Opinie o H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o. w Gądki Magazynowa 3

Branże: Usługi magazynowania

Kamil

Siemano Ja teraz robię w Amazonie i pasuje robota. Tak się zastanawiam dlaczego ten wasz śmietnik ma tak wysoką ocenę 2/5 ? To szok....według mnie śmietnik w którym Polacy robią za miskę ryżu powinien mieć 0/5. Druga sprawa to likwidacja waszych autobusików. Muszę przyznać, że to genialna strategia ze strony H&M. Pozbawią was transportu i nie będziecie mieli wyjścia tylko będziecie musieli się przenieść do agencji na śmieciówkę, a oni wiedzą o tym że wy nie potraficie iść do innej roboty i tak czy siak wrócicie jak bumerangi. Genialne posunięcie. W innej firmie ciężko byłoby przeprowadzić taką operacje, ale tęgie głowy od wyzysku w H&M wszystko już przemyślały co z wami zrobić. Sami musicie przyznać, że dla firmy to fenomenalny ruch ? SZACH - MAT Pozdro leszcze

Nocki dojazdy

Witam, czy ktoś może czy nocki wróciły na dłużej czy od grudnia znowu dwie zmiany ? Oraz czy ktoś coś wie o płatnych dojazdach lub też och likwidacji. Prosze nie pisac o związkach czy o innych tematach mających malo wspólnego z nockami i dojazdami . Dość 5ego jest na forum do poczytania, a zas w takim natłoku giną odpowiedzi na pytania zadawane na forum.

@Nocki dojazdy

Zawsze możesz kupić perfum czekając na odpowiedź. My jako Zjednoczone Związki Kompromitacji Pracy serdecznie zapraszamy !!!! Zmienić nic nie zmienimy (usunięte przez administratora) ale biznes wzajemnej adoracji musi się kręcić.

Nocki dojazdy

dlatego też nie chce by ktoś o związkach pisal bo to i tak nic nie daje czytanie wypocin amen umysłowych. Interes sie kreci , stolki sie kręcą i najważniejsze jest. Pozdrowienia.

@Nocki dojazdy

Po twoim komentarzu i lekceważącym tonie z pogardą dla ludzi co ośmielają się napisać parę słów prawdy stwierdzam, że to ty gościu jesteś tu amebom umysłową. Obiadów, podwyżek i jakiejkolwiek lepszej kasy już nie ma.............a niedługo ci zlikwidują dojazd i wtedy jednokomórkowy pracowniku magazynowy będziesz sobie siedział na bezrobociu, czekał aż agencja cię zaprosi do współpracy na śmieciówkę i zadawał swoje mądre pytania Team Leaderowi. Tacy jak ty będą tyrać w agencjach do śmierci. Przygotuj się bo to już twój ostatni miesiąc...............nie zapomnij perfum sobie zamówić, żebyś zdążył odebrać...

nocki dojazdy
@Rzeźnik

Zadałem konkretne pytanie, a zamiast uzyskać odpowiedzi, znów forum jest zalewane żalami ludzi co doz związków i co do liderów. Ludzie to wiedzą, i co to zmieni ? No nic, a zaś bardziej merytoryczne i potrzebne pytania i odpowiedzi giną w tym natłoku już setnych wylewania swoich frustracji na związki zawodowe, no są jakie są ale co mnie to obchodzi, nie należę do nich . skoro ktoś się ustawił w hm na "stołku" to mu gratuluję, wykorzystał okazję i poprawił swój byt. Tobie też życzę powodzenia gdziekolwiek i w życiu. To jest forum o pracodawcy a związki no nie są pracodawcą, też są od niego zależne. Więc załóż może jakąś grupę na fb czy gdziekolwiek i tam sobie wylewaj swoje żale. Pamiętaj ,ze każdy patrzy na swoje 4 litery, aby mieć dobrze wiec nic a nic mnie obchodzi ze frustracji w firmie musza się wypłakać anonimowo na forum.

@nocki dojazdy

Tu się bardzo mylisz pracowniku magazynowy bo to forum jest właśnie po to żeby poruszać kwestie związane z firmą i automatycznie też to co dotyczy pracowników i tego co cierpią pospołu. Związki Zawodowe wbrew temu co nam chcesz wmówić nie powinny istnieć po to żeby jakiś Rysiek, Zbyszek razem ze Krzyśkiem i Wackiem sobie siedzieli na ciepłych stołkach za nasze pieniądze i naszym kosztem, ale prawdziwe Związki Zawodowe to powinniśmy tworzyć ''MY''.......................czyli zwykli pracownicy organizujący się oddolnie właśnie po to żeby związki nie były zależne od firmy i byśmy mogli walczyć o nasze prawa a nie o prawa firmy bo firma ma 100 prawników którzy walczą o jej interes, a pracownika nie stać nawet na połowę prawnika. Ten chory twór co teraz istnieje to ludzie powinni zaorać i sami się zorganizować i wtedy byśmy szefostwu zadawali pytania co dalej z dojazdami i innymi sprawami równie istotnymi. Nie powinno być żadnych biur i dziwnych stanowisk, przywilejów ani zbierania niepotrzebnych składek tylko odpowiedni ludzie wybrani z pośród ogółu pracowników, którzy by ich reprezentowali w razie potrzeby. Tacy ludzie walczyliby w naszym interesie, a jeżeli by się nie sprawdzili to zostaliby zastąpieni lepszymi. Teraz jest tak, że działacze walczą tylko o to żeby mieć stołek, a na ludzi leją na ciepło i żółto. Jeżeli związki działają nieudolnie to dotyka pracowników, a w szczególności tych na najniższym szczeblu i o tym trzeba otwarcie mówić i pisać, a nie godzić się z tym jak ty i opowiadać, że jest wszystko w porządku. To forum jest dla pracowników i mogą tu poruszać nurtujące ich kwestię i co ich boli więc twoje skamlenie, że informacje ci giną w natłoku albo odsyłanie ludzi na facebook'a jest żenujące. Jeżeli ci się nie podoba forum to nie czytaj i żyj dalej pogodzony z tym że nic się nie da zrobić oprócz zadawania pytań. A może jesteś też jakimś typem co sobie siedzi na wygodnym stołku w H&M Gądki i celowo zniechęcasz ludzi do działania i mówienia jaka jest prawda bo ci to pasuje jak jest. Wiadomo, że taki lider co ma 3 500 zł na rękę i jeszcze go autobusem dowiozą to on leje na innych ciepłym moczem co udowadniają nam każdego dnia w pracy na hali.

Eustachy
@Rzeźnik

Co za czasy. Na filmach s-f zawsze pokazywali że wirus nas zabije, a się okazuje że obostrzenia polityków nas wykończą. Ludzie znowu zaczną się kłucić czy wirus istnieje czy nie bo nieudolni politycy nie potrafią tego określić mimo że mają w kieszeni służbe zdrowia lekarzy pieniądze, lepiej wmawiać w mediach ludziom co dla władzy lepiej pasuje a osły i tak łykną. Pozbawianie ludzi pracy, biznesów, pieniędzy.... Czy naprawdę uważacie że to nas uchroni przed wirusem ? Czemu Szwedzi nie umierają, a tam nie ma takiego cyrku ?

Gybel
@Eustachy

Na wirusa mam perfumy !!!! Zapraszam

Vital Heinen
@Rzeźnik

Czytam te twoje wypociny na temat związków zawodowych i widzę ze nie masz pojęcia o czym piszesz. A piszesz że istniejące w tej chwili związki powinni zaorać ludzie i oddolnie założyć swoje , własne. Czyli co? te nie są oddolne? A kto do nich należy cymb-le? Zarząd? a moze jednak zwykli pracownicy. Ale skoro jesteś taki bystrzacha to może TY założysz te "oddolne". No dalej! Dawaj! Spróbuj szczęścia! Zobaczymy co potrafisz i ilu ludzi pójdzie za tobą, Pustaku.

nocki dojazdy
@Vital Heinen

Też mam takie samo zdanie o tych wypocinach, w kółko i w kółko to samo. Nic sensownie, nic z głową, tylko frustracja wychodzi, że w zyciu mało mu wyszło i zazdrości innym.

Aaabbcc

pismo wysłane.

Nie warto

H&M w Gądkach, zleciło Agencjom Pracy nabór do pracy na magazynie komisjonowanie odzieży z darmowym transportem: rataje/rondo Śródka. Godziny wyjazdu od 5:20. Wynagrodzenia są różnie wypłacane, zależne od Agencji Pracy, od 10 do 25 każdego miesiąca. Jak wygląda rozmowa w sprawie pracy ? Telefonują do ciebie że praca jest w tym magazynie co opisałem. Wynagrodzenie od 17:00 brutto/h do 17.50 brutto/h (Tam gdzie 17.50 brutto zabierają 0.50 gr/h pracy na transport) + kara pieniężna za nie wstawienie się do pracy od 100 zł brutto za każdy dzień. Jak wygląda przyjazd do pracy ? Otrzymujesz na początek telefonicznie na którą zmianę zapisują cię. Przyjeżdżasz na którąś z lokalizacji i czekasz na autobus pracowniczy. Autobus poprostu jakiś gruchot (przynajmniej takim jechałem, nie wiem jak innych agencjach pracy). Autobusie zimno, jakby się siedziało cały czas na zewnątrz. Jak wygląda sytuacja będąc na miejscu, aby podpisać umowę ? Czekasz od 30 min do 1h za team liderem. Gdy już ktoś się pojawi, zapraszają cię na górę. Team lider opowiada o tym że, praca jest 3 zmianowa. W dniach porannych i popołudniowych pracuje się 15 min dłużej, aby mieć przerwę 30 min , na nockach tylko 15 min przerwy. Odciągane jest 0.50 gr (nie wiem czy netto czy brutto) na osobną kartę (bo współpracują z mBank) czyli dostajecie z 17.50 brutto - 17.00 brutto/h lub 16.50 brutto/h. Premie za sobotę i niedzielę, dostajecie tylko 2 zł brutto do każdej godziny przepracowanej. Cały czas masz mieć zakryty nos oraz usta. Jak wygląda umowa zlecenie ? 1. Koszt obuwia ponad 100 zł brutto 2. Koszt lekarza medycyny pracy ponad 100 brutto 3. Koszt wysłania wynagrodzenia na twoje konto bankowe od 1.5 do 3 zł netto za każde 100 zł 4. Plakietka do odbicia około 50 zł brutto 5. Kara za brak przyjścia od 100 zł brutto za każdy dzień . 6. Zabieranie 50 gr - 70 gr /1h pracy na inną kartę płatniczą, bez twojej zgody, nie można zrezygnować. Regulamin jest wypełniony samymi karami i nie pozwalają ci przeczytać pod pretekstem nie "mamy czasu". Naliczają czas pracy od momentu wejścia na magazyn, to że się przyjechało załóżmy na 5:45 i czekasz 2h za to nie zapłacą. Teoretycznie zapłacą ci za 6h. Każdym tygodniu pracy zabierają ponad 40 zł na osobną kartę płatniczą. W 1 tygodniu pracy zarobisz od 161 zł Czyli od 4.41/h pracy. STRACONY CZAS, (usunięte przez administratora) NIE WIEM KOGO SZUKAJĄ, ALE NAPEWNO JSKIES OSOBY KTORE, SĄ NIEMĄDRE.

@Nie warto

Oni szukają osób całkowicie odmóżdżonych o IQ 70, którzy nie czytają umowy tylko podpisują papierek. Już nawet Ukraińcy nie chcą tu pracować. Umowa śmieciowa z regulaminem gdzie co drugi punkt traktuje o tym że oni mają prawo do nakładania kary za byle co. Firma dostała 35 000 000 euro kary, ale widzę że to za mało bo szacunek dla pracownika u nich nie wchodzi w grę. Teraz Inspekcja Pracy powinna poważnie przeanalizować czy te umowy śmieciowe są w ogóle legalne bo to co oni robią woła o pomstę do Boga. Związki za tolerowanie tego łajdactwa też powinny być rozliczone przez ludzi.

Optimus Prime
@Nie warto

Ja raz byłem na spotkaniu właśnie takim agencyjnym, w sprawie pracy na którym było około 20 osób i chyba byłem jedyną osobą, która przeczytała umowę bo dopiero po moim pytaniu o kary finansowe zawarte z umowie którą nam podsunęli do podpisania ludzie w ogóle się dowiedzieli, że coś takiego jest tam zawarte. Niektórzy z obecnych na spotkaniu nie wiedzieli nawet, że dali nam umowę śmieciową ( na zlecenie ). Oni myśleli, że między umową zlecenie a umową o pracę nie ma żadnej różnicy, a Panie koordynatorki, które prowadziły spotkanie zapewniały, że te dwa rodzaje umów są takie same tylko inaczej się nazywają, więc nie ma się czym przejmować. Oczywiście temat ten został podjęty tylko po moim uprzednim zapytaniu o tą kwestię bo reszta towarzystwa ślepo wierzyła temu co nam opowiadały. Tak więc, ci ludzie nie mieli zielonego pojęcia co w ogóle chcieli podpisać.

@Optimus Prime

Pasożytnicze agencje ludzie powinni zaorać. Związki zutylizować. Potem przywrócić prawdziwe Prawo Pracy gdzie pracownik jest człowiekiem, a nie odpadkiem.

Pro

niech protestują , jeśli tego rozumiesz to źle z tobą. Co do reszty wpisu , a gdzie są mężczyźni w Polsce by protestować o lepsze warunki pracownika. Pamiętaj ze to mezczyzna powinien zapewnić byt rodzinie. Powinien być opoka i wsparciem dla kobiety. Nie go od niej oczekiwać, i akurat ci powiem ze pracując w hm przez agencje dziwi mnie ze ci faceci zawsze wracają na zawołanie agencji, w ciągu roku są odwolywani, by znow na tydzień się zjawić bo pan agencja wola i odsyls, mlodzi faceci się na to godza? Jak oni z takiej pracy chcą domy zbudować potomstwo wychować? juz jestem w podeszłym wieku, na starość sobie dorabiam rak troche z nudy, jako stary czlowiek, ale co z swoim życiem robi mlodzi?

Gumiś
@Pro

Zgadzam się z tym komentarzem. Ja jestem byłym pracownikiem, ale pamiętam, że ludzie wracają przez agencję na te śmieciówki i dobrze im z tym. Kiedy ich zawołają to biegną jak burki do pancia. Dla mnie ta firma nie jest godna żebym na nią splunął za to że traktuje pracowników z pogardą i wszystko zgania na agencję. Jak wiadomo agencja musi robić to co firma karze, więc to firma za to odpowiada. To chyba proste ? Tylko, że ja mam na myśli to, że teraz kobiety wyszły już na ulicę i protestują i potrafią to zrobić z pobudek feministycznych, a Prawo Pracy, które jest wadliwe i powoduje że wszyscy pracownicy są w tym kraju niegodnie traktowani i pogardzani to dla nich żaden powód. W tej firmie faceci akurat nic nie zrobią bo są w zdecydowanej mniejszości. Weź też pod uwagę to, że dużo ludzi, którzy robią na śmieciówkach i im to nie przeszkadza to są po prostu osoby co nie mają pojęcia co ich w przyszłości czeka. Oni nie wiedzą, że nie będą mieli emerytury i ich to nie obchodzi, wychowanie dzieci też mają gdzieś, dla nich liczy się tu i teraz. Liczą się tylko panienki, imprezki, zabawa, dla nich najważniejsze jest to co o nich napiszą na facebooku. Więc nie zastanawiają się nad konsekwencjami tego w co się sami pakują bo teraz jest im dobrze i mówią, że to im pasuje. Ta firma z resztą propaguje takie wzorce bo jest jej to na rękę i wszystko pod płaszczykiem szeroko pojętej tolerancji i postępu. Za pięknymi uśmiechami i kolorowymi hasłami kryje się tylko obłuda i papierowa atrapa KORPO świata. Kiedyś pewnie zapłaczą gorzkimi łzami, ale już będzie za późno, a teraz kiedy jest czas to godzą się na ten (usunięte przez administratora)

Furman
@Rzeźnik

Jakie związki takie traktowanie pracownika .....(usunięte przez administratora)

@Nie warto

Ten komentarz jest dobrym odwzorowaniem Hennes & Mauritz w Gądkach. Tak właśnie wygląda ta firma. Dno, kamienie, dwa metry mułu i dopiero oni.

Optimus Prime
@Nie warto

Czyli analizując taki hipotetyczny scenariusz jeżeli ktoś podejmie pracę na takich warunkach i przypuśćmy, że w miesiącu zdarzy się 5 dni nieobecności to będzie to wyglądało następująco: Wynagrodzenie za przepracowany miesiąc na stawce 17 zł/h z 5 dniami absencji wyniesie około 2 040 zł i od tego odejmą nam 500 zł w formie kary, czyli zostanie 1 540 zł brutto. Czyli wynagrodzenie netto wyniesie 1 164 zł W niektórych firmach pracownicy tyle dostają dodatku na święta. Czyli licząc po stawce netto to człowiek pracował przez 5 dni za darmo bo agencja miała takie ''widzi mi się'' Umowa zlecenie jest zawierana głównie dlatego, że ma ona zapewniać elastyczność zatrudnienia, czyli w odróżnieniu od umowy o pracę nikt nie może mi nakazać stawienia się w danym miejscu o określonym czasie i wykonywać polecenia jakiegoś lidera. Firma zawiera umowę zlecenie, ale żąda od zleceniobiorcy żeby pracował jak na etacie. To jest niezgodne ze statusem tej umowy dlatego firma nie powinna tego robić. Jeżeli oni tak postępują to faktycznie nie warto tam pracować. Dziwię się, że w ogóle ktoś się zgadza na takie niesprawiedliwe warunki.

Bartek
@Pro

Według ciebie mężczyzna powinien zapewnić byt rodzinie. Nie twierdzę, że się z tym nie zgadzam. Ale kobieta co powinna robić ? Demolować kościoły i robić burdy na ulicach w szaleńczej furii ?? Prawdziwe kobiety tam nie protestują tylko feministyczne środowisko skupione w organizacjach lewicowych, które są sponsorowane z zagranicznych fundacji typu Open Society czy innego tego typu twory miliarderów zwanych filantropami. Nawiasem mówiąc te same organizacje odpowiadają za finansowanie sprowadzania imigrantów do Europy. To jest robione tylko po to żeby zdestabilizować sytuacje w państwie polskim. Za brak maski na twarzy policja pacyfikuje ludzi, a protestujące lewaczki mogą robić co chcą. To chore co się dzieje. To z tobą jest kiepsko skoro nie rozumiesz o co tak na prawdę chodzi w tym zamieszaniu.

@Bartek

Siemano Ja już nie robie w tym śmietniku, ale jak czytam wasze wpisy to widzę, że dobrze się stało. Staczacie się tam coraz bardziej na margines europejskich standardów. Firma was traktuje jak dziką swołocz, ale robi to z pięknym uśmiechem na ustach, niedługo na wasze miejsce Białorusinów sprowadzą. Ja powiedziałem parę słów prawdy liderowi, a on się na mnie uwziął i nie przedłużyli mi umowy. Mam nadzieję, że za jego oddanie teraz firma potraktuje go tak samo, jak nie będzie miał autobusiku do Gądek to będzie sobie na swojej wiosce smerfów zapier*****ł na polu i tam jest miejsce dla takiego błazna. Słyszałem, że już niedługo wyrzucą was do agencji na śmieciówki i bardzo dobrze może to was czegoś nauczy, że korpo nie jest godne naszego zaufania. Ta firma nigdy nie będzie was traktować jak ludzi bo jesteście dla niej tylko numerami w statystyce. Tymczasem pozdro i JE****Ć NIEUDOLNYCH LIDERÓW Z H&M

Magazynier

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Lilka

Ktoś już dostał wypłatę?

Piponbd
@Lilka

Tak, wczoraj juz puścili

cięzka praca

freak

Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki, cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę

Picker

Kiedy wyplata ? Nie mam juz za cos zyc. Pozdrawia biedus z srebnego Peugota na Poznanskich blachach.

Michael s.

Kiedy kasa?

Kamil

Siema Słyszałem, że w H&M bardzo słabiutko już jest i poprawy nie będzie. Bardzo dobrze !!! Mi nie przedłużyli umowy w tym śmietniku bo liderowi powiedziałem parę słów prawdy i się na mnie uwziął bo oni nienawidzą jak się im prawdę powie prosto w oczy. Teraz widzę, że dobrze się stało bo robię w Amazonie i pasuje robota Liderzy w tym waszym śmietniku to ofiary losu bez wykształcenia i obycia, przynoszą tylko wstyd. Za co te niedojdy biorą tyle kasy ? Pozdrowienia

Mietek
@Kamil

To było oczywiste, że firma będzie wykorzystywać ściemo-pandemię jako pretekst do usprawiedliwiania tego że pieniędzy nie ma, podwyżek nie ma i tego co robią z pracownikami. Nie ma znaczenia czy wirus jest czy go niema oni będą robić swoje bo mogą na tym skorzystać kosztem pracowników. Zapomnijcie o tym co było, bo teraz w H&M nastała nowa era.

Obiektywny

To jest niewyobrażalne jak dajecie się dy... Sobota popka niedziela popka, być może niebawem brak dojazdow , obiadów już brak od pol roku a Wy oplacacie składki i wierzycie w działalność związków w firmie... Masakra kiedy się skończy Wasza naiwność...?

@Obiektywny

Naiwność się nigdy nie skończy bo w tej firmie zostali tylko sami naiwni, a kto był mądry to już opuścił mury tego zakładu. Ja sam już na szczęście, niedawno to zrobiłem. Związki Zawodowe nie istnieją w Polsce, a to co się podaje za związki to tylko falsyfikat żeby te naiwniaki poczuły się lepiej. Oni wierzą w związki zawodowe, w to że w telewizji prawdę usłyszą, w pandemię, w maseczki, w latającego potwora ze spagetti.....itd. itp. Żal mi was

Robol z HM
@Obiektywny

W Polsce pracownik jest wyzyskiwany. Właśnie po to stworzyli te umowy śmieciowe. Sprytnie to wszystko zrobili bo oni mają 1000 adwokatów żeby robili to legalnie, a pracownika nie stać nawet na jednego, a na związki nie może liczyć bo związki są na usługach firmy i tylko stołki się liczą. Smutne jest jednak to że państwo na to pozwala. Są tacy co bronią tego systemu i mówią, że to dobrze. I o to właśnie chodzi, żeby podzielić pracowników i wy się daliście podzielić. Ciekaw jestem czy jak zlikwidują dojazdy firmowe i pięknie zaproszą was do pracy przez agencję to też będziecie bronić systemu dalej

@Robol z HM

Racja..........ale do ludzi nic nie dociera. Ludzie są wyzyskiwani bo dają się wyzyskiwać i godzą się na to wszystko. Teraz żyją w strachu co firma z nimi zrobi ? Zrobi z nimi co zechce. Związki nic nie zrobią bo na was leją na ciepło. Wcześniej głąby zachwalały firmę jaka ona wspaniała, czego im nie daje, sikali ze szczęścia pod siebie na hasło ''wyprzedaż''. Ile teraz jest warta wasza ''wyprzedaż'' ? Agencja was doceni i poczujecie to na własnej skórze. Na śmieciówki przejdziecie to wam się oczy otworzą.

Grzesiu
@Rzeźnik

Jak powiedziałby Boguś Linda: ''Nie chcę mi się z wami gadać'' H&M oceniam na koniec 1/5 Żegnajcie.

Bartek
@Obiektywny

Dokładnie...szkoda czasu już na tą firmę bo to co się tu dzieje, to już jest sygnał do tego żeby się stąd ewakuować. Lemingi tu zostaną i będą znosić wszystko to co im firma zrobi. Ja już mam dosyć tego miejsca.

Wojtek

A jeszcze w temacie tej kary za praktyki firmy w Niemczech. Może niektórzy GL pamiętają, jak pan MS śledził co się dzieje na facebooku i wzywał na rozmowy jesli okazało się, że ludzie spotykają się po pracy i ogólnie było to bardzo źle postrzegane. Nikomu nic do tego, co robię po pracy, a wtedy takie wchodzenie buciorami było normą.

Ly

Będą restrykcje pracowników już nie bawem .

Johnny Bravo

(usunięte przez administratora) Za co oni biorą tą kase ? Firma powinna mi płacić za szkodliwe warunki pracy z takimi pałami.

marian pytlaczek
@Johnny Bravo

nie wszyscy liderzy są zli ale duzo prawdy jest w tym ze znaczna czesc to w telefonie w gry facebokowe gra i nie ma pojecia o niczym

deusz kosmateusz
@Ly

rano na przywitanie do pracy kazdy z was powinen dosatc motywujacego kopa w tyłeczek zeby lepie i efektywniej pracowac. Pamietac postawa i grzecznie na stanowisko

@deusz kosmateusz

Jakie stanowisko..??........??? W tej firmie nie ma pracy stanowiskowej. Tylko nieroby siedzą na stołkach, czyli liderzy, związkowcy i takie podobne pały.

marian pytlewskim
@Johnny Bravo

z tym stanowiskiem to byla jedna pani od afery z małgorzata z tom kturej no zwolnic nie mogą . pani zwiazkow powiedziala ze malgorzata Ż ciezko sie napracowala. Pewnie ktos z zwiazków z tym stanowiskiem wylecial i tak juz zostalo

Karmazyn
@Ly

Wystarczy otrzeć się na refilu o najsłynniejszą eksportową mumię-specjalistkę od norm. W jej wieku liczby nabierają znaczenia wafelków bez akcyzy Watykanu xD

Czytelnik
@Ly

Czy prawda jest to co mówią na magazynie że pracownik z jedną gwiazdką na rozmowie może dostać wypowiedzenie? Oraz że będzie trzeba płacić 400zl za dojazd autobusem? Proszę o pilną odpowiedź :(

Robol z H&M
@Czytelnik

To prawda, już kiedyś było tak, że trzeba było sobie normalnie kupić bilet u kierowcy każdego dnia jak się jechało do pracy. Mnie się nawet to podobało bo wtedy przynajmniej kierowca miał szacunek do pasażerów, a teraz jak oni już kase mają od firmy to człowiek jest traktowany jak worek z pyrami. Mam nadzieję, że to wprowadzą znowu.

Co
@Robol z H&M

kiedy tak było, jako pracownik hm nie przypominam sobie. bylo ze raz w miesiącu fakturę sie opłacało ale wtedy nie he dzis tylko Wawrzynowicz a nasa innych przewoźników opis, bardziej codzienne kupowanie biletu bo nie pamiętam tego a robie prawie 22 lat jako pracownik hm nie agencyjny

niby czemi
@Czytelnik

niby czemu pracownik na jeden + ma dostać wypowiedzenie. z 90 % ludzi musieli by zwolnić, w zamian za nich agancja ? Prawda jest taka ze zwalniać się nie opłaca bo odprawy, zaiorą dojazd za darmo i połowa sama się zwolni bo zarabiając 2500 płacić nawet 400 za dojazd to się nie opłaca, a plotek na magazynie jest tyle ze z niektórych to ksiązke by szło napisać.

Robol z H&M
@Co

Widać po tobie od razu, że uważasz się za takiego co wszystkie rozumy pozjadał. Mało jeszcze widziałeś ważniaku. Po pierwsze to nie możesz robić w H&M 22 lata bo ten magazyn w Gądkach istnieje od 2007 roku, ale skoro masz problemy z liczeniem to się nie dziwię, że nie jarzysz pewnych rzeczy. Ja pamiętam, że około 7 czy 8 lat temu przez agencję kupowaliśmy bilet u kierowcy każdego dnia jak się jechało do pracy. Taki bilet kosztował 5 zł w obie strony, tak więc nie było wcale drogo, jak ktoś chciał to płacił za cały tydzień albo miesiąc. Uważam że to było uczciwe i kierowcy podchodzili z szacunkiem do pracownika, a nie tak jak teraz, że potrafi ci chamsko odjechać z przystanku i zostawić człowieka. Dla mnie to by było bardzo dobre rozwiązanie. Co do tego że firma zlikwiduje darmowy dojazd w listopadzie to bardzo realne bo wtedy kończy się ich rok rozliczeniowy i mogli już sobie wymyślić inny model działania, który będzie dla firmy korzystniejszy. To oznacza, że od grudnia możemy się znaleźć w zupełnie innej rzeczywistości. Przygotujcie się bo mogą nas czekać duże zmiany.

co
@Robol z H&M

literówka 12 lat robię, pisząc ze pracownik hm a agencyjny miałem namyśli różnice w organizacji transportu i to wszystko, bo my przez hm mieliśmy zwrot za fakturę za dojazd raz w miesiącu i to wszystko

Fangio
@Robol z H&M

Szacunek? Taki lekko przymarznięty do flaszki, ze znakiem jakości dłoni ciężko spracowanej wychowawczymi klapsami ;)

@Robol z H&M

Co by to nie były za zmiany to nie zrobią nic dla naszego dobra. Wszystkie zmiany będą dotyczyć tylko tego, żeby pracownikowi zabrać. Dojazd pracowniczy jest dla firmy bardzo dobrą opcją bo wtedy mogą się pozbyć ludzi kiedy będą chcieli, wystarczy jedynie że zlikwidują jakieś linie autobusowe i koniec zabawy. Za takie pieniążki gwarantuję wam, że nikt tu na własną rękę nie będzie dojeżdżał. Oczywiście mówię o tych co mają daleko, a większość przecież ma. Dziwię się że ci ludzie w ogóle tu jeżdżą te kilkadziesiąt kilometrów. Nawet okresy wypowiedzenia nie wchodzą w grę bo firma zlikwiduje wam autobus i (usunięte przez administratora) Wtedy nie będzie miało znaczenia czy jesteś H&M-owy czy AGENCJOWY, będziecie równi jak w socjaliźmie przystało. Jeżeli myślicie, że na własną rękę zorganizujecie sobie autobusik to też się mylicie bo to są duże koszty i trudności organizacyjne, ale ja uważam osobiście, że największym problemem jest to że ludzie są strasznie kłutliwi i nie byli by w stanie się dogadać. Tak więc, jesteście skazani na to co zrobi z wami Wielki Brat i niezdolni do niczego lemingi.

Snoopi
@Rzeźnik

Macie swoje związki zawodowe !!! Płacicie kasę o oni mają was głęboko w ...... Kiedy otworzycie oczy - SIP i inne wymysły to tylko przykrywka do nieróbstwa i czaplenia d$%# na krzesłach wmawianie wam kłamliwych poczynań .....czas powiedzieć dość.

@Snoopi

Kiedy wam zlikwidują dojazd to ze związków dostaniecie perfumy na drogę. Będziecie mogli ich miło wspominać na bezrobociu.

tady
@Johnny Bravo

Związek Wzajemnej Adoracji bo niestety związków zawodowych już tam dawno nie ma .....jest tylko wzajemna pseudo pomoc "koleżeńska" choć wiadomo że coś za coś .Żenada i śmiech nic wiecej .Dla osób zapisanych SZEROKIEJ DROGI

Syzo
@tady

Dokładnie. Związki bronią tylko tych co im w kieszenie hajs wkładają. Cała firma to zakłamana wydmuszka nierówno traktująca pracowników. Ciekawe co się dzieje z pieniędzmi z obiadów. Gdzie ta kasa z dofinansowań? Podwyżek brak, obiadów brak, zaraz autobusów też nie będzie.

Witek

Dzień dobry co dalej w listopadzie z przewozami osób autokarem? Trzeba będzie płacić czy dojeżdżać na własną rękę?

Niewiadomo
@Witek

nic nie wiadomo, nawet jak coś wie to na forum wola głupoty pisac, ze maja to gdzieś itp, sądzę że juz dawno powinni poinformować, przecież znalezienie nowej odpowiadającej pracy nie trwa paru godzin, yrzebs sobie pojeździć poszukać i wybrać gdzie będzie odpowiadać i siano sie zgadzać. Ale na pracownika maja wywalone a jpewnie przez agencje nad zaproszą, ale by przez agencje wracav to trzeba nie mieć dumy

@Niewiadomo

Co ty za godne politowania słowa wypisujesz ?? Ja właśnie znalazłem inną pracę, dogadałem się i za tydzień zaczynam i opuszczam H&M. Ja akurat idę do innej pracy, ale przecież Amazon teraz przyjmuje i inne firmy też rekrutują. Ludzie już nie panikują przez wirusa ( przynajmniej ci co mają trochę oleju w głowie ) i życie wraca do normy powoli, firmy zaczynają działać i przyjmować ludzi bo trzeba zarobić na chleb. Nic nie robicie tylko czekacie jak na skazanie co wasz właściciel z wami zrobi ? Tobie nie chodzi o to że pracy nie znajdziesz tylko nie macie jaj żeby coś zrobić w swoim życiu i wolicie siedzieć za grosze w Gądkach !! Założę się o 1 000 zł że jak wam polikwidują te dojazdy i inne rzeczy to i tak wrócicie posłusznie do Gądek przez agencję na śmieciówki. Napisałeś że trudno znaleźć pracę żeby ''siano się zgadzało''. Tu mnie rozbawiłeś. A czy w H&M siano się zgadza ? Jeśli według ciebie... tak, to znaczy że w innej firmie też się będzie zgadzać bo żadna firma nie płaci mniej niż Hennes & Mauritz w Gądkach. Ja idę na wózek widłowy i dadzą mi 2 900 zł netto + nadgodziny jak chcę mogę zrobić i soboty i niedziele wolne. Jesteście zwykłe mameje i tyle. Więc nie lamentuj na forum jaki wasz los jest smutny

@Niewiadomo

Czego tu nie rozumiesz ? Obsługę magazynu przejmie operator zewnętrzny, tak jak to się dzieje w innych DC. Firma ograniczy koszty, zwiększy zyski. Koniec z umową o pracę, koniec z obijaniem się w pracy, koniec z dojazdami pracowniczymi, koniec z benefitami, koniec z L-4, koniec z urlopami, ale mam dla was wspaniałą wiadomość....Związki Zawodowe zostaną i mają się bardzo dobrze.

Nieiadomo
@Maciej

po pierwsze nie pisałem ze trudno znaleźć, tylko ze trzeba pojeździć, popatrzeć i na spokojnie wybrać. Jeden widze ze czytanie ze zrozumieniem zawodzi. Co z tego ze złożę cv i w ciągu tygodnia zgodzę się na pierwsze firmę co się odezwie. Nie wiem jak ty ale mam większe oczekiwania jak praca za 2900 netto, dlatego ze ze w naszej firmie aktualnie mam nawet pare zl więcej, wiesz ze w firmie są różne stanowiska, różne wynagrodzenia , i ludzie co pracuja krócej lub dłużej. Nie każdy kto dojezfza firmowym autobusem jest jak sądzisz na najnszym szczeblu płacowym.i raz jeszcze szukanie nawet pracy pod kątem placy nie jest najważniejszym aspektem, atmosfera tez sie liczy, czy też to czy zarobie odpowiedni a się narobię, czy zarobie a się nie narobię. Wiec wole szukać pracy spokojnie i z opanowaniem jednak duxo ludzi nie na tego komfortu a pod uwagę z samej empati fajnie by było by firna juz dała znać, pomysl czy w firmie robią same osoby miedzy 18 a 30 lat. Sami bezdzietni chłopcy na utrzymsni rodziców? No jue są też osoby starsze, którym będzie trudno, takze liczą na to ze to tylko plotki. Wiec bądźmy ludźmi i zrozumnu tez inna druga osobe

@Nieiadomo

Czyli teraz siedzisz sobie na ciepłym stołku w H&M Gądki za dobrą kasę i gardzisz 2 900 zł netto bo to za mała kasa dla takich burżujów jak ty i trzęsiesz kuprem, że ci autokar zlikwidują dlatego lamentujesz na forum. Powiem ci coś...bo wiem że cię prawda zaboli, a na tym forum jest wolność i możesz mi skoczyć. Szeregowego pracownika to się mogę żałować, ale takiego typa jak ty to nie ma opcji. Widziałem jak pracują w tej firmie tacy jak ty, liderzy czy kim tam jesteś. Niektórzy sobie zlewali pracowników na ciepło. Ile ludzi pracuje tu na umowie śmieciowej, a tacy jak ty popierają ten system bo sami macie ciepłe stołki. Może tacy jak ty też niedługo zasmakują umowy śmieciowej ? I bardzo dobrze...może to was czegoś nauczy ? Może tacy jak ty usłyszą też od lidera ''żebyś poszedł do Sokołowa'' jak jeden napisał pogardliwie tu na forum niedawno w komentarzu ? Mam nadzieję, że wam zlikwidują te dojazdy i zderzysz się z brutalną rzeczywistością bo już wam się w głowie pomieszało od tego dobrobytu. Moim zdaniem jesteście zwykłe mameje i tyle.

Niewiadomo
@Maciej

naprawdę masz klopot z czytaniem z zrozumieniem i wyciąganiem wniosków oraz myśleniem. Pomimo ze siedzę na stołku zakezy mi żeby ludzi którzy tu pracuja od lat i są starsze niż 18-30 lat, nie musiały szukać innej pracy. Jest u nas duzo starszych osób i co zrobi osoba w wieku 55 lat, jak jest z odległej miejscowości gdzie nie ma pracy juz dla tak starszych osób. Wiec nie mów że jestem egoista, bo skoro osoba taka pracuje z 12 lat , to zachowanie firmy powino byc informacje nawet na 3 miesiące wczesniej. Stsrszy człowiek kontra mlody ubiegajacy sie o prace i jak sądzisz logo prywavissz weźmie? Sam widzisz czubek własnego nosa i masz się za najważniejszego na świecie, a tymczasem jestes jednym z wielu numerów w firmie a w życiu nic nie zrobiłeś znaczącego a nawet pewnie nic bezinteresownie dla kogoś. Ale życie cie zweryfikuje i nauczy i bys tez doznał w wieku prawie 60 lat wyrzucenia z pracy. Typowy roszczeniowiec jestes. Dużo wspaniałych ludzi u nas robi ale zdarzają się takie przypadki jak ty. Wskaz mi ludzi zatrudnionych przez hm ktorzy mają śmieciowe? Nie osoby agencyjne bo one tak jak każdy kto zatrudniał sie w hm mial wybór. Umowa smieciowa w agencji lub pracs gdzie indziej. I nie myl osob na umowie przez firmę z wsparciem przez agencje bo to są dwie inne firmy. Wykonujące prace w tym samym obiekcie. Tak to wygląda z prawnego punktu. A że ty sobie ideologie dorabiasz to juz twoja sprawa. Ty się zwalniasz i każdy kto chce czy z hm czy z agencji tez moze. Firna nie jest fundacja charytatywną jednak o zatrudnionych przez hm jak do tej pory dbala bardzo, jednak tersz to juz powoli nie wiadomo.

@Niewiadomo

Ty masz chłopie taki problem, że KORPO ci mózg wyprało !!! Jaki wybór ? O jakim wyborze ty piszesz ? Sam sobie zaprzeczasz i bronisz tego chorego systemu. Jeżeli ludziom zlikwidują autokary i jedyna możliwość zatrudnienia będzie tylko przez agencję dla takich osób bo tylko agencja będzie zapewniać transport to ci ludzie będą zmuszeni robić na śmieciówce w agencji. Firma ma gdzieś ludzi, dla nich nie ma znaczenia czy robisz tu 12 lat czy 5 miechów, ktoś na tym forum twojego pokroju tu niedawno napisał ''biznes jest biznes''. Przecież firma dobrze o tym wie i robi to celowo. Oni wiedzą że jeżeli zlikwidują dojazd do pracy to będzie równoznaczne ze zwolnieniem wielu pracowników, a robią to bo wiedzą że oni się po prostu przeniosą do agencji. Co do agencji to uważam że to jest czysty wyzysk człowieka. Nie powinni dawać ludziom śmieciówek i z tego co wiem to kiedyś agencje dawały umowy o pracę tymczasową, więc nie opowiadaj tutaj, że ludzie mają wybór. Chyba, że masz na myśli taki wybór że robić na śmieciówce albo bieda. Na śmieciówce ZUS składki bierze, ale staż do emerytury się nie liczy. Dlaczego państwo i związki zawodowe na to pozwalają ? Twoje wytłumaczenie jest nędzne, że to pracownicy na wsparcie. Że robią na wsparcie to są nic nie warci, a ty jesteś bo przez firmę wielce robisz ? Wypchaj się swoimi wymówkami !! Prawdziwy wybór jest wtedy gdy człowiek może sobie wybrać czy chcę śmieciówkę czy umowę o pracę nawet w agencji. Nie udawaj, że cię obchodzą starsi ludzie bo tacy jak ty leją na pracowników szeregowych no chyba, że masz swoich pupilków i dla nich coś jesteś w stanie zrobić. Robiłem do niedawna w tym KORPO i wiem jak się zachowują tacy jak ty i boli cię, że ktoś ci powie prawdę i nie możesz mu nic zrobić. Normalnie pewnie byś się mścił na mnie za moje słowa bo też się z tym spotkałem w tej firmie, ale tutaj jest WOLNOŚĆ i możesz mi skoczyć.

@Niewiadomo

H&M to firma, która ma na drugie imię ''Niewiadomo'' Czy wy kiedykolwiek coś wiedzieliście ? Tu nigdy nic nikt nie wie... Tylko ploty, ploteczki, plotunie... Związki do utylizacji...

Robol z HM
@Niewiadomo

No niestety....pracownicy w Polsce nie potrafią być ze sobą solidarni, nie potrafią walczyć o wspólne dobro, każdy dba tylko o swoje 4 litery i na tym kończy wysiłek, to smutne, ale prawdziwe więc nazywanie kogoś egoistą jest dziwne. Najlepiej to widać po naszych związkach zawodowych i tym że pracowników się dzieli na firmowych i agencyjnych. Firmie o to właśnie chodzi żeby pracownicy byli podzieleni bo wtedy są niezdolni do walki i wy daliście się podzielić, z resztą Polaków nie jest trudno poróżnić tak więc teraz będziecie ponosić tego konsekwencje. Boli was to....no trudno, ale tacy właśnie jesteście.

Pracowita

Uważam że w końcu powinni się zająć tymi pseudo LG ... bo z jakiej racji ma mi ktoś mówić co mam robić, ktoś kto delikatnie mówiąc nie swieci przykładem ani rodzinnym ani żadnym innym ,nie wspomne o kulturze osobistej i dobrym przykładzie!

Kamil

Jak u was leci HM-owe pały ?? My w Amazonie dostaliśmy 4 zł dodatku do godziny na okres świąteczny. A wy ile ? Słyszałem, że was tam inwigilują jak za komuny ha ha ha (usunięte przez administratora)

Rzeźnik

Wasz H&M kochany dostał 35 milionów euro kary. Prawidłowo... W końcu się za nich biorą. To mi się podoba Rozmówki, które oni sobie praktykowali z pracownikami po powrocie z L-4 są nielegalne i podlegają karze. Szkopy potrafili z nimi pojechać, a wy się tylko dajecie rąbać. W Niemczech związki działają dla pracowników, a nie przeciwko jak w Polsce. Powinni jeszcze zbadać czy umowy zlecenia na których robią ludzie w tej firmie są legalne ??

@Rzeźnik

W Niemczech rządzą Niemcy, a w Polsce rządzą korporacje.

Group Leader
@Rzeźnik

Teraz pewnie na pracowników będą próbowali zwalić całą winę.

@Group Leader

Wasi kochani liderzy, HR-y i inne takie paździochy przeprowadzali z wami rozmówki i udawali, że to wasi przyjaciele, że się o was martwią. Faktycznie chodziło tylko o inwigilację i zbieranie danych o tym kiedy was głowa boli ? Z kim się parzyliście albo jak przebiega cykl menstruacyjny ? Praktyki rodem od sowieckich towarzyszy, ale co tam..........najważniejsze, że firma zbiera deszczówkę z dachu i sprzedaje ciuszki z eko-plastiku. W Niemczech za takie łamanie prawa dostaje się 35 000 000 euro kary, a w Polsce nic się nie dzieje bo Polacy to nie pracownicy tylko tania biomasa do roboty.

@Rzeźnik

Niemieckie związki zawodowe wywalczyły 35 mln. kary dla H&M za łamanie prawa, a polskie związki sprzedają perfumy.

I co z trgo
@Johnny Bravo

rozumiem ze te 35 mln kary zostanie podzielenie na pokrzywdzonych pracownikow. Wtedy związki by coś zrobiły a tak kasa trafi do niemieckich politykow

@I co z trgo

Pewnie...........lepiej nic nie robić i sprzedawać perfumy, a potem wyjechać do Egiptu.

@I co z trgo

Kadra kierownicza w H&M została skompromitowana już totalnie i nic nie działa na ich korzyść...........................ale co tam...ehhh...................................przecież wy kochacie swoich liderów............ha ha ...

Brak jakich kolwiek morałów wśród LG, jedno wielkie zakłamanie, miejcie uszy szeroko otwarte!!!

ten numer to kłopoty
@997

Tylko SAMSUNG

Rzeźnik

Ostatnio widziałem ogłoszenie do pracy w H&M W nagłówku napisali, że oferują stawkę od 3 000 - 3 400 zł/mies. brutto i pełen etat. Przejdźmy teraz do realiów tej firmy: Pracownik dostaje tutaj umowę zlecenie, czyli nie ma mowy o żadnym ETACIE ponieważ ETAT jest nierozerwalnie związany tylko z umową o pracę. Na umowie zlecenie nie jesteś nawet pracownikiem, tylko tzw. zleceniobiorcą. Nie posiadasz praw wynikających z Kodeksu Pracy, czyli NIE masz prawa do: ☢ urlopu wypoczynkowego ☢ świadczenia na zwolnieniu lekarskim, ☢ stażu do emerytury, ☢ benefitów pracowniczych, ☢ ogólnie firma H&M cię nie zna bo nie jesteś pracownikiem firmy ani nawet agencji. W świetle polskiego prawa jesteś ZLECENIOBIORCĄ, czyli inaczej mówiąc nikim, ale oczywiście karzą ci przychodzić do pracy każdego dnia jakbyś robił na ETACIE i będą wymagać żebyś pracował tak jak byś był na ETACIE, będziesz rozliczany z pracy tak jakbyś robił na ETACIE, a wypłatę dostaniesz jak na umowie zlecenie. Przejdźmy teraz do stawki: Realna stawka to około 2 200 na rękę i oczywiście byli tacy co robili i dostali około 2 800 zł na wypłatę. Tylko zapomnieli dodać, że tyrali po 13 dni pod rząd i tu ktoś z was powie : ''że nie można tyle robić bo Kodeks nie pozwala !!! '' Ale tu kolejna niespodzianka, bo umowa zlecenie nie jest regulowana przez Kodeks Pracy więc możecie robić nawet 31 dni w miesiącu i teraz najlepsze: W̲S̲Z̲Y̲S̲T̲K̲O̲ ̲ Z̲G̲O̲D̲N̲E̲ ̲Z̲ ̲P̲O̲L̲S̲K̲I̲M̲ ̲P̲R̲A̲W̲E̲M̲ I̲ ̲P̲O̲D̲ ̲E̲G̲I̲D̲Ą̲ ̲Z̲W̲I̲Ą̲Z̲K̲Ó̲W̲ ̲Z̲A̲W̲O̲D̲O̲W̲Y̲C̲H̲,̲ ̲K̲T̲Ó̲R̲E̲ ̲W̲A̲L̲C̲Z̲Ą̲ ̲O̲ ̲P̲R̲A̲C̲O̲W̲N̲I̲K̲A̲, którym wy NIE jesteście. Pozdrawiam was kochani zleceniobiorcy i pamiętajcie, że jedną z cech charakterystycznych umowy zlecenia jest to, że NIE ma się nad sobą przełożonych. Pomyślcie o tym, kiedy przyjdzie wam rozmawiać z liderem na temat waszej pracy bo za niewłaściwie dobraną umowę do charakteru wykonywanej pracy agencja może otrzymać karę w wysokości 10 000 - 30 000 zł.

Makabra.
@Rzeźnik

Od dawna nie czytałem takich bzdur. Umowa zlecenie to umowa cywilno prawna i sam pracownik się na nią decyduje, nie chcesz pracować na takim rodzaju umowy - nie podpisuj jej. Druga sprawa - kwota brutto to kwota przed potrąceniem wszystkich składek narzuconych przez rząd. Trzecia sprawa - na umowie zlecenie opłaca się składki emerytalne i chorobowe (na prośbę zatrudnionego) po czwarte - jakie chcesz benefity od H&M jeżeli jesteś zatrudniamy przez agencję A nie bezpośrednio przez firmę. Co do związków zawodowych - radzę poczytać jak one działają.

Racja
@Makabra.

Od umowy zlecenie zleceniodawca ma obowiązek odprowadzać na rzecz zleceniobiorcy składki na ubezpieczenia społeczne, w tym składkę na ubezpieczenie emerytalne. Jedynie składka na ubezpieczenie chorobowe jest dla zleceniobiorcy dobrowolna i może wyrazić, że nie chce mieć odprowadzanej do ZUS a jak chce mieć opłacane, to w czasie choroby i bycia na zwolnieniu lekarskim przysługuje również zleceniobiorcy zasiłek chorobowy i każdy to wie, kto choć trochę się orientuje.

@Makabra.

Macie rację............musimy walczyć żeby Rząd zlikwidował umowy o pracę, żeby wszyscy mogli mieć śmieciówki. Przy okazji związki też do utylizacji.

Morderca
@Makabra.

Takie firmy co dają śmieciówki to ludzie powinni zaorać. Właściciel H&M wykupił sobie prawie całą ulicę w Londynie, a ludzie na zleceniu jak psy. I nie ma żadnego zwalania winy na agencję bo agencja robi to co im H&M rozkarze. Agencja jest na usługach H&M. Makabra, że są takie tłumoki co bronią tego syfu.

@Makabra.

Naucz się czytać ze zrozumieniem gościu bo masz z tym duży problem. W swoim niedorzecznym komentarzu potwierdziłeś tylko to co napisałem oprócz jednej rzeczy. Faktycznie na prośbę zleceniobiorcy agencja może płacić składkę chorobową, ale tylko na wyraźną prośbę zleceniobiorcy, a w praktyce wygląda to tak, że wielu ludzi nawet o tym nie wie i nawet nie czyta umowy dlatego poczyniłem ten wpis żeby ludzie zwracali na to uwagę bo to istotne elementy. Ale nasuwa mi się zasadnicze pytanie. To twój jedyny argument w obronie umowy zlecenia.....??...chorobowe na prośbę zleceniobiorcy ? Dlaczego na umowie o pracę nie ma takich absurdów ? Dlaczego firma nie pozwala ludziom wybrać jaką chcą umowę tylko z góry narzuca umowę zlecenie ? Co ze stażem do emerytury ? Człowiek ma pracować, płacić na ZUS, ale emerytura mu się nie będzie należeć ? To po co płacą tą składkę na emeryturę ? Bo ZUS nie ma pieniędzy ? To sposób państwa na załatanie dziury w budżecie ? Dlatego państwo na to pozwala ? Co z urlopem kiedy ktoś naprawdę będzie go potrzebował ? Dlaczego ludzie są dzieleni na lepszych ( umowa o pracę) i tych drugiej kategorii ( umowa zlecenie) ? Przecież H&M lansuje się na takie wspaniałe miejsce pracy... Kim ty jesteś lemingu, że bronisz tego systemu anty-wartości ?? Forma pracy wykonywanej w H&M niezaprzeczalnie nosi wszelkie znamiona pracy, której wykonywanie wiąże się z zaistnieniem stosunku pracy, czyli przyznaniem danej osobie u̲m̲o̲w̲y̲ ̲o̲ ̲p̲r̲a̲c̲ę̲ i zastosowanie innej formy zatrudnienia grozi karą dla agencji nawet do 30 000 zł. Dlaczego twoje związki na to pozwalają ??? Co do związków zawodowych to napiszę krótko.............one w ogóle NIE działają. To wstyd, że do czegoś takiego dopuszczają. To nie związki tylko farsa.

fefe
@Rzeźnik

Dlaczego ludzie są dzieleni na lepszych ( umowa o pracę) i tych drugiej kategorii ( umowa zlecenie) ? Przecież H&M lansuje się na takie wspaniałe miejsce pracy... Po pierwsze różnica jest taka, hm mając za dużo pracy szuka tymczasowego zwiększenie pracowników stad w firmie pojawiają się agencje, nie sa hm potrzebne cały czas stad zlecenie dla agencji na dana liczbę pracowników w okreśłonym czasie. Agencja ma zamówienie, czy tam zlecenie. Hm zleca agencji. Rozumiesz to? Po drugie agencja sama zaś szuka pracowników których zgodziła się dostarczyć do wykonania zlecenia na terenie firmy hm. Uwierz ze hm rzadko ingeruje nawet kogo zatrudniają, np byli kolesie co mieli gps na nogach. stad różnice organizacyjne i różnice w umowach. Pamiętaj pracownik to zasób który dostarcza agencja jak maja zlecenie. Po trzecie sama firma hm pozwala na wybór umowy czy o prace czy zlecenie, i nawet wtedy jako pracownik hm na zleceniu umowa byłą bardzo korzystna. ( nie pracownik agencji pracujacy w hm na zleceniu agencji) Po czwarte ludzie sami się godzą na to, są nawet tacy którzy na wezwanie agencji wierni się stawiają w niej i jada do hm. Pomimo ze kilka razy w roku są odwoływani bo nie ma zleceń. I tak się godzą być poniewierani. Pamiętaj biznes to biznes a nie sentymenty. jak się nie podoba praca w hm, czy w agencji to zmień prace, formę umowy, pensje, człowieku zżyjesz w czasach gdzie masz wybór, pracy jest pełno. Nikt ci bronią przy głowie nie grozi i nie zmusza do pracy w hm czy agencji. Zaczynając od gadek czy Robakowa obok hm sa zakłady co zatrudniają i płaca więcej niż nasza firma. No chyba ze jesteś z takiej prowincji, że hm ci życie ratuje, albo nawet nie potrafisz się nadać do najprostszej roboty. Piszesz w sposób jakbyś by myślicielem, a tymczasem masz problem z akceptacja rzeczywistości, narzekasz tu na forum, narzekasz w pracy i co to zmienia. Co zrobiłeś byś ty miał lepiej ? by w firmie mial lepiej iw życiu ogonie ? Samo skamlenie nic ci w życiu nie zmieni. narzekasz na związki to zrób własne czy w firmie czy poza i tak zarabiaj na życie jako związek zawody co nic nie robi, pokaż ze ty potrafisz, ze ty zrobisz, ty na zmieniasz..

