E PLUS M SP. Z O.O.

Opinie o E PLUS M SP. Z O.O.

Andzia

@Były Pracownik a to szkolenie było chociaż płatne?

@Były pracownik to mówisz że opis rekrutacji i warunki pracy przedstawione na stronie mijają się z rzeczywistością?

Agata

Na stronie firmy https://eplusm.pl/praca/, opis całego procesu rekrutacyjnego, warunki i rozwój przedstawia się całkiem atrakcyjnie. Czy ktoś z pracujących może potwierdzić, czy jest tak w praktyce?

Edward

Dlaczego? Czyżby praca w tej firmie nie była przez Ciebie polecana? Podziel się, proszę swoimi doświadczeniami związanymi z tym pracodawcą.

Dojhaus
@Agata

Nie trzeba być pracującym aby wiedzieć, że opis rekrutacji na stronie pracodawcy nie oddaje praktycznych realiów rozmowy i pracy - to wszak czysty piar. Ale, jako że jesteś botem, jest Ci wybaczona ta niewiedza ;)

Na szczęście NIE pracownica

Byłam na rozmowie o pracę jakoś w okresie wiosenno/letnim 2019. Zjawiłam się o umiowionej godzinie jednak na " rekruterkę" czekałam 40 minut posadzona w jakiejś mini salce, trochę słabo. Osoba prowadząca rozmowę kompletnie nie zainteresowana. Powierzchowne pytania, raczej to ja opowiadałam o swojej pracy, doświadczeniu, generalnie wyglądało to tak jakby przyszła tylko, żeby odbebnic-bo trzeba niż chciała się czegokolwiek dowiedzieć. Poziom języka został sprawdzony jedynie pytaniem " jaki jest poziom znajomości" co już zasygnalizowalo mi, że zmarnowano mój czas na dojazd. Generalnie moje wrażenie zostało potwierdzone przez najnowsze wpisy o atmosferze i traktowaniu jakie tam panują, bo już na recepcji powiało takim chłodem, że nie chciało się dalej wchodzić. Oznaką, że firma może nie być dobrym pracodawca jest fakt, że co rusz wisi to samo ogłoszenie na te same stanowiska :) może opinie tu sprawia, że firma wyciągnie wnioski i zacznie szanować ludzi z należytym szacunkiem czego obecnym i przyszłym pracownikom życzę gorąco :)

Dona
@Na szczęście NIE pracownica

Na jakie stanisko startowalas?

Zainteresowana
@Na szczęście NIE pracownica

SŁuchajcie,ale czy któs już dostał pracę w dziale zakupów? Wszyscy piszą ze wynagrodzenie jest niskie ale nikt nie napisałm jak niskie , czy to jest przedział 3-4K czy 4-5 K czy 5-6 K?

Dojhaus
@Zainteresowana

Na starcie 2,8-2,9 k netto to szczyt sukcesu w dziale zakupów tej firmy, tyle proponują na rozmowie.

mixx

Pracował jako Pracownik działu zakupu z j. angielskim i może się podzielić opinią na temat zarobków i atmosfery w pracy.

Jaki dress code obowiązuje w E PLUS M SP. Z O.O.?

Markus Aurelius

O ile się orientuję, to styl panuje swobodny schludny. Chyba że masz kontakty handlowe to standardem jest elegancja-Francja ;).

Obecny Pracownik

Były pracowniku.. myślę, że zanim napisałeś tak krzywdzącą ocenę pracodawcy, powinieneś obiektywnie spojrzeć na swoją pracę, lub jej brak w ciągu swojej krótkiej kariery w Tej firmie:) Czasami jest tak, że wymagamy więcej od kogoś niż dajemy od siebie. Może tak było w Twoim przypadku. Może Twoje aspiracje przerosły Twoje umiejętności, nie sprawdziłeś się, i teraz szukasz winy u Pracodawcy. Pracuję w Firmie od dłuższego czasu. Spotykam się z szacunkiem, docenieniem, i dobrym podejściem zarówno ze strony Pracodawcy jak i innych pracowników. To, ze Firma ma zasady, nie oznacza że ogranicza wolność pracownika, czy ingeruje w Jego prywatność. Jeżeli natomiast Ty chcesz sam zarządzać swoją pracą, bądź swoim szefem, zamiast próbować wprowadzać swoje rządy u kogoś:) Swoją drogą, z tego co sobie przypominam w zawartej umowie o pracę widnieje zapis który jasno mówi, że zarówno podczas stosunku pracy jak i po jego zakończeniu pracownika obowiązuje tajemnica przedsiębiorstwa i informacji poufnych. Czy przypadkiem nie naruszyłeś tych zapisów?:-D Pozdrawiam, Zadowolona:)

Markus Aurelius

Zastanowiłbym się nad tym opisem wymagań, bo każdy kij ma dwa końce. Jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej zaprezentowałaś się jako osoba "znająca temat", może obiecałaś się szybko wdrożyć, że jesteś dobra i lepsza od innych itp. to pracodawca miał prawo sądzić, że szkolenie długotrwałe jest Ci niepotrzebne. Jak masz wymagane doświadczenie i umiejętności do tego stanowiska, to mogą od Ciebie wymagać szybko i dużo i więcej niż sądziłaś, że mogą. Z moich doświadczeń, E+M ma właśnie takie oczekiwania, szukają najlepszych (to że za mega niską stawkę to inna para kaloszy), aby potem na starcie wymagać więcej i czepiać się jak nie spełniasz założeń. Druga sprawa to kontroling - jako nowy pracownik jesteś na cenzurowanym, nie spodziewaj się lepszego traktowania, bo za krótko jesteś aby cokolwiek wymagać. Skoro chciałaś tam pracować, musisz się pogodzić z akceptacją wszystkich tych warunków pracy, które widzisz - albo się pożegnać. Ale karta dostępu czy kamery wszędzie to standard w większych firmach, a nie powód do narzekań. Karty ułatwiają poruszanie się po firmie i utrudniają dostęp osobom niepowołanym. A pracownicy mają pracować, a nie szwendać się po firmie, tracąc godziny na dymka, obiadki, ploty - i tutaj pracodawcę rozumiem, że chce kontrolować czas pracy. Ja np. żeby zaoszczędzić czas i nie słuchać, że go tracę w swojej firmie, jem z komputerem tzn. przy biurku. Albo robię kawę w kuchni i wracam pić ją przy biurku, zamiast spędzać miło czas na kawce i ploteczkach, jak wielu lubi i robi. Sprzedaję swój czas firmie w zamian za kasę, jeśli kasa wchodzi na konto, to mam obowiązek pracować na korzyść pracodawcy, i ten czas muszę dobrze wykorzystać. Jakie przerwy mi przysługuję to reguluje kodeks pracy. Oczywiście lista obecności przy kartach dostępu to już bezsens, ale znów - co za problem złożyć podpis raz na dzień, toć to parę sekund. Skoro taki wymóg - trzeba się dostosować. Do wszystkiego się można przyczepić jak się chce, ale trzeba to umieć robić, aby nie wyjść na czepialską ;). Osobiście także E+M nie lubię jako pracodawcy ale z innego powodu - bezsensownie długiej i nierzetelnie przeprowadzanej rekrutacji, która jest stratą czasu i pieniędzy na dojazd. Mimo to, jeśli się starasz i Cię przyjmują, tzn. że nie była to taka znowu strata czasu ;).

Były pracownik.

Jak najdalej od tej firmy. Byłem w środku. Atmosfera pracy absolutnie nie do zaakceptowania. Teraz w firmie, która ma kontakty biznesowe z EplusM, i nie chce współpracować. Też tragedia. Odradzam.

ULIK

A warto tu aplikować? Jaką macie atmosferę, czy coś z socjalnych dodatków macie?

Korpo
@ULIK

Kolejny raz podchodzą do idealnego specjalisty zakupów, wygórowane wymagania, wynagrodzenie adekwatne do efektów pracy, brak jakiegokolwiek socjalu - tak przynajmniej stoi w ofercie pracy. Spodziewajcie się 3-4-etapowej rekrutacji, niezdecydowania decydentów i raczej niskiego hajsu. Ale lepiej przekonać się na własnej skórze.

Swietla

Czy są jakieś oferty pracu w firmie e plus m?

@Swietla

A pytała wujka Google?

WonderWOman
@Swietla

Najnowsze z 2019-08-18: Pracownik Działu Kontroli Jakości Tekstyliów Specjalista ds. Zakupów Napiszcie jak Wam poszła rekrutacja :).

Markus Aurelius

W ofercie pracy w sekcji "oferujemy" znalazłem coś takiego: "Możliwość zmiany świata na lepsze dzięki byciu lepszym dla siebie i innych" Czy ktoś z EPLUSM mógłby wyjaśnić, o co w tym chodzi i jak wygląda zmienianie świata na lepsze w firmie EPLUSM?

@Markus Aurelius

Hmmmm...... ciekawe. Pracując w EplusM raczej nie naprawicie świata :p stosunki międzyludzkie są bardzo średnie, ludzie nie są pomocni dla siebie. Może chodzi o to ze czasem są organizowane zbiórki dla schroniska lub są oddawane ciuchy do domu dziecka. I to popieram i takie akcje powinny być organizowane częściej.

Były pracownik.

Ludzie wielcy, są skromni.

@Były pracownik.

Nic dodać, nic ująć - patrz firma obok za płotem.

Agata

Jeśli twój wpis został usunięty, to może był niezgodny z regulaminem. W innym przypadku nie ma możliwości usuwania wpisów, a zwłaszcza tylko z tego powodu, że są niepochlebne dla pracodawcy. W przyszłości zwracaj uwagę, czy wpis nie zawiera słów powszechnie uznawanych za wulgarne, czy nie zawiera danych osobowych itd.

@Agata

Nigdy nie użyłem wulgarnych słów. Takich nie używam. Nie było danych osobowych.

Agata

W takim razie, jeśli uważasz, że Twój wpis został usunięty bezpodstawnie, możesz zgłosić reklamację na adres e-mail: admin@gowork.pl. Zachęcam jednak jeszcze do zapoznania się z regulaminem obowiązującym na forum: https://www.gowork.pl/regulamin

Markus Aurelius

Z info dostępnych w necie wynika, że serwis gromadzący opinie o pracodawcach GOWORK podpisuje z pracodawcami umowy na korygowanie opinii o sobie tak, aby nie były zbyt negatywne. Innymi słowy, możesz zapłacić aby nie było o Twojej firmie na Goworku niepochlebnych opinii. To jednak jest zrozumiałe, trzeba mieć świadomość, że to jest przede wszystkim platforma biznesowa do robienia pieniędzy, a nie wolontariat służący pracownikom :).

@Agata

"W innym przypadku nie ma możliwości usuwania wpisów, a zwłaszcza tylko z tego powodu, że są niepochlebne dla pracodawcy." Ale to by wyjaśniało potrzebę podpisywania płatnego abonamentu-umowy z firmą-pracodawcą, aby tutaj na Gowork mógł się wypowiadać na swoim dopasowanym koncie, szczególnie gdy ilość niepochlebnych wpisów naraża firmie na utratę zaufania społecznego, a tym samym renomy i w dalszej perspektywie klientów i zysku. Pewna drobna manipulacja wpisami dopasowanymi odpowiednio do dopasowanego właściwie regulaminu też jest przecież dopuszczalna ;).

Nik

:-)

@Nik

Pięć gwiazdek ale brak konstruktywnych argumentów. Czyżby odwiedził nas ktoś z zarządu w celu odbicia rankingu? ;)))))

Dzień dobry. Czy nadal w firmie jest lista osób z którymi można wyjść na przerwę ? Taka stała na rok. Czy nadal Pani w recepcji zapisuje spóźnienia Uwaga 1 minuta. Nie polecam tej firmy.

Teresa

Taką listę akurat popieram. Musi być zachowana ciągłość pracy (kto będzie odbierał telefony?) jak wszyscy pójdą na przerwę. Spóźnienia się każdemu zdarzają ale przecież można zostać i odpracować ten czas. Taka trochę moralność Kalego tutaj panuje.

Kaśka

Geniusz ;), napisz lepiej jaka lokalizacja byłaby atrakcyjna dla Ciebie. Akurat lokalizacja to jest kwestia subiektywna, dla każdego jest inaczej, dla kogoś z Piaseczna i okolic jest to świetna lokalizacja, 15 minut dojazd, można rowerem, firma na wsi, cisza, spokój, brak duzego ruchu pojazdów.

@Kaśka

Lokalizacja jest dobra jak ktoś ma auto i jest z okolic Piaseczna, w zimie rowerem ciężko, albo można z buta ;)

Ostanio ktoś tu pisał, że jak ktoś pracował i się starał to dostał premie... zaraz po tej wypowiedzi było spotkanie firmowe podsumowujące rok 2017 i było na nim powiedziane, że premii nie będzie Bo nie wyrobiliśmy normy. Wiec o jakich premiach jest tu mowa? To jest fikcja...

Kaśka

A od jakich warunków sa te premie uzaleznione? Czy to nie dzial handlowy wyrabia normy sprzedazy od ktorych powinny zalezec premie przede wszystkim? trudno oczekiwac, ze jesli kupiec dobrze wykona swoja prace, ale handlowcy zawala swoje plany i sprzedaz siadzie, to kupiec (albo sekretariat) mialby dostac premie z zysku ktorego nie wypracowali handlowcy. Wszystko musi miec ręce i nogi.

@Kaśka

Tak, wszystko musi mieć ręce i nogi, ale chodzi o to, ze tutaj ktoś pisze, ze są tacy co premie dostali, a przecież była mowa, ze premii nie będzie. Wiec kto to pisze? Skoro ten ktoś twierdzi, ze na koniec roku 2017, były premie, a na spotkaniu główny menadżer mówi, ze premii nie będzie, to chyba ktoś tu kłamie? ;) Ps. Na koniec roku 2018 premie były ;)

Dab09

Niestety nie polecam pracy w EPLUSM, a składa się na to parę czynników. Aby opinia była konstruktywna, zaczynamy od plusów: lokalizacja zakładu, wygodny parking dla pracowników, budynek firmy nowoczesny, klimatyzowany, dobrze wyposażony (widać, że firma nie szczędzi na to środków), ludzie sympatyczni, szefostwo mające konkretny pogląd na świat. A teraz minusy: przede wszystkim niskie płace, niedopasowane do aktualnych poziomów rynkowych oraz do bardzo okazałego zewnętrznego wyglądu firmy. Do tego dodajmy pewien bałagan organizacyjny i brak skupienia na konkretach w stosunku do pracownika. Tu już można zakończyć wyliczanie. Jeśli płaca nie jest satysfakcjonująca, to trudno polecać firmę jako pewne i stabilne miejsce pracy. Dlatego wystawiamy konstruktywnego negatywa. Z nadzieją, że firma przemyśli swoją politykę i wprowadzi znaczące usprawnienia przede wszystkim do systemu wynagradzania i inwestowania w pracowników niższych szczebli.

Pracujący parcownik

A ja póki pracuję będę broniła bo mam dość fikcyjnych zwolnień, urlopów, spóźnień, zapominania, słaniania się na biurkach i zwalania roboty na głowę innym. Są tacy co dostali premie bo im się chciało coś zrobić i dali radę. Jak się wywala takie g... to od razu wpis. Były nawet stanowisk w firmie nie znasz co znaczy, żenada że nic nie wiedziałeś i nie chciałeś wiedzieć. Zastanów się, kto normalny nie pracujący w firmie żyje życiem byłej firmy. A może jesteś obecny. Każdy Twój nowy wpis potwierdzi że masz kłopot ze sobą idź leczyć się.

Obserwator
@Pracujący parcownik

"Są tacy co dostali premie bo im się chciało coś zrobić i dali radę." Ale kiedy te premie były? Człowiek haruje jak wół i nawet dobrego słowa za to nie dostanie.Nie mówiąc już o godziwym wynagrodzeniu. (usunięte przez administratora)

@Pracujący parcownik

"Zastanów się, kto normalny nie pracujący w firmie żyje życiem byłej firmy." widać, że nie starasz się nawet zrozumieć innych ludzi, a przecież pracujesz w grupie. Niektórzy ludzie odchodzą z firmy z żalem i z różnych powodów. Żyją wciąż życiem byłej firmy, bo związani są z nią emocjonalnie, jak pracujesz x lat gdzieś i codziennie jesteś w jakimś miejscu i ludzkiej zbiorowości przez większą część dnia, to jest naturalne, że związujesz się z ludźmi i miejscem i także po odejściu masz coś do powiedzenia.

aaabbb
@Pracujący parcownik

"Jak się wywala takie g... to od razu wpis." - nazywanie byłych pracowników g.... - powinno podpadać pod regulamin

Wolna

W związku z moimi wcześniejszymi negatywnymi wpisami pod nickiemi wolna , Last man standing i dwoma innymi chciałbym bardzo serdecznie przeprosić pana prezesa , zarząd, menagerów i całą firmę E PLUS M. Rozumiem doskonale jak Państwo mogli się poczuć tym zniesmaczeni i oburzeni. Moje zachowanie było tutaj nieodpowiednie, pod wpływem dużych emocji i stresu, użyłam niepotrzebnych słów czasem opartych na historii (z książek i programów TV), czasem bezczelnych, obraźliwych, wyolbrzymiłam również niekiedy fakty niezgodne z prawdą. Teraz zrozumiałam w swoim rozrachunku jak wielki błąd popełniłam pisząc te głupawe opinie, które niestety zostaną bo nie mogę ich wykasować . Chyba ze ktoś mi powie jak to wtedy to zrobię. Nie powinnam tego robić ponieważ pracowałam tam bardzo długo i odchodząc zostawiłam swoim przyjaciółkom coś czego nie powinnam. Wymyśliłam sobie atmosferę firmy , cześć pracowników i wykonywaną pracę. Chciałbym wyszczególnić pewne nieścisłości. Narzekałem na pracę w firmie że za bardzo podkręcona, że nie da się jej wyrobić, choć z góry nie realizowałam tego czekając na lepsze jutro. Teraz gdy od jakiegoś czasu pracuję w innej firmie wiem że pani chciała po prostu żeby pracownicy mieli satysfakcję i podnosili statystyki. To się chwali ponieważ pracownik dajmy na to skończy pracę szybciej to nie siedzi bezczynnie tylko robi kolejną. Przerwa, o której też wspominałem że za krótka itd, trwała 30 minut a jak dodać, kawy i spotkania kuchenne lub w toalecie przekraczało spokojnie ponad godzinę. Obecna kadrowa oświeciła mnie, ze to przepisy a nie złośliwy prezes regulują wiele kwestii. W innych zakładach zazwyczaj twa 15 minut na cały dzień, bez dodatkowego chowania się. I dobrze bo im dłuższa przerwa to i pracownik niechętnie wraca. Jeśli chodzi o wypłacanie pieniędzy pracownikowi to również się myliłem niepotrzebnie narzekając na firmę, że po terminie, że nie ma ich na koncie itd. Musiałem źle zrozumieć albo nie doczytać w umowie. Sympatyczne panie w kadrach wytłumaczyły mi że pieniądze dostaje się przed dziesiątym dniem każdego miesiąca u obecnego a u byłego na koniec miesiąca. Ogólnie rzecz biorąc wiem jedno. Człowiek uczy się na błędach i wie że już nie popełni tych samych w przyszłości bo mogą być z tego konsekwencje. Zrozumiałem że trzeba samemu znaleźć wewnętrzny spokój, na pewne rzeczy machnąć ręką gdy nie ma się na nie wpływu, godnie pogodzić się z przeszłością. I mam nadzieję że panowie wybaczą mój wybryk i wkrótce zapomną o tym zdarzeniu za które jeszcze raz mocno przepraszam.

aaabbb
@Wolna

Wow, człowiek naprawdę uczciwie skruszony albo zmuszony przez sąd do przeprosin :). W każdym razie... WOW!

Znaczna
@aaabbb

Może sumienie ruszyło kogoś. Ja zwróciłam uwagę na coś innego. W jednym zdaniu pisze "Chciałbym wyszczególnić pewne nieścisłości. Narzekałem na pracę w firmie że za bardzo podkręcona, że nie da się jej wyrobić, choć z góry nie realizowałam tego czekając na lepsze jutro. " Ktoś nie może się zdecydować czy jest mężczyzną czy kobietą. Marna prowokacja.

Mam pytanie. Czy w dalszym ciągu, Pani w recepcji odnotowuje spóźnienia - Uwaga 1 minutę. ? Nie polecam tej firmy.

Sombrero

Jest na to recepta, ustawić sobie zegarek na godzinę -5 minut, jeśli zwykle przyjeżdżasz o podobnej godzinie, problem sam się rozwiąże w ten sposób, może nawet dostaniesz premię za punktualność :).

Zostaw merytoryczną opinię o E PLUS M SP. Z O.O. - Łoziska

• Jak się pracuje w E PLUS M SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy E PLUS M SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E PLUS M SP. Z O.O.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy E PLUS M SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w E PLUS M SP. Z O.O. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

E PLUS M SP. Z O.O.