Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Aplikant

Witam, aplikowałem do VW Września, chciałbym się dowiedzieć czy warto tu pracować, jakie są godziny zmianowe , ile godzin normalnie w miesiącu się przepracowuje , czy jest szansa na przyjęcie mnie po ogólniaku na dział montażu bez doświadczenia? I czy na zakładzie jest zakładowa służba ratowniczo-gaśnicza oraz czy można się do niej starać dostać po przepracowaniu X czasu na produkcji oraz co jest wymagane ? :) Dziękuje za odpowiedź

Ffff
@Aplikant

Praca sezonowa do końca lipca. 40h tygodniowo i nadgodziny jeśli są „dla chętnych”. 8h normalnie plus 4h (2x50%, 2x100%). Jest straż zakładowa ale musisz być w OSP i coś jeszcze. Tak było na poprzedniej rekrutacji ISA.

Aplikant
@Ffff

VW Bankrutuje czy tną koszty zamykając fabryke ?

Lee
@Aplikant

Ta jasne wybudowali fabrykę żeby ją zamknąć po kilku latach

DD

Z Wrześni ci co mieli umowę przez Worka przechodzą na umowy VW, ale ich przenoszą do Antoninka i do Swarzędza. Dostal może ktoś umowę z VW i zostaje na Wrześni.

@DD

Przenoszą tylko starych pracowników kolego

DD

Właśnie ze nie tylko tych co mieli przejść na VW

Dostał ktoś umowę na stałe

Poo

Ktoś odpowie?

Emil

Wczoraj miał miejsce wypadek na zakładzie nr 4 .Dziewczyna z Ukrainy przejechała sobie po nogach wózkiem. Z tego co widziałem dziewczyna dopiero zaczęła pracować. Nie wiadomo jak ja Polska służba zdrowia ogarnie i ZUS jak jej płaci to może czekać wuchte za kasa a leki w Polsce drogie może jakąś zrzuta. Ja mogę się dołożyć .Może Solidarność albo ktoś zorganizuje. Jak jest potrzebna pomoc?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Czy jeżeli w sierpniu nie będą przedłużane umowy to czy za niewykorzystane dni elastyczności za ten rok będą wypłacone pieniądze czy one przepadają?

Bolo
@Marek

Jak nie przepracujesz całego roku to nie zapłacą. Wiec przepada. Dlatego ludzie jak potrzebują biorą teraz najpier elastyczny (zapewne nie wszyscy).

Ale umowy do lipca ma bardzo dużo osób i nie jest to 600 osób tylko przynajmniej 70%załogi we Wrześni i co tak wszystkich zwolnią

3x tak

vw leży na łopatkach,konkurencja jest już dużo dalej z silnikami Eco,to jest teraźniejszość,pierwsza im dokopie Tesla, to kwestia czasu.

Na co czekają

Witam dostaliście aneksy do umów ? W związku z styczniową podwyżką ?? Już koniec miesiąca a aneksów brak. Solidarność ma to w pompce jak widać

Baja bongo
@Na co czekają

Aneksy już pewnie dawno są I Leżą w szufladzie u majstra

Lipcowy
@Na co czekają

Wiele rzeczy mają w pompce. A przede wszystkim ludzi.

winetu
@Lipcowy

dlaczego temat lipcowego nie przedłuzania umów ucichł czyzby mieli w planach nas zostawic słyszał ktos moze cos

Koniec lipiec
@winetu

W co Ty wierzysz? Temat ucichł bo już wszystko przyklepane. Teraz masz robić na maksa żeby wyrobić do lipca normy a później goodbye. Coraz więcej ludzi samych się zwalnia jak coś znajdą innego. Ciągle slychac że nie ma już ludzi to nie ma urlopów itp. związek nic z tym nie zrobi. Dobrze wiedzieli że jesteśmy tylko na 3 lata i mydlili oczy. Można mieć silne odczucie, że bardziej zależy im na interesach firmy i własnych niż na zwiazkowach.

Morty
@Koniec lipiec

no ja uważam ze nie powowinno sie rozprzestrzeniac dezinformacji skoro nie ma potwierdzonego info a nie ma. Bedzie co bedzie ale takie maglowanie sie tym tematem na zapas to glupota

Poznań
@winetu

A ja tak sobie myślę, że przecież wszystkich co mają umowy do lipca nie zwolnią, bo jest ich tak wielu, że nie byłoby komu później pracować ????. Trzymam kciuki za wszystkich.

Saper
@Na co czekają

Ty się nic nie bój wypłata się będzie zgadzać dopisza Ci co masz dostać aneksy nawet po roku majster może Ci dac tak już kiedyś mialem

Herr

Ludzie jak to informacja o zwolnieniach jest niepotwierdzona? Co mówił Prezes na spotkaniu... poczytajcie też gazety. Czy do Was ma przyjechać Papież i ogłosić zwolnienia? Liczba, która została podana to pewnie i tak minimum. Nie jest dobrze. Poszedłem porozmawiać z kierownikiem o przyszłości i ewentualnych podwyżkach i jest kiepsko - powiedział mi tylko "jak możesz mówić o podwyżce kiedy tylu ludzi będzie zwalnianych" takie teksty a mam umowę na stałe! Współczuję ludziom, którzy mają jeszcze nadzieje na coś w tej firmie. W sumie to nawet nikt Was /zwolnionych/ nie zauważy przy takiej liczbie pracowników. Dwa dni i pojawi się nowy temat typu klocek w szatni czy coś takiego :)

Szymon

Wy zachowujecie cię jak zranione duszyczki ! !!"firma nas nie szanuje ma nas gdzieś " i takie tam.Czy ktoś wam obiecywał umowę na stałe w przeszłości ?? Pracujecie dostajecie za to pieniądze o co wam chodzi ? ??co do podwyżki to w październiku dostałem !

kluska

Zmieniali ostatnio nazwy stanowisk Referent->Młodszy Specjalista itd. Dodali także jakieś nowe. Pytanie czy zmieniali też tabele wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk? Coś mi się obiło o uszy, że oczywiście majstrowie mają podniesione grupy (ale być może to nieprawda) Dlaczego taka tabela jest pilnie strzeżona? Przecież jesteśmy transparentni... i w ogólne najlepsi, czego się wstydzić?

Viking
@kluska

No bo to chyba zależy od tego, jakie ktoś ma doświadczenie i generalnie jest to dosyć indywidualna kwestia, więc chyba dlatego. nie sądzę żeby mieli się czego wstydzić

Lizawieta

czy jest tutaj praca dla kobiet? i co miała bym robić?

Jogi
@Lizawieta

Jest praca mianowicie czyszczenie kibli po całej śmietance VW ???? ostrzegam !!! Praca tylko dla kobiet o silnych nerwach i bez odruchów wymiotnych ( głupio trochę sprzątać i rzygać patrząc na te niespodzianki ????w bramkach numer 1 2 3 4 5 hehe

Marzec
@Jogi

No to pokazałeś klasę teraz.Gratuluję. Kobiety moga pracować, na produkcji :)

Remigiusz

od marca mamy dostać podwyżke?

Pracuje pierwszy miesiąc tutaj

@Remigiusz

Chyba podwyżka aut na 270 !

Remigiusz

Czy wiecie coś o podwyżkach które podobno mają być już w marcu?

Nie idzie uje bać
@Remigiusz

taka podwyżkę Normy????

marian

dla mnie jest, było i będzie ok....słodzików olewam, malkontentów nie czytać

Bibi

Najlepszą opinię o tym zakładzie wydać może nawet sam zakład, skoro oszukiwani byli wszyscy użytkownicy tych samochodów a emisja spalin był ''PIĘKNA'' rzekło by się z uśmiechem to klienta mieli w przysłowiowej ....skoro więc klienta mają w przysłowiowej to pracowników również. Jedno albo dwa co ciśnie mi się do głowy to ''' nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka'' oraz ''dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie. Wniosek jest prosty, oni zawsze mieli ludzi w nosie i czas najwyższy by Europa się o tym przekonała i dorosła! Osobiście nie polecam nikomu tego zakładu!

zulus

Taka jest prawda!

Bibi

Szkoda życia, tak i zdrowia na tą firmę!

@zulus

ta prawda to tonacy titatnic na wielkim morzu

Tutto
@Bibi

no ja na przykład też tutaj pracuje i nie uważam żeby bylo tak jak tutaj jest opisywane. zakład ma lepsze i gorsze dni ale no cóż, w ogólnym rozrachunku jest w porządku

@Tutto

Popracuj dłużej to zobaczysz!

wedle
@Bibi

dłużej to znaczy ile? pół roku? 2 lata, 10? jeżeli mu się podoba no to spoko, są ludzie którzy lubią taką prace i nie narzekaja więc wiesz, średni argument

@wedle

Słuchaj, z tego co obserwuję to średnie argumenty do pracy to ma vw-gen, skoro umowy są na krótki czas, ten zakład tonie i już nigdy nie będzie to TEN volkswagen.

Lipski
@Bibi

moze czasowy kryzys, ale żeby mówić że zakład tonie to dosyć dużo powiedziane

Coulr

teraz też jest ok, lepiej niż w wiekszości miejsc

Wrzesnia

Września wszystkie piątki w lutym wolne

@Wrzesnia

Już słyszałem tyle wersji że nawet 4 tygodnie będzie urlopu wiedz jak nie będzie pisma żadnego to nie ma co się podniecac

Mały

4 tyg.minimum.W czasie przestoju urlopowego mają dużo planów automatyzacji zaplanowanej.A pakiet tylu dni to za friko by Ci dali?Pomyśl.......

Miły
@Wrzesnia

Nie ma oficjalnego info co do tego

Mareczek

Pianki: On robi to specjalnie ( z napuchniętą ręką ) hmmm. Projekt Lima: ten potwór wszystkim zagraża.

@Mareczek

ale jaki znow potwor straszy vv poznan

Mariuszek
@Mareczek

Co na to fotele?

TP

Firma porażka,typowo niemieckie chamskie podejście do łudzi (patrz kierownictwo i wyżej)MY długo nic i reszta. Godziny awizacji fikcja stoi się po kilkanaście godzin zero poszanowania zwykłego człowieka o jego pracy

Latamnalince
@TP

Takie żale i skargi to proszę do firmy imperial

@Latamnalince

przeciez VV Poznan to nie nie firma imperial chyba mylisz zaklad pracy

Mike
@TP

Dajcie już sobie spokój z tym sianiem plot i pretensjami do bóg wie kogo... tak sie nie podoba a tyle tutaj siedzicie, chyba jest jakiś tego powód??

@TP

no wlasnie w Niemczech pracownika się szanuje więc nie wiem co masz na myśli pisząc o typowo (usunięte przez administratora) podejściu. jak nie wiesz to nie wypisuj glupot

Tadek

tak ja dojeżdzam

rom

odzwon ja tez jestem z Kosciana posiadam samochod

rom

ja tez pracuje w vvpoznan spawalnia swarzedz

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o