Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Konstancja

Witam pracuję na kablach i ta hala to skupisko najgorszych, wrednych(usunięte przez administratora)jakie tylko mogą istnieć.Nie zgodzę się z opinią że tylko kierownictwo wpływa na złą atmosferę w zakładzie. Panie na warsztatach z którymi pracuję to zawodowe obgadywaczki które żyją życiem innych. Ich ulubionym zajęciem jest komentowanie cię na głos, tego jak wyglądasz i jak wygląda twoje życie prywatne, śmianie się z ciebie i patrzenie przy tym prosto w twarz. Jeśli dobrze trzymasz z liderką możesz z koleżanką stać godzinę i wychodzić na papierosa 6 razy, jeśli boisz się odezwać i nie jesteś lizusem liderka będzie cię obserwować zza skrzynek i przy wszystkich besztać że nic nie robisz albo ciągle cię śledzić lub co więcej odprowadzać z łazienki na stanowisko.Funkcja trenera to na kablach jedna wielka pomyłka. Trenerki nie pracują na normę, przez 8 godzin ich jedynym zajęciem są rozmowy z koleżankami i pójście na przerwę i przesiadywanie u liderek. Na to całe zachowanie ma przyzwolenie liderek które wcale nie są lepsze.Liderkami zostają takie asy które nie mają kompletnie pojęcia o produkcji i o zarządzaniu ludźmi, nie potrafią dobrze wpisać urlopu, zostają wielkimi paniami w białych bluzkach i myślą że od tej pory są lepsze.Kierownictwo to druga sprawa. Podnoszenie progów, milion technologów i żaden nie umie uporać się z reklamacjami.Ludzie którzy nie umieją powiedzieć prostego dzień dobry. Praca za najniższą krajową na trzy zmiany a ty masz mieć po 120 procent najlepiej. Ta praca nie dała mi nic oprócz załamania nerwowego i to głównie przez ludzi na warsztacie którzy są wstrętni.Najbardziej pewna pani z rudymi kręconymi włosami z warsztatu w7 która znęca się słownie i nie ponosi konsekwencji. Firmę radzę omijać szerokim łukiem. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się piękne a później przychodzi do ciebie jaki błąd popełniłeś że się tu zatrudniłeś. Na szczęście nigdy nie jest za późno na zmiany.

CCC
@Konstancja

Masz rację praca w tej firmie to jakaś porażka,gnębienie pracowników o normy nawet nowych którzy są pod ochronka,bo nie muszą takich norm wyrabiać przez dwa miesiace co starzy pracownicy,przestrzegam przed tą firmą gnębią nie tylko liderzy i kierownicy ale także starzy pracownicy którzy naśmiewają się z nowych i obgadują,a normy z kosmosu wyjęte dla robotów nie dla normalnych ludzi,jeśli chcesz być godnie traktowany w pracy to nie tu ,bo tu tylko możesz mieć zszargane nerwy i zero szacunku,omijać ,omijać omijać szerokim łukiem tą firmę!!!!

