logo Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA

Opinie o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA

Nie Ważny 2017-06-20 19:17
Przykład MP5
Operator maszyny miał 12,5pln krajacz miedzy 11 a 12pln
Zmianowy oficialnie mial 15pln.
A teraz z laską daja operatorom i krajaczom 15pln a zmianowym 17 (co nie wie ile to 1/4 + 3/4)
I z tego co wiem na MP4 mają komplet (nie dziwie się) to z MP5 mają problem bo brak jednego operatora maszyny papierniczej ha ha ha no cóż będą robić na MP5 po 12h dwie zmiany.

@Memtos ok 1 822,80 NA REKE to będą miały zwykłe pionki! A TE OSOBY CO UMIEJĄ SIĘ USTAWIĆ PO ZNAJOMOŚCICH BĘDĄ przychodzić jeden za drugiego na nadgodziny i wyjdą raz tyle, tak jak to zawsze robili, np. Na czterobrygadzie z "zarówkami"
Ale co My możemy jak ludzie jak Zomby (.....) wracają do Solali, a pieniędzy jak nie bylo tak nie ma. Wczoraj mówili że mają być do środy no zobaczymy,
A większość i tak leci do Papierni jak muchy do gów**na.
Fun 2017-06-20 20:44
Zapomniales dodac ze praktycznie kazdy maszynista na MP4 jest zmianowym :)

I co to w ogole za stawka maszynista na papier maszynie stawka taka sama jak baba na serwetce? Bez obrazy dla "bab" z serwetki ale to troche smieszne! A ci idioci przystali na te warunki a tylko dla tego ze wiekszosc z MP4 jest zmianowymi

To samo tyczy sie krajaczy beda robic za te same pieniadze co ludzie z serwetki hahaha
Pracownik 2017-06-20 21:17
Myślisz się kobiety z serwetki wywalczyły 17/h
Tylko produkcja przystała na takie stawki 15fizyczny i 17zmianowy bo tyle im wystarczy...
Ważne by papiernia ruszyła takie maja zdanie z zzp
Jeszcze jak maja zrobić normy i podnieść produkcje MP4 600m/s a MP5 300m/s to krajacze będą dymać pełne 8godzin a nie tak jak do tej pory po 5godzin i kończyć godzinę przed zakończeniem zmiany.
Życzę Wam Powodzenia hi hi hi
Szymon 2017-06-20 21:52
staty taty, nie wiem gdzie robiles ale ja wiem jedno ze bez MODERNIZACJI przez duze M go**wno zrobia a nie pogonia... MP4 i MP5 to skansen a modernizacja jest nieoplacalna i juz nie chodzi o maszyny bo do takiej produkcji trzeba wszystko przerobic od poczatku do konca DOSLOWNIE WSZYSTKO od pradu na wodzie skonczywszy a nowemu wlascicielowi ktos poprostu bajek naopowiadal!
... 2017-06-20 21:54
Co sie krajaczami martwisz, nakupia krajarek a ci obskocza tak jak to robili po dwie trzy maszyny na raz :)
xXx 2017-06-21 10:38
Dziś jest środa ;) kolejny obiecany ostateczny termin wypłacenia zaległych pieniędzy za kwiecień.
No który to już raz takie obietnice a WY dalej lecicie jak ćmy do światła lub te muchy do .... do tej Papierni, niech was dalej tak ruchają tak jak NAS teraz.
A od 26 rusza składanie i modernizacja maszyn na ZZP
... 2017-06-21 11:35
Pierwsza sesja księgująca za nami kasy nie ma!
..... 2017-06-21 12:31
Kasa nawet jak będzie to tylko za kwiecień a gdzie reszta?! Za maj i za czerwiec? O tym to nawet nie wspomniał a nikt nawet o to nie zapytał tacy jesteście zaślepieni! Idźcie i za darmo róbcie
.......... 2017-06-21 15:40
Jak będzie kasa
Hahaha 2017-06-21 16:22
Ja mam propozycję, otworze własną działalność a wy będziecie u mnie robić za darmo, będę wam obiecywał że wypłata wtorek/środa i będzie ok. Kto chetny? Place 18zl/h pisać!
Były 2017-06-21 17:08
Wypłata będzie co środę,tak do smierci ..także niema się co łudźic, moze 2020 we środę albo później
P 2017-06-21 17:12
I znów ,bedzie spotkanie,to powie pan ze,bedzie we środę ,co spotkanie i we srode wypłata ,przeciez to jest wkurw......ce,niesadzicie???
,.,.,. 2017-06-21 17:17
Jesli spotkanie bedzie to TYLKO Z NOWYM WLASCICIELEM a nie z klamca, z klamca juz nie rozmawiam!
......................... 2017-06-21 17:27
Otorz to nie ma co z nim juz rozmawiac, tylko rozmowa z nowym wlascicielem wchodzi w gre bo to co wysocki gada i moze to jedno (czytaj nic nie moze) a co nowy wlasciciel ma w planach to drugie a prawda taka ze wysocki ma [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do powiedzenia jego zadanie bylo takie aby wy.ruc.hac ludzi (zaoszczedzic jak najwiecej kasy), doprowadzic zaklad do ruiny i sprzedac za bezcen.

Teraz zalozmy ze wyplacaja kase za kwiecien i 1 lipca do roboty, zaklad ma nadal status W LIKWIDACJI (zaklad w likwidacji rzadzi sie swoimi prawami i obowiazuja go osobne przepisy), zamierzacie isc i robic w takim czyms? Bo ja nie!!! A bajki jakie opowiadaja to moga opowiadac dziecia oraz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mamic
P 2017-06-21 18:04
Takze zadnej kasy jyz nie Bedzie i już ,zapamieyajcie to NIE BĘDZIE...
Dziadostwo 2017-06-21 18:54
Podobno w Papierni będą pracować Islamisci i terrorysci ,oferty pracy poszly do nich haha,stawka micha ryżu co środę.......
Xyz 2017-06-21 20:21
Pozdrawiam mamę
ooo 2017-06-21 20:59
Tylko że na razie nie ma nawet tego ryżu.
Mpm 2017-06-22 10:30
Dostał ktoś kasę?
Tic ta 2017-06-22 11:16
Wysocki dostal
........... 2017-06-22 12:36
Nie ma kasy na kącie zaś oszukał nas
,,............ 2017-06-22 13:24
Oni nas nie oszukali tylko poprostu mają nas za tępaków i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Widzi że co niektórzy łykają wszystko jak leci i to wykorzystuje.
,,............ 2017-06-22 14:47
DEBIL to jest slowo niecenzuralne? brawo dla administracji tej strony objaśniam jak by nie bylo wiadomo
oficjalna definicja: "debilizm – stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim" tak ze prosze o nie usowanie wszystkiego jak popadnie juz i tak posty bez powodu kasujecie
Nic 2017-06-22 15:19
I znów niema pieniędzy,takze kolejny weekend bez pieniędzy,oni nie zrobią żadnych przelewów .Niema szans...kłamią ile wlezie
xXx 2017-06-22 15:29
Ci co mieli dostać już dawno dostani i jest to pewne, m.in. Boczek Team.
A My szaraki możemy czekać i czekać i czekać.
I Wy naprawdę chcecie dalej tam wrócić znów do pracy?!! To życzę WAM powodzenia i szczęścia.
Boczek 2017-06-22 19:04
I co dostaliscie przelewy?
::::"""" 2017-06-22 20:03
Nieeeeeeeee
Była 2017-06-23 10:36
Nie ma pieniędzy? ...... a przecież obiecał....????
P 2017-06-23 11:10
Znów oszukali ludzi,oni teg przelewu nie zrobią w ogóle,zbywaja ludzi,to jest idiotyczne ,niech powie wprost ze, pieniedzy nie dostaniemy ,a on oszukuje, taka jego rola jest niestety......
CallOfDuty 2017-06-23 14:25
Zebranie było po to żebyśmy oddali wszystko; wypowiedzenia, świadectwa pracy...Na pracę będziemy czekać jak na zaległe pensje i 15 zł/h, czyli w nieskończoność. Mówił to co chcieliśmy usłyszeć. W efekcie będziemy się sami zwalniać bez odprawy, bez możliwości rejestracji w PUP. Zamiast pewności i potrzebnych dokumentów mamy słowo oszusta. Nie dał nic na piśmie!
Tic ta 2017-06-23 14:42
Pierwsze trzeba myśleć a potem robić .DLACZEGO ODDALIŚCIE WYPOWIEDZENIA I ŚWIADECTWA. LUDZIE JUŻ DO RESZTY WAM ROZUM ODEBRAŁO. I co teraz wierzycie jeszcze komuś bedziecie harowac za minimum powiedzą Wam ze jak się komuś nie podoba niech się zwolni MASAKRA jak można byc tak naiwnym
Qwerty 2017-06-23 15:02
A leżał u niego cały stos świadectw pracy i wypowiedzeń odebranych naiwnym ludziom...
Tic ta 2017-06-23 15:58
Nie róbcie jaj przecież siła nie odebrał żenada
P 2017-06-23 16:58
I większość ludzi znów,o suchym pysku na weekend,i co wracacie tam dalej??????ciekawe czy pan Boczek dostał
Brawo Ja 2017-06-23 20:21
Gratuluję mądrości wszystkim którzy tak zrobili. Później się dziwicie, że tak wam ciężko w życiu. Naiwni Polacy.
Pracownik N.N 2017-06-23 23:28
Ale też nie zapomnij że zakład w "likwidacji ma inne prawa" niż zakład normalnie i właśnie na tym koniu jadą.
Ale wątpię w to że ludzie z tym chorym zakładzie się na to zdecydują, usłyszeli na zebraniu 15/h i odrazu wracają a później się martwia i wyżalają na forum że jest im tak źle i miały być przelewy, z ich własnej glupoty i naiwności a P. Wysocki i Boczek Team się śmieją bo to co miało byc na ODPRAWY i zaległe pensje WPADNIE IM DO KIESZENI. No nie stety taka prawda...
byly pracownik 2017-06-24 16:11
Ja nie rozumiem jednego, prawie juz 4 miesiace od kad wstrzymali produkcje a wy dalej sie ludzicie ze bedzie dobrze? dalej myslicie jak tu isc na bezrobocie itp.?

