4 Eco Sp. z o.o.

4.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o 4 Eco Sp. z o.o.

Pracodawca

Aktualność
Drodzy Użytkownicy Portalu GoWork.pl!

Firma 4-ECO jest jedną z największych firm w Polsce zajmującą się fotowoltaiką. Zależy nam na zadowoleniu nie tylko naszych klientów, ale również pracowników dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu do społeczności serwisu GoWork.pl.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować za wszystkie pozostawione wpisy. Chcemy cały czas się rozwijać i dostarczać Państwu usługi na jak najwyższym poziomie, dlatego informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna. Prosimy jednak pamiętać, że nad poprawnym działaniem forum czuwa administrator portalu i wszystkie komentarze niemerytoryczne, niezgodne z prawem polskim i regulaminem serwisu będą usuwane. Nie wszystkie kwestie mogą też być poruszane na forum, dlatego wszystkie pytania prosimy kierować pod adres biuro@4-eco.pl

Pozdrawiamy,
Zespół 4-ECO

Grzegorz

Instalację zamontowali mi miesiąc temu. Wszystko działa bez zarzutu. Pan Tomek monter bardzo dobry fachowiec. Montaż bez zastrzeżeń. Wszystko trwało u mnie 3 miesiące od podpisania umowy tak jak było mi mówione. Przedstawiciel też porządny.

Justyna Nowy wpis
Klient

Stanowczo nie polecam firmy 4 Eko. (usunięte przez administratora) kłamstwo i brak kontaktu ...porażka, człowiek nie jest w stanie nieraz uwierzyć że ktoś potrafi być tak bezczelny ...klamiac w żywe oczy

Agnieszka G.
Klient

Mój mąż zdecydował się na tę firmę, ponieważ przedstawiciel obiecywał mu jak to wszystko za nas załatwiają, zarówno w kwestii wymiany licznika jak i zdobycia później dotacji. A jak wygląda to w praktyce? Po zamontowaniu paneli czekaliśmy miesiąc na zamontowanie drugiego licznika (bo tyle ma dostawca energii czasu na zmianę) , po tym miesiącu okazało się, że nikogo nie było, w czemu? Bo sprawa nie została zgłoszona przez firmę do Tauronu! Tak więc czekaliśmy kolejny miesiąc, a w tym czasie już mogło nabić sporo energii, bo była piękna pogoda! Sprawa numer dwa : DOTACJA. Z początkiem lipca zaczął się okres składania wniosków, więc mąż już nauczony doświadczeniem zadzwonił do firmy i dowiedział się od konsultantki, że lepiej żeby sprawę załatwił sobie sam, bo oni mają tyle pracy, że nie wiadomo kiedy to ogarną, a na dodatek jednak kwota dotacji jest niższa niż zapowiadali. Dla nie to jedna wielka kpina i robienie ludzi w balona, jestem zła tym bardziej, że na instalacje na mówiliśmy też teściów!

Agnieszka G.
Klient

Panie Marcinie, bardzo jestem ciekawa jakie rozwiązanie jest Pan w stanie w tym momencie mi przedstawić, skoro sprawy przeze mnie wymienione już zostały przez nas załatwione. Nadmienię jeszcze, że w dniu wczorajszym przy wypełnianiu wniosku na dotację odkryliśmy, że zamontowane panele mają moc 3,52kW , a wyliczenie kredytu było na panele o mocy 3,63kW . Współpraca z Państwem na każdej linii to totalna klapa. Wszystko wygląda pięknie w momencie spotkania z przedstawicielen, a po podpisaniu umowy na każdym kroku problemy, opóźnienia i braki....

Marcin
@Agnieszka G.

Szanowna Pani, bardzo proszę o kontakt telefoniczny- przedstawię rozwiązanie problemu.

niezadowolony
@Agnieszka G.

Dokładnie, jest tak jak Pani napisała, po podpisaniu umowy totalny brak kontaktu !

Robert M
@Agnieszka G.

U mojego Taty było podobnie. Obiecanki wciskanie kitu, że wszystko załatwią, a na koniec olewają klienta. Lepiej uważać na tą firmnę

Niezadowolony
@niezadowolony

Zgadza się, nas obsługiwał Pan PP. Po podpisaniu umowy nie odbiera telefonu i nie odpowiada na sms-y. Przy podpisywaniu umowy mieli z automatu zająć się wnioskiem o dotacje. Mam wrażenie że gdybyśmy nie dzwonili to by wniosku nie złożyli. Według mnie firma ukierunkowana na zlapanie klienta a później olewka

Halina
@niezadowolony

U nas to samo nie ma się do kogo dodzwonić bo wszędzie włącza się tylko nagrana wiadomość. A jak już ktoś odbiera to odsyła do kogoś następnego.

@Niezadowolony

Święte słowa. Mam to samo... I chyba każdy bez wyjątku ma tak samo

@niezadowolony

I u mnie sprawa wygląda tak samo. Przedstawiciel handlowy pan Karol S. tak ładnie nakłamał że uwierzyliśmy w jego bajkę. Po podpisaniu umowy koniec telefonu nie odbiera żeby chociaż na pytania odpowiedzieć a powiedział,, zawsze pomogę''. Teraz wybrał bym każda inna firmę tylko nie tĄ!!!

Małgorzata zadowolona klientka
@Niezadowolony

Zastanawia mnie jedno: czy zapoznał się Pan @niezadowolony z regulaminem dotacji? Zapewne nie, jak większość z nas Pretensje, że wniosek o dotację nie został złożony należy mieć do siebie. Niezadowolona zadzwoniłam do 4 eco i dostałam komplet informacji, co powinnam dostarczyć. Dosłałam dokumenty i po 2 dniach informację o jego złożeniu.

Grzegorz Nowy wpis
@Agnieszka G.

Zdecydowanie nie polecam i ostrzegam naciągacze U mnie taka sama sytuacja

Półroczny staż Nowy wpis

Polecam, świetna atmosfera pracy i dobra kasa.

Klient Nowy wpis

Zbudowałem z 4ECO swoja instalację - ok 5kw. Mój dostawca energii - Tauron tez się wywiązał i wszystko zaczyna "śmigać" Czekam na kolejne słoneczne dni, bo już wiem jak to działa, kiedy słońca jest mniej - daje radę!!! Pozdrawiam Pana Janusza i monterską ekipę!

Przedstawiciel Handlowy
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Najpierw rozmawiałem z rekruterem, który zadawał mi pytania o dotychczasowe doświadczenie oraz znajomość branży OZE oraz technik sprzedażowych. Następnie dostałem zadanie, by zapoznać się z produktem, a następnie przekonać osobę, z którą rozmawiałem do jego zakupu. Wszystko przebiegało w przyjaznej atmosferze, ale rozmowa była bardzo konkretna.

Pytania

- znajomość branży OZE - znajomość technik sprzedażowych - dotychczasowe doświadczeniw

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Olek
Klient

Świetna jakość wykonania i bardzo profesjonalna obsługa handlowca Marcina. Śmiało mogę ich polecić.

Paweł
Klient

Instalacja PV już działa. 8.18kw i falowniki Huawei, pracuje, zasila. Obsługa handlowca Marcina to jest High Class, przed, w trakcie i po sprzedaży. Polecam każdemu

Andrzej N.
@Paweł

Jeszcze tylko brak dotacji/ mniejsza dotacja, problemy ze zgłoszeniem do zakładu energetycznego, choć obiecywali, że oni to zrobią i porównanie z sąsiadami, które mają te same komponenty w niższej cenie.

Basia
Klient

Szczerze nie polecam firmy. 0 braku kontaktu, nie odbieraja albo po prostu wylaczone telefony. Po co dajecie wizytówki? Najpierw byl problem z licznikiem a teraz z dotacja... Omijac firme szerokim łukiem

Marcin
@Basia

Bardzo proszę o kontakt pod numerem 573 113 395. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Krystyna
Klient

W firmie 4eco wykupilismy instalacje fotowoltaiczne w pakiecie z pompą ciepła. Fachowcy w swoim fachu. Godni zaufania, chętni do pomocy i faktycznie pomocni.

Zawiedziona
Klient

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!! FIRMA KRZAK. Lekceważący stosunek do klienta!!! Odsyłają z problemem od osoby do osoby. ZERO PROFESJONALIZMU. Podobnie jak pisał ktoś niżej UWAŻAJĄ CHYBA, ŻE jak nie będą odbierać telefonu to problem sam się roZwiąże. Żadna szanująca się firma nie traktuje tak swoich klientów. DLA MNIE TA FIRMA TO PORAŻKA.

Lech
Klient

Jak najbardziej rekomenduję korzystanie z usług tej firmy

123xxx321
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Nie polecam pracy w tej firmie. Podejmując pracę jako przedstawiciel handlowy oczekiwałem wstępnego szkolenia i współpracy. Szkolenie trwało 5 dni roboczych - przez pierwsze 3 dni powtarzaliśmy z czego zbudowany jest panel, jeden dzień był poświęcony fotowoltaice ogólnie, ostatni na próbne wypełnienie umowy, którą będziemy podpisywać z klientem. Wchodząc pierwszy raz do klienta po szkoleniu nie wiedziałem nic. Falownik? Tak, tak, dobrany idealnie do Pana/i zapotrzebowania. Panele? 310W najlepsze na rynku. Tyle wiedziałem. Masz auto, kluczyki, umowę - jedź i sprzedawaj. Codzienne rozmowy z menagerem - dlaczego nie sprzedałeś, to się dało zrobić tak, to inaczej. Pierwszy tydzień się nie martw, idziesz żeby się obeznać. Minął 8 dzień - dlaczego nie sprzedałeś? Inny oddział sprzedał dziś 30 umów a nasz tylko 2. Resztę pozostawię bez komentarza. Druga kwestia - podejście do klienta. Ma dach płaski? Nieważne, wypisz umowę na cokolwiek, inny dział to poprawi - Ty masz jechać tylko po fizyczny podpis klienta. Nie polecam firmy osobom które szukają pracy, ani osobom chcącym założyć fotowoltaikę - chyba, że pół roku czekania na dotację Was satysfakcjonuje ;)

Michał T.
Klient

Polecam współpracę z Panem Dariuszem Żabickim z Radomia. Montaż faktycznie był opóźniony ale Facet przyszedł wycenił i podpowiedział kilka istotnych kwestii związanych z rozmieszczeniem paneli i jak poprowadzić okablowanie. Na montażu cały dzień nadzorował ekipę i dzięki niemu zrobili drobne poprawki w mojej domowej instalacji. Robił instalację u mnie i mojej rodziny. Na Facebooku łatwo go znaleźć. Pozdrawiam, Michał T

Marzena R
@Michał T.

Niestety Pan Dariusz wycenił moją instalację i to jedna gorszych cen z tym sprzętem, niech Pan porówna komponenty, bo inne firmy mają lepsze w tej samej lub niższej cenie

Joanna
@Marzena R

To prawda, firma droga, moi znajomi jak sie okazuje zapłacili dużo mniej z lepszymi falownikami np froniusa

Michał T.
@Marzena R

Widzę że konkurencja nie śpi tak jak Pan Dariusz mówił. Napiszę ktoś pozytywny komentarz a za chwilę pojawia się dwa negatywne. U mnie wycena była na średniej półce cenowej i mam Polska gwarancję na produkt. Polecam. Pan Dariusz zna się na rzeczy i posiada sporą wiedzę w zakresie Fotowoltaiki

Anonimy
@Marzena R

Każdego można szykanować anonimowo, tak jest łatwiej. Hahahaha???????????? skąd Pani wie o jakim sprzęcie mowa i skąd pomysł że w innej firmie jest to samo jak 4-eco np Panele Luxen ma na wyłączność na całą Europę więc nigdzie indziej nie dostanie się takiego sprzętu... ???????????????? ...ale w innej firmie taniej ????????????

Rozczarowana
Klient

Podpisałam umowę z handlowcem, który gwarantował profesjonalną obsługę. Co dostałam: minoł miesiąc zero kontaktu, technik nie zadzwonił, choć miał sprawdzić dach i wytłumaczyć rozmieszczenie -ZERO Kontaktu. Panele przywiózł jakiś człowiek i dosłownie rozwalił cala paletę zostawiając nam panele na wręcz w powietrzu, zatarasował wjazd do garażu i ledwo da się wjechać na posesję. To jak zostały one wypakowane zostało zgłoszone, ale nikt się tym nie zainteresował. 3 tygodnie minęły od otrzymania palety i zero kontaktu. Obsługa klienta każe nam tylko czekać, a jak się wycofamy to nas karami obciążą. Absolutnie odradzam tą firmę!

Poirytowany
Klient

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!!! BRAK PROFESJONALIZMU, ROZCIĄGANIE PROBLEMU W NIESKOŃCZONOŚĆ I BRAK KONKRETNYCH DECYZJI. WYCHODZĄ Z ZAŁOŻENIA, ŻE JAK JEST PROBLEM TO NAJLEPIEJ NIE ODBIERAĆ TELEFONU OD TEJ OSOBY. U NAS OD PODPISANIA UMOWY UPŁYNĘŁO JUŻ PÓŁTORA MIESIĄCA I NADAL NIE WIEM KIEDY I CZY W OGÓLE WYWIĄŻĄ SIĘ Z UMOWY.

Klient
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Klient

Wykonana u mnie fotowoltaika OK, ale - w tej chwili nie mogę się z firmą skontaktować. Nie odpisuja na maile, nie odbieraja telefonów. Złozyłam do nich dokumenty na program "mój prąd" i nie wiem co się dzieje ????

Krzysztof P
Klient

Pod kątem fotowoltaiki na pewno można na nich liczyć. Duże doświadczenie i zawsze pomocni pracownicy, polecam.

Jerzyk
Klient

Profesjonalne podejście, pomoc przy wyborze paneli, potem profesjonalne wykonanie instalacji przez fachowców tej firmy.

Klient

Jestem bardzo nie zadowolony z firmy 4eco. Brak profesjonalizmu. Dokumenty składane przez nich w ostatniej chwili. Kłamią i naciągają. Temat rzeka nie długo pół roku minie i panele nadal nie chodzą...

Jakub
Klient

Firma na poziomie, nowoczesne rozwiązania promowane w ich instalacjach, pod tym kątem na duży plus.

Jacek
Klient

Świetna firma, bardzo dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna, zdecydowanie polecam współpracę z nimi.

Zostaw merytoryczną opinię o 4 Eco Sp. z o.o. - Kielce

4 Eco Sp. z o.o.