AndrzejMusiRuszyć

(usunięte przez administratora).Najgorsze w tym wszystkim są wymagania stawiane przez kierownictwo, które lubi i uskutecznia spychologię swoich obowiązków na pracowników. Nie piszę tu o obowiązkach stanowiskowych, to według karty stanowiskowej trzeba wykonać. Ale dlaczego mam jako pracownik produkcji wykonywać instrukcje stanowiskowe, przygotowywać diagramy, sprawozdania i inne co nie jest w moim zakresie. Możliwości awansu może i są ale każdy kto tu pracuje wie jak to wygląda, dojdziesz do pewnego poziomu i dalej nie ma jak przeskoczyć. Mimo że masz skończone szkoły, kursy staż to i jak wisisz w próżni bo kierownik obstawia się w koło swoimi. Jak nie ma dzieci to to jest kuzynostwo byle nikt nie wskoczył wyżej z szaraków, tych trzeba gnoić, równać z ziemią. Masz pomysły, fajnie, dostajesz 40 zł a kierownik wprowadza to w swoich celach i przytula 12000 premii gdzie ty chcą dorobić np w sobotę słyszysz - nie ma takiej opcji, a przychodząc na zmianę dowiadujesz się że były osoby, ale wybrane. Ty się do nich nie zaliczasz. Jednym słowem chcesz coś to musisz być lizusem i krakać jak wrony tego chcą. Brygadziści na 6 hali wtryskowni, młode siurki koleżki i rodziny kierownika produkcji, o pracy na maszynach wiedzą coś.. że takie maszyny i taki proces jest. Chcesz coś zgłosić kierownikowi- odpowiedz nie mam czasu, (usunięte przez administratora) Chciałbyś gdzieś wyżej typu HR... możesz iść , umówią na spotkanie, niby wysłuchają i zgotują ci takie piekło na hali że potem szukasz jak najszybciej innej pracy i odchodzisz. Atmosfera w pracy jakaś jest, grupy, podgrupy bo ten ma inne zdanie to wyklęty. Osobiście pracuję tu 10 lat i o ile do 2021 roku było jeszcze ok to potem tak jakby koronawirus im głowy sprał. Wychodzisz z szatni idziesz na stanowisko pracy i spotyka cię kierownik z zestawem pytań co się działo na innych zmianach, i wyrzuty że powinieneś to wiedzieć interesować się po pracy co dzieje się na innych zmianach, to jakiś chyba żart. Maszyny ciekną, gubią oleje - mechanicy robią co mogą ale cóż jak blokują ich kierownicy. W rozmowach sami mówią że park maszynowy jest tak stary, że trzeba go wymieniać, ale co wymieniać jak nawet na części nie mają zgody do zamówienia. Ja jako ustawiacz procesu nigdy bym nie chciał być na ich miejscu, my jesteśmy traktowani jak ułomni ale ich, mimo że są to ludzie techniczni, po szkołach, nawet i wyższych z wieloletnim doświadczeniem, równani są z ziemia przez kierownictwo, przez brygadzistów bo maja ich przyzwolenie. Na pewno wiele można zmienić w tej firmie, chciałbym żeby częściej Niemcy przyjeżdżali i baczniej obserwowali zachowania. Jeśli byśmy porównali obowiązki i kulturę pracy na tym samym stanowisku, byłem w Bloombergu i widziałem jak tam pracują, jak to wygląda. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie ma do kogo się zgłosić, HR nic nie robią, dyrekcja uważa że problemu nie ma, są słupki się zgadza to jest ok. Nie widzą jaka jest rotacja ludzi, albo nie chcą widzieć. A chyba lepiej jest przytrzymać pracownika starszego, doświadczonego niż ciągle szkolić nowych, same koszty uszkodzeń maszyn, uszkodzeń form, wybraków w produkcie tego nie chcą widzieć. Podsumowując praca jest jakaś, nie jest to jakiś kij wie jaki rarytas. Zarobki przeciętne , atmosfera słaba, szkoleń brak- no chyba że bhp :) Wyciskanie pracownika do maksimum, jakbym miał komuś polecić???(usunięte przez administratora) Czasem mam wrażenie że kierownicy tu ostro lecą na jakiś dopalaczach i mocnych prochach. Może przydałoby się im robić testy na obecność raz w miesiącu :) Jak jesteś w podbramkowej sytuacji przyjdź przepracuj zimę i na wiosnę szukaj innej pracy, ja osobiście jako obecny pracownik zarabiający ok 5tys ( z dwiema sobotami) rezygnuję wypowiedzenie już złożone, teraz 3 miesiące odbębnić i pa. W rejonie do 30 km jest dużooooo interesujących miejsc pracy dla osób które chcą coś osiągnąć, Ci którzy chcą żyć pod czyjeś widzi mi się , albo to jaką wstanie nogą kierownik siedzą tu i tak popadają w stagnację, wypalenie zawodowe, a jak coś przez przypadek się stanie nie tak, widzą często bramę i żegnają się z PxCW. Ocena moja z 4 na 5 w ciągu dwóch ostatnich lat spadła do mocno naciąganych 2. Jak ktoś ma inne opcje niech omija, Pozdrawiam.

