Silcare Sp. z o. o. sp. k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Dział kontrola jakości cały czas poszukują pracowników, warto aplikować ?

@Anonim

Możesz spróbować, najwyżej odejdziesz po okresie próbnym a punkt w CV będzie. Chociaż wiele osób by Ci odradzało aplikowania. Jeżeli nie dostaniesz po próbnym więcej jak minimalną to rezygnuj bo nie doczekasz się podwyżki. Dużo ludzi szuka pracy więc za raz znowu wezmą kogoś za minimum nawet na 3 miesiące.

anon

(usunięte przez administratora) Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić nastawienie

Dawnyja

Pracowałem tam rok. Śmiech na sali...(usunięte przez administratora) Zero szans na podwyżkę i wyznawanie zasady "jak nie Ty to kto inny". Chciał człowiek coś dobrego tam zrobić, to od razu podcinali skrzydła. A pensja prześmieszna. Żyjcie dalej w zakłamaniu jacy super jesteście, daleko nie popłyniecie xD Ale chociaż człowiek się dużo zabawnych i nieciekawych dla was rzeczy dowiedział :p Żal mi pozostałych ludzi, bo naprawdę fajne osoby się tam trafiały...

Wiem co jem.

W ogłoszeniu podana jest najniższa krajowa :) później są dodatki ale to już temat na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszędzie trzeba się wysilic żeby dobrze zarobić . I trzeba się rozwijać a nie tylko wymagać i narzekać ;)

@Wiem co jem.

Ale w nagłówku napisali "Handlowiec (usunięte przez administratora)PLN brutto plus premia" a nie "pensja minimalna + premia". Zresztą już zniknęło to zabawne ogłoszenie.

...to jest do podziału na trzech te 5000.

Lolek
@Wiem co jem.

No to płać sobie pensję minimalną i dziw się, że co pięć minut zmienia się pracownik.

Sprzedawca

po wielu latach b.dobrej pracy szefowa nie raczyła nawet zadzwonić i podziękować za zaangażowanie - taki szacunek karmą powraca

do szefowej - co to jest szacunek do współpracowników ,którzy nabijają twoją kabzę

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Gosia

Czy to prawda, że nawet jak się tam pracuje parę lat to na umowie dalej pensja minimalna? Czy to zależy od stanowiska?

@Gosia

Podpowiesz nam, skąd masz takie informacje? Jak rozumiem, nie z pewnego źródła? Być może warto zapytać o tę kwestię w dziale kadr i płac w firmie? Istnieje duża szansa, że informacje na temat warunków finansowych otrzymasz na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Silcare.

Weronika

Co chcesz przez to powiedzieć? Każdy komentarz można napisać w taki sposób, by był on kulturalny i merytoryczny. Na forum usunięte mogą zostać tylko te opinie, które łamią regulamin forum lub/i polskie prawo. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. https://www.gowork.pl/regulamin

nie doszły pracownik

Byłem na rozmowie na stanowisko asystent technologa i powiem tak ,wymagają nie wiadomo czego. Każą pisać listu po angielsku do klientów ,kontrolować produkcję i w moim przypadku ,że mam wózki widłowe w między czasie rozładować tira. Za uwaga (usunięte przez administratora)zł.

@nie doszły pracownik

A czy rozładowywanie towaru nie należy przypadkiem do magazyniera? Chcą by jedna osoba robiła za dwa stanowiska, bo brakuje im ludzi do pracy?

Qwerty
@nie doszły pracownik

Rozładować w międzyczasie tira, a co tam, pestka. Nie dajcie się wrobić w tę ich robotę za marne grosze. Miejcie godność osobistą.

@nie doszły pracownik

Jeśli nie miałeś uprawnień na wózki to na pewno nie kazali Ci tego robić. Każdy ma swoje stanowisko pracy wiec szczerze wątpię w to co piszesz.

Nie

Według mnie nienormalne, bo rozmowa dotyczyła stanowiska asystent technologa, a nie magazyniera. Zresztą sama oferta Silcare mówi: "Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: prace badawcze przy opracowywaniu i wdrażaniu nowych produktów światłoutwardzalnych; badania jakościowe otrzymanych powłok; przeprowadzanie testów aplikacyjnych otrzymanych formulacji; współudział w szukaniu pomysłów na nowe produkty; tworzenie strategii rozwoju w Dziale Powłok Światłoutwardzalnych; nadzór nad dokumentacją, sprawdzanie zgodności z obowiązującymi normami i przepisami; monitorowanie nowości w obrębie surowców, urządzeń analitycznych i metod badawczych; przeprowadzanie zleconych prób i testów; przegląd literaturowy fachowej; opracowywanie sprawozdań z przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz analiz literaturowych. Oczekujemy: wykształcenia wyższego chemicznego; bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (poziom min. B2); umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji; umiejętności korzystania z chemicznych baz danych; dokładności, samodzielności, rzetelności, dbałości o szczegóły; bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office." Rozładowywanie tirów to nie to stanowisko.

