expondo Polska sp. z o.o.

Opinie o expondo Polska sp. z o.o.

Maciek

Fenomenalny pracodawca. Dołączyłem do załogi stosunkowo niedawno, ale na żadnym kroku nikt mi nie dał odczuć, że jestem nowy, albo że czegoś nie umiem. Kadra kierownicza bardzo, bardzo pomocna, stoi murem za pracownikami, idzie nam na rękę (nawet z najbardziej błahymi sprawami). Koledzy i koleżanki z różnych działów są otwarci, od pierwszego dnia mili i chętni do pomocy bez żadnych uprzedzeń. Sam budynek i wyposażenie (sprzęt komputerowy, sale konferencyjne, wyposażenie kuchni) robią wrażenie wielkiego i bardzo profesjonalnego korpo, ale nie jest to korpo bezduszne, jak z amerykańskich seriali. W Expondo ludzie są sercem firmy - codziennie możesz spotkać kogoś, kto się do Ciebie uśmiechnie i zajmie chwilę small-talkiem, choćbyś widział go pierwszy raz (bo pracuje tu ponad 200 osób, trudno poznać wszystkich) - życzliwość jest obecna na każdym kroku. Jeśli jesteś kompetentny, to do tej pracy aż chce się przychodzić. Jeśli dbasz o firmę to bardzo, ale to bardzo czujesz, że firma dba o Ciebie. Polecam wszystkim!

Nikt
@Maciek

Nie jest tak pięknie jak pisano uśmiechnąć się można do każdego ale podwyżek nie ma tylko firma expondo nie daje podwyżek eobuwie dało, tkmax dało wokul firmy expondo dali a expondo nie dają tylko są szanowani i mają podwyżki w biurach a ci co pieniądze robią czyli kierowcy magazyn i serwis to są nie szanowani NIE POLECAM

Z

Pracę bardzo łatwo można połączyć ze studiami, co jest dla mnie ogromnym plusem. Atmosfera panująca w firmie jest miła i przyjazna więc jeśli nie masz jeszcze pracy to nie czekaj i zgłoś się do expondo :)

Zuzanna
@Z

Twoja informacja na temat pracy w firmie Expendo brzmi bardzo zachęcająco szczególnie dla osób jeszcze studiujących. Mogłabyś jednak rozwinąć ten temat? Dlaczego firma jest sprzyjająca studentom? Czy wynika to z elastyczności grafiku, możliwości pracy w weekendy? A może coś jeszcze? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Firma bardzo dynamicznie się rozwija. Nowe biuro jest naprawdę supern- szczególnie show room i pokoje do wypoczynku dla pracowników. Czuć, że to już duży międzynarodowy gracz i ambitnie idzie do przodu. Są wiarygodni i co najważniejsze dochodowi. Jest masa wydmuszek lub startupów, które nie wiadomo jak długo pociągną na dotacjach lub inwestorze zewnętrznym. A expondo co roku rośnie o kilkadziesiąt procent. Masa nowych projektów i sporo do nadrobienia w zakresie szkoleń ale to typowe chyba. Moje sugestie dla expondo Polska sp. z o.o. sp.k.: Jaśniejsza struktura organizacyjna i więcej komunikacji wewnętrznej Lubię atmosferę w expondo Polska sp. z o.o. sp.k. za: Wysoka kultura managerów i współpracowników. Świeże owoce i inne przysmaki za darmo dla pracowników. Dynamiczny i stały rozwój firmy.

Pewna
@GG

Widziałam dużo ich reklam na mieście. Znajomi którzy tam pracują bardzo cenią sobie luźną atmosferę. Nowe biuro też robi bardzo fajne wrażenie. Można zobaczyć zdjęcia na ich profilu na Google.

Witek

Firma ma perspektywy silnego rozwoju bo bardzo zmienia się podejście klientów do tego rodzaju usług.

Szukają ostatnio człowieka do zarządzania łańcuchem dostaw. Praca na kontrakcie, w pełnym wymiarze czasowym, hybrydowa. Czy mógłby ktoś opisać, jak wygląda w tym przypadku hybrydowy model (usunięte przez administratora) Z góry dzięki.

Wojtek

Hej, czy ktoś się orientuje z jakich etapów się składa rekrutacja na E-commerce Data Scientist i jakie są mniej więcej widełki zarobków? Z góry dzięki

Asia
@Wojtek

A jakie byłyby dobre w okolicy, masz jakieś porównanie? Ja bym w ogóle chciała wiedzieć, czy ta rekreacja nadal aktualna, chciałabym wysłać CV. List motywacyjny też chcą, żeby pisać?

Wojtek
@Asia

właśnie nie mam porównania, stąd pytanie, chyba nie wymagają listu. Ale fajnie byłoby wiedzieć jakie mniej więcej oferują widełki płacowe, czy jest sens startować?

Wojtek Nowy wpis
@Asia

właśnie nie mam porównania, stąd pytanie. Listu raczej nie wymagają, ale fajnie byłoby znać ich widełki płacowe, żeby wiedzieć czy w ogóle tam aplikować..

@Wojtek

Udało Ci się wziąć udział w rekrutacji i poznać wszystkie jej etapy? Pisałeś swoją opinię kilka miesięcy temu i może się sporo zmieniło. Jeśli coś wiesz na ten temat, napisz jak wyglądała sama rozmowa rekrutacyjna i jaką stawkę Ci zaproponowali.

Woj Nowy wpis

Tak, ale tylko 25k na łape to się nie opłacało, musi być minimum 35k

Piter

No cóż, firma zeszła na (usunięte przez administratora). Większość dobrych pracowników zostało zwolnionych lub odeszli sami. Efekt "dobrego" zarządzania:)

@Piter

ale jakie były te powody zwolnień? Skoro (jeśli?) byli to dobrzy pracownicy to jak firma tłumaczyła ich zwolnienia?

Stara
@Dorota

Oficjalny powód to restrukturyzacja (likwidacja stanowiska), przynajmniej w moim przypadku. Nie ma znaczenia, czy pracowało się tam dwa, pięć czy osiem lat. Dostaje się wypowiedzenie i już. Myślę, że w expondo nikt nie czuje się teraz bezpiecznie. Szkoda, bo kiedyś wydawało się, że ta firma ma potencjał.

Sonia
@Dorota

W komentarzach wypowiadali się głównie ludzie z serwisu/magazynu (gdzie zostali już głównie Ukraińcy, Polaków już tam praktycznie nie ma) a zwolnienia dotyczyły pracowników fizycznych, ale niestety też głównie biurowych. Tak jak wyżej, niektórzy pracowali (usunięte przez administratora) lat, ale tak zadłużono firmę że trzeba było się kogoś pozbyć. Dlatego teraz mogą Cię zatrudnić i po okresie próbnym podziękować ( co już w kilku przypadkach się stało )

Alicja
@Sonia

Czemu nie ma Polaków, nie rekrutują ludzi z kraju? Czy po prostu nie zgłaszają się, wytłumacz jak możesz. A jak uda się zatrudnić, to na jaką umowę?

Dorota

Czyli wychodzi na to, że Polacy nie mają za bardzo co liczyć na zatrudnienie obecnie. A jeszcze tak z ciekawości dopytam, czy te zadłużenia firmy wpłynęły jakoś na wynagrodzenia pracowników? Obniżono pensje lub były jakieś opóźnienia w wypłatach?

Beza

Odesłałem paczkę na serwis, dostałem zwrotkę a tam dosłownie (usunięte przez administratora). Nie wiem który z liderów to zrobił ale domyślam się że ten od rowerów

Czy w expondo Polska sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Cole

Nie

@Cole

Dlaczego tak właściwie? Nie ma osób, którym możnaby zgłaszać jakieś problemy? Czy może pracownicy boją się o nich mówić, bo i tak w niektórych firmach czasem bywa? Cierpi jakos na tym atmosfera w pracy czy nie ma tragedii?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie expondo Polska sp. z o.o.?

Ktoś

Cza się zapytać czy firma daje podwyżki firma powie ze oczywiście że tak ale prawda jest taka że nie daje żadnych podwyżek i wymagania mają bardzo dużo a jak będziesz ściemniał to cie jeszcze zwolnią

@Ktoś

To źle że nie dostaje się podwyżek za nic? Chyba trzeba tez dac coś od siebie?

Mietek
@Monika

Dać coś od siebie? Z firmą uciekają ludzie z biur, hr, po samego dyrektora bo firma doji jak się tylko da. Zwalniają i nie przedłużają umów na magazynie a później mają wymagania żeby najlepiej robić za 2-3 osoby. Siedzą terroryści w biurach na komputerze i patrza zeby się tylko statystki zgadzały. Jak jest temat podwyżki, to gadają bzdury typu światełko w tunelu, albo ze to nie oni za to odpowiadają. Kiedyś było naprawdę fajne i chciało się robić, ale teraz to jest firma tylko i wyłącznie do napchania kieszeni właścicieli. Najlepiej zobrazuję to powiedzienie, "kiedyś to było"

@Mietek

To kto w takim razie odpowiada za podwyżki? Może warto by było pogadać, napisać jakieś pismo w tej sprawie itp?

4%160brutto
@Monika

Cztery zebrania pod rząd słyszy się jedno i to samo, że jeszcze nic nie wiadomo co do podwyżki i nagle jest dostaliśmy 4 procen Pisma i gadania nic nie dają w tej firmie bagatelizują. Informacje błędne lub ich brak Zero etatów a zwolnienia rosną i przychodzą Ukraińcy którzy nic nie potrafią a ci którzy już mają coś w głowie są u nas max 2 miesiące szkolić każdego od nowa za kazdym razem.

@Monika

Pracownicy tyrają za trzech, ludzie dają od siebie dużo, nerwy, czas. I bardzo dobra podwyżka 4 procent i to nie dla każdego śmiech na sali normalnie. Ludzie dają od siebie tylko nikt tego nie widzi bo zrób coś dobrze nikt nic nie powie zrób coś źle to ci to wytykać będą nieustannie tak to działa

Ojej no 4 procent to faktycznie nie jest jakoś dużo. A dostajecie regularnie jakieś premie skoro ludzie tak intensywnie pracują? No i skąd te nerwy właściwie się biorą o których mówisz?

W
@Ewa

Nie ma i raczej nie ma co liczyć na jakiejkolwiek premie. Stara zasada, płacić tylko tyle ile trzeba. I to dosłownie wszędzie gdzie się da. Oczywiście są ludzie którzy zawsze spadają na cztery łapy. Większość zniechęconych odchodzi sama i chyba taki jest plan.

@W

Nie sądzę żeby był taki plan. Przecież nowego pracownika trzeba szkolić a to też są koszty. Teraz takie czasy że wszędzie oszczędności i może dlatego podwyżki małe. Wszyscy dostali równo 4%? Kierownictwo też?

Saw
@Marcin

Nikt jeszcze nie dostał podwyżki. Czekamy na decyzje, maja być od stycznia.

@Saw

A zatrudnieni w grudniu też będą mieć tą podwyżkę? Czy aż tak dobrze nie ma? Jak często ogólnie podwyżki są?

Saw
@Dorota

Nie wiem ale znając firmę raczej na pewno nie

@Dorota

O jakich podwyżkach muwicie przecież firma jest biedna w porównaniu do eobuwie, tk max i ecoenergetyka tam w ciągu roku dostali 3 razy podwyżki a tu piszą że każdy dostał 4% podwyżki to nie prawda każdy nie dostał zrobili wyróżnienia kto ma dostać a kto nie a jeszcze powiedzieli że musimy dać z siebie wszystko żeby dostać jakąś groszowa podwyżkę firma spadła na dno w porównaniu jak było parę lat wcześniej i jeszcze jedno karpiowego nie będzie bo firma jest biedna tylko czekamy na zupę zimna grzybowa

ANDRZEJ
@Saw

Podwyżki w styczniu? A gdzie to niby obiecali?

Natalia
@ANDRZEJ

czyli na żadnym stanowisku u was najniższej się nie zarabia, że się dziwicie? a co do tego karpiowego o którym pisał to faktycznie było? a w poprzednim roku co dawali?

@Natalia

Gdybym mial robić tyle roboty za najniższą krajowa(dużo nie brakuje) to bym dawno stąd uciekl.

@Marcin

Ale to co napisałeś nic mi nie mówi, o tym ile się tu zarabia. Możesz napisać kwotę podstawy? I czy możliwe są do tego jakieś premie?

@Natalia

Karpiowe tak dali 200 zł kartę podarunkową do Amazona a z wypłaty każdemu ukradli 60 zł na podatek to czyli dostaliśmy 140 zł żenada firma ex---ndo spadło na dno biedaki nawet poszła najnisza krajowa do góry a ex---ndo nic nie dają w koło firmy daja a tu nic

Alicja
@Saw

Znając w jakim sensie? Do tej pory nie było podwyżek? To aż ciekawe, na jakiej stawce się zatrzymaliście? No chyba, że coś innego masz na myśli.

Przemyslaw

Wstyd pracować w firmie, która (usunięte przez administratora) Klientów, jestem takim Klientem, któy czuje się (usunięte przez administratora) Firma sprzedała bubel i nie ma odwagi się do tego przyznać, nie przyjmuje żadnych reklamacji, Klienta traktuje jak zło konieczne.

Nowa Pani K. w HR to strzał w 10. Kompetencja, empatia, koleżeńskość i bycie dla innych. Gratulacje Do tego cudny uśmiech

Ktoś

Narazie usmiechnieta ale po jakimś czasie nie będzie uśmiechnięta jak zobaczy co firma robi z pracownikami jak są szanowani, pracownikom już brakuje wypłaty na życie a firma expondo nie chce dać podwyżki

Izabela

Super! A jak oceniasz pozostałych pracowników? Są równie pomocni?

Sowa

Czy ktoś wie jak tam w expondo maja się product managerowie ? Jest ogłoszenie, myślę czy aplikować...?

@Sowa

A masz jakieś doświadczenie na stanowisku product managera może?

@Sowa

Cześć, daj znać co konkretnie Cię interesuje to postaram się udzielić odpowiedzi - bo generalnie product managerowie u nas mają sie bardzo dobrze :-D Postaram się wtedy załatwić Ci odpowiedż bezpośrednio i z pierszej ręki ;-) Ola HR expondo

@Izabela

mam i to bardzo poważne :) pracujesz tam ? albo pracowałaś ?

@Ola

no pytanie czy siedzą po nocach, czy przełożony nie jest katem, takie podstawowe pytania :)

@sowa

@Sowa - nie i nie :-D Jak każdy e-commerce - nie narzekamy na nudę - pracy jest dużo i jest bardzo dynamiczna, kiedy trwa konkretny projekt workload jest naturalnie wyższy ale nikt po nocach nie siedzi. Inwestujemy też w rozwój kadry kierowniczej - kierownicy biorą udział w programach rozwijających umiejętności zarządzania (np - i to nasza wewnętrzna nazwa - Lean Lidership program), mają dostęp do szkoleń on demand na platformie Udemy, mamy też dojrzałych Dyrektorów na poziomie C-Level którzy są bardzo obecni i blisko ludzi. Bardzo też podkreślamy konieczność brania spraw we własne ręce - odpowiedzialności za swój obszar i autonomii w codziennej pracy więc tak na prawdę to jak Ci tu jest i jak pracujesz w dużej mierze zależy od Ciebie samego. Trochę ironicznie/humorystycznie: jeżeli oczekujesz że ktoś będzie prowadził za rękę i domyślał się czego potrzebujesz na podstawie kilku zdawkowych informacji - to nie miejsce dla Ciebie :-D Z drugiej strony - jeżeli obawiasz się szefa "kata" (tak wnioskuję skoro o to pytasz) - cenimy sobie bezpośrednią informację zwrotną i jako HR reagujemy na każdy konkret jaki do nas spłynie, a mogę Cię zapewnić że wiele "napięć" które przecież pojawiają się naturalnie wszędzie gdzie są ludzie - jest rozwiązywanych włąsnie na poziomie zespołów dzięki szczerej rozmowie. Nie wiem, czy odpowiedziałam na Twoje pytanie - u nas w expondo lubimy testować hipotezy - zaaplikuj, pogadaj z przszłym managerem, zobacz sam :-) Pozdrawiam! Ola HR

@Izabela

Wieloletnie :) jest sens ?

Ilona
@Ola

To jak jest dużo pracy a jednocześnie nie ma siedzenia po nocach to jak wyrabiacie się? Zwiększacie zatrudnienie aby wszystko zrobić?

@Ilona

Znasz to powiedzenie "work smart not hard"? ;-) Trochę żartuję oczywiście, ale tylko trochę. Dużo pracy nie oznacza zawsze siedzenia po nocach. Ważne są priorytety i to, gdzie koncentrujemy swoją uwagę. Ale o tym można długo gadać - zapraszam do aplikowania i rozmowy "na żywo", to zawsze najlepszy sposób żeby się wybadać.

@Sowa

I jak tam w końcu? Aplikowałaś? Jesteś po rozmowie? Jakie zadawali pytania?

Maciek

Aleksandra
@Maciek

Ja tego nie doswiadczylam w expondo, jest sieć jakiś uprzywielejowanych osób ktorym nie mozna podpaść, problem w tym że bie wiesz które to dokładnie. Twoja ciezka praca i zaangażowanie nie mają znaczenia. Nie widzialam miejsca w ktorym tyle mówi sie o wzajemnym szacunku i tak go sie lekcewazy... lepiej byloby unikać takiej hipokryzji i podarować sobie te pogadanki

Nikt
@Maciek

I have negative experience with the recruitment process in Expondo. I was invited for the second interview and I should have propose the time that suited me well in the link that was porvided by e-mail. No response for a while, and then I get an e-mail that the recruitment process is closed for this position with no further feedback. I believe another candidate was chosen menwhile, but I think it's very unprofessional to invite the candidate for an interview and then withdraw it.

@Kandydat

Perhaps out of curiosity, it is worth asking why the recruitment was closed, if you were invited to the second stage?

Aleksandra

Ja z kolei zostalam w firmie ...zapomniana. Moja umowa konczyla się a nikt nie informowal mnie o ocenie pracy i chęci bądź braku chęci przedluzenia umowy. Znalazlam sobie szczęśliwie inna pracę ale na dzień albo nawet w dniu uplywu umowy zapytalam co dalej i okazało się że jest ok i oferują dalszy kontrakt. Szkoda że o mnie zapomnieli...

Natalia
@Aleksandra

Czekaj, bo ja nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czyli normalnie tu chcieli przedłużyć ale już znalazłaś sobie coś innego i dlatego nie zostałaś? Czyli jedyne w czym problem to "klątwa feedbacku"? No bo jeśli tak to nie mogłaś tam zrezygnować jednak i tu wrócić?

Jsl

Dziś Dostałem przesyłkę za pobraniem której w ogóle nie zamawiałem Skąd moje moje dane osobowe

@Jsl

Bardzo mi przykro, że dostał Pan przesyłkę której Pan nie zamawiał - to zdecydowanie temat do rozmowy z naszą obsługą klienta. Nie ma w powyższej wiadomości żadnych bardziej szczegółowych informacji dzięki którym moglibyśmy zareagować proaktywnie, wobec tego bardzo prosze o kontakt telefoniczny z działem obsługi pod nr tel: 68 325 27 70. Jesteśmy dostępni od PN-PT w godzinach 9:00-13:00. Można się z nami również skontaktować mailowo pod adresem: info@expondo.pl - proszę podać szczegóły zamówienia a my postaramy się jak najszybciej wyjaśnić sprawę! Dziękuję za informację! Pozdrawiam, Ola, zespół HR

Maggi

Pracodawca, który nie daje po rozmowie rekrutacyjnej informacji zwrotnej, choćby mailem czy SMSem, wykazuje brak szacunku dla kandydatów. Tak właśnie robi Expondo, mimo zapewnień o udzieleniu feedbacku, i to po 3 etapach rekrutacji. Słabo!

kandydat?
@Maggi

jak długo czekałeś/aś na feedback po rozmowach?

kandydat?
@Maggi

Ile czasu czekałaś/eś na feedback?

Maggi
@kandydat?

Czekałam dłużej niż wskazywał termin ustalony przez rekrutujących.

youwillneverknow
@Maggi

ale finalnie odpowiedz otrzymalas?

@Maggi

Niestety dziś większość firm tak robi. A powiedz mi jak dokładnie wyglądał proces rekrutacji? Co było w poszczególnych etapach?

X

Po teście oraz dwóch rozmowach video nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej w obiecywanym czasie.

youwillneverknow
@X

podobna sytuacja miala miejsce i u mnie. trzy etapy rozmow i cisza. rozumiem, ze mozna nie byc zainteresowanym wspolpraca, jednak niespelniane obietnice pozostawiaja pewien niesmak po do tej pory naprawde przyjemnym procesie rekrutacyjnym. A szkoda

Question

Ile % podwyżka $ z juniora na mida w marketingu itp?

Aga

Pracuję w expondo ponad 2 lata, w zespole marketingu, plusy: różnorodne zadania, współpraca z której wynika również mój własny rozwój, warunki i atmosfera pracy super. Minusy: czasem w biurze brakuje sypanej kawy ;) Polecam osobom, które chcą się zaangażować w projekty i mieć na nie realny wpływ i pracować w fajnym zespole.

Małgosia

Dzień dobry. Jaka jest forma zatrudnienia na stanowiskach analitycznych? Czy jest możliwa umowa o pracę?

@Małgosia

Cześć @Małgosia! Tak, współpracujemy w oparciu o umowę o pracę. Dodatkowo część ofert to 100% pracy zdalnej lub hybryda. Po szczegóły zerknij na nasze aktualne oferty pracy: https://corporate.expondo.pl/kariera/ Paulina - dział HR

Kamil
@expondo Polska sp. z o.o.

Cześć. Czy ta praca 100% zdalna, jest możliwa również poza granicami Polski?

Paulina - dział HR
@Kamil

Cześć Kamil! Wszystko zależy od stanowiska, na które chciałbyś aplikować. Są działy, w których pracujemy 100% zdalnie, również poza granicami Polski ALE... wciąż w tej samej strafie czasowej ;) Zerknij na naszą stronę - https://corporate.expondo.pl/kariera/ - w ofertach pracy znajdziesz dane kontaktowe do konkretnego rekrutera, który może udzielić Ci szczegółowych informacji.

Ola

Dołączyłam do zespołu expondo całkiem niedawno i bardzo szybko się zaklimatyzowałam. Ludzie bardzo pozytywni, z dużym zapałem do pracy. Chętnie pomagają i współpracują. Nie ma czasu na nudę, zawsze dużo się dzieje. Każdy pracownik może się rozwijać i osiągać cele. Jako stażystka działu HR w krótkim czasie nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy i w dalszym ciągu nabieram doświadczenia. Polecam

Agaga

Pracuję tutaj od dwóch tygodni i bardzo jestem zadowolona, że mogę tutaj pracować. Współpracownicy są bardzo życzliwi i pomocni. Jest dużo pracy, ale czas szybko leci. Bardzo się cieszę, że mogłam dołączyć do EXPONDO.

Zostaw merytoryczną opinię o expondo Polska sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w expondo Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy expondo Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w expondo Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 14 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy expondo Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w expondo Polska sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

expondo Polska sp. z o.o.