Opinie o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

ja też nie mam wypłaty

max
@pracownik

ja tez nie mam zadnej kasy, skad w ogole wiecie ze przelewy robili?

Hasło

Byłem sprawdzić o 13 stej ale niema

max

Albo plote puscili ze niby wczoraj przelewy robili albo znow wybrancy dostali

ło

Znowu dostało kilka osób,a reszta niech spier...ala.Chuj.e chu.je ch.uje

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Damian

Nie zgodzę się z wami że kasę za marzec dostali Ci co mają coś obiecane. Ja dostałem cała wypłatę za marzec 18 kwietnia zaraz po tym pierwszym spotkaniu, wypowiedzenia dałem 10 kwietnia i od 19 pracuje w B-B to raczej posady w nowej firmie nie mam obiecanej Więc przestańcie tez tak pier***ić bajki i smuty ze kasę mają te osoby co mają obiecane i co maja jakieś tam znajomości. Bo przez takie wasze wypisywanie i obarczanie mojej osoby że to właśnie ja wypisuję mam nieprzyjemności z osobami z byłej brygady. Pozdrawiam przez dużą sterte kamieni te OSOBY CO BRONIĄC SWOJEJ DUPY ZWALAJA WSZYSTKO NA MNIE.

@Damian

I jak z kasa? dostaliscie? bo ja jeszcze nie mam

S
@Mario

Ja nie mam nic

Były pracow
@S

Też nie mam ciekawe czy posle

Patryk
@Damian

"Ja dostałem cała wypłatę za marzec 18 kwietnia zaraz po tym pierwszym spotkaniu" Nie wiem na jakim oddziale pracowales ale lepiej juz zamilcz lizo.dup.ie, w czym niby ja jestem gorszy od ciebie ze ty masz wyplate a ja nie? "Bo przez takie wasze wypisywanie i obarczanie mojej osoby że to właśnie ja wypisuję mam nieprzyjemności z osobami z byłej brygady." I co pretensje masz do ludzi ze pisza? To powiem Ci tyle ze zyjemy w wolnym kraju i kazdy moze pisac i mowic to na co ma tylko ochote a jesli Ty tego nie rozumiesz i masz przez to jakies nieprzyjemnosci to na prawde masz cos nie tak z glowa albo "osoby z bylej brygady". Poza tym lepiej chyba tu napisac prosto z mostu niz du.pe po kontach obrabiac. Tak na marginesie to na zakladzie pracowalo ok 200-250 osob do tego dolicz rodziny tych osob a pewnie tylko Ciebie ofiaro obarczaja ze tu piszesz. Zalosne. A skoro masz juz nowa robote to nie zal sie tu, tylko na forum nowej pracy. No chyba ze czekasz na telefon bo pewnie jak zadzwonia to jako przydu.pa.s pierwszy polecisz z powrotem do roboty w nowym solali

Damian
@Patryk

A moja wina że dostałem wypłatę? Jest wolność słowa ale czemu jak nie udzielałem się dodna tej pory na tym forum a kilka dni temu miałem telefony że wypisuję różne rzeczy i tematy na osoby z ZZP. Bo ktoś nie ma odwagi napisać że to właśnie no tzn. Osoba która wszystko wie kto pisze na tym forum i woli robić zamęt i zwalać na inne osoby... To normalne co??!! Każdy może pisać co chce po to jest FORUM ale jak ktoś napisze że jestem Chu*jem to niech napisze, ale niech tej winy nie zwala na inne osoby (przykład napisał to PRZEMO a rozpowiada że Ty to pisałeś i jak byś się czuł? a później bym dzwonił do Ciebie i robił Ci awantury) Nazywaj mnie jak chcesz;-) ale jednej rzeczy nie rozumiem zakład się rozpada a np. Ty dalej siedzisz tam i czekasz aż dostaniesz wypłatę i inne świadczenia pieniężne mam nadzieję że to dostaniecie. Gdybym chciał to dalej bym tak siedział i czekał AŻ DOSTANE PIENIĄDZE Ale ja już wczoraj miałem wypłatę za kwiecień z nowej pracy. P.S jak mi Nowa firma SOLALI da 18'50zł to mogę przyjść bo tyle mam w BB a nie stracę tyle na dojazdy do BB no i robota na luzie w solali Pozdrawiam

Patryk
@Damian

Wy z ZPP to juz sie moze nie odzywajcie bo swoje macie za skora! Na zadnym innym oddziale nie bylo takiego syfu i tak falszywych ludzi jak wlasnie na ZPP. Co z reszta do teraz widac to wlasnie tu na forum jak sobie do gardel skaczecie. Na Was to Mrowiec tam byl dobry przynajmniej Was wszystkich krotko trzymal. A co do wyplat to wlasnie z Waszego oddzialu najwiecej ludzi dostalo a bylo Was najmniej czyli cos w tym wszystkim musi byc. A w tedy kiedy ja robilem jak murzyn i pot mi sie po dupie lal ty siedziales paliles jednego za drugim i w nosie dlubales albo z nudow snules teorie spiskowe i sie plotami zajmowales i wlasnie Ty wyplate masz a ja nie!

