Opinie o Rosti S.A. w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Rosti S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Rosti S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rosti S.A. w Białystok

Państwowa Inspecja Pracy

Pracownik zgłosił informacje o mobingu , kierownictwo ani przełożony nie zareagowali. W związku z tym zostaną nałożone pewne kary. Oto opinie Rosti . Pogratulować wyzyskiwaczom

@Państwowa Inspecja Pracy

Potwierdzam. Firma to istny (usunięte przez administratora).Jedna z najgorszych Firm Produkcyjnych W Białymstoku w Jakiej Pracowałem. Sam mógłbym takie sytuacje zgłosić jednak Przy Umowie Zlecenie nikt by mnie nie Słuchał.Znam się trochę na Prawie Obiwiazujacym w Polsce.

Tomasz

Pracowałem w rosti w 2008 r robią ludzi w durnia przez agencję tymczasową

@Tomasz
@Monika

Jak znam życie cwaniaki w zakładach nieraz też nie wiedzą co robią

Byly

Obecne zarządzanie i zmiany to ciągłe dociążanie pracownika nowymi obowiązkami. Zmęczenie i wypalenie zawodowe w systemie czterobrygadowym daje się we znaki pracownikom. Ciężka praca i brak zaangażowania nic dobrego teraz w Rosti. Tutaj liczy się wydajność i wypompowanie na maxa pracownika, oczywiście za marną kasę. W Rosti to już było dobrze ... Uciekają ludzie ze stanowisk sami. Szkoda.

Ehh a ile tej podwyżki będzie w marcu to wiadomo już? W tym miesiącu tez poucinali premie czy już wszystko ok? W ogole pracujecie na nią indywidualne, czy zespołowo??

ZainteresowanyRzułtym Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Ej co jest? Czemu moje komentarze są usuwane? Czyżby merytoryczne, uczciwe, zgodne z własnym sumieniem opinie opisujące aktualną sytuacją firmy kolą w oczy? Może lepiej zająć się sprawą od środka drodzy zarządzający? Opinie na gowork są dla ludzi którzy szukają pracy w waszej firmie, niech więdzą jakie są sytuacje. Ludzie i tak wiedzą co wyrabiacie i na mieście o tym mówią. Usuwając opinie tylko siebie pogrążacie. Niedługo najlepsi ludzie od was odejdą i co wtedy? Łapanka z ulicy w takim biznesie to strzał w kolano. No nic, powodzenia i szkoda, taka fajna firma była a zostaje niszczona przez złe decyzje i złych ludzi. Pozdrawiam. PS. Ciekawe jak szybko usuniecie komentarz :)

Roy Nowy wpis

Kierownik zmiany pani P powinna być zwolniona dyscyplinarnie no ,ale bezpłciowy MD nie ruszy przecież

Skandal

Ta firma zeszła na (usunięte przez administratora).Zabieranie pieniędzy nie wiadomo często za co ,niesprawiedliwość.Brak szacunku,komunikatywności,normalnego i sprawiedliwego zachowania.Kierownik montażu jest chamski,nie powazny i w ogóle nie wiem dlaczego na tym stanowisku.Pan Dudziński w ogóle powinien tu nie pracować !!! Pan Dyrektor nie interesuje się problemami zakładu jak i inni przełożeni i nie wie nawet co się dzieje.Zwalniaja dobrych ludzi.Wazniejsi są ludzie z Ukrainy czy Białorusi.Nie mamy nic do powiedzenia.Nikt nie słucha.Klamia,okradaja,robią z nami co chcą.Inspekcja pracy nie zrobiła nigdy nic.Dlaczego ? (usunięte przez administratora) jest ,zastraszanie.Normy są kosmiczne,produkcja jest na takim poziome i żeby dowalić ludziom, że to jest nienormalne !!! Grupa pracowników fajna i zgrana ale to nie wystarczy.Klimat jest okropny.Stres,nerwy.Wiele jest złego i można by tu dużo pisać.Ta firma prędzej czy później padnie na własne życzenie i swoimi zachowaniami itp.

@Skandal

A często zabierane są te pieniądze z wypłaty? I w jakiej wysokości? Jeżeli ktoś będzie chciał się dowiedzieć, za co zostało obcięte wynagrodzenie, to co najczęściej mówią? Normy są aż tak duże? Ciężko je wyrobić? Szukam pracy i chcę tu aplikować

Zatrzask

Notorycznie przez ostatnie pół roku z premii.Normy duże co do niektórych stanowisk.Bo niektóre są naprawdę ciężkie.Ale ich to nie obchodzi.Jak chcesz się dowiedzieć za co pieniądze zabrane to Cię wysyłają od jednego do drugiego i w ostateczności często jest tak ,że nie wiesz ,a jak wiesz to zazwyczaj odpowiadają za jakość czy wydajność.Tylko to jest niesprawiedliwe.I nie zawsze jest tak jak oni mówią.Nie chcesz tu aplikować,serio.

.... Nowy wpis

Pieniądze zabierane są z premii nigdy z wynagrodzenia podstawowego chyba że chodzisz do pracy w kratkę to wiadomo

Sainon Nowy wpis

Zobaczcie jak wychodzimy gdzieś zmianowo na "piwko" jest fajnie każdy z nas się uśmiecha jesteśmy w stanie się porozumieć . A wracamy do pracy i zamiast się wspierać , szanować , budować , motywować to nie raz słyszymy słowa za wolno , coś znowu zepsułeś a jeszcze to nie pracuje itp . Nauczmy się szanować i budować pracownika a nie rujnować go psychicznie tutaj oczywiście słowa w stronę zarządzających nami. Umiejmy dobierać odpowiednie słowa to tak niewiele a tak wiele znaczy . Agresja i chamskie prowadzenie słowa nic dobrego nie wnosi. Dobierajmy ludzi na stanowiska według jakiś zasad a nie na siłę.

Brałeś udział w rekrutacji do Rosti S.A.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Leszno
Saimon
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Bądźmy poprostu ludźmi a nie maszynami. Często tutaj teraz traktują nas jak maszyny czyli chcą ustawić nasz cykl pracy na maxa. Zachowajmy odrobinę normalności z poprzednich dobrych starych lat, że pracownik zasuwał ale miał chwilę luzu Nikomu czapka z głowy nie zpadła z tego powodu. Po co ten wyścig szczuròw międzyzmianowy ? Kto ile zmieni form , ile uruchomi po co to ? Niech każdy poprostu wykonuje swoją pracę a nie próbuje gonić tam gdzie ograniczenie do 50 to dawaj 100 lecimy. Nie tędy droga. Tak nie da się pracować wydajnie i przedewszystkim przychodzić do tej pracy z radością - ona już dawno umarła. Tutaj nie ma normalnej komunikacji , każda zmiana jakieś zebranie to informacje dociążające pracownika albo też machanie paluszkiem i oczywiście premią. Szkoda tej firmy a przede wszystkim nas ludźi którzy tutaj pracują 15-25 lat i znają ten zakład tak dobrze. Wchodziło się tutaj jak do Nowego Titanica z chęcią uśmiechem do ludzi , chęcią rozwoju a teraz to wszystko powoli się psuje, mechanizmy i tryby zawodzą posuwamy się na dno. Nie ważne są pieniądze czasem ważna jest atmosfera i chęć pracy normalnej bez potu na czole. A niestety ten pot jest za często tutaj zarówno fizyczny ale także umysłowy.

Anetka

W sieci pojawiła się oferta pracy na stanowisko ustawiacza maszyn. Widzę, że firma wymaga dyspozycyjności, ponieważ pracuje się tutaj w systemie czterobrygadowym. W takim razie wiem, że pracuje się tutaj również w weekend. Na jakich zasadach? Czy można liczyć na jakąś ekstra stawkę? Poza tym, można prosić o podanie godzin pracy? Małżonek jest zainteresowany tą ofertą.

Boss
@Anetka

Odradzam extra pensja hehe nic takiego nie ma za 4 brygadowy system pracy. Kasa mała a zdrowie jak.szanuje to raczej bym nie pakował się tutaj.

Oliwka
@Byly

Zgłaszaliście, że jesteście tak przeciążeni i potrzebne jest zatrudnienie większej ilości osób? Co masz na myśli mówiąc, że za marną kasę? Ile zarabiacie, dostajecie jakieś premię czy nie ma co na to liczyć? Co takiego się zmieniło, że kiedyś Twoim zdaniem było lepiej?

@Oliwka

Oczywiście,że się zgłaszało,ale oni nie słuchają albo mają glupie odpowiedzi lub wymijające.Premia jest notorycznie zabierana czasem nie wiadomo za co.Kontakt z przełożonym marny,robią nas jak chcą i myślą, że my nie widzimi albo że jesteśmy idiotami.Za wszystko ,nawet nie za swoje błędy odpowiada pracownik ,zwykły montażu.To jest chore.Normy z kosmosu,kontrola jakości plus technicy już sami nie wiedzą co robią,a ile razy dopuszczenia są, a jak będzie zwrot czy błąd to pracownik po (usunięte przez administratora) dostaje i po premii.Norma

@Skandal

Hej, a nie macie związków zawodowych? Może one by coś pomogły? Jeśli już ta premia wpada, to są to chociaż konkretne pieniądze? Ile w ogole płaca na 4brygadowce, skoro normy z kosmosu?

od nowego roku najnizsza krajowa, poniewaz dopiero na przelomie marca/kwietnia są podwyżki(fachowo to sie nazywa regulacja płac czy jakoś tak) :):):)

Jak jest z pakietem medycznym w Rosti S.A.? Można dołączyć rodzinę?

Julia33

praca nie jest najgorsza!!! wszyscy liderzy są specjalistami w swojej pracy, z wyjątkiem liderki KASI !!!Jako liderka jest zerowa. uważajcie na tego LIDERA - nie pozwala wam jechać na weekend na wakacje Na urlopy też nie można. Mówi , że TO JEST ZAKAZ KIEROWNIKA !!,ludzie są jak rękawiczki,pracować z nią jest kolejny problem Bądź uważny

@Julia33

Nie tylko Kasia.To się tyczy kilku innych przełożonych też....Czasem dzieją się takie cyrki ,że brak słów.

Ale te osoby same odchodzą czy zostają zwolnione, bo już się pogubiłem? Wyżej pisałeś, że zwolnione, w tym komentarzu, że odchodzą, przychodzi mi na myśl pytanie na jakiej umowie w takim razie pracujecie skoro tak łatwo kogoś zwolnić? I tak w zasadzie za co tak naprawdę?

Emma

Witam. Jeszcze chyba 14 dni jest otwarta rekrutacja na Inżyniera ds. infrastruktury i ppoż. Interesująca jest ta oferta jednak ktoś poniżej narzekał i sama nie wiem. Czy na takie stanowisko biorą także kobiety? Wyczytałam że rozmowa o pracę jest na 1 etapie telefoniczna, jakich spodziewać się wtedy pytań ?

OK
@Emma

Zatrudniają kobiety, jak najbardziej. W trakcie rozmowy telefonicznej raczej pytania o dotychczasowe doświadczenie i umiejętności, dopiero na rozmowie w siedzibie firmy można spodziewać się pytań bardziej szczegółowych od potencjalnego przełożonego

@OK

Hej, a jak wygląda ten etap, który odbywa się w siedzibie firmy? O co pytają? Jest jakaś rozmowa techniczna? Od razu wtedy można się dowiedzieć coś więcej o warunkach, wynagrodzeniu? Masz jakieś rady, na co się przygotować? Niestety rekrutacje stresują mnie w życiu tak, jak mało co ;) Byłabym wdzięczna!

XD

Pani Tatiano Z2 od dawna widzę że ma Pani swoich pupili którzy mogą nic nie robić dostają stojące maszyny albo po jednej sypance może czas rozstawiać ludzi do pracy sprawiedliwie

ELO

Witam tu wszystkich zgromadzonych użytkowników. A więc zacznę tak. Po PIERWSZE sami ludzie sobie gotują los w firmach będąc zwykłym pracownikiem więc pracodawca wykorzystuje go jak się tylko da bo i tak najlepiej wyżalić się na takich stronach z opiniami o pracodawcy. Po DRUGIE nasz system który obecnie jest w naszym super kraju oczywiście jest to przenośnia nie oferuje wynagrodzenia adekwatnego do obowiązków które wykonujemy. Po TRZECIE nikt z pracowników nie zbiera się w grono i nie idzie do pracodawcy powiedzieć "ejjjj czemu nas traktujesz jak ....... każdy sobie może dopisać. Po CZWARTE jakbyście walczyli o swoje prawa w robocie nie było by problemu w prywatnych firmach ale każdy woli zamknąć buzie i tylko narzekać. Po PIĄTE system płatności za pracownika jest badziewny że każą potężne kwoty odprowadzać za pracownika ale to wyłącznie wina pracodawcy że też nie chce strajkować więc kółko się zamyka. Po SZÓSTE w naszym kraju uwielbiają studentów i innych emerytów, upośledzonych, niedorobionych bo za NICH SIĘ NIE PŁACI ALE KASA DLA FIRMY JEST. Po SIÓDME będzie jeszcze gorzej bo zaczyna się coraz większy (usunięte przez administratora) na rynku pracy. Studenty zarabiają po 4 tyś na rękę albo i więcej oczywiście mówię tu o studentach na kierunkach po których można co najwyżej łazienki pucować a nie uważać się za osobę z wyższym wykształceniem. Dużo jest też opcji znajomości. Znam tego i tego to będę kierownikiem dowódcą czy brygadzistą i taki będzie miał lepiej niż człowiek z fachem w ręku. Po ÓSME ZOBACZYCIE PO NOWYM ROKU JAK MINIMALNA KRAJOWA POLECI DO GÓRY BO BEDZIE 4200 BRUTTO TO W SKLEPIE CENY WYJADĄ 200 % I NIKT Z TYM NIC NIE ZROBI. Po DZIEWIĄTE jeżeli chcecie coś lepszego to w końcu ruszcie swoje (usunięte przez administratora) I JAZDA Z SZEFOSTWEM A NIE EEE PANIE PREZESIE MOGĘ DAĆ PANU BUZI MOGĘ BO UWIELBIAM PRACOWAĆ ZA 2800 MIESIĘCZNIE. JAZDA Z TAKIMI PRACODAWCAMI

@ELO

Czyli co, wszyscy narzekają, a nikt z tym nic nie robi? Te 2800 miesięcznie to każdy ma? Czy zdarzają sie jakieś podwyżki, nawet indywidualne?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Rosti S.A.? Chętnie zatrudniają?

Teraz na pracuj.pl szukają inżyniera ds. rozwoju form wtryskowych i chcę wiedzieć ilu letnie doświadczenie na podobnym stanowisku najlepiej mieć. Czy przeszkolenie na początku pracy to długo trwa, jest normalnie płatne? Jak często odbywają się spotkania integracyjne?

Bardzo

bardzo niskie zarobki

@Bardzo

Właśnie interesują mnie najświeższe dane jeśli o zarobki chodzi, bo chcę porównać z innymi ofertami. Dasz znać ile to, tak chociaż mniej więcej? Premia jakaś jest do podstawowej pensji czy nie?

Noł

Rozmowa wstępna przez telefon na bardzo niskim poziomie. Zawodzi ta pierwsza linia. Po samej rozmowie już czuć, że nie ma sensu w to iść.

Luiza
@Noł

Dlaczego tak negatywnie oceniasz rozmowę wstępną? Jakie kwestie zostały poruszone podczas wymiany zdań? Jakie pytania zostały Ci zadane? Co pozwoliło Ci odczuć, że nie ma sensu, aby podjąć w tej firmie pracę? Może byłoby warto jakoś się przygotować do tej rozmowy?

Mery

Cześć, ja tak z innej strony chcę podpytać, mam nadzieję że ktoś będzie coś wiedział. Szukają stażysty do działu HR, strona sugeruje umowę zlecenie ale dla mnie nie ma problemu bo to jednak staż. Zatrudnia się potem najlepszych na etat po zakończeniu takich praktyk? Atmosfera sprzyja wchłanianiu wiedzy? ;) Jakie oferują potem zarobki ewentualnie jeśli chodzi o stanowiska biurowe?

Kandydatka na staż
@Mery

Czy ktoś wie czy już kogoś przyjęto na ten staż? Czekam na odpowiedź. Jestem po wypełnieniu testu behawioralnego i cisza.. Nie wiem co dalej.

radek

Pracowałem jeszcze na Elewatorskiej. Płaca była ogólnie (usunięte przez administratora) ale praca podobała mi się bardzo, chętnie bym wrócił, ale na jedna zmianę i lepsze uposażenie. Z tego co wyczytałem o mobingu i presjach to jestem w szoku i nie mogę uwierzyć, ze właściciele są ze Szwecji. Mieszkam tam prawie 20 lat i to jest tam nie do pomyślenia. Pozdrawiam

Luis

Marek J.....uk ,po co ty tam jesteś,miej honor i odejdź , wszyscy,którzy pracowali na Elewatorskiej wiedzą,że spałeś na zmianach tylko zdjęcia ci robili ,a teraz biegasz jak poparzony i udajesz kierownika

Sołtys

Bezpośrednio do Szwecji pisze o kierowniku MJ i MD ,bo na tą zbrodnie nie można już patrzeć ,jak można być kierownikiem i nie umieć nic ,nic zupełnie

Zostaw merytoryczną opinię o Rosti S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Rosti S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Rosti S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 108.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rosti S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 14 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rosti S.A.
2.1/5 Na podstawie 139 ocen.
  • Myśliwska 18
    15-569 Białystok