expondo Polska sp. z o.o.

Opinie o expondo Polska sp. z o.o.

Mariusz

Zastanawia mnie tylko jedno, czemu same pozytywne opinie są z biur ,gdzie ludzie siedzą sobie w domu i robią po 8h, a ludzie z magazynu narzekają ze nie jest tak kolorowo i nie mogą wyjść po 8 h? Jakas zorganizowana firmowa akcja biurowa? Inne nastawienie co do magazynu? Inne traktowanie? Nasuwa mi się tylko jedno pytanie, co by było gdyby Ci ludzie z magazynu nagle zaprotestowali i stwierdzili ze odpuszczają w ramach prostestu żeby (jak się domyślam sa zle traktowani) traktowac ich lepiej, nawet tak samo jak tych z biur? Prosiłbym o odpowiedź. Może da to ludziom na magazynie do myślenia.

Roman
@Mariusz

Ile idzie zarobić na magazynie? Jak płacą za te nadgodziny skoro trzeba pracować więcej jak 8 godzin?

Paulina - dział HR
@Roman

Cześć Roman :) Na ten moment wejściowe stawki na pracownika magazynu (nie operatora wózka) to 3900 PLN brutto + premia w kwocie 10% podstawy wynagrodzenia. Stawki są podane w naszych ogłoszeniach, z którymi możesz się zapoznać na przykład o tutaj: https://www.olx.pl/oferta/praca/magazynier-picker-zbieranie-towaru-przy-pomocy-wozka-elektrycznego-CID4-IDKKJki.html Nadgodziny wypłacane zgodnie z kodeksem pracy. Magazyn, w zależności od obszaru pracuje w równoważnym systemie (dłuższy czas pracy w poniedziałki w zamian za wolne piątki) lub w określonych godzinach pomiędzy 6 a 17 - jedna zmiana. Daj znać jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania: +48 534 100 944

Jacek

Jako stały klient, musze powiedzieć, że jestem zadowolony z usług firmy. Nawet jak było coś nie tak, to problem był szybko naprawiany.

Benek

Pracy jest na pewno mnóstwo, bo firma się rozwija, rośnie, ale i odnosi sukcesy, co daje stabilizację. Nie jest to miejsce dla szukających spokojnej i leniwej posadki. Jeśli jednak ktoś szuka wyzwań i rozwoju, polecam. Można dużo się nauczyć i mieć realny wpływ na swój obszar. Wynagrodzenie i benefity dość standardowe (multisport, Medicover, kursy językowe, kawa, herbata itp.). Nowy sprzęt i wyposażenie biur. Świetni ludzie, życzliwi i z zapałem. Póki co jeszcze ciągle w większość pracuje zdalnie, oprócz magazynu i serwisu.

Gutek

W expondo pracuję od 3 lat, w dziale marketingu. Naprawdę masa świetnych ludzi, wielu z nich to specjaliści w tym co robią. W ciągu ostatniego roku-dwóch i po kilku zmianach kadrowych, bardzo wiele aspektów pracy zmieniło się na plus. Jest masa ciekawych i ambitnych projektów, a zarząd i menadżerowie wysokiego stopnia dali kierownikom działów dużo większą swobodę w realizacji własnych inicjatyw i wdrażaniu swoich pomysłów w życie. W firmie panuje kultura, że jeśli masz dobry biznes plan dla projektu i chcesz go wdrożyć, dostajesz na to zasoby. Jeśli następnie twój plan działa i osiągasz zamierzone cele, to inwestowane są w to coraz większe środki. Firma daje możliwość rozwoju i wykazania się, czego sam jestem najlepszym przykładem, bo poprzez osiągane wyniki i odpowiednią kulturę pracy awansowałem na kierownika działu, a moja praca, jak i praca mojego zespołu, są doceniane. Firma bardzo prężnie się rozwija, ostatni rok to ciągłe bicie rekordów sprzedaży, mimo zawirowań na świecie. Pandemia, choć z początku wydawała się być czymś strasznych, okazała się być dla expondo finansowym eldorado, głównie ze względu na szerokie portfolio produktów i sprawne zarządzanie. Zatem nie ma tutaj żadnych obaw o to co będzie za miesiąc. Liczne benefity pracownicze, fajne imprezy firmowe (w czasie przed pandemią), ale przede wszystkim praca w międzynarodowym zespole ciekawych ludzi nastawionych na realizację ambitnych celów, sprawiają, że ja osobiście bardzo doceniam expondo jako pracodawcę. Oczywiście, jak w każdej firmie, są elementy które można by poprawić, ale wynikają one głównie z faktu szybkiego rozwoju firmy i konieczności usprawniania procesów. Nie jest to natomiast miejsce dla ludzi, których głównym założeniem w pracy jest iść po najmniejszej linii oporu, zrobić swoje, odbębnić 8h pracy i do domu. To zdecydowanie miejsce dla osób, które jak już zrobią swoje, to myślą, co można zrobić więcej lub lepiej i chcących się rozwijać. Taka kultura organizacyjna, która mi akurat bardzo odpowiada. PS. Od 3.2020 znaczna część załogi pracuje zdalnie, ze względów bezpieczeństwa, co w żadnym stopniu nie wpłynęło na wyniki osiągane przez firmę.

Pracuję w Expondo już kilka miesięcy (na stanowisku biurowym). W firmie panuje świetna atmosfera. Pracownicy są bardzo życzliwi i pomocni, z każdym można porozmawiać. Aktualnie, większość pracuje zdalnie, ale nadal mamy ze sobą świetny kontakt przez komunikatory :) Warunki pracy - rewelacyjne! Pracownik otrzymuje niezbędne narzędzia do pracy na danym stanowisku i paczkę powitalną z firmowymi gadżetami. Samo miejsce pracy bardzo fajnie zorganizowane - pokoje są duże, schludne, jasne, kuchnia dobrze wyposażona. Pracownicy mają dostęp do nieograniczonej ilości kawy i herbaty. Firma oferuje elastyczne godziny pracy i niestety raczej przeciętne wynagrodzenie.

dwd

do firmy dolaczylam niedawno, duzo sie dzieje, bo i firma mocno sie rozwija, takze jesli komus to odpowiada i lubi wyzwania, to mysle pracodawca godny polecenia. na plus mozliwosc pracy zdalnej, ludzie i atmosfera

Janusz
@dwd

@Benek – a jak z zarobkami na magazynie? Minimalna czy jednak coś więcej? Będę wdzięczny za info!

;)
@Janusz

Zależy od stanowiska, na większości można pracować 100% zdalnie. Wynagrodzenie raczej przeciętne.

Firmę oceniam jak najbardziej pozytywnie. Panuje tu wspaniałą atmosfera i widać, że ludzie którzy są tu od x czasu lubią swoją pracę, wykonują ją z pasją. Szacunek do drugiego człowieka to podstawa. Nie ma wywyższania się, wszyscy są jedną drużyną i działają wspólnie. Nowemu pracownikowi zapewnia się cykl szkoleń, ułatwia się ścieżkę rozwoju i pomoc w momencie wdrażania w nowe obowiązki. Jestem nowym pracownikiem od kilku tygodni i uważam, że decyzja o podjęciu pracy w Expondo była jak najbardziej trafna :>

Nie pracuję długo, ale na tą chwilę nie mam nic do zarzucenia. Pracy jest dużo, ale firma dba o pracowników.

Witam, jakie pytania na rozmowie z menagerem? Czego sie spodziewać?

S.o.s.

Pracuję już jakiś czas i to co, mogę powiedzieć to expondo = duża dynamika. Jak ktoś lubi się nudzić w pracy to raczej nie będzie to praca dla niego. Ludzie bardzo mili, pomocni ( nie każdy oczywiście;)), ale ogólnie każdy podchodzi z szacunkiem do drugiej osoby, a to już bardzo dużo. Nie pracuję na magazynie, więc od razu powiem, że nie wypowiem się na ten temat. Ale współpracując z różnymi innymi zespołami mogę śmiało powiedzieć, że ludzie są przyjaźnie nastawieni, potrafią współpracować, a jak coś się dzieje to szukamy wspólnie rozwiązań czy to ze współpracownikami czy z przełożonym. dla mnie ok

Świeżak

Pracuje niedługo, na razie wszystko co było na rozmowie kwalifikacyjnej jest prawdą. Świetna atmosfera bardzo ciekawe i ambitne projekty - sky is the limit. Wsparcie przełożonych w osiąganiu celów i realizacji zadań. No czuje że to "moje miejsce" - dawno tak sie nie czułem w pracy. Hajsy też spoko. Polecam

Heuhue
@Świeżak

Rozumiem że Pan z biura, bo o magazynie raczej by Pan tak nie pisał :)

Magazyn
@Heuhue

Życzę wysokiej premii

Podzielę się moim doświadczeniem z pracy w Expondo. Pracuję już tu ponad 3 lata. Zaczynałem od młodszego specjalisty a dziś jestem kierownikiem działu. Przez ten okres wysłano mnie na kilka zewnętrznych szkoleń podnoszących moje kwalifikacje zawodowe. Jeśli chodzi o zarobki co roku mogłem liczyć na mniejsze lub większe podwyżki zależące od zaangażowania jak i wyników finansowych całej firmy. System premiowania także jest jasny i przejrzysty. Na początku roku jest omawiany plan roczny jaki każdy pracownik powinien wykonać by na koniec roku cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. Obecnie zdecydowana większość pracowników firmy pracuje z domu dlatego ciężko jest mi się odnieść do atmosfery jaka panuje ale jeśli chodzi o mój dział wszystko jest jak najbardziej ok :) Nadgodziny są tu sporadyczne (przynajmniej w moim dziale) Sprzęt na którym pracujemy jest regularnie wymieniany co 3 lata więc też nie można na to narzekać. Ogólnie polecam :) !

Pracownik jednej lecz dziesiec
@Piotr

Wbijaj na magazyn zobaczysz sporadyczne nadgodziny.

Zbigniew

Bardzo polecam te firme. Profesjonalna komunikacja i obsługa. Pozdrawiam, Zbigniew G.

P.

Witam. Pracuję w expondo od 2 lat. W firmie panuje dobra atmosfera, ciekawe i ambitne projekty. Firma zapewnia możliwość rozwoju. Dodatkowo jest duża ilość benefitów.

Nowy96

Pracuję od kilku miesięcy w expondo i jestem pozytywnie zaskoczony. Słyszałem negatywne opinie o firmie, jednak praca spełnia moje oczekiwania. Firma zapewnia szansę rozwoju, no i dodatkowo jest do dość dużo benefitów.

Pracownik etatowy

Dzień dobry, Jestem pracownikiem firmy. Nie jestem zadowolony atmosfery panującej w firmie, chodzi mi o kierownictwo. Niestety nastawienie jest tylko na zysk firmy, a z pracownikiem się nikt nie liczy. Pracujemy pod ogromną presją czasu i w chaosie strasznym. (usunięte przez administratora) Nie mamy do kogo się zwrócić o to, żeby nas wysłuchał. Żal też jak odbywala się inwentaryzacja. Proszę nie kasujcie mojej wypowiedzi , poczytajcie i weźcie wreszcie do serca sobie opinie pracowników.

Pracownik expondo
@Pracownik etatowy

Niestety muszę potwierdzić to co kolega wyżej napisał. Z przykrością dodam jeszcze, że na magazynie są osoby które się dość brzydko zachowują wobec innych pracowników. Utrudniają pracę kolegom, wprowadzają zamieszanie przyczyniając się do kreowania nerwowej i napiętej atmosfery a to z kolei powoduje spadek efektywności i motywacji. Niektóre sytuacje są wręcz żałosne ale można odnieść wrażenie, że jest chyba na to jakieś ciche przyzwolenie i aprobata :(

Pracownik magazynu
@Pracownik expondo

Trzeba się poważnie zastanowić nad kwestią, skąd wzięła się twoja wypowiedź magazyn ciśnie z wysyłką po 10 h dziennie więc jak się można normalnie zachowywać. Wydzieramy się na siebie w formie wyluzowania. Brak w tym jakiego kolwiek chamstwa szczególnie do osób z poza magazynu dziękuję pracownik jednej lecz dziesieciogodzinnej zmiany.

Operatow wózka
@Pracownik etatowy

Dzięki za pomocne słowa,widzę ze co dwa-trzy miesiące nowa oferta pracy,to coś mówi o firmie!

Mietek

Panie, Panowie zadajecie pytania w których piszecie jakie są plotki. Powiem wam tak, w każdej plotce jest zawsze ziarenko prawdy, tutaj niestety jest ziarno. Jeśli będziesz wytrwały dasz sobie radę, natomiast jeśli wiesz ze wystarczy byle coś co Cie zdekoncentruje to juz po Tobie. Więc przybywajcie nowi pracownicy, bo już pomału kończy nam się siła.

Teresa
@Mietek

Czy Ty pisząc o Expondo też masz na myśli magazyn w Zielonej Górze? Faktycznie jest teraz nabór na magazyniera z uprawnieniami na wózki https://corporate.expondo.pl/kariera/ Co z tym zaczynaniem pracy między 6.00, a 9.00 - naprawdę można przyjść o dowolnej godzinie?

Mietek
@Teresa

Wybór to Pani może mieć, w wyborze kawy ale nie w tym o której godzinie przyjść i o której wyjść.

Czy osoba z raczej bierną znajomością języka angielskiego ma szansę na pracę w expondo Polska sp. z o.o. ?

Wojtek

Dzień dobry, Chciałbym rozpocząć współpracę z expondo. Proszę o informację nt., warunków zatrudnienia, wynagrodzenia, zasad przyznawania premii oraz godzin pracy ? Jaki jest okres wypowiedzenia - pytam pojieważ w roku 2019 doszło do masowych zwolnień o czym zwalniane osoby dowiedziały się o tym w dniu przyjścia do pracy ? Proszę o odpowiedź.

kamil

Dzień dobry, Jestem zainteresowany podjęciem pracy w expondo dlatego bardzo proszę o informację na temat godzin pracy, szczególnie jeżeli chodzi o nadgodziny, gdyż chodzą słuchy, że właśnie u Was ludzie pracują po kilkanaście godzin dziennie, a tym samym zakończie pracy po 8 godzinach jest nierealne?

Zostaw merytoryczną opinię o expondo Polska sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w expondo Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy expondo Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w expondo Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 14 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy expondo Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w expondo Polska sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

expondo Polska sp. z o.o.