Adonis
@Amanda

Już dawno powinni wywalić Panią kierownik z 4 hali za jej podejście chamskie i bezczelne do pracownika oraz za układziki to nie jest 19 wiek Pani kierownik i są przepisy które regulują takie żeczy radze się z nimi zapoznać .

@953@golyn.pl

Co tu się dzieje w tej firmie? Brak pracy zero komunikacji wypłaty to są takie jak 15 lat temu! Zero poszanowania dla pracownika

@Beza

Hala 6 jak wprowadzili grupową premię to było zebranie i kierownicy powiedzieli, że jak wypracujemy 14.7 to płacą 10.

Źle się dzieje

Cześć, powiedzcie mi jakie jest poszanowanie pracownika z długoletnim stażem, jak wczoraj dziewczyny przyszły do pracy na nockę i dowiadują się o przenosinach. Nie dowiadują się o tym od swojego kierownika G ...,który chyba nie miał odwagi się pojawić, tylko od innego . Najgorsze jest jednak to że przenoszeni są pracownicy z umową na stałe, nie Ukraina, bo ona jest nietykalna.Już to wszyscy mówią że w tej firmie jest bardzo źle.

Zibi

To są efekty zarządzania Pana Narcina P......... o których pisałem trzy lata temu ,że będzie taki efekt !!! I Tak hala po hali z roku na rok będzie zamykana i będzie mógł tylk wynająć na inną działalnoś firmy lub magazyn żeby zarobić na koszty utrzymania i eksploatacji

Taka prawda Nowy wpis

Ludzie powiem wam jedno i możecie się śmiać. Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Zwolniłem się z firmy, byłem magazynierem i powiem wam że wszędzie jest tak samo. Zwalniasz się i myślisz że będzie lepiej a jest nawet gorzej. Szkoda gadać,nie narzekajcie tak tylko róbcie swoje i do domu.

Endriu Nowy wpis
@Taka prawda

Ale jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz jak jest w innym zakladzie,trzeba próbować, kazdy kij ma dwa konce,nie zawsze jest powiedziane ze jak sie zwolnisz to sobie po lepszych lub tez w druga stronę pogorszysz ,świat nalezy to odważnych, trzeba ryzykować i próbować i sie rozwijać, oraz łapać doświadczenie, czasami tak w zyciu bywa ,pozdrawiam.

Nołp Nowy wpis
@Taka prawda

Wydaje mi się, że to jakaś poducha! Wiadomo, że nie zawsze trafisz dobrze, ale aż tak wychwalać tą firmę? Jeżeli jeszcze nie poczułeś się, jak śm...eć tutaj to zapraszam na montaż, gwarantuje, że będziesz inaczej ćwierkać po tygodniu...

Załamka Nowy wpis

Mam dosyć tej firmy, po 20 latch jestem na wyczerpaniu psychicznym . Robisz za 3 i tak nie jest to dostrzegane i ciągle źle...

Zibi

Wszystko mogą dawać Tobie do podpisania!!! To jest polityka phoenix contact na zastraszanie pracownika....!!! To nie są podstawy do zwolnienia pracownika, to jest tylko wymysł phoenix contact!!! Do zwolnienia pracownika pracodawca musi mieć twarde argumenty!!! Notatki z phoenix contakt::)) w sądzie pracy mają przegrane!!!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Czy wiecie coś o pracy dla stażysty? Jest w ogóle na to szansa?

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Joł

Jaki dodatek za nocki?

Kajak
@Joł

Czy ktoś wie? Też mnie to interesuje, zwłaszcza że wolałbym pracę nocą.

Była pracownica

Witam .Jestem byłą pracownica tego(usunięte przez administratora) w Tarnobrzegu. Szczerze to nie polecam nikomu tego zakładu no chyba że ktoś jest odporny na mego stres w systemie 3 zm.Jeszcze jak był kierownik Daniel to było znośnie ale jak przyszła kierowniczka to jest jedną wielką porażka stosuje metody typu zastraszanie pracownika notatkami służbowymi za chorobowe ,za to że nie wyrobisz normy i wiele innych rzeczy oczywiście to jest nie zgodne z regulaminem pracy ale pracownicy są tak zastraszeni że podpisują i to jest dla mnie nie pojęte bo gdzie są związki zawodowe. Praca najniższa krajowa a zapieniczasz jak byś miała zarobić z 10 tyś zł.premi praktycznie zero .Więc z czystym sumieniem nie polecam nikomu tego zakładu .Odeszłam i jestem przeszszczęśliwa znalazłam pracę która mnie zadowala beż stresu i za dużo większe pieniądze .Więc dziewczynom z zakładu mogę powiedzieć że nie bać się i szukać lepszej pracy .

Icc NOWY Tomyśl

To samo u nas. Też straszenie notatkami( przeważnie za pier...oły) i nie wiadomo czym, chociaż nie wiem co to ma mieć na celu. Wszystkich na raz nas nie zwolnią! Nie dać się, robić swoje i po 8h wyjść do domu, a w czasie wolnym szukać innej pracy, bo zaczynają mieć ludzi już całkiem za nic.

Szukają do Wierzbięcic motivated junior C# developera. Seniora też, ale tu akurat jeszcze bym nie próbował, za wcześnie. Problem mam taki, że mają masę benefitów i to wszystko można obczytać w ogłoszeniu (przedszkole dla firmowych dzieci, wow), ale nic o stawkach, choćby przybliżonych. Ktoś coś?

Natala

O co Ci chodzi? Odpadłeś u nich w naborze, czy jak? Mnie interesuje też Junior C# Developer (teraz mają dwa ogłoszenia na .NET8 / RPA), więc wszystkie newsy o stanowiskach IT w tej firmie są dla mnie ważne.

Stary znajomy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

ICC, co tam u was słychać ? Jak się ma 6 hala ? Jakieś roszady w składzie liderów? Kierowników ? Co tam słychać na starych śmieciach ? Opowiadajcie

.NETowiec
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

O co chodzi? Od jakiegoś roku regularnie wystawiane jest ogłoszenie na programistę C#. Ludzie tak szybko rezygnują, czy takie wymagania?

Mewa
@Konstancja

Doskonale Cię rozumiem, przechodzę to samo. Na hali, na której pracuję wszyscy wiedzą lepiej ode mnie z jakimi problemami się borykam, co się dzieje w moim życiu prywatnym. Zastanawiam się tylko jakim trzeba być człowiekiem żeby obgadywać innych i u siebie nie widzieć nic złego, tylko interesować się cudzym życiem. Baby są bezwzględne i wyrachowane.

@Mewa

Tak kobiety tworzą strasznie toksyczne środowisko i obawiam się że wszystkie normalne osoby nie będą mieć tam życia i jedynym ratunkiem jest zwolnienie. Ja zgłaszałam przypadki złego traktowania wielokrotnie i byłam olewana przez liderke która z koleżankami później się z tego śmiała.

Masakra
@Konstancja

To chyba bardzo krótko pracujesz skoro tylko na razie doświadczyłaś jedynie obgadywania bo to jest tu codziennością. Uwierz gdyby zrobić porządek z kierowniczkami i byłyby odpowiednie osoby na tym stanowisku to liderki tez by zostały zamienione albo ustawione na właściwe tory wraz z reszta "załogi". Bo jak widzę liderki wchodzące w (usunięte przez administratora) "koleżanek" z produkcji to przechodzi ludzie pojęcie.. nie wyrabia sie ale weźmie jej zrobi pare kabli(ekran wytnie, spakuje itd) i da sie odbić bo przecież kurde koleżanka i ona musi pracować! A ktoś kto(usunięte przez administratora) za dwóch sam na siebie jeszcze robi(usunięte przez administratora)to cię przyjdzie i (usunięte przez administratora)bo przecież masz do (usunięte przez administratora)wydajność.. to jest śmiech!!!! I sprawiedliwość jak(usunięte przez administratora). Weźcie sie za te pseudo liderki na tym SH bo to one powinny być pierwsze do odstrzału.

Feniksa
@Konstancja

Chciałabym odpowiedzieć na ten komentarz, bez hejtu, bo dosyć się tu na tej grupie wylewa, jakby ludzie swojego życia nie mieli, pamiętajcie, że zawsze są dwie strony danej sytuacji. To że ktoś tu pisze jakieś obelgi na danego człowieka, czy to jest lider, trener czy kto kolwiek inny, nie znaczy, że przedstawiona sytuacja tak właśnie wyglądała. W 90% jestem pewna kto napisał ten komentarz i szkoda, że nikt nie umie tego powiedzieć wprost tylko wywalać to na jakimś forum. Anonimowo, czyli to nic nie zmieni. Opisana sytuacja jest wyciągniętą pochopnie, bo jeśli komuś się robić nie chce to zawsze znajdzie powód do marudzenia.

Pracownik IFC
@Konstancja

Szczera prawda jak masz chody u liderki to jest wszystko w pożątku a jak nie to cie (usunięte przez administratora) pszed całym warsztatem i obgada na koniec. Nigdy nie jest za późno na zmiany

CCC

Ktoś

Mam plan, żeby aplikować na stanowisko Lider zespołu mechaników w dziale technicznym ICC , tylko nie wiem, czy podołam w takiej dużej firmie, do tej pory robiłem w takim kameralnym zakładzie bardziej... Proszę powiedzieć, jak liczny ten zespół jest? Ciekawe, czy patrzą na to, w jakiej firmie się ma doświadczenie w ogóle.

Jejdi

Na ślusarza biorą bez dostarczenia, nic dziwnego jak nowa pani kierownik też na niczym się nie zna Dlatego osoby uciekają

Phoenix

Opłaca się startować na ślusarza? Chce przejść z innego działu ale podobno dużo osób się zwalnia z ślusarni i odchodzi z firmy.

Barracuda
@Phoenix

Jakiś czas temu dziewczyna na stanowisku ślusarza miała ponad pięć klocków na rękę więc chyba się opłaca.

Nie wierzę co widzę

Ja rozumiem że nasza piękna firma dostarczyła nam parking który miejscami parkingowymi nie grzeszy i przy powstawaniu tego parkingu zamysł chyba był taki że każde auto będzie przyjeżdżać pełne ludzi ????????‍♂️ ale prawo jazdy trzeba zdać by jeździć samochodem (bynajmniej w Polsce tak jest) i parkowanie też trzeba zaliczyć by takie uprawnienie dostać więc widząc poziom parkowania niektórych aut to uważam że znaczna część ludzi parkujących fatalnie albo prawa jazdy nie ma albo je kupiło. Sytuacja z tego tygodnia że na wjeździe do alejki stoją dwa auta w taki sposób że już do niej wjechać nie idzie to sprawia że nic tylko spuścić powietrze z tych opon a to raczej bardzo częsta sytuacja. Linie na parkingu też służą do tego by samochód się w nich mieścił a nie żeby parking ładnie wyglądał. W tym wpisie po prostu chodzi mi o to że jeśli już nie ma miejsca to zaparkujmy z głową tak by był przejazd i nie trzeba było się bać że komuś się auto uszkodzi bo nikt raczej nie chciały skończyć pracy i mieć takiej niemiłej niespodzianki. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać to mam nadzieję że nasza ochrona bądź też policja będą odwiedzać nasz parking i przypominać niektórym jak się poprawnie parkuje.

Parkując
@Nie wierzę co widzę

Radzę się do informować w prawie drogowym, jaka jest różnica między linią namalowaną, a taką ułożoną z kostki brukowej... Rozumiem Twoją frustrację, bo nie raz bym wyszła z auta i najchętniej takiemu kluczykiem po boku przejechała. Niektórzy nie mają też wyobraźni parkując na wjeździe. A wracając do tych linii to staram się patrzeć i parkować między nimi, ale czasami ich zwyczajnie w zależności od pogody zwyczajnie ich nie widać.

Od rodziców
@Nie wierzę co widzę

Jeszcze lepsi są Ci co mają brak szacunku do czyjegoś auta. Nie wszyscy dostają od rodziców w prezencie i są osoby, które własnymi rękami sobie na to zapracowali i nie ważne czy to starszy model czy nowszy powinno się szanować, a przyjdzie Ci taki i drzwiami Ci (usunięte przez administratora) tak mocno, że na Twoim aucie zostają uszkodzenia( a później takiego poszukaj)... Ech długi temat tych parkingów!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Jak wygląda atmosfera i praca na magazynie? Widzę że są dwa ogłoszenia na magazyn, gdzie lepiej aplikować?

Zbieżność nazwisk w komentarzu moze oczerniać inne osoby pracujące w tej firmie z takim samym nazwiskiem.

porażka@

Jeśli zatrudnicie się w tej firmie i na wasze nieszczęście traficie na warsztat W4 zmiana C to uciekać gdzie (usunięte przez administratora) rośnie a jeszcze na arburg osoba która tam pracuje na maszynie i szkoli ludzi psychicznie ich wykańcza ma za soba osobę rządzącą i nikt nie reaguje na krzywdę pracowników i nikt tam długo przez daną panią(usunięte przez administratora) nie pracuje uciekają gdzie (usunięte przez administratora) rośnie

@niekolezanka
@porażka@

Zgadzam się w 100% z wypowiedzą .. Mam tylko nadzieję że po obecnej zmianie kierownika nastąpi tam jakaś zmiana, bo to co się wyprawia na tej zmianie to tak jak napisano wyżej porażka ..pani G siedzi sobie na biurku czyta E-maila razem z liderem. Ja rozumiem że dziewczyny prywatnie się kolegują ale jednak w pracy powinna być zachowana odpowiedzią relacja pracownik-przełożony .. a jeśli nie to idźmy wszyscy usiąść liderowi na biurko i róbmy sobie co chcemy .. ustalajmy plan pracy dla każdego kolegi na warsztacie … podważajmy decyzje lidera … Osobiście uważam że pani G ma tak wysoką siłę przebicia że nawet lider nie potrafi jej się postawić . Pozdrawiam i mam nadzieję że kierownik zareaguje na takie spouchwalanie się lidera z pracownikiem .

Ona

Gdyby nie Ukraina to na produkcji byłoby pusto. Niestety Polacy mają już gdzieś to firmę i wykorzystywanie przez kierowników i ciagle podnoszenie normy! Wola zwolnić Polaków jak to zrobili i po miesiącu zatrudnić Ukraińców . Za nich firma dostaje dodatkowe pieniądze

Ponoć pracując jako ślusarz narzedziowy w firmie, można dorobić sobie coś na nadgodzinach, a wiecie może ile ich jest, jak sa rozliczane. Wspominaliście tu minimalnej krajowej, czy zarobki na takim poziomie też tyczą się ślusarzy. Będę wdzięczny za każdą informację i opinie na temat zakładu. Dzięki!

Ja właśnie znalazłem ofertę na brygadzistę. Chciałbym spróbować zarządzać zespołem mimo że nie mam w tym doświadczenia. Czy firma wprowadza takie nowe osoby i szkoli czy raczej woli osoby awansować z wewnątrz firmy ? Widzę że jest system 3 zmianowy, nie da się umówić na 2 zmianowy ? Czy każdy brygadzista ma cały etat ?

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 24 to opinie pozytywne, 116 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska