Opinie o Braciaktrans w Zielona góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Braciaktrans. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Braciaktrans na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Braciaktrans w Zielona góra

Szukałem pracy i widzę, że są otwarci na nowych kierowców, bo jakiś nabór ogłaszaja. I wymóg dyspozycyjności, no okej, a można więcej szczegółów prosić? Jak wy jeździcie ogółem? Będę wdzięczny za szczegóły.

@Lisica

A zarobki na Polsce 3.5-5k w zależności jak często masz wyjazdy natomiast zarobki na zachodzie około 8k minus zusy i podatki na własnej działalności oraz branie na siebie całej odpowiedzialności jako „firma” za jakiekolwiek zdarzenia

Jak wygląda ścieżka kariery w Braciaktrans? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ok, ale trudno nie znaczy niewykonalne? Po jakim czasie mniej więcej można się spodziewać tego awansu, jak już? Idzie za tym spora podwyżka, czy raczej dodatkowe obowiązki są bardziej widoczne? :P Aa, no i jak to działa w firmie? Awansują pracownicy z większym stażem przeważnie, czy to zależy od umiejętności? Bo to różnie akurat bywa

Widzę, że oferta pracy na stanowisko kierowcy jest dalej aktualna, bo widnieje na stronie firmy. Zastanawia mnie jedno. W ogłoszeniu jest informacja, że zatrudniają na zlecenie albo samozatrudnienie, nie ma możliwości pracy na umowie o pracę, nawet przy dłuższej współpracy? Serio można zarobić 8000 zł? Już od początku?

Kula Nowy wpis

O umowie o pracę zapomnij.Co do kasy to jak najbardziej zarobisz 8tyś .Odejmij od tego ZUS podatek księgowa i cała odpowiedzialność za wszystko spoczywa na Tobie.A jak zobaczysz umowę i kary jakie są w niej zawarte to zaczniesz szukać innej pracy

@Kula

Kary? Za co one? I w jakiej wysokości? Bo ja nic nie wiem w tej kwestii i jak na to patrzeć, bo mam zamiar tutaj aplikować..

ME Nowy wpis

Kary są za wszystko.Jesteś w pełni odpowiedzialny za auto jak i o pasażerów.W umowie jest nawet punkt że nie możesz źle się wypowiadać o firmie nawet po zakończeniu współpracy bo też kara finansowa.Pan A. zabezpieczył się na wszystkie możliwe sposoby.Aplikować tu o pracę?Strata czasu i nerwów.Daj sobie spokój i szukaj innej roboty .Z resztą widać po komentarzach co tam się dzieje.Wczoraj jeden kierowca wydmuchał 1.4 promila jak jechał z ludźmi na granicę

Bubu

Chcąc jeździć na zachód tylko samozatrudnienie.W umowie same kary i obciążenia.Trasy mega długie.Jazda po Polsce umowa śmieciowa

@Bubu

Mógłbyś przybliżyć jakie to są kary ? I obciążenia ? Za co można dostać i na co trzeba uważać? I czy przy rozmowie o pracy były te rzeczy jasno omawiane ? Czy po czasie możesz się ubiegać o umowę o prace czy umowa zlecenie przez cały czas ?

Bubu

Tam umowy o pracę już chyba nikt nie ma.Mozesz o niej zapomnieć.Co do kar itp.to najlepiej umów się na rozmowę pogadaj przeczytaj dokładnie warunki samozatrudnienia i zdecyduj.Jak będzie Ci odpowiadać to ok . Chociaż wątpię w to.

Bombel

Kierowcy na zachód minimum 15h dziennie Kierowcy na Polskę około 120h miesięcznie bez liczenia postojów na trasie z postojami wychodzi około 150h ale nie masz płaconego za te 30h różnicy. Jak wyjeżdżasz na zachód to śpisz te 4h a na Polsce to już jest jazda na zapałkach jak będziesz mieć farta to się prześpisz 2h na przednim siedzeniu. Duże kary „umowne” i chora polityka firmy doprowadzająca do depresji i skrajnego zmęczenia niesie za sobą coraz większą ilość pracowników która po ściągnięciu różowych okularów po prostu się zwalnia

Lisica
@Bombel

Kolego a jakie sa widelki zarobkowe? Bo widze ze chyba tam pracowales. Czy tam jest ogolny wtzysk bo z tego co czytam to tak to wyglada. Busy slyszalem ze sa niesprawne bo mieli warsztat i zamkneli ciekawe.

@Lisica

Wyzysk jest głównie na Polsce liczą cię co do minuty i trasy układają tak że zawsze masz minimum 40 minut luzu do przesiadki a zamiast pospać tą chwilę dłużej musisz przed czasem się zrywać i grać(usunięte przez administratora) przy klientach robiąc przerwy co godzinę bo i tak jesteś za szybko. Jest (usunięte przez administratora) po stronie spedycji i albo się prosisz o pracę bo tydzień nic nie pojechałeś albo prosisz żeby przystopowali bo nie śpisz ponad dobę tylko latasz jak zabraniec trumną na kołach. Jak rozważasz zaczęcie tam pracy to jak jesteś normalnym i szanującym się człowiekiem to zwolnisz się jakoś po miesiącu więc wybór należy do ciebie. A z busami jeżdżenie kółek po Polsce jakoś 500km z klientami w zimę na łysych oponach lub w lato na zimowkach powinno rozwiać wątpliwość w jakim stanie jest serwis i busy

Pracownik 10lat

Ogolnie to fajna praca troche trzeba jeździć. Teraz martwy sezon mało tras to troche mniej sie zarabia. Polecam prace w okresie letnim.

@Pracownik 10lat

No a ja właśnie szukam czegoś na teraz, to ile tak mniej więcej idzie wyciągnąć jak jest ten gorszy sezon ? Jak też oceniasz stan aut? Są nowe ? Jak możesz to jak duża jest różnica między sezonami jeśli chodzi o hajs ?

Kulka

Ogólnie kierowca w tej firmie jest nikim i wszystkim lacznie ze sprzataczja i listonoszem, samozatrudnienie to śmiech na sali 20h jazdy dziennie, kary za wszystko porownywalna praca jak w GTv. Nie polecam pracy ani korzystania z usług

Pracownik 10Lat
@Kulka

Oj rodzice nie nauczyli Cie, ze kłamstwo niepoplaca... Pracyje w Braciakach juz 10 lat o życzę Ci tak dobrego pracodawcę jakim jest Pan Andrzej.

Kula
@Pracownik 10Lat

Zostali tylko podlizuchy i donosiciele.Powiesz coś głośniej na przesiadce i szef zaraz wszystko wie.On lubi podlizywanie i donoszenie na innych .Tam nie masz prawa mieć własnego zdania.Co powie bos to tak ma być a jak nie to wypad od razu z firmy.Tam obowiązują dwie zasady : Milczeć i wykonywać!

@kierowca
@Kulka

Zgadza się i tak od wielu lat

@kierowca
@Pracownik 10Lat

A ilu kierowców odeszło z art 55?

Czy po rozmowie w Braciaktrans rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.

Jakie wartości są cenione w Braciaktrans?

Pasażerka

Jechałam z południowych Niemiec tuż przed Świiętami Bożego Narodzenia. Do granicy jechałam z p. Marcinem busem nr 9. Niezwykle taktowny i kulturalny kierowca. Od granicy jechałam z panem kierowcą busem nr 9 ( nie spytałam o imię). Też same pozytywne słowa o nim: bardzo dobry kierowca, a przy tym ułożony i przyjacielski. Jechałam pierwszy raz z tą firmą, ale nie zamienię na żadną inną. Gratuluję poziomu wykonywanych usług. Gratuluję wysokiej kultury panów kierowców.

Braciaktrans
@Pasażerka

Dziękujmy za podzielnie się opinia. Mamy wspaniałych pasażerów i pracowników. Wspólnie tworzymy i rozwijamy firmę Braciaktrans. Robimy to z pasją czego efektem jest jakość o której Pani wspomina.

Jak wygląda ścieżka kariery w Braciaktrans? Czy trudno jest zdobyć awans?

Kierowca

Jaki awans? Nie ma tam czegos takiego.

@Kierowca

No jeśli chodzi o kierowców to pewnie nie, ale jak jest na stanowiskach biurowych? Bo dla mnie np. to mega ważne przy wyborze nowej pracy. A można tam liczyć na regularne podwyżki, np. raz w roku (choćby inflacyjne)?

Koerowca
@Krystyna

Podwyzek brak raczej kary . Biuro hmm mozesz byc ksiegowa logistykiem lub odbierac tel. W takich firmach sie nie awansuje nie mana jakie stanowisko.

@Koerowca

No w biurze to ewentualnie kierownikiem można zostać pewnie :) A te kary finansowe to za co np. można dostać? I czy odciągają je z podstawy czy z jakichś premii (jeśli są)?

Hanka

Hej, mąż chciał aplikować na kierowcę autobusu, na stronie firmy jest oferta, tylko zastanawiam się czy aktualna, bo w maju firma pisała, że dopina zespół, więc nie wiem czy po prostu zapomnieli zdjąć informacji na stronie, że nabór nieaktualny, ktoś powie jak to wygląda? Płacą 8000 netto, więc całkiem sporo, tylko za ile godzin pracy? Kierowca robi również trasy do Niemiec, a poza Niemcami jeszcze inne kraje?? Jest w ogóle możliwość, żeby jeździć wyłącznie w Polsce?

Koko
@Hanka

Bus nie autobus. Niemcy belgia holandia to ich kraje obslugiwane. 8tys hmm chyba tam tylko na dzialalnosci przyjmuja wiec od tych 8 odejmij zus i podatki. Trasa trwa pewnie z 30h w dwa dni wiec za godzine mniej niz w markecie. Pozdrawiam

kandydat

Jak to realnie wygląda pod koniec 2023 jako kierowca? Rozważam złożenie CV, ale mam pare pytań na które ktoś może mi odpowie (może @Pracodawca sam odpowie). Ile realnie kierowca jeździ godzin w miesiącu? Odpowiedzialność za samochód ? Jeździłem jako dostawca w pewnej firmie i obiecywano mi że wrazie W jak ja coś zrobie to koszty dzielimy na pół, przez 4 lata raz zbiłem lusterko mijając się z szambiarką na wąskiej drodze, pracodawca odrazu powiedział że mam to zapłacić ze swojej kieszeni, jak to wygląda tutaj? Wiadomo jak ja wyjade na czołowe to mam problem, ale jak stanie sie coś losowego nie z mojej winy (głupi kamyk w szybe) to firma to ogarnia czy jest problem? Realna kwota netto którą zarobi pracownik w pierwszych miesiącach, jak i po okresie próbnym, jest się po co schylać czy kwoty to tajemnica bo są tak niskie? Wiadomo szanujmy swój czas, chcę pracować dobrze i żyć godnie, więc jeśli stawki są w miare atrakcyjne to jak to wychodzi w skali miesiąca ? Jaki jest rodzaj umowy ? UoP/zlecenie/b2b ?

Danuta

Sporo można się tu naczytac o warunkach i pracy kierowcy, a w biurze jak tam się wam pracuje? Często sa przyjęcia, czy raczej ekipa stała i nie mam na co liczyć? :)

Bok Braciaktrans
@Danuta

Powoli dopinamy stała ekipę, jednak bardzo możliwe, że będziemy poszukiwać jeszcze jednej osoby do zespołu :) Ogłoszenie znajdzie się na olx, proszę aplikować.

Magdalena
@Bok Braciaktrans

Ahh no właśnie mój chłopak zauważył ofertę od państwa na olx :) Rozczulił nas trochę tytuł oferty — poszukujemy wspaniałych ludzi do zespołu. :P Czy faktycznie dbają państwo o atmosferę między pracownikami? Nie zdarzają się za często zgrzyty? :) Czytamy, że doświadczenie jest mile widziane. Czy rok na stanowisku kierowcy wystarczy? Co do umowy o pracę, dostaje się ją na start, czy jest jakiś okres próby?

Alicja

Brawa dla pracowników firmy przewozowej Braciaktrans za ich wzorową pracę. Bardzo odpowiedzialni i rzetelni Wszyscy Pracownicy. Ale Pasażerów interesują przed wszystkim kierowcy. Ostatnio jechałam do przesiadki z Krystianem a po przesiadce z Damianem. Czułam się przez nich zaopiekowana. Bardzo dobra jazda jako kierowców, zapowiedziane przerwy. Samochody czyściutkie. Mądre odpowiedzi na zadane pytania.i to nie tylko jak ostatnio jechałam po prostu ta firma ma bardzo dobrych pracowników z którymi wiem ze bezpiecznie dojadę do celu. Polecam tę firmę Wszystkim zainteresowanym którzy zastanawiają się którą firmę przewozową wybrać myśląc o bezpiecznej podróży.

Jaga

Wczoraj miałam okazję wracać z DE do Polski.Pan Tomek z Busa 22.Super facet.Jechal bardzo spokojnie bezpiecznie.Mily sympatyczny.Bardzo polecam ta firmę.Przesiadki krótkie bardzo dobrze zorganizowane.Panowie kierowcy z innych busów też bardzo mili.Szerokosci na drodze Panowie.

Teresa

Porażka to mało powiedziane brawo logistyka 900 km 16 godzin to nie wszystko do domu zostaje 17 km no i wysiadamy ponieważ dalsza trasa ma trwać jeszcze około 60 km do okoła komina brawo za ogromną wiedzę nie polecam szok i wielka porażka to była ostatnia podróż z Wami

Zadowolony

Jestem pod wrażeniem. co tu się dzieje, rozpisywać.: Profesjonalizm w każdej postaci. ORGANIZACJA + PRACOWNICY NA STANOWSKU KIEROWCY ORAZ BOK + To sie widzi jak i czuje. Uśmiechnięci, pomocni, wypoczęci. Oczywiscie przyznaje i Plusa dla Szefostwa. Słyszałem, że firma istnieje od 14 lat. Brawo Wy. Jechałem z Wami pierwszy raz, poczułem się szanowany i ważny. Dziękuję. Ps Zgadzam się ze słowam zawartymi na stronie firmy,.....Bo jesteś dla nas Ważny. Tak to się czuje i widzi.. MAREK

Krystyna

W jakich sytuacjach jest zawistny? Możesz dokładniej to opisać? Jakie są jego dwa oblicza, o których piszesz? Jakieś to takie niezrozumiałe wszystko

Kryśka obciągara
@Krystyna

Kryśka wez Ty do kuchni wypi3rdalaj a nie sie zajmujesz pisaniem tutaj. Naczynia czekaja ruro. Naura

Kierowcaprawdziwy

Zgadzam się. Pracodawca jest spoko bo daje zarobic duzo pieniazkow (najnizsza krajowa plus diety to wychodzi z 2,5 raza wiecej niz w biedrze.) Gdzie indziej zarobi się 6 kola siedzac caly dzien na tylku. Moze w warszawie albo zagranica na zbiorze szparagow. Tylko tak jak piszesz trzeba pracowac a niektorzy się nie nadaja. moze i jest to czesto po te 16 godzin dziennie w ta i z powrotem czyli kolo 30 godzin na trase ale to tylko max 8 razy w miesiacu. To nie wina pracodawcy ze ludzie tak daleko jezdza Albo ze jest snieg Albo korki i trasa zamiast trwac 14 godzin sie troche wydluza. Przeciez ludzie mogliby jezdzic blizej j wtedy trasy bylyby krotsze. Moze i robi się te 180-250 godzin w miesiacu (no moze na swieta zdazylo sie troche wiecej godzin bo bylo tylu klientow ze trzeba bylo jezdzic po 10 tras z rzedu bez wolnego ale to zrozumiale. Szef nawet byl tak zajety ze zapomnial podziekowac za dobra robote ale wcale mu sie nie dziwie) a wypisuje na karcie od 120 do 160. Przeciez wiadomo ze nie mozna wpisywac wiecej niz 10 godzin dziennie na karte bo to niezgodne z prawem. Jak ktos chce tyle jezdzic to niech idzie na tira i potem bedzie kwitl na parkingu bo jakies kontrole robia inspekcje drogowe zamiast jechac sobie spokojnie do domu zeby zobaczyc się z rodzina na kilka godzin. niektorzy sa leniwi i nie chca tyle pracowac albo co gorsza chcieliby jakies platne nadgodziny ale na sczescie sa tacy kierowcy ktorzy chcieliby jezdzic i 10 tras w miesiacu i byc 20 dni poza domem i dla nich szacunek. I dzieki nim ta firma istnieje bo mlodzi maja tylko jakies niedorzeczne roszczenia typu wolne niedziele albo niektorzy sa na tyle perfidni ze chcieliby miec grafik a wiadomo ze się nie da bo ludzie jezdza roznie i moze byc taka sytuacja ze myslisz ze bedzie wolne a tu jednak nie ale tez moze byc odwrotnie czasem przeciez. Trzeba byc jak lekarz albo policjant i byc na posterunku w gotowosci caly czas bo moze akurat bedzie trzeba jechac. To sa prawdziwi kierowcy z poczuciem misji ktorzy nigdy nie powiedza zlego slowa na firme i beda pracowac nawet za darmo, byle firmie sie powodzilo. A mlodym się poprzewracalo w glowach tylko narzekaja ze dlugie trasy (a jak maja byc krotkie skoro czesto się jedzie 1200 i wiecej km) ze malo spania i chcieliby najlepiej pracowac max 160-170 godzin w miesiacu bo się naczytali ze tyle normalnie wynosi etat a za kazda dodatkowa godzine chcieliby platne nadgodziny a nawet nie pomysla ze firma pewnie doklada do interesu bo przejazdy sa tak tanie ze pewnie ledwo starcza szefowi na zycie. Albo placza ze nie moga korzystac z busa poza praca ale musza jezdzic na serwisy poza godzinami pracy i tracic swoj wolny czas albo przyjezdzac podpisywac rozliczenia wlasnym autem niektorzy nawet 200 km. Kiedys tego nie bylo. Kierowcy jezdzili bez przerwy po 30 godzin i wiecej i nikt nie narzekal ze dlugo ze jazda bez spania ze jakies nadgodziny. Gornicy zarabiaja podobnie a codziennie moga zginac pod ziemia ale tam nikt nie narzeka tylko zasuwa w ciemnosci bo ci ludzie wiedza ze dobra praca jest na wage zlota i trzeba ja szanowac. Polowa kierowcow się w ogole nie nadaje do tej pracy i powinni poszukac pracy w maku. Na szczescie druga Polowa wie ze pieniadze to nie wszystko i ze szef dalby wiecej jakby mial. Dobrze ze jest tez w firmie dobry przeplyw informacji na linii pracodawca pracownicy. To tez zasluguje na plus bo w prlu za takie informacje brali za to pieniadze i podpisywali dokumenty a tutaj robia to za darmo bo chca zeby szef wiedzial co się dzieje i nic nie chca wzamian poza usmiechem. Podsumowujac jak chcesz dobrze zarobic i lubisz pracowac polecam goraco bo jak nie lubisz to idz gdzie indziej a najlepiej wyjedz za granice to firma cie zawiezie z adresu pod adres za niewielka oplata.

Zazdrosna Konkurencja
@Kierowcaprawdziwy

"To sa prawdziwi kierowcy z poczuciem misji ktorzy nigdy nie powiedza zlego slowa na firme i beda pracowac nawet za darmo, byle firmie sie powodzilo." Cytat miesiąca na gowork.pl, należy się nagroda.

Maja

Widzę ze pracownicy nie są zadowoleni delikatnie mówiąc. A przynajmniej nie byli. A teraz? Po nowym roku coś idzie ku lepszemu? Z wypłatami itp

@Maja

Pracodawca jak najbardziej godny zaufania. Wcześniejsze posty to posty konkurencji i byłych pracowników, delikatnie nazywając ich złodziejami i gamoniami.

Agata

Złodziejami? Czyli za to łby im leciały tutaj? A tak właściwie jak już to kogo z konkurencji podejrzewacie?

Przyszły nowy

Możesz coś więcej się wypowiedzieć na temat pracy . Jak jeździcie czy jest tam jakiś system? Czy są takie same trasy może raczej się zamieniacie ? Jeździłem z wami tylko jako pasażer i byłem zadowolony z chłopaków i atmosfery i po roku skusiłem się złożyć papiery

@Przyszły nowy

A to fajnie, że od klienta do pracownika przechodzisz, przynajmniej poznasz ich sobie od każdej strony. ;p A jeździłeś już gdzieś w innej firmie wcześniej?

Jak wyglada system pracy?

Maja
@Kandydat

No ciekawe a tobie o jakie stanowisko chodzi?? Pewnie jest jakaś różnica w zależności o czym mowa

Czy ktoś z obecnych kierowców może napisać coś więcej o systemie pracy w tej firmie zasadach panujących. Rozważam złożenie CV

Zadowolony pracownik

Należy zwrócić uwagę, ze jedynym Twoim argumentem jest niezadowolenie z pracy w firmie to wymiana szyby. Czyli nie bierzesz odpowiedzialnosci za szkody jakie robisz. W moim odczuciu kolego Ty nigdy i nigdzie nie będziesz zadowolony nawet nie z pracy a z zycia. W moim odczuciu jesteś zmęczony życiem, wiec tak naprawdę się Tobie nie dogodzi i nie wiem czy znajdzie się kolejny taki pracodawca, który dogodzi jeśli główny powód nie zadowolenia z pracy to wymiana szyby... ????????‍♀️????????‍♀️

@Zadowolony pracownik

W takim razie, co z ubezpieczeniem w takim przypadku? Nie znam szczegółów, więc nie wiem, czy kierowca specjalnie ją rozbił, czy liche ubezpieczony samochód? Proszę o odpowiedź.

Szymon
@Zadowolony pracownik

Cholera jak szkoda jest zbita szyba to omijam takie (usunięte przez administratora) szerokim lukiem.

@Szymon

No właśnie, wgl przecież nie zawsze to z winy kierowcy jest zbita przecież. A co jeśli jedziesz i zna przeciwka walnie Ci kamyk na czołową, w najlepszym przypadku na pajączku się skończy no i co wtedy? Wina, że ktoś kierował? Bez sensu.xd

Karol

Jest ktoś tutaj kto pracuje jako kierowca? Łatwo jest się dostać do pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Braciaktrans - Zielona góra

• Jak się pracuje w Braciaktrans?

Zobacz opinie na temat firmy Braciaktrans tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Braciaktrans?

Braciaktrans