Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

szukam pracy

Spotkanie na specjalistę w centrali. Spotkanie z rekruterką przebiegało ok. pytania ok, atmosfera ok, do tego w ciagu tygodnia (tak jak obiecali zadzwonili), II etap z menadżerem. po spotkaniu z menedżerem telefon w ciagu 2 tygodni - owszem byl, ale niestety nie dostałem sie. Nie szkodzi, ale informacja byla i nawet bardzo szczegolowa za co podziekowalem. W innej firmie, nawet nie napisali maila, ze mi dziekuja.

Jula

Szukam pomocy mam problemy z tym bankiem

@Jula

Prokuratura jesli jestes klientka lub Inspekcja Pracy jesli jestes pracownica. A poza tym moze czas polaczyc sily - pracownicy i klienci - wszyscy skrzywdzeni przez IB i grupe Czarneckiego? kto sie skrzyknie na necie i zaloży grupę ?

jaa
@Tomek

Też jestem byłym pracownikiem jednego z Oddziałów, zamknięto Nas w tamtym roku z dnia na dzień, natomiast z mojego oddziału wywodzi się dziewczyna, która "Sprzedawała" inwestycje, a w zamian mnóstwo reklamacji. Jedna wielka ściema, byłam z zespołu posprzedaży i ogarniałam te dokumenty, teraz się boję ,ze będę ciągana po sądach. Pan Mak. i Mat. wiedzieli co się dzieje. Chętnie się dowiem kto i jakie miał problemy

Kredytowy Pan

Praca w centrali na infolinii. Doradztwo kredytowe. Ciągły mobing i obniżanie stawek. Nie wiesz kiedy zostaniesz poproszony do pokoiku, aby podpisać papier o zwolnieniu. Obecnie kierownicy to banda gówniarzy, która nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu. Zwłaszcza niejaki Jaszczur. Zarobki dla nowego zawodnika ok. . Praca polega na ciągłym dzwonieniu bazy, klientów chętnych na finansowanie brak. Bazy przedzwonione do cna. Odradzam tą firmę.

IB

Idea bank zamyka oddziały w Polsce i Warszawie Marszałkowska, Jana Pawła, itd., ludzie uciekajcie z tego Banku a szczególnie klienci...

@IB

a co z Oddziałami w innych miastach?? ściana wschodnia mnie interesuje bo wbrew propagandzie sukcesu o pracę trudno

IB

Jeżeli zamykają oddziały w stolicy to i w każdym mieście będą zamknięcia i zwolnienia to jest strategia IB. Wydoić klientów i pracowników, a później się zawinąć z rynku. Ludzie uciekać z tego banku to jest dno i (usunięte przez administratora)

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
były pracownik centrali

Pracodawca jak inni, w jednych zespołach płacą mniej w innych więcej, tak jak i pozostałych branżach. Wg niektórych to najlepiej teraz nic nie robić i być przyklejonym do swojego smartfona i siedzieć na FB. Żal mi niektórych tu ludzi... Celem tego portalu jest chyba możliwość wylewania przez wszystkich żalu na każdego pracodawcę. Chyba mamy to we krwi, aby narzekać narzekać i jeszcze raz narzekać...

były pracownik centrali
@były pracownik centrali

Pracodawca cwany, w jednych zespołach płacą mniej w innych więcej, zależy kto da się bardziej kantować. Wg niektórych to najlepiej teraz nic nie robić jako manager/dyrektorek/HR-owiec i być przyklejonym do swojego smartfona i siedzieć na FB. Żal mi niektórych ludzi z IB , którzy boją się odejść... Celem tego portalu jest uświadomienie potencjalnym kandydatom do pracy tam, gdzie się pakują. Chyba mamy to we krwi, aby wyzyskiwać, wyzyskiwać i jeszcze raz wyzyskiwać...

Jula
@były pracownik centrali

Szukam pomocy mam problem z tym bankiem .może ktoś wie gdzie się udać o pomoc

Kuku

czy ktoś może powiedzieć jak mniej więcej kształtują się zarobki w reklamacjach w Warszawie na Domaniewskiej? opnia i dziale?

muchomorek
@Kuku

2800-3000 brutto premie ucinane za cokolwiek, nie polecam

Kuku
@muchomorek

ale to chyba dla nowego pracownika takie wynagrodzenie? bo rozumiem że specjaliści zarabiają np więcej/lub pracownicy z większym stażem? co to znaczy że premie są ucinane>

MAMA
@Kuku

2800 brutto na start, pozniej jest 3000 brutto i 3,5oo brutto a EXPERT 4,500 brutto plus premia

@MAMA

2800 brutto to 2 tysiaki na rękę. Ludzie jak Wy za taką kasę żyjecie w Warszawie??? Takie zarobki w Banku w stolicy to paranoja

modrzej

Praca przy kredytach na Domaniewskiej to jakiś cyrk, kierownictwo chamskie i nie szanujące pracowników.(myślę, że każdy zna (usunięte przez administratora) i wie jaki to burak) Dodatkowo wszyscy lepsi i większymi ambicjami pracownicy odchodzą bo nie widza sensu współpracy z takimi ludźmi.

Joanna

Czy korzystaliście z możliwości aplikacji przez stronę Idea Bank S.A.? Czy w ostatnim czasie, ktoś po aplikacji dostał się na rozmowę kwalifikacyjną? Warto wyrażać swoje opinie i wrażenia na stworzonym wątku.

fdkl
@Joanna

nie warto - bank który zatrudnia doradców za 2800 brutto w dodatku nie wiadomo czy nie ogłosi upadłości przez aferę getback która piętnuje całym sektorem banku,polityka kredytowa zaostrzona bo bank nie ma rezerw na to

Oleh

Jestem osobą oszukaną przez Idea Bank/getback. Oszukanych w całej Polsce są tysiące ludzi. To wam nie ujdzie na sucho - zarówno bankowi jak i szeregowym pracownikom ze słuchawki. Czasy się zmieniły - poniesiecie konsekwencje. My poszkodowani połączyliśmy siły i działamy razem. Nie darujemy wam tego. Nie dość , że nas oszukaliście to jeszcze nasze dane wypłyneły i teraz wydzwaniają do nas jacyś "doradcy" sugerując pomoc odnośnie getback. To łamanie tajemnicy bankowej i ustawy o ochronie danych. Za to też zapłacicie

@Oleh

Idea Bank to skończone dno wynika z tego forum.

@Oleh

Czuję się również szukany przez IB . Spłaciłem wcześniej pozostałą część kredytu , od 30.04.br. otrzymuję SMS-y , że mam cały czas płacić ,, niższe raty ,, Nie podano za co i skąd się one wzięły . Na moje pismo złożone w O/ Kraków 20.07.2018 ( pieczątka) banku do dzisiaj nie mam odpowiedzi , ale kancelaria prawna już się ze mną skontaktowała i dział windykacji -Lublin - zdążył mi zagrozić wpisem dla ,, niesolidnych ,, Piszę by Ci którzy mają przysłowiowy ,, nóż na gardle ,, dobrze się zastanowili zanim zaczną ,, współpracę ,, z IDEA BANK (usunięte przez administratora) Gdzie szukać ? by dołączyć do pokrzywdzonych .

M..

Widzę że wiele osób pisze to samo. Do takich osób należą teże Marlena G Kamila J z ul. Polnej zostałalem zwolniony jakiś czas temu bez podania przyczyny bo uważają że mogą robić w tym banku co chcą, ktoś powinien się tym zająć. Mobbing to tam normalne. ...

Max
@M..

Prośba do administratora i usunięcie wpisu. Narusza regulamin.

MaciejeX

Witam, pracuje/pracował ktoś na stanowisku Doradca ds. finansowania online w Lublinie/Warszawie ? Praca polega na sprzedaży kredytów przez telefon. Jak wygląda atmosfera ? Czy plany są możliwe do zrealizowania ? Jak wygląda sytuacja z możliwością rozwoju ?

Specjalista z funkcja kasjera, Wawa, ile mozna dostac z kilkuletnim doswiadczeniem? 4500 brutto?

miro
@Zainteresowany

chyba 3000 brutto....

JPM
@Zainteresowany

Boże co za tępactwo xd 4500 brutto ale chyba w snach hehehe. Już Ci mówię ile... 2800 brutto nie ważne czy to Warszawa Kraków czy Katowice. Jeśli nie przeszkadza Ci takie cudowne wynagrodzenie to idź i pracuj haha

Joanna

@Karol czy naprawdę jest tak źle jak wynika z Twojej wypowiedzi? Często forumowicze wypowiadają się na "gorąco" i używają zbyt mocnych słów wobec pracodawcy. Może ktoś z Was chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami na temat Idea Bank? Każda merytoryczna opinia jest na wagę złota.

@@@@@@
@Joanna

Bank stracił w jeden dzień przeszło 30% wartości akcji, jest umoczony we wszystko co najgorsze czyli getback, polisolokaty a Ty się pytasz czy jest tak źle?? idź i zobacz do placówki ilu przychodzi klientów, to jest finito pytanie kiedy się to zakończy

Józek
@@@@@@@

to nie jest bank detaliczny, do którego przychodzi masa ludzi jak do PKO :) odwiedź palcówkę innego banku, który obsługuje MSP to ciekawe, czy zobaczysz tam "kolejkę" :) jesteśmy w dobie bankowości elektronicznej

@@@@@@
@Józek

Józek dzieciaku na końcu ten klient i tak chce zobaczyć doradcę a nie usłyszeć głos studentki z call center z drugiego kranca kraju. To po kiego jest tyle ogłoszeń na kasjero-doradcę czy key account managera skoro wszystko działa elektronicznie i Bank się zwija?? Jakoś ta cudowna bankowość elektroniczna nie przeszkodziła wciskać klientom gniota pod nazwą obligacje Getback...

Joanna

@Karol a jak przedstawia się możliwość awansu oraz dodatkowe benefity takie jak kursy językowe, czy też karnet na siłownie? Każda merytoryczna opinia, która będzie zasadna i zgodna z regulaminem, przyda się nam. Czy mógłbyś opisać swoje doświadczenia pod kątem rekrutacji, może masz jakieś wskazówki dla przyszłych pracowników?

Karol
@Joanna

Po rozmowie rekrutacyjnej : śmiesznie niska podstawa (w Warszawie wystarczająca jedynie na opłaty), żenująco niskie stawki prowizyjne (jako pracownik banków wiem, że oni na czysto zarabiają 30-krotność tego co proponują pracownikowi), zero wymagań od przyszłego pracownika (wszystkiego nauczymy od 0 - a potem jak pisali poprzednicy zwalniają z dnia na dzień. W sumie kto doświadczony i szanujący się podejmie prace tak jawnie wyzyskującą ) a co do karnetów na siłownie itp to jest to standard i może 15 lat temu było to coś co zdawałoby się być atrakcyjne przy wyborze pracodawcy.

antyoszust

CV z pracą w Idea Bank zamknie wam drzwi w innych bankach/instytucjach finansowych : https://www.bankier.pl/wiadomosc/GetBack-Przybywa-skarg-na-Idea-Bank-7605730.html

Karol

Wiecie ile czeka się na ciężko wyrobioną prowizję w Idea Banku ?! 3 MIESIĄCE !! a przeżyć muszę w WARSZAWIE przez te 3 miesiące za podstawę 1700 zł na ręke ! Dziękuje nowy prezesie !

jaaauwolnionabylapracowniczka

Nie polecam Szef Szowinista jeżeli czekasz na awans to musisz mieć ptaszka, każdy miesiąc to walka o twoje zarobione pieniądze, żeby cię nie oskubali. Płacą może i bardzo dobrze... ale co miesiąc cię musza oskubać . Nie ma portfela klienta twoi koledzy i koleżanki to hieny, a klient za każdym razem spotyka się z innym doradcą , i za każdym razem opowiada to samo czym się zajmuje i od kiedy nawet jeżeli ma w ib już 5 kredytów.

@jaaauwolnionabylapracowniczka

Z tego co widziałam to szef nie odpowiada za awans tylko twoje wyniki tak mi zresztą zostało przedstawione

@jaaauwolnionabylapracowniczka

Z tego co wiem to awans zależy od wyników a nie od szefa

Bylapracowniczka
@Monissss1988

Od przełożonego

Joanna

@Monissss1988 a może wiesz jak wygląda sprawa z rekrutacją na ten moment? Czy mógłbyś nam przedstawić w kilku zdaniach zarys Twojej pracy w firmie Idea Bank, czy wynagrodzenie jest adekwatne do powierzonych funkcji?

@Joanna

Dopiero zaczęłam pracę ale w poprzedniej dostawałam. 1900 za to że miałam. Tyle pracy ze nie byłam w stanie nawet sobie kawy zrobi więc teraz jest o wiele spokojniej a pensja wyższa

Lola
@Joanna

Tu jest to samo i ucinki, ucinki. Traktują ludzi jak rzeczy. Przyjmują do pracy wszystkich ! Bo nie mają ludzi każdy odchodzi lub jest zwalniany bez powodów.

Nina2367

Praca w Idea Banku ? Okradają i wykorzystują. Oddziały się rozsypuja, komuś nie podpasujesz to wywalają bez uprzedzenia z dnia na dzień nie podając powodów. Nie polecam. Nie zawracajcie sobie głowy pracą w tym (usunięte przez administratora) strata Waszego czasu bo i tak zrezygnujecie po zobaczeniu co tam się dzieje.

Joanna

@Anonim sam miałeś możliwość pracować w tej firmie czy ktoś z Twoich znajomych? Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że warunki pozostawiają wiele do życzenia. Także warto mieć pewność, że tak jest naprawdę- stąd moje pytanie. Czy nie znalazłeś żadnego aspektu, który podobał Ci się w pracy w firmie Idea Bank?

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.