Opinie o FANUC Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy FANUC Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie FANUC Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FANUC Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Administrator Nowy wpis

Czy w firmie FANUC Polska Sp. z o.o. można przejść z umowy o pracę/zlecenie na B2B? Czy ktoś tak zrobił?

Leszek

Jest w sieci ogłoszenie wystawione przez jedno z biur karier uczelni wyższej z pracą dla młodszego inżyniera serwisu maszyn CNC FANUC. Piszą, że szukają kogoś kto chce się związać z firmą na lata i jest gotowy do wyjazdów służbowych po kraju od pon. - piąt. Tylko, kto poda, jaką mają stawkę i na jaką pomoc mógłbym liczyć po przyjęciu do pracy?

Robocop Nowy wpis
@Leszek

Stawka jest mizerna jak na polskie warunki, bo inżynier serwisu to najniższy szczebel w firmie. Na początek załóż 7 tys. brutto. Będziesz mieć do prywatnej dyspozycji auto służbowe, ale nie będziesz nim prywatnie jeździć, bo nie będziesz miał na to czasu ani ochoty. Permanentne zmęczenie, ciągła praca za kierownicą, prawie jak kierowca TIR. Sama praca w ciężkich warunkach, zależnie od zakładu w którym zainstalowany jest robot. Często nawdychasz się chemikaliów, ubrudzisz się smarem lub innym mazidłem lub naświetlisz wzrok monitorując pracę robota w gnieździe spawalniczym. Korzyść jest taka, że po kilku latach możesz awansować wyżej, bo tutaj wszyscy, łącznie z prezesem, zaczynali od pracy w serwisie. Minus taki, że co lepsze stanowiska są już poobsadzane przez kółko wzajemnej adoracji i na swoją szansę awansu możesz czekać latami. Praca ciekawa, rozwijająca i jest szansa na przejście do integratora lub klienta finalnego, gdy znudzi się Ci praca za kółkiem. Firma faktycznie szuka ludzi na lata, bo koszty szkolenia są bardzo wysokie, a chętnych do pracy w smrodzie i brudzie, szczególnie w permanentnej delegacji, za dużo nie ma. Ogólnie polecam, bo łatwo przejść do konkurencji. W samym Wrocławiu swoje centrale ma kilku czołowych, światowych producentów robotów.

Karola Nowy wpis
@Robocop

To po ile godzin się pracuje jako inżynier, że piszesz o dużym zmęczeniu? Jak często zjeżdża się z tej delegacji do domu?

Bolo Nowy wpis
@Karola

2-3h dojazdu do klienta, 4-6h godzin u klienta, a późnej 2-3h powrót do domu (*powrót do domu jest bezpłatny to nie są nadgodziny *)lub przejazd do następnego klienta. Oczywiście wpadną czasami wyjazdy typu: 1h do klienta, 1h pracy, 1h powrót, ale to rzadkość (raz na rok) bo w biurze są osoby odpowiedzialne za planowanie i efektywne wykorzystanie Twojego czasu wiec raczej jak szybki temat u klienta to pozostały czas masz na dojazd gdzies na drugi koniec polski np 7h na Suwałki. Jeszcze raporty, delegacje i odpisywanie klientom po pracy w hotelu. Praca jest fajna- polecam, ale trzeba mieć świadomość że życie prywatne masz tylko w weekend lub przez telefon. Sobota to czas na spanie i pranie po tygodniu, a nie melanż :)

Jakie narzędzia pracy zapewnia FANUC Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Telefon

Tak, można grać w węża, a po okresie próbnym także w bierki :)

Ryszard
@Telefon

Masz poczucie humoru :) Na niektórych stanowiskach jest telefon służbowy więc nie ma co się śmiać jak kolega pyta. Do wypłaty firma daje dodatkowe benefity? Np. prywatną opiekę lekarską?

Jurij
@Ryszard

Standardowo: karta multisport plus pakiet luxmed i telefon służbowy.

Ryszard
@Jurij

O to całkiem nieźle. Dodatkowo może dostać jakieś premie? Żeby złapać więcej kasy do podstawy wypłaty.

Hanna

A jakie są warunki tych premii?

Scooby
@Hanna

Takich informacji udzieli ci osoba która będzie przeprowadzała rozmowę rekrutacyjną.

Mateusz

Hejka. Zmieniam miejsce zamieszkania i szukam pracy, wobec tego przeglądam oceny pracowników. Sądzę, że odszukam opinie jak się pracuje w firmach z Wrocławia. Pomóżcie mi i dajcie znać jak się Wam pracuje w firmie FANUC Polska Sp. z o.o.? Czy mają wysokie stawki? Czy w firmie można zamówić obiad, w którego koszcie partycypuje pracodawca? Pozdrawiam Mateusz

Inżynier Serwisu

Nadzwyczaj dluga, inna niz wszystkie jakie dotad mialem... Niestety nie dostalem posady, moze moj zbyt luzny ubior zawinil ;)

Z tym silnikiem to pewnie pytanie majace na celu juz na poczatku odsiac tzw "fachowcow" z SEP:) Ja mialem opisac jak poslugiwac sie multimetrem

Znalazłem ogłoszenie do pracy w dziale logistyki, na jakie zarobki można liczyć? Ile tam osób pracuje?

Monte

Cześć jako handlowiec na jakie zarobki mogę liczyć?

yoo
@Monte

Serio uważasz że uzyskasz tutaj rzetelną odpowiedź? :)

Ile jest zmian w FANUC Polska Sp. z o.o.?

Yo

Czterobrygadowy sysrem

Dominik

@YX nie ma corocznych podwyżek ?

Jupi
@Dominik

Pozwól ze odpowiem bo tam pracuje. Sa coroczne podwyżki, raz mniejsze raz większe i o nic sie nie trzeba prosić, jedyne co to trzeba rozmawiać, mieć argumenty i umieć przyjmowac argumenty. Druga sprawa to czasami cieżko spełnić oczekiwania awansu pionowego gdy cała firma liczy 70 osób. Ten kto dołącza do takiego zespołu powinien mieć to na uwadze ze to nie korporacja gdzie pracuje 1500 osób I struktura pionowa sięga kilku bądź kilkunastu stopni. Można rozwijać swoje kompetencje, umiejętności i w ten sposób osiągać z każdym rokiem więcej. Zastanawia mnie czym przejawia sie ten brak szacunku do pracownika? Zauważyłem ze najczęściej pojawiają sie tutaj opinie w momencie gdy ktoś jest zwalniany bądź sam odchodzi z różnych powodów. Jezeli ktoś naprawdę chce sie dowiedzieć jak sie pracuje w FANUC, sugeruje wziąć udział w rekrutacji, porozmawiać, zatrudnić sie i samemu sobie wyrobić opinie. Powodzenia

YX
@Jupi

Na sukces firmy pracują ludzie. Podwyżki? Ostatnia była śmiechu warta. Na małe zakupy w biedronce. To że firma nie ma 1500 pracowników jest zaletą ale nie do końca bo to oddział firmy która jest wielką korporacją. Wystarczy spojrzeć ile w ostatnim czasie pojawiło się procedur, instrukcji i innych tego typu rzeczy. Podczas rekrutacji dobrze byłoby uświadamiać ludzi że na zbyt wiele nie maja co liczyć jeśli chodzi o awanse. Skoro awanse pionowe nie są możliwe to warto zadbać o rozwój pracowników, żeby pracowało im się dobrze, żeby można było w spokoju iść na urlop bez myśli z tyłu głowy że po powrocie trzeba będzie się odkopywać z różnych tematów bo jest zbyt dużo pracy. Generalnie w niektórych działach jest po prostu za mało ludzi. Zasady premiowania nie są jasne- na rozmowie próbnej była tylko wzmianka że coś takiego jest. Ale może jej nie być. Generalnie pieniądze to niewygodny temat dla kierownictwa. Szkolenia? Owszem, z umiejętności miękkich z panem M. lub J., które nie wnoszą specjalnie nic konkretnego. Widzę natomiast że pan P. chętnie używa zagrywek hr- owskich. Proszę pamiętać że ludzie nie odchodzą bez powodu. Kiedyś powiedziano mi że z tej firmy ludzie sami nie odchodzą co okazało się już kilka razy nieprawdą.

@YX

Moim zdaniem Fanuc to dobry pracodawca, nie rozumiem skąd taka opinia. Szkolenia o których mowa są dobrowolne, tematyka czesto taka jaką zgłaszają sami pracownicy. Ja osobiście bardzo je lubię i mam nadzieję że będą również w tym roku.

Asdf
@Dominik

Hehe, dobry żart z tymi podwyżkami ????

Kazik
@Asdf

Brawo Dominik, w Fanuc nie dość ze podwyżki sa małe to jeszcze trzeba pracować 8h dziennie od poniedziałku do piątku. To dopiero heca:)

Karo

Kuzyn pracuje i jest bardo zadowolony. Jasno mówi, że to nie firma dla leszczy, ale niestety dużo ludzi dostało szansę zaraz po studiach i nie mają pojęcia jak jest gdzie indziej. On sam by ich wywalił, ale firma nawet podczas Covid nikogo nie zwolniła ponoć mimo braku dotacji. Jak się zwolni miejsce to chętnie znów spróbuje.

Daro
@Karo

Czyli skoro się nie dostałeś to jesteś leszcz XD Akurat był wolny wakat, czemu nie próbowałeś skoro jest tak wspaniale jak mówi kuzyn?

@Karo

Nie udzielaj się człowieku, bo tylko kompromitujesz firme, w której pracuję :) nigdzie nie jest idealnie, ale pisanie o pracownikach, że sa leszcze i ktoś czeka tylko na okazję do ich wywalenia jest kompletnym brakiem szacunku dla wszystkich pracowników i antyreklamą firmy na rynku pracy. Ten "kuzyn" to pewnie taki sam jak "kolega", który pyta o link...

Damian
@Karo

Jako pracownik z pięcioletnim stażem, przyjęty zaraz po studiach, uważam że Twoja opinia jest nie na miejscu. Przekonaj proszę swojego "kuzyna" by miał odwagę wprost wskazać osoby które według niego nie pasują do firmy.

Długo zwlekałem...
@Karo

Panowie i Panie. Nie zdziwiłbym sie gdyby ta pseudo polemika prowadzona była przez dokładnie jedna i tą samą zdesperowana osobę której celem jest jedynie wzbudzanie emocji bo na nic więcej ją nie stać. Kto normalny wylewa swoje żale na forum i to jeszcze takim? Pewnie jeszcze linki po formie rozsyła. Prawda jest taka ze mamy wolny rynek, możemy zmienić pracodawcę. A jezeli zależy nam na dalszej pracy w fanuc, i poprawie sytuacji, to chyba lepiej to załatwić z przełożonym niż tutaj prawda? Widzę kto jest zatrudniany w firmie, zdecydowana większość to bardzo wartościowe osoby bez których firma nie osiągnęła by tego poziomu na którym jest aktualnie. Ale niestety trafił sie tez firmie wyjątkowy krecik nierobek.

W tej firmie kokosów nie zarobisz- płacą tyle co wszędzie. Na podwyżki nie ma za bardzo co liczyć. Rozmawianie, podawanie i przyjmowanie argumentów nie działa. Warto na etapie rekrutacji wynegocjować dla siebie jak najwiecej bo później jest już kiepsko.

CD

Czy firma wymaga podpisywania lojalek albo zobowiązuje w jakiś inny sposób? Jeżeli tak, to rozumiem bezradność i gniew, ale jeżeli nie, to nie rozumiem w czym problem. Wystarczy się zwolnić i poszukać lepszego pracodawcy - świat stoi otworem i napewno na Ciebie czeka :)

Mirek
@CD

Tak, niezbędnym wymogiem dla podjęcia pracy jest podpisanie lojalki w czasie trwania której Fanuc zapewnia jedynie minimum do którego jest zobowiązany przez kodeks pracy.

CD
@Mirek

Skoro jest tak zle to miej odwagę i zmień prace. Udowodnij ze wszyscy inni pracodawcy maja racje a FANUC sie myli płacąc Ci najniższa krajowa.

Janusz
@CD

Oj te słowa mogą być prorocze patrząc po nastrojach w firmie.

Milago
@CD

Lojalkę podpisujesz na kosmiczną kwotę. W moim przypadku to było 200 tys. zł.

tolo
@Milago

W fanuc takie wysokie lojalki sie podpisuje? Za szkolenie czy za co? Nigdy nie słyszałem o takich wysokich kwotach, nawet za granica.

YX

Firma z zewnątrz wydaje się być profesjonalna i z dużym potencjałem. Jak już się ją pozna bliżej to okazuje się że w firmie ścieżka awansu praktycznie nie istnieje, o podwyżki trzeba się prosić bo szefostwo wychodzi z założenia że skoro działa to po co ruszać a jak coś uda się wynegocjować to są to niskie kwoty. Pracy natomiast nie brakuje, cały dzień na pełnych obrotach a wieczorem brakowało siły na cokolwiek. Ekipa w większości jest zgrana i pracowita. Jednak brak szacunku do pracownika, chaos w biurze, brak ścieżki rozwoju i mało konkurencyjna pensja to spore wady.

Krótko pisząc to dobry pracodawca i wystarczą chęci do pracy a zadowolenie pewne!

krycha

Rekrutacja do Fanuca jest kilkuetapowa, rozmowa w siedzibie firmy to najczęściej przedostatni etap. Praca w serwisie jest specyficzna- cały czas w drodze, dlatego osobom mających np. rodzinę we Wrocławiu może to nie odpowiadać. Firma zapewnia niezbędne narzędzia pracy takie jak auto służbowe, laptop i komórka plus narzędzia- oczywiście chodzi o serwis maszyn i robotów. Pracownicy biurowi laptopa i komórkę, głównie po to aby nawet po pracy móc być w pracy. Czas pracy nie jest rejestrowany, tzw. elastyczne godziny pracy, najczęściej 9-17 (i dłużej jeśli jest konieczność, nadgodziny są "do odbioru" kiedyś). Zarobki są OK, na tle innych firm wypadają podobnie. Można sporo nauczyć się na początku, później możliwości rozwoju osobistego hamują. O awansie nie ma co myśleć. Atmosfera w biurze bywała ciężka.

Olga
@krycha

A możesz powiedzieć, na jakim stanowisku pracowałaś? Jak to wyglądało w Twoim dziale? Wspominasz, że możliwości rozwoju są niewielkie, dlaczego tak uważasz? Czy ścieżka kariery w firmie Fanuc Robotics jest jasno określona?

@Olga

Chcesz aplikować do Fanuca na jakieś konkretne stanowisko? Zadajesz dużo pytań, zupełnie jak pewna osoba z firmy.

@Olga

lukasz90
@krycha

Krycha ja pracuje w holandii jako operator na robocie z programem Fanuc. Juz ze dwa i pół roku jestem jedynym operatorem na zmianie i mam 5 robotow do ogarniecia. Wlasnie dwa i pół roku temu moja firma przeszła metamorfoze i wszystkiego uczylem się od początku. Teraz gdy juz występują roznego rodzaju awarie potrafie sam ogarnąć sytuacje. Wcześniej przyjezdzali serwisanci ale teraz juz nie są prawie potrzebi, nie powiem czasami jeszcze są problemy gdzie nie chce grzebać zeby nie zwalic czegos bo czas kosztuje to duze euro i dzwonie do niego ale to są juz sporadyczne sytuacje. Potrafimy rozwiązać sytuacje przez telefon. W jakich granicach wahają sie zarobki bo planuje wrócić do Polski i nie mam pomysłu co mam robić? Moze akurat ciąg dalszy mojego rozwoju przy Fanuc okaze sie dobrą drogą...

Miro

Czy potrzebują teraz kogoś do pracy? Trochę obawiam się czy dam radę, czy duże doświadczenie trzeba mieć?

On1

Na rozmowie rekrutacyjne spędziłem ponad 2 h, co jest szczególnie ciekawe zwłaszcza ze rozmawialiśmy głównie o moim CV. Dużo pytań pobocznych, do dzisiaj nie rozumiem w jakim celu niektóre z nich były zadane aczkolwiek wszystkie były na miejscu. Grzecznie, z kultura - uwaga rekrutujacego skupiona tylko na mnie. Zdarzało mi sie ze rozmowy w innych firmach trwały 10-15 minut co nawet nie przypominało rekrutacji. Mi sie nie udało, aczkolwiek juz na rozmowie dałem odczuć ze praca w serwisie to nie do konca moja bajka . Inaczej sobie wyobrażałem to stanowisko przed rozmowa, liczyłem ze wyjazdów będzie mniej. Pozdrawiam

Dariusz

Fanuc Robotics ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Jeśli ktoś jest niezadowolony to lepiej niech zmieni firmę!!

R30iB+

Jeśli ktoś ocenia firmę po rozmowie kwalifikacyjnej, to może mieć mylne odczucia. Praca w Fanucu jest ciężka fizycznie jak i psychicznie. Niejednokrotnie zabiera cały czas od pn do pt a zdarza się, że na dodatek w weekendy. W dodatku kokosów się nie zarobi. Może dostajesz samochód komputer i telefon ale to główne narzędzia pracy. Na początku nie cieszyłem się z tego, że już tam nie pracuję, jednak z perspektywy czasu widzę, że była to praca ciężka nie wynagradzana w taki sposób w jaki było to pięknie opisywane. Mimo wszystko jeśli ktoś odnajduje się w klimacie pracy fizycznej nie raz w trudnych warunkach i odpowiada mu typowo męskie środowisko pracy to będzie zadowolony. Wszystko zależy od osobowości. Mi się nie udało, ale może komuś się uda. ;)

Fundament

W Fanuc u trza być fachowcem, flachowcy i dyletanci nie mają szans. Praca na wyjazdach, szkoleniach, etc etc. każdy znajdzie coś dla siebie. Tu jest kasa, samochód, opoka dla zbudowania rodziny.

Pan

No pewnie, że to jedna z najlepszych ścieżek rozwoju, przeciez to nie od dziś wiadomo, firma jest na szczycie w tym momnecie, lepiej nie mogłaby chyba wypadać, zwłaszcza jeśli chodzi np. o to w jaki sposób postrzegają ją inni, jak całe województwo chociazby

Ktos 3

Faktycznie rozmowy kwalifikacyjne są wyjątkowe. Rekrutujący wydaje się medytować lub zasypia ... Bardzo specyficzne podejście do kandydata.

Zostaw merytoryczną opinię o FANUC Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w FANUC Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FANUC Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FANUC Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FANUC Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FANUC Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FANUC Polska Sp. z o.o.