Ooo

Część ludzi dostała dzisiaj resztę wypłaty...ciekawe czy do jutra reszta też się doczeka.

@Ooo

powinnismy wszyscy dostac bo pieniadze maja tylko nas zciemniają

Valeo
@pracownik

Dokladnie!!! kase maja tylko nas w chu.ja robia, ciekawe co z tym calym papierem ktory na magazynie zalegal? Magazyn wyczyszczony praktycznie do zera. Przez te pare tygodni kwietnia co siedzielismy w domu na zaklad kursowaly tiry/ciezarowki w ta i z powrotem. W 2015/2016r zalegalo na magazynie ok 900ton roznego rodzaju papieru, w wiekszosci bezkwasowego wiec policzcie sobie ile tam kasy lezalo. Dla sciemy zabrali nawijak i krajarke z MP5 ktora nie byla wlasnoscia Solali bo wlascicielem tych rzeczy byl bank jak i paru innych na serwetce (maszyny byly brane w leasing) Tak na marginesie to ciekawe co z samochodami? Mercedes Vito do niedawna stal schowany przed komornikiem na kotlowni Mercedes E280 r2006 tez stoi schowany u pewnego czlowieka Hyundai I20 r2014 wziety w leasing Land Rover Evoque sluzbowy p. Moniki i inne bo szkoda czasu wszystko tu wymieniac - ruchomosci Solali sa bardzo duze a co niektorzy nawet nie maja o nich pojecia. Co z tymi rzeczami? Wystarczy sprzedac takiego Land Rovera i juz sa wyplaty Klamia i beda klamac, ludzi traktowali jak smieci w nowej firmie bedzie to samo, jedna i ta sama banda, no ale co niektorzy juz zacieraja rece bo "maja obiecane" wybrancy dostali przeciez wyplaty 27 ludzi o ktorych Wysocki oficjalnie gadal, a zwykli szarzy ktorzy nie wlazili do du.py bez mydla dalej kasy nie maja (i ta obluda dostac wyplate a dla sciemy na spotkania przychodzic - stanac z boku i robic za statyste ale w razie czego jak ktos zapyta to "ja bylem") i wiemy w NOWEJ FIRMIE BEDZIE MNIEJ LUDZI ok 1/4 tego co bylo teraz, ja osobiscie nie chce miec niz wspolnego z solali ani jego nastepnym klonem. Ciesze sie ze udalo mi sie uciec na emeryture wraz ze wszystkimi swiadczeniami. A wam zostaje jedynie walka przed sadem jak ktos twierdzi inaczej jest glupcem!

Greg

W czwartek zebranie jest ??o 9tak?? Czy ktos moze.mi napisacczy jest to wogole zebranie......

@Greg

Daj ze se spokoj, zloz wypowiedzenie z winy pracodawcy pozniej wniosek do sadu a nie gon na spotkania bo to gow.no ci da, jedynie strata czasu, no chyba ze lubisz sluchac jednego i tego samego g.ow.na ktore ku.t.as bedzie ci wciskal. Jak juz tak chcesz to spotkanie 11.05 godz 9 ale patrzac na ostatnia frekwencje to w czw pewnie nikogo juz nie bedzie Poza tym dzis 9-tego ja ostatnia sesje przychodzaca w banku juz mialem tak ze do 10-tego jak to sie zdeklarowal ten ciu.l wysocki kasy MIAL NIE BEDE, skonczylo sie juz lanie wody teraz czas na sad i kakrety wy se czekajcie jak chcecie i sie dalej ludzcie moze po was zadzwonia :) Ja juz 28 kwietnia zlozylem wniosek do sadu tak ze powodzenia na spotkaniu przynajmniej pogoda ma byc ladna :)

Greg
@Mario

No wypowiedzenie z winy pracodawcy mam do 31 maja ale chodzi mi o świadectwo zeby mi dali w kadrach ,teraz w czwartek i juz ,

@Greg

A czemu do 31 maja? przeciez wypowiedziec umowe mozna z dnia na dzien, ide jutro i wypowiadam z data jutrzejsza tyle, na wypowiedzeniu musi byc napisane ze zadasz zaleglej wyplaty + odszkodowania w wysokosci odprawy czyli np 3 mies wynagrodzenia po co do 31 masz czekac? Ma ktos jakies informacje na temat przelewow? podobno dzis cos robili? Ja jednak kasy zadnej nie mam Slyszalm tez ze jacys ludzie sie kreca po zakladzie, maszyny zbieraja na zlom?

Były Pracownik
@Greg

Dokładnie tak jak napisał Goral. Z tego co pamiętam to jest art. 55 KP Pewnie bedziesz miał za porozumieniem stron ;) Mi ostatnio dzwonili ze mam przyjechać po świadectwo byłem na drugi dzień to powiedziały że wysłali pocztą. Tak więc byś sie Greg nie przeliczył z świadectwem Niech zbierają i dają na wypłaty tym co nie dostali i w dalszym ciągu czekaja na pieniadze..

@Były Pracownik

A jak dostal za porozumieniem stron to tylko naleza mu sie wyplaty do 31.05 i w takim wypadku zadnej odprawy nie dostaniesz. @Greg Lepiej dokladnie przeczytaj co Ci napisaly na tym wypowiedzeniu bo te dwie delikatnie powiem ci... panie :) slyna z kombinowania! Chłopcom z maszyn daly wypowiedzenia 31.12.16 bez ich zgody i wiedzy a nowe umowy dostali 1.01.17 na ta sama firme na stale. Jak bys mial czasem za porozumieniem stron to idz czym predzej (puki jeszcze wyplaty nie masz) napisz wypowiedzenie z winy pracodawcy + odszkodowanie bo zostaniesz na lodzie, niesiesz w dwoch egzemplarzach i BEZ LASKI MUSZA CI PODBIC! A jak cos beda kombinowaly to zje.baj!

Ja nic nie mam

smerfetka

Dostaliscie kasę

Walic SOLALI

Moja nowa stawka w nowej pracy 15.50brutto + premie + pelen socjal - system dwu zmianowy, praca w zywcu, hala klimatyzowana! I caly dlugi weekend bije sie po lbie jak ja moglem przez tyle lat robic na stawce 11.02zl/h do tego z tak falszywymi ludzmi!!!!!! a nowa praca wcale nie jest trudniejsza niz robienie w tym syfie SOLALI pozd

@Walic SOLALI

powodzenia

Gregory

Witam ,spotkanie jest we czwartek???na 9??

Dostal ktos dzis jakies pieniadze?

@Ania

ja nie mam kasy

Goral

Dla tych co pracy nie maja a chca isc na bezrobocie bez czekania do konca wypowiedzenia (nie dotyczy tych co chca isc na oslonowke), nalezy wypowiedziec pracodawcy umowe z jego winy ponizej zamieszczam wzor takiego wypowiedzenia: http://g.infor.pl/gp/druki/praca/wypowiedzenie/rozw_um_prac_bezwyp_2.doc informacje: http://g.infor.pl/gp/druki/praca/wypowiedzenie/pr_wypow2.pdf Po wypowiedzeniu umowy normalnie rejestrujemy sie na bezrobociu nawet tego samego dnia i NALEZY NAM SIE ZASILEK! O zalegle wynagrodzenie + odprawe walczymy przed sadem Jak ktos potrzebuje wzor pisma do sadu tez moge zamiescic wzor

@Goral

tak ja potrzebuje wzór do sądu możesz umiescic.

dzięki

Uwaga

I jak siedzicie w domach i czekacie na telefon? Beda dzwonic? hahahahaha

Nie

Sercem boczka to ty sie nie martw, on sie juz dosc nachapal zeby swoj interes rozkrecic Dla niektorych likwidacja zakladu to tragedia ale nie dla ludzi takich jak boczek bo do konca maja z tego zysk

pracownik juz byly

http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/a/zywiec-nie-ma-przelomu-w-sprawie-solali,12050132/ "Do tej pory zostało wypłacone z 160 tys. zł z 320 tys. zł, czyli połowa wypłaty poszła. Reszta będzie wypłacana sukcesywnie, mam nadzieję, że do 10-tego – powiedział podczas piątkowego spotkania likwidator." 500zl to polowa mojej wyplaty? Smieszni sa ci ludzie!!! No chyba ze wiekszosc juz dostala wyplaty a tylko niedobitki takie jak ja jej nie maja. SAD to jedyne rozwiazanie! "Poinformował, że w poniedziałek będzie rozmawiał z bankami w sprawie „zwolnienia konkretnych maszyn pod kontem sprzedaży”, aby miał pieniądze na resztę wypłat." I stalo sie dokladnie tak jak to juz tu co niektorzy pisali, maszyny na ZLOM!!! smutne ale prawdziwe

Powiedzcie mi jedna rzecz, po co w ogole te zebrania skoro nie ma na nich zadnych konkretnych deklaracji, z reszta po dzisiejszej frekwencji bylo widac jak ludzie juz sa zrezygnowani Kto ma juz nowa prace? Ilu juz oddalo pozwy do sadu?

jam ek
@pracownik

Ja idę w poniedziałek złożyć wniosek. Nie ma sensu już słuchać tych słów pana wysockiego, on i tak ma to gdzieś.

Hasło

Nic nowego, jedna i ta sama bajka likwidatora, pieniążki dziesiątego za marzec tym co niedostali w całości , następne spotkanie jedenastego o dziewiątej, niewiem czy warto iść bo się żygać chce jak wciska kit ludziom.

...
@Hasło

A co z kasą za kwiecień?

Tralala

Panie Władku ciesze sie ze Pana poznałam bo Pan jako jedyny został z nami do konca

Dokladnie a to ze wiesz to se wiedz... Co bylo na spotkaniu? Jakies konkrety?

Zostaw merytoryczną opinię o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA - Żywiec

• Jak się pracuje w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Zobacz opinie na temat firmy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA
1.4/5 Na podstawie 313 ocen.

Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA