Opinie o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. w Radom

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. w Radom

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, stanowisko mechanik. Chcą żebyś był alfą i omegą po studiach z płynnym językiem angielskim za 20 zl brutto na godzinę. Śmiech na sali. Dowiedzialem się, że ten kierownik który mnie rekrutował żadnych studiów nie ma- przecież to kpina.

@Maja

A ogólnie to powszechnie wiadomo. Przecież w rozmowach międzyludzkich takie tematy nie sa objęte klauzulą tajności.

Czy w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

@Hania

Kierownik działu na którym pracujesz. Nie wiem, bo nie zdażyło mi się nie dostać premii.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Olek

Umową trzy miesiące później rok a następna na dobicie do 36 miesięcy w standardzie. Co do podwyżek obiecują po każdej obiecują bo jak życie pokazuje wykazują się ogromną kreatywnością żeby nie dac albo dac jak najmniej 1zl góra 2 po negocjacjach

Jestem studentem uczelni technicznej i rzuciło mi się w oczy że mają tu program płatnych praktyk studenckich. Głównie interesuje mnie dział konstrukcyjny. Pisza ze mogą przedłużyć współpracę do 3 miesięcy. A po skończeniu studiów można starć się o stałą prace po takich praktykach? Komuś udało się zdobyć etat?

asdf Nowy wpis

Po praktykach na konstrukcyjnym nie liczyłbym że przedłużą Ci umowy na stanowisku konstruktorskim. Przedłużą, ale na stanowisku do wykonywania rysunków montażowych na halę, na którym prawie nic się nie dowiesz, jeżeli chodzi o konstruktorke. Ogólnie nie warto. Lepiej zahaczyć już o firmę Durr, w której po praktykach pracujesz jako konstruktor.

~eks Nowy wpis
@asdf

W Durrze też raczej będziesz przerysowywaczem i modyfikatorem rysunków niż konstruktorem.

Krzymaz

Dzień dobry Czy ktoś powie mi więcej na temat pracy na stanowisku inżyniera projektu ? Czy wiąże się to z częstymi wyjazdami krajowymi lub zagranicznymi ? Czy zatrudnienie jest w oparciu o umowę o pracę ? Jakie szacunkowe widełki przewiduje pracodawca na tym stanowisku?

@Krzymaz

Wyjazdy są, kilkudniowe. Normalnie umowa o pracę po umowach próbnych.

Joanna Nowy wpis
@…

O, super, dzięki za info. A czy jak jest taki wyjazd na kilka dni jako inżynier, to czy jest dieta specjalna za ten czas? Czy jest kasa za to wliczona już w stała pensję?? Sama chce wysłać cv więc dajcie znać.

Nowy wpis
@Joanna

Tylko dieta ustawowa, dodatek instalacyjny jest tylko dla pracowników fizycznych.

Tadek

Znalazłem ofertę pracy dla logistyka w ITM. Wśród benefitów jest wymieniona opieka medyczna. Czy chodzi o gabinet lekarski dostępny na miejscu? Czy raczej o umowę z którąś z sieci?

soy
@Tadek

Umowa z PZU Zdrowie. Pracodawca sponsoruje pakiet medyczny i ubezpieczenie na życie.

Jakie godziny pracy obowiązują w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Normalnie to 8:15-16:30 a w zależności od potrzeb czasem można zamienić na 7:15-15:30 i 9:15-17:30 okresowo

soy

W miesiącach lipcu i sierpniu pracujący na halach mogą pracować 6:15-14:30.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży z językiem czeskim
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Pomocnik lakiernika
Sońsk
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Umowa o prace

YYYYY
@…

Od razu dają UoP na czas nieokreślony, czy jest jakaś gradacja i trzeba na nią czekać? I jaki zakres pensji zasadniczej by tu był? Bo to chyba od tego liczy się składka na przyszłą emeryturę oraz zasiłek chorobowy, gdyby się człowiek rozchorował?

@YYYYY

Najpierw dostaje się trzy próbne na 3 miesiące, rok a później chyba na półtora ale nie jestem pewien dokładnie bo to od jakiegoś czasu jest dopiero.

Pracująca

Najpierw próbna na 3 m-ce, później na rok, po roku na czas nieokreślony

Obecny

Rodzaj umowy preferowany przez firmę to korzystny dla niej jak się nie uprzęż to będzie niezgodny z tym na co się umawialiscie będą cię głaskać potem straszyć a na końcu jak już nie będą mieli wyjścia ewentualnie wywiążą się z umowy

@…

A podchodzą do umowy indywidualnie? Czy jak ktoś ma duże doświadczenie to może od razu dostać na rok umowę, bez okresu próbnego? Czy z momentem przedłużania każdej umowy dostaje się więcej kasy? Jeśli tak, to proszę podajcie kwoty. Z góry dzięki.

