HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Opinie o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

NFZ na liniach

Proponuje wywiesić nowy plakat z maksymą "Nie ma sprawiedliwości - liczą sie oszczędności!"

trambo lambo
@NFZ na liniach

ja proponuję hasło ;w mando jest sprawiedliwie i równo wszyscy po równo dostaniecie gó,,no

szczesliwy bo byly :-)

Widze ze w wariatkowie benny hill show trwa w najlepsze :-) :-) a sytacja sie poprawia na bardziej komiczna :-) :-)

@szczesliwy bo byly :-)

Składam wypowiedzenie nie ma na co czekać,jak sie przyjmowalem byly obiecanki cacani a to socjal a to zarobki duże a ja za miesiac 2 tys.masakra Iwona zmień COŚ i nie obiecuj nowym z którymi rozmawiasz "gruszki na wierzbie" bo i tak odejdą

AA
@szczesliwy bo byly :-)

Ja też jak to wszystko czytam to włos się jeży......szkoda tylko ludzi z którymi pracowałem.Na szczęście też myślą o odejściu z tej beznadziejnej firmy dla której pracownicy na hali nic nie znaczą.Wlasciciele muszą mieć zyski milionowe i to się tylko liczy.Niestety Niestety nic się nie zmieni .....będzie tylko gorzej

...

ja się nie nogę doczekać kiedy Iwonę wyrzucą

Pumpernikiel

A może zrobimy zbiórkę i pójdziemy pogadać z prezesem sami pomijając Iwone?I powiemy co się dzieje.Bo ja mam wrażenie że pracujemy nie dla tej Korei co trzeba.

Pracownik Produkcji

Poniżająca rekrutacja, brak szacunku ze strony(usunięte przez administratora) Rozumiem, że czas Panią goni, że ma Pani dość uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym, to może lepiej ominąć ten element rozmowy kwalifikacyjnej? Rozumiem, że nie aplikuje na stanowisko asystenta zarządu, co nie znaczy, ze pracownik produkcji jest gorszym kandydatem i człowiekiem. Każda rozmowa wymaga z obu stron szacunku, kultury i choć minimum zainteresowania ze strony potencjonalnego pracodawcy. Czego tu ewidentnie zabrakło ze strony (usunięte przez administratora) Moja opinia absolutnie nie wynika z faktu, ze nie dostałam pracy jest czysto merytoryczna. Jeśli tego nie ma już na wstępie, to czy taki pracodawca nie będzie szanował swojego podwładnego?

Pytania protekcjonalne.

Eryk

Pracownicy z Ukrainy z chęcią będą pracować po 12 godzin i nie będą narzekać bo po to przyjechali do Polski żeby zarabiać i nie marnować czasu.

hehe
@Eryk

O tak na pewno ! to się jeszcze okaże jak chętnie będą pracować .A ilu się zgodziło ?

bhp
@Eryk

Ale ile tak pociągną? Wy i tak nie macie szans z waszym myśleniem w tej firmie. Żadne wykazywanie się inteligencją i sprytem nic nie pomoże bo wasi przełożeni i tak pilnują własnego stołka. FAŁSZ I LIZUSOSTWO PO PROSTU DNOOOOOOOOOOOOOOOO.

Lipa
@Eryk

Weź pod uwagę że Ukrainiec też jest człowiekiem i też chciałby odpocząć. Co on tu zarobi z 1700 zł to będzie max. Wyślij kasę do domu utrzymaj się w Pl a no i też chciał by odłożyć. Także wcale się im nie dziwie ze nie chcieli tej roboty

A.jak jest na maszyningu

....

Iwona. Tego że zabrałaś nam premie inż nie zapomną ci...

Inż

Iwona, napisz ile kosztują nas treningi z trenerem co na wigili zaniemógl w kublu. Ile kosztują nas aut i dodatki na paliwo managerów. Ile bierze pan plant manager który się nadaje na czopa najwyżej. Ile nas kosztują konsultacje hpsa. Napisz jak się nie boisz. A na pocieszenie zrób turniej w cymbergaja...

Pokojowy

Smutno mi. Jak powiedział(usunięte przez administratora)'nic nie będzie'. Smutno, że wszyscy wrzucani jesteśmy do tego samego worka. Czuje się oszukany, bo ja zaufałem Mando jak się przyjmowałem, a teraz Mando widzi we mnie nieroba, że działam z premedytacją na niekorzyść firmy. Szkoda, że tak się stało.

Optymista
@Pokojowy

A mi tam wesoło,płakać nie będę co to na Mando świat się kończy?Nie tu to gdzie indziej,prawie wszędzie zarobić można więcej,to po co ten dramatyzm i nostalgia.Tęsknić za halą produkcyjną nie będę bo to ostatnie miejsce na ziemi po cmentarzu które mi się podoba.

Ojciec

"Szukamy oszczędności w firmie" dlatego zabieramy wam wszystkie premie i socjale... Mówi to p. Dyrektor, która jeździ betą za trzysta baniek :)

@Ojciec

Tak to prawda bryka super!!! Już szukają aby nam premie zabrać

@Ojciec

Ustawodawca nie przewidział takiego wyboru w przypadku pracodawców zatrudniających 20 i więcej pracowników. Zgodnie jednak z art. 4 ustawy układ zbiorowy lub regulamin wynagradzania może dowolnie kształtować wysokość odpisu na fundusz lub stanowić o jego nietworzeniu. Innymi słowy świadczenie socjalne tego rodzaju nie jest obligatoryjne (wyjątkiem są pracodawcy zaliczający się do tzw. sfery budżetowej, którzy muszą utworzyć fundusz bez względu na liczbę zatrudnionych). Jeżeli pracowników nie obejmuje układ zbiorowy pracy, zmiany dotyczące wysokości odpisu na ZFŚS lub nietworzenia funduszu wprowadza się w drodze aneksu do regulaminu wynagradzania. Zmiany takie pracodawca ustala z zakładową organizacją związkową lub, jeżeli nie ma związków zawodowych, z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów (art. 8 ust. 2 w związku z art. 4 ustawy). Ogłoszenie pracownikom treści aneksu następuje w sposób przyjęty u pracodawcy. Przykładowo może to nastąpić poprzez przekazanie go bezpośrednio każdemu pracownikowi za potwierdzeniem odbioru, wywieszenie na tablicy ogłoszeń itp. Procedury wyłaniania reprezentanta interesów pracowników nie są określone ustawie o ZFŚS, ale w piśmiennictwie przyjmuje się, że powinien on być wybrany przez całą załogę zakładu pracy, na zasadzie dobrowolności. Postanowienia regulaminu wynagradzania w zakresie funduszu socjalnego nie mogą wejść w życie bez uzgodnienia z przedstawicielem pracowników. Ustalenie ich wbrew stanowisku reprezentanta zatrudnionych powoduje, że zmiany nie wywołują żadnego skutku prawnego. Aneks nie wejdzie w życie mimo podania go do wiadomości pracowników. Poczytajcie wszyscy pracownicy Mando

E

Operatorom zabierają socjal. Inż zabierają premier socjal i nadgodziny. Ile można kłamać pani dyrektor? Zróbmy ankietę to sie hr zesra.

McHammer
@E

Strzał w kolanko i tyle :)

Mandowiec

Witam to jest nowy zakład, zakład który się rozwija a dzieją się takie rzeczy jak by miał za moment poprostu upaść jeszcze rok temu jak był stary prezes byłem dumny ze tu pracuje teraz jest mi wstyd że jestesmi tak traktowani zabrany socjal, zmuszanie do pracy nadgodziny i w soboty zabrane premie nastrój w firmie sięga dna. Ale to wszystko drogi zarządzie zwróci się w waszym kierunku my sobie poradzimy lawina zwolnień rusza pozdrawiam wszystkich

Zaintwresowany

Kiedy będą pity ?

Niecierpliwy/wa
@Zaintwresowany

Pity juz w poniedziałek A ktoś wie czy COŚ dostaniemy na święta wielkanocne od Mando

cierpliwy/wa
@Niecierpliwy/wa

dostaniemy... po premii

Święta
@Niecierpliwy/wa

Kiedy będzie informacja dotycząca bonów na święta?

Marna nadzieja
@Święta

Wydaje mi się że o bonach można pomarzyć.... Wydaje mi się że HR ma wstrzymany dla nas socjal.. Świeta tuż tuż a to ani info na temat bonów ani żadnych zaświadczeń o przychodach nie żądają...

Olo
@Marna nadzieja

Jeszcze nigdy w żadnym zakładzie nie zdażyło się że nie było pieniędzy na święta, nawet w tych najgorszych na strefie.

@Marna nadzieja

Socjal jest nasz i nikt nawet HR nie może nam go zabrać

Poszukiwacze pracy
@Marna nadzieja

Fundusz wstrzymany czy zlikwidowany nazwijcie to jak chcecie nie ma i nie będzie bonow a teraz jeszcze nakazy pracy to pokazuje jak zakład jest głęboko w

zawiedziony

W dniu dzisiejszym zostały zabrane wszystkie dodatki inżynierom ( socjal, nadgodziny oraz premie kwartalne). W poniedziałek zostanie ogłoszone że operatorzy mają zabrany socjal. Powód oszczędności. Szkoda gadać. Może więcej szkoleń z trenem, dlaczego nie zostały zabrane auta służbowe i 1000zl na dojazd menagerów?? tak zwyczajnie po ludzku KUR wa MAĆ

Mogą

Jesteś nie doinformowany zakład może wstrzymać wypłatę z funduszu i to kiedy tylko chce

Co to jest Fundusz socjalny? Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to środki finansowe gromadzone przez pracodawcę na osobnym rachunku bankowym w celu wykorzystania ich na wsparcie socjalne uprawnionych do tego pracowników. Fundusz Socjalny jest obowiązkowy dla wszystkich pracodawców z jednostek budżetowych i samorządowych (bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników) oraz pozostałych, którzy na dzień 1 stycznia danego roku zatrudniają min. 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Środki finansowe pochodzą z odpisów, których wysokość jest ściśle określona. Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-co-to-jest-zakladowy-fundusz-swiadczen-socjalnych

Bla

W marcu przyjezdza pan (usunięte przez administratora)czyli glowny prezes to możecie sie popisać atmosferą i sukcesami firmy ????

Pudelek

Eurest mógłby do bułek dołożyć pomidora a nie tylko ogórek zielony i mielonka.Jeszcze niedawno tak było.Za chwilę to będzie chyba sama sałata w bułkach. Najwyższa pora na zmiany myślę że pracownicy chcieliby żeby gotowało dla nas Dworzysko.

pumpernikiel

A moze by tak sie zebrac i zrobic strajk wloski.Wtedy moze prezes sie zainteresuje.Co jest nie tak bo akcja typu wczorejsza na maszyningu straszenie i terror przeprowadzona przez Iwone.Pewnie nawet nie dotarla do prezesa .Przypuszczalnie robi to wszystko sama.A prezesowi caly czas sie wydaje ze wszyscy jestwsmy zachwyceni z tych zarobkow i jestesmy zadowoleni z ciaglego podnoszenia normy a stawki nie .

Pumpernikiel

Mando udaje ze placi ja udaje ze robie proste.A moze bysmy sie tak wszyscy zebrali i zrobili strajk Wloski.Moze zaczna nas brac na powaznie .wszystkich na raz nie moga zwolnic:)

Zamarznięta

Dziś na nocce było tak zimno na hali że do teraz nie mogę się zagrzac . To nie są warunki do pracy.

Kraina Lodu !
@Zamarznięta

I co ? kogo to ochodzi , że nam d..y marzną , chyba z 10 stopni na hali ręce nogi zamarznięte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oszczędności ! ale nie kosztem naszego zdrowia ! oddacie za lekarstwa ? Ludzie co to za warunki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zimno
@Zamarznięta

15 stopni trzeci dzień ? Serio ? A kierownictwo siedzi w ciepłych biurach ? Oszczędzacie na naszym zdrowiu ? Myślicie ze w jakimś innym zakładzie pracy na hali jest tez taka temperatura ?

@Zamarznięta

Chore to jest chore co sie dzieje.13 stopni terometr wskazuje teraz.

ZimaZimaZła
@Zamarznięta

Ktos mowił że Ponoć rzekomo Pani Iwona twierdzi że jest to odpowiednia temperatura do pracy .

@Zamarznięta

Później pretensje do pracowników ze chodzą na l4 nie ma się co dziwić jak takie warunki pracy

Niecierpliwy/wa
@Zamarznięta

Kochani oszczędności !!!!! Już powinien przy takich ttemperaturach byc posiłek ciepły podany takie są przepisy

@Kraina Lodu !

Co powinien zapewnić pracownikom pracodawca w zimie? Zgodnie z przepisami, temperatura w miejscu pracy powinna odpowiadać wykonywanym obowiązkom, nie może być jednak niższa 14 °C - chyba, że technologiczny charakter pracy na to nie pozwala, jak na przykład w przypadku pracy w chłodni. W pomieszczeniach biurowych i takich, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, temperatura nie może być niższa niż 18 °C. Z kolei w służbowych szatniach, łazienkach i innych pomieszczeniach gospodarczych temperatura nie może spaść poniżej 24 °C.

trambolambo

ruda pomyśl o pracy czasem bo ty w każdej chwili w każdym czasie myślisz tylko o ku...sie liderów

Bongo
@trambolambo

A która ruda bo kilka ich jest

Bueno

Proszę o zwolnienie starej blondyny z QC. W Mando już i tak jest dość nierobów

Pełna nadziei

Hej słyszałam że ma być zmieniona firma na stołówce ??czy ktoś cos wie ? Mam nadzieję że będzie lepsza od Euresta bo mam już dość bóli brzucha po ich pożal.sie Boże obiadkach !

@Pełna nadziei

Mamy nadzieję ,że obsługa również się zmieni ...

@pracownik

jeszcze będziecie wspominać z utęsknieniem eurest i obsługę. nie podoba się? przynoście własne jedzenie i po problemie

Amis
@zadowolony i nie chce zmian

Kiedy ktoś ma możliwość zjedzenia ciepłego posiłku z karty, którą otrzymuje od pracodawcy to dlaczego ma z tego przywileju nie skorzystać ? I chyba pracownik ma prawo zjeść świeże i smaczne jedzenie za ... hmm... rozsądne pieniądze.

@zadowolony i nie chce zmian

Raczej nikt nie będzie tęsknił za tą firmą ani za poprzednimi...Przykro to stwierdzić ale Eurest to chyba najgorsza firma jaka tu była.Mi najbardziej smakowało w poprzedniej firmie.Moze nie było idealnie ale jedzenie mi smakowało,często brałam je do domu dla rodziny.I często też kupuje również u nich na Manchatanie.

@zadowolony i nie chce zmian

A po drugie nie po to dostaję dofinansowanie do posiłków pracowniczych żeby jeszcze obiady z domu nosić.

@Pełna nadziei

a zastanawialas sie kiedys ze firma ma okreslona pule pieniedzy za ktore musi kupic produkty i cos z nich zrobic? zapewne jesli dziewczyny z eurestu gotowałyby tak jak 'u mamy' to pewnie za obiad zaplacilibysmy nie 8 a 58 zlotych. nie porownujcie stolowki pracowniczej z restauracjami/domowym jedzeniem bo to nie ma sensu... przyjdzie nowa firma i co?!? przez moment bedzie moze dobrze po czym koszty przerosną chęci i bedzie to samo o ile nie gorzej

@zadowolony i nie chce zmian

Moze i maja określoną pulę ale to nie znaczy że maja robić byle co!!!Ile teraz kosztuje kg schabu? Karczku? Ziemniaki ?itp...grosze wiec lepiej zrobić schabowego z 0,5cm kawałka mięsa który po opanierowaniu bedzie ważył 200 gr??żenada to już swinie jedzą lepiej

@Pełna nadziei

wspomne jeszcze - poczytaj o zasadach narzuconych na takie firmy zywieniowe. poza tym z centrali pewnie tez maja wytyczne jak ma byc to zrobione i z czego. a z tym, ze 'swinie jedza lepiej' - coz, ugotuj mi obiad za 8zl, odejmij od tych 8 zl prad, robocizne i inne koszta i zobaczymy jak zjem...bez komentarza. Tak czy inaczej- przyjdzie 'dworzysko', popisza sie przez pare tygodni i naprawde nie bedzie lepiej

@zadowolony i nie chce zmian

Z chęcią Ci ugotuje ten obiad za 8zl i gwarantuje że będziesz zadowolony.Pracowalam w kilku takich firmach i wiem co piszę więc nie mów mi że sie nie da bo się da ! Pracowałam na stołówce w Mando dawno temu wiem ile co kosztuje i z jakimi kosztami się tu liczymy więc wybacz ale ja mam swoje zdanie.Pozdrawiam.

Gotuj
@zadowolony i nie chce zmian

Stołówki w mando nie płacą za prąd wodę tzn media. Sprzęt tez jest wynajęty z mando. Także ich obowiązuje tylko koszt produktów oraz koszt obslugi. Weźmy pod lupę korytko. Za wszystko płacą maja smacznie i tanio.

@Gotuj

to może od razu porównajmy np. restaurację w Sheratonie albo wezwijmy Gesslerową.. nie wiem dlaczego uparcie porównujecie stołówkę pracowniczą z NARZUCONĄ odgórnie ilością pieniędzy/produktów na pracownika z barami,restauracjami itp. Zdania nie zmienię- po zmianie lepiej nie będzie

Zostaw merytoryczną opinię o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 350, z czego 67 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 177 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.