@Nie

Co chcesz przekazać za pośrednictwem swojego komentarza? Wkleiłeś treść oferty pracy na jedno z oferowanych stanowisk. Jak rozumiem, to na tę konkretną ofertę aplikowałeś? Nie zrozum mnie źle, ale jeśli tak było i widziałeś treść ogłoszenia, na które aplikowałeś, to dlaczego zdecydowałeś się udać na rozmowę kwalifikacyjną, na stanowisko, które nie spełniało Twoich oczekiwań? Czym się kierowałeś, gdy podejmowałeś tę decyzje?

SJP
@Weronika

Weroniko, czytasz ze zrozumieniem ? Kandydat "Nie doszly" udał się na rozmowę rekrutacyjna aplikować na stanowisko jakie było przedstawione w ofercie. Asystent technologa. Wedle oferty, spełniało ono jego oczekiwania. W bonusie dostał rozładowywanie ciężarówek, czego robić nie chciał. W ofercie nie było o tym ani słowa.

@SJP

Owszem, jednak pamiętaj, że forum jest dla wszystkich. Ważne więc, by wypowiadać się w sposób konkretny i merytoryczny, bez żadnych niedomówień. Dlatego proszę o doprecyzowanie wypowiedzi, jeśli choćby pod minimalnym względem mogą być dla kogokolwiek nie jasne. Dziękuje, że spełniłeś tę prośbę. Jeśli jest tak jak piszesz, sprawa wydaje się być jasna: kandydat otrzymał propozycje, rzeczywiste obowiązki odbiegały od tych, zawartych w umowie, więc z pracy zrezygnował.

Jaś
@Weronika

Czy Pani (usunięte przez administratora)nie jest długoletnim pracownikiem firmy? Dlatego tak chętnie odpowiada na pytania i odbija ataki z każdej strony? Proszę także zwrócić uwagę na błędy ortograficzne... Na tym tanowisku nie wypadało....

Weronika

@ml może nikt nie spełnia warunków. Ja tylko gdybam, bo nie wiem jak wygląda rekrutacja w firmie Silcare. Dlatego najlepiej jakby się wypowiadali się pracownicy firmy. @N.Ek takie są prawa rynku, że ktoś przechodzi dalej, a ktoś nie. Może Tobie wydawało się, że wypadłeś dobrze, a rekruter znalazł po Tobie kogoś lepszego. Zawsze trzeba mieć to na uwadze, a nie mieć pretensje do pracodawcy.

@Weronika

Jak rekrutuje szef to wiadomo jakie są kryteria rekrutacji. (usunięte przez administratora)

@Weronika

Gdybasz , że nikt nie spełnia wymogów?! Weź się zastanów! Nie na miejscu to co piszesz! Sama napisałaś ,że nie wiesz jak wygląda rekrutacja więc lepiej się nie odzywaj! Normalne firmy nie szukają non stop ludzi do pracy! A jak spojrzeć na ogłoszenia to cały czas te same na prawie wszystkich możliwych portalach ogłoszeniowych. Ja jak bym nie spełniała wymogów to bym i CV nie wysyłała, to chyb logiczne ,prawda?!

Gość nr 2
@Gość

No ale oni uważają, że szukanie ludzi bez końca na w kółko te same stanowiska świadczy o rozwoju firmy. Cóż...

Ciekawa

Jakie są dodatki socjalne w tej firmie na święta itd.? (o ile w ogóle są)

@Ciekawa

Paczka słodyczy na święta i tyle

Weronika

Jakie wynagrodzenie musiałoby być oferowane w Silcare, byś uznał je za satysfakcjonujące? A może pracownicy powinni otrzymywać także innego rodzaju benefity pozapłacowe? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

O.N.A.

Niestety pracownicy zmieniają się tutaj szybciej niż pory dnia. Ludzie przychodzą i jeszcze szybciej odchodzą. Firma jednak jak najbardziej nadaje się na pierwszą pracę - można mieć ciekawe stanowisko w CV, ale niestety na dłuższą metę odpada(chyba, że ktoś nie chce zarabiać więcej i ma silną psychikę).

@O.N.A.

Tak, pierwsza praca za najniższe pieniądze, okej. Ale dla innych odradzam.

miś
@O.N.A.

Pracownicy nie zmieniają się szybko. Firma się rozwija stad też tyle ogłoszeń.

