Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Kamil

Witam. Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do komornik. Stanowisko magazynier. Możecie coś więcej powiedzieć o firmie jaka atmosfera płaca itp? Pozdrawiam

Albi

Nie którzy majstrowie to są najprościej mówiąc gam..onie. i nie potrafię pojąć kto jak to się stało że są majstrami. Dla przykladu - P. Saw....ki. udaje że jest fotoreporterem ,chodzi i zdjęcia robi....

XD
@Albi

haha gdzie? XD ja nie wiem skad wy bierzecie te historie, u mnie jest dobrze i na luzie XDDDD

Hah
@XD

też się zastanawiam skąd oni biorą te story

gibon

O czym wy mówicie, zwolnienia będą bo vw-geny nie schodzą. Emisja spalin zrobiła swoje, oszukali europę to poniosą konsekwencje u mnie w zakładzie odrzucono pewną ilość samochodów vw i wzięli inne . Te samochody są trefne i nadal nie spaełniają emisji spalin na Europe.

BLB

Czy wie ktoś coś więcej na temat nowych pracowników nowej APT? Dlaczego są wgl przyjmowani na jakich warunkach i czy mają jakiś cień szansy na dalszą umowę po 08.2020?

@BLB

Oczywiście ze maja zawsze jest nadzieja z resztą tyle sie o oszczędnościach słyszy to czemu by na załodze nie oszczędzić ?

Fffff
@BLB

Umowa tak jak w ogłoszeniu, 2700 brutto, bez żadnych dodatków..

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Praca

Czy zrobienie wszystkich badań i powiedzenie że będzie się pracować zaraz po zrobieniu badań to obietnica pracy? Bo już czekam ponad miesiąc a mam koszty życia i muszę z czegoś żyć. No i nie wiem czy nie rozpocząć pracy gdzie indziej a volkswagen pozwać. Pozdrawiam

ktoś
@Praca

Obietnica nie jest prawnie zobowiązująca. Obietnice są dla naiwnych ;) umowa zobowiązuje.

abc
@Praca

Chłopie na co Ty chcesz czekac na umowe do lipca 2020? i dalej lipa?

Armani
@Praca

przecież to umowa jest wiążąca więc trochę dziwne myślenie. Ja czekałem półtora miesiąca na pracę. Ogólnie wiedziałem że może to trochę potrwać, ale wiedziałem że warto więc...

@abc

Co dalej to Ty się nie martw. Bo prace załatwiona mam już na tamten okres. Tylko teraz polecieli trochę (usunięte przez administratora) tyle.

Balwid
@Praca

No dopóki umowy nie podisałeś to nie ma co mieć pretensji tak naprawde

no future
@Praca

A dlaczego nie pozwiesz tych drugich?

Kiler
@ktoś

Ale jesteś glupi. Co ty widzisz w tej firmie ze tak do niej ciągniesz? Jesteś niepełnosprawny czy tępy?

Miła
@Kiler

A Ty jaki kulturalny! Klasa Panie Ktoś, czapki z głów :-)

@Kiler

A ciebie co do niej ciągło?

to nie jest obietnica pracy a czasami trzeba poczekać dłużej. IZI

to nie jest obietnica pracy a czasami trzeba poczekać dłużej. IZI

WS10519
@Kiler

Też byłem głupi, zatrudniłem się i po pół roku uciekałem do normalnego życia, zarabiam 300zł brutto mniej niż w VW a pracuje 7-15 i mam święty spokój.

Jqn
@WS10519

Bravo TY!!!!!!!!!!

czterdzieści i cztery
@WS10519

a ja prace tutaj bardzo lubie i uważam że traktuje pracownika dobrze. Jest dobry socjal, zarabia się ok, są podwyżki

@ktos

Glupi i tepy. a co?

@Kiler

Bo już robiłem na odlewni w vw i było (usunięte przez administratora) ze wszystkim. To, że Ty masz ból (usunięte przez administratora) że musisz trochę ciężko popracować żeby zarobić to nie moja wina. Ja byłem i wszystko mi się podobało, od kumpli na zmianie i od lidera aż do majstra.

