Opinie o Info Marine Sp. Z o.o. w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Info Marine Sp. Z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Info Marine Sp. Z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Info Marine Sp. Z o.o. w Gdynia

XYZ

Pierwsze co się rzuca w oczy podczas pracy w IM to traktowanie pracownika jak gówniarza — zero szacunku do autonomii pracownika. Kadra kierownicza nie ma pojęcia co robi, dlatego cały swój czas spędza na kontrolowaniu co inni robią - codziennie należy meldować, co się robiło w ciągu dnia z dokładnością do 10 minut. Jest to skrupulatnie sprawdzane przez wcześniej wspomniane „kierownictwo", można się poczuć, jakby znowu się było w podstawówce. Gdyby raportowanie w ten sposób nie wystarczało, należy jeszcze równolegle brać „taski" nawet jeśli akcja wyniesie mniej niż 10 minut. Czas spędzony na tasku jest rejestrowany i monitorowany. Nieuprzejmości ze strony zarządu na porządku dziennym, bałagan i roszczeniowe podejście za każdy znaleziony błąd. Jest tu kultywowana strategia motywowania pracowników sposobem kija i marchewki, tylko że marchewka nie istnieje. Podejście dyrektora i prezesa rodem z lat 90 pt. „siedź cicho i ciesz się, że daje Ci prace", decyzje zarządu nie mają nic wspólnego z dobrym biznesem, są motywowane głównie przez ego. Rotacje są kuriozalne — jest garstka stałych pracowników, którzy lwią część swojego czasu spędzają na szkoleniu tych rotujących, raportowaniu czasu i naprawianiu po nowych pracownikach. Ten problem jest rozwiązywany zatrudnianiem coraz większej ilości pracowników z Indii, co nie byłoby problemem, gdyby kierownictwo potrafiło się z nimi komunikować po angielsku. Serwisanci nie mają co liczyć na rzetelne rozliczanie delegacji — potrafi to nawet zajmować kwartał, każdy wydatek podczas takiej delegacji jest dokładnie analizowany czy aby na pewno nie wydało się za dużo. Praca tutaj na pewno nie jest przyjemna i daje zerową satysfakcję, widząc jakiej jakości usługi są oczekiwane od pracowników (szybko, byle jak, ale tak, żeby nikt się nie zorientował). Nie wiem jakim cudem ta firma jeszcze funkcjonuje i w jaki sposób generuje zyski.

@st

Masz rację, firma ma obowiązek reagować na problemy zgłaszane przez pracowników, i nikt tego nie neguje.Jednakże, jako pracownicy, każdy z nas może również aktywnie przyczynić się do rozwiązania problemów. Dlatego powstało "suggestion box," aby pomóc w rozwiązywaniu problemów, ale także do dzielenia się pomysłami i ideami mającymi na celu usprawnienie procesów w firmie. Nasz suggestion box istnieje od niecałego roku, i dzięki niemu udało się wprowadzić wiele pozytywnych zmian. Usprawniliśmy pracę w dziale analitycznym, udoskonaliliśmy wewnętrzne systemy oraz zadbaliśmy o komfort w biurze dla kobiet. Jeśli masz jakiś konkretny problem, to zachęcamy Cię do podzielenia się nim z nami poprzez suggestion box lub tutaj. Niestety, nie jesteśmy w stanie reagować na ogólnikowe komentarze typu "zła atmosfera," ponieważ potrzebujemy konkretnych informacji, aby skutecznie rozwiązać problemy. Dziękujemy za Twoje zaangażowanie! Razem możemy więcej!

Wiem co piszę

Firma z możliwościami i perspektywą. Szkoda że prowadzona nieudolnie. Nastawiona na maksymalny zysk właściciela, szukająca oszczędności na każdym etapie. Rzucające się w oczy kolesiostwo. Będąc trybikiem dobrze wykonującym swoją pracę i trzymającym paluszek przełożonym prosto- przetrwasz. Będąc osobą ambitną, z aspiracjami, myślącą i z własnym zdaniem- zwolnisz się sam.

@Grazia

Cieszymy się, że jesteście zainteresowani stanowiskiem Analityka w naszej firmie! Co do kwestii pracy w weekendy, zależy to od charakteru umowy oraz indywidualnych ustaleń, które zostaną uzgodnione z Zarządem firmy przy finalizacji umowy. Dla stanowiska Analityka przy umowie o pracę, standardowe godziny pracy to 08:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Chociaż aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Analityka, to zachęcamy do regularnego monitorowania naszej strony internetowej oraz portali rekrutacyjnych, gdzie wszelkie ewentualne ogłoszenia rekrutacyjne zostaną publikowane. Co do oczekiwanych kompetencji i doświadczenia, zazwyczaj kierujemy się następującymi kryteriami: Wykształcenie wyższe techniczne, takie jak Mechanika, Budowa maszyn, Fizyka itp. Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną lekturę oraz tworzenie dokumentacji technicznej. Szybka zdolność przyswajania nowej wiedzy i nauki. Biegła znajomość narzędzi komputerowych oraz pakietu MS Office. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z procesem rekrutacji, serdecznie zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z działem rekrutacji poprzez adres e-mail: rekrutacja@info-marine.com. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Exx

Czytam te komentarze wszystkie ex pracowników i zgadzam się z nimi. Dodatkowo warto zaznaczyć, że każdy pracownik z podobnym stażem i na tym stanowisku ma inne wynagrodzenie. Osoby, które są w czołówce najlepszych pracowników maja wynagrodzenie mniejsze od osób, które całymi dniami udają, że coś robią. Premie kwartalne były do czasu gdy pracowałem były marne. Przy jakiejkolwiek próbie dostania podwyżki, słyszy się, że nie ma opcji. Z takim podejściem do pracowników, kiedy nie ceni się pracowników zdolnych, wnoszących coś do firmy jest mylne i dlatego firma nie prosperuje dobrze. Pensja dla analityka juniora na start 4000 zł netto, pensja dla analityka medium po zdaniu odpowiedniego egzaminu jest mało co wyższa. Omijajcie firmę z daleka, w niej nie dorobicie się.

@Exx

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Jesteśmy świadomi, że różnice w wynagrodzeniach mogą wynikać z wielu czynników, takich jak doświadczenie, umiejętności czy wkład w rozwój firmy. Rozumiemy, że kwestie wynagrodzeń i premii są istotne dla naszych pracowników. Dlatego regularnie przeglądamy nasze praktyki płacowe, starając się dostosować je do aktualnych standardów rynkowych. Niemniej jednak, musimy także uwzględniać różnorodność indywidualnych sytuacji pracowników, a także inne czynniki wpływające na ustalanie wynagrodzenia oraz premii. Jeśli masz konkretne uwagi dotyczące Twojego doświadczenia, chętnie je poznamy i postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności związane z ustalaniem Twojego wynagrodzenia. Dziękujemy za Twoje zaangażowanie i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej. Pozdrawiam, Info Marine Team

Administrator Nowy wpis

Jakiś czas temu firma Info Marine Sp. Z o.o. poszukiwała pracowników. Czy ktoś brał udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier Utrzymania Ruchu? Jakie wrażenia?

Gość Nowy wpis

Młodszy inżynier utrzymania ruchu po jakim czasie może pracować już częściowo z domu? Czytam w ogłoszeniu, że po okresie wdrożeniowym, ale nie napisała firma, ile trwa ten okres. Może ktoś z państwa wie? Bardzo by mi pasowała ta opcja, ale nie wiem czy dam radę dojeżdżać do firmy bezpośrednio cały czas na początku.

Info Marine Team Nowy wpis
@Gość

Dziękujemy za zainteresowanie ogłoszeniem oraz za zadane pytanie. Chcielibyśmy wyjaśnić, że okres wdrożeniowy dla nowego pracownika jest elastyczny i uzależniony od jego doświadczenia, umiejętności oraz pewności w wykonywanych obowiązkach. Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia i czasu na zapoznanie się z firmowymi procesami oraz zadbanie o to, aby nowy pracownik czuł się komfortowo i pewnie w wykonywaniu swoich obowiązków. Dokładna długość okresu wdrożeniowego może być ustalana indywidualnie, jednak zazwyczaj mieści się w przedziale od kilku tygodni do 2-3 miesięcy. Jeśli chodzi o pracę częściowo z domu, ta możliwość istnieje po zakończeniu okresu wdrożeniowego. W zależności od wykazanej przez pracownika samodzielności, efektywności oraz znajomości firmowych procedur i systemów, rozważamy tryb pracy hybrydowej. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dalsze pytania odnośnie tego procesu lub pracy zdalnej, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem rekrutacji. Pozdrawiamy Info Marine Team

Zaciekawiła mnie oferta dla Przedstawiciela Handlowego, nie ma nic o pozyskiwaniu klientów, aktywnej sprzedaży czy mobilności. Wspomnieli o pracy zdalnej/hybrydowej, budowaniu wizerunku itp. Jeśli ktoś pracuje z was jako handlowiec, dajcie znać jak praca mniej więcej wygląda w praktyce. Naprawdę będę wdzięczny:) Co do zarobków, podali widełki 5 000 - 8 000 zł i ich kwota jest zalezna od umowy. Decydując się na uop ile proponują, wchodzą w grę jakieś premie?

Info Marine Team

Dziękujemy za zapytanie. Praca polega na pozyskiwaniu nowych klientów na przydzielonym rynku oraz utrzymywanie relacji z obecnymi klientami. Po okresie próbnym i odbytych szkoleniach produktowych, istnieje możliwość przejścia na hybrydowy tryb pracy. Wynagrodzenie jest ustalane na podstawie doświadczenia i innych czynników, takich jak umowa. Posiadamy również system premiowy oparty na wynikach sprzedażowych. Wszystko jest omawiane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli miałby Pan więcej pytań, zapraszam do skontaktowania się z naszym działem rekrutacji pod adresem rekrutacja@info-marine.com. Pozdrawiamy Info Marine Team

Tomasz Ch

Ziom, oni od ponad roku szukają handlowca. Jak myślisz o czym to świadczy? :) nikt szanujący się tam nie idzie, a jak przypadkiem tam się znajdzie to szybko zawija zabawki. No can do my friend.

@Tomasz Ch

Ale w czym widzisz źródło problemu, zarobki niższe niż podawane w ofercie? To, że ph pracuje zza biurka w biurze/domu, zamiast śmigać po terenie? Bo ja się nie domyślam o czym świadczy szukanie handlowca od roku. Rozwiń myśl, proszę.

@Tomasz Ch

Dziękujemy za Twój komentarz. Zdajemy sobie sprawę, że proces rekrutacji może być czasochłonny, jednak naszym priorytetem jest znalezienie odpowiednich kandydatów, którzy będą idealnie pasować do naszej firmy i do stawianych przed nimi wymagań. Chcielibyśmy również podkreślić, że nasza firma aktywnie poszukuje nie tylko jednego, ale kilku handlowców, którzy będą odpowiedzialni za różne rynki. Jest to skomplikowany proces, który może wymagać dodatkowego czasu. Jesteśmy przekonani, że solidne fundamenty rekrutacyjne są kluczowe dla osiągnięcia długotrwałego sukcesu. Zachęcamy Cię również do podzielenia się swoimi uwagami lub problemami bezpośrednio z nami poprzez kontakt mailowy lub rozmowę z Twoim przełożonym. Dziękujemy za zrozumienie i pozdrawiamy, Info Marine Team

Info Marine Team Nowy wpis

Dziękuję za Twoje zapytania. Zdajemy sobie sprawę, że czas trwania procesu rekrutacyjnego może budzić wątpliwości. Chcielibyśmy wyjaśnić, że przyczyna tego długiego procesu nie leży w kwestii zarobków czy trybu pracy. Kwestie wynagrodzenia są omawiane na rozmowach kwalifikacyjnych i nie schodzą poniżej podanych widełek. Tryb pracy w dużej mierze zależy od charakteru pracy danego pracownika oraz rynku, za który jest odpowiedzialny. Dodatkowo, nasza firma aktywnie poszukuje wielu przedstawicieli handlowych, dlatego może wydawać się, że proces rekrutacji trwa tak długo. Wielu kandydatów jest branych pod uwagę i starannie ocenianych, abyśmy mogli dokonać najlepszego wyboru dla naszej firmy. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Specjalistka ds. sprzedaży ma podaje w ogłoszeniu zarobki 5-8 tysięcy więc trochę przedział jest, wyjaśni ktoś od czego to zależy, której granicy bliżej zaproponują zarobki? Jak to jest ustalane? Może ktoś ma taką wiedzę.

Info Marine Team

Dziękujemy za zainteresowanie ogłoszeniem. Pragniemy podkreślić, że ustalenie wynagrodzenia dla specjalisty ds. sprzedaży opiera się na różnorodnych czynnikach, takich jak doświadczenie zawodowe, umiejętności specjalistyczne, zakres obowiązków oraz specyfika formy zatrudnienia. Przedział wynagrodzenia wynoszący od 5 do 8 tysięcy złotych jest szeroki, ponieważ zależy on od indywidualnych kompetencji i osiągnięć kandydata. W trakcie procesu rekrutacyjnego szczegółowo omawiamy oczekiwania i możliwości wynagrodzenia, starając się znaleźć optymalne rozwiązanie dla obu stron. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji (rekrutacja@info-marine.com), który chętnie udzieli dalszych informacji. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży w firmie Info Marine Sp. Z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Czy w Info Marine Sp. Z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Info Marine Team

W firmie Info Marine istnieje możliwość zatrudnienia na różnych formach umów, w tym na podstawie umowy B2B. Wszystkie szczegóły odnośnie zatrudnienia są omawiania na rozmowie kwalifikacyjnej. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team

Doczytałem się informacji, że firmie można podjac staż. Czy po stażu można podjac wspolprace na dłużej? Jeżeli oczywiście obie strony będą zadowolone ze współpracy? Staż trwa rok? Zastanawia mnie kwestia pracy hybrydowej jako specjalista sprzedaży. Docelowo chciałbym pracować na tym stanowisku aczkolwiek rozumiem ze ścieżka może być długa. Czy firma daje sprzęt pracowniczy ?

Info Marine Team

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. W chwili obecnej nie oferujemy programów stażowych. Jeśli jednak pojawią się takie możliwości w przyszłości, z pewnością będziemy informować o tym publicznie. Jeśli chodzi o pracę hybrydową, podejście do tego tematu jest u nas dość elastyczne i indywidualne dla każdego działu. Na początku współpracy omawiamy warunki pracy hybrydowej. Co do sprzętu pracowniczego, firma zapewnia niezbędny sprzęt do wykonywania obowiązków służbowych. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i zachęcamy do śledzenia aktualizacji na naszej stronie lub profilu firmy na LinkedIn. Pozdrawiamy Info Marine Team.

@Info Marine Team

Witam ;) Czy staże są organizowane w okresie wakacyjnym? Czy przez cały rok, tylko teraz akurat nie ma naboru? Są jakieś konkretne działy, gdzie stażysta może znaleźć miejsce? Czy do każdego można się dostać? Chciałabym jeszcze ponownie zadać pytanie, które koleżanka wyżej już zadała. Staż trwa rok, czy krótszy okres czasu? Można ewentualnie nawiązać współpracę z firmą już na samodzielnym stanowisku?:)

Info Marine Team

Dziękujemy za zapytanie dotyczące staży w naszej firmie. :) Tak, staże zazwyczaj są organizowane głównie w okresie wakacyjnym, trwające od miesiąca do dwóch, w zależności od preferencji i dostępności kandydata. Nasz dział analityczny zazwyczaj przyjmuje najwięcej stażystów. W przypadku udanego stażu, istnieje możliwość kontynuacji współpracy na samodzielnym stanowisku, pod warunkiem wzajemnego zainteresowania obu stron. Warto podkreślić, że dostępność miejsc może różnić się w zależności od potrzeb działów. Co do trwania stażu, standardowo to okres miesiąca lub dwóch, ale zawsze jesteśmy otwarci na indywidualne ustalenia. O ewentualnych naborach na wakacyjne staże informujemy zazwyczaj wiosną, więc zachęcamy do regularnego sprawdzania naszych ogłoszeń na stronie internetowej oraz na naszym profilu na LinkedIn. Dziękujemy za zapytania i zainteresowanie naszą firmą! Jeśli masz dodatkowe pytania, śmiało pytaj. Pozdrawiamy Info Marine Team

@Info Marine Team

Myślę właśnie nad odbyciem takiego stażu... Jednak potrzebuję też trochę zarobić. Można prosić o informacje, ile tak mniej więcej wynosi wynagrodzenie stażysty? Byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję. :)

Info Marine Team

Ciężko określić wynagrodzenie dla stażysty, ponieważ zależy ono od wielu czynników. W chwili obecnej nie posiadamy ofert stażowych. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą lub ma dodatkowe pytania, proszę o kontakt pod adresem rekrutacja@info-marine.com. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team

Małgosia

Przegapiłam rekrutację specjalisty ds. sprzedaży :3 Wolno zapytać, jak będą wyglądały zarobki w 2024 r. i dlaczego w poprzednim ogłoszeniu są podane netto bez VAT? Czy firma preferuje chętnych na B2B? Podane były różne opcje umów...

@Małgosia

Cieszymy się, że zainteresowałaś się naszą rekrutacją! Aktualnie prowadzimy nabór na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży. https://www.praca.pl/specjalista-specjalistka-ds-sprzedazy_8729209.html Co do zarobków w 2024 roku to widełki są podane w ogłoszeniu, a szczegółowe informacje będą omawiane podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jeśli chodzi o poprzednie ogłoszenia, podawane kwoty netto bez VAT wynikają z przyjętej praktyki informacyjnej. Preferujemy elastyczność i dostosowanie warunków współpracy do indywidualnych potrzeb, dlatego przedstawiamy różne opcje umów, w tym również B2B. Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz omówić szczegóły, śmiało pytaj. Czekamy na Twoje zgłoszenie i mamy nadzieję na udaną współpracę! Pozdrawiam, Info Marine Team

Mary

Firma kiedys miała ofertę na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży i marketingu. Będą jeszcze podobne rekrutacje? Bo szukam takiej pracy i ciekawi mnie ta kwestia. Te dwa lata temu podali widełki 3500-5000 netto, nadal wypłata się w nich mieści czy poszło do góry? Będę wdzięczna za odp :)

@Mary

Dziękujemy za zapytanie! Tak, obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska Sales and Marketing Specialist oraz Business Development Specialist. Ogłoszenia rekrutacyjne znajdziesz na naszej stronie internetowej. Jeśli jesteś zainteresowana, prosimy o przesłanie swojej aplikacji na adres rekrutacja@info-marine.com. Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia kandydata i innych czynników. Zachęcamy do aplikowania i życzymy powodzenia w procesie rekrutacyjnym! Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące oferty pracy, śmiało pytaj! Pozdrawiamy, Info Marine Team

@Info Marine Team

Na jaką umowę można liczyć na stanowisku specjalisty ds. Sprzedaży i marketingu? Jakie są te inne czynniki, które wchodzą w skład przy ustaleniu wysokości wynagrodzenia? Dajcie znać , bo zastanawiam się nad aplikacją

Info Marine Team

Dziękujemy za zapytanie dotyczące stanowiska specjalisty ds. Sprzedaży i Marketingu. Zazwyczaj, na takie stanowisko oferowana jest umowa o pracę. Jednakże, szczegółowe warunki zatrudnienia, w tym wynagrodzenie, są omawiane podczas finalnej rozmowy rekrutacyjnej. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, na jego wysokość wpływają różne czynniki. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności są kluczowymi elementami, które mogą znacząco wpłynąć na ustalenie wynagrodzenia. Ponadto, inne czynniki, takie jak edukacja, specjalistyczne kwalifikacje, znajomość branży, umiejętności komunikacyjne, a także obecne trendy i osiągnięcia w dziedzinie marketingu i sprzedaży, mogą również być brane pod uwagę. W przypadku konkretnych informacji dotyczących umowy i wynagrodzenia, sugerujemy omówienie tego tematu podczas rozmowy rekrutacyjnej. Będzie to doskonała okazja do uzyskania pełnych informacji i wyjaśnień odnośnie warunków zatrudnienia na danym stanowisku. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i życzymy powodzenia w procesie rekrutacyjnym. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Exx

@Exx

Pensja mało do wyższa? nie jesteś w stanie podać konkretu czy to po prostu rożnie wypada? Jestem tu w prawdzie w sprawie innego stanowiska, lecz ten nowy komentarz mnie zaciekawił. Czy w takim razie osoby po tym wspomnianym awansie raczej odchodzą czy walczą z czasem o cos wyższego? Czy w dziale odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż będzie podobnie?

To masz

Dostaniesz jakieś 300zł więcej i masz dziękować białemu panowi za łaskę. Ci bardziej ambitni przejrzą na oczy i odejdą bo to (usunięte przez administratora) na kółkach. Teraz nikt tego nie powie ale właśnie zwalniają ludzi. Nadejdzie mały problem ze zleceniami i wszystko leci jak dom z kart. Wrzucają jakieś śmieszne zdjęcia na stronie, że niby coś robią ale to kpina. Generalnie firma idzie na (usunięte przez administratora).

Ex2
@Exx

4000 netto? Ja dostałem 3100 i zarzekali się że nic więcej się nie da, a należy nadmienić że byłem pracownikiem z doświadczeniem i wynikami xD

Karlos
@To masz

Zwalniają przez brak zleceń? Dużo osób ostatnio poleciało? Ja myślałem że może się uda dostać tu do pracy a tu takie info. Wiesz kiedy jest szansa na nowe rekrutacje?

@Karlos

Dziękujemy za zapytanie i zainteresowanie naszą firmą. Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące informacji o zwolnieniach. W chwili obecnej nie planujemy żadnych zwolnień. Wręcz przeciwnie, obecnie prowadzimy dwie rekrutacje na stanowiska Business Development Specialist oraz Sales and Marketing Specialist, co świadczy o naszym zaangażowaniu w rozwój i poszerzanie działalności. W naszej firmie nie zanotowaliśmy ostatnio większej liczby zwolnień, a obecnie skupiamy się na wzmocnieniu zespołu w kluczowych obszarach. Mamy nadzieję, że to pozytywne informacje dla Ciebie. Jeśli chodzi o szanse na nowe rekrutacje, zalecamy regularne sprawdzanie naszej strony internetowej lub platform rekrutacyjnych, gdzie ogłaszamy wszystkie aktualne oferty pracy. Chętnie powitamy nowych członków zespołu, a Twoje zainteresowanie naszą firmą jest dla nas ważne. Dziękujemy jeszcze raz za zapytanie i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję współpracować. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Info Marine Team

W dziale sprzedaży i marketingu zazwyczaj obowiązują specyficzne zasady wynagradzania. Pensja jest dwuskładnikowa, składająca się z prowizji i podstawy. Rzeczywiście, różnice w zarobkach mogą być znaczne, zależąc od wyników sprzedaży oraz ustalonych celów. Trudno podać konkretną kwotę, ponieważ to zależy od indywidualnych umiejętności, zaangażowania i skuteczności pracownika. W przypadku awansu, osoby po nim mogą zarówno pozostać na danym stanowisku, rozwijając się w nowych obszarach, jak i szukać wyższych stanowisk, gdzie będą mogły osiągnąć jeszcze wyższe zarobki. W dziale sprzedaży i marketingu często obowiązuje zasada, że skuteczność w pracy przekłada się na rozwój kariery i zarobków. Niektórzy decydują się na zmianę ścieżki zawodowej, szukając nowych wyzwań i perspektyw. Ostatecznie, każdy pracownik podejmuje decyzje indywidualnie, zależnie od swoich aspiracji i sytuacji zawodowej. Ważne jest również, aby rozmawiać z przełożonymi i negocjować warunki wynagradzania, jeśli pracownik uważa, że zasługuje na lepsze warunki. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Antosia

Sporo tu jest o kontrolowaniu pracowników, ale bez dookreślenia, jakiego szczebla, na jakich stanowiskach (choć wspominanie o dodatkowych taskach coś tam już sugeruje). Rzucając kawę na ławę: czy to wszystko, o czym pisze @XYZ dotyczy także stanowiska Marketing and Sales Specialist? Jak jest w TYM dziale? Cenię sobie autonomię i odpowiedź jest dla mnie ważna.

Info Janusz Marine
@Antosia

Szczerze? To odpuść sobie, poszukaj trochę dłużej. Jest dużo fajnych firm, gdzie nie będziesz się (usunięte przez administratora) na porządku dziennym. Jak nie masz udziałów w firmie to będziesz kontrolowana. A z tego co piszesz nie dajesz sobie w kaszę dmuchać. "Zarządza" typowy polak co myśli, że wszyscy chcą go (usunięte przez administratora) A o zarządzaniu wiedzą więcej od niego ludzie co skończyli zawodówkę wieczorowo. Zresztą tak duża ilość negatywnych opinii w tak małej firmie o czymś świadczy.

@Antosia

Rozumiemy Twoje obawy i chęć zachowania autonomii w pracy jako Marketing and Sales Specialist. Ogólnie rzecz biorąc, stanowisko Marketing and Sales Specialist opiera się na wynikach bardziej niż na stałej kontroli czasu pracy. Oczywiście, istnieją pewne oczekiwania co do wydajności i osiągania określonych celów w dziale marketingu i sprzedaży, zwłaszcza w okresie próbnym. Możesz spodziewać się, że będziesz oceniany na podstawie osiąganych wyników. Jednak sposób, w jaki osiągniesz te cele i organizujesz swoją pracę, zazwyczaj pozostawia pewną swobodę i autonomię. Zachęcamy do rozmowy z przełożonym lub poruszenia tego tematu na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj, że to, co zostało wspomniane w opiniach na temat firmy, może być subiektywną oceną i niekoniecznie odzwierciedla rzeczywistość na Twoim stanowisku. Rozmowa z przełożonym, bądź w trakcie rozmów kwalifikacyjnych może dostarczyć Ci bardziej precyzyjnych informacji na ten temat. Pozdrawiamy, Info Marine Team

@Info Janusz Marine

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii na temat naszej firmy. Szanujemy każdą opinię, nawet jeśli jest negatywna, ponieważ pomaga nam się rozwijać i doskonalić. Naszą firmą zarządza zespół doświadczonych specjalistów, którzy stale pracują nad doskonaleniem naszych procesów. Niezależnie od poziomu doświadczenia zawodowego, staramy się być elastyczni i otwarci na sugestie oraz potrzeby pracowników. Jeśli masz konkretne uwagi lub sugestie dotyczące naszej firmy, albo czujesz się kontrolowany lub sfrustrowany, zachęcamy do rozmowy z przełożonym bądź zarządem. Chcielibyśmy podjąć odpowiednie działania, aby poprawić samopoczucie pracowników. Pozdrawiamy, Info Marine Team

@Info Janusz Marine

A jak konkretnie wygląda ta kontrola? Chodzi o monitoring pracowników czy kontrolowanie wykonywanych obowiązków? Zwykły pracownik może zasłużyć na lepsze traktowanie?

XYZ

@XYZ

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią na temat pracy w naszej firmie. Jesteśmy rozczarowani, że Twoje doświadczenia nie spełniły Twoich oczekiwań. Chcielibyśmy odnieść się do kilku punktów, które poruszyłeś. Jesteśmy zaniepokojeni informacją o braku szacunku do autonomii pracownika. Wierzymy w poszanowanie i wsparcie dla naszych pracowników, a ich samodzielność jest dla nas ważna. Z pewnością zbadamy tę kwestię i podejmiemy działania w celu poprawy. Co do raportowania, rozumiemy, że regularne sprawozdawanie może być czasochłonne. Jednak, jako firma, staramy się utrzymać przejrzystość i monitorować postępy w celu efektywnego zarządzania zadaniami. Przepraszamy za wszelkie nieuprzejmości, jakich doświadczyłeś ze strony zarządu. W naszej firmie stawiamy na szacunek i profesjonalizm w obchodzeniu się z pracownikami. Będziemy podejmować działania w celu rozwiązania tego problemu i zapewnienia pozytywnej atmosfery pracy. Jeśli chodzi o rotacje, rozumiemy, że proces ten może być frustrujący, natomiast obecnie około 80% pracowników ma staż ponad rok. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy, zatrudniamy również nowe osoby. Wprowadzanie nowych pracowników ma na celu sprostanie rosnącym potrzebom i zapewnienie odpowiedniego wsparcia naszym klientom. Zatrudnianie pracowników spoza kraju (nie tylko Indie) umożliwia nam świadczenie usług w różnych strefach czasowych, co jest kluczowe dla zadowolenia naszych klientów. Komunikacja z tymi pracownikami jest realizowana przez odpowiednio przypisane osoby, a stale rozwijamy nasze zdolności komunikacyjne w tym obszarze. Wierzymy, że współpraca z pracownikami z różnych kultur przynosi wartość dodaną dla naszej firmy i jest oznaką naszych pozytywnych wartości. Rozliczanie delegacji może być czasochłonne i wymaga szczegółowej analizy. Przepraszamy za ewentualne opóźnienia w tym procesie. Pracujemy obecnie nad systemem by zoptymalizować procedury, w celu zapewnienia terminowego rozliczania wszystkich wydatków delegacyjnych. Pragniemy podkreślić, że jako firma zawsze dążymy do doskonalenia naszych usług i działań. Bierzemy sobie do serca Twoje uwagi i wykorzystamy je jako punkt wyjścia do wprowadzenia pozytywnych zmian w naszej organizacji. Jesteśmy otwarci na dalszą dyskusję na temat Twoich obaw i sugestii. Zapraszamy do rozmów z przełożonym bądź przesłania informacji na czat dla pracowników "suggetion box", który jest anonimowy. Twoje opinie są dla nas ważne, a naszym celem jest stworzenie lepszego środowiska pracy dla naszych pracowników. Dziękujemy jeszcze raz za przekazane uwagi. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team.

Info Marine Team

Dziękuję za Twoje uwagi. Rozumiem, że wyrażasz frustrację związaną z brakiem widocznych zmian w Info Marine. Warto pamiętać, że naprawa pewnych problemów może wymagać czasu i wysiłku, zwłaszcza jeśli są one złożone. Pomimo tego, warto docenić zaangażowanie zespołu i kierownictwa oraz ich pracę. Firma Info Marine na przestrzeni lat przeszła wiele zmian, które niekoniecznie są odzwierciedlone w wpisach tutaj. Warto też pamiętać zrozumienie pełnego obrazu może wymagać zgłębiania informacji z różnych źródeł. Jeśli masz konkretne obawy lub sugestie, zachęcam do przedstawienia ich przełożonemu lub skorzystania z anonimowego "suggestion box". Ważne jest, aby formułować je w sposób konstruktywny. Działanie zgodnie z zasadami komunikacji i współpracy może pomóc w rozwiązaniu problemów i osiągnięciu pozytywnych zmian w firmie. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team

St
@Info Marine Team

Od dłuższego czasu dziękujecie, rozumiecie itd, a nic się kompletnie nie zmienia. Te odpowiedzi przez Info Marine Team są puste, i nie mają żadnego efektu w postaci najmniejszych zmian w firmie na lepsze. To są po prostu odnowiedzi na "odwal się". Pomijając fakt, że pod nickiem Info Marine Team kryje się jedna osoba - żaden team. Ogólnie atmosfera w firmie staje się coraz gorsza, i ten trend w ostatnim czasie jeszcze bardziej przyśpieszył.

@St

Rozumiemy Twoje rozczarowanie i frustrację związane z brakiem widocznych zmian mimo wielokrotnie wyrażanych opinii. Niestety, niektóre zmiany są procesem długotrwałym, a inne są wdrażane etapami. Często, aby zobaczyć efekty tych zmian, wymagany jest czas. Ważne jest, aby komunikacja w firmie była dwustronna. Jeśli masz pomysły lub sugestie dotyczące poprawy sytuacji, warto się nimi podzielić. Może warto również spróbować nawiązać bezpośrednią rozmowę z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak Zarząd lub bezpośredni przełożony. To może pomóc lepiej zrozumieć, dlaczego zmiany nie są wprowadzane i czy istnieją jakieś ograniczenia czy przeszkody. Zachęcamy również do korzystania z narzędzia "suggestion box", aby konstruktywnie wyrazić swoje opinie, podając szczegóły dotyczące problemu. Rozumiemy Twoje obawy i wątpliwości związane z nazwą Info Marine Team oraz faktem, że może sugerować to zespół. Jednak ta osoba lub ten zespół odpowiedzialny jest za odpowiadanie i przekazywanie niepokojących sygnałów do Zarządu działa jako Info Marine. To ważne, aby uniknąć nieporozumień. Jeśli chodzi o atmosferę w firmie, to jest to istotny aspekt pracy, który wpływa na zaangażowanie pracowników i ich efektywność. Jeśli zauważasz, że atmosfera się pogarsza, warto podjąć inicjatywę w celu poprawy relacji między pracownikami ? Poprawa relacji w miejscu pracy nie spoczywa wyłącznie na Zarządzie, ale także na samych pracownikach. Jakie kroki Ty osobiście podjąłeś (podjęłaś), aby rozwiązać lub zrozumieć ten problem? W każdym przypadku ważne jest, aby wyrażać swoje opinie w sposób konstruktywny i otwarty na dialog. To może pomóc wyjaśnić nieporozumienia, zrozumieć perspektywy innych stron i wspólnie poszukiwać rozwiązań przyczyniających się do pozytywnych zmian. Pozdrawiamy Info Marine Team.

xxx
@Info Marine Team

Suggestion box? Brzmi to ciekawie, jak to działa? Do pudełeczka anonimowo można wkładać karteczki z sugestiami i co później, czytacie je na forum i odmawiacie? A te delegacje często są? Zawsze się zdarzają takie opóźnienia w ich rozliczaniu, czy może myślał ktoś nad zatrudnieniem dodatkowej pary rąk która by w tych rozliczeniach pomogła?

st
@Info Marine Team

"Jakie kroki Ty osobiście podjąłeś (podjęłaś), aby rozwiązać lub zrozumieć ten problem?" To firma ma rozwiązywać te problemy, a nie pracownicy. Najpierw niech firma reaguje na problemy jakie są tutaj opisywane przez pracowników, a później zadaje takie pytania. Niech zarząd podejmie pierwsze kroki. Suggestion box istnieje już długo, i? I co się zmieniło?

Mirek
@xxx

Nie zatrudnią bo to by wymagało płacenia dodatkowej pensji i nie mieliby kontroli nad wydatkami. No typical Janusz

@xxx

"Suggestion box" działa na dwa sposoby. Pierwszy sposób to możliwość przekazywania swoich uwag/pomysłów/idei poprzez komunikator, co nie jest anonimowe. Drugi sposób pozwala na anonimowe przekazywanie sugestii poprzez wirtualne pudełko, które jest obsługiwane przez dedykowany zespół, składający się z pracowników z różnych działów i na różnych szczeblach. Wszystkie uwagi są gromadzone i omawiane podczas spotkań tego zespołu. Następnie konstruktywne uwagi są przekazywane odpowiednim osobom decyzyjnym, takim jak kierownik działu lub zarząd. Częstotliwość delegacji zależy od zajmowanego stanowiska w firmie. Na przykład, serwisanci często odbywają wiele wyjazdów, pracownicy działu sprzedaży także są często w delegacjach, podczas gdy analitycy rzadziej. Odnośnie rozliczania delegacji, to są one rozliczane (księgowane) ustawowo w ciągu 14 dni. Zawsze zachęcamy pracowników przed wyjazdem o złożenie wniosku o zaliczkę na koszty (w tym te co pokrywają wyżywienie na wyjeździe, tak by pracownik czuł się bezpiecznie). Pozdrawiamy, Info Marine Team

@st

Wiem co piszę

@Wiem co piszę

Dziękujemy za opinię. Bardzo nam przykro, że nasz pracownik się tak poczuł. Nieustannie reagujemy na uwagi pracowników, próbujemy rozwiązywać wszelkie problemy. Bardzo ważne jest dla samopoczucie pracownika, dlatego zachęcamy do rozmów z przełożonymi. Pozdrawiam Info Marine Team.

Były serwisant
@Info Marine Team

Gdyby reagowano na uwagi pracowników to dział serwisowy już dawno miałby wypłacane nadgodziny które wyrabiają. Praca na statku po 10, 12 a nawet 14 godzin to norma za którą nagrodą są diety, które pracodawca wypłaca po 3 miesiącach "bo nie ma czasu" i dodatek statkowy, który wynosi DUŻO mniej niż przepracowane godziny.

@Były serwisant

Dziękujemy za przesłaną opinie. Reagujemy na wszystkie uwagi naszych pracowników i staramy się rozwiązywać problemy w najlepszy możliwy sposób. Chcielibyśmy podkreślić, że każdy serwis jest traktowany jako oddzielny i unikalny przypadek, ponieważ każda sytuacja i ustalenia mogą się różnić. Praca na serwisach bez wątpienia nie jest łatwa, ale priorytetem dla nas jest zapewnienie komfortu naszym pracownikom oraz terminowe wypłacanie wszystkich wynagrodzeń zgodnie z wcześniej ustalonymi terminami. Jeśli Pan życzy, możemy omówić kwestie związane z rozliczaniem nadgodzin i innymi sprawami bezpośrednio, ze wskazaniem konkretnej sytuacji, w tym celu zapraszamy do kontaktu na maila. Firma nieustannie się rozwija i dzięki uwagom naszych pracowników możemy ciągle doskonalić nasze działania. Pozdrawiamy serdecznie Info Marine Team.

Jasiek
@Wiem co piszę

No wiesz, każda firma jest nastawiona na zysk, to akurat nic dziwnego. Na czym według ciebie polega to kolesiostwo? Jak się ma znajomości to można dostać lepsze stanowisko albo mniej pracy? Weź wytłumacz.

Exxx
@Info Marine Team

Każdy serwis jest unikalny, ale prawo pracy jest uniwersalne i powinno obejmować każdego pracownika w każdej uczciwej firmie. Firma która nie płaci za przepracowane nadgodziny jest zwyczajnie nieuczciwa. Takie postępowanie to (usunięte przez administratora) pracownika i żerowanie na braku doświadczenia zawodowego.

@Exxx

Prawo pracy obejmuje każdego pracownika, a nadgodziny są rozliczane w sposób i terminie uzgodnionym razem z pracownikiem. Płacenie za nadgodziny jest ważnym elementem dbania o dobrostan pracowników i przyczynia się do budowania pozytywnych relacji w miejscu pracy. Jeśli pracownicy uważają, że nie dostali odpowiedniego ekwiwalentu za przepracowane nadgodziny, zawsze mogą podzielić się tym z bezpośrednim przełożonym, który przekaże dalej i pomoże wyjaśnić ewentualne rozbieżności. Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie wszelkich zażaleń i konfliktów w sposób transparentny i sprawiedliwy. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony lub ma konkretne zażalenia, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio za pośrednictwem naszego maila, abyśmy mogli wspólnie wyjaśnić wszelkie niezgodności i znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Naszym priorytetem jest stworzenie środowiska pracy, w którym wszyscy pracownicy czują się szanowani i wspierani. Dlatego też, jesteśmy gotowi do wysłuchania i rozwiązania wszelkich problemów, które mogą pojawić się w naszej firmie. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Katarzyna
@Były serwisant

To ile na miesiąc w takim razie? Ten dodatek statkowy ile wynosi? A jak się pracuje po tyle godzin w ciągu dnia to następny dzień jest wolny?

@Katarzyna

Dziękujemy za komentarz! W naszej firmie dodatek statkowy jest ustalany przy podpisywaniu umowy, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy na serwisach. Pracownicy zazwyczaj pracują na statku przez 8 godzin, zgodnie z ustaleniami z klientem, i nadgodziny są sporadycznymi przypadkami. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, zachęcamy do zgłoszenia jej przełożonemu, aby możliwie jak najszybciej ją rozwiązać. Naszym celem jest minimalizowanie nadgodzin, ale jeśli się pojawią, są one rekompensowane poprzez dodatkowe dni wolne lub ekwiwalent pieniężny, zgodnie z preferencjami pracownika. Dodatkowo, dni wolne są przyznawane za przepracowane weekendy w serwisie, aby umożliwić odpowiednią równowagę między pracą a życiem prywatnym.

@Info Marine Team

A ile w miesiącu może być pracujących weekendów? Jeśli już one występują to od której do której pracuje się w weekendy?

Info Marine Team

Praca weekendy jest uzależniona od stanowiska. Obowiązki w tym czasie różnią się dla różnych pozycji. Na przykład, dla Serwisanta na serwisie wyglądają one inaczej niż dla Analityka. Prosimy o podanie stanowiska, które Cię interesuje, wtedy będziemy w stanie bardziej szczegółowo omówić, jak wygląda praca w weekendy na tym konkretnym stanowisku. Pozdrawiamy, Info Marine Team

Grazia
@Info Marine Team

Dzień dobry, mnie — a raczej narzeczonego interesuje stanowisko Analityka :) Jak praca wygląda w przypadku tych weekendów? Jak często w firmie jest zapotrzebowanie na to stanowisko? Niestety nie widzę, aby aktualnie była prowadzona rekrutacja. Mam jeszcze jedno pytanie, jakie wymagania mają państwo, jesli chodzi o umiejętności i doświadczenie?

@Grazia

Czy w Info Marine Sp. Z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Info Marine Team

Dziękujemy za pytanie. W Info Marine prowadzimy wewnętrzne rekrutacje na wybrane stanowiska. Pozdrawiamy Info Marine Team.

byly pracownik

Za żadne skarby nie idźcie do tej firmy, szkoda nerwów. Brak jakiegokolwiek socjalu, absurd goni absurd przy wyjaśnianiu rozbieżności i niejasności. Jeżeli jest jakiekolwiek nieporozumienie to wynika ono tylko i wyłącznie z winy pracownika (nawet jeżeli jest inaczej) to jest rozwiązywane na jego niekorzyść - najczęściej nie przedłużaniem współpracy. Spychologia najwyższego kalibru... a co do kierownictwa to ... szkoda się rozpisywać na obelgi. Jak ktoś ma zbyt spokojne życie to śmiało, zobaczcie jak z "niczego" można zrobić "coś" w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jeden z największych błędów to zbagatelizowanie negatywnych komentarzy z tej strony odnośnie owej firmy przed podpisaniem umowy.

Mnie osobiście zastanawiają zarobki w dziale sprzedaży i marketingu. Firma szukała specjalisty i w ogłoszeniu podała 4 749–6 966 zł brutto zarobków. Ale teraz mamy 2023, więc pytanie, czy po nowym roku coś wzrosło w tym przedziale? Jakie są widoki na pracę dla osoby z doświadczeniem w branży morskiej i z angielskim C1?

Lola
@Ewa

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/business-development-specialist-ogl65193361.html W ogłoszeniu na trójmiasto.pl mają wypłatę od 7000 brutto.

PRO8L3M

Jeśli jesteś osobą ambitną, która chce się rozwijać w przyjaznej atmosferze, to pod żadnym pozorem nie idź do tej firmy na jakiekolwiek stanowisko, za jakiekolwiek pieniądze ani nie współpracuj z tym (usunięte przez administratora). W nawiązaniu do ogólnopojętego zarządzania kadrą pracowniczą, w Info Marine praktycznie nic nie działa. Konfliktogenny sposób rozwiązywania problemów, każda niezgodność, niesłowność, nieścisłość z jaką miałem styczność jako pracownik, za każdym razem kończyła się spychologicznym podejściem do problemu ze strony osób, które NIBY mają w tej firmie jakąś moc sprawczą - Pan zarządzający pracownikami, mający największe doświadczenie rozkłada ręce, bo sam nic nie może, (usunięte przez administratora) który jest wiecznie czymś zajęty i według jego punktu widzenia, bez niego nikt nie może podjąć żadnej decyzji, a jak niekompetentnemu (usunięte przez administratora) od nadmiaru niekompetencji to chowa głowę w piasek i udaje że go nie ma. Jak nie masz czegoś sztywno na papierze to jesteś w przysłowiowej (usunięte przez administratora). Jedno z najgorszych doświadczeń zawodowych jakie mnie spotkało. Nie polecam.

PR2YJ4CI3L
@PRO8L3M

A ciekawe co od Ciebie firma dostała? Czy tych problemów w pracy ty sam nie s/powowdowałeś? Typowy przedstawiciel pokolenia Z. Do roboty to ostatni, ale do pieniędzy to pierwszy. Pozdrawiam

@PRO8L3M

100% racji ma PR08L3M - ta firma to totalny skansen mimo ogromnego potencjału. Niekompetencja i tuszowanie błędów "kolegów" jest tu codziennością, jak i konfliktogenne rozwiązywanie problemów z niekorzyścią dla pracownika. Najgorszemu wrogowi nie polecam pracy tam.

@PR2YJ4CI3L

na pewno otrzymała lojalnego i chętnego do pracy człowieka, którego potraktowała w "swój" sposób.

Zainteresowany obserwator

Ten portal to fajne narządzie zapewniające anonimowość i poczucie władzy jakie z niej płynie. Podoba mi się. A skoro każdy ma prawo do swojej opinii, to ja też zostawię tu przemyślenia. Ba, felieton nawet…choć mam pokorną świadomość, że do pana Olbratowskiego mi daleko. Po pierwsze trzeba obiektywnie zauważyć, że osoby zadowolone z pracy są jakby mniej zdeterminowane do tworzenia wpisów. Ludzka natura lubi wylewać żale… Ja też lubię ponarzekać na wszystko wokół, zatem do dzieła! xD Nieco zastanawiające jest dla mnie, że pisać wolno opinie na temat pracodawcy, wszystko jedno czy do końca prawdziwe. Na temat pracownika niestety nie można – chyba nie ma takiego portalu, choć nie wiem do końca, bo w HR nie pracuję, ani headhunter’em nie jestem - wiem, że RODO….więc szkoda bo czasem naprawdę nie warto przysłowiowej „nafty” tracić i pracodawca miałby lepszą wiedzę na starcie. Trzeba by zatem każdorazowo wymagać referencji od poprzednich zatrudniających - taka dobra praktyka z korporacji… tylko co by tam było napisane na temat wielu z poniżej udzielających się? I czy było by do pokazania - ciekawe? Tu pojawia się pytanie, dlaczego trafiłaś do Info Marine, a nie do „szanującej się korporacji”? Zastanawia mnie też, jak często osoby wpisujące tutaj opinie zmieniają pracę? Raz na rok? Częściej? Czym to jest podyktowane dodatkowo? Bo tym, że pracodawca ma tyły w niektórych tematach, to już wiemy. Więc może dlatego, że osoby te szukają swojego miejsca w życiu, tej tak zwanej pasji do tego co robią zarobkowo. A może zwyczajnie łatwiej jest zostawić swój mały bałagan, jak już nas przerośnie i iść robić kolejny gdzie indziej, zupełnie od nowa? I w końcu, decydujesz się zmienić pracę, z tym „Janusz Marine” wpisanym skrzętnie do CV. I co? Znajdujesz zatrudnienie? Wychodzi na to, że masz wymierne doświadczenie, które pozwala Ci iść dalej po lepsze. Czyli jednak nie taka firma krzak do końca, bo jakieś znaczenie ma i dla Ciebie, i kolejnego zatrudniającego :P Bądźmy szczerzy, Firma ma mnóstwo większych i mniejszych problemów. Jedne dotyczą pracowników, inne sposobu zarządzania, czy komunikacji, jeszcze inne rynku. Są te formalno-prawne, bo żyjemy w Państwie stawiającym pewne wymogi, które pracownika dotyczą, ale go zupełnie nie interesują. Zarząd może i zatrzymał się nieco w rzeczywistości małej rodzinnej firmy. I trochę jak nadopiekuńczy rodzić traktuje ją jak dziecko, którego należy pilnować na każdym kroku. A wiadomo, że wszystkiego samemu się upilnować nie da. Tu trzeba dodać, że coraz częściej zauważają, że choć firma (a nawet kilka) nadal jest mała w sensie ilości pracowników, to ilość zadań jest równa tej w dużych przedsiębiorstwach, a i problemy są te same co korporacjach. Tylko moce przerobowe niższe. Cóż duży może więcej… życie. Swoją drogą ciekawi mnie, ilu z tych co tu piszą prowadzi własny biznes – takie „Januszpole” na międzynarodową skalę i może o sobie powiedzieć: „Odniosłem/am sukces, mam z tego na chleb i stać mnie by zatrudniać innych”? Oczywiście, że każdy biznes prowadzi się zarobkowo! Zatrudnia się ludzi by wyręczali właścicieli / udziałowców w zadaniach, w zamian za określone wynagrodzenie. Wszystko jest na umowie o pracę. Podpisujesz – podejmujesz wyzwanie. Tylko w korporacji nie widzisz właściciela i tak nie żal ???? tego czego się samemu nie ma, nie umie się stworzyć. Tam jesteś tak małą częścią całości, że poza twoim zespołem jedynie HR wie o twoim istnieniu – bardziej lub mniej świadomie… Narzekać jest łatwo. Tylko dlaczego jak widzisz, że jest coś źle, nie próbujesz tego poprawić? Zmienić na lepsze. No jasne - właściciela nie zmienisz, zarządu osobowo też nie – no chyba, że Cię stać ???? – ale ich poglądy – może jednak warto spróbować? Widzisz, że kadra menedżerska szwankuje. Umiesz zarządzać zespołem, masz doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem, masz też wysoko rozwinięte miękkie umiejętności? Wytknij błędy. Zgłoś swoją kandydaturę na konkretne stanowisko – wskaż co i jak należy zmienić, by wszystkim żyło się lepiej. Weź odpowiedzialność za zadania swoje i zespołu, z pełną świadomością tego, że przekładają się na być albo nie być tego biznesu i zależnych od niego ludzi. Spróbowałeś/aś? Nie dali Ci szansy … o szansę trzeba walczyć. Jak o wszystko, co w życiu jest coś warte. Co do Zespołu to uważam, że jest to grupa fantastycznych ludzi! Z różną praktyką, ale w większości pozytywnie nastawionych i komunikatywnych, chętnych do zbierania doświadczeń zawodowych. Można z nimi zbudować coś naprawdę fajnego, o ile tylko zechcą. Dlatego może warto przestać nabierać wody w usta i wyjść poza strefę komfortu? Ale nie na internetowym forum, a prosto w oczy do zainteresowanych. Czy ktoś zechce dołączyć do IM-Team, jego suwerenna decyzja. Jakby co, zapraszamy ???? Tymczasem pozdrawiam ze średniego szczebla kadry zarządzającej obecnych pracowników, życząc więcej wiary we własne moce sprawcze. Zaś byłym pracownikom, życzę samych sukcesów zawodowych, by was „korpo” doceniało tak jak na to zasługujecie ????

Kurkarurka
@Zainteresowany obserwator

Co za brednie. Jak przeczytałem te wypociny to aż się zaśmiałem pod nosem. Tak się składa że wiem ( tak mi się wydaje ) kto napisał poprzedni komentarz @bylapracownica. Byłem świadkiem jak została potraktowana w tej firmie i takie traktowanie pracowników jest na poziomie dziennym. Brak szacunku do drugiego człowieka to powinno być motto przewodnie tej firmy. Ciągła rotacja w firmie, ludzie tam nie wytrzymują i to nie kwestia ' pracy pod presją ' a tego że (usunięte przez administratora) panuje wielki brak komunikacji. Brak jakiegokolwiek pojęcia o zarządzaniu - niech ktoś przyjdzie i pokaże co robimy nie tak ? -- za te (usunięte przez administratora)brutto które proponujecie dla marketingowca na rocketjobs ? Kto za takie pieniądze będzie pracować ? Nie mówiąc już o tym że ww Panowie mają klapki na oczach i na uszach. Wytknij im błąd a pożegnasz się z pracą.

InfoJanusz
@Zainteresowany obserwator

Zacząłem się śmiać sam do siebie czytając te brednie. Nie macie jaj, żeby stanąć twarzą w twarz z pracownikami, to próbujecie się wybielać w internecie. Wymagacie każdego dnia więcej od wszystkich pracowników, ale żeby z własną inicjatywa wyjść, zaproponować dodatkowa kasę, albo w jakikolwiek sposób wynagrodzić pracownika, to już ciężko. Najbardziej rozbawił mnie osobiście ten wątek 'może warto przestać nabierać wody w usta i wyjść poza strefę komfortu? Ale nie na internetowym forum, a prosto w oczy do zainteresowanych.'. Może zamiast pouczać innych, warto byłoby samemu zastosować się do tych frazesów? Nie pozdrawiam

@Zainteresowany obserwator

Taką propagandą teraz zarabiasz na premię?

Elżbieta

Czemu niby tak to nazywasz? Skoro coś ci się nie zgadza, to weź może wprost napisz, o co chodzi, zamiast tak omijać konkrety ;)

Była pracownica

Pracownicy w Info bardzo pozytywni, kadra nie widząca zbyt wiele i nie rozumiejąca relacji między ludzkich. Brak umiejętności zarządzania zespołem, zarządzanie ryzykiem czy zwykłej empatii. Morale w firmie bardzo niskie. Inflacja, która szaleje w Polsce dotyka wszystkich, a w Info obsługiwaliśmy klientów z za granicy, co z rosnącymi kursami walut zwiększało zysk naszej firmy, ale niestety nie zarobki szeregowych pracownikow. Wypłaty na czas, wypłaty nadgodzin - to wielkie zakłopotanie dla firmy. Rozbijanie wypłaty nadgodzin na kwartały (ogromne liczby), dział serwisowy z tego co się orientuje nadgodzin wypłacanych nie ma. Komunikacja z „zarządem” kiepska. Dobra firma, żeby nie być bezrobotnym na chwile albo zdobyć jakieś doświadczenie po studiach lub w trakcie studiów. Perspektywa rozwoju nikła, pomysłu na firmę z dużym potencjałem kierownictwo nie ma za wiele. Błędy średniego szczebla kierownictwa są dzielnie tuszowane aby nie doszły do T i R, aby w kwartale wystawić piekną tabelkę ze skutecznością 99% ????Zrzucanie obowiązków i uciekanie od odpowiedzialności za swoje czyny to chleb powszedni osób, które zajmują się „kierowaniem”(usunięte przez administratora)

She
@Była pracownica

Nie ulega wątpliwości że ktoś z szefostwa odpisuje na negatywne komentarze podszywając się pod użytkowników. Czyżby wszystkie negatywne wpisy były prawdą a firma nie miała nic do powiedzenia i tyle odwagi aby odpowiadać w swoim imieniu ??

Odpowiedź

Tak

Elżbieta

No ja bym tak nie zgadywala bo nie wiesz na dobra sprawę.. a czego oczekujesz od firmy że co powiedzą ci?

Wygląda na to, że szukany jest do Info Marine nowy pomiarowiec: http://www.info-marine.com/career/20-about-us/career/148-pomiarowiec.html Czy te oferty ze strony są aktualne? Bo jest jeszcze druga, dla Sales Specialist, także w Gdyni. Co można powiedzieć o zarobkach na obu posadach? Ciekawi mnie też, że pomiarowiec może mieć wykształcenie średnie, gdy kilka lat temu firma chciała inżynierów do tej fuchy. Co się zmieniło?

Zostaw merytoryczną opinię o Info Marine Sp. Z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Info Marine Sp. Z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Info Marine Sp. Z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Info Marine Sp. Z o.o.?

Info Marine Sp. Z o.o.
1.9/5 Na podstawie 63 ocen.
  • J.kamrowskiego 16
    81-603 Gdynia