Opinie o Mecacontrol w Dąbrowa Górnicza

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Mecacontrol. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecacontrol o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecacontrol w Dąbrowa Górnicza

Złośliwa

Super z Sylwia mi się pracuję jest bardzo miłą koleżanką i Super brygadzistą

Ada
@Złośliwa

Sylwiia dlaczego jesteś taką (usunięte przez administratora) i sprzedajesz swoich pracowników do kierownika to jest bardzo nie ładnie funkcja ci(usunięte przez administratora)zastanów się nad swoim zachowaniem i zerknij w koło i spójrz ilu ludzi już trolu skrzywdziłaś Tak myślę że ta funkcja lidera cię przerosła i woda sodowa do pustego łba uderzyła

kasa

Jak się robi nadgodziny (o ile się oczywiście da?) to wypłacane są one razem z wypłatą w tym samym miesiącu czy np raz na kwartał czy coś takiego???

@Nieodklejony

Kodeks pracy, w zależności od systemu czasu pracy, dopuszcza stosowanie następujących okresów rozliczeniowych o długości: do 4 miesięcy w stosunku do systemów czasu pracy: podstawowego, zadaniowego oraz przerywanego, 1 miesiąca w równoważnym systemie czasu pracy, w przypadku skróconego tygodnia czasu pracy lub pracy weekendowej, do 4 tygodni w przypadku pracy w ruchu ciągłym. To, jaki okres rozliczeniowy będzie obowiązywał w danym zakładzie pracy, ustala zakładowa organizacja związkowa. Jeśli firma nie posiada takiej organizacji, to pracodawca sam ustala okres rozliczeniowy i wskazuje go w regulaminie pracy lub w układzie zbiorowym pracy. System czterobrygadowy miał właśnie taki okres ale zakładam, że nie pracowałaś w takim systemie. Ja jestem akurat po stronie, ktora opuściła ten zakład przez takich jak ty. Można powiedzieć dla własnego zdrowia. Ale rozumiem Cię bo faktycznie można tam zwariować.

Iwona Nowy wpis

Hej. Magazynier ma wpisane w ofercie nadgodziny ale widzę przy tym, że zmiany są w przedziale 6:00-14:00 oraz 14:00-22:00. Zastanawiam się więc czy na tej drugiej będą one w ogóle możliwe?

Możesz napisać o jakie zmiany chodzi? widziałem, że ustawiacz jest potrzebny i tam w ofercie chyba są 4 przedziały czasowe, więc na tyle zmian będę chodził jak się przyjmę? nie wiem czy to o czym piszesz też dotyczy mojego stanowiska, wole się upewnić

Nida Nowy wpis

Potwierdzam. Jest dużo lepiej, ciszej i spokojniej w pracy. Jednej osobie tylko ta zmiana się nie podoba i raczej się z tym nie pogodzi.

Wiki Nowy wpis
@Nida

Tu wyżej ktoś o tego ustawiacza pytał, ja też właśnie zaglądam na te oferty dla chłopaka. uprawnienia na suwnice UDT z opisu ma, a co z jakimiś innymi? Tu już firma mu pomoże wyrobić?

Re.. Nowy wpis

5800?? Raczej wątpie , nawet technicy czy narzędziownia takiej kwoty raczej nie zobaczą

Re

Zgrana i zaangażowana?? Litości, to bajzel na kółkach, liderki które się do siebie uśmiechają a za plecami gnoją się nawzajem;) pracowniczki produkcji starają siè mimo tego wciąż zabierane są im premie :)

@Re

A do jakiego poziomu miałyby się starać by te premie nie były odbierane? Nie wiem też chyba ile w tym roku na produkcji ich dają? To spora strata? Jakie są w ogóle zazwyczaj stawiane argumenty?

Odp...

Wystarczy że pomylą stronę pakowania detalu, puszczą jakiegos bubla, gdzie kontrola jakości czasem dopuści jakieś przypalenie, niedolewik, a jak przyjdzie reklamacja to nie kontrola ma po premii tylko pracowniczka produkcji gdzie mając ze trzy maszyny nie jest w stanie dopatrzyć się wszystkiego. Ot jeden z przykładów:)

@Odp...

Wydaje mi się, że pomylenie strony to bardzo poważna sprawa. Nie chciałbym iść do sklepu, kupić zaślepkę do lewego lusterka a w pudełku będzie prawa strona. Jeśli ktoś uważa, że to drobnostka to myślę, że musi zmienić prace.

Bożena
@Odp...

No to zaraz, tak dla jasności to na kontroli też są przyznawane jakieś premie, zgadza się? jeśli tak to na jakiej zasadzie, za co? I odnośnie tych składanych reklamacji to faktycznie na spokojnie potrafią dojść do tego, który konkretnie pracownik zawinił? Opłaca się im takie dochodzenie?

Szukają operatora maszyn. Po przeczytaniu oferty jestem pozytywnie nastawiony, ale z tego co piszecie tutaj, to wynika, ze nie jest jednak tak kolorowo? Poda ktoś konkretna kwotę wynagrodzenia dla operatora? Piszą o premiach miesięcznych, kwartalnych, płatnych nadgodzinach. To ile tej kasy dodatkowo do podstawy może wpaść? Po 1,5 roku ponoć jest gwarantowana podwyżka. Ile %? Co do stanu maszyn, to serio aż tak bardzo utrudniają prace? Szefostwo nie widzi w jakim są stanie?

Odp...

Daruj sobie tu pracę:/ najniższa krajowa, wszystko co tu jest opisane to prawda, od szkoleń po nieudolnych kierowników pseudo kontrolę jakości dziś pracujesz, niema zamówień wylatujesz.. żeby zaoszczędzić potrafili nie płacić przez pół roku składek ZUS

@Odp...

Z tym zusem to całkiem poważnie piszesz? Bo jeśli tak to kiedy miało to w zasadzie miejsce i w jaki sposób to załatwili? Jest to w trakcie rozliczenia czy już raczej dobiegło to do końca?

Re..

Do czerwca ponoć mają to opłacić,tak się dogadali z zusem wedle plotek, co można powiedzieć.... Ludzi brakuje do pracy a rekrutują z kolei następnego kierownika;)

Nida
@Re..

Rekrutują kierownika, jeden był zwiał po tygodniu. Przyjmują nowych pracowników za wyższą stawkę niż stary pracownik. CHORE.

@Nida

Serio? Dużo te kwoty się różnią? No dla mnie to jest niepojęte, żeby ktoś, kto ma już jakiś staż pracy w firmie zarabiał mniej.. chce tu aplikować, no ale co z tego, że dostane więcej na start, skoro za jakiś czas pensja mi się nie zmieni, przyjdą znowu nowi pracownicy, a dostaną więcej. Czemu taka rotacja jest wśród kierowników?

planista produkcji

Rekrutacja przebiega bez problemu. Zostalem zaproszony na spotkanie 2 celu podpisania umowy, nalegali aby zrobić to przed urlopem kierownika. Poswiecilem jeden dzien swojego urlopu na przyjad, zrobilem lacznie 250km, aby dowiedzieć sie ze jest super ale proponuja mniejsza kwote o blisko 2000 zl!!! Chociaz juz na pierwszej rozmowie przedstawiłem swoje warunki finansowe.

Brak konkretnych pytan. Raczej ogolne o przebieg i obowiazki w poprzednich firmach

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno
VI

Czy są jakieś przyjęcia na produkcję ? Przez pośrednictwo czy bezpośrednio pod firmę?

Zus

(usunięte przez administratora) z Mecacontrol oddajcie pracownikom należne składki Dlaczego (usunięte przez administratora)ludzi Tą sprawę trzeba nagłośnić i powiadomić odpowiednie instytucję

Nida
@Zus

Składki ZUS i stażowe. Dali, a teraz robimy za najniższą po kilku latach. John odchodził dał 2 zł, zaraz zabrali. Robić się nie chce tutaj

Zus

Witam proszę o sprawdzenie waszych kont w Zusie iż firma Mecacontrol nie odprowadza należnych składek do ZUS Firma Mecacontrol (usunięte przez administratora) pracowników nie płacąc należnych składek do ZUS czyli zaczynają się przekręty !

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Mecacontrol?

Czy firma Mecacontrol w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Re... Odp

Niema czegoś tu jak szkolenia... Firma niczego nie finansuje, oszczędzają na wszystkim i na wszystkich.. Szkolenia nowych pracowników wyglądają mniej więcej..." tu gratujesz, tak pakujesz resztę sobie ogarniesz i spróbuj się tylko pomylić"... Formy zdezelowane, maszyny psują się co rusz, taka to firma;)

Klarysa
@Re... Odp

A możesz wobec tego napisać coś więcej odnośnie aktualnych norm? Jest teraz jakiś konkretny poziom utrzymywany do ich wyrobienia? Po prostu mnie to zastanawia z perspektywy opisu szkoleń. Co do psucia się maszyn, to kto zajmuje się ich serwisem? Firma zewnętrzna?

@Klarysa

Utrzymanie ruchu chociaż i oni pracują w tempie żółwia, niema żadnych norm bo albo cos nie tak jest z formą albo maszyną, z większością zamówień są do tyłu. Cisna pracowniczki choc dziewczyny pracują na zdezelowanych maszynach, im wciąż mało.ludzie wieją z tej firmy bo na dluzsza mete nie da sie w tej patofirmie wytrzymac

@Re... Odp

No ale co ze szkoleniami bhp? No bo chyba takie szkolenia to musza być wykonane, szczególnie w takiej pracy. Czy firma spełnia te wymagania przygotowania pod kątem bhp. czy to jest jakaś prezentacja i slajdy, czy odpowiednia osoba faktycznie opowiada o zasadach bezpieczeństwa? Bo to jednak inne szkolenie, niż takie przygotowanie do obowiązków.

Wiecie, czy firma podpisuje z kandydatami umowę intencyjną? Teraz jest tu rekrutacja na posadę Planista produkcji i chcą pracownika od zaraz. I czy na ten czas jeszcze przed podpisaniem właściwej umowy dają tego typu umowę o woli podjęcia współpracy? I jak jest taka umowa, to ma jakąś karę za zerwanie takiej umowy?

Złośliwa

Super z Sylwia mi się pracuję jest bardzo miłą koleżanką i Super brygadzistą

Lidia

A w sumie to ilu macie tych wszystkich brygadzistów obecnie? I ile w tym kobiet jest? Atmosfera po tym jak to piszesz może zdawać się faktycznie słaba czy to zależy od sytuacji?

@Lidia

Trzy brygady, trzy leaderki, i zastepczynie ich... Atmosfera??? Zgadnij... Wiele osób na L4, ilu nowych się zatrudni za długo nie popracują bo ta firma to jeden wielki cyrk na kółkach...

@Re lidia

Aha, no ale mimo wszystko przechodzą i pracują? czy ja dobrze widzę, że kobiety dominują na tych szczeblach? z czego to tak właściwie wynika i czy poprzez awans można przeskoczyć na stanowisko liderskie?

@Lidia

A ile chlopakow widzisz na produkcji?? Mało który facet przyjdzie tu robić na produkcji za taką jamłużnę, co do tego że same kobiety to leaderki? One zgadzają się na wszystko co powie kierownictwo... są posłuszne...;)za taką gównianą kasę nieuraczysz tu faceta

Ada
@Złośliwa

Potencjalny pracownik

Witam czy ktoś z piszących osób może napisać coś więcej o pracy .Na ile zmian czy praca jest ciężka? .Dla kobiet i mezczyzn? Zamierzam tam aplikować Z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi osób które dbają o pozytywny PR tej firmy .

@Potencjalny pracownik

Robota nie jest ani lekka ani ciężka, niema za bardzo na zakładzie wentylacji w lecie jest fest gorąco, nowi przychodzą, postoją godzinę i zwiewają... Zła robota nie jest... Idzie sie przyzwyczaić..ludzie jak to ludzie..z jednymi pogadasz niektórych lepiej unikać,

Mała
@Re... Odp

A dlaczego nie ma wentylacji? Teraz lato jest takie, że nie wyobrażam sobie bez tego pracy. Próbowaliście to zgłaszać, że taki problem jest? I czemu nowi tak szybko uciekają? Tylko o te warunki na hali chodzi?

Odp
@Mała

Nowi przychodzą widzą co sie dzieje i wieją... Jest dużo roboty zatrudniają ludzi potem zwalniają a stałych pracowników wykańczają i fizycznie i psychicznie

Henio
@Odp

Hej ja mam cztery maszyny i się nudzę a oni narzekają i uciekają dla mnie to dziwne a to że jest ciepło to nie znaczy że od razu gorąco zwykłe 40 parę stopni ciepła pozdrawiam milutko

Torin
@kasa

można jak najbardziej robić nadgodziny. Okres rozliczeniowy jest co miesięczny także kasa jest regularnie na kontro wraz z wypłatą

@Torin

No to świetnie. obawiałem się że dodatkowe pieniądzę mogą być wypłacane jakoś kwartalnie czy coś w tym stylu.

Torin
@kasa

hmmm nie nie ma tutaj takich praktyk i też nigdzie o takich wcześniej nie słyszałam

Jpr

Pytanie skąd Ty się urwałeś? Często zaklady pracy praktykują kwartalne wypłaty za nadgodziny. Ktoś zadał proste i sensowne pytanie człowieku. Ale dla kogoś kto nie zna świata po za tym zakładem faktycznie pytanie mogło być trudne do zrozumienia...

KODEKS PRACY
@Jpr

Istnieje coś takiego, jak kodeks pracy, tam jest wyraźnie zaznaczone jakie są zasady wypłaty za nadgodziny, żadna nowość, nie interesują mnie jakieś wymysły i co sobie zakłady praktykują, bo to jest bezprawne.

@KODEKS PRACY

Widać jesteś znawcą kodeksu pracy jeszcze pytanie czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Interesować Cie wcale nie musi ale naucz się z jakimś szacunkiem odpowiadać ludziom na pytania albo nie rób tego wcale.

Nieodklejony
@Jprd

Ludzie sami pozwalają się tak traktować, a później się dziwią i narzekają. Ja pierwszy raz przez 20 lat pracy słyszę, żeby za nadgodziny było wypłacane z trzymiesięcznym opóźnieniem, przecież to jest bez sensu, ..... to by nikt nie robił nadgodzin. U nas za nadgodziny zawsze płacą w tym samym miesiącu, nawet jeżeli są w ostatnich dniach miesiąca, za sobotę i niedzielę od razu w poniedziałek lub wtorek w kasie, normalnie dostaje się pasek, inaczej nikt by nie przyszedł i nie został na nadgodziny.Nikt nie jest (usunięte przez administratora) i parobkiem, czytając opinie niektórych pracowników, to dziw bierze, że się tak pozwalają wykorzystywać. A ty widać jesteś po drugiej stronie, skoro Cię tak oburza reakcja na głupiego, który jest gotów zapieprzać nadgodziny, soboty, niedziele, święta za pół darmo i cieszyć się, że za cztery miesiące może mu coś zapłacą, bo takie mają widzimisię.

@Nieodklejony

Ciekawy

Proszę o opinie odnośnie przyjęcia na stanowisko magazyniera. Jest przyjęcie na 1 zmianę czy pracują tam na nadgodziny?

Magazynier
@Ciekawy

Praca na 2 zmiany na magazynie

@Magazynier

2? To gdzie są 3 w takim razie, bo mi tak odpisali i teraz już nie wiem. A godzinowo na każdej strefie jak to wygląda?

Berecik
@Ciekawy

Odpuść sobie ten zaklad bo to jest jedno wielkie nieporozumienie

@Berecik

a dlaczego jeśli można spytać? piszesz to na moment bieżących warunków jakie mają? o co chodzi z nimi?

@Lidia

Czytaj po prostu wpisy poprzednie... Tu niema co szukać stałej pracy... Sprzęt przestarzały, kontrola jakości dopuszcza buble do produkcji, na magazynie syf ,na produkcji większy, zdzierają z pracowniczek co się da i ile się da... :/

@Re...

Ano ale widzisz to że poprzednie chyba nie oznacza od razu z góry, że nic tutaj nie może się jakoś polepszyć, prawda? Chyba nie tak trudno zainwestować w nowszy sprzęt, żeby robota szła wydajniej? I jeśli faktycznie jakieś nieprawidłowości są dopuszczane podczas kontroli... To czemu nikt na to nie reaguje, bo nie łapię chyba?

@Lidia

Nowszy sprzęt?? Przecież widać że maszyny ledwo zipią ;) oszczędzają dosłownie na wszystkim i uważają że na przestarzałym sprzęcie będzie się produkować dobre detale... Litości... Nie potrafią nawet zadbać o jakiekolwiek ogrzewanie... od magazynów wieje chłodem, ludzie we własnych polarach pracują, bo firma udostępnia tylko marne koszulki flanelowe.... Co do płacy niema szans na jakiekolwiek podwyżki, tylko mobbing i bajzel...

@Re lidia

O braniu l4 była już gdzieś wzmianka. to ludzie tutaj też w tym okresie chodzą? są jakieś osoby na zastępstwo czy coś, żeby takie braki zapchać? biorą ludzi na takie umowy czy jak inaczej mogą sobie z tym radzić?

@Lidia

Nie, nie radzą sobie. Choroba nie wybiera, nie raz nie dwa człowiek przychodzil do roboty przeziębiony, ale tu są takie warunki jakie są a firma jest jaka jest i za wiele niema do zaoferowania, ludzie zaczęli się szanować i korzystać z L4

Jak szefostwo w Mecacontrol traktuje ludzi?

Odpowiedź

Jakie szefostwo? Kierownik produkcji który nie ogarnia co się dzieje na hali ani czemu zabiera premie pracownikom? Czy liderka która swoim własnym pracownikom ze zmiany podkłada świnie?

Barbara
@Odpowiedź

Dlaczego te premie są zabierane? Nie ma odpowiednich progów osiągniętych? Czy co się tam stało? Myślałam, że to raczej pewny temat z tymi premiami

Odpowiedź
@Barbara

Za pomyłki przy pakowaniu części z taśmy do pudełek, które często nie są z winy pracownika a jakiegoś pomocnego współpracownika :)

Młody
@Odpowiedź

Zgadzam się z tym postem ,jest jedna liderka donosicielka która nie jedną (usunięte przez administratora) już podłożyła,szmaci ludzi,poniża ,gorsza od (usunięte przez administratora) ,zdala od tej wiedźmy,dlatego wszyscy tak od niej uciekają, przejżyj kierowniku na oczy,tak Cię ta (usunięte przez administratora) omotała co....tym że wszystko ci donosi ...pozdrawiam wszystkich pracowników

Było minęło

Dopadnie dopadnie i jeszcze Monisie powinno. Dwie wariatki na stanowiskach gdzie się nadają. Łopatę i do odśnieżania Meca a nie czepiać się pracowników. Takim ludziom powinno zrobic szkolenie interpersonalne i dobre przeszkolenie! Łącznie z kierownikiem Bartusiem który nie zwraca uwagi na problemy na zakładzie a wrecz na to wszystko przymyka oko i daje pozwolenie. Najgorsza firma w okolicy ... Sylwia i Monika taka rada zejdzie z tych stanowisk bo sie nie nadajecie, za wysokie progi na Wasze nogi.

Esmok

Dobrze, dobrze. Czekam do nowego roku. Od nowego roku nowe postanowienia i nie wiadomo czy karma zdąży mnie dogonić.

Balbina
@Esmok

Mam wielką nadzieję,że znajdziesz dla siebie pracę do której się nadajesz i gdzie nie bedziesz mogła podkładać innym świń i donosić do kierownika. W sumie nawet nie wiadomo czy istnieje taka praca do krócej masz predyspozycje.

Meca....

Zła firma, im bardziej sie starasz tym bardziej cię zgnoją ludzie którzy raczej nawet podstawówki nie skończyli, i mają wygórowane ego... Pracownicy produkcji to dobrzy ludzie, którzy muszą zmagać się z debilizmem i arogancją ze strony kierowników lichej kontroli jakości, która raczej ma na celu puszczenia byle (usunięte przez administratora) ... Byle poleciało do klienta i pozbawić jakiejkolwiek premii szarego pracownika... 0 jakiegokolwiek poszanowania do człowieka

Było minęło
@Meca....

Żadna nowość! Zwlaszcza zmiana duet Sylwia i Moniczka,zapewne każdy się tam znalazł na liście odebrania premii za błędy które są powodowane beznadziejnym detalem, którego nie powinno się nawet wysyłać w świat. (usunięte przez administratora) Pewnie zadowolone są z podrzucania świń swoim podwładnym, a następnie donoszenia do Kamilka. Praktyka stosowana od dawna i nikt nic z tym nie robi taki to zaklad i takie to osoby zajmują stanowisko liderki i pracownika kontroli, gdzie zero wiedzy, zero kultury i brak predyspozycji do wykonywanej pracy. (usunięte przez administratora) Oklaski i owacje na stojąco!!

Elo
@Było minęło

Zgadzam się trafiony wpis w 10 pozdrawiam

Zainteresowana

Cześć, na jaką wypłatę można liczyć w tej firmie? I na jakie stanowisko najlepiej się dostać? Praca po 8 godzin?

Detest

Wspaniała firma, polecam każdemu. Fantastyczna atmosfera, absolutnie nie ma tu konkurencji pomiędzy zmianami. Kierownictwo bardzo dobre, a logistyka planu produkcji wręcz na światowym poziomie.Zapraszamy

@Detest

Nooo rzeczywiscie :)) cudowna firma.... Że od kadr po sam magazyn przez produkcję przemiał ludzi ;p

Re Emi....

Nie będę krytykowała jak przedmówca ale jeśli chodzi o robotę.... To nie polecam... Ludzie przychodzą odchodzą w każdym wieku...Czesc porobi z rok i szuka czegoś konkretniejszego... W lecie jest tu gorąco bez żadnych wentylacji, dwie maszyny i 15 minut przerwy jedni robią za trzech a inni nic nie robią a wszyscy te same pieniądze dostają...

Helga

Michałek to super facet i jak reszta ekipy pozdrawiam Katarzyna Mo

Lola

Firma jest bardzo dobra i najlepsza liderka to Danuta nie ma lepszej

@Lola

A można spytać czemu najlepsza i jak ewentualnie do niej trafić?

@Lidia

Nie tyle najlepsza, co po prostu bezkonfliktowa w przeciwieństwie do loderek z reszty zmian... U Danki nikt nie chodzi tyle na L4 co z inych brygad i jest najbardziej zgrana ekipa

Marzena
@Re lidia

Wspominasz o zmianach... Na ile zmian tutaj pracujecie?

@Marzena

Nina
@Re lidia

Zgadzam się,że zmiana D jest najlepsza.????

Lidia

A godzinowo jak? Elastycznie można się dopasować czy grafik nie do ruszenia? Zależy mi jednak na elastycznych godzinach przyznam

@Lidia

Nie do ruszenia, ale jak jest potrzeba ogarnąć dzień czy dwa wolnego raczej niema problemu gdy jest potrzeba

Zostaw merytoryczną opinię o Mecacontrol - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Mecacontrol?

Zobacz opinie na temat firmy Mecacontrol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 122.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecacontrol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 87, z czego 45 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecacontrol?

Kandydaci do pracy w Mecacontrol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecacontrol
3.4/5 Na podstawie 479 ocen.

Mecacontrol