logo H&M Hennes & Mauritz

wyprz na razie wstrzymana/produkcja ważniejsza, pewnie będzie w 2017 a szkoda
zmiana B 2016-11-10 18:20:27
słuchaj "góry" a za daleko nie zajdziesz :>
kasia 2016-11-11 09:00:17
słuchaj " góry" a za daleko nie dojdziesz
zrozpaczona zmiana C 2016-11-17 19:17:38
jak jestes glupia i zapierdalasz na 120% to nie dziw sie ze Ciebie nikt nie bedzie szanowac. Zawsze mozesz zmienic prace, idź tam gdzie będzie tobie lepiej i zarobisz 3000 na rękę.
MałaMi 2016-11-18 11:34:05
Hej! Spodobał mi sie chłopak z zmiany B , jest na reffilu .
Dość niski , ale bardzo przystojny :)
pracuje tu już długo , ma imie na" D" chyba . Kojarzycie czy jest wolny? bp chyba miał z h&m juz dziewczyne .
highFive 2016-11-19 00:57:03
Trzeba być naprawdę zdesperowanym człowiekiem ażeby podjąć pracę w tym DC. Na samym początku praca wydaje się całkiem przyzwoita, młody zespół (oczywiście są wyjątki, które moim zdaniem trzeba eliminować), jakiś tam socjal, imprezy integracyjne, obiady- fakt, za które trzeba bulić jakieś tak minimalne pieniądze, ale są więc posilić się można. Tak, na dzień dobry praca wydaje się być okej, ale to na początku. Czas spędzony w pracy, wśród tych wszystkich absurdalnych akcji wszystko koryguje i po pierwszym zachwycie przychodzi pasmo rozczarowań, pracą, obowiązkami, a przede wszystkim zespołem, bo przecież team to podstawa. Przychodzi rutyna. Wstajesz, pijesz kawę, ogarniasz się, wychodzisz na autobus (tak, pracowniczy bo takowy firma ogarnia i niech was nie zmyli ogólne przekonanie, że jest on darmowy- bzdura, starzy wyjadacze wiedzą), witasz progi DC i... dopada Cię czarna rozpacz, rozwiązań logistycznych to tutaj ze świecą szukać, ludzie czyhają na to aż się potkniesz, a są i tacy którzy sami szczęściu pomogą i Ci po prostu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] usunięte przez admina słowo niecenzuralne] podkablują etc. Twoi współpracownicy reprezentują wszelakie skrajności emocjonalne. Od ludzi niezrównoważonych psychicznie, po takich mega intereśnych i wścibskich co to by chcieli wiedzieć o Twoim życiu wszystko, kończąc na osobach chamskich i mściwych. Oczywiście tych normalnych też można spotkać, ale wierzcie mi to są naprawdę wyjątki. Przez DC przewinęło się mnóstwo ludzi, Basia liderka z bookingu no aparatka jakich mało i jej słynne high five, Piotrek wiem, że miał na imię Piotrek chyba też z bookingu as przestworzy, wszędzie go było pełno i ten jego uśmiech, znał odpowiedz na każde pytanie, swego czasu chyba byłam w nim zakochana, Krejzola z ekspedycji też miło wspominam- znalazło by się jeszcze kilka osób, ale oni poszli po rozum do głowy i skończyli swoją przygodę z firma H&M, a my...? Nadal tutaj, nadal narzekamy i bijemy pianę, nadal nie robimy nic żeby poprawić warunki naszej pracy, a co za tym idzie płacy. To smutne, ale to właśnie my, ludzie bez aspiracji, bez wizji na lepsze jutro, to My, zmordowani i udręczeni życiem i tą egzystencjonalną niemożność bycia normalnym człowiekiem.
xx 2016-11-19 14:52:38
Dobre, treściwe i obiektywne podsumowanie. Ludziom nie wystarczą plotki na samym magazynie, szukają wręcz nowych na tej właśnie stronie, absurd, skrajny debilizm.
artemida 2016-11-20 02:16:53
jaki piotr jaki piotr ja się pytam... znałam jednego z bukingu ale on juz nie pracuje a szkoda... taki pozytywny człowiek... a praca, heh zgadzam się z highfive w 100 proc...
zniesmaczona 2016-11-20 10:53:04
HM to jedna wielka porażka.Ja się pytam gdzie były związku jak ustalili jestem tutaj?Olali nas wszystkich a podobno wielkie negocjacje były ale gdzie i o czym bo o pieniądzach dla nas to chyba nie
zadowolona 2016-11-21 21:01:41
tez wyrwalam sie z tego syfu i nie załuje jedynie czego żałuje to to że tak długo z tym zwlekałam
MuffinkaJagodowa 2016-11-22 16:32:12
Praca jak praca, ale dla osób młodych, bez zobowiązań, dziwi mnie jednak fakt, że zdarzają się przypadki w których pracują tam pary, które mają dzieciaki na utrzymaniu- jak sobie dają radę przy takiej płacy? Magia. Jeszcze i tak większą część dnia spędzają poza domem bo przecież są w pracy albo w drodze do/z... a Basię i Piotra to pamietam bardzo dobrze, sama jestem z bookingu i miałam tą przyjemność z nimi pracować i tak to była przyjemność bo to co dzieje się teraz, to jacy ludzie się tam zdarzają, jaka ciemna masa przychodzi, takich ludzi jak Basia, Piotr to naprawdę już nie ma w tym magazynie!
Baaaaang 2016-11-22 17:13:45
Forum skierowane jest dla osób, które wymieniają się doświadczeniami związanymi z tym centrum jak i dla tych, którzy w przyszłości chcieliby zasilić szeregi tego magazynu. Powiem tak. Nie jestem głupia, wiem jak działają takie magazyny, jaka jest ich specyfika i czego pracownik może oczekiwać od pracodawcy, bo tak jak pracodawca stawia jakieś wymagania i oczekiwania tak pracownik też ma do tego prawo. Odbyłam jedną jedyną rozmowę kwalifikacyjną, rekruterzy wydawali się być mną zainteresowani, ale ja samą pracą już nie :-) jak można w taki sposób przeprowadzać rozmowę kwalifikacyjną, to naprawdę nie mieści się w granicach jakichkolwiek etycznych zachowań, jak można zadawać takie pytania, które tak na dobrą sprawę nigdy z ust rekrutera paść nie powinny. Totalna prowizorka, naprawdę. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że pracownicy to za wiele we łbach mieć nie mogą to znaczy inaczej. Są dwie możliwości albo albo, bo albo potencjalne osoby, które tutaj pracują bądź też pracowały nie mają możliwości podjęcia innej pracy i dlatego właśnie tutaj pracują albo jak już wcześniej wspomniałam nie mają ambicji, nie mają mózgu bo jednak już samo przejście rozmowy rekrutacyjnej i podjęcie tam pracy z własnej nieprzymuszonej woli świadczy o braku szacunku do samego siebie. Moja ogólna ocena, 0. Oby jak najmniej takich pracodawców z takim podejściem do człowieka.
tomek 2016-11-22 19:42:13
ja też odeszłem z tego syfu
kakaruti 2016-11-23 13:50:35
Swietne spostrzezenie. Zauwazylem ze ostatnio wypowiada sie tutaj bardzo wiele osob ktore juz nie pracuja :) bardzo dobrze niech inni wiedza jaka firma i jakim pracodawca jest h&m. Ja jeszcze tutaj pracuje z duzym naciskiem na jeszcze :) w przyszlosci szykuja sie zwolnienia, jakies ciecia [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] muje dzikie weze, do konca roku tutaj siedze potem znikam bo przyszlosci to w tej firmie nie ma a mozliwosc rozwoju zwlaszcza tutaj jest strasznie przereklamowana :) jestem na zmianie A tutaj dochodzi chyba do wszystkich skrajnych sytuacji w tej firmie, ludzie zadufani w sobie lizusy jakich malo pracuje na transferze pedzio pedzia popedza zgroza. Boze widzisz i nie grzmisz
Bestia 2016-11-23 18:33:42
Chodzi tobie o Piotra z dawnej grupy Ewy? No właśnie co się z nim dzieje? Gdzie on teraz się podziewa pracuje czy już nie?
nieodwracalnezmiany 2016-11-23 23:01:09
Wiele osób pracuje tutaj już kilka lat. Znają realia pracy. Z wieloma z nich rozmawiam, wiele osób pytam dlaczego nadal tutaj pracują, zatrważające jest to, że w odpowiedzi słyszę- nie wiem. Jak można nie wiedzieć dlaczego się pracuje? Pracowałem w kilku innych firmach, dużych korporacjach i jako pracownik biurowy i jako pracownik magazynowy czy nawet produkcyjny. HM jest pierwszą firmą, w której spotkałem się ze zjawiskiem kiedy pracownik jest tak przemaglowany, że nie widzi dla siebie perspektyw. Czy naprawdę nie widzicie jak ten pracodawca ingeruje w wasze prywatne życie? Nie nawołuję do buntu, do protestu bo to nigdy nie przejdzie! Ludzie po prostu szukajcie sobie innej pracy bo tej jest w okolicach samego Poznania mnóstwo! Sam osobiście jutro rzucam wypowiedzenie, robię to naprawdę z ogromną przyjemnością, a w was naprawdę wierzę, wierzę w to że znajdziecie w sobie siłę i na tyle dużo determinacji żeby się stąd wyrwać, a przede wszystkim że znajdziecie na tyle odwagi by w końcu móc nabrać wiatru w żagle! A hoj przygodo! ;-)
Oooooooo ... 2016-11-24 10:40:43
Trudne rozmowy z Zarządem - takie coś wywiesiła nasza Ewa z Solidarnos..i . Nie wiem w jakim celu to robi ??? Uważa ze pracownicy to ciemna masa, już jej nie wierzymy. Przez parę lat wmawiała pracownikom jakieś pierdoły. Mało co robi a nawet wcale - przykład nocka 1 listopada , dodatki , normy ... itp
Tylko wyjazdy po świecie jej w głowie - za nasze składki. Powinna siedzieć w domu a nie brać emeryturę, pensje z pracy i kasę z Solidarności. Młode osoby powinny walczyć o pracowników a nie emeryci !!!
monia 11111 2016-11-24 10:47:32
Zgadzam się w 100 %.
Nikita 2016-11-24 17:48:02
Jak to jaki? :-D łotr wiem, ze zyje i ma sie dobrze
zal 2016-11-24 20:22:06
Słyszeliście jak Hubercik porabia kolejne swoje ofiary. Uważajcie na niego dziewczyny, niezły ściemniacz i bajerant, a w rzeczywistości niczym nie błyszczy tylko swoją głupotą. Cwaniak.
Grom 2016-11-24 22:10:53
Hubert zaraz leci z tego co mi wiadomo także spoko luz, zaraz go nie będzie.
mini 2016-11-24 23:24:55
Uwielbiam z nim flirtować. Robi się taki ąę. I zawsze się rumieni.
Beka 2016-11-24 23:34:15
Czyzby byl tylko jeden gosc o takim imieniu w tej firmie czy poprostu tak trafnie zostal okreslony ze od razu wiadomo o kogo chodzi? ha ha
Latwopalna 2016-11-25 04:31:55
a o kogo chodzi? HM przybywam!!!
ciasteczko 2016-11-25 06:55:29
Taki Hubercik jest tylko jeden. Podobno mówi się na niego ciasteczko Bukingowe :D
Malamii 2016-11-25 10:22:06
Halo , halo ?! nikt go nie zna?
MA NA imie Dominik , tyle sie dowiedzialam z zmiany b , pracuje na refillu
Impra 2039 2016-11-25 10:47:44
Imprezy gwiazdkowo- karnawałowej nie będzie to sprawdzona informacja.
Co niektóre panie chciały kasę zamiast imprezy - nigdy kasy dla pracowników nie będzie zamiast.
Będzie piknik - może i fajny ale to nie to co było zawsze w Listopadzie.
Impreza była zawsze na bardzo wysokim poziomie - nikt nie narzekał.
PapaSieCieszy 2016-11-25 15:18:16
Proszę cię, może nikt nie narzekał ale stare lampucery to się sliniły na widok młodych byków bujających się na parkiecie, a w robo to tylko komentarze ten tam to, a ta tam to. Dajcie spokój. Impreza prowizorka, bardzo dobrze że zamienili taką imprezę w bardziej plenerowa.
Krzychu 2016-11-25 20:20:46
Była wypłata
Kobieta 2016-11-25 20:55:59
A co myślicie o nowym systemie na pik paku
mila blondynka 2016-11-27 14:50:39
wiecie czy bedzie wypłata w poniedziałek?
grazyna 2016-11-27 17:08:02
Dlaczego idziemy do pracy w wigilię???
Zmiana A potrafiła wywalczyć wolne na wszystkich świętych, a inne zmiany co???
i nasze zwiazki to podpisały??? no oczywiście bo oni chodzą tylko od pon do pt
A dodatek to już w ogóle porażka, kiedy mam wziąć wolne? weekend, świeta zamiast z rodzina to do hm.
Jak nic tu sie nie zmieni szukam nowej roboty.
bla bla bla 2016-11-27 17:14:40
grazyna, ale o co Ci chodzi? Przecież jest "ukłon" od firmy w Twoją stronę- pracujemy tylko do 12:00.
W firmie, gdzie większość pracowników to kobiety, które muszą uszykować święta... już ten jeden dzień mogli sobie podarować.
Roman 2016-11-28 17:32:50
Szanujcie tą pracę inne panie robią na kasach w marketach np do 15-16 nawet !
zm A 2016-11-28 20:59:01
Droga Grażynko, zm B to Solidarność i wasza Ewa która godzi się na wszystko.
Zmiana A i zm C to Konfederacja , to związek który walczy o swoich a nie obiecuje złote góry .

Zastanowcie sie co piszecie 2016-11-29 02:29:00
Przeciez Wigilia nie jest dniem wolnym od pracy, wiec nie wiem o co chodzi. Wiekszosc zakladow wtedy pracuje.
niewygodna 2016-11-29 19:31:23
Totalny wyzysk ,jak pokażesz że możesz więcej to uważają że możesz pracować za dwóch .Powiesz prawdę to jesteś zagrożeniem dla reszty pracowników więc wylot ,mimo pozytywnych opini.Pozdrawiam.
Szczerość i otwartość 2016-11-29 22:13:00
Dokładnie tak jest - niestety. Ostatnio nasz pracodawca pokazał jak szanuje pracowników z Openingu.
Zostaną zastąpieni przez pracowników agencyjnych. Szykują się wielkie zmiany w magazynie na niekorzyść pracowników. Nawet związki zawodowe nic nie mogą zdziałać za mało mają w swoich szeregach. To pracownicy mogą mieć pretensje tylko do siebie :(
pick 2016-12-02 12:49:34
Co z wyprz? Miała być 10/11, teraz podobno 17/18? A może wcale nie będzie. Co jakiś czas będą nas podpuszczać żeby ludzi mieć w pracy, inaczej pół hm już na l4 by było. Nikt tu już nie chce pracować. Nasi liderzy głośno o tym mówią że szukają pracy gdzie indziej.
jo 2016-12-02 13:50:16
Ja się bardzo ucieszę jeśli w ogóle będzie wyprzedaż przed Świętami. Rok temu fajne prezenty kupiłam za grosze :) ale idźcie wszyscy na l4, idźcie. Będzie więcej dla mnie :D
ewa 2016-12-02 16:47:10
Pracuję w tej firmie parę lat. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Pomysły góry są straszne. budżet urlopowy coraz mniejszy z każdym rokiem. Urlopu na ślub syna nie dostałam :( bo budżet nie pozwala. muszę zaplanować urlop na sobotę gdzie mam tenże ślub. tak się dowiedziałam dzisiaj. od kiedy planujemy urlopy na weekendy? czyżby coś miało się zmienić? jak chce wolne w weekend to osoba za osobę, niedziela za niedzielę, sobota za sobotę. Gdybym nie miała rodziny i młodszych dzieci to bym uciekła stąd gdzie pieprz rośnie. Pozostaje szukać wytrwale nowej pracy bo tutaj to już nie da się wytrzymać.
