HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Opinie o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Inż

Iwona jako inżynier procesu, przedstawiciel produkcji czyli tego z czego ta firma SIE UTRZYMUJE mam kilka pytań. Dlaczego zabiera się Operatorów na szkolenie z pseudo trenerem gdzie brak jest tak rąk do pracy. Jakie są jego koszty, uważam że w dobie kryzysu mamy prawo wiedzieć. Czy turniej w ping ponga jest tak ważny by po 15 nikogo nie było w hr, zresztą widać po liście uczestników kto ma czas w CZASIE PRACY na takie głupoty. Dlaczego ciągle pseudo QC oraz BHP zrzuca na nas swoją obowiązki. Czy ty naprawdę myślisz że wystarczy postawić operatora i on po 5 minutach będzie umiał wszystko. Byle tak dalej. Ps już niedługo same będziecie robić na hali...

Dudeł
@Inż

Brawo Andrzej!

Dzidziuś
@Inż

Wszyscy są pseudo tylko Ty jesteś cacy.Pora wyrosnąć z krótkich spodenek.

Mariusz

Szukam znajomego który pracuje lub pracował w Mando czy ktoś mi pomoże? Czy ktoś go zna ?( Łukasz Nowak )??Nasz wspólny znajomy powiedział że pracuje w Mando.

bhp
@Mariusz

Łukasz to katastrofa, za duże ma ego. Super koleś po za pracą, ale jak jest na terenie zakładu staje się fałszywy. PRZYKRO MI TO PISAĆ ALE CHOLERA GO LUBIĘ. ZOSTAŁEM WYCHOWANY NA PRAWDZIE.

@bhp

Fałszywy??Nie sądzę.Mysle że nie chodzi nam o tego samego kolesia.

smarkacz
@bhp

Piotruś to Ty? Nieładnie ferment rozsiewać.

@bhp

No i co z tym kolesiem Łukaszem?Pracuje czy nie pracuje?Nadal nie otrzymałem odpowiedzi konkretnej.

Teterte
@Mariusz

Nie pracuje jużdlugo

@Teterte

O kurcze to znaczy jak długo??ma ktoś z nim jakiś kontakt? Zaznaczę że bardzo mi zależy.Wiem że ma fb ale ma zablokowane wiadomości i za cholerę nie mam jak napisać.Licze na Waszą pomoc

Janusz

witam ile w mando można zarobić netto bez zadnych dodatków jako operator wózka widłowego na magazynie?

Złoty Tajs

Mando Quo Vadis? Chciałoby się rzec oraz Ora et labora.

MrówkiMamWOczach Tajs
@Złoty Tajs

Dziękuję za lajki. Buziaczki i miłego planu. Yyy tzn dnia :). Każdy z nas jest tylko czystą energią, która powoli wygasa. Aby spowolnić ten proces wygasania bądźmy dla siebie mili. Jak w reklamie czekolady milki jak głosił slogan: "bądźmy delikatni".

Pracownik Produkcji

Poniżająca rekrutacja, brak szacunku ze strony(usunięte przez administratora) Rozumiem, że czas Panią goni, że ma Pani dość uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym, to może lepiej ominąć ten element rozmowy kwalifikacyjnej? Rozumiem, że nie aplikuje na stanowisko asystenta zarządu, co nie znaczy, ze pracownik produkcji jest gorszym kandydatem i człowiekiem. Każda rozmowa wymaga z obu stron szacunku, kultury i choć minimum zainteresowania ze strony potencjonalnego pracodawcy. Czego tu ewidentnie zabrakło ze strony (usunięte przez administratora) Moja opinia absolutnie nie wynika z faktu, ze nie dostałam pracy jest czysto merytoryczna. Jeśli tego nie ma już na wstępie, to czy taki pracodawca nie będzie szanował swojego podwładnego?

Pytania protekcjonalne.

Jak chcesz tak masz

Kraina muszelek przede wszystkim powinnaś / powinieneś zainwestować po najbliższej wypłacie , w słownik poprawniej polszczyzny . Pozdrawiam :)

Kraina muszelek...
@Jak chcesz tak masz

No niestety z tej wypłaty mnie nie stać.

Tak
@Jak chcesz tak masz

Dokładnie i jeszcze słownik ortograficzny również by się przydał. Ale tak to jest jak się przyjmuje ludzi z podstawowym wykształceniem to nie ma się co dziwić.

Niecierpliwy/wa
@Jak chcesz tak masz

Nie widzę problemu może kupisz nam słownik

Polka
@Jak chcesz tak masz

Nie poprawniej tylko poprawnej . Najpierw sama zapoznaj się ze słownikiem i dopiero zwracaj komuś uwagę.

Przyszła mama

A co najlepsze - kobiety które zajdą w ciążę - premia nie przysługuje.. Tak samo jest z panami którzy zostaną tatusiami i będą mogli iść na urlop ojcowski który sie im prawnie należy. 10 dni i więcej - premia nie przysługuje. Ciekawe co na to PIP.

Msg2
@Przyszła mama

Przy okazji może warto zgłosić rażące zaniedbania co do BHP. Praca kobiet przy pchaniu wózków ponad normy bhp, często podad trzy krotnie wyższe dochodzące nawet do 500kg.

Awsd
@Przyszła mama

Proszę Sznowej Pani przy ciąży jest wystawiane L4 czyli to jest logiczne że na wypłatę dostaje się chyba 85% z podstawy a po 3 miesiącu L4 pieniądze wypłaca ZUS. Chyba że chce się dostać 100% to było trzeba powiedziedziec że to wypadek przy pracy. Ale trzeba się przyjebać nie wiedząc nawet skąd dostaje się KASĘ. A co do urlopu ojcowiskoego to wypłata jest wyliczana z ostatniego miesiąca

Anonimos
@Awsd

I tu się mylisz. Przez pierwsze 33 dni niezdolności do pracy przysługuje nam wynagrodzenie chorobowe, które wypłaca pracodawca. Jego wysokość wynosi 100%, gdy powodem wydania zwolnienia lekarskiego jest ciąża. Zasiłek chorobowy otrzymujemy od 34 dnia niezdolności do pracy. Świadczenie wypłacane jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Pracownice w ciąży mogą pobierać je przez 270 dni kalendarzowych. Kobiety, które przebywają na urlopie bezpłatnym lub wychowawczym, nie mają prawa do zasiłku. Wysokość zasiłku stanowi 100% podstawy wymiaru wynagrodzenia, jeśli niezdolność do pracy przypada na okres ciąży. Tak więc ktoś tu oszukuje

D....a
@Msg2

Praca dla mężczyzn a pracują i przyjmują same kobiety!!!!!!!

@Awsd

Tu się zgodzę jak można dostawać cała premie za to że siedzi się w domu... Byłoby to nie wporzadku w obec pracowników którzy pracują ciężko przez cały miesiąc.

ojojoj pip
@Przyszła mama

To gdzie ten PIP ? Bo już kilka razy się tu ten skrót przewija ale jakoś go nie widzę !!!!!!!!!

Zenek
@Przyszła mama

Nie pracujesz nie ma premii,proste.

Lila
@Przyszła mama

Pamiętajcie ze premia ma charakter uznaniowy ! Pracodawca może jej nie przyznać bo słońce za słabo swieci albo śnieg pada i tyle. Jeśli Cię nie ma w pracy a premia jest min za frekwencję to dlaczego oczekujesz ze ją otrzymasz ? Premia nie jest częścią wysokości wynagrodzenia zasadniczego ! PiP nic z tym nie zrobi. Walczcie o wyższa stawkę zasadnicza a nie cieszcie się z większej premii, bo jest ona po to aby łatwiej jej nie dostać ! Nadmieniam iż nie pracuje w Mando a w budżetówce , gdzie z kolei premia to zapomniane od lat słowo.

Anka

Jakie są zarobki na produkcji i jak wygląda praca?

Ed
@Anka

Takie jak na calej strefie,praca normalna spróbuj nic nie tracisz

@Anka

Zarobki jak na całej strefie nowy pracownik ma stawkę 2150 przez 3 miesiące bez premii i wszystkich dodatków po okresie próbnym dostaje dodatek do dojazdów i dofinansowanie do obiadów oraz premię. Wiec w większości zakładów stawki są podobne.

Bella

Rotacja coraz większa,chętni są ale na chwilę tak jak pan z QC chyba z dzień popracował i podziękował czy oni mu wszystko jedno efekt końcowy taki sam.Zapraszam wszystkich chętnych bo znowu są wolne vakaty i niebawem będą następne więc jak ktoś chce to zapraszam,przyjęcia chyba od ręki bo rąk do pracy brakuje.

Stary pracownik Mando.

Tak Mando chwaliło się że zatrudnia pracowników bez podfirmy i co nagle się stało że 3 miechy przez pod firmę?Rok temu niby takie zadowolenie pracowników z pracy w Mando a na dzień dzisiejszy 40 parę% według H-ru zadowolonych(info na drzwiach stołówki) i niby wszystko jest ok?Niestety jak się płaci pracownikom za harówę na 3 zmiany ok.2 tys zł na rękę to efekty są takie że brakuje rąk do pracy i coraz trudniej znaleźdź frajera za takie pieniądze do pracy.Mando zakład którego nie polecam a wręcz odradzam.

buhaha
@Stary pracownik Mando.

Zapomniałeś dodać , że nie watro się starać za bardzo na ocenę bo każdy jest świadomy jak są przyznawane !!!!!!!!!!!!

kosa
@Stary pracownik Mando.

bez obrazy ale 2 tysiące za fizyczna prace to raczej jalomuzna niż wyplata to nie dziwota ze ludzie odchodzą a za wasza ciezka kase kto inny się bogaci dodam ze nie pracuje w mando i nigdy nie będę

wol
@Stary pracownik Mando.

Jest lepszy sposób na oszczednosci sąsiedzi zza wschodniej granicy oni nie grymaszą tylko pracują

zadowolony

Ja szlifuje ukrainski bede sie integrował ha,ha

Aldona

Ale bedzie chyba nowa kuchnia,na nasze szczescie

The end

Koniec mando, firma zewnętrzna do restrukturyzacji oraz autobus Ukraińców zatrudnionych do pracy, lecimy tylko na zyski dla korei zero rozwoju zero jakości Brawo Iwona. Tylko czekać aż to wszystko upadnie, na szczęście ja już na wypowiedzeniu

Majster klepka
@The end

No i stało się! Grupa Ukraińców zawitała dzisiaj do Mando. Ciekawe jak będzie wyglądała jakość z ukraińskimi pracownikami na pokładzie. Na tonącej łodzi Mando.

automotive_man
@Majster klepka

będzie wyglądało tak jak w każdej innej firmie, u nas (inna firma z branży automotive) ukraińcy niestety nadają się tylko do pakowania wyrobów, ludzie totalnie z przypadku i z łapanki na ukraińskiej prowincji, dosłownie oderwani od pługa czy wykopków ziemniaków trafiają do zakładów gdzie jednak jakaś tam kultura pracy obowiązuje i nagle się okazuje że ukrainiec "wie lepiej" lub ma w (usunięte przez administratora) i tyle w temacie ukraińców. oczywiście trafiają się kumaci ale ich jest średnio z 1 na 20. inną kwestią jest to, że ukraińcy nierzadko nie chcą wykonywać ciężkich prac (a polacy jakoś dają radę), np. na odlewni wytrzymują średnio miesiąc i wolą robić coś lżejszego w innej firmie za identyczne pieniądze (ja im się wcale nie dziwię)

Irek
@automotive_man

No niestety lepiej chyba nie bedzie.

Magda

W poniedziałek składam wypowiedzenie.Jade za granice zarabiać ojro.

Omega

Nowy rok za nami, pierwszy miesiąc za nami. Pożegnaliśmy rok ubiegły, który określony był mianem roku trudnego, roku ciężkiego i pełnego wyrzeczeń i oszczędności. Dla wielu był to koniec kariery w Mando, Ci co mieli odejść odeszli pozostawiając jedynie krzykaczy za sobą. Przed nami klaruje się przyszłość zakładu, zakładu w którym jest jak jest. Na początku chronologicznie zabiorę głos w sprawie człowieka, który został zlinczowany na forum. Któremu za niektóre swoje zachowania może i należało się trochę chłodnych słów, ale zachowanie jakie zostało zaprezentowane na forum, to co było pisane, przy użyciu jakich słów i sam sposób wypowiedzi był poniżej krytyki i pochwalam fakt, że sprawa trafiła w odpowiednie ręce i osoby, które przekroczyły pewną granice zostaną obarczone konsekwencjami swoich czynów co za skutkuje tym, że w przyszłości takie osoby pomyślą dwa razy, zanim coś napiszą. Poinformowanie wszystkich, kto był taki odważny też byłoby czymś ciekawym i dającym do myślenia na przyszłość. Chcącym zarzucić stronnictwo w tej sprawie śpieszę z wyjaśnieniem, że zwracam uwagę tylko na zachowanie mające miejsce na forum i to, czego nie powinno się robić, gdy jesteś święcie przekonany, że jesteś anonimowy i nietykalny... uwierz mi, nie jesteś. Masz problem? Porozmawiaj z człowiekiem otwarcie, a nie plując jadem na forum. Kwestie odejść osób innych działów niż produkcja. Z obserwacji wynika, że nie tylko operatorzy, ale i inżynierowie opuszczają szeregi Mando. To, że ludzi na produkcji brakuje to widać i wszyscy o tym wiemy, ale takie działy jak logistyka, utrzymanie ruchu czy jakość to trochę cięższy problem z racji tego, co dany pracownik musi wiedzieć oraz mieć odpowiednie umiejętności a przeszkolenie nowych jest właśnie coraz trudniejsze z racji braku odpowiedniej ilości ludzi a co za tym idzie, szkolenie nowych nie będzie dokładne i miarodajne co doskonale widać np. w utrzymaniu ruchu gdzie młody chłopak nie wie co dokładnie ma naprawiać. I tu kolejny raz osoby chcące wyrzucić mi jaka to ciężka praca jest na produkcji od razu uspokajam. Wiem, że jest ciężko ale wasze „Reset Return Auto Start” oraz „żaglowanie” detalami i komponentami to nic przy umiejętnościach naprawy linii, gdy ta stoi a Wy chwytacie za telefony, pomiaru oraz kontroli wyrobów niezgodnych, gdy coś sprawia, że wyroby NG mnożą się na waszych oczach czy w momencie, gdy trzeba odpowiednio dobrze i szybko zaopatrzyć linie w potrzebne do produkcji surowce. Może to trochę wygląda jak bym stawiał innych ponad produkcją, ale taka prawda, że zakres obowiązków jest dużo dużo większy oraz odpowiedzialność jaka spoczywa na barkach tych ludzi. Brak ludzi w tych działach jest większym problemem bo ich nie da się w szybki sposób zastąpić naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy, a jeśli już o nich mowa. Pamiętajcie, że nawet jeśli przyjdą co jest bardzo prawdopodobne to obecny stan rzeczy NIE JEST ICH WINĄ. Oni widzą u nas to, co my widzimy w pracy za granicą np. Niemy. Jeśli chodzi o zarobki to to, co zarabiają Niemy to dla nas jest to bardzo dużo, tak samo jest z Ukraińcami czy Serbami, którzy będą pracować tu. To ta sama sytuacja, bo dla nich to, co zarobią u nas to będzie dużo. Złość można jedynie kierować do zarządu za taki obrót sprawy gdzie już nic nie wywalczymy przez to, a nie do ludzi, którzy chcą pracować i zarabiać pieniądze na spokojne życie. Spotkanie z prezesem... Wszyscy zadowoleni? Pewnie nie. Na tym spotkany można było spokojnie rozwiać wiele plotek i domysłów, które sprawiają, że morale pracowników lecą mocno w dół ale my znany tylko dwa konkrety. Pierwszym jest fakt, że ten rok również będzie ciężki i czekają nas dalsze cięcia i oszczędności oraz kilkukrotnie powtarzany fakt, że Iwona jest nam wdzięczna za naszą pracę. Nie podważam autentyczności podziękowań. Czemu było mało konkretów ? HR nie jest głupi i wie, że jakiekolwiek nowe cięcia ogłoszone teraz publicznie pociągły by za sobą kolejne zwolnienia się ludzi. Kwestie nacisku na wzrost dochodów firmy z 0,7/0,8% do aż 2,5% pozostawię do przemyślenia Wam bo każdy może się domyślać co za tym idzie. I jeszcze krótko o wynajętych specjalistach od optymalizacji oraz redukcji kosztów. Teraz każda większa zmiana, utrudnienie/skomplikowanie dotychczasowej pracy lub czynności śmiało mogą podpiąć pod decyzję „ludzi wiedzących lepiej” oraz „dla dobra firmy” i mało jaki ludzki argument powstrzyma wdrążone zmiany. To smutne co dzieje się w tej firmie, zwłaszcza że wiele osób pokładało nadzieje na spokojną pracę w tym zakładzie. Tyle ode mnie. Miłego.

opel
@Omega

Ta omega przechodzi Ci przegląd?

Iwona L

Proszę wstawić się w biurze. Mamy ofertę dla Ciebie

Pan Inżynier
@Omega

Osobiście uważam, że trzeba patrzeć na siebie i swoją przyszłość, iść dalej. próbować, ryzykować, aby osiągnąć jak najwięcej. Tak aby sprawić, żeby twoje życie było lepsze i wygodniejsze. Jeżeli Twoja praca ma się przerodzić w stagnację, przyzwyczajenie i niedosyt to wiesz co robić ..! Jeżeli zakład otwarcie mówi, że jest zła sytuacja, oszczędności, brak ludzi, zaczynają zatrudniać pracowników z Ukrainy, to oceń sam jak rozwija się i rozwinie Twoja przyszłość w firmie.

Dolly
@Iwona L

Hahahaha !!!! A czy ja mogę też się WSTAWIĆ ? :D

Niezły pasztet

Jedyne czego chcemy to normalnej podwyżki. Dziekuje, dobranoc.

Ireneusz

Majsterek z amortyzatorów co on jeszcze robi w MANDO?Przez niego połowa ludzi zwolniła się i druga połowa niebawem odejdzie.Sam składam w poniedziałek wypowiedzenie z klauzulą że przez głupiego mistrza.Mando?Lepiej do Cersanitu!

Lipa
@Ireneusz

Idź idź do Cersanitu będziesz rypał siwatek piątek i niedziela. A mistrzu A. P przyszedł do Mando z Cersanitu czyli licz się z tym że trafisz na A podobnych jemu

Zaintwresowany

Mam takie pytanie. Kiedy będzie w Mando otwierana druga Hala ?Jakie są perspektywy na przyszłoś w tej fabryce?

Jula
@Zaintwresowany

Bardzo dobre

E
@Zaintwresowany

Hahaha. Ty się módl by pierwszej nie zamkneli

Fajny

Pracuję w Mando sześć lat i uważam że to jest naprawdę fajny zakład. Praca nie jest bardzo ciężka, zarobki podobne do innych zakładów na strefie, naprawdę jest ok. Ludzie też są fajni, oczywiście zdarzają się wyjątki, którym coś nie pasuje, są niezadowoleni ale to jest zdecydowana mniejszość. Polecam Mando jako pracodawcę. Pozdrawiam ☺️

LOL

bez komantarza:)

Pracuś
@Fajny

Tak jest, jak Ci wszyscy narzekający mieliby przyjemność pracować w Faurencji, w NSK lub w innym tego typu zakładzie to wydaje mi się że doceniliby to co mamy w Mando. Wystarczy chcieć pracować.... nic więcej.

@Fajny

Nie jest źle, tak naprawdę na dzień dzisiejszy Mando jest najlepszym pracodawcą w Wałbrzychu. W większych miastach napewno zarobki są większe ale jak na nasze lokalne realia to jest dobrze.

Były Cersanit
@Fajny

Zapraszam do Cersanitu brrrrr. szkoda słów tam by zobaczyli co to KOŁCHOZ za czasów STALINA

Rozbawiony

6 lat to chyba tylko tu Iwona pracuje :D

Fajny
@Były Cersanit

Dokładnie tak jest. Doceniajmy to co mamy.

Bajabongo
@Fajny

Chłopie a co tydo tu masz? Zastraszanie,karanie,brak jakich kolwiek perspektywy.

Były Delfiniarz
@Bajabongo

Popracuj w "Delfinarium" to zobaczysz co to jest ciężka szkoła życia

Coooo
@Były Delfiniarz

Cooooo??

Wielorybnik
@Coooo

nie cooo tylko cersanito

Kapitan Zadek

I to nie prawda ze zarobki są arcy słabe,Iwona łamie prawo pracym zwalniając na chorobowym,a na stołówce dostaje się sraczki. Ale pracujemy w Mando i podobno w Ronalu zarabia się lepiej i nawet traktuje się ludzi lepiej, podobno,ale należy pamiętać aby Ronalowskie plusy nie przysłoniły Ronalowskich minusów. Łubu dubu,niech żyje prezes naszego klubu - Skrudż dusigrosz,niech żyje nam !!!. A to śpiewalem ja,ja Kapitan Zadek

Prezentacja podsumowująca absencje na L4(ubiegły rok), pokazała jak bardzo ufacie pracownikom na stanowiskach pracowniczych. Jednocześnie kwestionując polską służbę zdrowia. Szkoda, że nikt nie powie nam ilu rąk do pracy brakuje na każdym dziale. Pozdrawiam :)

Ciekawy
@pracownik

Bardzo mądra uwaga z niecierpliwością czekam na odpowiedź Iwony

@pracownik

Wbrew pozorom nikogo nie brakuje cały czas jest obstawa i od początku tak było. Proszę się nie wypowiadać skoro nie pracujesz w naszej firmie .

Ojej
@pracownik

Nie Strasz ludzi bo pracy jest od groma, nie pracuje ten kto nie chce. Za dwa koła to wszędzie można znaleźć. BEZ STRASZENIA! Już dobie markę wyrobiliście na Wałbrzyskim rynku pracy.

No spoczko
@pracownik

To zapraszam na machining, zobaczysz czy nie brakuje ludzi. Po dwie osoby na line można się zajechać

Zostaw merytoryczną opinię o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 350, z czego 67 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 177 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.