Corab fotowoltaika (Corab Sp. z o.o.)

Opinie o Corab S.A.

Adamus

Czy ktoś się orientuje czy w Dobrym Mieście szukają jeszcze pracowników? Kiedyś widziałem ogłoszenia ale dawno nie było

Jarek

Nie mogę znaleźć jakiej kategorii korozyjności jest wasz system naziemny zgodnie z normą wg PN-EN ISO 12944-2 - będę wdzięczny za informacje

Jarek
@Jarek

Już znalazłem

Sławek

A ja wspolpracuje z Corab juz kilka lat i powiem, ze wszystko jest poukładane, oczywiście czasami trzeba poczekać na dostawę jakiegoś komponentu, ale u mnie na instalacje też trzeba teraz poczekac około miesiąca, co zrobić tylu chętnych. Wylewanie żali, że czegoś nie ma od ręki w tym czasie jest śmieszne, czasami trzeba poszukac w kilku miejscach, jeden ma to inny tamto, ale wszędzie jest tak samo dużo klientów. A powiem Wam, że w Corabie jest naprawdę nieźle to wszystko poukładane, zwlaszcza jak chodzi o konstrukcje, bo panele czy inwertery to kazdy potrafi dostarczyc, ale system montażowy to juz niekoniecznie, a jak nakupie roznych szyn i haków to ciekawe skąd wezme gwarancję. Generalnie to super firma i fajni ludzie, jakość i fachowa pomoc, jeden minus to to, że musialem sie nauczyc zamawiac z wyprzedzeniem ale to był dobry ruch z mojej strony.

@Sławek

O jakiej gwarancji piszesz ??? Corab ma w warunkach gwarancji coroczne płatne przeglądy ale nie jest wstanie określić ile być chciał PLN za to - to nie działa to pic na wodę. A towaru brakuje ciągle a to systemu montażowego, a to paneli a to falownika ciągle powtarzam !!! więc nie lej tu wody -(usunięte przez administratora)

Wiesław Szałkowski, Corab
@instalator 2

Szanowny Panie, Wykonywanie serwisu jest konieczne ze względów bezpieczeństwa i wykonują je instalatorzy. Nie narzucamy cen serwisów, a niektóre firmy instalatorskie wykonują je bezpłatnie. Corab nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat! W ostatniej części wypowiedzi wyraźnie się Pan zagalopował. Zmusza nas Pan do podjęcia koków prawnych. Corab Partnerzy to kilkaset firm instalatorskich z całej Polski. Nasza współpraca opiera się jedynie na dobrowolnej umowie między niezależnymi firmami. Odniosę się do ostatniego Pana pomówienia. Nie sprzedajemy na OLX. Jedyny prawdziwy profil Corab na tym portalu to oferty pracy, co w bardzo łatwy sposób można zweryfikować corab.olx.pl Wiesław Szałkowski Dyrektor sprzedaży Corab

Sławek
@instalator 2

O normalnej gwarancji pisze, o bezpieczenstwie ludzi, ktorym montuje instalacje, jak kupujesz samochod to co, jezdzisz az zatrzesz silnik. Czlowieku montujesz klientowi na dachu urzadzenie elektryczne, ktore w przypadku partacwa moze byc zagrozeniem ( pożar, zerwanie paneli itp). Ja po partaczach caly czas poprawiam i zalecam przeglady, wyoraź sobie, ze klienci tez tego oczekują, w okresie gwarancji na usługe robie przeglady za darmo a pozniej sa platne, klienci sa zadowolenie, bo wykonuje pomiary sprawdzam czy cos sie nie obluzowalo, nie wiem czy slyszales o wiatrach huraganowych czy tez przepieciach. Z wyksztalcenia jestem elektronikiem i wiem o czym pisze, a ty kolego kim jestes, co skonczylem, jakie masz doswiadczenie, przez takie podejscie jestes zagrozeniem dla ludzkiego zycia i mienia. KAZDY NORMALNY CZLOWIEK CHCE CZUC SIE BEZPIECZNY I JA TO ZAPEWNIAM, WLASNIE POPRZEZ GWARANCJE, PRZEGLADY, za 200 zlotych rocznie klient na pewnosc i spi spokojnie. Przeciez instalacje projektowane sa na ponad 20 lat, a nie tak jak u Partaczy na 2 lata, bo tyle wymaga prawo. Jak chcesz podyskutowac to podaj maila, szkoda przestrzeni publicznej na edukacje takich ludzi, skrajnie nieodpowiedzialnych. Teraz juz wiesz o czym piszę?

