Opinie o Rosti S.A. w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Rosti S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Rosti S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rosti S.A. w Białystok

ELO

Witam tu wszystkich zgromadzonych użytkowników. A więc zacznę tak. Po PIERWSZE sami ludzie sobie gotują los w firmach będąc zwykłym pracownikiem więc pracodawca wykorzystuje go jak się tylko da bo i tak najlepiej wyżalić się na takich stronach z opiniami o pracodawcy. Po DRUGIE nasz system który obecnie jest w naszym super kraju oczywiście jest to przenośnia nie oferuje wynagrodzenia adekwatnego do obowiązków które wykonujemy. Po TRZECIE nikt z pracowników nie zbiera się w grono i nie idzie do pracodawcy powiedzieć "ejjjj czemu nas traktujesz jak ....... każdy sobie może dopisać. Po CZWARTE jakbyście walczyli o swoje prawa w robocie nie było by problemu w prywatnych firmach ale każdy woli zamknąć buzie i tylko narzekać. Po PIĄTE system płatności za pracownika jest badziewny że każą potężne kwoty odprowadzać za pracownika ale to wyłącznie wina pracodawcy że też nie chce strajkować więc kółko się zamyka. Po SZÓSTE w naszym kraju uwielbiają studentów i innych emerytów, upośledzonych, niedorobionych bo za NICH SIĘ NIE PŁACI ALE KASA DLA FIRMY JEST. Po SIÓDME będzie jeszcze gorzej bo zaczyna się coraz większy (usunięte przez administratora) na rynku pracy. Studenty zarabiają po 4 tyś na rękę albo i więcej oczywiście mówię tu o studentach na kierunkach po których można co najwyżej łazienki pucować a nie uważać się za osobę z wyższym wykształceniem. Dużo jest też opcji znajomości. Znam tego i tego to będę kierownikiem dowódcą czy brygadzistą i taki będzie miał lepiej niż człowiek z fachem w ręku. Po ÓSME ZOBACZYCIE PO NOWYM ROKU JAK MINIMALNA KRAJOWA POLECI DO GÓRY BO BEDZIE 4200 BRUTTO TO W SKLEPIE CENY WYJADĄ 200 % I NIKT Z TYM NIC NIE ZROBI. Po DZIEWIĄTE jeżeli chcecie coś lepszego to w końcu ruszcie swoje (usunięte przez administratora) I JAZDA Z SZEFOSTWEM A NIE EEE PANIE PREZESIE MOGĘ DAĆ PANU BUZI MOGĘ BO UWIELBIAM PRACOWAĆ ZA 2800 MIESIĘCZNIE. JAZDA Z TAKIMI PRACODAWCAMI

@ELO

Czyli co, wszyscy narzekają, a nikt z tym nic nie robi? Te 2800 miesięcznie to każdy ma? Czy zdarzają sie jakieś podwyżki, nawet indywidualne?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Rosti S.A.? Chętnie zatrudniają?

Teraz na pracuj.pl szukają inżyniera ds. rozwoju form wtryskowych i chcę wiedzieć ilu letnie doświadczenie na podobnym stanowisku najlepiej mieć. Czy przeszkolenie na początku pracy to długo trwa, jest normalnie płatne? Jak często odbywają się spotkania integracyjne?

Bardzo

bardzo niskie zarobki

@Bardzo

Właśnie interesują mnie najświeższe dane jeśli o zarobki chodzi, bo chcę porównać z innymi ofertami. Dasz znać ile to, tak chociaż mniej więcej? Premia jakaś jest do podstawowej pensji czy nie?

Brałeś udział w rekrutacji do Rosti S.A.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Noł

Rozmowa wstępna przez telefon na bardzo niskim poziomie. Zawodzi ta pierwsza linia. Po samej rozmowie już czuć, że nie ma sensu w to iść.

Luiza
@Noł

Dlaczego tak negatywnie oceniasz rozmowę wstępną? Jakie kwestie zostały poruszone podczas wymiany zdań? Jakie pytania zostały Ci zadane? Co pozwoliło Ci odczuć, że nie ma sensu, aby podjąć w tej firmie pracę? Może byłoby warto jakoś się przygotować do tej rozmowy?

Mery

Cześć, ja tak z innej strony chcę podpytać, mam nadzieję że ktoś będzie coś wiedział. Szukają stażysty do działu HR, strona sugeruje umowę zlecenie ale dla mnie nie ma problemu bo to jednak staż. Zatrudnia się potem najlepszych na etat po zakończeniu takich praktyk? Atmosfera sprzyja wchłanianiu wiedzy? ;) Jakie oferują potem zarobki ewentualnie jeśli chodzi o stanowiska biurowe?

Kandydatka na staż
@Mery

Czy ktoś wie czy już kogoś przyjęto na ten staż? Czekam na odpowiedź. Jestem po wypełnieniu testu behawioralnego i cisza.. Nie wiem co dalej.

radek

Pracowałem jeszcze na Elewatorskiej. Płaca była ogólnie (usunięte przez administratora) ale praca podobała mi się bardzo, chętnie bym wrócił, ale na jedna zmianę i lepsze uposażenie. Z tego co wyczytałem o mobingu i presjach to jestem w szoku i nie mogę uwierzyć, ze właściciele są ze Szwecji. Mieszkam tam prawie 20 lat i to jest tam nie do pomyślenia. Pozdrawiam

Luis

Marek J.....uk ,po co ty tam jesteś,miej honor i odejdź , wszyscy,którzy pracowali na Elewatorskiej wiedzą,że spałeś na zmianach tylko zdjęcia ci robili ,a teraz biegasz jak poparzony i udajesz kierownika

Sołtys

Bezpośrednio do Szwecji pisze o kierowniku MJ i MD ,bo na tą zbrodnie nie można już patrzeć ,jak można być kierownikiem i nie umieć nic ,nic zupełnie

Daniel

Mariusz D i Marek J muszą być zwolnieni,czy nikt nie widzi co oni robią?

new employer

Cześć ???? 1. jaka jest stawka na godzinę ? 2. Czy zatrudnienie jest przez agencję czy bezpośrednio do firmy? Jeśli przez agencję to ile trzeba czekać na przejście pod firmę? 3. Ile można przepracować godzin w miesiącu? Z góry dziękuję za odpowiedzi ????

AAA
@new employer

Hej, niżej piszą, że średnie zarobki to 4500 netto. Tak w ogóle to, na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Żegota

Przepracowałem w tym zakładzie kilka lat w różnych działach. W systemie 4-brygadowym jak i w biurze. Ten okres wspominam bardzo dobrze. Fajni ludzie, miła atmosfera, ludzie z biura, narzędziowni, jakości, produkcji mili i pomocni. Oczywiście są działy względem siebie wrogie przerzucające się miedzy sobą odpowiedzialnościami. Wiadomo że na produkcji nie ma lekko ale też nie ma co się dziwić. Jest to praca monotonna i wymagająca fizycznie, jak komuś się nie podoba zawsze można zmienić prace :) albo dalej od kilku, kilkunastu lat narzekać jaka to firma zła a praca niedobra... Biura jak to biura, raz lepiej raz gorzej ale ogólnie na plus. Więc zdziwiło mnie gdy firma postanowiła szukać oszczędności poprzez zwalnianie pracowników w gorszym finansowo momencie zamiast przeczekać te kilka miesięcy aż sytuacja się ustabilizuje. Pamiętam nawet kiedyś podczas jednego z TOWN HALL dyrektor mówił że nie planuje, i nie będzie planowała zwalniać ludzi z takiego powodu. No ale jak widać były to puste słowa. No ale teraz dzięki temu panuje negatywna atmosfera, dokręcanie śrub, dodawanie obowiązków pracownikom które to potwierdzają inne komentarze pracowników. Nagroda "Solidny pracodawca roku 2022" to przerost formy nad treścią... tak samo Ankiety zaangażowania, wypełnione zgodnie z sumieniem pracownika są czymś niewiarygodnym i niezrozumiałym dla HR bo nie wpisują się w globalne rankingi. Trochę TVP vibes... Niestety budowaną przez lata pozytywną opinie udało popsuć lecz mam nadzieję że zarządzający firmą pójdą po rozum do głowy i odbudują stracone zaufanie. PozDrawiam

Tomasz

Pracowałem w rosti w 2008 r robią ludzi w durnia przez agencję tymczasową

Jakub
@Tomasz

Co masz na myśli? Mógłbyś napisać coś więcej co dokładnie się stało?

Tomasz
@Jakub

Jak nie jesteś potrzebny do widzenia i umowę przedłużają tylko po miesiącu

zmień pracę
@Tomasz

w KANie 1 umowa od razu z firmą!

@Tomasz

rozumiem twoje żale, ale od tego czasu co pracowales minelo jednak sporo lat, moze teraz jest inaczej .... ?

@Monika

Jak znam życie cwaniaki w zakładach nieraz też nie wiedzą co robią

Włodi

Jaki gospodarz takie podwórko, tutaj panuje wielki bałagan wszyscy już mają te wszystkie wartości Rosti w czterech literach. Brak szacunku do ludzi , poszanowania docenienia za to co robią przy dociążeniu produkcyjnym. Biegaj,staraj się a i tak uwalą premię. Obecnie zarządzanie stoii na mizernym poziomie brak logicznego postępowania. Więcej osób na pseudo kierowniczych stanowiskach bez podstaw zarządzania ludźmi. Nie ma kogoś w pracy to zamiast załatać dziurę to po co niech zasuwają w okrojonym składzie bo po co ... Jakoś tam będzie. Brak słòw no cóż wy macie na nas wywalone to i my także i tak kółeczko się zamyka :) Taki zakład międzynarodowy a poziom zero , wszystko wygląda ładnie tylko na papierze reszta to fikcja. Chcesz aby pracownik był wydajny zaoferuj coś dla owego pracownika minimum szacunek.

Doładowanie

Kiedyś było Rosti ,a dziś nie wiadomo gorzej być nie może ,MJ niby kierownik powinien wrócić tam gdzie zaczynał lub zwolnić się ,nie ma honoru za grosz ,gorszy od złego

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Rosti S.A.?

Polak

@Pracodawca etap rekrutacja wyglada następująco. Z własnego doświadczenia wiem. Kilkuletnie doświadczenie w tej branży, a rekruter nawet nie śmie oddzwonić aby poinformować co dzieje się z dana aplikacja na stanowisko cytując „ jeśli nikt nie oddzwonił to nie (usunięte przez administratora)

Zx

Nie wiem jak wygląda teraz ale kilka lat temu jak tam pracowałem to był brany każdy kto tylko złożył CV nawet jeśli nie miał skończonej podstawówki

Kamila
@Zx

No co ty, aż tak? A z czego to wynikało? Nie trzeba posiadac jakichś specjalnych umiejętności czy kwalifikacji, czy ludzie nie chcieli pracować w firmie?

Zx
@Kamila

Do pracy na taśmie montażowej wystarczy jedynie szybkie machanie rękoma i żadne inne kwalifikacje nie są potrzebne. Tak głównie chodziło o brak ludzi do pracy

Leszek
@Zx

Jak w cenie jest szybkość to praca była na akord? Trzeba było mieć dobre wyniki? Kierownik to nadzorował i sprawdzał czy ktoś jest sprawny manualnie?

Państwowa Inspecja Pracy

Pracownik zgłosił informacje o mobingu , kierownictwo ani przełożony nie zareagowali. W związku z tym zostaną nałożone pewne kary. Oto opinie Rosti . Pogratulować wyzyskiwaczom

Zuza
@Państwowa Inspecja Pracy

(usunięte przez administratora) ????????????????pracownicy, którzy sprzeciwiającą sie naduzyciom są wyrzucani jak psy. Moja na to godzinę. Nie wierzcie w to, że ktoś coś zrobi z mobbingiem. Kierowniczka rzuciła we mnie przedmiotem, dodajac "nikt mi nic nie zrobi bo jestem cenionym pracownikiem". I nikt nic z tym nie zrobił a świadkowie byli.

xxx
@Zuza

Masz racje dla nich wszystko mozna a szaraczek Polak niech siedzi jak mysz pod miotla i nie oddycha nawet

popelar
@Zuza

To trzeba było w nią rzucić. A potem poprawić z liścia. Honoru nie macie za grosz?

Daniel
@Państwowa Inspecja Pracy

Kiedy można przyjmować nowelizacje ustawa o ochrony antymobbingu i bezpieczeństwa pracy? Warto jak myślisz?

Szymon
@Daniel

A jakie mają być zmiany w tej kwestii?

...
@Szymon

Pewnie żadne, ten "Daniel" to bot podbijający ruch na stronie. Widać zresztą po składni wcześniejszych wypowiedzi

Justyna
@...

A tak z ciekawości to jak ta sytuacja się w końcu rozwiązała? Wiadomo?

….
@Justyna

Sprawa rozwiązała się tak ze dobrze posmarowali koledze z PIP i rozeszło się po kościach

@….

masz na takie słowa dowód ? czy to tylko takie gadanie?

Byly
@Państwowa Inspecja Pracy

Potwierdzam. Firma to istny (usunięte przez administratora).Jedna z najgorszych Firm Produkcyjnych W Białymstoku w Jakiej Pracowałem. Sam mógłbym takie sytuacje zgłosić jednak Przy Umowie Zlecenie nikt by mnie nie Słuchał.Znam się trochę na Prawie Obiwiazujacym w Polsce.

Sołtys

Kto teraz kieruje zakładem,powinien być zwolniony automatycznie z pracy ,tego nigdy nie było , niesamowite co można zrobić ,żeby było tak jak jest naprawdę bardzo szkoda

Leszek
@Sołtys

A co takiego się dzieje że kierownictwo według ciebie do zwolnienia? Chodzi ci o zwolnienia o których wspominałeś? Dużo osób tak poleciało? Wszystkie stanowiska zostały obsadzone nowymi ludźmi czy niektóre zlikwidowali?

Kamila

Najlepiej zapytać u źródła — czyli u was, drodzy pracownicy :) Nie mogę znaleźć żadnej aktualnej oferty pracy na produkcji. To dość spory zakład, trochę nie chce mi się wierzyć, aby nikogo nie szukali na ten moment do pracy, no ale cóż. Orientujecie się może, czy firma nie planuje czasem nowych przyjęć na produkcje? Jak rotacja wśród pracowników? Atmosfera ok, na ile zmian pracujecie? No i ostatnie, ale bardzo ważne — co myślicie o zarobkach? Bliżej im do najniższej krajowej czy stawki są jak najbardziej rynkowe?

Roy

Pracuje jeszcze Alwaro? Tzn czy jeszcze pobiera pieniądze za darmo od 20 lat ,dał mi się we znaki

Zostaw merytoryczną opinię o Rosti S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Rosti S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Rosti S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rosti S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 96, z czego 15 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rosti S.A.