Opinie o Videojet Technologies w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Videojet Technologies. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Videojet Technologies o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Videojet Technologies w Warszawa

Dawid

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

@Dawid

hahahhaahhahahhahahhahahahhaha

@Dawid

To napisz jeszcze od kogo konkretnie to usłyszałeś.

Wiki

Nasza wydajność w pracy pozostawia dużo do życzenia więc trzeba się uczyć nowych zasad

Bibi

Firma bardzo nastawiona na sprzedaż ,duża presja ,tempo ....e maile krążą prawie całą dobę.....Polacy opamietajmy się.....Tak już nikt w USA nie pracuje .....

Agata

@Pedro, co w takim razie mógłbyś powiedzieć o firmie Videojet Technologies? Skoro według Ciebie idealnych firm nie ma to jaka jest ta? @Dawid, co konkretnie słyszałeś? Czy zechciałbyś proszę rozwinąć swoją wypowiedź o parę merytorycznych faktów? Masz zamiar złożyć swoją aplikację do VT?

Czy po rozmowie w Videojet Technologies rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Pedro

Idealnych firm nie ma!!!

Gumowe Ucho

Nie polecam pracy w dziale serwisu VJ, kierownik i zastępca tego działu to ludzie małego formatu, w moim osobistym odczuciu bez honoru i moralnego kręgosłupa, nie potrafiący przyjąć na klatę skutków własnych decyzji, stawić czoła konsekwencjom wynikającym z ich własnych poleceń, wydawanych podległym pracownikom, którzy prawidłowo je wykonując wywołują nieświadomie negatywne dla firmy skutki. Nie z własnej winy przecież, bo nie mogą wiedzieć, że nieodpowiedzialne polecenie służbowe szefa może za jakiś czas przynieść taką a nie inną reakcję jakiegoś ważnego działu. Gdy wskutek pisemnej decyzji szefa pracownik wykona polecenie służbowe w dobrej wierze, szef bez słowa przygląda się, jak jego podwładny otrzymuje naganę ze strony instancji wyższej niż szef. Próba obrony swojego dobrego imienia przez pracownika nie wywołuje na ich zimnych twarzach żadnych emocji i nie widzą powodu by potwierdzać swe wcześniejsze decyzje, bo wtedy sami staliby się obiektem oceny. Obojętny stosunek szefa do pracownika w sytuacji kryzysowej, brak pomocy i wsparcia, nie chcielibyście pracować w takiej firmie i z ludźmi, którzy stosują takie metody. Nie polecam. Polecić za to mogę pracę w dziale marketingu i realizacji zamówień - sympatyczni szefowie i ciekawi ludzie.

Markus Aurelius

Tak na marginesie pytanie o stawki czy info po rozmowie kwalifikacyjnej nie ma sensu - pracodawcy, z którymi sam miałem kontakt, przyznawali, że regularnie czytają opinie na Goworku, więc lepiej nie uzewnętrzniać się zbytnio w szczegółach, szczególnie gdy jest jeszcze szansa na pracę po rozmowie ;).

Stahit
@Markus Aurelius

Właśnie przez takich jak Ty w tym kraju ciągle panuje mętna polityka finansowa zatrudnienia. Nie uzewnętrzniać się ponieważ co? Dziewczynki ze wsi pod wsią nie będą mogli chwalić się koleżankom, że zarabiają baaardzo dużo?! Należy pisać, mówić, krzyczeć i dopiero wtedy, Aureliusu, nie będziesz bezsensownie chodzić po rozmowach, tylko będziesz znać swoją wartość na rynku pracy. Wartość finansową.

@Stahit

A toś dowalił Stahit, przeze mnie panuje w kraju mętna polityka zatrudnienia. Tak jakby podawanie na Goworku anonimowo nierzeczywistych kwot miało jakiekolwiek znaczenie i mogło coś zmienić. Nie bądź naiwny proszę. Mało kto podaje swoje wynagrodzenie, a jeszcze mniej podaje je rzetelnie, bo wszystkie te dane są poufne i łatwo dojść pracodawcy kto je pisze na forum. Swoją wartość na runku pracy znam i znam też mniej więcej specyfikę i możliwości firmy zanim udam się do niej na rozmowę, nie muszę czytać opinii innych o wysokości wynagrodzenia, żeby na tych opiniach budować swoją wartość i wymagać więcej gdy wiem, że więcej nie dostanę.

Karol

Chciałbym podjąć pracę w firmie i prośba o jakieś wskazówki przydatne podczas rekrutacji.

informer
@Karol

Zależy do jakiego działu starujesz... Podaj więcej informacji

Agata

@Stahit, pamiętaj, że taka rzecz jak zarobki, to tajemnica handlowa. Czy jesteś związany z firmą Videojet Technologies? @Były serwisant, przykra sytuacja, niemniej jednak dziękujemy za Twoją opinię. @Kandydat , czy brałeś już udział w procesie rekrutacyjnym?

Doświadczony z VJ
@Agata

Pracowałem parę lat temu w VJ (przez wiele lat na stanowisku inżyniera sprzedaży). Wszystkie te komentarze się zgadzają. Kadra zarządzająca i ich praktyki delikatnie mówiąc to amatorka, brak szacunku i chłopskie walenie batem po plecach.

Myślę o podejściu rekrutacyjnym na stanowisko handlowe. Czy ktoś wie czy może jeszcze pracuje Tam taka kierownik regionu gdzieś na południu ? Gadają o niej w świecie branżowym że to jakaś beznadziejna postać mistrz de-motywacji czy jakoś tak

cocojambo i doprzodu

Witam Was, interesuje mnie praca w VJ na stanowisku handlowym w terenie . Co możecie mi opowiedzieć o takim stanowisku ? Jakie ewentualnie wynagrodzenia, jakie wyglądają premie i za co ( czy plany są realne?) jak z narzędziami pracy ( jakiej klasy samochód, czy można go wykorzystywać prywatnie, jakie dodatkowe benefity. Dużo czytam o tej firmie i nie ma dobrych opinii ... z gory dziękuję za informację ...

jambococo i do tyłu
@cocojambo i doprzodu

Wg mnie najlepiej nawiązać kontakt z byłymi handlowcami, którzy nie pracują już w VJ np. bo nie wyrabiali planu. Oni na pewno wiedzą co było realne. Wystarczy przejrzeć Goldenline żeby paru znaleźć. Chyba nie spodziewasz się, że Ci tu ktoś poda wysokość wynagrodzenia albo premii na stanowisku handlowym, nie bądź naiwny. Plany wszędzie są realne jak jesteś dobrym handlowcem, inaczej wszyscy handlowcy w danej firmie szybko by z niej odchodzili, a w VJ jak wszędzie są lepsi i gorsi i tacy co pracują latami i dają sobie radę. Samochody są klasy średniej, nie wyróżniają się jakoś, typowa flota korporacyjna. Prywatnie możesz wykorzystywać jak za to zapłacisz z własnej kieszeni - a spodziewałeś się że firma będzie dokładać? Benefity masz jak przejdziesz na umowę na czas nieokreślony, albo jak je sobie wynegocjujesz od określonego terminu. Ta firma to typowa korpo, ciśnie na realizacje planów, ale to nic dziwnego.

Agata

@Kaśka - dziękuję za Twoją odpowiedź. Od czego zatem zależą przyznawane benefity? Wspominasz też o nieprzyjemnej atmosferze. Czy według Ciebie panuje ona w całej firmie, czy w określonych działach? @nie jestem robotem - jaki był ostateczny wynik rekrutacji?

Jarek

Agata, to zależy czy masz doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej takiego sprzętu lub podobnego (w szeroko rozumianym obszarze IT).

Kaśka

Agata, jakie są proponowane warunki zatrudnienia? Takie jak podają w ofercie pracy, ale należy do tego podchodzić ostrożnie. Nie wszystkim w tej firmie przysługują benefity, np. możesz nie dostać benefitu medycznego mimo że inni mają, a Ty już tam 2,5 roku harujesz. Poza tym nie ma w tej firmie rozwoju w sensie uzgodnionej ścieżki kariery, jak przychodzisz na takie stanowisko to już tam zostajesz, szczebli awansu nie ma. Menedżerowie mobilni (przedstawiciele) maja nad sobą paru regionalnych, a nad nimi już generalny dyrektor. Jakiś obcokrajowiec teraz po odejściu fajnej polskiej dyrektorki, ponoć szukają nowego generała. Menedżer działu to tam taki człowiek który musi czasem robić za szarego pracownika, gdy ten jest na urlopie, za mało tam ludzi pracuje a natłok obowiązków, które nie mogą czekać, ogromna rotacja, stale ktoś przychodzi i odchodzi w różnych działach, często z dnia na dzień i dowiadujesz się ostatniego dnia, że twojego ulubionego kumpla czy kumpeli już nie ma. Widać że dobrze nie jest. Nie ma backupów podczas urlopu, więc po powrocie gonisz zaległości i odpowiadasz za nie, nikogo nie obchodzi że byłaś na urlopie. Atmosfera pracy nie jest dobra, ciągłe ocenianie przez zwierzchników i współpracowników, podstępne zagrywki w celu udupienia przy podsumowaniu zamiast rzetelnej rozmowy i motywacji. Chyba jedyne co w tej firmie dobre to pensja wypłacana na czas i klimatyzacja w upały. Może się okazać, że przy ocenie twojej pracy bierze się pod uwagę ocenę współpracownika, który donosił twoje potknięcia szefowi na jego prośbę, a uśmiechał się do ciebie wcześniej udając przyjaźń. Na szczęście jest tam jeszcze paru fajnych uczciwych, którzy nie grają na dwie strony ale to ludzie na samym dole hierarchii. Ogólnie średnio polecam firmę, pracowałam już w lepszych.

Zonk

Odpowiedź na punkt 2), Zonk dużo siedzi w necie i nasłuchuje a czasami odwiedza strony pracodawców, gdzie jest dużo informacji o miejscach pracy, stąd się wywiedział o pracy w jecie, to naprawdę nietrudne :).

Zonk

VJ aktualnie rekrutuje na stanowiska przedstawiciela handlowego w mazowieckiem, podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz przedstawiciela h. w wielkopolskim, a także poszukuje zdolnego inżyniera mobilnego serwisu w rejonie mazowieckim i łódzkim (samochód służb., laptop, telefon, praca to 100 % wyjazdy na serwisy, trasy 1-300 km, obsługa wyłącznie klienta firmowego, ciekawa praca, rozwojowa, ale niełatwa). Firma zaprasza do rekrutacji wyłącznie osoby, które chcą dużo pracować i potrafią dać z siebie to co najlepsze.

Zunk
@Zonk

Drogi Zonk-u.... Twój wpis tzw " (usunięte przez administratora) em" śmierdzi. Otóż tłumaczę: 1) Zonk-i nie nadają się do pracy w VJ (tak z zasady) 2) Skąd wiesz o ogłoszeniach skoro jesteś Zonkiem (patrz punkt wyżej) 2) Kto uwierzy Zonkowi zachwalającemu firmę - patrz wyżej (usunięte przez administratora) mierdzi :-)) 3) Kto normalny chce "dużo pracować"? Wymyślono jednostkę chorobową dla takich co chcą i lubią dużo pracować i nie są świadomi swojej choroby Ci świadomi w Tworkach.... pracują A tak to masz rację, pozdrawiam

Zupa ci stygnie pomidorowa

Ponoć Jet szuka teraz serwisanta na region centralnej Polski, jest gdzies ogloszenie, ale poszukują najlepszych więc ciężko się załapać. Jak ktoś obrotny w mechanice maszyn to niech sle sivi. Na plus ze oferują szkolenia w kraju i zagranica, minusem ze ciężko ustawić się jak stale cos się psuje i człowiek nieustannie wyjezdza do zlecen, a klient z gatunku tych trudnych, ciagle pretensje ze stojące linie i straty na produkcji. Kim trzeba być na inżyniera serwisanta jeżdżącego do klientów i naprawiającego ciagle psujące się produkowane chinach maszyny to można sobie spawdzić w goglach. Zlecen jest masa tak ze ludki z administracji serwisu ledwo się wyrabiaja, zal ich bo ciśnienie z góry na jak najlepsza obsluge klienta ale nikt z kierownictwa nie patrzy na ilosc spraw które ludzie musza przerabiac dziennie. Pracowalam z nimi to wiem. Jak ktoś już napisał stosy papierów do przerobienia, za mało etatow, najlepiej jakby jedna osoba pracowala za trzech i cisho sza jak dostajesz po nosie za jakas obsuwe. Klamstwa, przekleństwa na porządku dziennym ale to już norma w korpo, liczy się kasa i asertywność, a siara jest przerywnikiem w kulturalnej rozmowie. Polecam tylko wytrwałym i odpornym na stres. Nie jest lepiej niż w innych firmach. Choc znow wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, a jak już jesteśmy to ;).

Człowiek z branży

Psujący się sprzęt made In China, serwis który niedomaga, najwyższe ceny, brak zrozumienia dla klientów, spóźniające sie przesyłki, myślenie ze sa liderem ... Niekompetencja menedżera handlowego który nigdy nic nie może obiecuje i nie dotrzymuje słowa... Można by wymieniać ... Szarych ludzi fakt, mają uczciwych. Jednak doświadczona kadra ciagle gdzieś się ulatnia. Sam zastanów się jak w takich warunkach realizować cele które sa nadmuchane a polityka jest tak skonstruowana abyś nigdy ich nie dogonił i zawsze miał poczucie winy ze coś zrobiłeś za słabo, za mało... Polecam na chwile, dobrze nauczyć się kłamać bo to kluczowe - tam uwielbiają słuchać ze wszystko jest ok :)))))

staszek

Dla mnie idealne jest to, że zapewniona jest umowa o pracę, bo o takie stabilne zatrudnienie jest teraz dość trudno, bo wszędzie teraz wciskają śmieciówki a tu takie pozytywne zaskoczenie. Jak jeszcze zarobki są od 1500 euro to się nie dziwię, że są tak popularni.

Ala

Sprawdzalam wlasnie co to za firma trn Videojet i okazuje sie ze to czesc amerykanskiej megakorporacji Danaher która wg info na swojej stronie ma roczna sprzedaż w swoich wszystkich firmach na poziomie 20 miliardow dolarow, więc na pewno VJ to dobra i stabilna firma dla nas pracownikow.

Markus Aurelius

Videojet to polskie przedstawicielstwo amerykańskiej firmy i jak się wydaje na pierwszy rzut oka jest typowym korporacyjnym przedsiębiorstwem z korpo ładem i pewnie z kilkudziesięcioosobową załogą. Na model korpo trzeba być gotowym jak się idzie do pracy w korpo. Jak ktoś nie wie o co chodzi z korpo ładem, radzę poczytać w necie :). Trzeba lubić swoje mrówcze zajęcie i starać się być najlepszym w swojej dziedzinie. Dużo roboty, praca po godzinach tylko jak nawał pracy, inaczej szef może pomyśleć, że nie dajesz sobie rady w godzinach. Sam tak miałem, ale to też standard i nie ma co szukać dziur w systemie. Korpo szukają najlepszych pracowników, bo są w stanie zaoferować najwięcej, to nic nowego. Opieka medyczna, ubezpieczenia w standardzie. Ile sobie na starcie wynegocjujesz tyle będziesz miał, ale każdy negocjuje inaczej, bo na inne stanowiska są różne stawki i co innego firma może zaoferować.

Zostaw merytoryczną opinię o Videojet Technologies - Warszawa

Videojet Technologies