HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Opinie o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Mandolina

W mando jest tak dobrze że na suspension nawet inżyniery na linii stoją jako operatorzy. Ciekawe kiedy im sie znudzi paraca na produkcji.

Szkoda

Dzis zwolnił się z mando jeden z bardziej ogarniętych liderów miał głowę do tego co robił jak mało który lider z machiningu szkoda że firma nie powalczyła aby pozostał powodzenia ci życze zresztą wszyscy wiedzą o kim piszę

Ash Ketchum z Alabastii
@Szkoda

Mówicie o mnie? Ide na pidgeye są koło kontenerów z wiórsami.

Gary Oak z Alabastii
@Ash Ketchum z Alabastii

Tam już nic nie ma kolego. Zapraszam na bitwę ko)ło toolroomu. Dziś o 9.00

Naszczesciebylypracownik

Mando zakład pracy w którym panuje bałagan jak w każdym innym, w którym plota roznosi się z prędkością światła, w którym inżynierowie zarabiający krocie oo uczelniach wyższych przy problemach muszą radzić się utrzymania ruchu po szkołach zawodowych, nie urazajac tych osób bo często to oni odwalaja całą robotę, liderzy którzy plotkuja na temat swoich pracowników często w miejscach publicznych rzucając nazwiskami pozdrawiam szczególnie ABS P. Z największego plotkarza oraz mój ulubiony dział czyli BHP i biuro z którego Panie myślą, że jeśli człowiek może chodzić i na szczęście się poruszać na L4 to jest równoznaczne ze zdolnością do pracy, drogie Panie to nie to samo albo kiedy człowiek stoi przez 5 godzin na wysyłce gdzie obciążenie przekracza dopuszczalne normy gdzie wtedy wasze BHP jest? Albo kiedy na hali jest 13 stopni a wszystkie bramy otwarte, polecam postawić sobie biurko na dworze i poczuć się jak wszyscy pracownicy :)

Weekend majowy

Witam Kiedy będzie informacja względem 1i 3 maja? większość chciałaby coś sobie zaplanować. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Praca
@Weekend majowy

W pracy to juz pewne na machiningu

Pracownik Produkcji

Poniżająca rekrutacja, brak szacunku ze strony(usunięte przez administratora) Rozumiem, że czas Panią goni, że ma Pani dość uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym, to może lepiej ominąć ten element rozmowy kwalifikacyjnej? Rozumiem, że nie aplikuje na stanowisko asystenta zarządu, co nie znaczy, ze pracownik produkcji jest gorszym kandydatem i człowiekiem. Każda rozmowa wymaga z obu stron szacunku, kultury i choć minimum zainteresowania ze strony potencjonalnego pracodawcy. Czego tu ewidentnie zabrakło ze strony (usunięte przez administratora) Moja opinia absolutnie nie wynika z faktu, ze nie dostałam pracy jest czysto merytoryczna. Jeśli tego nie ma już na wstępie, to czy taki pracodawca nie będzie szanował swojego podwładnego?

Pytania protekcjonalne.

QC

Mateuszowi dobremu pracownikowi po kilku latach pracy w QC senior operatora majsterek nie dał choć mu się dawno należało.Chłopak odszedł z Mando.A teraz przyjmują do QC i od razu dają seniora nowym pracownikom i gdzie tu logika.Tak MANDO docenia swoich najlepszych,sprawdzonych pracowników,nie liczy się wniesiony latami wkład pracy dla firmy.Jeden podpis i do widzenia bez analizy jaki powód,przyczyna.Brawo Pani Dyrektor. Dodam tylko że jeden nowo przyjęty za Mateusza porobił dwa dni i Hr musiał się fatygować do chałupy do łoża z wypowiedzeniem bo mu się nie chciało wstawać i przyjeżdżać do pracy a drugi też porobił dwa dni bo okazało się że ma grupę,może pracować tylko 7 godzin,tylko na rano i do tego bez żadnych sobót. Brawo Wy.

Brawo
@QC

Ktos w koncu poruszyl ten temat, Trzeba jasno okreslic kto kiedy i za co moze dostac seniora, bo to co sie dzieje to sa jakies jaja... Jak moze nowy pracownik ktory nic kompletnie nic nie wie o tej firmie o jej komponentach byc wyzej stanowiskiem i zarabiac wiecej od kogos kto robi kilka lat, kto siedzi na nadgodzinach robi te glupie zlecenia od inz czy spelnia widzimisie Damiana, Najgorzej maja Chlopaki z InLine ktorzy robia najgorsza robote a sa traktowani jak ludzie drugiej kategori, przynies podaj pozamiataj a potem i tak jeszczs zgarna opierdziel za wszystko, a Tym czasem (usunięte przez administratora) z In comingu czy Ci za wielkiej szyby robia co chca i nikt sie ich nie czepia, niech jeszcze czesciej chodza myc kubeczki po kawce... a InLine zbiera cegi jak siedzi na przerwie do dzwonka bo przeciez trzeba minute przed juz wyjsc chore. NIE POZDRAWIAM

Wielka szyba
@Brawo

To co się dzieje za wielką szybą, zostaje za wielką szybą!

abc
@QC

mateusz - dobry pracownik ten co ukradl paczki?

L
@abc

Kwestia trochę naciągana, na szczęście wiem do kogo trafiły te pączki. Więcej było w tym dobrego niż złego dlatego temat był zamknięty po wyjaśnieniach

Stary Strutowiec

Tak czytam te wysmrodziny i naprawde żal mi Was. Mili Państwo. Nie macie w umowie o prace gwarantowanego funduszu socjalnego, więc nie skomleć że w tym roku nie ma. Jak jest dobrze to firma spoko, a jak tylko wam się 500 pln nie wypłaci to janusze krzyczą: (usunięte przez administratora) "kryzys" "upadek". W forsi żeby osiągać zyski zwalniali grupowo ludzi i tak już przyjętych na tymczasówki. Krysys to jest wtedy jak wypłata wpada z opóźnieniem, jak firma nie przynosi zysków. Każdy taki wasz wpis to tak jak byście szczali we własną pościel. Niszcząc wizerunek firmy niszczycie to na co wszyscy pracują. Nie podoba Wam się to wypad.

Delfinarium
@Stary Strutowiec

jak jesteście takie mądrale to dlaczego jeszcze nikt wypowiedzenia nie przyniósł? Bo tak naprawdę Mando to fajny zakład :)

Smutne ale prawdziwe....
@Delfinarium

Ludzie zwalniają się ciągle, nikt za darmo nie będzie robić. A mando samo sobie opinie zepsuło. Jakie szczęście że nie musze tam pracować.

Starszy operator produkcji

Ja mam takie pytanie. Dlaczego żaden pracownik produkcji z dużym stażem i doświadczeniem nie otrzymuje takiego dodatku i tytułu jak starszy operator produkcji? W jakości z tego co widzę to od razu takie stanowiska są a na produkcji ani jednego. Dlaczego się wyróżnia tylko jeden dział?

Jarek
@Starszy operator produkcji

Jaką Ty masz wiedzę i zakres obowiązków a jaką muszą mieć pracownicy QC.Pomyśl. A jak zazdrościsz to składaj podanie, cały czas szukają chętnych.

No czemu
@Starszy operator produkcji

Dobre pytanie, na które nie dostaniemy odpowiedzi, czemu nie ma starszego operatora?

Inż

Mniej niż zero - tyle zrobię nadgodzin.

Nie sadze

A.

Nie

Spartakus

Góra pomimo kolejnych sygnałów pracowników nie tylko na goworku że jest źle i trzeba coś z tym zrobić nie podejmuje żadnych decyzji i konkretnych działań.

Chcemy

Ale jaja usunęli post że najlepszym supervaisorem w QC byłby Krzysztof Ł.A byłby i my pracownicy nie spoczniemy do póki to nie nastąpi.Hańba lekceważyć głos pracowników.Chcemy Krzysztofa Ł. Na Supervaisora stary do lamusa.

abc
@Chcemy

co to koncert zyczen? szanuj szefa swego mozesz miec gorszego wiekszosc qc jest za Damianem, paru glupkow pisze z goworku i wielka afera

Gina

Super piknik chcą zrobić. Na to jest kasa ale na bony i wczasy to nie. Śmiechu warte. W innych zakładach które są na rynku ponad 10 lat dają bony i co rok to większe a Mando rozwijający się zakład zabiera ha ha ha

Nic nie może wiecznie trwać.

No cóż, drogie koleżanki i koledzy nic mi więcej nie pozostało jak życzyć wam zdrowych i pogodnych świąt. By wreszcie ktoś zainteresował się wami jako ludźmi, nie pionkami na linkach. Ja już mam mando za sobą, skończył się stres nerwy i cały ten bajzel. Pamiętajcie mando to nie jedyny zakład na świecie, posiadacie mnóstwo talętów, zapału do pracy rozwijajcie swe skrzydła i nie dajcie się stłamsić ludziom bojącym się o własny tyłek.

Sędzia Dred

Ilu pracowników musi jeszcze odejść z QC żeby Iwona zrozumiała że pora na zmiany na stanowisku supervaisor.Pracownicy nie czują wsparcia, zaczynając od operatorów po liderów.

QC

Jedno pytanie do Pani dyrektor. Dlaczego nowi pracownicy przyjmowani do MANDO do działu QC dostają od razu senior operatora i już na początku taką samą stawkę albo nawet większą jak pracownicy QC którzy w Mando latami zdobywali doświadczenie,wypracowywali stawkę i awanse na senior operatora?Tylko proszę nie pisać że oni mają doświadczenie w jakości bo komponentów, procesu produkcji i kontroli jakości w Mando nie znają i to my uczymy ich pracy od początku a idąc tym tokiem rozumowania to dlaczego nowo zatrudniony pracownik produkcji z doświadczeniem nie zarabia więcej od starego pracownika produkcji?Dlaczego ten paradoks dotyczy tylko działu QC?

Nie tylko QC

PRACOWNIK

To już lekka przesada zabierają albo wstrzymują fundusz socjalny dla pracowników ale pieniądze na piknik się znajdą.... I gdzie tu oszczędności

Głodny

Podniesienie cen bułek na stołówce to skandal !!! Mam płacić 3,90 za bułkę , której koszt przygotowania to 50 groszy ?

Zniesmaczony
@Głodny

Co... Wolnorynkowe zasady handlu Ci się nie podobają? Socjalizm się marzy? I może gospodarka centralnie planowana? Kiedyś państwo już ustalało ceny handlowcom, dzięki temu w sklepie można było kupić ocet... Ceny się nie podobają, to sam se zrób bułkę do pracy. A jak jesteś taki głodny i zbyt leniwy żeby przed robotą zrobić sobie papu, to był tu już taki co wcinał kamienie...

Ekonomista
@Zniesmaczony

Na wolnym rynku powinna być konkurencja, a tutaj jej brakuje.

Wolnorynkowiec
@Ekonomista

UWAGA! ATENCION! Sprzedaję bułki po 9,99!!! Nikt niestety nie kupuje ode mnie, więc zapraszam do EURESTU!

Omega

Jakoś 2 lata temu, gdy przechadzałem się po hali, czy to wykonując swoje obowiązki, czy trochę rozmawiając z ludźmi gdzieś tam w tle było niezadowolenie, bo zawsze znajdą się ludzie, którzy będą narzekać, ale zawsze była przewaga pozytywnych wiadomości. Żyło i pracowało się naprawdę dobrze. Nastroje i perspektywy pracy w naszej firmie były naprawdę ciekawe i sam jako osoba dość ambitna snułem plany na przyszłość związane właśnie z naszą firmą. Mimo wciąż namnażającej się pracy człowiek jednak lubił to, co robi oraz dobrze się czuł wśród ludzi, z którymi pracował. Ten czas powoli mijał, ponieważ w firmie zaczęły zachodzić poważne, nieodwracalne i jak teraz dobrze to widać katastrofalne w skutkach zmiany. Jak kiedyś pisałem przełomowym momentem w naszej firmie była zmiana prezesa. Niby postać stricte symboliczna, a jednak jakże ważna dla dobra pracowników. Wtedy jeszcze go nie docenialiśmy, zaś teraz większość za nim tęskni, może nie tyle za nim ale za jego podejściem do ludzi. Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że firma pójdzie w tak złym kierunku. Nie poznaje już jej. Teraz wędrując między ludźmi widać tylko smutek, zniechęcenie, zawiść, zepsucie. Wszystko to, co może w pracy wyjść z człowieka najgorsze. Słyszy się o sukcesach ludzi, którzy w najlepszym momencie opuścili szeregi Mando, że dobrze im za granicą, lepiej w innym zakładzie gdzie rozwijają skrzydła, mimo że było im wmawiane, że tam będzie im źle. To jest wręcz śmieszne i żałosne, że przez tyle czasu myśleliśmy, że jeszcze wszystko będzie dobrze, że firma się podniesie i będzie dla pracowników jak my dla niej. Zostaje nam zabrane prawie wszystko. Dodatkowym absurdem jest fakt, że ostatnio zostałem zapytany przez znajomego czy to prawda, że w Mando dział jakość zarabia po 5 tys. zł, bo był na rozmowie do owego działu i wydało mu się to podejrzane, że pierw mu mówią, że dostanie niecałe 2 tys. a potem może dojść do około 5. Zrobiwszy duże oczy i prześmiewczym tonem powiedziałem mu, że sam dział jakości jest w opłakanym stanie i że wstyd mi, że na rozmowach opowiadają takie bajki. Zaniechał prób dostania się do firmy. Gdzie kiedyś sam z dumą mówiłem, że pracuje w Mando tak teraz unikam tematu, jak tylko mogę. Kończąc swoją wypowiedz zaznaczę, że moje dni w Mando są już policzone więc to pewnie mój ostatni wpis. Każdy ma swoje granice i poczucie własnej wartości a to, co ostatnio zostało nam zrobione jednak potrafi podkopać zapał nawet najwierniejszego pracownika danej firmy. Jeżeli chodzi o Iwonę i jej ostatnie zachowania to mogę jej jedynie współczuć, bo albo ma nóż na gardle od zarządu, albo już się tak pogubiła wiedząc w jak fatalnej firma jest sytuacji, że sama nie wie co robi. Kiedyś mimo swojego zachowania budziła we mnie szacunek, zaś teraz? Jest mi totalnie obojętna. Współczuje bliskim mi ludziom, którzy jak na razie z racji braku lepszej alternatywy muszą dalej znosić jarzmo firmy a z kolei ludziom o których kiedyś pisałem, tym którzy tylko potrafią pluć jadem na wszystko i wszystkich życzę by poszli na dno razem z tą firmą.

@Omega

Tak Mariuszku z qc masz racje ????

Mandowiec
@.

Ale ty masz czape hehehe co ty nie wyspana wszędzie Mariusza widzisz Ludzie a wy co myślicie o co chodzi z Mariuszem o to jest pytanie

Jak w tool roomie mają przerwy bo co chwilę widze jak ida na fajke a produkcja tylko na przerwach.Czy to jest sprawiedliwe Iwona??

Szary machiningowiec.

Co chwile chodzisz na fajki, gdy ja muszę (usunięte przez administratora) na lini? Wstydziłbyś się w ogóle zabierać głos. Naprawdę Iwona, wszystkim niepalącym powinnaś dać jakiś dodatek do premij.

Kisi

A odejdzie iwona?

ToTylkoJa
@Kisi

Jak odejdzie to jeszcze za nią zatęsknisz. "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego "

Zdzichu pracuje

jestem ciekaw dla czego nie uzupełniono jeszcze pojemników / domowników do koreczkow do uszu ? i prosze o to zrobienie

Henio
@Zdzichu pracuje

Zdzichu jest zrobione

Karma wraca

Za tą gadkę powinieneś zostać zaproszony do HR bynajmniej nie w celu rozmowy rekrutacyjnej.

Pierdoła
@pracownik

A co skłamał ?

ponad 80 na 500 pracowników na tak więc coś w tym jest

@123

A myślisz że na goworku wypowiada się i przesiaduje 500 pracowników? A może akurat koło 100 :-p

last

Ludzie, nie wiecie co mówicie....jak odejdzie Iwona to nie minie kilka miesięcy a będziecie wspominać ją z tęsknotą, tak jak starego Prezesa...wtedy dopiero docenicie jej pracę....zastanówcie się zanim wylejecie swoje żale na jedną osobę

Zostaw merytoryczną opinię o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 350, z czego 67 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 177 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.