1. Może i są takie wyjątki ale ja nie spotkałem się z tym. 2. Nie jest to regułą ale są podwyżki z każdą umową. Nieduże, parę złotych (1-3zl)

@…

A awanse są możliwe? Bo chyba ze zmianą stanowiska zawsze wiąże się lepsza kasa? Ja jeszcze bym chciał wiedzieć czy jeśli ktoś ma sporo lat doświadczenia to okres próbny może chociaż zostać skrócony?

Olek

Na stronie firmy wisi ogłoszenie o pracę na stanowisko inżyniera serwisowego. W ofercie wymagają od kandydata otwartości do podróżowania po świecie. Jak to zazwyczaj wygląda? Ile najdłużej (ciągiem) jest się poza domem? I czy będąc w delegacji, można liczyć na jakieś większe zarobki?

Nawet do 8 tyg. Ale zazwyczaj są krótsze wyjazdy do 4 tyg. za każdy dzień na delegacji należy się dieta plus za każdy przepracowany dzień 300zl brutto.

Mari
@…

Tak z ciekawości to jak macie ten dłuższy to cos lepiej / więcej jest liczone czy te stawki stale są? I jeśli o stawkach jest już mowa to wiecie może ile zgarnia teraz analityk, właśnie wisi oferta i myślę czy by nie podesłać cv, nie wiem tylko czy warto?

@Mari

Stawki są stałe. Nie spodziewał bym się żeby analityk zarabiał jakieś kokosy.

@…

I długość wyjazdu jest zawsze ustalana przed wyjazdem czy to jakoś indywidualnie dopasowują? Sama dieta wynosi 300 pln czy to stawka za robotę? Czy długość wyjazdu jest uzależniona od wykonywanej pracy?

Ktoś

Stawka to jedno, dodatek instalacyjny 300 zł za dzień przepracowany w delegacji to drugie i dieta zagraniczna to trzecie. Wszystko razem daje dobrą kasę

Agnieszka

Mógłbyś dać znać na jak długo jest podpisywana pierwsza umowa? Kolejna to umowa o pracę? Można liczyć na taką?

@Agnieszka

Jeżeli się nic nie zmieniło to pierwsze trzy miesiące na próbę, potem umowa na rok a następna już na stałe.

@…

Trzecia umowa na stałe też nie jest regułą.

@~eks

A wiesz może od czego to zależy? Trzeba się wykazać żeby dostać tą umowę na stałe czy chodzi o jakieś wolne wakaty?

@Agnieszka

Jak już załapiesz się na te 3 miesiące to powinno być już z górki. Jak bedziesz się starać o nie olewać sobie przez ten czas to powinno być wszystko ok zważywszy że jest aktualnie dużo pracy w firmie.

@…

... z górki do podjęcia jedynie słusznej decyzji o jak najszybszym odejściu, która jest jedyną rozsądną decyzją

Grażyna
@…

Te pierwsze 3 miesiące są tak samo płatne jak normalny etat z różnicą, że ma się umowę zlecenie? No i jak ktoś się wykaże po tym okresie próbnym to jest szansa żeby trochę ponegocjować o podwyżkę, na ile można się dogadać?

@Grażyna

Tak, te pierwsze miesiące są tak samo płatne. Przy przejściu na umowę na stałe może być podwyżka ale nie musi być, nie ma reguły. Wszystko zależy jakie zrobisz wrażenie i kto będzie Twoim kierownikiem/dyrektorem.

@…

Dużo wcześniej wiadomo czy umowa zostanie przedłużona? Pytam bo czasem do końca nie wiadomo i człowiek zostaje bez pracy. Z kim się takie rzeczy ustala? Z kierownikiem czy to jest po stronie kadr?

...
@Agnieszka

Jak porozmawiasz z kierownikiem to dowiesz się wcześniej ale samą umowę podpiszesz ostatniego dnia chwilę przed końcem zmiany.

@...

Rozumiem. A warunki? Można dostać jakaś podwyżkę przy przedłużaniu tej umowy? Czy sam fakt przedłużenia już jest wystarczającą nagrodą

@Agnieszka

Można dostać podwyżkę podczas przedłużania umowy, chyba że idą komuś na rękę mimo że nie ma z niego pożytku dla firmy to wtedy jest przedłużenie bez podwyżki.

@…

A są jakieś oceny pracownicze? Tak żeby wiedzieć na czym się stoi podczas tego przedłużania umowy? W ogóle jeśli.maja nie przedłużyć to wiadomo wcześniej o tym? Jest czas na znalezienie nowej pracy?

@Agnieszka

1. A są jakieś oceny pracownicze? Nie mam pojęcia czy są. 2. W ogóle jeśli.maja nie przedłużyć to wiadomo wcześniej o tym? Jeżeli zapytasz kierownika to będziesz wiedzieć. Ale z własnych obserwacji wnioskuje że trzeba być debilem albo mieć wywalone na prace żeby Ci nie przedłużyli umowy. 3. Jest czas na znalezienie nowej pracy? Nie ma, umowę podpisujesz ostatniego dnia aktualnej umowy.

Wojtek
@…

Firma pomaga, by nie mieć wywalone i nie uchodzić za nieogara? Rozchodzi się o to, ile czasu i uwagi poświęcają osobie, którą dopiero zatrudnili i czy prócz stawki godzinowej, są dodatkowe pieniądze, pod postacią premii choćby?

@Wojtek

Oprócz stawki godzinowej masz także premie uznaniową co miesiąc. Żeby jej nie dostać trzeba się postarać. Tyle ile potrzeba będzie o ile masz jakaś wiedzę, nie wiem na jakie stanowisko chcesz aplikować ale na montażu zawsze ktoś Ci pomoże o ile będziesz chciał pracować i się czegoś nauczyć.

BidaNieZarobki

1 umowa na 3 miesiące 2 na 12 miesięcy 3 na 21 miesięcy obecnie

Hania
@…

A to ciekawe z ta premią. A kto ją przyznaje, w sensie, kto uznaje kto dostaje premię i jakiej wysokości? I czy jak ktoś jej jednak nie dostanie to jest jakaś opcja odwołania się do HR czy szefa firmy, aby zakwestionować decyzję niedostania premii?

@Hania

Popuś2000
@Kandydat

Skoro byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej. To mógłbyś mi powiedzieć w jakiej formie był test z Angielskiego i jakie pytania były. Z góry dzięki.

Profesor
@Kandydat

Bierz w ciemno 20 zł ,mechanicy w tej firmie pracują 15 lat i mają 20zl a nieliczni ale są tacy nawet mniej

kandydat...2
@Kandydat

A ile zarabia Koordynator d/s ogólnych? Podobno to górna półka.

Fryga

To super kierownik BYŁ

Maja
@Fryga

był ale już nie jest? to kto obecnie kieruje? i ogólnie to skąd ludzie biorą takie info tutaj kto studiował a kto nie? pracownicy tak gadają na siebie wzajemnie?

@Maja

Kwejk

Siema, Wie ktoś jak wygląda rekrutacja na stanowisko młodszy inzynier systemów? Trzeba wykonać jakiś test?

Małgorzata

A mnie interesuje trwająca rekrutację na pozycję Młodszy Projektant Systemów. Czy podczas rekrutacji kandydat dostaje jakieś zadanie rekrutacyjne? Bo wymagają np. kreatywności, dokładności. To sprawdzają takie umiejętności miękkie np. testem czy zadaniem?

Krzysztof
@Małgorzata

Była moze Pani ma tej rozmowie kwalifikacyjnej?

X

Chciałem zapytać po wielu latach od mojego odejścia czy nadal przy braku pracy na florze obowiązuje zasada udawaj że coś robisz jak patrzą "kierowniki" albo zakontraktowani "podpyerdalcze"?

@X

I za czasów twojej pracy dało się tak przepracować dniówkę bez problemu? ;p nigdy nikt nie zauważył?

X
@Monika

@Monika A teraz jest inaczej? Naprawdę? Zawsze jest co robić? Zawsze są części just on time jak w automotive? "Heloł" ... tu ziemia :)

AAA

Obecnie z tego co widzę większość dostaję umowę o prace na okres 3 miesięcy na start.

Artur
@AAA

To dobrze że nie dają zlecenia. Wiesz jaka jest stawka na początek? Można dobrze zarobić? Napisz czy warto myśleć tu o robocie?

Zrobiony w balona
@Artur

Pracowałem tam tylko 3 miesiące na rozmowie o pracę byłem ściągany 3 razy jeździłem tam jak glupi pani z HR jedna wielka oszustka kłamie jak z nut na jednej z rozmow podałem stawkę brutto jaka chciałbym dostać pani powiedziała mi że pogada z kierownikiem i da mi odpowiedź na drugi dzień po rozmowie zadzwoniła i powiedziała że kierownik przystał na moją propozycję i z premia to wyjdzie mi jeszcze więcej myślę super jedna zmiana spoko zarobki jednak po odejściu z poprzedniego zakładu pojechałem podpisać umowę a tu okazuje się że mam na umowie o 8 zł mniej jak mi obiecała jak powiedziałem że tu coś jest nie tak to zaczęła mi ściemniać że będę brał premie od 20 nawet do 30 % co jest kapletna bzdura bo nawet z tą premia mi nie wychodziło tyle podstawy brutto co obiecano jednym słowem ten zakład to kpina co tam się dzieje układy układziki jednych ganiają do roboty a inni co mają znajomości siedzą przez pół zmiany gadają piją kawę SZCZERZE ODRADZAM PRACE W TYM ZAKLADZIE LEPIEJ ZAMIATAC ULICE

@Zrobiony w balona

Serio? Sporo różniła sie kwota tej premii od tej obiecanej? :/ I ta umowa na 3 miesiące to zlecenie?

v
@Zrobiony w balona

v

Maja
@v

Co ta reakcja ma tak właściwe oznaczać?

Cypis

Pracuję na montażu od paru ładnych lat i zupełnie nic się nie zmieniło. Wszystko co można przeczytać w komentarzach poniżej wciąż ma swoje odzwierciedlenie w tym molochu. Firma produkuje stare klamoty od 30 lat z kosmetycznymi zmianami. Wszelkie innowacje to jest bubel, który wciska się na (usunięte przez administratora) klientom lub ląduje w koszu. Nierzadko dziesiątki a i setki tys zł tygodniowo lądują w kontenerze na złom z czyjegoś "widzi mi się" a na podwyżki oczywiście nie ma. Firmą rządzi hr, prezes to tylko długopis. Zarabiają tylko swoi. Jesteś synem, szwagrem, zięciem, kolegą to masz dobrą stawkę i latasz w delegacje. Jesteś niczyj to dymasz za miskę ryżu i jesteś numerem na liście do zwolnienia w każdej chwili jak to ma miejsce od roku. Firemki podwykonawcze też mają się w najlepsze, np. ludzie od pakowania maszyn bo ich szef jest "czyjś" 55zł/h od robola, tłuką nadgodziny w których jedzą śniadania przez 2 godziny 6-8, oglądają "koziołka matołka" i nawet się z tym nie kryją, tylko słychać na hali "beeeeee". Firma zwolniła kilku ogarniętych chłopaków bo oszczędności szukali a teraz szukają nowych bo zwolnieni zlali ją ciepłym moczem. Aktualnie szukają mechaników i elektryków. Jeśli czytasz to i planujesz tam wysłać cv to nie licz na więcej jak 18-20zł/brutto przez najbliższe 3 lata. Fachowcy na montażu z 25letnim stażem do niedawna mieli 16-18,5zł/h brutto !!! Co jest kpiną na taki zakład. Dopiero przy próbie odejścia jednego z nich, podnieśli wszystkim na 22zł/brutto. Na plakatach wielkie innowacje a to jest (usunięte przez administratora) metr mułu i wodorosty. Przez rok obserwujesz jak to wszystko działa a potem już rzygasz tym i masz ochotę tam nie wracać. Praca nie jest ciężka, nie przemęczysz się ale i nie zarobisz, najwyżej trochę mięsem porzucasz bo większość to ludzie jeszcze zatrzymani w głębokiej komunie, bałwany po podstawówce, konfidenci i donosiciele. Jako stary dziad prędzej dogaduję się z młodymi niż starymi, ale z większością się nawet nie witam. Ludzi sympatycznych, z którymi można pogadać o wszystkim i o niczym na palcach jednej dłoni mogę policzyć.To jest Radom, to jest Polska.

Feluś
@Cypis

Jak ja się z tym zgadzam... prosto w sedno ????

SzP
@Cypis

Jak pięknie i jak prawdziwie napisane. Zawodowo lata spędzone w ITM to czas stracony chyba że ktoś lubi robić karierę na plecach innych. Dla ludzi poważnie myślących o swojej przyszłości nie polecam.

jacyś

szara rzeczywistość

Artur
@jacyś

I co? Nic się nie zmieniło? Nadal stawka tak niska? A wiesz może czy jest szansa na wypracowanie premii żeby podnieść tą wypłatę?

Znajomy

Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę fakt, iż zbliża się końcówka roku, postanowiłem dodać podsumowującą opinię na temat ITM Poland. To był trudny rok szczególnie ze względu na sytuację epidemiologiczną, co stało się głównym pretekstem do tego, żeby ciąć koszty i nie podnosić stawek nawet o tzw. inflacyjne. Wbrew ogólnoświatowym trendom pracy nie brakowało, ale według jednego z kierowników nigdy nie było dobrego czasu na urlop i odpoczynek, natomiast nie przełożyło się to na zarobki. Brak płatnych nadgodzin oraz praca w soboty w zamian za odbiór dnia wolnego sprawiają, że pracując w siedzibie firmy w Polsce, mało kto jest w stanie godziwie żyć. Praca w delegacji wiąże się z dodatkowymi profitami, ale nie zawsze zdobytymi uczciwie. Ci, co jeżdżą za granicę wiedzą jak oszukiwać na taksówkach, posiłkach w hotelu, rachunkach za pranie itp. Wszystko tylko po to, żeby nie wydać przysługującej diety. Warto tu wspomnieć również o wożeniu ziemniaków i konserw z polski oraz sadzeniu cebuli pod hotelem. Wszystko, tylko po to, żeby oszczędzić. Wracając do pracy na miejscu, ITM to bogata firma tylko jej pracownicy są biedni. Inaczej sprawa się ma z "plecakami", którzy pozakładali swoje firmy i świadczą usługi dla ITM- dla nich to Eldorado. Ostatnimi czasy, ich pracownicy, też mają się lepiej niż przeciętny pracownik ITM. Płatne nadgodziny, płatne soboty i wyższe stawki za zamiatanie i wbijanie gwoździ niż za pracę stricte inżynierską, wykonywaną przez zatrudnionych w ITM. W ciągu ostatnich lat potworzyło się też dość sporo nowych stanowisk, gdzie siedzą "profesorzy" i inni pseudointelektualiści od pisania instrukcji i tworzenia abstrakcyjnych teorii, o których nie słyszał jeszcze nasz świat. Dla nich mailowy ping-pong jest na porządku dziennym. Często nie robią nic poza tym, że piszą do momentu, aż przerzucą odpowiedzialność i wykonanie zadania na kogoś innego. To był kolejny rok, który pokazał, że nie warto się starać i dawać z siebie więcej niż trzeba, bo tak naprawdę nikt tego nie doceni. Każdy pracownik, który wywiązuje się należycie z powierzonych zadań, dostaje jeszcze więcej pracy w tym samym czasie za te same pieniądze. Jeżeli chodzi o plusy pracy w ITM, to jest to na pewno: wypłata na czas, dobre warunki socjalne (dotowane posiłki na stołówce oraz kawa i herbata, wyjazdy integracyjne, pakiet medyczny), nie ma problemu z odzieżą ochronną, dobra dostępność narzędzi do pracy.

jacyś
@Znajomy

sama prawda

Do dyrektorów ....

Czy Wy naprawdę tak bardzo macie w ... atmosferę świadomie prowokowaną przez niektórych waszych kierowników? Może warto ruszyć "cztery litery" i zapytać o opinię pracowników na florze. Kierownicy nigdy wam nie przekażą prawdy.

Aaa

Witam wszystkich bardzo proszę o opinie pracy na dziale e papierosa czy jest ciężko czy praca jest stojąca siedząca I tak ogólnie jaka atmosfera

Bbb
@Aaa

W ITM Poland nie ma działu z e papierosami.

@Aaa

Na jakie stanowisko wysyłałeś zgłoszenie?

Artur R.

Po kilku latach ma się dość, chyba najwyższy czas zmienić pracę.

Jacek L.

Porażka na całej linii... Szkoda słów.

Popuś2000

Witam. Ja piszę do obecnych oraz byłych pracowników International tobacco machinery. Ponieważ w przyszłym tygodniu będę mieć rozmowę rekrutacyjną w tej firmie na stanowisko mechanik maszyn. I chciałbym się dowiedzieć w jakiej formie wygląda test z Angielskiego na rozmowie o prace na to stanowisko w tej firmie i jakie są pytania zadawane na rozmowie o pracę na to stanowisko. Z góry dziękuję.

Profesor
@Popuś2000

Nie szukaj w tej firmie pracy

Joanna
@Profesor

Cześć, czy możesz wyjaśnić swój komentarz? Dlaczego odpowiadasz autorowi wpisu by nie szukał w tej firmie pracy? Warto by było dodać jakieś wyjaśnienie bo na tę chwilę nie można nawet wywnioskować jakie są Twoje zastrzeżenia co do pracy w International Tobacco Machinery Poland.

Zostaw merytoryczną opinię o International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 167 ocen.
  • Andrzeja Stanikowskiego 2
    26-600 Radom

International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.