Opinie o EKOS Kowalscy Sp. j. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy EKOS Kowalscy Sp. j.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie EKOS Kowalscy Sp. j. o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EKOS Kowalscy Sp. j. w Katowice

aga0306

Bardzo solidna firma gorąco polecam

Jadzia
@aga0306

Ja też gorąco polecam a w szczególności pana E. po godzinach w firmie sprzątającej i jemu zrobiłam to i tamto pod stołem. Godnie zapłacił zapłakał i poszedł do kościoła przeprosić. To dobry katolik nie można o nim źle mówić.

Aramis

Witam wszystkich pracowników kiedyś i ja nim byłem. Tak z ciekawości po prostu zapytam czy i tym razem po inwentaryzacji znów ukradł wam jakieś pieniądze i ile. Jeżeli ktoś pracujący tam to czyta to proszę o odpowiedź pozdrawiam.

Karol

Lidl, Biedronka, Kaufland. Tyle pracownicy tych sklepów dostaną na święta! Średnio 400-500 zł na święta otrzymają pracownicy w regionie. ???? Nawet tam doceniają człowieka. A WY sieroty już szykujecie się na zrzutkę dla Edka. Po inwentaryzacji znów kilka stówek do tyłu. Ale pracując tam kilka lat pewnie to już po lubiliście bo nikt normalny nie szedł by na taki układ. Dajcie sobie powiedzieć że w innych firmach tego nie ma, każdy magazyn przynosi jakieś straty bo to normalne ale nienormalne jest to że właściciel ściąga to od was.

Slawek

Uważam ze pierwszym który powinien się bać sądu to jest Edward bo to on nagminnie łamie prawa i przepisy a do tego uchyla się od odprowadzania części podatków. Pamiętaj wszystko czego nie usunął administrator tej strony jest legalne, my już nie jesteśmy pracownikami ekosu i nie musimy się bać pisania prawdy.

Magazynier

Dziwny przebieg rozmowy. Pracodawca to kłamca i oszust. Niestety nic co mòwił,nie było prawdą.

Ile by pan chciał zarabiać ?

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
Slawek

Witam wszystkich. W szczególności do lektury zachęcam osoby chcące podjąć pracę w ekosie. Miałem okazję pracować w tej firmie 18 miesięcy, zostałem zwabiony umową o pracę. To było dopiero pierwsze oszustwo z jakim się spotkałem gdyż pełen etat miałem uzyskać dopiero po 6 miesiącach. Opowiedziano mi historyjkę o rzekomym zajmowanym etacie przez kobietę na urlopie macierzyńskim . Oczywiście na połowie etatu zostałem do samego końca. Pracowałem tak naprawdę prawie na 1,5 etatu a nie miałem nawet zdolności kredytowej. Jak się później okazało jest to kolejny „genialny” sposób na cięcie kosztów. Ogólnie rzecz biorąc w firmie jest bardzo ciężka i stresująca praca, wynika to z tego że cały czas brakuje ludzi do pracy, osoby często przychodzą tylko na jeden dzień lub kilka godzin i już się nie pokazują. Właściciel się tym specjalnie nie przejmuje bo nie musi płacić dodatkowej osobie a i utwierdza go to w przekonaniu że jednak jeszcze można wycisnąć coś z pracowników. Pieniądze bardzo marne, minimum socjalne, bardzo wysokie wymagania oraz bardzo duży zakres obowiązków. Właściciel charakteryzuje się bardzo niską kulturą osobistą, jest arogancki, bezczelny i wulgarny. W tej firmie nie motywuje się ludzi do lepszej pracy premiami lecz uszczypliwymi uwagami i oskarżeniami bez pokrycia. Relacja z pracownikiem jest nie konkretna, raczej stosuje się jakieś zabiegi psychologiczne na które raczej już nikt ze stałych pracowników nie reaguje. Ofiarą tego działania często padają nowi lub potencjalni pracownicy. Największym przykładem takiego działania jest informacja o instalacji w każdym z samochodów nadajników GPS. Oczywiście jest to blef właściciela który ma zmotywować kierowców do bardziej efektywnej i rzetelnej pracy. Najgorzej mają osoby młode gdyż właścicielowi wydaje się że młody jest naiwny, głupi i jego małe doświadczenie pozwoli na lepsze manipulowanie i zastraszanie. Ja niestety sprawiałem wrażenie takiej osoby ale moje zachowanie wynikało po prostu z wysokiej kultury osobistej. Miałem ciężko gdyż prawie wcale nie odpierałem ataków i to zostało w perfidny sposób wykorzystywane. Próbowano wzbudzić we mnie nawet poczucie winy za spaloną żarówkę. Najgorszym jest wkręcenie się w tą pracę ponieważ później jest ciężko się z tamtąd wydostać gdyż człowiek jest tak pochłonięty obowiązkami że nawet nie ma kiedy szukać nowej pracy a jeżeli już ktoś zadzwoni to nie ma jak iść na rozmowę bo nie ma go kto zastąpić zwłaszcza dotyczy to kierowców. Ja w ten sposób zaprzepaściłem kilka ważnych rozmów i dlatego tak długo tam pracowałem. Pewnego dnia zarezykowałem i opłaciło się okazuje się że można pracować na cały etat, u uczciwego pracodawcy i zarabiać powyżej 2000 zł. NIESTETY STRACIŁEM PRAWIE POŁOWĘ OSTATNIEJ WYPŁATY. Było to skutkiem podpisania tejże półetatówki, więc to czego nie było na papierze pracodawca odmówił mi wypłacenia. Mogłem o to zawalczyć na drodze sądowej ale szkoda mi czasu i postanowiłem to wrzucić w koszty na rzecz nowej i lepszej pracy. Przykro mi że trafiłem do tej firmy, uważam że takie firmy nie powinny istnień na rynku. Nie rozumiem jak to jest że państwo pozwala na działalność tak nie uczciwego przedsiębiorcy który łamie wszelkie przepisy oraz prawa pracowników i nawet prawa człowieka. MOBBING to codzienność w tej firmie. Wszystkie osoby chcące podjąć pracę w ekosie powinny się zastanowić sto razy. Jeżeli zadzwoni telefon z ekosu to grzecznie podziękujcie i poczekajcie na następny. Następny na pewno będzie bardziej korzystny. Nie polecam pracy u tego przedsiębiorcy ponieważ narobicie się a z wynagrodzenia na pewno nie będziecie zadowoleni do tego ten terror, ciągłe manipulacje, brak szacunku oraz zastraszanie . Zachęcam do dyskusji i zadawania pytań.

@Slawek

Dziękuję Ci za tak szczegółowy wpis. Na pewno okaże się on pomocny dla wielu osób. Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z zatrudnienia w tym miejscu, pracowałeś jako kierowca, tak? Czy wiesz, jak wygląda sytuacja na innych stanowiskach? Opowiadasz o zastraszaniu pracowników, pamiętaj, że fałszywe oskarżenia mogą mieć konsekwencje prawne. Jeśli rzeczywiście takie sytuacje miały miejsce, to czy zatrudnione osoby próbowały coś z tym zrobić, zgłaszały takie wydarzenia?

Wiki

Jesteście pewni, że nic dobrego nie można napisać?

Wika
@Wiki

Oczywiście że może napisać nawet i to bardzo dużo i to dobrego ale tylko będąc na pozycji leśnego dziadka lub jego synów. Mając tak małą firmę przy takiej konkurencji nie boją się że pracownicy w ciąży odchodzą a ci co są na przykład taki Toudi jak Kudłaty który pracuje za 1700 zł do maja bo jest mu potrącane z remanentu No cóż nie wiem dlaczego? Także właściciel jak dla mnie spoko gościu tak trzymać że można dalej ludzi robić w wała bez konsekwencji i budować sobie domki dla siebie i synów na garbach innych sama bym tak robiła.

Patrycja

@Pracownica, czy nadal jesteś związana z EKOS Kowalscy Sp. j.? Jeśli tak, to co Cię zatrzymało w tym miejscu, a jeśli nie, to co głównie skłoniło do zmiany pracy? Jakie warunki oferuje EKOS Kowalscy Sp. j.? Czy grafik jest dość elastyczny? Jaka atmosfera panuje w firmie?

Pracownica
@Patrycja

:) oj Eddie & sons wścibskie (usunięte przez administratora) jesteście :) ale brawo za aktywność

Pracownica

Kochani chyba i ja zmienię pracodawce. Wole siedziec tam na kasie jak tu. Czytajcie ten wycinek Wyższe wynagrodzenie dla kasjerów - Jeronimo Martins Polska chwali się, że osoby rozpoczynające pracę w Biedronce na stanowisku kasjera na pełen etat będą mogły zarobić co najmniej 2650 zł brutto. Pierwsza podwyżka dla rozpoczynających pracę osób będzie przyznawana po roku pracy. Po trzech latach kasjerzy mogą liczyć na kolejną, a ich zarobki mogą wzrosnąć do 2950 złotych brutto miesięcznie. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest również od miejsca wykonywania pracy.

Zarząd

Orędzie Wigilijne Wesołych Świąt Bożego Narodzenia nasi kochani, weselcie się bo po inwentaryzacji nie wszystkim będzie do śmiechu. Po przyznawaniu sobie przez cały rok premii a to miesięcznych, kwartalnych, rocznych, świątecznych oraz uznaniowych. informujemy iż dla was nic nie zostało. Uwierzcie że jest nam przykro, choć z drugiej strony macie pracę oraz na prawdę dobre stawki. Myślimy że to wam wystarczy. Jedyne co w tym roku dostaniecie to dobra rada. Jak każdy wie ilość zamówień w tym roku znów spadła, około 1500 a więc około 13% w stosunku co do roku zeszłego. Czyli tak jakbyśmy miesiąc wszyscy mieli wolne. Z każdym rokiem jest ich mniej a biorąc obecną koniunkturę, cały bum gospodarczy MY nawet w miejscu nie stoimy. Nie mówiąc już o rozwoju. Tak więc dajemy WAM na święta dobrą radę. Statek tonie, nie tońcie z nami.

Feliks

Jak ktoś się nie starał w pracy to teraz wykazuje się zaangażowaniem na forum? Dobre firmy nie są dla mniej pracowitych

Feliks II
@Feliks

HAHAAA!!!! :))) co to za wpis??? wiadomo że właściciele to wpisali, bo niby jak wytłumaczyć że kierowcy odchodzą ? Że niby zarabiają takie pieniądze, maja takie przywileje i premie świąteczne, że GŁUPIO IM Z TYM, i dają szansę innym. Tak po chrześcijańsku. A propos chrześcijan - piszemy o OPINIACH tu właśnie aby dowiedzieć się tego i owego. Po prostu po chrześcijańsku doradzić. Aby pracować na dobro własne oraz pracodawcy. Bo słyszałem że jest również zagorzałym katolikiem. Ale chyba tylko ON tak o sobie mówi. Byłem na rozmowie jakieś 5 miesięcy temu. Chciałem tam pracować bo jestem kierowcą z zamiłowania. Miałbym bardzo blisko do pracy, no same plusy. Ale po rozmowie z"LEŚNYM DZIADKIEM" i jego rzekomo umowie, oraz po rozmowie ze znajomym z magazynu dałem sobie spokój. Napiszcie chłopaki jaka jest Wasza opinia. Czy to może ja odniosłem złe odczucia co do "dziadka" i atmosfery? PS jakie profity dostaliście na Święta? Ja od sierpnia pracuje w Saint Gobain i ma nadzieję na to - Oferujemy: Atrakcyjna stawka godzinowa – min. 15,70 zł brutto Dodatek miesięczny za pracę w systemie 4-brygadowym w wysokości 200 zł brutto Umowa o pracę przez Agencję Pracy z możliwością zatrudnienia bezpośrednio w Saint-Gobain już po 6 miesiącach Bezpłatny transport do lokalizacji w Sosnowcu Ciepły posiłek od 1 zł Premia świąteczna – 50 % miesięcznego wynagrodzenia Nagrody za innowacyjność – do 350 zł brutto za pomysł

Patrycja

Dzięki za odpowiedź! W takim razie od początku wiesz na co możesz liczyć @Patrycja2, z tą "premią", to rzeczywiście nie do końca jest fair. Może warto spróbować wynegocjować jakiś zapis dotyczący tego w umowie? Wtedy jeśli coś będzie na papierze, trudniej będzie można to obejść.

@Patrycja

Nie licz na zadne negocjacje to fikcja z tym czlowiekiem

Patrycja 2

W umowie masz najniższą krajową ok 1460 zł + na ile ugadasz się "pod stołem" czyli 300 - 400 max. Oczywiście usłyszysz za jakiś czas że to PREMIA, a jak mu się coś nie spodoba to nagle będzie "ruchoma" na Twoją niekorzyść. Pan i władca żyjący w PRL

@Patrycja 2

Wszystko co mowisz jest prawda czyli nic sie nie zmienilo

Patrycja

@kierowca każdy z pracowników może tutaj napisać co mu się podoba bez naruszania regulaminu serwisu. Odnośnie zarobków czy od samego początku były one określone w umowie czy wyszło to później?

kierowca

..."Ale to w każdej firmie będzie tak, że komuś będzie za mało, a to zarobków, a to benefitów, no się nie dogodzi wszystkim @witoldek. Ale nie ma co narzekać, bo jest dobrze."... BENEFITÓW??? BO JEST DOBRZE??? - napisał to albo właściciel albo przedstawiciele. zarabiają najniższą krajową (oficjalnie tyle na konto wpływa) a reszta to % z obrotu, nie narzekają. co do BENEFITÓW to oni chyba muszą coś o tym napisać. bo kierowcy i na magazynie nikt nigdy o czymś takim nie słyszał. nie ma premii, nic na święta, więc nie wiem o co chodzi z BENEFITEM. przedstawiciel ma auto przed domem i może o to komuś chodziło. uwaga nowość! każda godzina nadliczbowa wzrosła z 6 do 8 zł oczywiście pod stołem. no śmiech na sali!!! skoro najniższa krajowa jakieś 9,2 zł na rękę + 50% czyli około 14 zł na rękę. ale nawet pod stołem tego nie chce dać SKĄPIEC. bez podatku ale i tak dla niego dużo.

@kierowca

ha ha jak dobrze ze stamtad odeszlem nic sie nie zmienilo prucz tego ze jest 8 zl za nadgodzine. Jedynie Pan Andrzej ma (usunięte przez administratora)na to wszystko,

zawiedziony obietnicami

stały kierowca który pracował kilka dobrych lat, zwolnił się sam. Ponieważ miał dość wyzysku. Szukają nowej, świeżej krwi, na stanowisko kierowcy. Kto nie ma pracy i chce zahaczyć się na kilka miesięcy to ok. Płacą mało ale w terminie. Na dłuższy czas omijać, bo utkniecie tu jak w bagnie na kilka lat i prędzej garbu się dorobicie niż normalnych pieniędzy

ha

Ale to w każdej firmie będzie tak, że komuś będzie za mało, a to zarobków, a to benefitów, no się nie dogodzi wszystkim @witoldek. Ale nie ma co narzekać, bo jest dobrze. Szukają teraz kierowcy-magazyniera. Oferują umowę na czas nieokreślony!

Sławek

witam wszystkich. Zaglądam tutaj czasami jak mam wolną chwile, zeby zobaczyc co tam w koszmarnym ekosie słychac. Dawno nic nie pisałem bo szkoda mi czasu. Widze ze pojawili sie kolejni niezadowoleni pracownicy, rozczarowani warunkami pracy oraz wysokością wynagrodzenia. Cóż ja na to moge powiedziec... kowalski w swoich ogłoszeniach o prace powinien napisac ze jest to praca dła desperatów którzy nie mają juz do kąd pójśc. jednak od tego pana na taką szczerości nie możemy liczyc bo to jest oszust, kretacz i przede wszystkim obrzydliwy (usunięte przez administratora) br /> pozdrawiam.

ekoszust

O patrz pojawił sie obrażony pracodowca :D co za pracodawca proponuje 1000 zl jako pensje (usunięte przez administratora) i oszust proste. Wez sie gosciu lepiej za poprawienie warunkòw pracy, bo to co tam jest woła o pomstę do nieba. Wstyd.

Arbiter

1000 zł zarobisz. Szkoda czasu. Oszuści !!! No i lizusy :D

Cyder

Byłem, odwiedziłem i nie wròciłem. Grzyb na ścianach, praca w piwnicy. Szef uważa, że to raj na ziemii. Chowa pracownikòw przed ròżnymi inspekcjami i kontrolami. Małe zarobki, rodzinka i przyjaciele :D obcy jest tam jak intruz. Warunki pracy to koszmar. Niestety, ale firma to typowy polski obòz. Przykre, to jest jak traktuje sie ludzi w tym kraju. Przestrzegam młodych przed rozpoczęciem tam pracy. Jak macie wybòr,traktujcie opcje pracy w ekosie jako ostatnią opcje. Bardzo duży minus.

Zostaw merytoryczną opinię o EKOS Kowalscy Sp. j. - Katowice

• Jak się pracuje w EKOS Kowalscy Sp. j.?

Zobacz opinie na temat firmy EKOS Kowalscy Sp. j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EKOS Kowalscy Sp. j.?

Kandydaci do pracy w EKOS Kowalscy Sp. j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EKOS Kowalscy Sp. j.
1.6/5 Na podstawie 46 ocen.
  • Ks.bpa.bednorza 2 A-6
    40-384 Katowice