Opinie o Grupa Edukacyjna S.A. w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Grupa Edukacyjna S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Grupa Edukacyjna S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Edukacyjna S.A. w Kielce

Iza Nowy wpis

Czym zajmuje się ta firma?

Majka Nowy wpis

Nie słyszałam żeby jakiejś firmie udało się zadowolić wszystkich pracowników!!

były pracownik Nowy wpis
@Majka

Oczywiście, ale ocena ogólna 1 gwiazdka na 5 o czymś świadczy... wątpie, że jakaś osoba tam jest zadowolona z pracy...no może prezes :D Ludzie siedzą tam, bo w Kielcach ciężko z pracą, a jak ktoś ma rodzinę i kredyty to nie zawsze można sobie pozwolić na kilka miesiecy szukania nowej pracy... w MAC chociaż wypłata na czas i niektórzy już przywykli, że więcej niż 2 tys przez 10 lat nie wyciągną. Zwolnień jako takich nie ma, wszyscy co odważniejsi to sami odchodzą.

Sylwia Nowy wpis
@były pracownik

Jasne że odchodzą i będą się zwalniać sami. Najwięcej zwolnień jest w dziale obsługi klienta co miesiąc rekrutacja . Odchodzą pracownice, które pracowały po 10, 15 lat. Ta firma nie zapewnia rozwoju... no i jeszcze kadra kierownicza poniżej poziomu.

Czy ktoś może opisać, jak aktualnie przedstawia się przedsiębiorstwo na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Kielce.

Jeśli chodzi o Kielce, ciężko o jakieś ciekawe, duże i rozwijające się miejsca pracy - nie ma co ukrywać. MAC pod tym względem się wyróżnia. Ogólnopolska duża firma, która działa na rynku 30 lat i ciągle się rozwija ale na tym niestety plusy tej firmy się kończą. W firmie nie ma w zasadzie szans na awans ani podwyżkę (jeśli jesteś zwykłym pracownikiem, a nie menadżerem) ewentualnie można przejść z działu do działu ale to raz na kilka lat... Atmosfera jest bardzo kiepska jak i zarobki, dlatego co chwilę ktoś stamtąd ucieka. W działach brakuje naprawdę kompetentnych ludzi, mimo że pracują tam po kilkanaście lat. Zadania są ciągle spychane na inne osoby i działy, bo nie ma odgórnie ustalonych zasad, dlatego panuje tam chaos i ciągły stres. Nadgodziny są niepłatne. Urlop można wziąć tylko w martwym sezonie czyli od lipca do połowy sierpnia. Firma oferuje profity np. 13 pensja jeśli wypełni się roczny plan..w rzeczywistości dostaje się tylko kilka stówek a nie całą 13 pensję. Na dzień dziecka dostaje się 50 zł, na święta też coś wpadnie, jeśli oczywiście wypełnisz wniosek, bo jeśli nie to nikt ci o nim nie przypomni. Dużo można pisać, ale szkoda czasu... Odkąd zmieniła się kadra zarządzająca działami, pracownicy będą uciekać jeden po drugim.

Greta

Nie polecam. Szczegolnie w Dziale Obslugi. Jesli widzisz ogloszenie do tego dzialu - nie aplikuj. Jesli juz wyslales cv - nie idz na rozmowę.

logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Kielce
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Kielce
Caldo-Wentylacja Sp. z o.o.
Natalia

Witam, Niebawem zacznie się okres powrotów do szkoły, być może firma będzie poszukiwała Kandydatów np, na stanowisko Konsultanta Oświatowego? Ktoś z odwiedzających forum użytkowników, pracował na tym stanowisku? Ktoś składał CV?

gff

ale czemu uwazasz ze wymagajaca? pewnie ze duze oczekiwania maja

Martin

Pracowałem w tej firmie 5 lat . W pierwszych latach rewelacja. Niestety branża jest na wymarciu. Nie polecam niestety.

Upper

Jak wyglada proces rekrutacji na stanowisko spec ds marketingu produktowego ? Czy można oczekiwać zarobków na poziomie 5000 netto czy to nieco wygórowana kwota na początek ?

takitam

a jest inaczej? wsip zwolnił ludzi i jest do sprzedania, nowa era także zwolniła, w pwn ludzie sami odchodzą, bo im proponują własną działalność, darmowe podręczniki na wszystkich poziomach, to faktycznie branża się rozwija, szukają naiwnych jak we wszystkich wydawnictwach

takitam

ostatnie opinie mnie zabijają. branża się zwija, a wy mówicie o opiece medycznej, o zarobkach? macie wyobraźnię i ułańską fantazję.

opieka medyczna? chyba jak zejdziesz na zawał.. firma krzak-odradzam ambitnym ludziom, naprawdę stać Was na więcej, teraz zostali w firmie tylko Ci ze stażem pół życia w Grupie, bo są tchórzami i panicznie boją się zmiany oraz świeżaki-studenciaki, który pracują za śmieszne pieniądze

Yuhu

Co za kłamstwo co za brednie.. Jaka opieka medyczna??? Widzę że ktoś z firmy pisze takie głupoty bo mają problem z obsadzeniem wakatow..nikt nie chce przyjść za takie pieniądze...ludzie czytajcie opinie Tylko te negatywne... W nich zawarta jest prawda!!!!

Kier

Odradzam na takich warunkach można pracować w latach 90 a i ogłoszeń o pracę nie umieją pisać -krzak.

zmotywowany

Polecam! Praca w miłej atmosferze, dobrze płatna. Zapewnione szkolenia oraz opieka medyczna. Życzliwość, koleżeństwo oraz chęć wspólnej pracy to podstawa sukcesu Grupy

Taki tam
@zmotywowany

Jaka opieka medyczna? Chyba dla tych w Kielcach, tak jak szkolenia, spotkania świąteczne, wyjazdy grupowe, dla KE nie ma takich cudów.

pracownik logistyki

masz rację, ja pracuję w dziale logistyki od 10 lat i roczny dochód mam aktualnie mniejszy niż 5 lat temu, mniej i mniejsze premie, brak płatnych nadgodzin, brak podwyżek itp. a to wszystko kiedyś było, szkoda firmy i szkoda czasu na współpracę z tą firmą, wypłaty na czas ale na początku grudnia bywało nawet 6 stopni ciepła w dziale logistyki

mrT

Praca dla Przedstawiciela jest bez przyszłości. Zarząd i marketing robią dobrą minę do złej gry, ale w prywatnych rozmowach można się dowiedzieć, że atmosfera w Kielcach coraz gorsza. Nieudolny i przerośnięty marketingowo Mac wchłonął świetnie działającą Jukę. Teraz żeby coś załatwić służbowo, trzeba zacisnąć zęby i liczyć na dobry humor panienki, na której pensje się zarabia swoją sprzedażą. Mnóstwo biurokracji, tabelek, planów, raportów. Dużo pracy przy kompie w domu, oczywiście za free. Sprzedajesz a później musisz udowadniać, że sprzedałaś - dziwnym trafem raporty są zawsze na niekorzyść przedstawiciela, nigdy na odwrót. Namierzanie yanosikiem w prywatnych samochodach. Menadżerka dostaje raporty ile przejechałaś km w miesiącu, ile czasu byłaś w terenie. Obciążanie finansowo za braki na swoim stanie magazynowych (oczywiście opłacanym ze swojej kaski). Jazda w terenie swoim autem za swoją kaskę. Nie ma żadnych zwrotów za paliwo czy amortyzację. Ta niby podstawa o której już pisano jest za określone zadania - nie wykonasz ich, masz ZERO. A zus się sam nie zapłaci. A jak od 'podstawy' odejmiesz stałe koszty, zostaje 1500-2000 netto. Na premię żeby do 'trójki' dociągnąć nie masz co liczyć jako nowa. O rocznej zapomnij, tak przygotowali umowy. Sprzedaż podręczników siadła, więc przerzucają się na multimedia (drukarki, rzutniki, laptopy) z cenami wyraźnie większymi od konkurencji. Chcą konkurować wszystkim ze wszystkimi. A tak się nie da. Przez wiele lat firma niemal rodzinna, z tradycjami, szanująca pracę ludzi. Od dwóch lat jest TYLKO gorzej, gdy stery przejęła nowa ekipa. Od tego czasu, jak pisano wyżej, przychód generowany jest obcinaniem kosztów. A najłatwiej obcina się na ludziach. To nawet głupek potrafi. Do czasu. Jest aż tak źle? Napiszę tak: wielu przedstawicieli już odeszło, także do konkurencji a ta gwarantuje pracę tylko do wakacji...

Ana

Pracowałam w tej firmie 8 lat, rok temu się zwolniłam. Początki wspominam naprawdę dobrze, również świetne zarobki. Stan jaki zostawiłam zwalniając się rok temu był bardzo odmienny od wspomnianych początków. Co o spraw organizacyjnych podpisuję się pod tym, co napisała Inka. Jeździłam własnym autem, z Yanosikiem w środku, na własnej działalności. Na początku byłam zadowolona i nie przeszkadzało mi to. Teraz wiem, jakim komfortem jest praca na umowę o pracę, ze służbowym samochodem (darmowym laptopem, telefonem, itd) i już nigdy nie wrócę do zatrudnienia na umowę agencyjną. No chyba, że będę przymierać głodem. Prawdą jest, że firma generuje dochód obniżając zarobki przedstawicielom. Teraz, kiedy branża podręczników pada MAC jest pierwszą firmą z branży, która się zwinie, bo nie mają nic ciekawego w ofercie dla kl 4-6 i gimnazjów.

Inka

Wyjaśniam, w skład Grupy Edukacyjnej wchodzi kilka brandów: MAC Edukacja i JUKA - wydawcy książek, ELEO - pomoce dydaktyczne i jeszcze parę innych, mniej istotnych. Konsultant oświatowy, czyli przedstawiciel pracuje w terenie. Czasami na 5 powiatach. Działalność gospodarcza. Jeździ SWOIM samochodem, dostaje na paliwo pieniądze, które i tak na to paliwo nie wystarczają.Nie dostaje na amortyzacje. W tym SWOIM samochodzie ma system namierzający tzw. Yanosik, a od nowego roku( prawdopodobnie) dostanie geolokalizator. Pieniądze co miesiąc to tzw. zadaniówka: można zarobić do 4000zł netto, pod warunkiem wykonania wszystkich zadań na 100%. Bardzo mocno rozbudowany kontroling, Zarówno poprzez CRM, jak i Menadżera. Cała masa tabelek.KO musi posiadać magazyn, bo gdzieś musi trzymać książki. Za ten magazyn odpowiada finansowo.Dodatkowo ( oprócz ZUS i podatków, księgowej i magazynu ) płaci także za używanie laptopa, telefonu służbowego,OC przedsiębiorcy. Sprzedaje wszystko, książki, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny. Prowizja od sprzedaży na poziomie 5% od ceny katalogowej netto.Podsumowując, Firma bez przyszłości, gdzie dochód generuje się obcinając kasę ludziom, a nie szukając przychodu. Moja opinia jest prawdziwa.

Pracowałem w Macu ponad 3 lata. Rok na zlecenie. Podczas tego czasu dostałem podwyżkę z min. krajowej o 100zł. Zostawalem na nadgodziny. Nikt nie docenia ludzi jest też słaba atmosfera bo wzyscy się obgadują i panuje niska kultura pracy. Stanowczo odradzam.

Yuuuhuuu

Dużo by tu można opowiadać, ale jednym słowem KABARET. Oczywiście do śmiechu jest tylko tym, którzy już NIC NIE MUSZĄ - yuuhuuu... Uwierzcie, każda inna forma zatrudnienia poza MAC-em lub nawet bezrobocie jest lepsze niż ta fabryka. Ale najlepszym, najzabawniejszym i zadziwiającym importem(usunięte przez administratora)Zawsze nienaganny haft (nawet na płaszczu), przaśna kiecka, sandały, pszeniczny warkocz i "otwarte drzwi" (że jeszcze nie ma zapalenia pęcherza, to aż dziwne..., chociaż może ma, bo lata po firmie jak kot z pęcherzem). I taka reprezentacja całej firmy o bardzo wysokim mniemaniu o sobie, ma w ogóle czelność stawiać się jako znawca-analityk-krytyk stroju podrzędnych pracowników. Po prostu "operacja-stylówa" na tzw. wczesne Mazowsze. Aż się tu prosi, by wprowadzić codzienne poranne apele i odśpiewać hymn: "Hej z góry, z góry... jadą Mazury" albo dla odmiany "(usunięte przez administratora) zwolnij wszystkich, nie bądź taka"...

tymrazemtoJA
@Yuuuhuuu

ooo, a taki był fajny ten wpis. Czyli już wiadomo, że administrator pozwala jedynie na pochlebne opinie o pracodawcy i kadry zarządzającej. Jednak na takową trzeba sobie zasłużyć. W ten oto sposób są one tak pomocne jak opinie w Bon Prix'e. ps. Mimo wszystko dziękuję za gratulacje w imieniu autora powyższego linku.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Edukacyjna S.A. - Kielce

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Edukacyjna S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Edukacyjna S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Edukacyjna S.A.