Ania 2016-12-03 12:07:08
Ewa, zmień prace. Pisze całkiem serio. W pobliżu masz chociażby Amazon. Wbrew ogólnej opinii jaka się słyszy to naprawdę dobra firma, na pewno lepsza od HM. Sama przeniosłam się do Amazon i nie żałuje bo tam fakt, czasami jest ciężko to bo pracuje się dłużej bo około 10-10,5 to jednak wiesz ze masz te trzy dni wolnego, wiesz tez za jakie pieniądze pracujesz, a lidzie na razie są naprawdę spoko, cały managment tez. Nie ma czegoś takiego jak w HM ze lider to pan i władca i jeszcze może jakaś wyrocznia. Dajcie spokój :-)
kamila 2016-12-03 20:07:59
HM o boże co to za firma teraz przejrzałam na oczy jak tam rok już nie pracuję na pick paku , czasem też na saport na bookking tam to dopiero jest , liderzy ocierają się z nudów podrywacze jak by byli w top model
pracownik 2016-12-05 17:55:42
Nigdy nic nie napisałem złego na temat firmy, ale obecna sytuacja jest wypisz wymaluj jak z filmów Bareji. Brakuje rąk do pracy oraz narzędzi, roboty tyle, że nawet liderzy zasuwają razem z nami, a Jaśnie Państwo z biur z naczelnym wodzem na przedzie, chodzą i szukają kartonów na podłodze i kurzu na odbojnikach. Albo są tak bardzo oderwani od rzeczywistości, że priorytetem dla nich jest błysk na magazynie nie dostrzegając tragicznej sytuacji, która chyba nadchodzi wielkimi krokami, albo są po prostu lekko mówiąc niemądrzy. Nie wiem co gorsze, bo niemądrego można zwolnić, a z tym pierwszym trzeba niestety "współpracować". Chyba pora zostawić firmę samą sobie. Zaczęli Panowie z CallOff i GoodsIn, pora na resztę - za atmosferę, za brak reakcji na potrzeby związane nawet z pracą, za protekcjonalne traktowanie i za za brak zainteresowania w tym wszystkim człowiekiem...
.... celebrytka ..... 2016-12-05 19:18:15
Pracownicy w magazynie są jak cytryny- wycisnąć i wyrzucić :)
To ze jest totalny rozpizdzia.. j to kazdy kto mysli to widzi, HR i GLR sie tylko usmiechaja. Mozna film tylko nakręcić w tym cyrku :) Najlepsze są u nas związki zawodowe - Ewa podróżniczka i gwiazda telewizji.
dramat 2016-12-05 22:27:23
Kiedy menadżer musi podpisać sie pod wnioskiem żeby był dodatek jestem tutaj. Podobno jakieś zaświadczenia trzeba przynosić że sprawa jest wyjątkowa wg.mnie pogrzeb jest taką sytuacją. Jakie mam przynieść zaświadczenie. Kto ma mi je podpisać
To co się dzieje to jest tragikomedia tu dobry specjalista z zakresu psychiatrii jest potrzebny
Paula 2016-12-06 20:22:33
A to już Hubercik nie krręci z tą Kamilką z piku ? Wielkie love było. Bajerant jak ich mało. Pracuje na tym dziale i widzę doskonale co on wyprawia. Za robotę by się wziął w końcu.
aaaa 2016-12-06 21:08:28
Kamila głupia jest, zakochana to może w każdą ściemę uwierzy bo podobno nadal są razem. Hubert podobno kierownikiem został tak się ustawił poczekajmy a Kamila w talencie wystartuje hahaha
marta 2016-12-06 21:11:01
Co Was obchodzą inni. Sami się weźcie do roboty a nie komuś się przyglądać i pisać takie mądrości
Paula 2016-12-06 22:50:43
Grunt żeby się pieniądze zgadzały. Oboje siebie warci ;)
Zostaw swoją opinię o H&M Hennes & Mauritz - Gądki
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie H&M Hennes & Mauritz