Opinie o KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE w Wrocław

yo

Cześć, Można znaleźć ogłoszenia pracy jako Inżynier Sprzedaży. Czy ktoś mógłby napisac kilka słów o pracy w tej firmie, o rozmowie kwalifikacyjnej i warunkach zatrudnienia? Jestem mocno zainteresowany pracą we oddziale we Wrocławiu.

@Zorientowany

Na czym polega test inżynieryjny, czy mógłbyś podać przykładowe pytania?

Po nowym roku cokolwiek się zmieniło względem młodszego inżyniera sprzedaży? mnie również interesuje ta oferta co poprzedników, jak widać pisali wcześniej o tym szkoleniu w Belgii, jak je na dzień dzisiejszy oceniacie? i czy znane są przewidywane średnie zarobki na kolejny rok? Są prognozy sprzedażowe?

Kim
@K

to nie jest prawda z nadgodzinami - czasem sie pojawiaja, ale nie jest to regula, a platne sa ryczaltem zawsze, czy sa czy ich nie ma

Wiolka Nowy wpis

Jak wiadomo z oferty dla Junior Field Service Engineer’a trzeba być gotowym na podróże po całym kraju. proszę mi przy tym napisać, jak te delegacje są zorganizowane i płatne? O karcie paliwowej widzę wzmiankę, a co z noclegami?

yo

Zorientowany
@yo

Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii rekrutacji: 1) dzwoni do Ciebie b. miły pan, Polak z działu HR w Belgii i umawia się z Tobą na dłuższa telefoniczną rozmowę za kilka dni, w między czasie dostajesz na maila 2 testy, jeden osobowościowy, drugi stricte inżynieryjny, oba testy są po angielsku. Poziom trudności drugiego określił bym jako dość trudny. 2) w umówionym terminie dzwoni ten sam Pan, ale cała rozmowa od dzień dobry, aż po dowidzenia odbywa się po angielsku. Luźna rozmowa o obecnej pracy, o hobby itp. Nic wielkiego bo ten etap ma na celu głównie weryfikacje poziomu twojego angielskiego. 3) rozmowa na Skypie z osobą z działu HR z Belgi o tematyce spedzedazowo inżynieryjnej, ta osoba nie jest Polakiem więc tu nawet słowo nie może paść po Polsku bo po prostu nitk Was nie zrozumie. 4) spotkanie na żywo z przyszłym bezpośrednim przełożonym, tematyka podobna jak w punkcie 3. 5) gdy was wybiorą jedziecie do Belgii na 6 tygodniowe szkolenie, ktore w całości odbywa się oczywiście po angielsku. Ogólnie kto nie jest naprawdę mocny z angielskiego niech sobie da spokój bo się napali i rozczaruje. A kto jest mocny niech próbuje bo to firma zupełnie inna niż wszystkie, warto się natrudzić by tam dostać.

benelux
@Zorientowany

@Zorientowany z jakich powodów warto tam pracować? kwestie finansowe dla Sales (czy są jedne widełki na całą Polskę czy zależy to od regionu)? rozwój? bonusy za wyniki (oraz czy realne targety) - zwłaszcza mając do czynienia jako klient firmy w Beneluxie mają dosyć agresywną strategię sprzedażową (ci sami ludzie dzwonią co tydzień, kilka z jednego biura w Be/Nl). czy macie może przedziały zarobków? jeśli praca jest w terenie - czy jest to stricte zdalna praca czy trzeba zjawiać się w centrali (Wwa / Krk) ? rozumiem, że szkolenia w Belgii są opłacone + dieta? dziękuję i pozdrawiam

Pomocny
@benelux

Udzielono mi informacji, że zależnie od regionu pojawiasz się w biurze np. Warszawa masz biuro we Wrocławiu 2 dni w tygodniu i musisz się tam zjawić. Mają biura w Krakowie i Wrocławiu, nic mi nie wiadomo o innych możliwościach. Szkolenie jest opłacone, nawet możesz wracać na weekendy do Polski na ich koszt. O reszcie się nie wypowiem, nie posiadam takich informacji.Widełek nie znam, ale jest to powyżej średniej sama podstawa.

