Silcare Sp. z o. o. sp. k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Silcare Sp. z o. o. sp. k.

Paulina

Czy w silcare jest możliwość na jedną zmiane? I w jakich godzinach??

Była Kandydatka

Dlaczego moja opinia odnośnie niepoważnego zachowania pani kierowniczki została usunięta ?

Była Kandydatka

Dziewczyny zastanówcie się zanim złożycie CV i zaczniecie tam pracować. Ja zostałam bardzo niegrzecznie potraktowana (usunięte przez administratora)Kiedy chciałam sytuację wyjaśnić odnośnie terminu przesunięcia zlecenia zostałam zignorowana totalnie, zero przepraszam, nic. Po prostu ignorowała kontakt ode mnie zamiast napisać, że nie ma możliwości rozpoczęcia współpracy w innym terminie to po prostu olała totalnie. Czy zachowanie(usunięte przez administratora)dobrze świadczy o całej firmie? Bo ja uważam, że nie. Skoro ciężko takiej osobie odpowiedzieć na wiadomości, czy odebrać telefon to moim zdaniem nie powinna zajmować tam stanowiska (usunięte przez administratora). Tyle w temacie.

Gośka

Pracuje w firmie od 5 lat i jestem zadowolona. Kierownika mam okej, na pieniądze nie narzekam wiadomo mogłoby być lepiej ale zbieram doświadczenie i uważam że na start ta praca jest dobra.

@Gośka

5 lat ...to długi start. No i więcej niż waciki za swoją pensję nie kupisz. Wyprowadź się w końcu od rodziców to się okaże czy się utrzymasz.

Gośka

Nie interesuj się, boli Cie, że ktoś ma inną opinię na temat tej firmy ???

@Gośka

Nic mnie nie boli. Po prostu nie lubię wazeliniarzy. Znam tą firmę i wiem kiedy ktoś wypisuje bzdurne opinie z powodu zwykłego lizusostwa.

Gośka

@Nick To nie komentuj, każdy ma prawo do wyrażenie swojej opinii. Nikomu nie chce sie czytać Twoich gorzkich żalów.

@Gośka

Gosiu tajemnicą połowy firmy jest że bierze kasę oprócz tej na papierze również kopertach na lewo oczywiście pracownicy tego nie zgłoszą bo musieliby zapłacić podatek a tak mają o kwoty niezapłaconego podatku więcej. A wpisy które pojawiają się na początku sprzed dwóch lat tak w tekstach jak opłacone wypracowanie to śmiech na sali. Jak a może nie wszyscy są zawsze zadowoleni. Ale dla każdego normalnego ilość ludzi jaka się u nas przewija to jakiś dramat jest.

Gośka

Kopert już nie ma od dawna ;)

@Gośka

Daj spokój . Wszędzie są kamery. :).

Sprzedawca

po wielu latach b.dobrej pracy szefowa nie raczyła nawet zadzwonić i podziękować za zaangażowanie - taki szacunek karmą powraca

do szefowej - co to jest szacunek do współpracowników ,którzy nabijają twoją kabzę

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Amalryk

Praca w dziale technologicznym firmy Silcare była przyjemnością. Zakład jest malowniczo położony w dolinie Warty, jego teren przylega do brzegu rzeki. Proces rekrutacyjny został przeprowadzony szybko i sprawnie, po rozmowie kwalifikacyjnej decyzja została przesłana w przeciągu tygodnia. Sama rozmowa była rzeczowa, dotyczyła przede wszystkim kwalifikacji na dane stanowisko, w mniejszym stopniu innych doświadczeń kandydata. Jest kładziony nacisk na dobrą znajomość języka angielskiego (literatura przedmiotu jest publikowana niemal wyłącznie po angielsku). Obowiązki zostały przedstawiony w klarowny sposób, a zadania były modyfikowane na bieżąco, wraz z postępem prac badawczych. Szeroka gama produktów Silcare powoduje, że cele badawczo-rozwojowe dotyczą różnych zagadnień, co na pewno jest zaletą. W ramach działu można było liczyć na sprawny przepływ informacji oraz wartościowe konsultacje. Dla osób nie posiadających rozległej wiedzy dotyczącej materiałów światłoutrwardzalnych będzie to z pewnością cenne doświadczenie, a naukowcy posiadający praktykę w tej dziedzinie mogą nabyć nowe kompetencje.

@Amalryk

Czemu więc piszesz o pracy tam w czasie przeszłym? Dlaczego już tam nie pracujesz?

Amalryk
@Kasia

Chciałem kontynuować karierę akademicką - w momencie, w którym została zaproponowana mi interesująca praca w takim charakterze, przyjąłem ją.

Ona

Z perspektywy pracy i patrząc na inne firmy. Silcare nie jest źle. Płacić by mogli uczciwie.

Beata
@Ona

@Ona Przeczytałam właśnie we wcześniejszych postach, że płacą najniższa krajową. Powiedz proszę, czy można liczyć chociaż na jakieś premie?

Aga
@Beata

Premia miała być za robienie rzeczy ponad swoje obowiązki, przy czym swoich swoich własnych specjalnie dadzą ci tyle, że nie masz już czasu na nic innego, więc tylko minimalna krajowa.

Malwinka

Czy zdarzają się wyjazdy delegacyjne?

@Malwinka

Tak, np. promowanie firmy na targach międzynarodowych. Ale to raczej dla doświadczonych pracowników.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Adrian

Czy tacy pracownicy przechodzą szkolenia wdrażające przygotowujące do objęcia nowego stanowiska?

xxx

Może mi ktoś napisać coś na temat pracy magazyniera czy opłaca się iść na rozmowe kwalifikacyjna ponieważ cały czas jest zapotrzebowanie ?

Dwa lata temu wyslalam cv na stanowisko ds personalnych na rozmowie uslyszalam, ze aplikowalam na asystenke prezesa. Widze, ze metody te same co wtedy - skladalam ostatnio na pracownika biurowego ds personalnych-propozycja pracy na fakturzyste albo asystentke prezesa.. chyba wiem na co chce aplikowac..Nawet takich ogloszen na stronie nie bylo.

Hmm
@Ania

Tak, to jest norma, próbują upchnąć kandydata na stanowisku, na które im akurat kogoś potrzeba, a niekoniecznie, na tym na które aplikujesz i masz do niego kwalifikacje. Fakturzystka i asystentka prezesa to jedne z tych stanowisk, na które wiecznie szukają pracownika. Tak samo specjalista ds. Alibaby, ds. sprzedaży internetowej i inne.

Weronika
@Hmm

A wiesz może dlaczego w Silcare jest tak duże i częste zapotrzebowanie na asystentkę prezesa? Może firma stawia na ten obszar duże oczekiwania? Będę wdzięczna za to jak napiszecie co w chodzi w zakres obowiązków osoby na tym stanowisku.

geremia

Może nowi kandydaci nie spełniali oczekiwań firmy i dlatego krótko cieszyli się pracą w dobrej firmie?

kokos
@geremia

No tak, bo każdy chce pracować za najniższą. Ludzie nie dostawali podwyżek po próbnym to odchodzili. Są różne powody. Druga sprawa to nie oni tak chętnie zwalniali a ludzie odchodzili. Najczęściej po miesiącu, dwóch albo już na etapie rekrutacji. W dobrej firmie np. jedna osoba nie robi za 2 stanowiska.

Lalala
@kokos

Już chyba 20 razy pisano tu, że jest pensja minimalna bez względu na stanowisko, a niektórzy dalej, że to wspaniała firma i źli ludzie odrzucają tak wspaniałą szansę, by tam pracować.

kokos
@Lalala

Tak cudowna, że kandydaci rezygnują. To czego człowiek się dowiaduje sprawia, że kandydat rezygnuje mimo trudnej sytuacji. Dlaczego? Bo może trafić gorzej. Ani żyć ani odłożyć. To jest przykre. Wątpię, że kilka osób mówi źle o firmie by mówić. To jest opis tego co widać. Te pozytywne budzą podejrzenia.

Saba

Czy te opinie sa o dziale produkcji? Czy ktos pracowal wyzej?

JA

Zatrudniają tylko na zlecenie?

@JA

Jak to tylko na zlecenie? Zwykle oferowali umowę o pracę. Pierwsza na 3m-ce a druga na rok jak się ktoś sprawdzi. Może akurat potrzebują na zastępstwo albo teraz mają więcej pracy i zatrudniają w zależności od potrzeb.

@loluś

Na stanowisko sprzedawcy widzę, że umowa zlecenie, tak jest w ogłoszeniu.

@JA

W takim razie tylko na zlecenie. Wg mnie to dlatego, że ludzie idą na urlopy a mają określoną liczbę stałych pracowników. Spytać zawsze możesz. Na stronie mają formularz do CV i kontaktu :)

@loluś

We Wrocławiu cały czas widnieje ogłoszenie z umową zlecenie, a jest ponawiane co jakiś czas a skoro szukają na stałe to nie powinni dawać zlecenia tylko umowę o pracę, skoro na stałe to na stałe a nie na czas urlopów. Umowa o pracę nie może być zastępowana umową zlecenia.

@JA

Czyli chodzi o ulgi podatkowe i mniejsze wypłaty. Jak jeszcze zatrudnią studenta to żyć nie umierać. Nie trzeba składek płacić.

Gosia
@loluś

To już nawet pracownik za pensję minimalną wychodzi im za drogo?

Patrycja
@loluś

Każdy stara się zarobić najwięcej. To normalne.

MP

Oferują najniższą krajową niezależnie od stanowiska i kwalifikacji. Wstyd i żenada, Silcare. Podstawą każdego biznesu są ludzie i jeśli nie zaczniecie inwestować w lojalnych pracowników(usunięte przez administratora)To jak funkcjonujecie uwłacza ludzkiej godności.

@MP

Wiem o co Tobie chodzi. Ostatnio znowu dali ogłoszenie. Obiecywali premie, zniżki, konkurs na pracownika miesiąca, zniżki na bilety na żużel i hit! Pomoc w relokacji. O ile mają wolne miejsce w mieszkaniu pracowniczym to może pomogą ale tak to nie. Takie rozwiązanie to raczej dla obcokrajowców. No i minimalna i jak uda się zostać i zaplusujesz to może dostsniesz podwyżkę.

@MP

Zapomniałem...jako lokalizację podali woj. Mazowieckie a piszą o siedzibie w Gorzowie i pracy w Gorzowie.

@MP

Np. w Niemczech, Norwegii, Austrii coś takiego by nie przeszło, bo dla każdego rodzaju pracy jest ustanowiona inna stawka minimalna. A w tej firmie takie oto cuda.

@loluś

To już aż tak źle jest, że sprowadzają ludzi z drugiego końca Polski? Nieźle...

@loluś

Przeprowadzisz się tu z drugiego końca Polski i całą lub prawie całą wypłatę wydasz na wynajem mieszkania. A za co żyć? Atrakcyjna oferta.

@123

Dobrze mówisz. Wypłata 1800 a wynajem 1200, 1900 (800 zł to chyba cud) nawet za sam pokój. To chore. Odnoszę wrażenie, że wynajmujący chcą się utrzymywać tylko z wynajmu i myślą, że ludzie w Gorzowie i poza zarabiają 5 tys brutto. Koszta: mieszkanie, lekarz, rehabilitacja, dentysta, bilet na mpk czy pieniądze na auto, paliwo, ubezpieczenie, na ubranie, na dojazd do rodzinnego miasta bo coś, bo jakieś dokumenty dorobić, no i odłożyć choć 200-300 zł. Szczerze to minimalna powinna wynosić 2500 zł ale NETTO.

@123

Tak.

MP

Przykre i poniżej jakiegokolwiek poziomu. Tylko, że Gorzów to małe miasto, zła fama szybko się roznosi i jak tak dalej będą działać, to niedługo nikt nie będzie chciał wykonywać dla nich żadnych usług ani się tam zatrudniać. Szkoda firmy, bo potencjał jest ogromny, ale brak sprawnego zarządzania i lojalnych pracowników nie wróży im świetlanej przyszłości. Ktoś kompetentny powinien zrobić porządek z tym bałaganem.

@loluś

Serio myślą, że ktoś z Warszawy lub okolic przeprowadzi się do Gorzowa dla pracy za pensję minimalną? A niby jaką ma mieć z tego korzyść?

@Gość

Wiesz, jak nigdzie ciebie nie chcą bo np. nie masz doświadczenia to bierzesz. Niestety, ale inaczej się nie da zdobyć doświadczenia, szczególnie jak nie masz polecenia, masz swoje lata a doświadczenie zerowe lub żadne, zaś chęci są. To jest tragiczne.

Magda
@MP

Dobrze, że chociaż podwyżka minimalnej jest narzucana takim firmom z góry przez obecny rząd. Bo byłoby jeszcze gorzej.

MATEO

Pytanie : praca od poniedziałku do piatku na magazynie ?

Agata

Mnóstwo kierowników mamy. Nie sprecyzowałes wydziału.

(usunięte przez administratora)Firma nie dla osób które szukają miejsca z normalną atmosferą,(usunięte przez administratora) PIP powinien wziąć się za to (usunięte przez administratora)!

Kolega
@Anonim

Dokładnie! Chociaż biorąc pod uwagę czas przez jaki firma funkcjonuje w taki sposób to śmiem twierdzić że "kontrola" z PIP nic nie zadziała. Duży pracodawca, płaci podatki i ZUS to po co kłaść kłody pod nogi. Lepiej mniejsze firemki dobić. Wracając do funkcjonowania tego zakładu. Pracują tam osoby o większych względach szefostwa (precyzyjniej szefa), które mają bardzo negatywny wydźwięk na pozostały personel. Nie ważne czy pracownik się stara czy nie, jeśli nie ma aprobaty "pupilka" po 3 mc może się pożegnać z tą firmą. Najlepiej zatrudnić kogoś kto naprawi błędy poprzednika i wykopać. Jest to firma z przyszłością i szerokimi perspektywami ale jeśli dalej tak będzie to szkoda nakładów finansowych na rozwój. Bez odpowiednich ludzi nic dobrego nie wyniknie. Dziwię się, że szefostwo nie czyta tych opinii. Szefowa bardzo konkretna i rzeczowa kobieta dbająca o filar tego pb, (usunięte przez administratora) Pozdrawiam wszystkich byłych pracowników silcare! Inny pracodawca pewnie was bardziej docenił!

loluś

W jakim sensie lubił? Czyli już go nie ma czy jak? Proponował pracownicom bliższe kontakty? Nie brzmi to dobrze...

@Kolega

To prawda z tym docenianiem co się również wiąże z wynagrodzeniem.

Ruda

A jak wygląda praca w Dziale Marketingu? Zastanawiam się nad wysłaniem CV.

Oho

Czyli ta firma to jednak podejrzane miejsce. Niby ok, rozwojowa praca, możliwa podwyżka a wychodzi, że brak podwyżek (usunięte przez administratora) Kiedyś miałem podpisać z nimi umowę ale odpuściłem. Opinie to jedno ale na miejscu czuć było coś złego(usunięte przez administratora)Jak inne działy działają to pojęcia nie mam.

Olllla

Pani od rekrutacji odpychająca nie miła podejmuje decyzje na podstawie 5 minutowej rozmowy oceniając człowieka. Jej zdaniem wykształcenie pomaturalne jest zbyt niskie by dostać tam prace wiec nie wiem w jaki sposób dostały tam prace z wykształceniem podst. Najdziwniejsza rozmowa rekrutacyjna jaka w życiu miałam

Ela
@Olllla

A niby kto inny przyjdzie tam do pracy? 90% pracujących tam to młode 20-paro letnie dziewczyny. Ludzie po studiach, którzy prowadzą już tzw. dorosłe życie i muszą utrzymać rodzinę niby jak mają przeżyć za te pieniądze? Wszystkim na rozmowach bez względu na stanowisko proponują (usunięte przez administratora)netto. Śmieszne.

anon

stary indianin :p

Ola
@Olllla

Popieram. Dział rekrutacji to porażka. Pani, która przeprowadzała rozmowę nie znała się na swoich obowiązkach. Oddychająca firma już na etapie rekrutacji. Bardzo niskie zarobki i bardzo duża rotacja pracowników.

Pani P

atmosfera tragiczna, rotacja pracowników mówiła sama za siebie - w skrócie, uciekać jak najdalej.

Zostaw merytoryczną opinię o Silcare Sp. z o. o. sp. k. - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 11 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silcare Sp. z o. o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w Silcare Sp. z o. o. sp. k. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silcare Sp. z o. o. sp. k.