Silcare Sp. z o. o. sp. k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Wkurzony

Byłem jakiś czas temu na rozmowie rekrutacyjnej w tej firmie, wydawało mi się że jestem kandydatem idealnym ponieważ moje doświadczenie odpowiadało wymaganiom na tym stanowisku. Firma miała dać znać w ciągu tygodnia o wyniku rekrutacji czy to pozytywnym czy negatywnym. Przez 3 tygodnie zero informacji, po czym jak się w końcu do nich dodzwoniłem to Pani z działu rekrutacji kompletnie oderwana od rzeczywistości powiedziała mi że już kogoś zatrudnili na to stanowisko. Co to jest za podejście do kandydata ja się pytam?! Zero profesjonalizmu, a niby taka duża firma, brak szacunku do ludzi i ich czasu. (usunięte przez administratora) i tyle....

Wrona kracze

Nowa władza Zmiany miały być na lepsze a poziom zarządzania nie różni się niczym od tego co było Kolesiostwo Państwo w państwie Decyzję podejmowane na korytarzu Brak poszanowania starego pracownika A niby ludzie bardzo wykształceni. Prócz kilka osób z nowej załogi w których jest nadzieja większość to ludzie którzy zrobią więcej szkody niż pożytku. Niech przemina z wiatrem.

I.I

Jestem zadowolony z pracy w Silcare

Aga
@I.I

Opowiedz coś więcej. Uzasadnij. To mało mówiący komentarz.

Xxz

Negatywne opinie są niestety prawdziwe. Zero szacunku do ludzi, więcej ściemy niż współpracy. Z wierzchu wszystko piękne I różowe A w środku dramat. Kłamią żeby zwabić do pracy A potem jest zderzenie że ściana. Absolutnie odradzam tam pracę.

Sprzedawca

po wielu latach b.dobrej pracy szefowa nie raczyła nawet zadzwonić i podziękować za zaangażowanie - taki szacunek karmą powraca

do szefowej - co to jest szacunek do współpracowników ,którzy nabijają twoją kabzę

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Aktualność
Szanowni Państwo

W związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa informujemy o przejściu na zdalny system kontaktowania się z kandydatami do pracy.
Obecnie wszystkie projekty rekrutacyjne odbywają się w formie rozmów telefonicznych lub przy użyciu aplikacji Skype.

Nasze linie produkcyjne, działy handlowe oraz administracja pracują z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.
Pracownicy posiadają dostęp do środków dezynfekujących. Biura, hale i magazyny są systematycznie odkażane.
Pracownicy z poszczególnych zmian nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Między zmianami dezynfekujemy miejsca pracy, szatnie i pomieszczenia socjalne.
Ograniczyliśmy migrację Pracowników między działami.
Dla bezpieczeństwa wprowadzono zasady parkowania pojazdów prywatnych - każdy dział ma wyznaczone miejsca parkingowe.

Specjalista do spraw BHP systematycznie koordynuje wszystkie działania związane z przestrzeganiem wprowadzonych zabezpieczeń.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Jesteśmy codziennie do dyspozycji.
Dział HR
Q

Niżej ktoś pisał o zwolnieniach. Czy mimo to firma prowadzi rekrutacje?

Hmm

No i dlaczego zero odpowiedzi?

@Q

Ta firma cały czas prowadzi rekrutację bo rotacja tam jest taka jak w kolejka w sklepach - bardzo duża... albo zobaczysz jak tam jest i sam się zwalniasz albo zwolnią cię po miesiącu

Wyrocznia

Ja bym u was pracował 5minut. Gdyby ktoś z "zarządu" tej podrzednej firmie mnie potraktował jak traktują innych (usunięte przez administratora) Wystarczy żeby tylko brzydko odezwał się do mojej żony jak się odzywa do innych pracownic to już by zęby zbierał. Niech uważa jak się do kogo odzywa bo to nie Warszafka tylko Gorzów, tu się bije w mordę.

NM
@Wyrocznia

@Wyrocznia Niektórym przydałoby się sprowadzenie na ziemię. "Wielcy Państwo" siedzą i liczą zera na koncie i nie zawracają sobie głowy tym czy pracownik któremu zabrali 70% wypłaty ma za co dzieci wyżywić i za mieszkanie zapłacić

dla własnego bezpieczeństwa dajecie ludziom umowy na zlecenie ?? śmieciowe umowy w 2020 roku dawane przez taką dużą firmę to wstyd !! i to tylko po to żeby nie płacić za urlopy i w każdym momencie móc się rozstać z pracownikiem, a potem robicie zebrania w zarządzie i się zastanawiacie dlaczego tyle ludzi odchodzi z tego miejsca, wystarczy ruszyć głowami i zacząć szanować ludzi którzy robią brudną robotę to może wtedy kolejny już zarząd nie pójdzie z walizkami tak szybko jak ostatnio, sami tych pieniędzy nie zarabiacie, robią je wam ludzie których nie szanujecie i dajecie im śmieciowe umowy i pieniądze ! dopóki tego nie zrozumiecie ta firma będzie jedną z najgorszych w Gorzowie !

@Paweł

Robią zebrania i główią się czemu ludzie odchodzą? Serio nie mają pojęcia co się dzieje w firmie? Choćby tutaj były już setki komentarzy.

Magenta
@Ania

@Paweł. Pewnie zebrania robią w swoim gronie. Nie przyjdzie do głowy posłuchać ludzi. Pewnie ludzie wymyślają i nie wiedzą co mówią. Klasyka gatunku polskiego folwarku.

JA
@Paweł

ŚMIECIÓWKI SĄ TERAZ WSZĘDZIE. JA MIESZKAM W O WIELE WIĘKSZYM MIEŚCIE I UWIERZ MI PRAWIE KAŻDE OGŁOSZENIE TO ŚMIECIOWE UMOWY ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ! CHORE TO JEST !

Idę na rozmowę o pracę do działu handlowego. Jak teraz jest? Proszę o opinie

@Kandydat

Jest ok, coraz więcej szkoleń

NAJ

W Silcare wszystko jest naj! W jednym miejscu zebrane wiele NAJ, NAJwięcej intryg, NAJwięcej braku kultury, NAJwięcej pogardy, NAJwięcej pochlebców i wiele wiele innych NAJ! Jak wiadomo Kultura każdej organizacji idzie z góry, że w Silcare jej brak to padało już w wielu opiniach... Chcieliby mieć wykształconą, doświadczoną kadrę ale każdy, kto zorientuje się w tym, że to NAJfirma sobie na to nie pozwoli :)

Ona

Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Nigdy w życiu nie byłam traktowana z taką pogardą. Zero szacunku dla człowieka, jego wiedzy i doświadczenia. Zatrudniają wykształconych ludzi okłamując i obiecując złote góry, a potem traktują jak śmiecia każąc np. sprzątać zamiast wykonywać swoje obowiązki. Jedyne co warto to zrobić w tej firmie pierwsze doświadczenie w CV i uciekać jak najdalej. Patologia.

Ktośik

Cześć,nie polecam pracy w Silcare. Dział Handlowiec-kraj. Zero przeszkolenia pracownika,tak jak Cię posadza to siedz,tu masz telefon i dzwon do klientów. Zero jakiegoś zapoznania z produktami,które możesz sprzedać. Jak chcesz to włącz sobie stronę i samemu sobie poczytaj. Pretensje czmeu klient nie odpisał na e-maila,Czemu klient nie złożył zamówienia. Wieczny nacisk na utrag nawet jak zrobisz 10 tyś dziennie to wciąż będzie mało. Z całego serca i szczerze nie polecam.

@Ktośik

U mnie było podobnie, ale w innym dziale. W ogłoszeniu napisane, że nie trzeba mieć doświadczenia, że przeszkolą pracownika. Pomyślałam: super. A praktyce okazuje się, że nie ma żadnego oficjalnego szkolenia, tylko o wszystko trzeba pytać się innych pracowników, którzy traktują cię jak piąte koło u wozu, bo oni mają swoją pracę i im przeszkadzasz i wielkie fochy, że muszą komuś pomagać. Rotacja ogromna.

@Kasia

Dzień dobry. Bardzo dziękujemy za przekazanie powyższych opinii. Są one dla nas niezwykle ważne - budujemy system onboardingowy, którego celem jest przyjazne i skuteczne wprowadzanie do działów nowych Pracowników. Jesteśmy codziennie do dyspozycji. Dział HR

@Ktośik

No bo tak było od zawsze, że sadzają i radź sobie sam, żeby potem słyszeć "ile ty tu pracujesz ze nie wiesz". W krajówce jak się nie jest siostra "pani kierownik" to nie ma co liczyć na dobre zarobki czy kulturalne traktowanie

Ada_M

O firmie, która 3 krotnie w roku wymienia głównych dyrektorów, trudno napisać cokolwiek dobrego. Firma bez żadnej wizji. Reaguje i podejmuje decyzję ( jeśli w ogóle podejmuje ) w zależności od tego, która nogą ..... wstanie z łóżka. O posiadaniu przez zarząd patentu na mądrość - tylko wspomnę. Jest kilka fajnych osób, którzy okropnie się męczą.

Czy w Silcare Sp. z o. o. sp. k. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

NIE.

Jeżeli ktoś nie ma w tym swojego interesu, to o jakimkolwiek wsparciu i pomocy można zapomnieć.

Nie.

Niestety ale moja opinia nie będzie pozytywna mimo sentymentu do przepracowanego czasu. Firmę tworzą ludzie a ci są bardzo różni. Im wyżej, tym mniej szacunku czy tych sentymentów. Człowiek może sobie żyły wypruwać, ale jeśli nie pasuje "nowej górze" to i tak jest na przegranej pozycji. Słodko gorzka prawda to $. Można zarobić dobrze, ale podstawa to grosze. Nie chce wywlekać wszystkiego bo nie o to chodzi ale uważajcie NA WSZYSTKICH albo po prostu omijajcie to miejsce.

Wera
@Nie.

a dużo robiłaś obrotu ? Ciżżko jest sprzedać ich produkty?

Pazura001

To są kpiny paczka po 2 2 tygodniach nadal nie doszła ponieważ zaginęła teraz czekam kolejny tydzień no jeszcze jej nie spakowali. Dziś dzwonię i dalej nic nie wiadomo co to ma być

@Pazura001

Dzień dobry. W temacie realizacji zamówienia prosimy o kontakt mailowy: sklep@silcare.com lub poprzez komunikator on-line: https://nails.silcare.com/. Przepraszamy za utrudnienia.

KaDa

Firma to jest totalne (usunięte przez administratora) zero szacunku do pracowników, wieczne zamieszanie- zwolnienia, zatrudnienia. Jeden wielki bałagan, którego nikt nie ogarnia. Wszystkie negatywne opinie mają chociaż ziarno prawdy, pomimo ze łudziłam się inaczej- zatrudniając się tam przekonałam się na własnej skórze co się tam dzieje. Nikomu nie polecę tam pracy, to nie jest stabilne miejsce, warte uwagi. Często ludzie rezygnują po krótkich okresach czasu, firma nie zwraca na to uwagi bo pracownicy są na 56 miejscu. Mało jest pracowników długoletnich a jak już są to słabo są zadowoleni. Miałam okazje pracować tam pare miesięcy i doskonale widziałam co się dzieje w tej ,,FIRMIE”. Nikomu nie polecam, nikomu

NM
@KaDa

To właśnie jest smutne że mają taką rotację i mało kto zagrzewa tam miejsce... A mimo to traktują tych nielicznych którzy są od lat (na prawdę mała grupka takich osób) jak śmieci i umowy też smieciowe dają po latach współpracy

@NM

czyli nie ma umowy o pracę ?

Mw

Kolesiostwo i tyle! (usunięte przez administratora)Pozwalniali kupę ludzi pozostawiając ich z niczym, a reszcie za włożony trud przy ogarnięciu sprzedaży w czasie epidemii podziękowali degradując do śmieciowek na najniższą krajową, mimo, że utargi spadły jedynie nieznacznie, a zaoszczędzić udało im się zamykając punkty przynoszące straty. Firma zwęszyła dobry moment na wzbogacenie się. Szefowa to wyniosła karierowiczka, która szczyci sie swoją dobroczynnością, ale ja sie pytam jak taki człowiek moze prowadzić fundację? Żądny pieniądza, bez szacunku do drugiej osoby. Dla niej i zarządu liczy się tylko kasa, dobry pracownik jest niczym. Nie mówiąc o (usunięte przez administratora) jaki jest w całej firmie. Mam nadzieję, że koniec końców jakaś instytucja zainteresuje sie tą firmą. Nie polecam nikomu.

zwolnienia?????
@Mw

Jeśli są zwolnienia to sprawdzić trzeba ile firma osób pozwalniała. Poczytajcie co to są zwolnienia grupowe. Zgodnie z prawem w przypadku zwolnień grupowych firma jest zobowiązana do zawiadomienia Urzędy Pracy z min. miesięcznym wypowiedzeniem i bez tego nie powinna ich rozpoczynać. Ponadto mamy tu do czynienia ze zwolnieniami z powodu firmy a nie pracowników, tak więc zgodnie z prawem należy się odprawa dla zwalnianych. Firmy nagminnie łamią te przepisy. Jeśli łapie się to pod grupowe zwolnienia to zawiadamiać Inspekcję Pracy i do sądu. W przypadku gdy zwolnienia grupowe były zrobione bez powiadomienia Urzędu Pracy to pracownik może wywalczyć przed sądem dodatkowe odszkodowanie w sumie tej wysokości co i odprawa tak więc to tak jakby musieli wam dać podwójną odprawę.

Xth
@Mw

Wszystko to prawda !!!

Nika

Czy można się utrzymać za zarobki, które proponują ? Czy zwalniają czy ludzie sami odchodzą ?

@Nika

Pracowałam 2 lata temu i wszyscy dostawali pensję minimalna bez względu na stanowisko. Rotacja ogromna. Utrzymać się samodzielnie za to na pewno nie da.

@Nika

Wszyscy co tak zachwalają tą firmę (może to ta sama osoba) kłamią. Jak można być zadowolonym z płacy minimalnej i braku podwyżek? Czy ta szalona rotacja pracowników nikogo nie zastanawia?

Sama
@Ania

Faktycznie, za taką pensję to tylko pod mostem zamieszkać. Masakra :( Co za stawki ci zleceniodawcy/pracodawcy oferują.

Sawa

Mnie zastanawia

@Sawa

I tak już jest lepiej. Pomyślcie co było parę lat temu, kiedy pensja minimalna była jeszcze kilkaset złotych niższa.

@Kasia

Co w tym lepszego skoro inflacja "zjadła" przez kilka lat kilkanaście % dochodu pracownika? Stoimy w miejscu lub nawet się cofamy.

JM
@Kasia

Była niższa to fakt, tyle ,że ze wzrostem pensji rosną ceny a więc też i koszta utrzymania drożeją, jedzenie, itp

Misia
@Nika

Patrząc na koszty utrzymania i pensje to utrzymać się nie da w pojedynkę. Nie mówiąc o kredycie czy wynajmie mieszkania

Ja wiem
@Misia

Zgadza się.

Magda
@Ania

I nikt się tym nie zajmuje. Dziwne prawda ?

@Magda

A kto ma się zająć? Zgłosiłaś/ eś to gdzieś? Nie? To organy kontrolujące mają same się domyślać? Idź do inspekcji pracy czy innej odpowiedniej instytucji. "Nikt się tym nie zajmuje" wiec ty się zajmij pierwsza/ y i daj przykład innym. Chyba najwyższa pora żeby ktos zrobił porządek z tą pseudo firemką

uwolniona
@Nika

zwalniają jak leci i kiedy chcą

uwolniona

Praca u (usunięte przez administratora) to totalna porażka. Wymagania ponad możliwości. Premia, której nikt nigdy nie widział. Ciągłe zwolnienia, Rotacja pracowników jest tak szybka, że aż nie do ogarnięcia. Dziewczyny są zostawione same sobie z każdym problemem. Zerowe zainteresowanie szefowej problemami bieżącymi. Szczerze nie polecam bo się bardzo zawiedziecie.

Xyz

Niestety, ale to miejsce pracy nie zasługuje na pozytywną opinię. Podczas rozmowy obiecują wiele, ale mogę osobiście powiedzieć, że większość słów mija się z prawdą. Rozpoczynając pracę liczyłam na jakiekolwiek szkolenie chociażby z programów, na których pracuje się na codzień, jednak kierownik wiecznie nie miał czasu, ciężko było uzyskać od niego pomoc i odpowiedź na pytania, na szczęście osoby które pracują tam trochę dłużej (lecz jest ich niewiele, bo rotacja ludzi jest ogromna, co chwilę pojawiają się nowi pracownicy) często pomagały i były życzliwe, jednak uważam że nie do nich należy szkolenie nowych osób, wdrażanie i tłumaczenie, więc mogę powiedzieć że od samego początku przychodziłam niechętnie, od kierownika słyszałam że wiecznie coś jest nie tak, że za mało i muszę się bardziej starać. Wynagrodzenie marne, nieadekwatne do wykonywanych obowiązków. Jeśli chodzi o nadgodziny to niestety, ale nie są dodatkowo płatne, można je odebrać w wyznaczonym przez kierownika miesiącu. Soboty pracujące, a jak się odmówi to grożą wypowiedzeniem. Sugerują, że należy zmienić swoje plany i po prostu przyjść do pracy. Nawiązując do aktualnej sytuacji w kraju, też nie ma co liczyć na wsparcie, masowe zwolnienia, brak premii, zawieszenie wynagrodzeń. Jeśli ktoś poszukuje pracy na dłużej to zdecydowanie odradzam, ciężko zagrzać tam miejsce.

@Xyz

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Wszystkie informacje są dla nas ważne. Niemniej jednak pisanie o masowych zwolnieniach i zawieszeniu wynagrodzeń nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zarząd spółki Silcare dba w szczególny sposób o płynność wynagrodzeń i bezpieczeństwo Pracowników. Wszystkie wątpliwości bądź zdarzenia, które wpłynęły na treść tej opinii proponujemy wyjaśnić w siedzibie spółki. Zapraszamy do osobistego kontaktu.

@Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Nie ma odzwierciedlenia? Ktoś kto to napisał albo naprawdę mało wie, albo udaje, że nie wie. "Masowe zwolnienia" to pojęcie względne bo nie dotyczy całej firmy tak samo jak sprowadzenie wynagrodzeń do poziomu najniższych możliwych. Względne ale prawdziwe! One MAJĄ MIEJSCE, dzieją się teraz!!!

@Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Sam prezes mówił w Gazecie Lubuskiej, że prawdopodobnie w kwietniu będą zwolnienia.

rych
@Xyz

najczęściej się zmieniają dyrektory :)

Hajakak
@rych

Raczej "dyrektorzy"

Mw
@Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Nie mają? To ciekawe kto kłamie. Ja zostałam zwolniona, z jednego ze źródeł dowiedziałam się, że poleciało ponad 100 osób...

KOR@

Absolutnie nie polecam ! Zero szacunku do pracownika, obiecują bardzo dużo ale później wszystko mija się z rzeczywistością. Bałagan, niedbałość o pracownika. Zwłaszcza w okresie jaki teraz mamy - firma produkuje płyny do dezynfekcji rąk, który uważam powinien dostać każdy pracownik aby zachować jakiekolwiek bezpieczeństwo a tu nic - możesz sobie kupić za 25 zł. Zero socjalu, premii świątecznych, jakichkolwiek bonusów dla pracownika. Żenada. Dyrektorzy i kierownicy patrzą tylko na siebie aby było im lepiej, Omijać szerokim łukiem.

Bela
@KOR@

Napisz coś więcej. Czy firma podjęła jakiekolwiek działania w celu polepsznia bezpieczeństwa pracowników w dobie pandemii?

Lilka
@Bela

Ta...zwolnili prawie wszystkich.

@Lilka

Jakie działy są objęte zwolnieniami?

@Lilka

Prawie wszystkich ? To mało powiedziane... Zostawili nas na lodzie, w momencie gdzie nikt z nas nie może znaleźć pracy innej pracy...

@Xxx

Specjalnie zwalniali zanim wprowadzona zostala "tarcza" aby być bezkarnym. Nie myśleli o ludziach którzy w tak trudnym czasie zostają bez pracy i marnymi szansami na znalezienie czegoś nowego. A "góra" myśli tylko o sobie ... wszędzie kamery A wątpię że ktoś z pracowników podpisał zgodę na nagrywanie swojego wizerunku ...ba takiego papieru nawet się nie dostaje do podpisania.

P
@Xxx

Ale papier o zakazie mówienia komukolwiek ile się zarabia to już każdy do podpisania dostaje.

Brak słów

Nigdy nie było dobrze w tej firmie...Ale teraz jest prawdziwa katastrofa! (usunięte przez administratora). Bardzo przestrzegam przed pracą w tej firmie!

Zostaw merytoryczną opinię o Silcare Sp. z o. o. sp. k. - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silcare Sp. z o. o. sp. k.