Silcare Sp. z o. o. sp. k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Janusz

Hej, możesz mi powiedzieć ile zarobi się w Silcare na początku współpracy? Może podasz mi jakieś widełki wynagrodzenia? Z chęcią usłyszę jak kształtują się tu zarobki oraz czy w tej firmie można liczyć na jakieś benefity pozapłacowe. :)

Xyz
@Janusz

Zależy jakie stanowisko, ale bazują na najniższej krajowej ;) Dodatkowe benefity są, ale tak ustalane aby ich nie uzyskać ;)

Zosia

Nie zgadzam się z tymi opiniami, w każdym dziale jest inaczej... W księgowości np jest dobrze t, jest nowa władza, podwyżki, ułatwienia pracy, pomoc i nikt nie jest sam????poszukujemy fajnych otwartych na naukę i wiedzę ludzi ????

@Zosia

To w końcu twoja opinia czy pytania? Napisane bez ładu i składu.

@Zosia

Też się nie zgadzam z negatywnymi opiniami. Piszą je ci którzy najwięcej intrygowali i ściemniali. Teraz żal bo w firmie dużo nowości i pozytywnych zmian. Podwyżki były. A wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Viola
@Zosia

Czy polecacie ubiegać się o pracę w dziale księgowości? Często pojawia się ogłoszenie na samodzielnego księgowego.

Ewelina
@Zosia

Cześć, dziękuję za wyjaśnienie jak w dziale księgowości wygląda obecnie praca. Podwyżki, ułatwienia i pomoc brzmią dobrze. Piszesz, że dział poszukuje nowych pracowników. Może napiszesz jakie są odnośnie kandydatów konkretnie wymagania? Liczy się tylko otwartość na naukę i wiedzę czy coś jeszcze?

@Ewelina

Jest czas na naukę, ale jak jest ogłoszenie na samodzielną księgową to raczej nie do nauki podstaw. Wdrożenie w sprawy firmy, program, politykę rachunkowości. Nie zostawiamy pracowników samych bo trzeba zweryfikować umiejętności.

@Viola

Witam, pojawia się ogłoszenie bo ciężko o samodzielną i kompetentną osobę.

Co oznacza "władza"?

Taki tam
@Zosia

Kto jest w temacie ten wie, kto tyle znaków zapytania w odpowiedzi pisze ????

pracownica A

Anita grubo sie mylisz .Zresztą nawet imie zmieniłas boisz sie? Na Lubelli nie było ciekawie sama zasłużyłaś na to co sie z tobą stało.Aga powodzenia za granica.Jak juz ciebie nie ma to odpusc sobie serce cie boli ze ciebie mniej lubia...

Lakernik

Dla mnie praca jest ok

Sprzedawca

po wielu latach b.dobrej pracy szefowa nie raczyła nawet zadzwonić i podziękować za zaangażowanie - taki szacunek karmą powraca

do szefowej - co to jest szacunek do współpracowników ,którzy nabijają twoją kabzę

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Niedoszy pracownik

Ogólnie żenada. Brak szacunku dla kandydata. Po rozmowie nie dają znaku życia,choć deklarują ze w przeciągu dwóch tygodni ustosunkują się do rozmowy. Innym osobom odwołują rozmowy i przenoszą je na czas bliżej nieokreślony. Generalnie szukają specjalisty w swojej dziedzinie najlepiej za(usunięte przez administratora)k miesięcznie. Jakby ktoś w ogóle był w stanie żyć za takie pieniądze. Szkoda czasu na aplikowanie(usunięte przez administratora) Takim sposobem to kolejne 5 lat będzie szukać specjalisty a i tak nie znajdziecie. Sam fakt, ze od co najmniej trzech zamieszczacie ogłoszenia o czymś świadczy.

@Niedoszy pracownik

Dzień dobry, Dziękujemy za przekazaną opinię. Jeśli dotyczy ona aktualnych rekrutacji - przepraszamy za niedogodności. Nasz standard rozmów i kontaktów z Kandydatami funkcjonuje według zasad, o których zawsze informujemy. Gdyby była potrzeba wyjaśnienia procesu opisanej rekrutacji - jesteśmy do dyspozycji. Z wyrazami szacunku, Dział Rekrutacji

Ewelina

Cześć, trochę zmartwił mnie wpis @Natalia. Możecie napisać jak jest obecnie na dziale etykietowania w Silcare? Jak wyglądają normy, które trzeba wyrobić? Jak stawka i premia? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat, chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej :)

zgredek

Że co? Że solidny pracodawca? Żart jakiś? Przecież oni cały czas szukają pracowników. Rotacja taka że głowa boli. Ich ogłoszenia nie schodzą z portali ogłoszeniowych. Czyli co? Cały czas zwiększają załogę? Raczej nie. Taka tam rotacja. A jak rotacja to wszystko wiadomo. Jaka poważna i solidna firma charakteryzuje się taką rotacją? Przecież nie ma w zasadzie dni żeby nie było jakiś ogłoszeń.

Natalia
@zgredek

I tak jest od wielu lat

Liks

Drodzy Państwo. Wszystkie negatywne opinie, szczególnie od tych najnowszych aż po najstarsze w całości przedstawiają prawdę na temat tej pseudo firmy. Gorąco polecam zagłębić się w ich lekturę. Pracowałem tam trochę i mnie wyrzucili tak po prostu, mówiąc że się nie nadaje a przecież przez ten cały czas niby było ok. Kiedy czytałem te opinie część z nich niemalże całkowicie odzwierciedlała moją sytuację. Z całego serca odradzam tam pracować. Nic dobrego z tego nie wyniknie jedynie same problemy.

Miss
@Liks

Nie musisz tego udowadniać. Wystarczy że człowiek widzi że ta firma wiecznie poszukuje ludzi do pracy. I to mówi wszystko o pracodawcy.

Natalia
@Miss

Rotacja jak na mrowisku. Bynamniej na dziale etykietowania. Nie wypowiem się za resztę...

Przepracowałem w tej firmie rok czasu i o rok za długo. Dlaczego? Na to składa się wiele czynników. Pracowałem na magazynie. 1) brak wprowadzenia do obowiązków. Co gdzie jest człowiek sam się musiał uczyć. 2) warunki pracy. Średniowiecze. Posadzka na magazynie nierówna wózki widłowe 20 letnie!!! Brak hamulców i wiele innych was które automatycznie powinny dyskwalifikować we wózek z eksploatacji. Jednak właściciel jakimś sobie znanym sposobem sprawił że woKi uznawane są za sprawne ( jak to zostawiam Waszym domysłom) 3) jedna z osób z którymi pracowałem miała pomysł na wprowadzenie usprawnień po zgłoszeniu tego do przełożonego , Ów przełożony podał pomysł " górze" jako swój. 4) w ciągu roku mieliśmy 3 kierowników i 1 logistyka. Z całej czwórki TYLKO jeden chciał wprowadzić usprawnienia, walczyć o pracowników, stworzyć team, sam często również nie bał się zakazać rękawów i pomagać swoim podwładnym ( szacunek) 5) zima na dworze -11 stopni a na magazynie? -1. Magazyn nie ogrzewany. Po prośbie o włączenie nadmuchów z ciepłym powietrzem okazało się że właściciel powiedział że nie będzie ogrzewania co za dużo węgla na to idzie i dmuchawy mają służyć jedynie do chłodzenia. Brak rękawiczek termicznych.na szczęście potem było nieco lepiej. 6) zima przyjechał kontener z chin kolega stoi na naczepie i przekłada kartony. Przychodzi właściciel i pyta. "Co? zimno?" Kolega odpowiada zgodnie z prawdą. "Tak bardzo" odpowiedź właściciela."Trzeba się szybciej ruszać". Dodam że kolega zasuwał tam że aż się spocił. 7) przy braku pracy albo braku ludzi. Co występuje nawyraz często, kierowanie pracownika do innego działu o którym nie ma się pojęcia. 8) znajome z innego magazynu pod koniec stycznia miały zostać umowę na 9 miesięcy. W czwartek dostały nowa umowę, a w piątek wypowiedzenie!!! 9) od znajomych na magazynie kompletujący. Ich przełożona dostała polecenie od właściciela żeby zatrzymać pracę i zbierać zamówienia internetowe, bo nie ma pieniędzy na wypłaty!!! A po kilku godzinach właściciel przyjechał najnowszym mercedesem z milion złotych!!! 10) zero szacunku do pracownika. Zwolnili placowych tylko po to aby osoby z magazynów zajęli się sprzątaniem placu i belowaniem!!! 11) dodawanie pracownikom coraz większej ilości zadań. Np. jeżdżenie po etykiety, przywożenie nowych, wywożenie palet na lubelle, przywożenie towaru, bo nie mieści się na magazynie 12) ogólny brak szacunku. Jeśli jesteś pupilem kierownika/ kierowniczki to wiele ci może ująć na sucho

Opinie są prawdziwe

Potwierdzam wszystko, można dłuuuuugo pisać o tym jak nie powinny funkcjonować firmy, jak zachowują się niekulturalni (delikatnie rzecz ujmując) szefowie, jak nie dba się o zdrowie i życie pracowników nie wspominając o kodeksie pracy. Kilka tomów książki by wyszło a oni nadal swoje- zarządzanie na poziomie debilnym i wyrzucanie na zbity pysk.

Aktualność

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Silcare Sp. z o.o. sp. k. zdobyła tytuł: Solidny Pracodawca 2020 roku w kategorii ogólnopolskiej.
W procesie weryfikacyjnym konkurowaliśmy z trzema innymi podmiotami z sektora firm zatrudniających Pracowników w branży kosmetycznej.
Tegoroczna edycja projektu była szczególna, ze względu na wyzwania jakie stanęły przed pracodawcami w czasie pandemii.

Bardzo istotne kryteria warunkowały przyznanie nagrody:

warunki pracy (przestrzeganie BHP i prawa pracy), terminowość wypłat, opinie wewnętrzne i zewnętrzne, dynamika zatrudnienia, programy motywacyjne, społeczna odpowiedzialność biznesu, zatrudnianie młodych ludzi.

Te obszary pokrywają się z naszymi wartościami, do których nieustannie dążymy.
To szczególne wyróżnienie, na które składa się praca nas wszystkich
Jesteśmy zaszczyceni, ale też nie zwalniamy tempa, aby każdy czuł się u nas jak najlepiej.

Dziękujemy i zapraszamy – dołącz do nas!
Dział HR
Załamany

Nie wierzę w to, co czytam, akurat wasza firma to zaprzeczenie wszystkich warunków i kryteriów nagrody!!!!

Podpisuję sie
@Załamany

Nie wierzę, że ikea czy inni, którymi się podpieracie wiedzą, że są na podium z Silcare, który zmienił pracownikom umowy o pracę na umowy śmieciowe- w tym łamiąc prawo w momencie, kiedy pracownik powinien dostać umowę na czas nieokreślony, że do niedawna wypłacał premie „pod stolem”, nadgodziny, pracę na urlopie i inne traktował jako „wolomtariat”, z każdej, możliwej strony udaje, że prawa nie zna... Naprawdę Ikea i inni, ktorzy SZANUJĄ KP o tym wiedzą? Moze czas mowic o tym glosno, żeby eliminować takich „graczy”?

@Podpisuję sie

To wynika z tego, że ludzie narzekają, ale pewnie nikt tego nigdzie nie zgłasza i nic z tym nie robi i dlatego oficjalnie firma wychodzi na taką porządną.

@Podpisuję sie

Przykro czytać tak nieprawdziwe opinie o firmie, w której jestem zatrudniony od wielu lat. Jestem dumny z tego wyróżnienia. Silcare jest najlepszym pracodawcą w Gorzowie, mimo pandemii mamy pracę. Nikt nam nie obciął pensji ani nie zwolnił. Wiele się zmieniło i dużo pozytywnych rzeczy się dzieje. Np. w Mikołajki sama dyrektor zarządzająca przebrana za Mikołajkę rozdawała wszystkim pracownikom słodycze. Wigilię też nam zrobili wolną dla wszystkich. Takie opinie jak Twoja odstraszają mieszkańców miasta, którzy mogą tu znaleźć dobrą pracę na lata.

Do pracownika

Wzruszające... Mikołajka... To kamufluje te wszystkie fakty powyżej? Jakże żałosna argumentacja. Czy szanowny „wieloletni” pracownik pozostał na umowie o pracę? Czyżby miał jakieś dziwne konotacje? Inni nie mieli tego szczęścia/ nie są rodziną/ nie są pochlebcami/ szanują siebie i wiele, wiele innych.

Gosia

A jak argumentów brak to strachy na lachy załączymy! Drogi dziale HR bardzo byś chciał, żeby było miło ale nie jest. Te 400 osób rozumiem ma umowy o prace i nie zostały im zmienione na śmieciowe wbrew prawu- gratuluję poczucia humoru. I w każdym aspekcie firma respektuje prawo, tu kabaret to pestka. Żal ludzi.

Do Mikołaki

HoHoHo Mikołajka się zbulwersowała. Najpierw Mikołajka przestanie dzwonić do ludzi o każdej porze dnia i nocy, przerywać w pół zdania, wcinać się w kompetencje każdego- bo najmądrzejsza nie jest, UPS. Pozostali przestaną uśmiechać się na pracę ludzi na zwolnieniach lekarskich czy urlopach, udając, że to norma, przestaną łamać prawo to wtedy może Silcare zacznie być cywilizowanym miejscem pracy. Tymczasem jest stodołą i jak ktoś lubi to jest to dobre miejsce.

Lola

Nikt nie obciął pensji? A z czego niby? Z najniższej krajowej? Czy pensje od 2200?????

hehe

hahaha chyba nikt nie pytał o zdanie pracowników przyznając "firmie" ten tytuł.

Smuteczek

Faktycznie trzeba mieć „poziom”, żeby używać wulgarnych słów, uważać się za cudo, traktować ludzi jak pachołków itd. Ten poziom dla przeciętnie inteligentych i kulturalnych ludzi jest nieosiągalny a wymagany i pożądany w pracy w Silcare

polak
@Podpisuję sie

Tak -zdecydowanie wyeliminować IKEE - nie będzie nas tu jakiś Szwed wykorzystywał! Dodatkowo to meble z papieru ! tylko meble z polskich zakładów i inne produkty!

Jaki jest styl zarządzania w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Mmm

Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć ze gotycki. Pozdrawiam

Król Julian
@Mmm

Gotycki? Bardziej wygląda to na feudalizm. Jest uduchowione dowództwo i ich dzielni rycerze. A chłopstwo pracuje :)

Ludzie omijajcie ten zakład szerokim łukiem zarobki najniższe w Gorzowie żenada same znajomości i rodzinka

Robert

Hej, super, że dajesz znać. "Zarobki najniższe w Gorzowie", tzn. o jakiej wysokości wynagrodzenia tutaj mówisz? Jest to najniższa minimalna krajowa? A może w Silcare można chociaż liczyć na benefity albo premię?

Xxx
@Robert

Zarobki na stanowiskach magazynowo-produkcyjnych to najniższa krajowa plus dodatki w postaci 100zł za obecność jeśli nie weźmiesz urlopu na żądanie lub innego nieplanowanego urlopu. Co do reszty wynagrodzenia zależna jest od działu ale praktycznie na każdym za wypracowane normy można uzyskać dodatkowo od 50 nawet do 400zł. Poza tym nie ma co liczyc tam na więcej lub podwyżkę a prędzej na wyopowiedzenie umowy w każdym momencie.

Dobrze radzę...

...tym, którzy jeszcze zastanawiają się czy się nie skusić pięknymi opisami w ofertach pracy- to wszystko to puste obietnice. To, że tych ofert jest tak wiele, nie znaczy, że firma się rozwija. Wręcz przeciwnie, moim skromnym zdaniem to tonący okręt. Niestety, bo co najmniej kilka osób tam pracujących, to naprawdę fantastyczni ludzie. Ale mając takich przy boku nie uchronicie się od "widzi mi się" osób decyzyjnych. Bo ich decyzje są dosłownie z rękawa. Z dnia na dzień można dostać wypowiedzenie, mimo, że tydzień wcześniej zbierało się pochwały. To, że aplikujesz na stanowisko "kierownik" nie znaczy, że przyjmą Cię na takowe, a dowiesz się o tym w pierwszym dniu pracy. To, że Cię przyjmą na stanowisko kierownika, nie znaczy, że po 3 miesięcznym okresie próbnym dalej nim będziesz. Takie sytuacje to niestety chleb powszedni, nie incydenty. Robią ludzi w BAMBUKO, ogromne BAMBUKO! Pracownik się nie liczy, pracownika traktuje się jak część zamienną, bo "przed szlabanem stoi kolejka na Twoje miejsce". Poczytajcie sobie opinie, bo bardzo dużo w nich prawdy, niestety bo firma ma potencjał...

że co?
@Dobrze radzę...

"...niestety bo firma ma potencjał...". - Nie ma.

Onnnnn

Omijajcie te firmę szerokim łukiem (usunięte przez administratora) kila i mogiła zarobki najniższe w Gorzowie

Zatrudniona

Do wszystkich malkontentów, którym się nie chce pracować. Ja mam umowę od roku, a po okresie próbnym dostałam podwyżkę. To moja najlepsza praca, najlepszy szef i nieograniczony możliwości rozwoju w firmie. W firmie trzeba ciężko pracować i tyle. Pozdrawiam.

Dobreeeee
@Zatrudniona

Hahahaha! @zarząd nie ośmieszaj się... Można się popłakać ze śmiechu. Opinie odzwierciedlają rzeczywostość i nie pochodzą od malkontentów a od pracowników wyrolowanych, wykorzystanych, niedocenionych, pomówionych, potraktowanych bez szacunku, ośmieszanych, słabo opłaconych, (usunięte przez administratora)itd...

Ewa i Adam
@Dobreeeee

Daj szansę na wypowiedź rownież tym którzy w Firmie się dobrze czują i lubia tutaj pracować. Naprawdę uważasz że ktoś z Zarządu siedzi na tym hejterskim portalu i wypisuje coś? Mamy pandemię i tutaj jest pole walki żeby kilkaset zatrudnionych osób mialo pieniądze na płacenie rachunków.

też nie wierzyłam...

...że może być aż tak źle jak wynika z opinii na tym portalu. Stwierdziłam, że chcę się na własnej skórze przekonać. I się przekonałam, nie polecam, z całym sercem i czystym sumieniem, nie polecam. Im większą masz wiedzę, im większe doświadczenie, im więcej będziesz chciał/a wnieść do firmy, tym większa szansa, że wylecisz zanim skończysz okres próbny.

19904

Ta firma to totalne (usunięte przez administratora) Brak szacunku do pracowników, zarobki śmiesznie niskie. Na rozmowie kwalifikacyjnej naobiecują gruszek na wierzbie a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Brak przeszkolenia na stanowisko, od razu zostaje się samemu i tylko czekają aż zrobi się błąd i wyrzucają z dnia na dzień. Zastraszanie pracowników przez kierownika że jak ktoś nie przyjdzie do pracy to może liczyć się z wypowiedzeniem. Nierówne traktowanie przez przełożonego swoich pracowników, ci co się podlizują mają prawo do urlopów a ci którzy są fair nie mają prawa do niczego. Wypowiedzenia z dnia na dzień bez podania powodu, szczególnie po przebytej izolacji bądź po powrocie z L4. Po tygodniu od powrotu z L4 wyrzucają. Umowa na czas próbny kończy się wypowiedzeniem przez pracodawcę w szybszym terminie niż podano w umowie z uwagi na "zbyt krótki czas pracy i niechęć szkolenia przez kierownika działu". Informacja o pracującej sobocie podawana jest zazwyczaj kilka minut pod koniec zmiany w piątek i trzeba zmienić wszystkie swoje plany bo kierowniczka bardzo w ten dzień nas potrzebuje a jeśli się odmówi to padnie słowo "nie chcę tego słyszeć". Totalny (usunięte przez administratora) z którym nikt nic nie robi. Pupilki kierowniczek donoszące na błędy których nie ma, tylko po to że ktoś się im nie spodobał np. z wyglądu. Po prostu koszmar, nikomu nie polecam tej pracy, chyba że tylko na chwilę aby przeczekać pandemię.

Rekrutacja

Który to już z kolei Dyrektor Zakładu będzie, bo znów usilnie szukają?

Kuksu

Żenada. Ciągle zmieniają system pracy a pracowników tym bardziej. Tam nie jesteś pewien swojego jutra. Nie istotne czy ty chcesz i umiesz dobrze pracować czy nie. Traktowanie przedmiotowe, wykorzystać do cna a potem kopnąć w cztery litery i następny. Warunki też są złe. Może się krzywda stać człowiekowi podczas pracy a oni mają to gdzieś. Odradzam pracować tam.

\nick
@Kuksu

Jak to zmieniają system pracy, chyba po to żeby była ciągła produkcja. TRZEBA to zrozumieć. są ciężkie czasy wszędzie. \trzeba współpracować.

it's my life
@Kuksu

zgadzam się w 100% z moją sprawą podpisali nawet umowę b2b i zadzwonili do mnie z informacją, że nie aktywują umowy, niestety to moja wina, że zgodziłem się podpisać umowę b2b, nie mają szacunku dla ludzi, życzę im wszystkim pech na świecie jeśli spróbują coś powiedzieć o moim komentarzu, zrujnuję ich reputację we wszystkich mediach społecznościowych i pójdę do telewizji, więc lepiej się zamknij

yes

Bardzo duża rotacja pracowników; są osoby, które przyuczą i pomogą na stanowisku, niestety co do zarobków to szkoda gadać, osoba pracująca w biurze z obcym językiem na umowie na czas nieokreślony zarabia najniższą

Zostaw merytoryczną opinię o Silcare Sp. z o. o. sp. k. - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silcare Sp. z o. o. sp. k.