@Wiesław Szałkowski, Corab

nie orientuje się Pan co robi spółka Corab Electronics Sp. z o.o. ?

Instalator3
@instalator 2

Pokusiłem się sprawdzić pana rewelacje na temat sprzedaży przez corab na Olxie. Znalazłem tylko jeden profil Corab gdzie są tylko ogłoszenia o pracę. Pogrzebałem głębiej i jedyne co znalazłem to oferty instalatorów gdzie w opisie jest informacja że falownik jest z dystrybucji Corab. Co oznacza że sprzedający ma go z legalnego źródła i wskazuje z jakiego. Widzę dwie możliwości albo nie czyta pan ze zrozumieniem, albo specjalnie wprowadza w błąd i sieje ferment. Warto najpierw trzy razy sprawdzić zanim się kogoś oczerni

@Sławek

Jak kupujesz samochód to gwarancja przechodzi na nowego nabywcę ? Czy tak jak w Corab : punkt 16 warunków gwarancji brzmi tak: Gwarancja nie przechodzi na osoby, które nabyły tytuł prawny do nieruchomości, na której Produkty zostały pierwotnie zamontowane lub na kolejnych posiadaczy Produktów, innych niż pierwotny nabywca. Pochwal się jaki zakres prac wchodzi w ramach przeglądu za 200 zł ?

Konrad

200 zł to weźmie za podjazd ha ha ha

Daniel
@Instalator3

Właściciel Coraba ma 51 % udziałów w firmie Polska Korporacja Fotowoltaiczna s.a.

Potencjalnie zainteresowany

Jak oceniacie atmosferę w pracy?

Pracownik biurowy
@Potencjalnie zainteresowany

Zespół to duża siła tej firmy. Znaczna większość to naprawdę fajni, zaangażowani ludzie. Bardzo dużo pracowników przybywa i mam nadzieję że to się nie zmieni ????

Piotr Farbotko, Corab

Dzień dobry, magazyn w Bartoszycach jest w fazie zmian organizacyjnych. Mam nadzieję, że niedługo pozytywny aspekt tych zmian będzie odczuwalny również dla kierowców. Pozdrawiam, Piotr Farbotko, dyrektor Zakładu Produkcyjnego

Maja Gregorowicz, Corab

Dzień dobry, Dziękuję za ten wpis. Zadaniem kierownika magazynu jest organizowanie pracy podległym pracownikom, co za tym idzie nie do końca zrozumiałym jest stwierdzenie, że zleca pracę, którą sam powinien wykonać. Zapewniam jednak, że sprawę zbadamy. Przykładamy dużą wagę do profesjonalizmu pracowników. Bardzo ważne jest dla nas okazywanie wzajemnego szacunku. Pozdrawiam, Maja Gregorowicz, kierownik administracji i HR

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Corab Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Dyrektor Zakładu Produkcyjnego ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
xD

Na stronie Corab jest zakładka na środku "Dla projektanta" - klikam i okazuje się, że jest zero informacji. Czy ta firma to pusty balon ?

projektant
@xD

a jakich informacji potrzebujesz? odezwałem się poprzez dostępny tam formularz. Dostałem dokumentację dwg a w razie pytań ich konstruktorzy mi podpowiadają. większość firm nie ma nawet takiej zakładki...

Paweł Demianiuk

Czy do magazynu w Olsztynie jest połączenie miejskim autobusem?

jan.wisienka

Bardzo miły kontakt z pracownikami firmy. W fachowy sposób drogą mailową udzieli odpowiedzi na nurtujące problemy. Firma GODNA POLECENIA, obsługa fachowa i miła. Jeszcze raz szczerze POLECAM i dziękuje za przekazane rady. Pozdrawiam Janek W.

Corab Sp z o.o.
@jan.wisienka

Witamy i dziękujemy bardzo za pozytywną opinię. Życzymy miłego dnia Zespół Corab

Hih

Praca na magazynie w Olsztynie ok nie jest ciezko mozna dobre pieniadze zarobic i w sumie tylko to mnie tu trzyma. (usunięte przez administratora)

Corab, Maja Gregorowicz

Dzień dobry, Dziękujemy za wiadomość. Wszystkie wynagrodzenia zostały wypłacone w terminie, jeśli pieniądze nie dotarły na Pana/Pani konto bankowe, proszę o kontakt. Każda sytuację będziemy analizować indywidualnie i jeśli okazałoby się, że jest jakiś problem systemowy, w kolejnych miesiącach postaramy się go wyeliminować. Pozdrawiam

jan

nie możliwe, wina zapewne po stronie banku, każdy ma inne godziny w których puszcza przelewy.

Wiesław Szałkowski, Corab

Dzień dobry, Proszę o kontakt w sprawie wyjaśnienia sprawy. Składał Pan oficjalną reklamację na dostawę? Chcielibyśmy poznać szczegóły sprawy. Kontakt do mnie znajdzie Pan na stronie fotowoltaika.corab.eu/kontakt Z poważaniem Wiesław Szałkowski Dyrektor Sprzedaży w Corab

Corab Sp. z o.o.

Szanowny Panie, Dziennie wysyłamy blisko 500 przesyłek. Dokładamy wszelkich starań, aby dotarły do naszych Klientów na czas. W celu wyjaśniania wszelkich problemów z zamówieniami zachęcamy do kontaktu z opiekunem handlowym lub z Wiesławem Szałkowskim dyrektorem działu sprzedaży. Pozdrawiamy Zespół Corab

xxx

Przykre ale prawdziwe jest to co piszesz. Życzę cierpliwości i wytrwałości.

Polo

Pracodawca lub bezpośredni przełożony zawsze jest w porządku dla osób które wykonują swoje obowiązki tak jak powinny. (usunięte przez administratora)Jako aktualny pracownik mogę powiedzieć że byłeś bezczelny w stosunku do swoich przełożonych (Tak wiem kto napisał ten komentarz). Brak szacunku do swojej pracy (która z głębi serca polecam) skutkuje tym że twoja umowa nie została przedłużona. Nie jest to wina przełożonego A tylko i wyłącznie twoja. Ponadto powiem ze twój stosunek do kolegów z pracy także pozostawiał wiele do życzenia. (usunięte przez administratora)Wszystkim szanującym się ludzią pracy szczerze polecam tą firmę. Praca jest przyjemna A ludzie w niej pracujący zawsze służą pomocą. Radzę wam przyszli pracownicy nie sugerować się komentarzem tego Pana. Ps. Tobie były pracowniku radzę zapoznać się z RODO.

MO

Swoją wypowiedzią udowodniles jak kompetentnym pracownikiem jesteś. W ciągu całego swojego doświadczenia w pracy nie spotkałam się aby ktoś został zwolniony bez przyczyny. Zamiast obrażać ludzi mądrzejszych i bardziej doświadczonych proponuję popracować nad kultura osobista. Ku Twojemu zdziwieniu to również jest wazny element brany pod uwagę przy zatrudnianiu pracownika, a jak widać Tobie tej kultury brakuje. (usunięte przez administratora)Może warto porozmawiać z jakimś specjalista w sytuacji kiedy nie radzisz sobie z emocjami. Przełożeni oferują zatrudnienie na naprawdę wysokim poziomie i takiego też oczekują od pracowników. Serdecznie polecam pracę w tej firmie (usunięte przez administratora)

Ferdek

To nie jest właściwy adres żeby klienci zamieszczali tu swoje uwagi. To forum pracownicze.

Iwo

Dobry pracodawca, fajnie się pracuje ,więc jeśli ktoś chciałby tu aplikować to będzie zadowolony, polecam.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Corab Sp. z o.o.?

Corab

Dzień dobry, Etapy rekrutacji zależą od stanowiska, na jakie jest prowadzona rekrutacja. Najczęściej najpierw odbywa się spotkanie z bezpośrednim przełożonym, a następnie z przedstawicielem Zarządu lub dyrektorem danego działu. Pozdrawiamy Zespół Corab

Przemysław

Była to pierwsza dostawa, którą zamawiałeś od firmy Corab? Ciekawi mnie, czy po otrzymaniu zakurzonych oraz brudnych instalacji kontaktowałeś się z firmą, aby to wyjaśnić? Proszę o odpowiedź, ponieważ chciałbym wiedzieć, jak to dokładnie wyglądało.

Ewa Polak

@elektryk Dzień dobry, Będę wdzięczna za kontakt mailowy marketing@corab.com.pl lub telefoniczny 539962440 w celu wyjaśnienia zgłoszonych przez Pana zastrzeżeń. Mam nadzieję na szybko kontakt Pozdrawiam

Wiktor

Firma dobrze oceniana w internecie, dobry pracodawca to nie ma motywacji do pisania na forum?

Quinn

To prawda szef jest bardzo wymagający, ale traktuje pracowników niezależnie od płci TAK SAMO, więc Twojej uwagi o wulgarności do kobiet zupełnie nie rozumiem. To, że w biurze wykonuje się kilka prac jednocześnie, nie jest też niczym nowym i jest praktykowane w 99% wszystkich przedsiębiorstw w regionie, jeśli ma być inaczej, to najlepiej szukać pracy w budżetówce, chociaż tam się trudno dostać bez znajomości (zaznaczam -w Corabie żadne znajomości mi nie były potrzebne). Natomiast co do pracy konstruktora, to tak to już jest, że ta praca to ciągła pogoń za/przed konkurencją, wymyślanie właśnie owych innowacyjnych cudów o których piszesz. A że za 2tys.? Rozejrzyj się -mieszkamy w Polsce B, tu są takie stawki, konstruktor bez doświadczenia to zarobki 1800-2500 netto, z doświadczeniem ok. 2500-5000 netto, pojedyncze przypadki powyżej 6tys, gdzie już trzeba dawać coś „extra”: b. dobry język, nieprzeciętna znajomość tematu, obliczenia MES/CFD etc. Każdy szef płaci tyle ile uważa, że zarabiasz dla firmy, nie więcej i nie mniej. Trzeba przestać być zwykłym klikaczem AUTOCAD tylko iść w zarządzanie np. project manager itd., stawki są wtedy wyższe, co wymaga też niestety poświęcania ogromu czasu (wyjazdy, delegacje, uzgadnianie z Klientem), ja tymczasem w Corabie nigdy do nadgodzin zmuszana nie byłam i z czystą głową po 8h pracy wracałam do domu. Bardzo miło wspominam tę firmę i ludzi tam pracujących.

Gregor
@Quinn

Piękna wypowiedz. Ja jako klient firmy jednak z przykrością muszę stwierdzić, że panuje ogromny bałagan w firmie. Zamówienia nierealizowane są tygodniami, jedną sprawą zajmuje się 3-4 osoby, które nie wiedzą i tak co się dzieje. Co najgorsze, klient jest zapewniany co do wysyłki która nie jest ciągle realizowana. Dobre produkty w dobrej cenie z kiepskim zarządzaniem. Zresztą typowo polskim zarządzaniem ;) Pozdrawiam.

Przemysław

W ostatnim czasie nie widać nowych ofert pracy w firmie Corab, czyżby obsada stanowisk była pełna i firma nie potrzebuję obecnie nowych pracowników? A może któryś z obecnych pracowników tej firmy mógłby przybliżyć obecny rozwój tej firmy oraz dodać informacje o aktualnej atmosferze panującej w firmie? Chętnie poznamy waszą ocenę warunków pracy oraz kwestii związanych z benefitami, zapraszam was do pozostawienia tu nowych opinii!

Radek

Coś nowego słychać w firmie, to że firma jest dobra wiadomo ale może coś??

anna

Czy obecnie firma poszukuje pracowników (kobiet) do pracy w Bartoszycach?

Zostaw merytoryczną opinię o Corab S.A. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Corab S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Corab S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Corab S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Corab S.A.