Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

abc

A ile chciałbyś mieć,specjalistów jest od groma ale jak się zapytasz co i dlaczego to nie wie,widocznie musisz iść na linię tam dostaniesz wiecej

Ktos

Ja powiem wam tak nie podoba sie to odejdz z pracy jeden z drugim ale najpierw wejdz na ogloszenia pracy co mozesz znalezc lepszego. Wiecie co znajdziecie lepszego nic. Dodatki macie jak nikt w poznaniu i okolic jeczycie a nic sami lepszego nie znalezliscie,a caly czas tam robicie. Jestes odwazny odejdz i spotkaj sie z(usunięte przez administratora) rynkiem pracy i powiesz jak tam jednak zle nie bylo. Banda tchórzy, ktora tylko jeczy a oprocz wkrecania śrubek nic wiecej nie potrafi. Macie dobra kase jak na te czasy nawet jak jest kryzys w firmie. Dodatki macie jak w innych firmach mozna pomarzyć. Ale gamonie po zawodowkach do niczego wiecej sie nie nadaja dlatego jecza i dalej tam mimo wszystko pracja. (usunięte przez administratora) Zle to odejdz udowodnij ze gdzies jest lepiej. Ale zderzysz sie z rzeczywistością rynku pracy, nie polecam bo to bolesne doswiadczenie.

Ronin
@Ktos

A Ty (usunięte przez administratora) jesteś level wyżej po technikum i też śrubki wkręcasz gamoniu . Co do (usunięte przez administratora) rynku pracy to się z Tobą zgadzam

Nojman
@Ktos

Bardzo szanuję za ujęcie samej prawdy o ludiach tutaj. Sam kiedyś miałem kryzys i hejta na wv, chciałem kładc wypowiedzenie. Ale potem przejrzalem oferty pracy w okolicy i posluchalem znajomych i sie ogarnalem ze wcale nie mam zle tutaj. a wiekszosc tutaj tego nie rozumie

@Ktos

Ja tam lubię tą pracę. Więcej plusów niż minusów

hue
@Ktos

Ładnie ładnie. Wywód nawet spoko. Też tak myślę. Niestety trafiasz na mur proletariackiej tępoty tak charakterystycznej dla takich zakładów jak nasze kochane VV. Tu się liczy micha. Należy się mi bo to i tamto. Szkoda gadać generalnie. Ale zmienić pracę to już nie bo jak Panisko już robi to mu się należy, wszystko kosztem innych. Tylko panisko nie wie, że pewnego dnia Gunther może zamknąć fabrykę i przenieść ją gdzieś do Dagestanu. Grunt to umieć z nimi gadać i wykorzystać to dla siebie. Ale połowa Panisk nie myśli.

gibon

Robienie z pracowników durni, to typowe dla niemców!

@gibon

Ale o co dokładnie chodzi?

Pracownik ATP

Czy wiadomo coś, co z pracownikami worka którzy mają umowy do końca stycznia? O ewentualnym przedłużeniu bądź nie dowiem się po świętach czy już teraz?

BLB
@Pracownik ATP

Który zakład?

@Pracownik ATP

Dziś mają spotkanie w tej sprawie. Cześć będzie przejęta.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Bankier

Klienci Santander Polska, pracownicy z umową na VW czy macie już środki ? U mnie jeszcze brak ;/

Kiel
@Bankier

Spóźniają się z przelewami. Przelew na koncie musi być najpóźniej do 10tego. 10ty jest tuż po północy także powinny być do 23:59 9tego dnia miesiąca. Wykładnia prawa. Tacy specjaliści w biurach i tego nie wiedzą

abc
@Kiel

Wypłata ma byc 10 na koncie ,a 10 kończy się o godz 23:59,z resztą santander ma jakies kłopoty

Kodeks
@Kiel

Najpóźniej dziesiątego dnia kolejnego miesiąca. KP

@abc

Własnie to chyba nie wina vw, też mam w santander i nie przychodzą mi przelewy :/

@Kodeks

Termin wypłaty jest uzależniony od regulaminu firmy, w którym jest to napisane a nie jak sugerujesz w kodeksie pracy. Wypłaty mogą być tygodniowe, miesięczne, dniówki. Nie ma znaczenia. U nas wiele lat temu ustaliła to Solidarność z VW.

Jarosław Polskę Zbawi

Czy orientujecie się ile zarabiają lidery, brygadziści i majstry? Warto się starać o tą robotę?

@Jarosław Polskę Zbawi

Ja wiem że majster startuje z 5g

Mistrz
@Plum

Już niedługo od 6G czyli od 2020 7000 brutto + dodatki 70 % świątecznego i 100 % wakacyjnego i inne dodatki np wszystkie nadgodziny 100% + 200 zł że nie choruje + 250 zł za system zmianowy + 20% dodatku nocnego od mojej stawki.Super.Dzieki Solidarności, trzymam kciuki za następne negocjacje płacowe????✌️

Kiluz

Podobno wpierw nie przedłużają umów a potem dzwonią z chęcią przyjęcia z powrotem

@Kiluz

Podobno

stary a jak by nowy
@Kiluz

niestety ale nie podobna tak jest szukają frajerów do pracy. podziękowali mi z końcem października za prace (umowa APT dobiegła końca) coś po 20 listopada dzwoniła pani z propozycja pracy ( sytuacja uległa zmianie ) od stycznia umowa na razie tylko do końca lipca taki ponowny okres próbny . (usunięte przez administratora)

no cóż
@stary a jak by nowy

nie słyszałem o niczym takim, a jeżeli już to pewnie jakieś skrajne przypadki. Więc nie brałbym tego za pewnik ani nic, jak dla mnie pachnie plotką

Racjonalny
@stary a jak by nowy

Dokładnie, mają ludzi za nic, 0 szacunku. Wszystkim, którym mija okres 33 mc na VW i powinni dostać umowę na stałe w lipcu 2020 na pewno jej nie dostaną, bo to są dla nich koszta przy ew zwolnieniach z ich winy będą musieli wypłacać odprawę i podziękują takim osobą, ew zaproponują zatrudnienie przez APT, po prostu to jest wstyd dla tej firmy. Pan Piotr O. z Solidarnością na czele, kojarzy mi się z fikcyjnym superbohaterem w pelerynie, który nie istnieje, ale wszyscy go uwielbiają. Ludzie sami sobie jesteśmy winni trochę, że daliśmy się tak (usunięte przez administratora) przez nasze władzę i sobie UE zrobiła w tym kraju co chciała, tu jest mnóstwo zagranicznego kapitału na naszych ziemiach. A pracodawcy mają takie narzędzia jak śmieciowe i krótko terminowe umowy i to wykorzystują, gdyby tak nie było mieli by kłopot, ale tak powinno być po 3 miesiącach umowa na czas nieokreślony albo się nadajesz albo nie, my też mamy rodziny, dzieci i każdy chce mieć jakieś zabezpieczenie. To co robi teraz VW stawia go w strasznie złym świetle dla pracownika, nie można nic przewidzieć, ani być niczemu pewnym, i weź tu w takiej sytuacji kredyt, uciekać stamtąd bo będzie jeszcze gorzej. Dla ludzi, którzy chca rozpocząć tu pracę na produkcji, mówię zdecydowanie NIE z wami zrobią to samo, więc jeśli chcesz gdzieś się rozwijać, lub pracować dłużej, nie idź tam.

a ja mam już wy......ne
@Racjonalny

no i co z Tego ? co chwile w mediach się słyszy jaki to vw poznań jest dobry pracodawca i zgarniają nagrody. niech jedna z druga tv stanie przed bramą i zapyta się pracowników co sadzą o pracy

@Racjonalny

Umowy wiara otrzymuje. Zarówno APT jak i VW. Wiec zamiast racjonalny powinieneś mieć nick DESPERAT.

leon

jakie umowy???? do 31 lipca 2020 i co dalej tak długo będą przeciągać z umowami jak długo będą mogli przez najbliższe lata nikt nie dostanie umowy z vw poznań na stale. nawet swoim pupilką majstrowie nie mogą nic załatwić

takija
@Racjonalny

Też odradzam podjęcie pracy w tej firmie. Przez rok liczyła się tylko ona. Rozmowy o zwolnieniach, że wkrótce będą to takie przygotowanie pracownika na najgorsze, ale jest nadzieja bo najlepsi zostają to może mi się uda, ale zapomniałem kim są najlepsi. Otóż najlepsi we Wrześni to lizusy albo ktoś z rodziny reszta do odstrzału taka to firma kolesiostwa się zrobiła, przykre to ale prawdziwa. Jakość pracy się nie liczy, znajomość obszaru w którym się pracuje się nie liczy, znajomość pozostałych obszarów się nie liczy. Pracownicy na lince mają większe kompetencje niż ci pseudo majstrowie no są ktoś ich mianuje na te stanowiska. Żałosne to jest. Jeśli masz wybór to szukaj gdzie indziej ta firma teraz żeruje na swojej dawnej opinii i pracownika ma za nic.

w obronie mistrza
@takija

kolego mistrz to mistrz a nie pracownik liniowy mistrz jest menadżerem lini odpowiada za to byś wiedział co masz robić Ty jesteś od pracy nie on.

NIE
@w obronie mistrza

Tak kolego,mój były majster mówić i czytać nie potrafił,a mają tak wyprane mózgi że nie myślą samodzielnie tylko wypowiadają wszyscy te same bzdury.Tragedia!!!

Ktoś
@leon

My otrzymywaliśmy na 2 tygodnie i były przedłużane w nieskończoność i pracowaliśmy a Ty narzekasz , że do lipca. NO BIEDACTWO.

Jos
@Ktoś

Dostawaliscie takie umowy ale przez agencję pracy tymczasowej a nie z VW. Zrozum, że ludzie mają żal bo wiedzą, że ta umowa jest ich ostatnią. Bo oczywiście firma się zabezpiecza w ten sposób żeby nie było w mediach że VW zwalnia. Oni tylko nie przedłużają umów.

# przede wszystkim Ty. :-):-)
@Jos

dokładnie to były umowy przez apt. przyjmując się w 2016roku nie było wzmianki ze to praca na cztery lata. mistrz i pani personalna zachwalaji jaka to firma jest dobra jaka świetlana przyszłość pod warunkiem ze sprawdze sie podczas pracy w apt. A teraz wychodzi co znaczą ich słowa. Firma jest zakłamana i tyle liczy się tylko kasa a nie człowiek.

kolo
@Racjonalny

No proszę, mam kolejnego mędrca wróżbitę który zapowiada co będzie w lipcu 2020. Wszystkich co się kończy okres 33m-cy zwolnią a wiesz że to np cała zmiana craftera ? :) to teraz napisz, że będzie redukcja zmian proroku. Napisz, że VW zbankrutuje, siej ten swój ferment i marnuj swój czas na to, daleko nie zajdziesz ;') Ja wam napiszę, że będzie wszystko dobrze. BA... będzie nawet jeszcze lepiej a zazdrośnicy będą tutaj chcieli prać wam mózgi swoimi przepowiedniami zawsze...

eh

Tak tak.... jak zawsze najgorszy scenariusz bo przecież czemu nie hahahaha a potem dramy dramy

Szczery
@a ja mam już wy......ne

Trzeba być walniętym, żeby narzekać na tą prace. Wiadomo, jest tutaj wiele do poprawy. Jak wszędzie. Lecz rozsądna osoba wie, że to dobry pracodawca i dba o swoich pracowników. 90% załogi tak właśnie uważa. Pozostałe 10% to banda frustratów, którzy wylewają swoje żale na internetowym forum. A kiedy mistrz albo kierownik zapyta jak się pracuje to kolanka się ugną i nic nie powiedzą... Stare wygi, które pracują tutaj najdłużej najbardziej narzekają i uważają się za specjalistów wysokiej rangi. Ale przez 20 lat pracy w Vw są kompletnie oderwani od rzeczywistości

Lechu
@Szczery

ja po prostumam wrażenie że tych zadowolonych na pewno jest więcej niz tych niezadowolonych ale ci niezadowoleni wylewają tutaj swoje gorzkie zale

Ant

Solidorosc kłamie. (usunięte przez administratora) Biorą po 50 zł co miesiąc A chłopaków zwolnili w październiku i ponoć nawet paczki nie dostaną. Panowie solidarność byla w latach 80. Teraz jest to legana grupa przestępcza.

@Ant

paczki nie dostaną ponieważ nie są zatrudnieni na dzień 30 listopada. Jeśli ktoś jest zatrudniony na dzień 30 listopada to dostanie paczkę a jeśli nie to nie dostanie

Szału nie ma z tymi paczkami

Specjalista

To oddaj ją do domu dziecka, dostałeś 70% świątecznego to chyba cię stać na słodkie i kawę?Solidarność wcale nie musi wydawać paczek na Święta Bożego Narodzenia.

Zadowolony

A ja jestem zadowolony

Lider

nie wybrzydzaj kolego jak w styczniu nie dostaniesz wypłaty to przeżyjesz dzięki tej właśnie świątecznej paczce z firmy

prawda że w styczniu nie będzie wypłaty???

konan
@pracownik

niestety ale to prawda i możliwe że również w lutym kasy nie będzie -nic nie poradzimy poprostu kryzys robi swoje

Lider
@pracownik

Tak, to prawda. Związki uzgodniły że, każdy musi jeszcze dopłacić po 1500 zł za możliwość przychodzenia do pracy. To pewna wiadomość. Majster mi mówił.

