Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Manu

Cześć, zostałem zaproszony do wstępnej rekrutacji na stanowisko "zgrzewacz". Czy ktoś może krótko przybliżyć co to za robota ?

Miras
@Manu

Zależy gdzie trafisz. Nie ma tragedii. Największym utrapieniem mogą się stać ludzie. Największym jednak minusem na ten moment jest brak stabilności. Nigdy nie wiesz co Cię czeka.

Rysiu

Cześć, jestem po wstępnej rekrutacji. Dostałem się na zgrzewacza w Antoninku i muszę obecnie tylko badania zrobić. Pytanie z mojej strony jak wygląda tam praca, jest jakaś szkodliwość dla zdrowia czy w normie? Liczę na szczere odpowiedzi. Pozdrawiam

Chocko
@Rysiu

No jest to praca fizyczna, więc wiadomo że ryzyko jest większe niż przy pracy przy biurku, ale czy praca jest szkodliwa...? Niezbyt. Sam zresztą zobaczysz, jak Cię przyjmą

Mam pytanie jak wygląda u was zachowanie liderów czy patrzą wam na ręce. Czy pomagają w pracy przynoszą rękawice,wodę,dbają żebyś miał sprawny sprzęt. Bo mam takiego lidera co nic nie pomaga czuje się jak dyrektor. Jak awaria to patrzy jak by to była twoja wina.I pogania patrzy na ręce czy to jest normalne w tej firmie?Jak wygląda to gdzie indziej?

Wuja Marek
@Nowy

Tak to jest normalne, na większości zakładów i działów. Tzn. ogólnie nie powinno tak być, ale tak jest w rzeczywistości niestety

U mnie normalnie. Dziwna sytuacja... :/

Saper
@Nowy

Tak to norma w tej firmie jeśli chodzi o liderów są nauczeni nic nie robić i zachowuja się jak by to bez nich ta fima nie istniała. Jak prezes by widział ile takich wypłaty pobiera na wszystkich zakladach może by nie trzeba było zwalniac tylu utrzciwych pracowników

Stary Wyga
@Nowy

Tak jest taka możliwość jak się wszyscy w teamie zgracie to mogą lidera zdegradować albo wam wymienić na innego. Wystarczy że się zgracie. Ja bym to proponował zrobić jak najszybciej żeby mu pokazać że się nie dacie. Powodzenia

Mareczek

Ponowne zgłoszenie do ZUS przez agencje to ……. hmm chyba 28.02.2019 roku . Dlaczego zwolnienie nie doszło do zakładu bo doctor zaznaczył że jestem poza zatrudnieniem ciekawe skąd wiedział hmmm ?????????????????????

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Remigiusz

Co jaki okres czasu w Volkswagen można ubiegać się o podwyżkę?

haha
@Remigiusz

Ubiegać to się możesz codziennie. W czasach wielkich zwolnień raczej na nic nie licz. Ja mam umowę na stałe i jestem od początku na tej samej grupie 5C.

@haha

bez przesady, można normalnie się ubiegać o podwyżki

podwyżkowiec
@haha

Zarówno ja jak i część moich znajomych z linii dostaliśmy podwyżki, więc dementuję ploty ;)

Ktos
@Remigiusz

Solidarność negocjuje dla pracowników podwyżki. Póki co co roku zawsze są. Większe, mniejsze ale są.

Czyżny
@Ktos

Zgadzam się z Panem Ktoś ;)

Abc

Jak tam spór Czarnych kotow z zarządem wie ktoś coś?

xd
@Abc

W teleskopie dziś ich pokazywali

Czarny kot
@Abc

Wszystko nam pozałatwiali, nawet duże podwyżki i wszyscy dostaną umowy, w wtk dzisiaj mówili i widać tam jakie to bystre i inteligentne chłopaki z inicjatywy :-) podobno takie wolne tempo będzie od marca ze umrzemy z nudów!!!

Ironik
@Czarny kot

Zakładam, że to jest ironia? Bo jeżeli nie no to grube XDDDD

żuk

Jestem bardzo źle i bardzo niesprawiedliwie traktowany przez przełożonego. Chcę nagłośnić ten temat bo mam już tego dość. Co poradzicie, gdzie najpierw uderzyć? Szukam pomocy już od dłuższego czasu. Pracuję w "biurze" ale wcześniej byłem na produkcji. Kierownik, o którym mówię ma plecy więc mimo, iż jestem na przegranej pozycji chcę honorowo zakończyć tę walkę.

Smok
@żuk

Truskawa i Smok ci pomogą. Skontaktuj się z inicjatywą pracowniczą.

Prawo
@żuk

Zależy od tego co przełożony wyprawia. Jeśli to jest coś ciężkiego to polecam kupić dyktafon i jakiś czas go nagrywać. Przed takimi dowodami się nie wykręci bo jego przełożeni będą się obawiać, że sprawa się wyda i "pójdzie" np. poza zakład. Takie zachowanie wymaga konsekwencji i odpowiedniego ukarania. Niech ma za swoje a najmocniejsza kartę przetargową będziesz miał mając dowody. I dopiero potem udaj się do np. jakiegoś związku bo na jakieś poczucie sprawiedliwości i wsparcie innych pracowników nie wiem czy możesz liczyć bo pełno tutaj cwaniaków za dychę....

Czok
@Prawo

Dobrze piszesz nagrać i tyle i jeszcze tych wszystkich (usunięte przez administratora) pracujących liderów

Zenon
@żuk

Witam, też tak miałem, mój były kieras I jego klika przydupasow to były same głęby...przeszkadzalo im że za dużo umiałem i za dużo wiedziałem. Od kilku miesiecy już tam nie pracuje. Była to moja najlepsza decyzja. Docenił mnie Polski Pracodawca. Nie pozwól się poniżać. Jesteś więcej wart niż ta banda słomiarzy. Nie daj się sprowokować , oni tylko na to czekają. Staraj się ich unikać i ucz się najwięcej jak możesz. Wykorzystasz wiedzę w innej firmie ???? Nagraj ich to też będziesz miał ich w garści. Powodzenia

bercik
@Zenon

wreszcie ktoś ogarnięty na tym forum, byle tak dalej ;-)

Zenon
@bercik

Sporo osób z pionu zarządzania ludźmi to koledzy kolegów, brak im umiejętności i wiedzy, dlatego wykazują się w inny sposób i nie tolerują konkurencji. Ale zauważyłem, że z czasem kosa też trafiła na kamień i niby mój super przełożony poslizgnal się i nie został kierownikiem OE:) sprawiedliwość istnieje. Pochlaniajcie wiedzę i glowa do góry to nie są nad ludzie:)

A
@Zenon

Ja tak ;)

hue
@żuk

zgłoś to do związków zawodowych i personalnego

Monter
@żuk

Idź do Solidarności. Na razie do personalnego nic nie wysyłaj, ponieważ nie wiesz czy tam nie pracują jacyś jego koledzy.

Kung-fu
@żuk

Jak chcesz honorowo to daj mu w mord..e po robocie i sam się zwolnij ,a nie dyktafony i zwiazki bo zawsze później będziesz KAPO. Chwyć się za jaja chłopie,a nie porad tutaj szukasz.Pomocy to u psychologa szukaj.

żuk
@Kung-fu

Proponujesz typową technikę stosowaną przez kadrę kierowniczą. To, że dam jej w mordę niczego nie zmieni. Chcę zgłosić problem a Ty nazywasz mnie "kapo" - kolejna sztuczka, zaraz powiesz, że wszystkiemu winny i tak jestem ja.

Monter

Ktoś niżej powiedział, że jest ciężko na linii. Chyba nie był na ML 5 i na drugiej hali. Pracownicy tam LEŻĄ ! Nie byłoby w tym nic złego, gdyby trafiali tam ludzie w nagrodę za swoją wieloletnią, ciężką prace... Ale idą tam niedorajdy i lewusy, których mistrz chciał się najzwyczajniej w świecie pozbyć ! Czyli jeśli jesteś leserem, kombinujesz ze zwolnieniami lekarskimi a na dodatek palisz jointy w toaletach to tam trafisz. Wystarczy tylko zaczekać :)

Elo320
@Monter

Tam to faktycznie mają dobrze tylko te upały w lato.

Adijos

Witam. Wiadomo co z tymi co mają umowę do 18 września? Oraz jak sytuacja w Volkswagen ie Września? Dużo osob tam do zwolnienia czy raczej większość antoninek /swarzedz?

Plum
@Adijos

Aktualnie wszystkim przedłużają umowę do końca lipca więc w lipcu będą kolejne roszady i cięcia personelu. Wrześniem bym się na razie nie przejmował tym bardziej że to za 8 miesięcy jest jeszcze czas

Witam, Poszukujemy jednej osoby na wspólne dojazdy autem na trasie Gniezno- Swarzędz II zmiana

Stary

To co się dzieje to nieporozumienie. Najpierw oświadczenie prezesa, że w 19-20 będzie redukcja o 750 bo jest za dużo ludzi a teraz oświadczenie kierownictwa że na e ma urlopów itp bo nie ma ludzi. Oczywiste jest że część ludzi znalazła sobie stabilną pracę i teraz u nas brakuje ale taką politykę prowadzi firma. Cały czas jesteśmy pracownikami i wykonujemy prace sumiennie ( mam nadzieję że wszyscy) ale też powinno się zrozumieć drugą stronę. Ludzie chcą urlopu na spotkania rodzinne, jakieś wyjazdy, rozmowy w sprawie nowej pracy itp. z jednej strony nie może a się dziwić że nie chcą tego poswiecac mając na uwadze że będą tu tylko do lipca. A S udaje że wszystko jest w porządku.

Takt-owy
@Stary

Jak to nie ma ludzi. Wystarczy przejechać się rowerem po halach i pozbierać liderów, którzy nie pracują w liniach i już będzie stan. Oczywiście nie generalizując są tacy co uzupelniaja linie i normalnie pracują i mają szacunek ludzi za to

Xyz
@Stary

Ciągną wszystko tylko na swoją stronę reszta się nie liczy a pamiętacie to hasło BO LICZYSZ SIĘ TYLKO TY jak teraz nie chcą dać urlopu to co będzie jak się zrobi ciepło

Hdk
@Stary

Nawet jest zakaz oddawania krwi bo nie ma ludzi. Solidarność wstawia foty na FB że krew potrzebna itp ale oni mogą iść kiedy im się podoba. Nie to co szaraczki na produkcji. Ciągle tylko powtarzanie że nie ma ludzi. To że nie ma ludzi to wina zakładu a nie nasza. Jak wspomnialem, że chce iść oddać krew to usłyszałem że powinienem pamiętać że umowa się kończy i tego typu teksty. Szczerze to i tak w lipcu nie będzie kolejnej to co mam się tym martwic. Jeżeli jesteśmy tacy potrzebni to dajcie teraz umowy na stałe a nie teraz wszystko dla firmy a w lipcu kopa.

Speed
@Hdk

Szybko to zgłoś do Solidarności jak jesteś członkiem i powiedz kto ci tak powiedział jak znam życie to zrobią z nim porządek

Ty
@Hdk

Wszędzie tak jest. Nie dość, że wiecznie się slyszy,że nie ma ludzi to jeszcze ciągle podnoszą normy. Ale to jest mamtemetyka firmy. 1+1=3. Coraz większe braki w ludziach a cyfra większa. Ale oczywiście S problemu nie widzi. Zza biurka wszystko wygląda ok.

Odlewnik
@Ty

Tak samo jest na odlewni Normy tak podnoszą że padamy na pysk Nawet do toalety nie ma czasu iść Jeszcze trochę to dostaniemy pampersy A 42 osoby do zwolnienia bo za dużo

@Stary

Chłopie, w lipcu może być problem z nadwyżka personelu a Ty się dziwisz, że nie dotrudniają. Jest rok rozruchowy nowego modelu i dlatego są problemy z ludźmi bo cześć musiała iść do nowego projektu. Taki jest cykl fabryki, że co pare lat są tego typu trudności. Mówisz, ze masz problem z urlopem i psioczysz ma Solidarność. Pójdziesz do nich to napewno się tym zajmą.

@Ty

Podnoszą normy? Od wielu lat jest 750 aut na zmianę wiec o czym Wy mówicie. Dlatego piętnaście minut przed końcem zmiany wystajecie przy czytnikach rejestrujących czas pracy?

Prawdziwy odlewnik
@Odlewnik

Koło odlewnika to Ty nawet nie stałeś. Na odlewaniu jest od trzech do czterech przerw po 20 minut na zmianę. Mało?! Na pysk padasz. To w końcu padnij i problem się skończy.

Również odlewnik
@Prawdziwy odlewnik

To już zależy od działu, u mnie są dwie przerwy- 20 i 10 minut.

niepokorny

Ja tobie odpowiem chłopku roztropku choć oczywiście wiesz dobrze dlaczego stoją 15 minut przed końcem zmiany,a mianowicie za tych stojących pod czytnikiem pracują już ci co przyszli na następną zmianę

Oby

Może i jest 750 ale na 3 zmiany. Zorientuj się. 250 na zmianę ale często jest gonitwa bo musi wejść więcej. Kolejna sprawa to to, że są miejsca gdzie normy są ruchome. Tak jak kolega wspomniał niektórzy mają zmianę wczesniej i schodzą z linii 10-15 minut wcześniej. Widać, że za bardzo nie jesteś zorientowany

@niepokorny

Co Ty mi próbujesz powiedzieć? Że w całej fabryce wyrywają sobie ręce a szczególnie na montażu? Nie kpij. Od Ml1 do połowy ML4 jest trudno, ale bez przesady jednak od ML 5 przez geometrię, ML 5, 7,8 i dalej rak sobie nie wyrywają. Dodatkowe 10 minut przerwy, dodatkowe 10 wolnych dni do wybrania jak urlop w tym roku, dodatkowe pięć wolnych dni jeżeli pracujesz w ciągach( pracownicy wiedza o co chodzi), najniższa pensja po 30 miesiącach jak średnia krajowa 4900 z haczykiem na stanowiskach nie potrzebujących specjalnych kwalifikacji, pakiet medyczny, pakiet emerytalny 3,5% co miesiąc, nadgodziny wyżej jak w kodeksie a ten narzeka. Proponuje się przebudzić, przemyć oczy, uszy i rozejrzeć się po okolicy.

Podobno roboty jest opór od marca niedziele po12

Mareczek

Najczęściej zadawane ostatnio pytanie to skąd On to wie?, no a skąd czytam was jak książkę i łącze wszystko co widzę i słyszę, staliście się tak transparentni że idzie was przejrzeć tak jak widać świat przez wannę akrylową.

Jurek

Witam, dla mnie to porażka że ktoś zamontowal pisuary bez wodne i chwali się że oszczędza wodę, jak kufa przyjeżdża i dolewa wody za parkingiem za 200 t zł rocznie, żeby uniknąć pomiaru liczników w fabryce, a śmierdzi z tych kibli że nie pochodz.... Niech rury wam się zapchaja to wtedy coś wam wypłynie????

Jaa

Rury co chwila się zapychaja jak chłopaki tyle papieru wrzucają.

Jurek

Blue factory ...to chyba nie jest

Darek

Witam.Chcialem zaznaczyć że Starzy Pracownicy Bardzo Dobrze Zarabiają.Jak by nie zarabiali to by Nie pracowali w tej Firmie.(usunięte przez administratora)

Sex
@Darek

Jak im mało to niech szukają innej pracy to ZobacĄ jak jest wrócili by z podwiniętymi ogonami

darek
@Sex

Tak by było. Mlody wiecej zrobi niż Stary Pracownik. Widac jak Pracuja

5 zloty
@Darek

no i to jest jakby nie było prawda. Więc nie ma co narzekać bez sensu

3latek
@darek

Dokładnie tak jest. Taki młody się stara. A stary tylko komentuje: po co się śpieszysz? Daj sobie spokój. Nie będzie normy to nic się nie stanie. I tak Cię wywala w lipcu. Ciągle próbują podburzyć młodszych pracowników. A tak naprawdę to nygusy. Pracują po 7, 10 , 15 czy więcej lat i mają w ... Bo twierdzą że.im się należy za siedzenie. Potrafią tylko j dni czy dwa stanowiska a reszta gdzie trochę ciężej to już nie. Za starzy są jak to mówią na naukę. Młody lata po całej linii. Chce mu się robić. Ale to ci starzy zostaną a młodych wywala

Kiedyś to było
@Darek

No jak wcześniej VW dawał grupy i nie było startu od 1g, starsi są na grupach 5, 6 i na wakacyjne po 12 koła i bajla bongo na co tu narzekać

@Kiedyś to było

Ludzie opanujcie się.Jakie 5,6 grupy .Zaczynam 17 rok i mam połowę 4.To że ktoś wam wciska kit że ma 6 grupę to tylko żeby was wkur...Wakacyjne największe z wypłata miałem 8500.

Lakiernik

Ja pracuje 4ty rok i mam 4b,co robiłeś przez te 17lat?Kolega przepracował już 18 lat i już jest pod ścianą 6c

Miszcz

16 lat 4b

Rodzinka
@Miszcz

Taka szybka podwyzka jest możliwa jeśli masz tatę lub wujka majstra lub kierownika. Innej opcji nie ma. Chyba że tak jak kolega wspomniał język brązowy ale to i tak szybko

Nie wiem czy wiesz Osiołku ale lakiernik natryskowy startuje od 4g

Rafii
@Lakiernik

Pracuję jako operator 5 lat,umowa na stałe i 5g.Nikomu w (usunięte przez administratora)nie wchodzę,nie choruję,biorę nadgodziny i jestem zadowolony.

Saper
@3latek

Kolego nie zgodzę się z Tobą ja pracuje 16 lat i jestem rzucany jak szata wszędzie po stanowiskach i nie mam taryfy ulgowej wielu młodych pracowników wyszkolilem na stanowiskach pracy jedni pracują do teraz inni się zwolnili itd . Mam grupę 4B to nie jest dużo za ten staż pracy są pracownicy co już po tym czasie mają 5C . Przepracujesz tyle co ja też inaczej będziesz myślał pozdrawiam

Genas
@Saper

To i tak dobrze ja mam po 17 latach 4G

jo
@Miszcz

14 lat 4g

Medyk
@Darek

ja jaos super duzo nie pracuje w volkswagenie bo dopiero 2 rok ale nie narzekam - fakt, czasami jest ciężko, trzeba pozapindalać ale potem jest za to przełożenie na hajs. Ja mam dopiero 23 lata, już odkładam na mieszkanie które sobie tam kiedyś kupię, mieszkam pod poznaniem, wynajmuję. Żyję na poziomie, wyjeżdżam na wakacje i odkładam...

Dojeżdża ktoś z Gniezna?

Mareczek

Pisać czy nie pisać oto jest pisanie. I właśnie dlatego jest krok przed wami, a jak jest skupiony może być dwa a nawet trzy kroki przed.

ha wam w de folksdojcze
@Mareczek

Ty chyba musisz pracować jako lakiernik bez maski i troszeczkę się nawdychałeś.

ha wam w de folksdojcze

Czytając te różne opinie te mniej lub bardziej przydatne uważam, że u mnie pod Łodzią w firmie ABB zarabia się naprawdę mało, bo co to jest te 3200 zł brutto na początek a na przedłużenie umowy dają 3400 zł.

Witam. Dojeżdża ktoś z okolic Inowrocławia do Antoninka?

Maciej

Wszyscy od lipca zwolnieni ? Przecież to niemożliwe... Najgorsze że cicha szaaaa! Nikt , nic nie wie. A przecież nowa robotę to nie znajdę z dnia na dzień...

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o