Opinie o Kinderplaneta w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Kinderplaneta. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Kinderplaneta na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kinderplaneta w Wrocław

Jak szefostwo w Kinderplaneta traktuje ludzi?

ala Nowy wpis

jak (usunięte przez administratora) wypłata zawsze opóźniona, zero szkoleń i środków do pracy

Grzegorz Nowy wpis
@ala

naprawdę wypłaty zawsze są spóźnione? jak duże są to opóźnienia, w końcu zawsze przyjdzie na konto?

Venka Nowy wpis
@Grzegorz

Moja spóźniła się rok.

Martynka

Nie wiem skad sie biorą te wszystkie negatywne opinie ale sądzę iz z tego że osoby podpisując umowę jej nie czytają, ani nie znają prawa. Pracuje juz 3 lata i uwielbiam to miejsce, pracodawca daje premie jak rzeczywiście pracownik pracuje a nie siedzi i myśli ze za to będzie mu płacone Większość opini podejrzewam iz jest od osób które nie wywiązywały sie z obowiązków pracownika gdzie vylam świadkiem takich sytuacji iz dziewczyny obsmarowały brzydko mówiąc firmę a same nic jako pracownik nie robiły tylko narzekały... W umowie jest wyrazie napisane iż wypłaty sa wypłacane z kazdym następnym miesiącem rozliczeniowym a gdy firma nie zarabiała to oczywiste jest iz nie mieli z czego nam wypłacić ale to wszystko jest w umowie. Owszem czasem firma sie spóźniała z wypłatą ale to nie byly duże odstępy czasowe i byliśmy o tym informowanii Szkoda ze na takich forach nie wypowiadają sie pracodawcy o pracownikach i ich pracy, na pewno byłoby ciekawie ???????????? Najlepiej ponarzekać sobie, taka mentalność Polaków

Była
@Martynka

Nie na to jak kierownik który sam pisze pozytywne opinie :) Większość dziewczyn nie ma sobie nic do zarzucenia bo obowiązki wypełniane były bez zarzutu. Też jak czasem czystość można było utrzymać jak odkurzacz się rozwala, mopy śmierdziały, ścierki do wycierania kurzy też były masakryczne. Problem jest z szefostwem firmy, które wymaga czystości, nakłada obowiązki, a nie umożliwia solidnego wykonania tych obowiązków :). O niektórych rzeczach dziewczyny dowiadywały się po kilku miesiącach pracy ;)

@Była

Z tego co czytam to problem nie jest tylko na jednym placu a na wszystkich w polsce tutaj opinie pod wrocławiem ale cala firma jest niedopolecenia

Martynka
@Była

Przykro mi ale nie jestem kierownikiem żadnego oddziału, raczej w tej firmie pracuje więcej dziewczyn o imieniu Martyna.

@Martynka

Mowa o pozytywnych opiniach tu i na guglach :)

Natalia
@Martynka

To dlaczego nie wypłacili mi pensji sami i dopiero skarga do PIPu załatwiła sprawę? Po roku dostałam swoje pieniądze.

pati Nowy wpis
@Martynka

„owszem firma czasem spóźniała się z wypłata” - moja wypłata przychodziła opóźniona zawsze, o minimum 10 dni i nigdy nie byłam o tym informowana. zreszta co to za myślenie!? czy ty możesz przyjść do pracy na 11 a nie na 9 i szef uzna, ze to jest ok?? I żeby to było jasne, pracowałam bardzo dobrze. Firma ma wyrąbane na pracowników, którymi zwykle są studenci pracujący za głodowa stawkę

Martita

Do napisania tej opinii skłonił mnie post dotyczący rekrutacji do tego miejsca. Moi drodzy, nigdy nie pracujcie w kinderce. Wytrzymałam tam 4 lata, żeby z roku na rok patrzeć, jak wszystko się wali. Szef ma wszystko gdzieś, kontakt z górą jest niemożliwy, jeśli nie pracuje się we Wrocławiu i nie ma się znajomości. Wymagana jest czystość oraz kompleksowa obsługa klienta, jednak szefostwo nie zapewnia do pracy absolutnie niczego. Pracownik dostaje brudne ścierki, złamane mopy, niedziałające odkurzacz, ale na placu ma być czysto. Obsługa też ma przecież chodzić, ale jak to robić, gdy ciągle nie działa system a komputery są z zeszłego stulecia? Do dziś pamiętam jak z kierowniczką montowałyśmy kasę zawrotne 4 godziny, ponieważ główny komputer się zepsuł. Szkolenia odnośnie urodzin to fikcja, polegają one na tym, że jakiś pracownik pracujący dłużej przedstawi ramowy plan przyjęcia a ty, nowa osobo, radź sobie sama. Jedna wielka wyjebka. Kierownictwo jest niekompetentne, kierownikami placów zostają przypadkowe osoby, które nie mają pojęcia o zarządzaniu zespołem i budowaniu w nim dobrej relacji. Nie zliczę ile razy to ja sprzątałam bajzel za taką osobę, a byłam zwykłym pracownikiem i niczego specjalnego za to nie dostawałam. Sprawa wypłat to żart, który ciągnie się od 2017 roku. Jeśli myślicie, że covid to był jedyny przestój to jesteście w błędzie. Już wcześniej firma bywała niewypłacalna a środki przeznaczone na wypłaty były blokowane przez wyższe organy :) Covid był jednak gwoździem do trumny. Ja swoją wypłatę za październik zobaczyłam w grudniu następnego roku. ???? Jeśli szanujcie swój czas i zdrowie, a przede wszystkim chcecie zarabiać to pod żadnym pozorem nie składajcie tam CV. Nigdy! Kinderka okradnie was z pieniędzy i jeszcze powie, że to przecież wasza wina i inni bardzo by chcieli mieć taką lekką, niewymagającą pracę.

Kiła
@Martita

Jedno mnie zastanawia , firma nie wypłacalna.. jakim cudem pracowałaś tam 4-lata ? Społecznie ?

@Kiła

Ciekawa zagwozdka.. Tylko, że napisała "bywała" więc chyba normalnie to regulowali. Jakby nie płacili to nawet do covidu by nie przetrwali raczej?

@Kiła

Pracowałam od grudnia 2016, pierwszy problem z wypłatami pojawił się w wakacje 2017 roku i trwał około 2,5 tygodnie. Potem firma pojedyńcze przestoje w stylu kilku dni spóźnienia, aż do sprawy z Covidem? Na jakiej podstawie stwierdzam, że firma miała problemy finansowe już wcześniej? Potrafili nie zapłacić galerii za wynajem powierzchni i wtedy galeria wyłączała plac z użytku do czasu uregulowania płatności. Nie uwierzyłabym, gdybym nie przeżyła na własnej skórze.

Justyna
@Martita

no a jak wygląda sytuacja z finansami na dzień dzisiejszy? Wiesz może? Nadal bywają takie akcje i opóźnienia w wypłatach?

@Justyna

Nie mam pojęcia.

g
@Martita

pracowałam w tej firmie dobre kilka lat temu, na placu w krakowie. I już wtedy były problemy z wypłatami na czas. Wypłata 2 tygodnie po terminie? w czym problem? nie mówiąc o przypadkowym kierownictwie i braku szkoleń. nie polecam

Maja

coś czytam, że chyba jakieś kłopoty z wypłacalnością tutaj były. o co to chodzi? czy dalej są jakieś problemy, czy już nie?

x
@Maja

Już jest wszystko ok

Wanda
@x

Dobrze to czytać w takim razie. a jak firma wytłumaczyła ten przestój z wypłacalnością?

@Wanda

Covidem. :) Nieważne, że po 2 lockdownie (tym czasie październik-listopad), gdy w końcu plac został otworzony pracownicy nadal nie zobaczyli swoich wynagrodzeń. Ja wynagrodzenie za październik zobaczyłam w grudniu następnego roku. :')

Wanda
@Venka

I żaden z pracowników nie zglosił firmy do pipu? :/ Czy próbowaliście coś robić?

@Wanda

Skargi zostały złożone, jednak szef był ponad prawem, bo takie mamy cudowne państwo. Wiem, że kilka osób wynajęło prawników i po kilku miesiącach zobaczyli wynagrodzenie.

@Venka

No to tyle dobrze, że pieniądze im wróciły, chociaż prawnik też kosztuje. Ale o co z tym pipem chodzi, jak niby ponad prawem może być?

@Monika

Przecież kary nakładane przez Pip są śmiesznie niskie i bardziej opłaca się je zapłacić i mieć spokój niż wypłacić wypłaty pracownikom.

@Venka

aha... i twierdzisz, że już sporo kar mogli mieć nakładanych? skoro znasz temat to ile sumarycznie to wyniosło?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kinderplaneta? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Justa

Czy ktoś się orientuję gdzie znajduje się główne biuro kinderplaneta we Wrocławiu?

Ktoś. ))
@Justa

Chyba przy Gwiaździstej 64, lokal 29/8 - tam przynajmniej były wysyłane pisma o zaległe wypłaty półtora roku temu. Czy dalej jest tam siedziba, to nie jestem pewna :)

Bartek

Nie płacili mi pensji !! Kierownictwo mnie wyśmiewało o atmosferze w pracy nie wspomnę !! (usunięte przez administratora) i muł !! Zgłosiłem się do kancelarii pana Szczęśniaka to jego numer - 572 300 704. Pomógł mi odzyskać te pieniądze. Czekałem co prawda 4 miesiące na ich odzyskanie ale było warto!

Jacek Lisowski
@Bartek

też polecam !

Była pracownica

Pracowałam tam przez półtora roku. Wiecznie psujący się komputer, rozwalający się odkurzacz, niewymienialne mopy, przez co śmierdziały. Pracując tam jakoś dwa lata temu psuło się światło, jak widać po opiniach wciąż jest zepsute XD. Od pracownic wymagało się porządku i uśmiechu, a firma nie zapewniała niczego. Z wypłatami też bywało różnie, nawet przed pandemią. A jak przyszła pandemia to od 15 marca 2020, czekaliśmy na wypłaty do czerwca chyba? Na menadżerki brane są dziewczyny co praktycznie nic nie ogarniają. Co się im dziwić, jak firma i kierownictwo robią sobie z pracowników wolontariuszy i lecą sobie totalnie w kulki. Praca na placu sama w sobienie była zła. Złe było to jak się zachowuje firma wobec pracowników. Nie polecam nikomu tej firmy. Żenada :)

Nie polecam! Ja nie wiem jak ta firma jeszcze stoi i funkcjonuje skoro łamie prawo z każdej strony. Niedokształcone osoby pracują tam na wyższym stanowisku a nie znają nawet swoich zasad, nie wywiązują się ze swoich obowiązków, z reszta jak księgowy, szefostwo to jedna wielka kpina. Uważajcie na ta firmę, pieniędzy i tak nie zobaczycie, może po roku czasu ;)

Nie polecam , mają kłopot z wypłatami ,nie szanują pracownika. (usunięte przez administratora)

Elem

Prawda córka za sierpień nie ma do dziś wyplaty

Radzę omijać to miejsce szerokim łukiem! Pieniędzy nie wypłacają w ogóle, kierownik zastrasza pracowników i szantażuje o wynagrodzenie!!! Dziewczyny boja się przez to chodzić do pracy! Nie tędy droga!!!!

Andzia

Przestrzegam wszystkich przed ta firmą.Maja problem z zapłatą za wykonaną pracę.Nie tylko we Wrocławiu , ale także w innych miastach!!!!!!!!!!

xxxx

Nie wypłacają pieniędzy, a jak to robią to z 2-3 msc opóźnieniem! OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ! Jeśli jesteś zainteresowany współpraca z ludźmi która cię wydyma na hajs z każdej strony to śmiało! Miłej pracy:)!

Danny

Nie polecam. Współczuję tylko poziomu intelektualnego osób, które pomimo przeczytania opinii nadal chcą tam się do pracy.

Wiecie, czy Kinderplaneta udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Nie. I serio chcesz tam pracować po tym co tu przeczytasz? My nie mamy wypłat od listopada 2020, musimy się sądzić z tą firmą. Spotka Cię to samo...

Abcd

Czy ktoś dostał już pieniądze z ZUSU ?

@Abcd

Jedna z dziewczyn dostała z zusu

Abcd

To za długo trwa, wnioski zostały złożone po świętach wielkanocnych a my czekamy ponad miesiąc ????????????

(jeszcze) pracownik
@Abcd

Niestety w wielu przypadkach tak to się odbywa, szczególnie jeśli chodzi o uczniów i studentów. To akurat wina ZUSu. Trzeba czekać :/

Xyz

A należą się jakieś pieniądze ? Pytał bo nie wiem

Xyz

Ta “firma” to jedna wielka tragedia. Od listopada czekam na wypłatę z dwóch przepracowanych miesięcy. Żadnego zainteresowania ze strony pracodawcy. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak wielkim brakiem szacunku w stosunku do pracownika. Wysyłałam wielokrotnie wiadomości z zapytaniami co dalej, ponaglenia o zapłatę - brak jakichkolwiek informacji. Nie interesuje ich absolutnie nic. Z całego serca nie polecam nikomu pracy czy kontaktu z tak nieodpowiedzialnymi ludźmi!

Byłypracownik
@Xyz

Rachunek do umowy zlecenia pkt 4 umowy, Może warto spróbować

2021 a wypłat jak nie było tak nie ma ????wszystko już zgłoszone do PIP ...

Ola

Nie ma wypłat. Może trzeba to nagłośnić na fb to firma będzie mieć ciepło, bo pip załatwia to bardzo długo

Karo
@Ola

Chętnie sie dołączę, bo firma robi sobie z nas jaja

Ciężko jest w systemie 12/12 w Kinderplaneta?

Ola

Nie ma takiego systemu przecież. Kierownik ustala Ci grafik jak mu wygodnie. Poza tym plac jest zamknięty i nie dają wypłat byłym pracownikom, radzę omijać to miejsce szerokim łukiem

Julka

Okropna praca. Spóźniają się z wypłatami. Koszmar.

@Julka

A czy ktoś dostał wynagrodzenie z październik?

Mg

Nie i nie wiem co z tym zrobic

Były prcownik
@Mg

Szybciutko do PIPu zgłoszenie rób, to jedyny sposób, już sprawdzony ;)

Artur
@Były prcownik

Pracowałeś w Kinderplaneta z tego co widzę, czy takie sytuacje zdarzały się też wcześniej? Jak argumentowało to kierownictwo i jak próbowało rozwiązać sprawę? Mam nadzieję że powiesz coś więcej na ten temat.

byly
@Artur

Przeczytaj poprzednie komentarze i sam wyciągnij wnioski czy to sie już wcześniej zdarzało :)

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Kinderplaneta?

Po pierwsze, umowa o pracę jest nieosiągalna, jeśli nie pracuje się tam na stanowisku kierowniczym, a po drugie to bardzo odradzam pracę w tej firmy, bo szefostwo szantażuje pracowników, nie wypłaca wypłat, np. nadal nie mam na koncie wypłat z lutego i marca. Dlatego radzę się poważnie zastanowić czy jest sens pracować w takiej firmie. Pozdrawiam.

byly pracownik

Na stanowisku kierownika (placu, nie mowie o biurze) rowniez nie dostaje sie umowy o prace :) 2 zł wiecej i to wszystko, zgadzam sie z opiniami zamieszczonymi, szczegolnie jesli chodzi o wiecznie popsuty sprzet czy absurdalne ceny w stosunku do jakosci uslug, duuzo mozna by napisac ale wystarczy krótkie: nie polecam. Nawet kierownicy regionalni, ktorzy mieli duzo wiecej obowiazkow nie sa traktowani powaznie

Zostaw merytoryczną opinię o Kinderplaneta - Wrocław

• Jak się pracuje w Kinderplaneta?

Zobacz opinie na temat firmy Kinderplaneta tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kinderplaneta?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kinderplaneta