@fefe

No i właśnie tu jest problem. H&M traktuje ludzi jak zasób, jak rzeczy, jak przedmioty, które sobie kupię i wyrzucę, a jednocześnie lansuje się na wspaniałe miejsce pracy. O to chodzi. Ja nie mam problemu, ale rozmawiam z wieloma ludźmi, którzy mają problem, że na śmieciówce zarobią grosze, nie mają żadnych praw i nie mają wyboru bo jak zauważyłeś są z jakiejś wioski gdzie nic nie ma. Problemem jest to, że firma żeruje właśnie na takich ludziach jak na dzieciach z Chin czy Kambodży co szyją te wasze ciuchy i umywa ręce bo państwo na to pozwala, bo to pośrednicy robią.......to są wasze wymówki, usprawiedliwienia godne korpo-gułagu, który zarabia miliardy dolarów, a oszczędza na pracownikach na zleceniówkach w Polsce gdzie i tak Polakowi płaci 4 razy mniej niż takiemu Niemcowi i ma ulgi podatkowe na każdym kroku....to jest żałosne. Oczywiście zgadzam się z tym, że ludzie sami dają się poniewierać i stawiają się wiernie jak burki na wezwanie agencji. To jest Święta Prawda i sam to zauważyłem, że dużo osób tutaj wraca nawet jak ich zwolnią to po miesiącu już ich widzę przez agencję taką czy inną i robią dalej. Mam nawet koleżanki co potrafią siedzieć kilka tygodni bez pracy i czekać aż ich kochana agencja zawoła. To musi być prawdziwa miłość............... Spotkałem tu raz gościa, takiego starszego, który był bezdomnym i mieszkał w schronisku w Poznaniu, przyszedł tu do roboty bo chciał wyjść na prostą w życiu czego mu z serca życzę. W rozmowie z nim dowiedziałem się, że on zamierza iść do innej pracy bo tu nie widzi przyszłości na dłuższą metę. Więc to obrazuje jaki poziom reprezentuje ta firma. Smutne jest to, że tacy goście jak ty bronią tego stanu rzeczy. Mówisz, że jest wybór i w ogóle....idź powiedzieć to ludziom, którzy dojeżdżają 100 km z jakiejś wiochy zza Gniezna w jedną stronę. Myślisz, że czemu dojeżdżają ? Bo kochają to wspaniałe miejsce ? Tą firmę i jej podobne ludzie powinni rozliczyć - wypad z Polski albo normalne traktowanie ludzi, niech na jej miejsce przyjdzie inna co szanuje pracowników. Dlaczego na zachód od linii Odry pracownik jest człowiekiem, a tutaj jest zasobem ? Czy po tej stronie Odry prawa człowieka nie obowiązują ? Firmie się nie podoba, że Polacy ją krytykują i nie chcą tu pracować, ale oni sobie Ukraińców ściągną do pracy i oni zaniżą warunki bo im się podoba robić za grosze bo kurs hrywny korzystny. Kiedy rynek pracy jest zepsuty przez Ukraińców to Polakowi w jego kraju się mówi: ''idź do Sokołowa'', ''weź się zwolnij'', ''nie musisz tu robić''. Jak im się nie podoba w Polsce to niech przeniosą magazyn na Ukrainę. Dlaczego Polacy muszą wyjeżdżać z Polski ? H&M niedługo Białorusinów będzie ściągał do roboty jak tylko Łukaszenkę wywiozą na taczce. Ten magazyn w Gądkach ma idealną lokalizację i wiele firm z chęcią by tu weszło, którym podoba się w Polsce i nie dają umów śmieciowych, nie płacą śrubek, zwiększają zatrudnienie, dobrze sobie radzą na rynku, są dobrze zarządzane, naprawdę się rozwijają i też mają transport pracowniczy co ucieszy zwykłych ludzi. Zamiast sprowadzać tanią siłę roboczą zza Bugu to powinni poprawić warunki pracy Polakom bo przecież w Polsce funkcjonują. Dlaczego firma w ten sposób nie próbuje poprawić swojego wizerunku ?? Przypuszczam, że taki Amazon, Zalando, Zara, Arvato z chęcią by ten magazyn przejęło, a H&M na Ukrainę i powinien Polsce płacić jeszcze opłatę za tranzyt do Niemiec.

@fefe

We firmie są dwie organizacje związkowe, a ludzie na umowach śmieciowych. Pracownik w Polsce już nawet nie jest nazywany pracownikiem. Faje siedzą na stołkach i perfumy sprzedają. Takie związki tylko do utylizacji.

Mietas
@Johnny Bravo

Pewnie, tyrajcie jełopy na umowie śmieciowej. Jeszcze będziecie płakać gorzkimi łzami, że się na to godziliście.

Fefe
@Johnny Bravo

Związki Zawodowe ? To są Związki Wzajemnej Adoracji - fałsz,obłuda i inne wszelakie negatywne rzeczy.Wmawiaja sobie nawzajem że są wobec siebie lojalni A jeden drugiego na Sybir by wysłał.Nic dla innych wszystko dla siebie !!! I jeszcze paranoja że sprzedażą perfum i generalizowanie kosztów oraz nie istniejących szkoleń by przechulac wasza kasę. Nigdy nie byłem i nie będę uczestniczyć w takiej formie zakłamanej organizacji.Moze kiedyś ludzie się ogarną może właśnie teraz gdy będą bulić za dojazd ......teraz jest czas by pozamykac drzwi i podziękować przewodniczącym za za zorganizowanie nam za ich przyzwoleniem pracy zwanej Obozem.

@Fefe

Moim zdaniem ludzie się nie ogarną. Moim zdaniem to ludzie są tak ogłupieni i przyzwyczajeni do takiego życia, że nawet jakby kazali im robić na umowie o dzieło po 12 godz. to i tak by się grzecznie stawili do agencji żeby biegać po magazynie. To kwestia mentalności. Chodzi mi o to że jak nauczysz kogoś żyć jak niewolnik to po jakimś czasie ta osoba już zapomina, że można żyć inaczej tylko trzeba się trochę wysilić, a im się nie chcę. (usunięte przez administratora) Często ludzie mnie pytali o paski od wypłaty. Po pewnym czasie zauważyłem, że ludzie nawet nie potrafią ich odczytać. Nawet jak im tłumaczyłem to nie rozumieli jak to działa. Wielu z nich co pracują na śmieciówkach po kilka lat bo o dziwo tacy tutaj są, nawet nie wie, że zmarnowali lata życia i nie będą mieli prawa do emerytury, ale oni się tym nie przejmują. Wiadomo, że związki mają to gdzieś, ale dziwi mnie dlaczego ludzie się na to tak łatwo godzą, a nawet bronią tego syfu ??? Ludzie powinni zaorać związki i sami sprzeciwić się śmieciowemu zatrudnianiu, przecież Polak robi i tak za 4 razy mniej niż Niemiec. Przypuszczam, że jeżeli nie będzie dojazdu to oni i tak są gotowi nawet na hulajnogach tu dojeżdżać i będą siedzieć i wiernie czekać po kilka tygodni aż w końcu agencja ich zawoła żeby mogli wrócić do tęczowego magazynu przy Magazynowej 3.

bojsdontkraj
@Rzeźnik

Kaczka to max, co może z ciebie być.

@bojsdontkraj

To chyba z filmu ''Chłopaki nie płaczą ?

@bojsdontkraj

pracownik magazynowy to max co może z ciebie być.

Skryba

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić..... marchew.

@Skryba

Czy te maszyny budujesz po jakiś tabletkach ? Co to za tabletki ?

Skryba
@Johnny Bravo

Przepis na nią zna Panoramix.

Zostaw merytoryczną opinię o H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o. - Gądki

• Jak się pracuje w H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 481.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o.?

H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 4842 ocen.

H&M Hennes & Mauritz Logistics Sp. z o.o.