I nie tylko dla siebie ;p

Anonymous

Średnio profesjonalnie wygląda fakt, ze aplikujesz na stanowisko X, a podczas rozmowy rekrutacyjnej prowadzona jest rozmowa na stanowisko Y. Do tego musisz czekać aż oprócz Pani, która rekrutuje przyjdzie jeszcze kierownik działu, do którego jesteś rekrutowany. A ty czekasz i czekasz i czekasz ... Temat wynagrodzenia omijany szerokim łukiem, ewentualnie pada informacja, że po okresie próbnym (3 miesiącach)jest szansa na podwyżkę. Po 3 miesiącach niestety dowiadujesz się, że niestety na razie podwyżek nie będzie xD może następnym razem ...

magda

co tam się w ogóle wyprawia w tej firmie teraz? na olx ogłoszeń mnóstwo(usunięte przez administratora)

Szok
@magda

Mnóstwo bo się firma rozwija i zamiast cieszyć się ze są miejsca na rynku pracy to narzekacie . 500plus wiecznie nie będzie a staż pracy trzeba mieć.

@Szok

No tak, ale masa ludzi ma większe aspiracje niż praca za najniższe pieniądze aby tylko lata pracy leciały, szczególnie teraz gdy ofert jest dużo więcej niż chętnych na nie. Ta firm chyba nie ma pojęcia o aktualnej sytuacji na rynku i myśli, że będzie jak 10 lat temu, gdzie złapanie czegokolwiek było dla człowieka sukcesem.

Berek

Dlaczego niektórzy uważają, że negatywne opinie są usuwane? Może nie trzymały się regulaminu ? Silcare to bardzo dobra firma. Zawsze możecie szukać innej pracy

Xyz

Mobing? Niemożliwe. Wydaje mi się ze jesteś pracownikiem który boi się konkurencji ;) Nie piszmy głupot .

Baka

Zupełnie zbyteczne są te utarczki słowne. Po co to tak wypisywać, nie pasuje żegnam i tyle w temacie.

Wkurzony
@Baka

Tak ciekawe.... Kiedy żona chciala odejść, bo sam ją namawialem do tego. Szefowie robili wszystko żeby ją zatrzymać... Ja ciągle ja namawiam żeby odeszla z tej firmy(usunięte przez administratora) Odradzam pracę tam wszystkim.

...
@Wkurzony

Oni chcą mieć takich bezwolnych pracowników, którzy niczego nie wymagają i są wdzięczni tylko za to, że dostali w ogóle pracę. Większość nie zarabia tam nawet 2000 na rękę.

No cóż

Odniosłam wrażenie, że większość kobiet siedzi u nich w biurowcu po prostu, bo się cieszą, że mają pracę w biurze na jedną zmianę i nie muszą robić na zmiany w fabryce i to ich wszystkie plusy pracy tam :D A że najniższa krajowa to już trudno.

Alexandra
@Wkurzony

Kadra zachowała się profesjonalnie jeśli próbowała zatrzymać pracownika :)

Zauważyliście, że już nie piszą, że szukają asystentki/sekretarki prezesa tylko teraz pracownika administracyjnego do prowadzenia sekretariatu(usunięte przez administratora)

Agbest

Praca jak praca ,kokosów się bie zarobi , (usunięte przez administratora)czasami premia ale to już inna bajka , praca nie jest ciężka ale nie szanuje się pracownika .

Lila

Nie byłam i nie jestem pracownikiem firmy! Szukam pracy i co mnie zastanowiło, że firma średnio co 3 miesiące zmienia kadrę! Zastanawiające?

B
@Lila

No juz to powinno Ci dac do myslenia ;)

Obserwator
@Lila

Nic dziwnego. Liczba ofert na rynku pracy obecnie znacznie przewyższa ilość potencjalnych pracowników. To już nie te czasy, że pracownik cieszył się, że dostał jakąkolwiek pracę nawet za pensję minimalną i całował pracodawcę po stopach, a na jego miejsce czekało już 10 innych. Czasy takiego (usunięte przez administratora)na szczęście na razie odchodzą w niepamięć. Jak widzimy na stronie Silcare, permanentnie prowadzą rekrutację na prawie wszystkie możliwe w firmie stanowiska. Ktoś może powiedzieć, co się tam obecnie dzieje? Czy tam w ogóle coś się zmienia na lepsze dla pracowników?

Magda

Oferują minimum, a oczekują cudów.

Handlowiec

Z tym się nie zgodzę ani trochę. W moim dziale pracuje kilka dziewczyn z Ukrainy i są to naprawdę pracowite dziewczyny nikt nie musi ich wyręczać w pracy i bardzo się starają. Myślę, że nie powinno się kogoś oceniać na podstawie pochodzenia :)

Noname

Witam, czy praca na produkcji jest jednozmianowa ? Jaka jest atmosfera w pracy ;)

ABCDE

A jak z zarobkami chemików?

Wyrocznia
@ABCDE

Wykwalifikowany Chemik - 5 do 10 tysięcy netto. Chemik z wiedzą Wujka Google - 2 tysiące netto.

@Wyrocznia

Pytam na poważnie, choć oczywiście znając te firmę domyślam się, że kokosów nie ma. No ale myślałam, że dowiem się czegoś konkretnego.

Wyrocznia
@ABCDE

To bylo poważnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Silcare Sp. z o. o. sp. k. - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 11 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silcare Sp. z o. o. sp. k.