Opinie o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

E.S.

Środa 07.02.spotkanie z syndykiem o godzinie 10.

PLN???
@E.S.

beda placic?

@PLN???

A kto to wie?Dopóki nie będzie kasy na koncie,to nie uwierzę.Teraz trzeba pytać o rozliczenia.

??
@E.S.

Ale jest teraz jakas realna szansa? Z wyrokami do syndyka?

qqq
@??

Wlasnie niech ktos kto jest w temacie napisze co zwykli ludzie maja zrobic!

@qqq

Na spotkaniu trzeba się dowiedzieć czy syndyk złoży wniosek o wypłatę do FSŚP ma czas do 24.02.2017 r. jeśli tego nie zrobi pozostaję wnioski indywidualne które trzeba będzie składać po 10.03.2018 r. Odpowiedz jaka otrzymałam na zapytanie z funduszu: W odpowiedzi na zapytanie dotyczące wniosku indywidualnego o wypłatę świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych informuję, że zgodnie z przepisami ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy ( t.j. Dz. Ustaw z 2016 r. poz 1256 ze zm) obowiązek założenia wykazu niezaspokojonych roszczeń pracowników do marszałka województwa ma syndyk – w terminie miesiąca od daty ogłoszenia upadłości . Upadłość Żywieckich Zakładów Papierniczych „Solali” w likwidacji została ogłoszona w dniu 24.01.2018 , w związku z czym termin do złożenia wykazu przez syndyka upłynie w dniu 24 lutego br. Możliwość złożenia wniosku indywidualnego na podstawie art. 16 cyt. wyżej ustawy istnieje po upływie dwóch tygodni od terminu przewidzianego dla syndyka. W tym konkretnym przypadku, jeżeli syndyk nie złoży do dnia 24.02.2018 r. do Marszałka Województwa Podkarpackiego wykazu obejmującego Pani roszczenia, będzie mogła Pani złożyć wniosek indywidualny po dniu 10 marca br. Z poważaniem Stanisław Syc Kierownik Wydziału FGŚP WUP w Rzeszowie.

:):):)
@IR

Dzieki za odpowiedz :) czyli czekamy do 10.03 i pismo do funduszu, a nie wiesz jak to wyglada w praktyce? z tego co slyszalem to ludzie maja wyroki na naprawde duza kase typu 30-40tys , fundusz taka kase wyplaci? Jeszcze raz dzieki zes to tu napisal (jesli jestes "elektrykiem" to zawsze byles jednym z lepszych kierownikow) przynajmniej niektorzy beda swiadomi tego co sie dzieje:)

:):):)

@??

Jutro spotkanie,to postaramy się coś więcej napisać,zwłaszcza dla tych,co nie dadzą rady przyjść.

ABC
@W koncu dobra wiadomosc :)

Jeśli się nie mylę to Fundusz wypłaca TYLKO 3 wypłaty-wyroki sądowe "załatwia" komornik

Hej
@W koncu dobra wiadomosc :)

Ciekawe kto ma takie kwoty i chwała Bogu ze fundusz wyplaca tylko wysokości minimalnych pensji chociaż raz będzie sprawiedliwie fiu fiu 30 -40 tys

Fizyczny jak Ty
@Hej

tez bys mogl miec jak bys o odszkodowanie pisal, czyli 3xpensja 3x odprawa i do tego odszkodowanie spowodowane utrata pracy z dnia na dzien (jest na to paragraf), ja napisalem do sadu i sad przyznal mi racje - robilem na stawce 11.50 i mam ponad 30tys przyznane przez sad - wypowiedzenie dostalem pozno bo dopiero w listopadzie i to po mojej interwencji bo tak to bym nawet wypowiedzenia nie mial a zaklad by padl i dalej bylbym jego pracownikiem

Tic tac

Ci co pyszczyli na pana Wladka powinni to odszczekac bo TYLKO ON coś robi w naszej sprawie i tylko jemu zawdzięczamy to ze many na cokolwiek nadzieję szacunek PANIE WLADKU

....
@Tic tac

I to racja . Szacunek dla Pana Władka

Zal ludzi z tego zakladu
@....

Nic sie Pan nie przejmuj Panie Suchanek, to te pi*zdy na bruku wyladowaly nie my! Jako jeden z nielicznych z kadry umyslowej zachowal Pan honor! Wiekszosc to sprzedajne kur*wy i lizodu*py, ktore tylko o swoja du*pe dbaly! My jakos zyjemy, dla nas zycie toczy sie dalej a oni siegneli juz dawno dna i sie nie odbija!

TYLKO TRZY PENSJE?

Witam, prawda jest ze jak by nawet doszlo do wyplaty z funduszu gwarancyjnego to fundusz moze wyplacic maksymalnie tylko TRZY zalegle pensje? Fundusz nie wyplaca odprawy itp.?

@TYLKO TRZY PENSJE?

Fundusz wypłaca maksymalnie 3 pensje, należną odprawę przysługującej na podstawie przepisów o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników oraz odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia bez odsetek

Reszta do komornika?
@IR

czyli 3 wyplaty i odprawe dostane z funduszu a o reszte do komornika?

@Reszta do komornika?

Raczej od syndyka bo z tego co mi wiadomo ogłoszenie upadłości wstrzymuje egzekucje komornicze i wypłaty realizuje syndyk

Jakies konkrety po spotkaniu?

Jakies konkrety po spotkaniu?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Kierownik sklepu Delikatesy Centrum
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Żywiec
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Pracownik produkcji żywności Rybarzowice OD ZARAZ
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Tajemniczy klient (zdalna)
QualitySite
Co z wami nie tak?

Wy dalej tu przezywacie? Bylo i ni ma :) za miesiac bedzie ROK jak w nowej LEPSZEJ robocie robie, szanuja mnie i zarobie, zaluje ze tyle w (usunięte przez administratora) solali robilem, lepiej ze to padlo niz jak by bylo tam jak bylo, (usunięte przez administratora) zawsze tam byl i nic by sie nigdy nie zmienilo!

Co z wami nie tak?
@Co z wami nie tak?

ADMINIE CZEMU OSUWASZ SLOWO (usunięte przez administratora) PRZECIEZ TO NIE ZADEN WULGARYZM WEZ SIE OGARNIJ!

plk,,

Chcecie wiedzieć dlaczego papiernia padła? No to czytajcie: 1.Miała za mało fachowców, a ci co rządzili to byli niedouczeni, nieudolni,amatorzy. 2.Produkcja w dużym procencie szła na lewo. 3.Sprzedaż zbędnego majątku była za grosze, bo ci co sprzedawali brali do własnej kieszeni. 4.Utrzymanie maszyn było przewartościowane, przepłacone co miesiąc o ok. 35%. 5.Każde zlecenie na zakup części, usługa remontowa przepłacona o łapówkę dla ksu. 6.Wycieczka do Brazylii władzy naczelnej podobno po maszynę, ile to kosztowało, efekt zerowy. 7.Zanim się papier wyprodukowało to ile celulozy żle zmielonej szło w ścieki. 8 Wierzyciele w końcu stracili cierpliwość i zakończyli kredytowanie zakładu z czasów komuny. 9. Historia papierni została przekreślona bo nikt z Żywca nie kierował zakładem, tylko z Rzeszowa, Lachowic, Bielska, dla nich tradycja była obca, tylko chęć nachapania własnej kieszeni. 10.Prywatne domy budowane, remontowane za pieniądze papierni, nawet np węgiel orzech kupowany w zakładzie , spalany był w prywatnych domach. Można by pisać i pisać,......Szkoda tradycji.

Dyrektor z Huciska został syndykiem , urzęduje na portierni, jeżeli ktoś ma jakiś oczekiwania walić jak w dym...

Ja tez

Ktory z huciska? nazwisko? I co znaczy walic jak w dym? mam wyrok z sadu to mam isc do niego? Pomoz napisz dokladniej

umysłowy
@Ja tez

Z huciska to tylko jeden derektor był , ten co Kazkowi psa wyprowadzał w godzinach , z jego babą jeździł po zakupy i auto syndyczce mył na placu, tylko jeden głąb był na zakładzie zdolny

byly fizyczny
@umysłowy

hehe bylo bylo :) nie skojarzylem Jaka jest teraz jego rola jako syndyka? co z nim mozna "zalatwic"?

@byly fizyczny

Nie widzisz, że to ironiczny wpis... Taki niedouczony, nieczytaty, niepisaty człowiek nie może być syndykiem. On jak zawsze próbuje coś ugrać, teraz przed syndykiem będzie się żalić na kulawego :) i na wszystkich innych, że nie dbali o zakład itp Tylko gdzie on był ostatnimi czasy kiedy (usunięte przez administratora) okradli resztki zakładu? Stał przy portierni i wyglądał, który bóg przyjedzie i kombinował jak mu najlepiej (usunięte przez administratora) lizać. Człowiek bez honoru, ambicji, największy Judasz jakiego znałem. A wiecie co jest najlepsze wszyscy znaleźliśmy sobie pracę, jakoś żyjemy a on nadal na utrzymaniu PUP a taki był dobry...

umysł
@umysłowy

A co miał robić jak mu codziennie pies rano dzwonił i szczekał przez telefon.Walić jak w dym tzn. jak chcesz nasłuchać się bredni nie z tego świata i co on może , jak to będzie jeszcze wspaniale bo papiernia powstanie itd takie brednie chorego człowieka współczesnego Dyzmy, więc jak chcesz to usłyszeć to wal do drania on ci pomoże pozbyć się twojej kasy.

Tak

Kwestia PIT-ow: https://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/brak-pit-11-jak-rozliczyc-sie-z-fiskusem-,89,0,1725785.html http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/faq/69548,Co-zrobic-jezeli-pracodawca-nie-przekazal-pracownikowi-PIT11.html http://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/dokumentacja_placowa/549426,PIT11-i-PIT4R-w-razie-likwidacji-pracodawcy.html

Googs

Panowie od pierwszego lutego wchodzi syndyk z Rzeszowa tyle wiem

scooby
@Googs

Co to oznacza dla nas? dla ludzi ktorzy maja wyroki?

doo :)
@scooby

pewnie bedzie tak jak parenascie lat temu kiedy to Pani Kubica byla syndykiem, wyprowadzila w tedy zaklad na prosta sprzedajac i likwidujac duza czesc majatku, teraz pewnie bedzie tak samo zostana same maszyny i beda produkowac papier a "serwetka" i "parafina" beda "sprywatyzowane" czytaj pyclika lub ksu i spolki :) Niektorzy z papier maszyn juz pewnie rece zacieraja bo jest dla nich swiatelko :) Jak sie to ma do zaleglej kasy nie mam pojecia penwie zostaniemy na lodzie Ja osobiscie bym sie bardzo cieszyl jak by zaklad przetrwal bo to historia nasza i miasta

@scooby

Skoro wszedl syndyk to musieli oglosic upadlosc , jak sie to ma do funduszu gwarancyjnego? Dla tych co niewiedza poczytajcie jaka role pelni syndyk: http://restrukturyzacja.biz/czynnosci-syndyka-w-postepowaniu-upadlosciowym-konsumenta/ http://upadlosc-kancelaria.pl/syndyk/

Tralalla

I była kolejna rozprawa jest syndyk z Rzeszowa ciekawe czy dostaniemy zaległą kasę

hhhhhh
@Tralalla

Jaki znow syndyk? ktos cos powie ty to powtorzysz i tak plotka powstaje, wiesz cos z pierwszej reki to pisz obszerniej/dokladniej tak by ludzie wiedzieli jak jest a nie bekniesz jedno zdanie z (usunięte przez administratora)

Nic nie wiadomo

Papiernia była i jej nie ma tyko szkoda pracowników którzy nie podostawali pieniędzy .O to jest pytanie kiedy dostaną i czy dostaną Chore prawo w Polsce mamy

netto
@Nic nie wiadomo

dalej na jakies pieniadze liczysz? ja sie pogodzilem juz z tym ze nigdy nie dostane, wujek w famedzie robil mial wyrok ponad 35tys mu byli dluzni, i co? i nic famed dziala, wujek juz dawno nie zyje i kasy nie dostal. Tu bedzie to samo, jeszcze w tym roku produkcje wznowia zobaczysz a ty wrocisz do nowej papierni z usmiechem na ustach i bedziesz gonil za Boczkiem tak jak to kiedys robiles :)

Nic nie wiadomo
@netto

Nie wroce bo mam fajną robotę i się jej trzymam .A Boczek to stary grzyb

była
@Nic nie wiadomo

pomijając kasę ale co z naszymi pitami znowu będą problemy i my po prostu nigdy się nie uwolnimy od Papierni

lubie pepsi
@była

Za rok juz nie bedziesz miala problemu pitu z papierni hehehe :) Tak na marginesie to tez sie nad tym zastanawialem, glowny dowodzacy tez rozklada rece i twierdzi ze nic nie wie, trzeba by bylo do skarbowki podskoczyc lub przedzwonic i sie dowiedziec jak to wyglada. Przyblokuja nam ulgi na leki, internet, zwroty na dziecko itd. bedziemy czekac i sie nie doczekamy.

susa

Czesc wszystkim, wie ktos jaka oplata za wniesienie wiosku o upadlosc? Slyszalem ze ktos juz zlozly taki wniosek ale zrobili jakies machloje i wniosek upadl, ja osobiscie chcialbym taki wiosek zlozyc, kazdy wierzyciel moze tylko slyszalem ze jest jakas duza oplata od tego wniosku, jak to wyglada?

były umysłowy

Niep recyzyjnie się określiłem. KSU ma trochę do emerytury.Jeśli pójdzie do jakiejś firmy to nić nie pokaże bo jego fachowość jest żadna i od razu to wyjdzie, gadane to on ma i nić więcej. Pomyśleć że taki decydował o rozwoju firmy, karierach innych, był w radzie nadzorczej, nawet Głównej Technolog chciał podpowiadać jak produkować papier. Totalny śmiech !!!!!!!!!!!!!!!!! A Miękisz dał się takiemu otumanić. > Panie prezesie ja to załatwię> Wyświechtany jego slogan. Dla niego śruba i wkręt to to samo. KSU to współczesny Dyzma. Prowadził ślepy kulawego i dobrze im się działo.... Tak to jednym zdaniem można określić ten Muppet Show.

byly fizyczny
@były umysłowy

hehe dobrze ujete :) Masz jakies aktualne wiadomosci o loasach firmy?

@byly fizyczny

Nie , nic nie wiem bo od 15 lat siedzę w Raichu i żałuję że tyle lat spędziłem w Solali.Tu w Niemczech potrafią docenić fachowość nie to co Polsce gdzie decydują nadal układy i układziki. Powodzenia.

Też byly
@były umysłowy

No kurde idealne ujęcie w kulku słowach kariery i osobowosci jednej z barwniejszych postaci solali Tylko nie zapominajmy ze solali to byla przykrywka..

były umysłowy

Kiedyś przepracowałem w tej firmie kilkadziesiąt lat, więc wiem jak to było. Miękisz zrobił błąd bo postawił na ludzi którzy wcześniej doprowadzili firmę do upadłości, a byli to tylko (usunięte przez administratora) interes Papierni był dla nich daleko za swoim interesem. Ich fachowość bliska zeru, przebiegłość, chytrość, eliminowanie lepiej wykształconych itd tym się odznaczali. Ja przyznam też przyczyniłem się do upadłości bo widząc to dziadostwo przestałem się angażować w pracę. Więc nawet mnie to ciesz, że to padło, niech ten z rejestrem KSU.... pokaże co wart.Żal mi tylko szarych ludzi, szkoda ich.

SZY
@były umysłowy

Co z rej. KSU moze juz pokazac skoro juz pozamiatane, on juz pokazal i wyszlismy na tym jak wyszlismy. Teraz ratunku juz nie ma bo to historia i wszyscy musimy sie z tym pogodzic.

Coś złego się dzieje?

...................
@Zainteresowany

a cos dobrebo? :)

Solali

https://www.youtube.com/watch?v=XKmjWAIzCaM - historia solali i pomyslec ze ci zlodzieje doprowadzili to do rujny!

p

Były załogant MP5 życzy wszystkim byłym współpracownikom Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zorientowany

Do Anonim. Coś wiesz ale nie do końca. Rozprawa się odbyła ale została przeniesiona do Rzeszowa. Bo jak napisałeś jeden z reprezentujących załogę (Henryk Cz.) wycofał wniosek w zamian za 10.000 zł przed rozprawą a resztę po (tylko nie wiadomo kiedy). Gdyby tego nie zrobił sprawa upadłości toczyłaby się w Bielsku i wszyscy dostaliby kasę ok stycznia-lutego. A tak został tylko jeden wniosek i Wysocki zgłosił upadłość i sprawę przenieśli do Rzeszowa. Dlatego podziękujcie panu Cz., że sprzedał się za tak niską cenę. Ale też gdyby było więcej takich ludzi jak p. Władek Suchanek i Cejrowski po którym wszyscy wieszają psy wszystko odbyłoby się na naszym terenie. Niestety więcej ludzi przychodzących na spotkania wolała się chować plecami innych żeby ich kamera nie złapała aniżeli stanąć w jednym szeregu żeby im pokazać że się ich nie boimy. Kiedy kamery wyłączyli wtedy mieli dużo do powiedzenia. NIESTETY!!!!! Za późno. Sobie także możecie podziękować za TCHÓRZOSTWO w walce o swoje i oczekiwanie aż ktoś za was zrobi całą robotę a wy tylko przyjdziecie i "spijecie śmietankę". Tak się ku mojej wielkiej radości nie stało. Tyle w temacie.

@Zorientowany

Jedno zasadnicze pytanie, mnie nikt nie reprezentował pozew złożyłem sam nie wyrażałem zgody na reprezentowanie mojej osoby przez nikogo a tym bardziej tego ormowca, i co mój wniosek też przepadł?

Alicja
@Zorientowany

A co z odwolaniem? Przeciez do 7 dni przysluguje odwolanie od KAZDEJ DECYCJI SADU, moze jest jeszcze czas by naprawic blad Henryka Ciulaka!

Były
@Zorientowany

Panie Ciulak,ty jestes Polakiem?zadaj sobie to pytanie ,przez takich jak ty to ktoś musi cierpieć,nazryj sie tymi pieniedzmi stary cap....e

@Zorientowany

To co zrobiła ta trójka to jest właśnie ustawka rozegrana bardzo sprytnie.Nie jestem z tego zakładu.Pan likwidator musiał tych panów przekupić i załatwić sprawę tylko w taki sposób.Oni was sprzedali.

@Zorientowany

Jesteście sami sobie winni,.Ja tras pracuje z panem Cejrowski niezwykle głupi facet .Mamy fajną polewkę z niego.A taki bolo was reprezentował

Wachmistrz
@Piotr

"Wśród ślepych jednooki jest królem" taka masa tam robiła że szkoda gadać bracie, prześledź sobie tylko ortografie na tym forum , żeby być kierownikiem starczyła zawodówka, dyrektorem - technikum, ten zakład to taki troche relikt minionej epoki był.

Żywiec

Ci co wiedza, prosze informowac na bierzaco tu na forum o tym co sie dzieje, tak zeby ludzie wiedzieli

Wiewiór

Mam wrażenie że p. Elektryk i p. Podróżnik ostatnio jak coś piszą na tym forum to się podpisują jakimiś pseudokryptonimami i sami siebie wychwalają jakby coś wielkiego uczynili a wg mnie też coś przytulili od panaromana.

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
@Wiewiór

No cejrowski na pewno "cos przytulił", jednak suchanek jako jedyny postawil sie wszystkim i walczy dalej!

Taka Ja
@Wiewiór

Przestań się czepiac może pochwal się co sam zrobiłeś w tej sprawie . Znam odpowiedź NIC siedzisz i czekasz aż inni wszystko załatwią. Dla p.Wladka i Bogusia szacun . A żeby było jasne nie jestem jednym z Nich choćby tylko z racji płci. Panowie róbcie jak tylko coś możecie każdemu z nas ta kasa się należy.

Dave
@Taka Ja

Wlasnie siedzcie i czekajcie :) ja dostalem calosc zaleglej kasy i sie z was smieje, a wy sie ludzcie dalej ze cos dostaniecie i "wywalczycie"!

@iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

wiewiór, z Ciebie to jest p...a a nie facet, bo siedzisz na tyłku i piszesz bzdury, szkoda czasu na czytanie Twoich wpisów, bo wydajesz się być głupszy niż ustawa przewiduje.

Zostaw merytoryczną opinię o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA - Żywiec

• Jak się pracuje w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Zobacz opinie na temat firmy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA
1.4/5 Na podstawie 313 ocen.

Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA