Opinie o FPM S.A. w Mikołów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie FPM S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FPM S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FPM S.A. w Mikołów

Another One Bites the Dust

Widzę że obecna sytuacja spowodowała że bardzo wielu spécialiste international dostaje napadu wściekłości na forum, chwytając się ostatniej deski jaką jest szkalowanie doświadczonych i długoletnich pracowników FPM. Po krótce dla Koleżanek i Kolegów którzy mają problem rozróżnić takiego osobnika lub osobniczkę krótka charakterystyka. Człowiek NovumFPMus, bo taka jego nazwa, jest to gatunek żyjący głownie w organizacjach i to takich level international. Ma bardzo silnie rozwiniętą ambicję, stąd też najczęściej kandyduje na wszelkiego rodzaju stanowiska kierownicze. Niestety często brak mu elementarnej wiedzy z obszaru którym ma zarządzać, najgorsze natomiast są jednostki posiadające jakąkolwiek wiedzę bo starają się one ślepo przenieść pewne schematy działania z innych organizacji nie bacząc na ewentualne konsekwencje. Potrafią się dobrze kamuflować ! więc uśmiech nie schodzi im z twarzy. Jeżeli masz problem dalej rozróżnić taką osobę zadaj jej kilka pytań pomocniczych: co produkuje FPM, Jakiego systemu używamy, kiedy firma powstała itp. Jeżeli zaleją się potem i będzie uciekać w popłochu uważaj ! to NovumFPMus właśnie biegnie Cię gdzieś zaraportować !. Na tzw. technicznych NovumFPMus rysunek techniczny działa jak woda święcona na diabła, ewentualnie użycie prostszego rysunku spowalnia atak NovumFPMus na 65 godzin, spokojnie dasz radę ujść z życiem. Koledzy i Koleżanki nie kłóćmy się miedzy sobą ! Są osoby które na to czekają. I pamiętajcie więcej pracy mniej raportowania !

Crazy Little Thing Called Love
@Another One Bites the Dust

Niech zgadnę, Mistrz Ciętej Riposty ? Ale on Queen nie słucha.

How Can I Go On
@Crazy Little Thing Called Love

Nie wiem kto to mistrz ciętej riposty ;) więc nie wiem czego słucha;) może podpowiedz.

I Want It All
@How Can I Go On

Ładnie to napisałeś. Koncert na Wembley musisz przyznać świetny.

Big Spender
@I Want It All

Zgadza się, świetny! polecam na rozluźnienie przed poniedziałkiem - Freddie Mercury and Montserrat Caballe - album Barcelona, świetne wykonanie i dosyć mało znane. Pozdrawiam

I Want It All
@Big Spender

Już wiem kim jesteś :)

We will rock You
@I Want It All

może wiesz, może nie i tak wszystkiemu zaprzeczę, przez grzeczność ;)

We are the Champions
@We will rock You

Spoko Gościu. Stara Gwardia nie raportuje tylko współpracuje. Serdecznie pozdrawiam :)

We will rock You
@We are the Champions

Doceniam, również pozdrawiam :)

Fat Bottomed Girls
@We will rock You

Szkoda, że dopiero wczoraj do nas dołączyłeś. Ty z Twoją wiedzą.

Keep yourself alive
@Fat Bottomed Girls

Bywałem tu wcześniej tez, ale miałem nie tematyczne nicki ;). Pozdrawiam koleżanki i kolegów, a dla nowo przyjętych info takie: FPM was potrzebuje i FPM was wita bez względu na to czy zatrudniał was JJ czy KW, ludzie tu są życzliwi a jak jesteście kompetentni to i uznanie szybo zdobędziecie. Nie chciałbym aby część z was "nowych" odebrała wpisy które się tu pojawiają jako atak na ludzi zatrudnionych przez ostatnie 2 lata, absolutnie Nie ! forum ma tu problem z kilkoma osobami określanymi wdzięcznie specjalista international level którzy pomimo braku elementarnej wiedzy piastowali i piastują wysokie stanowiska kierownicze oni mogą obawiać się zmian, reszta stanowi świetne wsparcie :) Spokojnego poniedziałku :) Pozdrawiam

Serwisman

Poproszę o informacje na ile można liczyć w serwisie. Dziękuję

Ciekawy
@Serwisman

Jest to miejsce w FPM gdzie jest największa rotacja. Ktoś zadał pytanie why ?

Misiek
@Ciekawy

Misiek kasa kasa kasa

Misiek

Nie ważne Wasze opinie. Pamiętajcie jedną rzecz w FPM najważniejsza to: atmosfera....

żyć nie umierać

A pani HR co na to?

Bla bla
@żyć nie umierać

Niektorzy widac maja plecy

Anonimus
@Misiek

(usunięte przez administratora) ulotniła się w .....atmosferze.

Stare dzieje
@Anonimus

Co nie zmienia faktu że są braki kadrowe w serwisie

Inżynier
@Stare dzieje

Szkoda że nikt nie walczył o Mirka. Pozwolić odejść takiemu fachowcowi to wstyd.

@Bla bla

Wszyscy mają plecy by podtrzymywać kręgosłup moralny :-)

Inżynier
@XXX

Dużo czasu potrzeba by ten (usunięte przez administratora) posprzątać po jednej pani

BJ
@Inżynier

Wczoraj odszedł kontroler

@BJ

No to mamy wakaciki na stanowiska techniczne : - projektant / automatyk - konstruktor - inspektor serwisu - technolog - kontroler Dodał bym zaczepnie Lean manufacturing i kierownika malarni

@Czyste zło

Co za piękne czasy. Takie możliwości awansu poziomego i w dodatku wybierasz terminal A B lub C gdzie Ci pasuje... ACH

@Czyste zło

To są niuanse. Ważne że będzie nowy system który w ogóle nie odpowiada naszemu profilowi produkcyjnemu. Zapewne kilka osób dostanie premie i o to w tym wszystkim chodzi.

@Czyste zło

Nie przesadzaj. (usunięte przez administratora) dużo dobrego robi. Na montażu młynów sprawdził się lepiej niż panowie z serwisu.

Były serwisant
@XXX

Zapomniales ze jest jeszcze terminal w Bodrum... A tam na montaż to już chyba tylko kierownik został ; (. Tak, że jesli znasz angielski tak ze się dogadamy z Niemcami i Turkami to wal jak w dym. Szybko Cię przeszkolą i pól roku na południu Turcji będzie Twoim pierwszym poważnym zadaniem w FPM. Ktoś chętny? Jeśli pytasz kiedy ten wyjazd to odpowiadam - luty/marzec 2019. Będziemy Cię wspierać zza biurek ;). Puki co całą dostawa jest jeszcze u nas na warsztacie więc jak zdążysz przyjsc teraz to jeszcze ja zobaczysz zanim pojedzie w styczniu.

@Były serwisant

Może ten który się lepiej sprawdzil niż serwisanci na Mątwach ? Co na to anonim ? Wyjazd samodzielny bez serwisanta prawdę Ci powie. Kierownictwo BT pewnie się ucieszy bo raczej nie widzę tam tłumów chętnych ...

Nowy z hali

My młodzi jesteśmy od was lepsi. Wy starzy tylko stękać i narzekać potraficie. Pracujecie całe życie w jednej firmie i nic nie wiecie o świecie. (usunięte przez administratora) da radę na każdym odcinku pracy. To bardzo robotny Gość.

@Nowy z hali

My starzy to wiemy ... Wszędzie gdzie tylko się pojawia.

Nowy z hali
@Żelek z BT

Nie potraficie pogodzić się że wasze czasy już mijają. Przyszłość to my. Nowi z językami ambicjami i wiedzą. Mamy nadzieję że Pan Prezes zrobi w tej firmie porządek i postawi na Dobrą Zmianę.

@Nowy z hali

Zapisy na Turcję trwają. Zapraszamy dobra zmianę.

XXX

A jak się dobra zmiana czuje kiedy wszyscy teraz wam się w twarz śmieją ? Atmosfera w pracy odpowiada ? A będzie coraz gorzej jak się czegoś nie nauczycie. Jak Prezes zobaczy taka bandę baranów i kapusiów to na pewno na was postawi.

Stary Dziad

Będziecie raportować !!!!! To wam wychodziło najlepiej. Albo aportować jak wolicie.

gal anonim

Jak ktoś ma braki w technologi malowania to należy dać mu czas i później go rozliczyć Jak się ma braki w kreśleniu dokumentacji rysunkowej to cały dział BT odsyłam do ksiazki Dobrzan*** Gdyby było super Panowie Konstruktorzy nie zjawiliby się na hali i donosili rysunki. (usunięte przez administratora)

Znajomy z WM
@gal anonim

Z tego co wiem to (usunięte przez administratora) to raczej metaloznawstwo. Ale skąd możesz to wiedzieć jak całe życie Harlekiny czytałeś. Nigdy się nie nauczysz , wypad z tej firmy bo tylko wstyd przynosisz.

Boss

Proponuje rozwiązywać problemy twarzą w twarz a nie na forum dziewczynki z BT ;)

Już były
@Boss

Proponuję aby raz kolega z WM pojechał na montaż i tę waszą "jakość" zmontował sam. Wtedy zobaczysz jacy jesteście "profesjonalni" . Przy okazję zabierzcie z sobą tę pseudo kontrolę co odebrała te wasze dzieło życia.

Upa z Huty Waltera
@Już były

(usunięte przez administratora) jak narysowili tak wyprodukowali jak wyprodukowali tak odebrali jak odebrali to sprzedali i sie sycko kreci.

@Serwisman

Na początek za 6.000 zł brutto. A potem to dycha lekkim (usunięte przez administratora)

Oni już nie potrafią się skupić. Myślami są na ..... bezrobotnym.

A może jednak

I tam ich miejsce.

I co leśne dziadki gotowi na Dobrą Zmianę ? Wasze wczorajsze wpisy tylko pokazują wasz strach przed zmianami. Śmietnik historii nadchodzi

Człowiek z klasą
@Nowy

Drodzy Pracownicy FPM. Nie odpisujcie proszę na tego typu posty. Wartość tych osób znana jest od dwóch lat.

in the lap of gods
@Człowiek z klasą

Tak jest nie karmić trolla !

Hold the line
@Nowy

Kończ waść, wstydu oszczędź ....

A może jednak
@Hold the line

Nie zrozumie.....

Możecie już przestać ??????? Święta idą. Prezenty kupować czas spędzać z rodziną !!!!!! A Wy jak dzicz z lasu.

@Anonim

Baranki do snu utulamy :-)

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie FPM S.A.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Baton

Znalazłem ogłoszenie na stanowisko konstruktora. Proszę o informacje czego można się spodziewać odnośnie obowiązków i wynagrodzenia. Czy tu też jest taka rotacja jak w serwisie czy to firma się rozrasta? Dziękuję

@Baton

Praca bardzo odpowiedzialna w końcu produkcja urządzeń dla energetyki. Szefowie i kierownictwo na poziomie. Atmosfera w biurze bardzo dobra. Płace na początku skandaliczne niskie, wręcz obraźliwe. Po trudnych studiach inżynierskich usłyszysz stawkę na poziomie kasjera w markecie. Dalsze podwyżki są na podstawie ocen rocznych a największą dostaniesz wtedy jak złożysz wypowiedzenie. Nagle w tym dniu dostrzega się problem - no faktycznie twoja stawka jest śmiesznie niska.

Jak żyć

Podatek od bonów to jest jakaś tragedia, w tym kraju odechciewa się żyć....może następnym razem jakas paczka albo premia, co wy na to ? W tym pizs-dowskim kraju nie dosc ze bida to jeszcze ci z bonu na karpia vat ściągają...idealny przykład pokazujący kto placi podatki w tym kraju - szary zwykly Biendy człowiek...

Bo
@Jak żyć

Lepiej kasę dawać i nie robić więcej tego wiejskiego pikniku za nasze pieniądze

Stare dzieje
@Jak żyć

Kiedyś to były czasy 700 zł w grudniu i 200 zł w styczniu i wszyscy psioczyli że za mało.

Anonimus

A to już pewne że wraca?

Informator programator

News (usunięte przez administratora) prawdopodobne za niedługo juz z nami nie będzie.

@Informator programator

Jutro się żegnamy

Wesoły Romek
@Żelek z BT

Dzisiaj ciastko o 14. Ale mogą przyjść tylko zyczliwi. Ale za to niedziela, ale za to niedziela, niedziela będzie dla NAS ;)

Ryszard Ochódzki
@Informator programator

Jeszcze jeden jeszcze jeden ....

Zauważyłem że cały czas pojawia się ogłoszenie na stanowisko technologa. Taka rotacja na tym stanowisku? Nadmiar obowiązków? Wielkie oczekiwania? Zła atmosfera? Mała kasa?

BP

Atmosfera ok. aczkolwiek praca w szklarni do miłych nie należy. Zakres obowiązków do ogarnięcia. Współpracownicy .... mieszanka rutyny z młodością. Płace .... są ;)

@BP

co to znaczy praca w szklarni?

@Zainteresowany

Jakby ci to powiedzieć....Tego nie da się opisać :)

@Anonim

Open Space Office. Wygląda to jak callcenter w firmie telemarketingowej. Ciasno, zero jakiejkolwiek prywatności. Nie ma mowy o możliwości pracy z dokumentacją w formacie powyżej A2. Tak w skrócie;)

Banda P.
@Zainteresowany

Szklarnia vel akwarium to takie magiczne miejsce, wręcz kultowe. Coś na miarę Colloseum czy nawet Pompei. To nasze nowe miejsce pracy, w którym dziennie podejmujemy trud jak otworzyć i położyć na biurku rysunek formatu A1, nie wspomnę już nawet o formacie A0. Jest to intymne i urocze miejsce które bardzo zbliżyło nas do siebie. Siedzimy tak blisko siebie, że po śniadaniu zawsze wiesz po oddechu sąsiada czy jadł wędzoną makrelę, sałatkę z cebulką czy ma problem z …uzębieniem. Chcesz się skupić i pracować w ciszy koniecznie kup sobie nauszniki. Wszyscy mamy nadzieję, że nagrodę World Building of the Year 2018 wygramy w cuglach. Ktoś wie ile kosztowało to arcydzieło architektury? Dla zagęszczenia przestrzeni zapraszamy serdecznie naszych kolegów z konstrukcyjnego. Koledzy z BT szklarnia czeka na Was !!! W końcu tyle wolnych biurek i w kupie zawsze raźniej. Serdecznie Witamy Pana Prezesa!!!!!

Wiem kiedy kto
@Banda P.

Ten tekst mogła napisać jedna osoba :)

Da...nek z lotniska.
@Banda P.

Są już tu technolodzy, kontrolerzy, planiści i tymczasowo majstrowie. Jeszcze sporo miejsc zostało. Teraz mistrzowie wrócą do Terminalu B i zostanie sporo wolnych miejsc. Fajnie że zapraszacie najlepszych kolegow ale oni też potrzebują sporo miejsca na biurku no i archiwum a na to nie ma miejsca. Chociaż wasza bliskość jest zawsze nieunikniona. Teraz zamiast 30 metrów musicie pokonywać ze 400. A jak będą zaspy to będzie jeszcze gorzej z komunikacją. Nie wszystko da się przez telefon załatwić. Zatem proponuję zapchac wolne biurka raczej BZ ;). Będzie wesoło jak każdy z nich zacznie przez telefon coś zamawiać lub rozmawiać z poddostawcami lub kooperantami. BT miało obiecany Terminal C w biurowcu. Czy powstanie? Kto wie. Są rzeczy które po prezesie Marku będziemy pamiętać jako te co wypaliły i takie które nie wypaliły gdyż nie słuchał ludzi. A wszyscy mówili że lotnisko może sie sprawdzić ale nie w takiej formie z ciasnym biurami i bez intymności. Szklane biura po 3-4 osoby oddzielone ściankami byłyby lepsze. Ale to można poprawić tak aby Ci co tu mają pracować czuli się komfortowo. Tyle o terminalach A, B i C. O śliskich kafelkach zagrazajacych BHP nie wspomnę. Pożyjemy - zobaczymy.

Pracownik umysłowy
@Da...nek z lotniska.

Te śliskie kafelki prędzej czy później doprowadzą do wypadku. Służby odpowiedzialne za BHP powinny już reagować. Ogólnie to nie jest miejsce dla pracy inżynieria. Tak jak ktoś wyżej mądrze napisał to Call center. W tym hałasie trudno się skupić.

@Zainteresowany

Drogi zainteresowany! Jak już przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną, zdasz egzamin z wiedzy inżynierskiej, zaakceptujesz przedstawioną Ci stawkę, zobaczysz słynną szklarnię- My gwarantujemy Ci, że zrobimy zdjecie Twojej twarzy. Do końca życia bedziesz miał pamiatkę. To zdjęcię bedzie z serii "zdziwiony, życiem zaskoczony".

Zaprzeczasz sobie. Jeżeli proponujecie tyle co na kasie w sklepie to chyba nie znacie dzisiejszych reali rynkowych.

@Zainteresowany

Otóż realia rynkowe to temat rzeka i niestety żaden argument podczas negocjacji o pieniądze. Polecam zgłębić bardziej forum. Poczytaj o chlopakach z BT, serwisantach, ludziach z produkcji, którzy odeszli- A później zastanów się czy ja przeczę sobie, czy pracodawca?

Grzegorz
@Egzekutor

Czy ktoś z Was jest w stanie przedstawić, na jaką realnie stawkę wynagrodzenia można liczyć pracując w firmie FPM na stanowisku technologa? Wynagrodzenie składa się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków w postaci bonusów i premii? Widzę, że macie wiedzę na temat tego miejsca pracy, dlatego zachęcam do odpowiedzi.

@Grzegorz

Masz doświadczenie czy prosto po studiach?

KJ
@Da...nek z lotniska.

Taaaaak masz rację, tam tylko zaopatrzenia brakuje. Obowiązkowe nauszniki ochronne dla każdego. Miejmy nadzieję że ktoś wreszcie zacznie słychać naszych uwag.

W szoku

Widze , że większość to tu taka hej do przodu...radosna nowina ...prezesa wina...prezes do wymiany i oby sie nie okazalo ,ze nowy to większa mina i ten to dopiero da popalić ..pff...taki kredyt zaufania do kogoś kto sie wam nawet nie przestawił...poza tym ma juz teraz 3 spolki pod soba...to ciekawe jak bedzie zarządzał..moze nas wszystkich scali w jedno ( ponoc takie ma zadanie) to sie dopiero zacznie placz i lamemt o posadkę w tak bluzganym przez Was FPM-ie...

Tytoń
@W szoku

Takie jest prawo właściciela. Pod szyldem Famuru jest kilka zakładów i myślisz że ktoś się ludzi pytał co o tym myślą. Błędem było sprzedaż firmy do Rafako. Ale to już historia, liczy się tu i teraz i trzeba wierzyć że będzie lepiej i będą zamówienia.

Hans
@W szoku

Jak scali będą zwolnienia. Konsolidacja Famuru z Kopexem to setki zwolnień. Więc również robi się nieciekawie

Żelek z Bt
@W szoku

Z mojej strony tak całkiem poważnie, chciałbym zwrócić uwagę wszystkim tutaj krytykującym, że były prezes widział problem zarobków i w tym kierunku działał. Pewnie zaraz wyleje się tu fala krytyki w moim kierunku - trudno. Przeżyje. Dziękuję Ci za to Marku i życzę powodzenia w nowej firmie.

Nowe wyzwanie
@Żelek z Bt

Jak znam życie - wszystkie niewygodne posty na temat byłego prezesa zostaną skasowane, a on sam podejmie następne wyzwania w nowej firmie .

Takie czasy
@Żelek z Bt

Wiele w tym prawdy. Niskie stawki mieliśmy dzięki byłemu prezesowi który tylko i wyłącznie myślał o sobie. Słynny milion premi za czasów Rafako. O prywatyzacji nie ma co już gadać. Szkoda tylko że w ostatnim czasie niektórych nowych traktowano lepiej niż doświadczoną kadrę.

brawo ty

700 zł brutto dostaną przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy FPM S.A. w Mikołowie. Taką świąteczną premię dla załogi wynegocjowali z zarządem spółki związkowcy z zakładowej Solidarności oraz Związku Zawodowego Pracowników FPM S.A. Jak podkreśla Jan Polok, przewodniczący Solidarności w firmie, w obecnej, dość trudnej sytuacji ekonomicznej fabryki o wyższej premii nie mogło być mowy. - Ale myślę, że na dodatkowe 500 zł na rękę nikt nie powinien narzekać. Za tę sumę można pokryć część świątecznych wydatków. Ważne jest również to, że pracodawca przed Bożym Narodzeniem o nas pamięta - mówi Jan Polok. Dodaje, że załoga fabryki ma duże nadzieje na jeszcze jedną premię w styczniu 2016 roku. O jej wypłatę zwróciła się już do pracodawcy zakładowa Solidarność. - Na początku zeszłego roku podobną premię dostali wszyscy pracownicy. To były mniejsze pieniądze niż na Boże Narodzenie, ale po świątecznych wydatkach przydaje się każdy dodatkowy grosz - podkreśla przewodniczący. W FPM S.A. w Mikołowie zatrudnionych jest blisko 200 pracowników. Zakład specjalizuje się w produkcji maszyn oraz urządzeń dla elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni.

jo
@brawo ty

Chopie dej juz se spokój z tym związkowaniem

@brawo ty

ciekawe czy teraz będzie 700.....

Hans
@brawo ty

To były czasy. 700 zł i wszyscy narzekali. A teraz wiela ????

@Hans

Pozdrowienia dla Janka :)

Jo chca bony

Godejcie wiela wreszcie ?

Jak emocje już opadną ...

Wystarczy juz tych złych emocji. W kazddej firmie dochodzi do wymiany pokoleń. Nowi chcą na dzien dobry wiecej niz starzy, a starzy nie chca sprzedac swej wiedzy. Wazne aby pogodzic obie strony i firma miala i my wszyscy z tych dzialan k8rzysci. Jak tego wszyscy nie zrozumieją to firma pojdzie do piachu. A na tym nikomu chyba nie zalezy. Jest nowy sternik to do pracy z nowymi siłami. Prowadź nas przez kolejne wyzwania.

weteran
@Jak emocje już opadną ...

Wreszcie jakaś normalna opinia. Ludzie wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Popatrzcie co dzieje się w UE, energetyka węglowa idzie w odstawkę. Każda inteligentna osoba wie, co to znaczy dla naszej firmy .... Zmiany w każdej firmie były, są i będą bo taka jest kolej rzeczy. Jest nowy prezes, za pewne będą zmiany organizacyjne. Będą zmiany personalne, ale jaki my na to mamy wpływ? Niech każdy robi swoje i więcej pokory. Faktem jest że, system płac, podwyżek, awansów w ostatnim czasie delikatnie mówiąc był ...niezrozumiały. Dla młodych rada: bez starych ...nic nie znaczycie. Wyścig szczurów do niczego dobrego nie doprowadzi. Alleluja i do przodu.

@weteran

Wczorajsza wiadomość: Do 2050 roku Europa ma się stać neutralna dla klimatu. Polska musi wziąć pod uwagę najnowszą unijną strategię w przygotowywanych w tym roku planach dotyczących klimatu i energii. Zerowa emisja netto gazów cieplarnianych to długoterminowa strategia UE przedstawiona w środę przez Komisję Europejską. Z tym dokumentem UE przyjedzie na szczyt klimatyczny do Katowic. Według KE plan jest kompatybilny z zalecanym przez naukowców celem utrzymania globalnego wzrostu temperatury poniżej 1,5 stopnia Celsjusza. Ale UE odpowiada tylko za 10 proc. światowych emisji. Zatem teraz w znacznym stopniu od innych trucicieli zależy, czy zmiana klimatu zostanie powstrzymana, ale Europa chce pozostać liderem. — Jeśli Europa nie stanie na czele, to nie zrobi tego nikt inny. A jeśli nikt nie zadziała, to nieograniczona niczym zmiana klimatu boleśnie dotknie Europę i cały świat — powiedział Arias Canete, komisarz EU ds. polityki energetycznej. Bruksela przekonuje, że ambitna strategia nie jest zieloną iluzją, ale realistycznym planem opartym na już istniejących lub bliskich wdrożenia technologiach. — UE będzie zamożna i neutralna klimatycznie — przekonywał Maros Sefcovic, wiceprzewodniczący KE. Cały plan wymaga inwestycji w różnych dziedzinach gospodarki, powinien więc przyczynić się do wzrostu gospodarczego. O ile jednak cała gospodarka powinna na tym skorzystać, to poszczególne sektory zostaną postawione przed poważnymi wyzwaniami. Przede wszystkim sektor energetyczny, który odpowiada za 75 proc. emisji gazów cieplarnianych w Europie. Obecnie jest opaty na paliwach kopalnych, do 2050 roku będzie to musiało ulec radykalnej zmianie. Przede wszystkim energetyka zostanie w tym czasie w 100 proc. zdekarbonizowana, a w 85 proc. będzie opierać się na energii odnawialnej. rewolucja technologiczna musi się też dokonać w przemysłach energochłonnych. Przyspieszyć musi proces przechodzenia transportu na silniki zeroemisyjne.

@czarno to widzę

Chociaż z drugiej strony: Przyjęta przez Komisję Europejską strategia „Czysta planeta dla wszystkich” nie oznacza, że w Polsce w 2050 r. - kiedy KE chce osiągnąć „neutralność klimatyczną” w UE - nie będzie elektrowni węglowych - wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. To jest propozycja odchodzącej Komisji Europejskiej. W warunkach polskich nie przewiduję, że w 2050 r. nie będzie elektrowni węglowej w Polsce. Nie przewiduję, żeby dobre instalacje mogły być zamknięte - powiedział Tchórzewski na spotkaniu z dziennikarzami, zapytany o komentarz do opublikowanej wczoraj strategii neutralności klimatycznej do 2050 r.

Pisz z sensem
@czarno to widzę

Z tego co piszesz to już niczego nie rozumiem. To będzie dobrze do firmy czy źle. Bedzie dla nas robota czy nie Przecież te teksty wykluczą się wzajemnie.

@Pisz z sensem

Trudno stwierdzić, raczej będzie coraz gorzej. Więc firma już powinna myśleć o nowych produktach.

Mariusz

Szukam pracy jako malarz/lakiernik mam też doświadczenie jako śrutownij. Jakie są warunki praacy? Czy praca jest na zmiany? Czy z majstrami idzie się dogadać? Proszę o informację w temacie premii dodatkow platnycjh nadgodzin.

Pinokio z BS
@Mariusz

Dogadasz się z każdym chyba ze będziesz miał nasrane w głowie jak większość tu komentujących.

cyklista z BP

no i reszty nie zapomnijcie zabrać bo to dopiero początek.

Czyste zło

Zwolnił się jeszcze lean manufacturing. :-)

@Czyste zło

A potem wprost na malarnię, bo coś czuję że też się wakat zrobi....

XXX

Tylko ludzi którzy odeszli na wskutek świetnego zarządzania już nam nikt nie zwróci .... a nastepni dalej odchodzą...

Technolog

Technolog

i wraz z nim niech odejdzie porąbany pomysł zmiany programów

Serwisant
@XXX

Czy wiesz że, w BT konstruktor i projektant są na okresie wypowiedzenia ? Czy wiesz że tylko w tym roku nie udało się zatrzymac 3 serwisantow i 2 młodych konstruktorów? Jak długo jeszcze FPM będzie kuźnią talentów i w BT pracować się będzie za tyle co w lidlu na start ? Oby Ci co zostali mieli lepiej za nowej HR. Tego Wam życzę.

@Serwisant

Z tego co liczę to 4 serwisantów odeszło w ciągu ostatniego roku. Konstruktorów 2, jeden w okresie wypowiedzenia i następnych 2 w dokach startowych by wystrzelić z nienacka. :-) Z ciekawostek to za niedługo w zaprzyjaźnionej firmie na H będą sami swoi ????

Stary ale jary

Cześć Waszej Pamięci :))))

Ślusarz

(usunięte przez administratora) do kogo teraz pobiegniesz z "wiadomościami"??? Piątego stanowiska już ci nikt nie da:)))))

Edek z fabryki kredek

Największe "osiągnięcia" (usunięte przez administratora), technologia, szklarnia i przede wszystkim atmosfera we firmie. Jak w dwa lata można było wszystko (usunięte przez administratora)? No jak ?

Supervisor
@Edek z fabryki kredek

Dołuż jeszcze serwis i portiernię !

Pijany Powietrzem

I co teraz będzie ze specjalistami international level, ludźmi renesansu ?

technolog

Boss technologia czeka na Ciebie :)

Pijany powietrzem

zapomnieliście dodać o wschodzącej gwieździe w księgowości :) i o programiku za grube setki tysięcy do którego opędza stado ludzi zatrudnionych zostało :)

Pijany powietrzem

Może tak nie znam ksywek ale na litość boską dajcie ludziom pracować a nie tylko słupki, tabele i biurokracja. A tak na marginesie, czy szykuje się wielki come back do technologii ?

Obserwator
@XXX

Tak tak promowana była polityka wyuczenia studentów po czym wyuczpnych pracowników oddaje się za bezcenne nowy pracodawcom. Polityka kadrowa beznadziejna. Dyplom ukończenia studiów nie zastąpi doswiadczenia. A to nie było doceniane tak jak i praca głównie konstruktorów i projektantów...... . Nadzieję trzeba mieć że ten proces zostanie zatrzymany i że uda się niektórych zatrzymać czego życzę

Dziwny jest ten świat
@XXX

I odeszło dwóch technologów a dwóch przeniesiono, w tym szefa.

Lassie wróć

Banda P. Czeka na powrót!

Co
@Lassie wróć

???

No kto
@Co

No jaka banda P????

ja wiem

I nikt już za Adamem nie płacze. Łukasz ogarnął to w tak krótkim czasie .

@ja wiem

Dajcie już spokój z takimi tekstami Adam to fachowiec z najwyższej półki, młody powinien się od niego uczyć. A takie teksty tylko nakrecaja do dalszych komentarzy.

XXX

Art. 212 kk Zniesławienie § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Prosiłbym o przemyślane posty. W internecie nie jesteśmy anonimowi.

Pozdrawiamy fanklub prezesa
@XXX

Więc spróbuj wytoczyć komuś sprawę o zniesławienie... To nie jest takie proste. W firmie pracują osoby, które tylko swoją postawą wystawiają sobie taką opinię, że nawet nie trzeba zniesławiać.

Mnie ogarnął ....pusty śmiech

@Edek z fabryki kredek

Widzę dzisiaj dalsza cześć teatru, naczelny ERPowiec oraz Leaderka ERPa robią wszystko żeby wdrożyć nie dopracowany program, czy tego chcemy czy nie. Blady strach padł na wszelki nowy narybek na kierowniczych i samodzielnych specjalistycznych stanowiskach.

Edek z fabryki kredek
@konstruktor w fabryce pedałów

Wiking do wymiany - stronniczy gość, człowiek Mareczka, pasztetowa - dziwna osoba przy dzisiejszej zmianie organizacyjej. Wybór tego systemu od początku wielkie nieporozumienie. Nowy Prezes powinien ten zakup wstrzynać

@Edek z fabryki kredek

co masz na myśli mówiąc dzisiejsza zmiana organizacyjna?

Wiking
@konstruktor w fabryce pedałów

Ty jakiś (usunięte przez administratora) .. czytaj ze zrozumieniem

Futy

zaczynalem bez wielkiego doswiadczenia, teraz pracuje juz od jakiegoś czasu i mogę powiedzieć szczerze, że dużo się nauczyłem. Jeśli chodzi o warunki moim zdaniem tez to całkiem przyzwoite

feid
@Futy

młodzi mają w fpmie dobrze, a jak sie cos pozmienia doswiadczenie zostaje

Marian Paździoch
@feid

Wzruszające, na prawdę wzruszające. Załóż bloga i opisuj każdy twój dzień w naszej organizacji.

@Marian Paździoch

medal mu dać!

szpak

wiadomo cos o bonach na świeta? beda w tym roku?

@szpak

1000 zł w 5 równych rocznych ratach

Nie rozunia to wiela?

Tom

Wychodzi że 200

Ja wiem
@Tom

Dzisiaj pani Kasia wysłała komunikat. Wielkość premii świątecznej zależy od średniego zarobku z 3 miesięcy jak również ilości osób w rodzinie.

anonin
@Ja wiem

Dalej nie wiem ile tych bonów. 200 czy 1000 ?

Ja wiem
@anonin

Przecież pisałam że wszystko zależy od średniego zarobku z ostatnich 3 miesięcy. Dodatkowo należy uwzględnić 500+ .

Ciekawy
@Ja wiem

To ile wreszcie?????

Pieniądze to nie wszystko
@Ciekawy

Ile wreszcie ile wreszcie ??? No dwieście :) Za robotę się brać, a nie tylko kasa, kasa, kasa !!!!!

fizol
@Pieniądze to nie wszystko

to wiela wreszcie ??????????

@fizol

@fizol

Przecież nigdzie nie ogłoszono że 200. Może będzie ten 1000

Kadrowiec
@TR

Ma być 1352 zł do tego dodatek w zależności od stażu i 3 sztuki karpia żywego na osobę. Potwierdzone info

Wm

A to je na ręka ? Czy z podotkiem. A te ryby kiedy docie

Ciekawo jo
@Kadrowiec

A jak ktoś woli pstrąga to idzie zamienić

@Kadrowiec

I na każde dziecko po czekoladzie :-)

Ciekawa

Z Lidla czy z Biedronki?

WM
@Ciekawa

Wygłupy z rybą i czekoladą. Kto wie ile dostaniemy ?

@WM

1000 zł po 5 równych rat co roku :)

Piękny Księżyc

CO WOM POWIM TO WOM POWIM ALE WOM POWIM ZIMNO JEST:))) DO ROBOTY SIĘ BRAĆ A NIE GŁUPOTY PISAĆ !!!!!!

nonane

Jak ktoś szuka pracy to spokojnie można wysyłac cv bo podstawa przyzwoita i warunki też. Mi już niewiele zostało więc robię swoje, ale jak ostatnio młody sąsiad pytał o prace i jak pomyślałem pod jego kątem to mu poleciłem

Serwisant
@nonane

Somsiad chyba

@nonane

brawo, medal z ziemniaka dostaniesz. Order odmłodzenia Organizacji.

Zostaw merytoryczną opinię o FPM S.A. - Mikołów

• Jak się pracuje w FPM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy FPM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FPM S.A.?

FPM S.A.