Dunno
@Praca

tutaj jest duzo narzekaczy niestety a prawda jest taka ze praca jest w porzadku i ludzie tez w wiekszosci sa fajni

zainteresowany
@Dunno

tak zgadzam sie z Toba. ale jaki jest sens starać sie o prace skoro mają zwalniać ???

Waldek
@Praca

Ty tak na powaznie. Czekasz naiwnie az ktos do ciebie zadzwoni i nie podejmujesz innej pracy bo czekasz na telefon i chcesz w dodatku isc do sadu ich pozwac? Dobrze zrozumialem.Skad ty czlowieku jestes?

@Waldek

Waldus, prace to ja mam - ale jestem na umówię tymczasowej z krótkimi terminami wiec zmiana pracy do volksa by nie stanowiła problemu. A nawet jeśli bym nie miał pracy to co Cię to obchodzi XD

Mareczek
@Waldek

Najwidoczniej chce grać fair .

Ball

Też się zastanawiam właśnie :P No cóż haha

apt nie jest złe
@Praca

przepraszam Cie bardzo naprawdę. albo jesteś głupi albo tak naiwny może zrobili tobie taką wodę z mózgu podczas rekrutacji co ma za sens zabieganie o prace która potrwa na maxa 9 miesięcy?

Tak się zastanawiam.

Ciekawy jestem ile z tych wszystkich zwolnień, redukcji i przesunięć będzie dotyczyło mistrzów i liderów...? Już wiadomo, że również lecą leserzy i wywijasy na nieokreślonym i bardzo dobrze. Nie chce się robić to wypad. Ale liderów też by mogli zwolnić kilku bo się należy i był by to świetny przykład dla innych, że może czas się wziąć do pracy a nie tylko kawy pić i jedno wielkie kolesiostwo. Bo prawda jest taka, że to nie kierownik cię zwolni tylko mistrz, który zapyta lidera o opinie. I kogo lider wytypuje... dobrego pracownika tylko może nie na tyle komunikatywnego i wygadanego co inni czy swojego kolegę obiboka od lat no ale razem jeżdżą, jedzą i piją 10 kaw dziennie...

Hmmm
@Tak się zastanawiam.

Szkoda że na barometrze nie szło nic od siebie napisać

@Hmmm

ja w barometrze napisałem prawde. nikt mi przez ramie nie zaglondał

Emil
@Tak się zastanawiam.

Liderzy to nie wszędzie leserzy nie stety też mam teraz takiego kiedyś robiłem na 1 to miałem spoko liderów wszystko pomagał teraz mam takiego co nic nie pomoże. Leser jakiego Swiat nie widział.Tylko kawki i czas ci mierzy co do minuty w przerwy ale niedługo się biorę za niego idę do związków może coś pomogą.

Koleszka
@Emil

Może zależy jak trafisz ale ja na przykład zawsze dobrze trafiałem akurat i z tego co kojarze to znajomi też. Nigdy nie narzekali

Robol
@Hmmm

Bo ten cały śmieszny barometr to jest propaganda gorsza niż za komuny niech zrobią anonimowy wtedy każdy napisze od siebie

Kiki_B
@Robol

a ja sie zastanawiam daczego? ja napsiałem prawde i nikt nic mi ne powiedziel. co innego mowic krytycznie ale z klaasa a co ninengo obsmarowac kogos......

VW ml4

Po 5 latach pracy wypłata 3700 :Dbrawo vw

@VW ml4

To nie wiem co Ty robisz, ja miałem 4400 a jestem na 3g.

Monter

Widocznie chodzisz na nadgodziny. Kazdy w wolnym czasie robi co uwaza. 3g masz z premia i nockami ok. 5100 czyli do ręki jakies 3700

@Monter

3g bez nadgodzin 4050 na odlewni

Un
@Odlewnik

Napisz lepiej że z dodatkiem zmianowym bo nie wszędzie taki jest

dos
@Un

Dokładnie. Września, spawalnia - 3g to średnio 3600 bez nadgodzin.

@Un

715 zł dodatków plus podstawa i nocne

Młody
@VW ml4

Chyba ze masz nieskończone 26lat wtedy 3800 masz na 2G :-)

mickey

Ponoć umiesz liczyć.

Kiki_B

Dokładnie to samo. U mnie podobnie, czasami nadgodziny biorę ale bez przesady. Premie wjeżdżają, to jest najlepsze ;)

Koledzy jak z zamówieniami?czy to prawda ze pd Nowego Roku znowu w szare bedzie mozna chodzic i zamowien od groma jest?

Mareczek
@Marek

Sylwester i Nowy Rok już za nami, to bawimy się w Wielkanoc 2020 r. czy 2019 roku . Bo święta spędzam w Berlinie.

Jqn

Gdzie ten kryzys????Bo ciągle jedzie:)

Kisiel
@Jqn

Nie kryzys a ploteczki ;)

seba
@Kisiel

podobno doszły zamówinia i zaraz po nowym roku do pracy

Bibi

Nadal produkujecie te auta z kulawą emsją spalin. Kto to kupuje, te drogowe truciciele

Kollegen

Na spawalni ziomeczek dziś w nocy też dowiedział się od swojego maestro że nie dostanie nowej umowy. Miał umowę roczną która kończy się z końcem listopada. Dzieje się. Dodam tylko że to spoko ziom żadnych wpadek.

długi
@Kollegen

no i co jednym przedłużąją innym nie...

ni
@długi

z tego co rozmawiamy ze sobą to większości nie przedłużają. wielu jeszcze czeka na informacje co z nimi bo mają umowe do końca listopada. niby miesiąc wcześniej informuja czyli już powinny pojawiać się informcje. najgorsze jest to, że wśród tych osób co nie dostało umowy lub nie dostanie jest wielu co chcą pracować i robią to dużo lepiej i z większym zaangażowaniem niż co niektórzy z kilku lub kilkunasto letnim stażem.

@Kollegen

Ale oczywiście wszyscy super wypisują barometr nastrojów. Sam widziałem jak ludzie ode mnie z linki wszystko na najwyższym poziomie oceniają. Może by tak pójść po rozum do głowy i choć tam się wykazać normalnością a nie polityczną poprawnością? Potem będzie, że wszystko cacy i super. Ja poczekam do ostatniej chwili i wypiszę zgodnie z własnym sumieniem a nie tym, że ktoś mi przez ramię patrzy.

Balwid
@monter crafterów

Kto niby przez ramie patrzy?

@Balwid

Lider i podpierdalacze lidera. Nazwisk tu nie wolno podawać, ale trzy mógłbym podać od razu. W ogóle to lidera nie powinno interesować, czy już wszyscy wypełnili barometr a takie pytania padają. Bo niby majster naciska.

Wardy
@monter crafterów

U mnie nic takiego miejsca nie miało

Plum
@monter crafterów

Uważaj na plotkarzy w zakładzie. Mnie kumpel poprosił na przerwie żebym mu pomógł się zalogować do barometru i pokazał jak się wypełnia. Spytałem mu się czy mam stać z boku czy mam odejść i usłyszałem żebym stał to mu pomoge w razie co (nie miał problemu że widze jak wypełnia). Niestety jedna z osób u mnie na linii uznała że robie to celowo i rozgadała w całęj majsterni że patrzę co ludzie wypełniają i donosze to do majstra. Tacy koledzy ;)

@Plum

Zgadzam się, tak jak napisałeś też ma prawo być. W końcu nie wszyscy są (usunięte przez administratora) w tej firmie bo też super kumpli mam. Ale na pewno nie zaliczam do nich podpierdalaczy, ani samego lidera.

Wl

Czy ktoś już wie jaki termin jest urlopu letniego,bo umowy 8 m-cy to wakacje można planować hihi?

@Wl

Wakacje albo szukanie nowej roboty ????????

Zim
@Ziomek

Zdecydowanie szukanie pracy. To, że teraz tyłu osobom przedłużają na 8 czy 9 miesięcy to tylko dlatego, że jeszcze jakieś zamówienia są i ktoś to musi zrobić. Ale w lipcu to już poleca wszyscy. Nowy model, mniejsze zamówienia. Po to są te umowy kilkumiesięczne, żeby w lipcu bez problemu zrobić trzystke.

M 93
@Zim

@Zim za tą TRZYSTKĘ Ciebie zwolnił bym pierwszego :D

Kiki
@Zim

Trzystka? A co to? Trzystka co to moze byc? Ciekawe co autor mial na mysli :)

Jimii

Dziś ma się odbyć spotkanie komu w listopadzie nie przedłużyć a komu przedłużyć , będzie odstrzał ostry

Tty
@Jimii

A zatrudnienia kiedy?

Jimy
@Tty

Chachacha jakie zatrudnienia żartujesz chyba sobie

Kamil
@Jimii

Jak przebiegło spotkanie? Ustaliliście coś na nim, czy nie? Chciałbym wiedzieć, jak ono przebiegło. Fajnie jakbyś podzielił się tym, co na nim było.

@Kamil

Jakie spotkanie ?

Co myślicie odnosnie PPK ?

Ty

(usunięte przez administratora) , nie dostaniesz tego a przynajmniej państwo ma z czego finansować 500+ taki „ haczyk” taki „ inny „ podatek w końcu(usunięte przez administratora) cię zapisują a jak się wypiszesz to o tak cię zapiszą hahap

Adam12344566

I co dzisiaj jakieś informacje dostaliscie od mistrzow? Ci co maja umowe do konca listopada.

Obsraniec

Trzeba do solidarności się zapisać!!! Ona nas uchroni od wszystkiego! Ja nie mogę bo mnie zwolnili bo mnie nie było na rybach :(

Spawacz

Kiedy ruszają zatrudnienia?

Witam, szukam osobe na wspólny dojazd do VW Września z okolic Jarocina, Nowego Miasta nad Wartą itp. Druga zmiana. Kontakt 788 835 872.

zgrzewaczz4

I jak sytuacja z tymi c sie konczy umowa w listopadzie? Ktoś juz cos wie?

czekając na wypowiedzenie
@zgrzewaczz4

człowieku masz urlop?? to wypoczywaj a co ma być to będzie

@zgrzewaczz4

Umowę mam do końca listopada, wczoraj dostałem nową umowę tym razem do końca lipca. Z tego co wiem 2 osobą z naszego działu podziękowali.

Na jakim jesteś dziale?

co tu sie dzieje

jak 30.10 mogłes dostać umowe jak ostatni raz byliśmy 28 w pracy ????

Wolf
@co tu sie dzieje

Podobno do 5 listopada musza poinformować czy tak czy nie

@co tu sie dzieje

Na odlewni robimy cały czas.

Prawda

Byłeś już wcześniej zatrudniony przez VW czy APT i została Tobie przedłużona umowa?

Kolejna umowa na 8 miesięcy

Zgrzewacz

Śmiech na sali te umowy na 8 miesiecy

@Zgrzewacz

Czyli za 8 miesięcy kolejna selekcja

Dokładnie kolejna selekcja

kon
@Odlewnik

no właśnie te umowy. jakiś czas temu było info, że po APT miały byc umowy pierwsza na 12miesięcy druga 22 czy jakoś tak. (nie pamiętam dokładnie). Ale później pojawiło się pismo, że umowy będą w następującym terminarzu: pierwsza na 12m-cy, druga na 12 m-cy a trzecia na 9 m-cy i dopiero na stałe. niby większa elastyczność. ciekawe dla kogo. a teraz po rocznych umowach okazuje się że zamiast 12m-cy ludzie dostają tylko na 8 czy 9 m-cy. tej drugiej rocznej juz nie ma.

Monter
@kon

Na antoniku takie umowy? Czy na wrzesni rownierz?

Ja se polecę niewiem jak ty sorry ta robitta to jedyna cudna co może przeczytać. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o