraz nas zajadą na tej odlewni bedzie Ciężko a ludzie nie ma i dają zarobić

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Odlewnia Żeliwa S.A.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
amboży

a ja mam pytanie całkiem z innej beczki pracowałem na odlewni w 2018 i dostałem pit do rozliczenia w 2019 i rozliczyłem sie natomiast w 2019 juz nie pracowałem w odlewni a dostałem pit do rozliczenia jak zadzwoniłem do odlewni to babka dziwne tłumaczenia dala ze niby za pranie jakim cudem jak ja w 2019 wogule tam nie pracowalem jakies machlojki podatkowe pewnie upychają

Nik

200 do zwolnienia.

polo

Skąd wiecie o 200

krystian
@Nik

moim zdaniem powinni wyburzyć ten cały cyrk może ludzie nabrali by więcej szacunku zamiast chodzić tam charować za kieszonkowe

Dddd
@Nik

Na razie rozeszło się po kościach. Zobaczymy w maju.

pier
@Dddd

Ale słyszałem że ci co mają umowy krótkie do zwalniają z pracy i nie przedłużają

GET
@pier

Wielu ludzi na odlewni i mechanicznym ma umowy do końca maja. Raczej nie pozwalniają bo nie ma kto robić, ale mogą dawać umowy z mniejszymi stawkami. Bankier (prezes) ma dziwne pomysły co chwile, także może być różnie.

@krystian

Zburzyć tak żeby kamień na kamieniu nie został po tym cyrku

Byla podwyżka w tej biedafirmie w tym roku? Bo rok temu po świętach nie bylo.oczywiście nie mówiąc o tych co mieli minimalną i siłą rzeczy musieli dostać te parę groszy więcej... P.S. zwolniłem się w połowie roku jedyne na co było ich stać to na marne 120 zł brutto premii dla każdego i to przez 3 miesiące, żeby zatrzymać zwalniających się ludzi xD

Zawierciak

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są działy i jaka stawkę dostaje nowy pracownik?

julek
@Zawierciak

jeśli masz jakieś znajomości w kadrach to masz możliwość lepszych zarobków i stanowiska jeśli jesteś zwykłym szarym ludzikiem ale masz troszeczkę oleju w głowie i szanujesz własne zdrowie zapomnij o harówie w tej wyniszczalni

Ghhgh

Jak wygląda praca w biurze w Odlewni? Jak zarobki, atmosfera i godziny pracy?

pawel

do admina tego portalu nie usuwaj moich postów tych normalnych a zajmij sie lepiej tymi co podszywaja sie pod inne osoby ja o odlewni nigdy nie pisałem że jest ok bo to jeden totalny (usunięte przez administratora)

pan nikt

odlewnia w Zawierciu na leśnej temat rzeka są przeciwnicy i zwolennicy pracy tam ja pracowałem tam na najgorszym z możliwych stanowisku na pancernym jak oceniam prace nie było zle odjebało się swoje i domek fakt nie zawsze było szałowo ale jak ktoś jest znerwicowany to po dniówce na pancernym pełen luzik a i siłownie ma z głowy bo tutaj jeszcze zapłacą za konkretny wysiłek hahaha jedyny a podstawowy minus zarobki szału nie ma dla Polskiego pracownika natomiast ukraińcy są traktowani po królewsku myślę jakby Polak zarabiał tyle co z ukrainy leniuchy to nie potrzebowaliby zatrudniać z innych krajów ludzi i mam więlką nadziej że z czasem ten gułag szlag trafi i przestanie straszyć koło galerii

Iwona
@pan nikt

To ile zarabiałeś w Odlewni Żeliwa? W ogłoszeniu jest napisane, że jest możliwość wpływania na swoje wynagrodzenie. Czyli do podstawy były jakieś premie motywacyjne?

@Iwona

oczywiście że jest mozliwość wpływania na zarobki jak masz znajomości w kadrach albo punktujesz u pracodawcy poprzez nadawanie na kolegów ja znowu poszedłem sobie na l4 bo nie chce mi się lać metalu na po1 i (usunięte przez administratora) bo dziwnym trafem metal mi sie na nogę wylał hahaha ale mam znajomości to znowu bende z pół roku chorował niby

Halo

Jaki jest wymiar godzin pracy?

Po okresie próbnym brak podwyżki mimo zapewnień kierownika. Mydlenie oczu, że będzie podwyżka, żeby poczekać itd. A potem teksty w stylu "góra nie pozwoliła", "odlewnia słabo się trzyma"...

@Adam

premie i wszelakie podwyżki są co miesiąc i to nie dla zwykłego robola tylko pracownikom z biura i wszelakiemu kierownictwu i brygadzistą oraz ich pupilkom zwykły pracownik zapiernicza ciężko żeby tamci mieli dobrze tak było od zawsze ciebie cisną obiecuja a ty dostaniesz jakieś ochłapy a siła wyższa premie i podwyżki ten pseudo zaklad juz dawno powinien nie istnieć ale z miesiaca na miesiąc zatrudniaja się desperaci czy jak kto woli idioci aby nabijać kasę innym

Bolo

@odlewnik. A może trzeba dobrze pracować i podwyżki będą a nie oskarżać bezpodstawnie?

@Bolo

skoro tak bronisz odlewni to pewnie jesteś tam pupilkiem kierownictwa albo sam robisz w biurze ja tam robie jako szlakowy i nic dobrego nie moge powiedzieć o tym zakładzie poza jednym znowu poparzyłem sie i znowu na l4 pujde na pół roku do tego dobry ten zakład hahaha

Od początku roku brak podwyżek, a ceny w sklepach rosną. Jedynie rzucili ochłapy w postaci 120 zł brutto za frekwencję, ale tylko na 3 miesiące... Totalna porażka

@Michał

dobrze to maja pupilki i spółdzielnia ucho na odlewni takich jest tam sporo a jak ktos ma choc troszke rozumu powinien omijac wielkim łukiem ten pseudo zakład ,premie to maja ale w biurze i to nie male natomiast pracownik jak nie ma protekcji na wyższych stanowiskach to może w ramach premi co najwyżej masy do kieszeni zabrać hahaha robię w tym (usunięte przez administratora) za szlakowego to wiem .

@Adam

odlewnia słabo sie trzyma hahaha dotacje dostali 1,4mln zł,kase maja ale dla siebie pracownik w odlewni traktowany jak kupa w parku miejskim,dawno powinni ten pseudo zakład pracy wyburzyć i postawic cos co by ludziom słuzyło a nie wyzyskiwało ich fizycznie

Kleopatra

Praca w odlewni znowu w życiu mi nie wyszło Tyle w temacie

Profesor.

Witam. Byłem na rozmowie w tej firmie. Co do rozmowy nie mam zastrzeżeń, ale to co tam zobaczyłem to dramat, trzeci świat. Jak kierownictwo może spojrzeć w oczy ludziom którzy tam pracują? Stawka tragiczna za te warunki i 4 brygady. To były najniższe pieniądze jakie mi zaproponowano a byłem już na kilkunastu rozmowach. Tak więc zapomnijcie że taki zakład istnieje. A do ludzi które tam pracują: poszukać lepszej pracy, bo szkoda życia.

@Profesor.

na zewnątrz już sam zakład budzi zgroze jak z horroru jakiegoś natomiast strona wewnętrzna zakładu oraz jego kierownictwo fakt to trzeci świat hahaha,widok jak najgorszego syfu, bhp porażka ,nikt tam nie przestrzega żadnych praw pracy,wiem bo tam akurat pracuje na stanowisku zalewacza,ludzie boja sie odezwać bo nagana i zwolnienie z roboty i to jeszcze dyscyplinarne,ja tam robię od 3miesięcy z czego ponad miesiąc na chorobowym byłem i chyba znowu pujdę chorawać bo mam dość,fakt czasem trzeba troszkę wejść w tyłek kierownictwu ,ale ja muszę pracować nie ma innego wyjścia ale nie polecam tego zakładu pracy

jojo

witam omijajcie tom pseudo firme wielkim łukiem nic dobrego w tym zakładzie człowieka nie spotka a ochłapy takie płacą że szkoda mówić, Moje sugestie dla Odlewnia Żeliwa S.A.: ten zakład to dno to poniżenie ludzi aby pracowali w tak ciężkich warunkach za takie grosze Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: co pracodawca mógłby zrobic zamknać ten pseudo zakład zamiast poniżać ludzi tam ciężko pracujących i płacic im wszawe pieniądze

Iwona
@jojo

A czy pracownicy Odlewni Żeliwa próbowali negocjować z pracodawcą jakieś wyższe stawki wynagrodzenia, premie i tak dalej? Może warto byłoby podjąć takie próby. A jak wygląda kwestia umowy w tym miejscu? Czy każdy podpisuje umowę o pracę?

@Iwona

pracuje w odlewni od około miesiąca z czego ponad miesiąc jestem na l4 żałuje że przyjołem się do tej odlewni bo tylko na zdrowiu podupadłem jestem na stanowisku zalewacz -oczyszczacz praca okrutnie cięzka a pieniadze liche strasznie,pewnie jak wruce po nowym roku do roboty to porobie troche i znowu na l4pujde,bo to tego ta firma sie nadaje,natomiast co sie tyczy kwestii premi czy wyższego wynagrodzenia to trzeba mieć wejscia w kierownictwie żeby takie przywileje posiadać mi pozostało ich (usunięte przez administratora) na l4 tylko hahaha pozdrawiam Mariusz .

grześ
@mariusz

co to mariusz już ci odlewnia zbrzydła zawsze możesz zmienic robote ale dla ciebie raj ty lubisz punktować u kierownictwa tu niby nażekasz ale z kamilkiem brygadzistom sztame trzymasz hahaha,

Mark

zatrudnia się ludzi na stanowiskach kierowniczych nie znających się na odlewnictwie za duże pieniądze

Sławek
@Mark

Tu masz rację odlewnia to jeden wielki (usunięte przez administratora) , płace jak na tak paskudnom, robotę są strasznie niskie,kierownictwo ma gdzieś normalnych pracowników ,powinni dawno zamknąć ten (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Odlewnia Żeliwa S.A. - Zawiercie

• Jak się pracuje w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Odlewnia Żeliwa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Odlewnia Żeliwa S.A.