Zdziwiony

Witam! Dzisiaj była wypłata. Kiedy będzie premia świąteczna?

ANNA

dzisiaj

Vitali
@Zdziwiony

Dzisiaj dodam od siebie że bardzo ładna ta wypłata ????

Zdziwiony
@Vitali

Tylko, że ja dostałem samą wypłatę. Poczekam do jutra może jutro wleci przelew

no future
@Zdziwiony

Dostaniesz.Ja dostałem wypłate i premie,szczesze powiem że grubo,zwłaszcza ze miełem jeszcze urlop niewykorzystany

Byc moze

Witam. Jak jest w serwisie zakladowym w Swrzedzu? Ciezko? Duzo mozna wyciągnąć $????

eeehehe
@Byc moze

Praca jak praca, standardowa w tej branży. hajsu można trochę zarobić, ja nie narzekam osobiście.

Calafior
@eeehehe

Ma hajs bardzo pasuje. Czasami mi się zdarza też brać nadgodziny więc to od razu kilka stówek więcej do wypłaty a wiadomo przed swiętami się przydaje :P no i niedługo premia świąteczna wleci

Jurek

Nie polecam pracy w tej firmie, a szczególnie w serwisie zakładowym . Firma zarządzana i kierowana przez osoby, które w innych firmach pracowalyby tylko miesiąc.

Carrols
@Jurek

A to czemu? Ja tu już troche pracuje i nie widze powodów do narzekania

Zorro

Ciekawie jak w Tym roku będą wygladac paczki na święta? Czy bedzie bogaty Gwiazdorek??? :-D

solid
@Zorro

Gdyby nie fakt, że sam zapłaciłem za tę paczkę to bym tego nie wziął. Naprawdę aż wstyd.

Dyzio
@Zorro

Wy cały czas myślicie ze gwiazdor przynosi te paczki ? Jeju jak dzieci normalnie. Fakt komin duży ma vw. Ale to nie gwiazdor . Sorry ze zepsułem wam święta . Btw te paczki sa od solidarności w sumie szacun ze wogóle organizują takie akcje. Mogli by wszystko przeznaczyć na zapomogi dla potrzebujących rodzin prac vw

Aaa
@Zorro

Paczkę dostałeś a w przyszłym roku przyklepną 18zmiane,czyli niedziela Novak bez nadgodzin

Chłopie, jeżeli pracujesz jak niewolnik to powinieneś się cieszyć, że Cię zwolnili. W końcu masz spokój. Wiec nie siej bo z fajnej akcji próbujesz zrobić coś negatywnego.

@Aaa

Boże, ile lat to już słyszę. Nudni już jesteście. Piejesz o tej 18 a znów jej nie będzie. Nie mówię oczywiście o chłopakach z odlewni, którzy pracują w tym systemie.

i ja

Mnie też już te plotki powoli zaczynają męczyć naprawdę. Ile można?

@solid

To nie bierz. Stać Cię.

Albercik
@solid

Zapłaciłeś ?? Związek wynegocjował Ci dodatkowo co roku 250brutto ,czyli 3000zl rocznie że składek idzie ok 400zl rocznie więc rachunek jest prosty .Musicie nauczyć się liczyć nie będzie negocjacji nie będzie podwyżek itd .Moja żona pracuje u prywaciarza na gwiazdkę nic nie dostała .Trzeba znać się trochę na ekonomi.

solid
@Albercik

Nie będzie podwyżek to ludzie będą się zwalniać - to chyba proste. Mówię tu oczywiście o ludziach z kompetencjami i ambicjami. VW i tak już nie jest atrakcyjnym pracodawcą jeśli chodzi o zarobki ale nie zrozumiesz tego bo widzę, że nadal stosujesz porównania do prywaciarzy. Rzeczywiście, świetnie znasz się na ekonomii skoro tak żywo reagujesz na reklamówkę słodyczy...

Carrols
@Albercik

ja juz nie mam słow na to co sie tutaj dzieje.... przyczepic sie potrafia do wszystkiego WSZYSTKIEGO

Odlewni k

Tak sobie czytam i śmiać się chce na hejt na Solidarność ludzie pokażcie gdzie w innym zakładzie jest związek o takiej pozycji .Nie ma takiego!!! A najlepsi są starzy pracownicy co gadają że fuu i źle ale jak coś się stanie to odrazu lecą po pomoc .Ja należę i należeć będę chociaż by dlatego że dwa razy mi pomogli a Ja nie zspomninam jak ktoś pomoga.

Wujek Staszek
@Odlewni k

Nigdy nie wybaczę związkom tego, że zgodzili się na 17 zmian w Antoninku i Swarzędzu. To jest niby dbanie o pracownika? Tak masz rację, że kogoś tam wybronią czy pomogą ale od momentu podpisania umowy z zarządem o współdecydowaniu oni już przeszli na drugą stronę barykady i nie będą w 100% za załogą, bo oni także teraz odpowiadają w jakimś stopniu za wyniki Volkswagen Poznań.

Normalny
@Wujek Staszek

I tak właśnie powinno być inni musza się od nich uczyć ze dbać trzeba i o pracowników i zakład tez to jest współodpowiedzialność bo jak zakład będzie miał wyniki to i o ludzi i o kasę można lepiej walczyć. Niestety są w VW jeszcze drudzy co najchętniej by zakład rozwalili i nikt wtedy by nie miał roboty.

takija
@Odlewni k

Ten pseudo związek zawodowy to jakaś porażka, nie wiem komu oni pomagają, ale widać w czyj interes oni reprezentują. Przyklepują wszystko co firma im poda do podpisania. Godzą się na wszystko... całe szczęście wypisałem się z tego i już nie finansuję tej organizacji :) Związek o takiej pozycji no no śmiech, innego związku nie dopuszczą stąd ta pozycja.(usunięte przez administratora)

Wujek Staszek
@Normalny

Związek powinien dbać o dobro pracowników koniec, kropka. 17 zmian to jest według ciebie dbanie o nasze dobro? Gratulacje! I walka o lepszą kasę? Ha,ha nie rozśmieszaj mnie. Ludzie po kilka lat czekają na jedną podgrupę. Niestety spójrz na pit on nie kłamie.

Solidarny
@Wujek Staszek

Ha, ha te kłamstwa i hejty na Solidarność to właśnie przykład jak inicjatywa, jakieś czarńe koty i frustraci próbują ja oszkalować i zniechęcić bo ich (usunięte przez administratora)strzela ze tak dobrze działa :-)

@takija

Można się śmiać z tego co piszesz. Gdybym miał być w Solidarności dla paczki to musiałbym być śmieszny. Robią w tym zakładzie dużo, np. Najniższa stawka w ciągu 24 miesięcy wzrosła o około 800 pln. Nie mówiąc już o wyższych grupach. Takie pytanie, udało się Tobie komuś w firmie pomóc czy tylko gadasz żeby zaistnieć?

Indira

Chciałabym się zapytać, czy w ostatnim czasie były zwolnienia (700 osób pofobno),czy ktoś mnie wrabia? Jest mi winien trochę kaski i nie wiem czy mu współczuć , czy go udusić (nie dosłownie)? Pozdrawiam

Benek

Wie juz ktoś może w jakim systemie będziemy pracować w przyszłym roku i kiedy dostaniemy grafiki

Tyn
@Benek

W sumoe 16 zmian z 5 sobotami na popoludniu

Poinformowany
@Tyn

Bzdura, zupełnie inny system z dodatkowymi dniami a w drugiej połowie roku nie ma roboty nawet na 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku ale i tak solidarność wynegocjowała większe dodatki

@Poinformowany

Bzdura ? Spoko..W poniedziałek zobaczysz

Rocco
@Benek

Podobno pracujemy w bardzo wyjątkowym systemie który ma pomóc wprowadzić nowy model Caddy 5 i wyprodukować dużą ilość Caddy 4 w pierwszej połowy roku?A Solidarność wynegocjowała dodatkowe 5 dni 100 % płatne na pokrycie rozruchu i 3 dni żeby odpocząć w tygodniu ciężkiej pracy.

Lp

Całkiem niezły jest nowy grafik ????pierwszy raz (usunięte przez administratora) nie boli ????

Poinformowany
@Lp

Solidaruchy dusiły przez 6 tygodni i załatwiły

Kaka

W tym roku akurat jestem zadowolony z paczki, nie ma co narzekać, wiem ze stawki są większe niż w zeszłym roku , przez co oddajemy więcej solidarności no i co za tym idzie większe paczki. Nikt na siłe nie trzyma w solidarności , droga wolna. Więcej tutaj osób szczeka a nie pójdzie się wypisać bo (usunięte przez administratora) trzęsie. Fafarafa na forum , to co nie oni a jak będą zwolnienia to z płaczem do solidarnosci mimo ,ze i tak nie pomogą.

Mareczek

„Do czterech kw starczy” o tym też pamiętam, piątka z przodu wchodzi w poniedziałek, niebawem się okaże czy to kolejna manipulacja czy nie .

Co
@Mareczek

????

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o