3d
@Pomocny

witam, czy można swobodnie zmieniać region pracy (sprzedaż) np. z Wrocławia do Warszawy?

Pomocny
@3d

Zapewne po jakimś czasie tak, ale o ile mi wiadomo pozycja jest przypisana do konkretnego produktu I regionu. Natomiast biura są w Krakowie I Wrocławiu, nie udzielono mi więcej informacji także niezależnie od regionu trzeba być tam fizycznie dwa dni w tygodniu co może być dość uciążliwe.

Bartosz
@Pomocny

Jeżeli miałbyś podsumować swoje wypowiedzi, to napiszesz, czy warto jest aplikować do pracy w firmie KEYENCE INTERNATIONAL? Osoba, która dostanie się do tej firmy, może liczyć na odpowiedni rozwój zawodowy? Zaciekawiło mnie również, czy aby w ogóle móc myśleć o udziale w procesie rekrutacyjnym, należy potrafić porozumiewać się którymś z języków obcych? Mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytania.

@Zorientowany

Cześć, mógłbyś dokładniej napisać o co pytali podczas rozmowy przez Skype? To jest chyba najważniejszy punkt, byłbym wdzięczny za informację ponieważ jestem przed tym krokiem.

Kandydat Nowy wpis
@Zorientowany

Na czym polega test inżynieryjny, czy mógłbyś podać przykładowe pytania?

K

Aplikowałam do nich w tym roku jednak nie zdecydowałam się, obecnie pensja podstawowa którą mi zapowiedzieli to między 7 a 8 brutto, premia kwartalna (wtedy pensja o 4k brutto wyższa) - ale po zrealizowaniu przez 4 miesiące z rzędu planu sprzedaży. Samochód służbowy do celów biznesowych i prywatnych, pokrycie kosztów podróży na szkolenie do Belgii - 2/3 tyg tam. Tydzień pracy na zasadzie 3 dni sprzedaży - pon, wt, piąt + 2 dni w biurze z ok 50/60 telefonami w te dni dziennie (w moim wypadku w Warszawie, a jestem z okolicy Łodzi). Kruczki zaczynają się tu: *dni w biurze są 8-17 - oczekiwany czas pracy w biurze to 9 godzin - nie 8. * czas pracy w dni wyjazdowe nienormowany - ale wymagane jest by ZAWSZE dostosować się do klienta Ponadto gdy zapytałam mailowo co w przypadku nadgodzin - NADgodziny wliczone są już w pensje. Czyli te 7-8 brutto zakłada że będą nadgodziny. Nie że mogą być - BĘDĄ. Oczekiwane będzie robienie nadgodzin. Uważam ze branie na siebie odpowedzialności jazdy prawie codziennie, pracowanie nadgodzin oraz wyrabianie wiecej niz norma w biurze - nie warto. Gdyby podstawa była za 40 godzin tygodniowo te 7-8? 3 razy tak 7-8 za to że nadgodziny będą normą KAŻDEGO dnia? 3 razy na nie.

@K

@K czego dotyczyło portfolio, którym potencjalnie miałbyś się zajmować ? Ogłoszenie jest ogólne natomiast firma nigdy nie wskazuje czym dokładnie dana osoba ma się zajmować, a portfolio firmy jest obszerne

Elwis
@K

A powiedz proszę, 4k brutto to chodzi że jeden raz za kwartal ten bonus dostajesz czy +4k do każdej pensii ?

odp
@Elwis

pewnie że raz na kwartał; nie myślałeś chyba że wypłacą ci 48k bonusu rocznie w takiej drobnicy?

Kim Nowy wpis

Jagna Nowy wpis

Dzień dobry. jak teraz jest dostępna oferta dla Junior Field Service Engineera to piszą w niej, że oferowane są te szkolenia w Belgii, o których już kiedyś ktoś tu wspominał. w przypadku tego stanowiska jak teraz do maja się dostane to do końca roku ile szkoleń by mnie czekało i w jakim zakresie?

Czy szanujesz kandydatów?

Uczestniczyłem we wszystkich etapach rekrutacji. Niestety muszę powiedzieć że firma nie jest transparentna. Przez dwa dni w biurze poszukuje się klientów od 8 do 17 (w tym jest 1 godzina przerwy) czyli 9h dzień pracy. Oczekuje się 40 - 60 telefonów dziennie i umawianie spotkań. Przez kolejne 3 dni jeździ się po klientach, firma oczekuje 3-6 spotkań dziennie i to normalne że pracuje się więcej godzin. Hitem jest to że pensja podstawowa pokrywa wszelkie nadgodziny. Przez 3 etapy nikt nie wspomniał o koniecznych pracy w nadgodzinach, dzięki wpisowi innego użytkownika dowiedziałem się o tym i na ostatnim etapie (15 minutowa rozmowa z Japończykiem). Zabezpieczony w inną alternatywę pracy przeczuwając, że jest to doskonała droga by nie dostać oferty ok Keyence zapytałem o Work Life Balance :D Ludzie byli naprawde sympatyczni i otwarci. Z drugiej strony niesmak po czasie straconym przez brak transparentności @Pracodawca pozostał.

AAA

Hej, jakie auta tu dają i czy są może zależne od stanowiska? teraz jak patrzę też po innych ofertach to też jest on oferowany. Ja myślę o (usunięte przez administratora) jako młodszy inżynier serwisu terenowego. Tutaj trasy raczej są ciągle? Na jakiej zasadzie teraz korzysta się z tego samochodu?

Junior Field Services Enginner – jakie zarobki i ogólna ocena z pracy? od paru dni wystawiona jest ta oferta w zestawieniu z ostatnimi opiniami chce poznać szczegóły, może warto spróbować?

Zuza

A w samym dziale HR jak teraz jest? ktoś napisał, że rekrutacja może teraz iść ciężko ze względu na mała liczbę kandydatów. To ile za nie płacą i jaka występuje atmosfera na samym dziale? Mam doświadczenie czy warto przyjść? Będą oferty?

I to na każdym stanowisku mogą występować takie nadwyżki względem nadgodzin o których wspomniano teraz niedawno? Teraz widzę ze w zasadzie maja 5 ofert wystawionych, tylko, że żadna z nich nie wpisuje się w moje aktualne kwalifikacje. prócz inżynierów od sprzedaży na jakie jeszcze stanowiska zatrudniają w samym biurze?

Maciek

te oferty które są wystawione przewijają się już od jakiegoś czasu, ale patrząc na liczbę kandydatów na linkedinie raczej ciężko idzie rekrutacja, ale to chyba nic dziwnego przy takich warunkach jak opisane poniżej

Domi

Na ich stronie można przesłać cv bez aktywnych ofert pracy i myślę czy tak zrobić. Ale w sumie czemu tak dawno nikt się nie wypowiadał tu? I firma też dawno chyba ofert nie miała, ostatnie jakie widzę ma już dobre kilka lat. Rzadko teraz rekrutują czy o co chodzi? Atmosfera może od tego czasu się już pozmieniała na plus? Czytałam, że junior sales engineer musiał niegdyś jechać na szkolenie kilkutygodniowe do Belgii. Nadal jest taki warunek?

DoDomi
@Domi

droga Domi, oczywiście że nie, kto by pomyślał o jakichś szkoleniach przy rozpoczynaniu pracy na nowym stanowisku! obecnie wystarczy przejrzeć katalog produktu w 15 minut i już wiesz wszystko co musisz wiedzieć żeby prowadzić rozmowę z klientem i oferować mu rozwiązania firmy. A co do zbierania CV to jest z tym spory problem już od pewnego czasu, coraz mniej chętnych do pracy się zgłasza bo ilość godzin spędzanych w pracy (wraz z nadgodzinami) i skala kontroli przez przełożonych vs zarobki coraz słabiej się kalkuluje.

@DoDomi

Piszesz ze coraz bardziej praca staje się mniej adekwatna do zarobków? od jakiego czasu tak się dzieje? I co w zasadzie teraz pod koniec roku? występują normalnie podwyżki? Kiedy takie rzeczy są zapowiadane?

@Domi

Pracuję w firmie i mówiąc krótko: Atmosfera bardzo na plus Szkolenie w Belgii jest obligatoryjne Warto obserwować wakaty, nie jest ich wiele bo ludzie się nie zwalniają Minusy to silnie zakorzeniony japoński tryb pracy polegający na ściśle określonych zasadach. Kto co lubi. Płacą nieźle.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE?

Nie nie nie

W Japońskiej kulturze i korporacjach nie ma takiego pojęcia jak atmosfera pracy.

Wanda

Są oferty pracy Keyence na stanowisku Sales Engineer w kilku lokalizacjach, we Wrocławiu również: https://www.keyencecareer.eu/poland.html @Pan, dowiedziałeś się poza forum czegoś o zarobkach inżyniera w tej firmie? jeśli tak, może się podzielisz z nami :)

Pan

Witam, jak wygląda praca na stanowisku inżyniera aplikacyjnego? Mógłby ktoś coś na ten temat napisać? No i oczywiście na ile $ można liczyć. Pozdrawiam

I jak oceniacie oddział w Polsce, warto tam pracować ?

Sprzedawca

Hej jak wyglada kwestia zarobkowa i progressu KAMa? Ja uslyszalem 5700 na reke.. niewesolo

Podstawa śmiesznie niska przy stanowisku inżyniera sprzedaży ,czyli ile? Czekam na szczegóły.

znawca
@Paweł

3500 na rękę.

Ktoś
@znawca

Nie wiem czy to celowo fałszywa informacja, ale poza premią kwartalną na sales engineer jest około 5000 zł na rękę co miesiąc. Senior to około 6000. Nie ma systemu prowizji. Ogólnie super praca na start po studiach jeśli kogoś interesuje techniczna sprzedaż. Potem człowiek szybko się wypala przez typowo japońskie podejście managementu, zamiatanie pod dywan, presję i dziwne decyzje. Oczekiwania są na wzrost 30-40% rok do roku.

@Ktoś

Czy KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE zapewnia jakieś benefity pozapłacowe? I co możesz mi też powiedzieć na temat atmosfery w firmie i podejścia szefostwa do pracowników? Czekam na Twój wpis, daj znać.

Świetny pracodawca jak również firma. Praca w firmie to przyjemność więc polecam.

Ambitny

Proszę o informację, czy jest szansa na zatrudnienie w tym przedsiębiorstwie na stanowisku SELLER, posiadając średnie, pomaturalne wykształcenie?

Nikt
@Ambitny

Wyższe wymagane.

Ambitny
@Nikt

Dziękuję za odpowiedź. A ewentualnie w trakcie studiowania?

Amaranta
@Ambitny

Tak, o ile studia nie kolidują z pracą :)

Kornelia

Czy firma poszukuje aktualnie nowych pracowników?

F16

Na stanowisku inżynier sprzedaży niestety podstawa śmiesznie niska, argumentują że w zamian masz samochód służbowy do celów prywatnych (jakby to było coś nadzwyczajnego w obecnych czasach...). Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że dwa dni w tygodniu trzeba być we Wrocławiu, więc jeśli ktoś ma rodzinę może to być uciążliwe. Tak jak ktoś pisał niżej angielski (w tym techniczny) trzeba mieć w małym paluszku inaczej nie ma po co aplikować. Generalnie uważam, że mają trochę za duże wymagania wobec tego co oferują.

Mig7
@F16

Jeżeli chodzi o prace na poziomie Sales w premią kwartalną wychodzi koło 7000 zł na rękę - z tego co mówili mi w procesie rekrutacji. Po bardzo krótkim czasie można zostać seniorem gdzie dochodzi kolejne kilka tys. Podobno szybko można się wspinać po szczeblach kariery. Japończyk z agencji HR z którym miałem rozmowę powiedział, że w ciągu 2 lat można podwoić swoje początkowe zarobki. Angielski wymagany na poziomie perfekt.

Zostaw merytoryczną opinię o KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE - Wrocław

• Jak się pracuje w KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE?

Zobacz opinie na temat firmy KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE?

Kandydaci do pracy w KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KEYENCE INTERNATIONAL (BELGIUM) NV/SA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE
3.4/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Wyścigowa 56 E
    53-012 Wrocław