Opinie o AKWA S.C. w Gniezno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie AKWA S.C.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w AKWA S.C. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja armatury łazienkowej i wyrobów sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AKWA S.C. w Gniezno

Załoga z Akwy

Gratulacje za wygraną po raz drugi sprawę w Sądzie Pracy i przywrócenie do pracy.Utarłeś mu nosa.

Syla

Witajcie podpowiedzcie mi czy major nawija z księgową.Pozdrawiam

polityczny major

Cześć usługodawca , szkoda że cię zrobili w konia bo umowa w biznesie to umowa .ale lanos patrzy tylko aby nachłapać jak najwięcej do siebie a innym dać ochłapy.Ciekawe czy te 800 zł dostałeś na fakture czy też do ręki z lewej kasy.W ystawiłeś im dobrą opinie .

Usługodawca

wykonywałem dla tej firmy usługę tłumaczenia ustnego - jako klient są bardzo nieprzyjemni, ostatecznie zapłacili, ale mniej niż ustaloną kwotę - dobrze, że jeszcze nie odliczyli sobie za herbatę i ciasteczka przygotowane dla gości; jednym słowem - nie polecam; i pewnie w innych obszarach "biznesu" też tak działają, ot taki po prostu sposób na zarobek - umówiliśmy się na 1000 zł? ok, damy 800 i co nam pan zrobisz, do sądu pójdziesz?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie AKWA S.C., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko POMOCNIK PRACOWNIKA BUDOWLANEGO? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
smar sw

Chciałem zapytać czy w akwie potrzebują pracowników?

aa24

a miało być tak fajnie

Syla

Słuchaj Antki-emeryt masz słuszną racje,popieram Cię.Tam jest taka nowoczesność,że nawet szlaban na portierni pamięta lata Gierka,który niekiedy portier musi podnosić ręką.Nie staćfirmy na nowy szlaban wartości około 5000 zł.To osiedlowe parkingi mają lepsze szlabany.tak trzymać ''''' .

ANTKI-emeryt

Niech pan się nie denerwuje,niech pan kartę pracy napisze...Jak mam pisać?Fałszować?Dodam,że tą samą czynność gwintowania rur długości około 2 m. znormowano w tym samym czasie wykonanie czynności przy rurach około 60 cm. Ja chcę zarobić za to co robiłem,inaczej karty pisał nie będę.Pytając pracujących dłużej w tym zakładzie dowiedziałem się,że kierownik w/g własnego widzimisię,kiedy uważa że ktoś zarobi za dużo obcina normy.Oszukuje i zakład i pracowników.Do tego zwrócił mi uwagę kiedy wracałem z toalety,że za łażenie nie płacą.A za szcz...e płacicie?Za łażenie z rurami też nie płacą.Wychodzi na to że nie płacą za robotę rzetelną,uczciwą jaką wykonywałem,jakiej inni nie chcą wykonywać bo ciężka,a płacą jak za szcz...e.I tyle przepracowałem w AKWA spółce z o. o.,ogromną odpowiedzialnością mając tego co na nich robi,w głęboki poważaniu i jeszcze niżej.Podpisując umowę na okres próbny trzech miesięcy po 4 dniach pracy stwierdziłem,że AKWA nie spełniła się,nie wywiązała się należycie ze swoich obowiązków więc nic innego mi nie pozostało jak zaprzestanie udzielania pomocy firmie która nie potrafi się odwdzięczyć.

ANTKI-emeryt

Witam serdecznie.Siedząc znowu w domu bezczynnie wymyśliłem sobie,że mogę być komuś przydatny,komuś kto szuka pomocy,jest w potrzebie.Aby nie zastygnąć, skamienieć doszedłem do wniosku,że najlepsza byłaby praca związana z wyuczonym zawodem jaki zdobyłem,czyli średni technik specjalność obróbka skrawaniem.Więc zacząłem szperać w prasie lokalnej z nadzieją znalezienia jakiegoś zajęcia.Nie zawiodłem się.Trafiłem ogłoszenie o zatrudnieniu w firmie "AKWA",która prosiła fachowców tokarz,ślusarz o pomoc w produkcji.Zgłosiłem się.Oferta została przyjęta.Nie przeszkadzało nawet to,że jestem emerytem,który pierwszą pracę na akord podjął po szkole zawodowej w 1960 r. jako tokarz.Po dwumiesięcznym okresie chodzenia po laboratoriach i lekarzach,zgodnie z zaleceniem lekarza zakładowego,płacąc za wszystkie badania i analizy około 500 zł,otrzymałem od lekarza zakładowego,na podstawie wystawionych opinii i analiz zdolność do pracy na okres pół roku.Dział kadr honoruje wyłącznie zaświadczenie o zdolności wystawione przez lekarza zakładowego,zdobycie jakiego u innych lekarzy zajęłoby góra tydzień.Z tego powodu opinie o lekarzu zakładowym nie będę przytaczał bo cenzor z pewnością nie puściłby na stronie.I tak,dzięki zaświadczeniu lekarza zakładowego,nie samopoczuciu i zdrowiu,z papierkiem udałem się do kadr.Pani kadrowa umówiła mnie z BHP-owcem na dzień 31 sierpień br. na godz 11 na szkolenie i instruktarz.Najważniejsze dla behapowca było pokazanie mi filmu instruktażowego,gdzie uczono mnie jak mam się zachować na wypadek pożaru w biurze spowodowanego przez zapalenie się komputera.Gdzie mam dzwonić,jak się przedstawić,a o tym żeby spier...ć ani mowy.I jeszcze inne takie bzdety,które, jak powiedziała mi pani z BHP,warto obejrzeć.Po podpisaniu oświadczenia o przeszkoleniu udałem się do kadr.Kazano mi przyjść do pracy we wtorek,1 września 2015 r. na godz 6:00 do pracy.Oczywiście na stanowisku pracy byłem przed 6:00, zgodnie z nawykami jakie nabyłem za zgniłej komuny.Tym co zastałem na stanowisku pracy byłem przerażony.Wiem,że porządek,znany od "stworzenia" świata jest albo "gu ni ma". Ale tego co zastałem nazwanie syfem to delikatne określenie.Zabrałem się więc za mycie maszyny bo nauczono mnie,że maszyna nie jest tylko własnością zakładu,mimo że za nią zapłacił,ale też moją własnością o którą jestem zobowiązany dbać,myć konserwować utrzymywać w należytym stanie.W AKWA jest inaczej.Jakie maszyny tacy zarządzający.Po 5 godz. mycia emulsją,maszyna jeszcze nie była należycie czysta.Żeby zobrazować wygląd tokarni na jakich miałem pracować opiszę wygląd okulara,przyrządu umożliwiającego obróbkę długich przedmiotów.Przed umyciem wyglądał jak posmarowany sadzą przetarty później olejem.Po umyciu,ku mojemu zaskoczeniu,okazało się że był w kolorze szaroniebieskim.Higiena miejsca pracy pani od BHP nie interesowała mimo higieny w BHP.Oczywiście pracowałem w swojej odzieży bo odzieży ochronnej jaka obowiązuje na stanowisku pracy nie otrzymałem,czym pani z BHP nie była zainteresowana.Nie miałem odzieży więc szafka nie była mi potrzebna.Po skończonej pracy nie miałem się czym umyć.Nie powiedział mi nikt że środki czystości też trzeba mieć swoje.Nawet nie dano mi suwmiarki,żadnego przyrządu pomiarowego ani niczego innego,ani narzędzi,ani szafki,nie dano mi niczego na stan.Jak się później okazało zakład daje wodę.Zwykłą,w smaku gorszą od kranówki.I tak szkolony przez 16 godzin zarobiłem około 150 zł netto.Pod koniec dnia powiedziano mi że od jutra pracuje na akord bo tak było w umowie na co się zgodziłem będąc pewny,że na akord zarobię więcej,tak było za komuny,jak pracując na dniówkę.Zacząłem od rana ostro wiedząc,że z upływem czasu człowiek traci siły i to,że przypieprzając od 6-9 trzeba ostro naginać aby zarobić.Zgodnie z komunistycznymi nawykami zap...m aż pot po krzyżu leciał.Musiałem rury prawie dwumetrowe nosić około 10 m. do tokarni drogą zastawioną innymi paletami uważając aby się nie przewrócić i nie zrobić sobie krzywdy.Pani z BHP nie była oczywiście tym zainteresowana,pani od BHP zapewne nigdy nie była na zakładzie,o co ją podejrzewam.Umyty,bo kupiłem mydło,przebrany,odzieży ochronnej nie dostałem,dostałem na trzeci dzień szafkę.Po 14:00 odbiłem kartę i pojechałem narobiony do domu.Na drugi dzień to samo.Przed 6:00 na stanowisku,gwintowanie rur wnoszonych torem przeszkód na halę około 10 m.Proszę mi wierzyć,że po 3 godz. takiej pracy krzyż trzeszczy a kręgi nie chcą się trzymać w słupie.O efektach mojej pracy dowiedziałem się około godz. 11:00.Po wyliczeniu,zgodnie z normami,okazało się,że przez 16 godz. rzetelnej,uczciwej,zgodnie z nabytymi nawykami w zgniłej komunie,zarobiłem około 7 zł 50 gr. na godzinę brutto.Poprosiłem kierownika o zweryfikowanie normy czasowej czynności gwintowania rur.Usłyszałem,że on mi nie dołoży a normy wyliczył technolog.Poprosiłem o rozmowę z technologiem.Nie ma,powiedział kierownik.No to ja nie będę za takie pieniądze tak ciężką pracę wykonywa.Niech pan się nie denerwu

polityczny

Koledzy Dochodzą mnie słuchy iż są zapisy wycieczek na zwiedzanie skansenu maszyn tj. wytaczarek,wiertarek promieniowych,tokarek numerycznych ,które pamiętają lata Gomułki i Gierka ,z kim mógłbym umówić wycieczkę.To już ostatni moment aby zobaczyć i podziwiać te maszyny w akcji.Na tych maszynach jest produkowana armatura-o jej duża nowoczesność.

Marlas

Koledzy podpowiedzcie mi chciałbym się zgłosić i złożyć CV na kierownika zmianowego na wydziale mechanicznym ,tylko jak się dowiedziałem to już kilka osób się przewineło i szybko odchodzili.Czyżby były za małe wymagania i za duże wypłaty.Pozdrawiam

zorak bis

Wiadomość do generała ,przyjmuje już zapisy na kopanie ogródka.Lepsze i zdrowsze to od igraszek m........ w samochodzie .Jarzyna jeśli chodzi o pracę to chyba jesteś desperatem aby myśleć o pracy w zapyleniu i wżerających się cząsteczkach rdzy w lakier samochodu .Sprawdż ręką lakier po roku stania na parkingu zobaczysz jak jest porowaty.Pozdrawiam

Syla

Plotka niesie iż generał się rozwodzi,coś więcej.

marlas

W moim przypadku, a jestem po technikum,jak mozna tak ludzi wyzyskiwac..? Pozdro...dla Pani.Z-suwnicowej i wszystkich pracownikow odlewni.3-majcie sie:-)

marlas

A tak wogole Panie Prezesie moze czas najwyzszy pognac tych pratykantow-studentow z odlewni,co siedza obok kier. w biurze do fizycznej roboty a nie sprawdzania form i nasmiewania sie z pracownikow odlewni? Pytam,co to za praktyki? Za moich calkiem niedawnych czasow praktyki to byly praktyki,a nie lazenie w kitlach,udawanie jakiegos liczenia form i "rzniecie glupa".

Tuchajbej

Ten śmieszny zakład powinien być przekształcony w skansen i stać się częścią muzeum przemysłu z XVIII wieku. Turyści poubierani jak do Czarnobyla mogliby się zapoznać jak to było w Polsce produkowane w XVIII wieku i kierowane jak za czasów stalinizmu.

marlas

Trzeba miec zdrowo "z deklem" by pracowac za 6zl brutto/h + premia uznaniowa do 20% miesiecznie-tyle mi dali na umowie. W odlewni zeliwa??? Wyzysk pracownika jak smok! A pracujesz za dwoch lub trzech. Praca dla desperatow. Odradzam serdecznie.

bolek

Witam cię kolego szkoda,że usunięto twój prawdziwy wpis o zasądzeniu wypłaty za nadgodziny i delegacje.Ciekawe czy generał zlecił usunięcie za swoje pieniądze czy też firmy.

Lanos

Koledzy kiedyś czytałem na waszej stronie ,że macie generała co trochę umie kopać ogródek,zbliża się wiosna ,chciałbym mu zlecić kopanie ogródka.

KONTROLER JAKOŚCI

Szanowni mieszkańcy osiedla Kawiary, Sąsiedzi Akwy, czy sprawdziliście jak Wasze samochody są porowate i jak wygląda lakier samochodu i szyby od wżerających się cząsteczek rdzy z pobliskiej odlewni. Ciekawe czy również w dalszym ciągu tylko kartoteki od narzędzi pomiarowych służących do produkcji wozi się do niby rzekomej kontroli bez dostarczania i sprawdzania narzędzi pomiarowych. Wszystko tylko na potrzeby ISO i takimi narzędziami sprawdza się wyroby do produkcji armatury.

fredek

Czy mozna kandydowac na stanowisko kierownika odlewni bedac wczesniej karanym/?

Zostaw merytoryczną opinię o AKWA S.C. - Gniezno

• Jak się pracuje w AKWA S.C.?

Zobacz opinie na temat firmy AKWA S.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AKWA S.C.?

AKWA S.C.
2.1/5 Na podstawie 188 ocen.
  • Słoneczna 36
    62-200 Gniezno