Opinie o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. w Radom

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. w Radom

zainteresowany

A jak jest z pracą na produkcji przy montażu maszyn jako mechanik maszyn?.Czy sytuacje są podobne jak w przypadku "Wykorzystywanego"?

CRAZY

WITAM A CO POWIECIE PANOWIE O STANOWISKU SPAWACZA W TEJ FIRMIE CHODZI GLOWNIE O ZAROBKI ,ORAZ CZY SA PRZYJECIA NA TO STANOWISKO

Wykorzystany

Miki - nie wiem do czego pijesz ale ewidentnie to Ty wprowadzasz ludzi w błąd. Ja przyszedłem tam jako inżynier z kilkuletnim stażem zawodowym! Nie zostałem bo zwolniono mnie za rzekomo nie wykonane zadanie. O stazach dla studentów w tej firmie pisałem obserwując losy mojego kolegi z działu. Sam fakt że pracuje obecnie jako wykładowca na jednej z uczelni za granicą chyba jednak potwierdza moja wiedzę i kwalifikacje. Co do premii - na rozmowie o pracę usłyszycie o premiach rocznych w działach inzynieryjnych.

jack

Na stażu /3mies. i potem kontynuacja 1 rok/ ok.1800 netto,policz,ile to jest brutto.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.
Programista wyklęty

sonet zapewne zmienia się forma prawna ze stażu na UoP, ale pensja porównywalna zapewne. I teraz zależy czy na stażu miał płacone jak się należy czy zaniżana jest stawka na UoP. Jeśli nie ma kwot, możemy sobie gdybać.

Wykorzystany

Na premie bym nie liczył, te otrzymują jedynie działy inżynieryjne. Jeśli jest dalej aktualne aplikuj, zrób co do Ciebie należy a i tak Cię wyrzucą zagarniając Twoje projekty. Powodzenia ! :-)

Miki
@Wykorzystany

Kolego wykorzystywany... piszesz brednie jak osoba, której się nie powiodło w tej firmie i teraz rzuca kupą dookoła... Mam też wrażenie, że mogłeś w tej firmie w ogóle nie pracować, bo nawet nie znasz systemu płac w tej firmie. Czytający opinie wykorzystywanego powinni mocno przymróżyć oko. System płac - ktokolwiek pracował choćby 1 miesiąc w ITM wie, że działy inżynieryjne NIE mają premii! Wszyscy inżynierowie pracują na stałych pensjach miesięcznych, bez premii. Premie uznaniowe mają pracownicy z produkcji, którzy mają pensje rozliczane godzinowo. Oni mają premię +- 20%. Uznaniowość jest mała, bo zwykle wszyscy dostają premię j.w. Teoria wykorzystywanego jakoby po 3 miesiącach stał się pełnosprawnym inżynierem można włożyć między bajki i wieeeelkie ego. Nie znam takiego przypadku! Absolwent po studiach staje się wartościowym pracownikiem po minimum roku. Wartościowy to taki, który jest samodzielny i nie robi fuszery. Często jest to znacznie dłużej niż rok, a wynika to z dużego zaawansowania technicznego produktów ITM. ITM nie produkuje grabi czy wiader, tylko mocno skomplikowane, nowoczesne maszyny. Po wpisach wykorzystanego podejrzewam, że jego przełożeni mogli mieć problem z jego przerostem ego nad kwalifikacjami. Prawdą jest, że absolwent jest zatrudniany najpierw na 3 miesiące, potem na rok, a później na czas nieokreślony. Nie są to jakieś staże, tylko zwykłe umowy o pracę. Nie znam przypadku, żeby inżynier nie dostał podwyżki przy zmianie umowy 3m na 1r czy później na "stałe". Jeśli umowa jest przedłużana, to znaczy że pracownik się sprawdził i dostaje podwyżkę. Jeśli wykorzystywany nie dostał, to znaczy że jego kwalifikacje nie rosły tak szybko jak jego ego... pozdrawiam

Programista wyklęty
@Miki

mnie co prawda nie dotyczy ta rozmowa, ale postanowiłem się wtrącić. Czy Miki uważasz, że ego, pewność siebie, to złe cechy? Powiem Ci, że w Radomiu jeśli się nie ma charakteru, to banda cwaniaków (zawodowych manipulatorów psychologicznych po zarządzaniu, ktorych jedyną umiejętnością jest sprawianie, by człowiek żył w przekonaniu,że nic nie umie, by przepraszał, że żyje) próbuje człowieka zjeść żywcem -> patrz mój konflikt z radwagiem, gdzie ewidentnie poszło o pieniądze, gdzie kierownik był winien itp, ja również byłem winien, ale 60-70% winy za sprawę ponosi kierownik, bo gdyby poprowadził sprawę inaczej, dziś bylibyśmy w innych relacjach. Do ITM nie mam nic personalnie. Aktualnie również nie składam papierów, gdyż nie opłaca mi się to. Jeśli masz pojęcie o ekonomii, wiesz zapewne, że na rynku IT można znaleźć ciekawsze oferty pod względem płacy lub podobne finansowo, gdzie trzeba umieć mniej, gdzie ponosi się mniejszą odpowiedzialność prawną i finansową itp. Równie dobrze mogę napisać, że kierownikom firm (jak na bank było w radwagu) uderzyła sodówa do głowy i uważają, że jeśli pracownik nie zgodzi się pracować na ich warunkach, to umrze z głodu jak pies. Jeśli o mnie chodzi, tworzę własną markę, z większością firm z Radomia nie zamierzam współpracować, gdyż kierownicy w nich zasiadający mają duże ego - największe jak na razie spotkane ego u kierownika natrafiłem w firmie Durr - firmę omijam z daleka. Jedyne co widze w IT to pewien trend - wymagania rosną, pensje stoją w miejscu, na szczęście, jeśli ktoś jest sprytny i obrotny, radzi sobie całkiem nieźle. Sporo firm IT podnosi pensje, może nie w radomiu. Dzisiaj średnia pensja dla świeżaka po studiach to 4000 z w IT, z podkreśleniem średnia, bo zdarzają się dla dobrych studentów (po dobrych studiach) większe pensje w dobrych firmach. Jeśli płaczecie, że nie możecie znaleźć dobrego specjalisty za 4.000 zł to może się nie przyznawajcie, bo to znaczy, że nie jesteście elitą, a odskocznią do lepszych prac. Znam kilka osób, które z ITM przeszły do lepszych firm za znacznie lepszą kasę. Jak zawsze trzymam inżynierami, gdyź i tak uważam, że jesteśmy niedoceniani. Pozdrawiam

kaśka
@Miki

nie zgadzam się z Tobą,staż jest przedłużany po trzech miesiącach na rok,co znaczy,że masz wciąż status stażysty,pracowałam ta pół roku,odeszłam,bo dziwne są zwyczaje i relacje w tej przereklamowanej firmie....układy,koneksje,brak życzliwości...

@Programista wyklęty

Podpisuje się pod Twoja wypowiedzią rękoma i nogami. Durr to w ogóle osobna bajka a kierownictwo... Pierwszy raz w życiu nie dokonczylem interview - ego jednego z kierowników było tak przerosniete że wstałem i wyszedłem ze spotkania.

Wykorzystany

Po raz kolejny powtórzę, nie chodzi o to że neguję staże (bo te już dawno mam za sobą) neguję jedynie mamienie młodych inżynierów intratną posadą po zakończeniu stażu, który będzie trwał tak długo jak tylko początkujący pracownik da się wykorzystywać. Moje przemyślenia po kilku latach pracy na stanowisku inżynieryjnym są następujące - jeśli pasuje Ci praca w korporacji i lubisz dawać się dymać lub zwyczajnie z chęcią "wskakujesz pod biurko" szukaj pracy w Warszawie, zarobisz więcej a wydymają Cię tak samo. A jeśli masz głowę na karku, pasuje Ci życie w Polsce działaj jako freelancer. Jest też trzecia opcja - wkurza Cie ten kraj, mentalność ludzi, i polskie korpo "chujki" szukaj szczęścia za granicą. Tam też Cię wydymają ale za większe pieniądze i chociaż z uśmiechem na twarzy. :-)

Wykorzystany

@jkjk na przykładzie człowieka który był przyjęty "równolegle" ze mną do pracy - wiem że staż w ITM trwa najpierw 3 miesiące, gdzie mówią Ci że jeśli się sprawdzisz do dostaniesz posadę, po czym sami ten staż przedłużają o kolejny rok. Więc robisz na stawce stażowej przez okrągłe 15 miesięcy, bez możliwości ubiegania się o podwyżkę. Rekrutacja przebiega nader profesjonalnie, ta otoczka w okół wyboru odpowiedniego stanowiska na którym będziesz mógł się rozwijać... a później... jest już tylko gorzej.

Wykorzystany

Swoją opinię piszę już jako doświadczony inżynier z kilkuletnim stażem. Masz rację że na stażu masz się nauczyć i dostać szkołę życia, tylko staż trwa 3 miesiące, pół roku. Po takim czasie zaczynasz być pełnoprawnym pracownikiem. Po prostu szanujcie się ludzie. Bo mam wrażenie że za staż co niektórzy gotowi są "wskoczyć" pod biurko... To tylko firma, na dodatek dająca szansę, podkreślam SZANSĘ, nic więcej... !

Wykorzystany

UWAGA ! Przestrzegam przed pracą w tej firmie, szczególnie młodych absolwentów wyższych uczelni technicznych ! Firma reprezentowana jest przez osobę która tworzy swego rodzaju "bańkę mydlaną" w okół firmy. Ludzie w działach inżynieryjnych są wykorzystywani a następnie zwalniani lub też trzymani tak długo do póki godzą się pracować za bardzo niskie stawki, proponuje im się tzw "staże" lub bardziej doświadczonych wabi się stosunkowo dobrymi zarobkami i pakietem socjalnym. Problem pojawia się już po pierwszych kilku tygodniach, ludzie zwyczajnie Cię nie zaakceptują i nie pomogą (po za na prawdę nielicznymi wyjątkami), zostaną sprawdzone Twoje możliwości i wiedza (co akurat uważam za normalne posunięcie) a kiedy już wykażecie się i wykonacie projekt który Wam powierzono - usłyszycie że nie zrobiliście go jednak tak dobrze jak tego oczekiwano, niezgodnie ze standardem firmy ( o którym nikt Wam nawet nie raczy wspomnieć) a ostatniego dnia Waszej umowy na okres próbny dowiecie się że Wam jej nie przedłużą, bez żadnych innych wcześniejszych sygnałów. I wierzcie mi - nie ma tutaj nic do rzeczy Wasze doświadczenie czy profesjonalizm. PS. W szczególności odradzam Państwu dział Filter Technology i współpracę z panem (piszę celowo z małej litery bo jest to mały człowiek z jeszcze mniejszym...) Jackiem i jego "przełożonym" Bartoszem (vel. słoma z butów). Ogłoszenia o nabór nie sygnują już logiem własnej firmy a umawiają przez agencje rekrutacyjne (np. BDI czy HAYS) widać wstyd i smród rozszedł się już po okolicy. Jedyne miejsce gdzie znajdziecie w miarę pomocnych i przyjaznych ludzi to produkcja (montaż) i te obszary jak najbardziej polecam.

natka
@Wykorzystany

Dopisuję się do tej opinii,znam świetnego chłopaka,specjalistę,którego zwolnili po trzech miesiącach,wprawdzie natychmiast ma dobra pracę,gdzie go cenią,to niesmak pozostał,tez słyszałam o "rządach" tych dwóch panów,ciekawe,co na to ich przełożeni???Szkoda,takim podejściem sprawią,że zdolni wykształceni radomianie jeszcze szybciej będą uciekać z naszego miasta.Ja pracuje kilka lat w Krakowie na tym samym stanowisku,na stażu miałam ogromne wsparcie kadry zarządzajacej, mimo,iż,jak to po studiach,wiele jeszcze musiałam się nauczyć.

jacek

mi się wydaje, że cały czas jakieś aplikacje się przewijają tak naprawde i wydaje mi się, że roboty jest tylko ie ma dobrze wykfalifikowanych ludzi do tego tak naprawde. Zastnawiam się jak to faktycznie może wyglądac jeśli chodzi o zatrudnienie u nich w firmie, czy nie ściemniają z tymi warunkami pracy na przykład?

strazak sam

Witajcie, kto jest zainteresowany losami firmy ITM Poland to niech zajrzy na forum bo pojawiła się nowa oferta pracy. Moim zdaniem to coś godnego uwagi.   W związku z dynamicznym rozwojem ITM POLAND Sp. z o.o. poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Koordynator&n... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5708473?keywords=&region=

@spectra s Jest jeden wolny wakat jako podnóżek szefa Może pod biurkiem by się znalazło dla Ciebie miejsce również. Poza tym żeby zarobić, to trzeba stąd wyjechać, bo radomskie firmy nie chcą płacić chociaż same zarabiają dość dobrze (można sprawdzić zestawienia ile firma zarabia na pracownika miesięcznie - zazwyczaj koło dziesiątek tysięcy a pensje są rzędu 2000 brutto max) Ja rozumiem, że musi się zwrócić zainwestowany kapitał, ale ile razy w ciągu dekady? Pozdrawiam

Kolega Grzesia

Witam Znam w Radomiu firmę,która zatrudnia ludzi z WRA... I raczej są tanią siłą roboczą a nie mieszkającymi w luksusach burżujami :)

Henio

A może tych chłopków z widełkami stać było na wybudowanie domów poza miastem, bo tyle zarabiają, a Ty Grzesiu (bez widełek) musisz nadal mieszkać na 10-tym piętrze? Konkrety człowiecze, konkrety... A tak w ogóle to, że ktoś nie jest chłopkiem (CHODZI ZAPEWNE O WR) nie znaczy, że nie jest prostakiem, prawda Grzesiu?

Grzesio

robie tam 2 lata pól zakładu to chłopki z widełkami CHODZI O WRA

A jakie są to stanowiska na najniższym szczeblu?

A ile może zarobić np. elektryk przy montażu maszyn?

RZYCIE

Jakie "RZYCIE" taka płaca, zależy przez jakie "żet" pisane :)

Zdzisław

Czy warto starać się tu o pracę jako konstruktor ? Jaka jest atmosfera pracy ? Aktualnych opinii nie jest za wiele a z czasem się wszystko zmienia. Jaki jest stosunek przełożonych do pracowników? Prosiłbym o opinię może byłych pracowników RAFIZU.

Zostaw merytoryczną opinię o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 167 ocen.
  • Andrzeja Stanikowskiego 2
    26-600 Radom

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.