Kur.wa ruszcie sie wkoncu do normalnej roboty i przestancie narzekac! Ten obraz - WASZ OBRAZ mowi o Was wszystkich jacy leniwi i glupcy jestescie
P 2017-06-24 19:36
Ludzie jestescie chyba popierd...ni razem z tą papiernią,to jest syf ,i Boczka dalej chcecie oglądać jak nabija kasę
........... 2017-06-24 20:50
Każdy ma swój rozum i wie co robi. To ich sprawa czy wrócą czy nie .Wiec nie wtracajcie się i nie obrazajcie to nie wasza sprawa
byly pracownik 2017-06-25 13:38
Ej ale nikt tu nie krytykuje ludzi ktorzy chca wrocic tylko ich glupote, chca wrocic niech wracaja ich sprawa a my tu piszemy tylko i wylacznie o ich braku mozgow w tym co robia w okol tego calego "powrotu"

sam czekam na kase ktora zaklad jest mi winien i nie popuszcze ale juz dawno zrozumialem ze jedynie kase odzyskam przez sad nie inaczej! A do nowej pracy poszedlem od razu nie czekajac na ich obietnice, osobiscie wrocic nie zamierzam bo mam lepsza robote niz mialem w ktorej nie musze sie prosic o swoje. Samo to jak oni nas potraktowali to chodzby zlote gory dawali nie wroce bo mam odrobine honoru w przeciwienstwie do innych D.EB.ILI o ktorych tu piszemy!
Pracownik 2017-06-26 13:31
Dostał ktoś kasę? Wiadomo coś o wznowieniu produkcji?
........... 2017-06-26 14:23
NIKT nie dostał głucha cisza.
Byly Pracownik 2017-06-26 14:54
Z tego co wiem to w piatek jeszcze nic nie bylo powylaczane, dalej nie ma pradu/wody/gazu

NO I KASY OCZYWISCIE NIE MA DALEJ, plota poszla ze ten nowy wlasciciel nie chce placic dlugow za kowalskiego
obserwator88 2017-06-26 15:13
a kto normalny przejalby cos z dlugami innej osoby? i to takimi? wspolczuje ludziom ktorzy dalej wierzą ze los zakladu sie odmieni. Nie krytykuje decyzji przez nich podjętych ale czekac na cos co nienastapi? niezbyt mądre. Błędem i to sporym bylo dla mnie oddanie przez innych swiadectw pracy i wypowiedzen. to wielki błąd,bardzo wielki. Osobiscie ubolewam nad tym ale ja juz na kase nie czekam a sprawdzanie konta traktuje juz jako rozyzrywke w stylu gry w jednorekiego bandyte. Bedzie albo nie bedzie ;) i robie swoje w nowej firmie z ktorej niedlugo juz pierwsza wyplata a nie jalmużna jaka bylo wynagrodzenie w Papierni za ta krew pot i czasem lzy tam zostawione. Nie bede jak inni krytykowal obrazał i wypisywal slowa ktore i tak są blokowane przed administratorow bo to jest dziecinne obrazac sie nawzajem. Trzymam kciuki za tych ktorzy przykrzywdzeni a tym co maja brudne sumienie karma kiedy odplaci pieknym za nadobne.
P 2017-06-26 17:09
Pieniędzy już nie bedzie,tych zaległych,takze ludzie powiedzenia ,czekajcie dalej ,aż z nieba zlecą,a nowy właściciel wam niezaplaci ani grosza,
byly pracownik 2017-06-26 20:07
Nowego wlasciciela puki co NIE MA a to ze maja podpisany list intencyjny jeszcze o niczym nie swiadczy i do niczego nie zobowiazuje
pracownik 2017-06-26 20:29
Pomyslcie logicznie jaki oni wam kit do glowy pchaja, taki przyklad nowa firma ochroniarska robi za darmo?! Warsztat z kapitanem na czele za darmo robia?! tam kase maja a na wyplaty nie

PS
przynajmniej dwa tiry tygodniowo z zakladu wychodza wiem bo mieszkam nie daleko i widze co sie dzieje! Papier po cichu z zakladu wychodzi, juz nie wnikam co kto i gdzie robi (chodzi o co niektorych pracownikow)

JEDEN WIELKI WALEK!
sen 2017-06-26 23:58
Pyclik rządzi teraz w Solali.Te tiry to jego zasługa.Dopóki on tam będzie rządził,to niczego dobrego z Solali już nie będzie.
Tic ta 2017-06-27 06:50
Nawet wezwań do sądu nie raczył odebrać. Ani w Rzeszowie ani w Żywcu nie ma nikogo kto by się pofatygowal. Chamstwo ulotnili się jak kamfora. Olewaja sprawę i nas całkowicie uważają że są ponad prawem. W jakim kraju my żyjemy pytam się. Włos się na głowie jeży.
..... 2017-06-27 08:53
A co ma pyclik do solali. Ci co to widzą to dzwońcie na policję niech przyjadą i sprawdza co się wyprawia. Zakład zamknięty, produkcja wstrzymana i nie ma tam nikt byc prawa. Nawet to że oni prąd od pyclika ciągną przedłużkami jest niezgodne z prawem. Widzicie dzwońcie na policję!
Zostaw swoją opinię o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA - Żywiec
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA