Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Bibi

Zapamiętajcie sobie, ta firma będzie ostatnia która zgasi światło a wy zamiast zadbać o swoje tyłki, będziecie im przyklaskiwać i czekać aż korona wirus was dopadnie. Zacznijcie wreszcie myśleć!

@Bibi

Jednoznaczna decyzja rządu polskiego brzmi; jeśli ktoś czuje się źle, lub itd. itp ...na siłach, ma PRAWO DO ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO A CO ZA TYM IDZIE, NIE WOLNO JEST PRACODAWCY ZABIERAĆ WSZYSTKICH PRZYSŁUGUJĄCYCH MU DODATKÓW! Tak więc, niech każdy decyduje co jest dla niego ważniejsze, VW gen czy własna rodzina!!!

@Bibi

Mam nadzieję że nasza władza wreszcie wysłucha głosu ludzi pracujących i zabroni tej niemieckiej firmie rozprzestrzeniania się wirusa. mam nadzieję że nareszcie pracownicy zobaczą jaka jest ta vw-genowska solidarność ,która tyle ma do tej naszej polskiej ,co piernik do wiatraka. Oni są w wstanie poświęcić tę firmę tylko po to, by Polaków dopadł wirus. Wkrótce sprawa trafi do rządu!

@Bibi

I jeśli ktoś myśli że to dotyczy tylko pracowników vw- gena to jest w ogromnym błędzie, ponieważ tam pracuje ponad 8 tys. ludzi i jest to sprawa która dotyczy każdego człowieka który może być zarażony w każdej chwili. Ta sprawa dotyczy całej Polski, oraz jej bezpieczeństwa i bezpieczeństwa wszystkich polaków !

@Bibi

Do Iskra ! Jaki sprawdzian Iskra, pni was już wiele razy wyrolowali i przestańcie być naiwniakami, ta niemiecka solidarność robi was w balona i nie myśl że oni o coś walczą dla was, nie bądź dzieckiem. To co niemcy powiedzą to oni wykonują, ONI SPRAWDZIANU JUŻ DAWNO TEMU NIE ZDALI!

lll
@Bibi

Nie siej paniki. Żadna fabryka sie jeszcze nie zamknęła. Mają sytuację pod kontrolą więc błagam nie wariujcie, to jest gorsze niż ten wirus

@lll

Dla tych którzy mi tu zarzucają sianie paniki, otóż wiem że pracujecie ciężko i nie macie nawet czasu włączyć telewizor, obejrzyjcie sobie prawdziwe realia jakie już nastąpiły w innych państwach, nie doprowadzajcie do tego by zarażano dalej ludzi, własnych rodzin, dzieci, matek, ojców . Wreszcie się obudźcie , bo będzie za późno. A wy panowie siedzący w ciepłych fotelach, przestańcie bronić Niemców! Sprawa tej firmy nie dotyczy tylko was, jesteście TYKAJĄCĄ BOMBĄ, KTÓRA POWALIĆ MOŻE WIELU LUDZI!

@lll

Wiesz co, nie kpij sobie z tą kontrolą, gdyby mieli wszystko pod kontrolą to nie byłoby AFERY Z EMISJĄ SPALIN , a teraz kolejne wyniszczanie ludzi!

@lll

Nie siej paniki?Człowieku co ty piszesz,oni mają pod kontrolą???Tylko pieniądze się dla nich liczą nie my,czy jeszcze tego nie widzicie???Rozmawiałem wczoraj z moją koleżanką lekarką,powiedział mi krótko: żadnej pracy obojętnie co l-4,opieka ale nie masz iść w żadnym wypadku do pracy !!!To jest w ich przypadku skrajna nieodpowiedzialność w stosunku do pracowników!!!

@:(

Udawane L4 też daj namiary na ta lekarkę opieki nie mam na kogo wziąć więc jak da zwolnienie to już do niej lece

@Bibi

haha ty w telewizorze szukasz prawdziwych realiów :D

Hmmm
@Bibi

A w lipcu nowa praca ? xd

Dr. Haus
@abc

Od poniedziałku zdalnie, dzwonisz mówisz że masz kaszel i od razu 14 dni

@lol

A ty sądzisz że prawdziwe realia znajdziesz w VW-genie!?

Ojciec

Rodzina:)

eh
@Bibi

myślały kto że taki patriota z ciebie. tak, ta epidemia jest tylko po to żeby Niemcy wykończyły Polskę

Świetne wiadomości na Epoznań że część pracowników zostanie w domach przy normalnym wynagrodzeniu ale........nie napisali że są to biurowi i ci co nie pracują na liniach!!!!!!A tam każdy dotyka maszyny po kilkaset razy dziennie i napewno na moim dziale nikt tego nie czyści bo poprostu nie ma czasu na to!!!!!!!!

...
@Piotr

Zdalnie pracuje ten kto może, a nie ten kto chce! Jakby wszyscy pracowali jak im się podoba to nie miałby kto leczyć ludzi!

Ludzie przestańcie beczeć, to już jest nudne. Nikt na tą chwilę firmy nie zamknie, bo nie ma ku temu przesłanek. Jeśli komuś nie chce się pracować może iść na urlop, L4 albo się zwolnić.

Wjqhqv

Ludzie biorą opieki/l4 a ktoś inny musi zostać na nadgodzinach. Gdzie tu logika

Korbol

ludzie chcą pracować, niedziela 22 pełny parking

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Covid

A nocka dziś na nadgodziny idzie?

Oczywiście że idzie na 22

....

To chyba jakiś żart!!!

@Covid

Nie muszą a idą w niedzielę O czym to świadczy Bez komentarza

@Slaw

po prostu o tym że nie panikują

@lol

To domagacie się wstrzymania produkcji czy nie? Olbrys wczoraj panikował no popo?

Odlewnia normalną pierwszą nockę zaczyna w niedziele ale od 18stej sa również nadgodziny. Sobota popoludniu też szło i z soboty na niedziele. Jak zawsze 7dni w tyg :-)

xd
@Covid

Nie popadajmy w jakąś zbiorową panikę, życie toczy sie dalej

Slaw

No i brawo, związki apelują o wstrzymanie produkcji a wszyscy lecą na nadgodziny w niedzielę ???? hahaha Wracamy z kasą i z viruskiem Brawo załoga ????

@xd

Życie będzie toczyć się dalej jak pandemia minie, póki co jesteśmy na początku

Zgrzewacz
@Slaw

Byłem w pobliżu tego nagrania na Spawalni w Antoninku to nie Olbryś panikował tylko pracownicy, że są sami ,nie ma kierowników, nikt ich na bieżąco nie informuje, że są przypadki wirusa na terenie zakładu, że pracodawca to ukrywa bo cyfra jest ważniejsza, brak ręczników i mydła ,że Solidarność ma zatrzymać produkcje, odwołać np nadgodziny.Mieli żal do Solidarności że nie przekazuje tych obaw Zarządowi , dlatego nagrali film i przekazali ich zaniepokojenie Prezesowi.To koledzy z Solidarności im tłumaczyli co robią i żeby nie panikować, a jak ktoś się żle czuje ma zostać w domu.I że oni wnioskują o wszystko co chcą pracownicy, ale np zamknięcia zakładu to ta decyzja należy do Zarządu. Dziękujemy Solidarności że są z Nami w tej wyjątkowej sytuacji. A Zarząd napewno podejmie odpowiednie decyzje które nie pozwolą na rozpowszechnianie się wirusa. Bardzo zależy mi na tej pracy ale bardziej na zdrowiu dlatego jutro idę na dwa tygodnie opieki.Pieniądze to nie wszystko.Pozdrawiam.

madziak
@Slaw

no i właśnie z jednej strony problem że cchca zakniecia fabryki a z drugiej nadgodziny. wiem że nie można generalizować ale to wygląda dziwnie... mam wrażenie że za tymi postulatami stoi garstka panikarzy i tyle.

byly
@xd

Jak zwierzęta idą robić... żal mi was Wartościowanie w domu... co ważniejsze zdrowie gdy jest realne zagrożenie czy praca...? Niemiec kazał przyjść to pewnie żarty są z tą całą epidemią haha no ciężko to pojąc, dziesiątki osób mija się na bramce później w szatni a na hali kilka set osób i zagrożenia nie ma haha Ciekawa jak wam powiedzą idźcie na dach skoczyć bo to bezpieczne to pewnie bez namysłu pójdziecie

@Zgrzewacz

Czyli jesteś za a nawet przeciw,wy pracujcie a ja spadam na opiekę,

Chapacz
@Slaw

Idę bo potrzebuje pieniędzy. Jak się zarażę to przeżyje tę grypę

@Chapacz

Ty moze przeżyjesz..ale ktoś inny kogo zaraziszoze już nie ..proste..

gandalfff
@Ktos

a widzieliscie aktualizacje artykułu na epoznań ?ciekawe dla kogo ważniesze sa pieniadze od zdrowia

@Zgrzewacz

Ja też długo myślałem ale od jutra opieka bo mam jeszcze taką możliwość. Podobno panowie z Solidarność stwierdzili ze w Polsce jeszcze za mało ludzi zmarło żeby fabryki zamykać Info z lakierni wczoraj tam ekipa z solidarności chodziła

Spawalnia
@abc

Ja się boję na maxa. Wziąłem wolne na tydzień. Wyjechałem z rodziną na zadupie. Czekam na rozwój sytuacji. Nie zależy mi na pracy w której złapie syfa co pozamiata mi rodzinę. Cześć!

Blacharz_z_emki
@....

Nie żart tylko szara rzeczywistość. Zrozumcie ludzie, dla nich jesteście mniej warci niż najtańsza część do tych samochodów które produkujemy.

Spawalnia

Przeżyje ten co mądry i się izoluje. Głupi zarobi na pogrzeb żony i teściów. Miłej pracy...

Proponuję zamknąć fabrykę sklepy banki poczty wodociągi elektrociepłownie apteki stacje paliw zostać w domu na pół roku i będzie wszystko ok nikt się nie zaraz i.

Slaw

Ale gł..i jesteś Wystarczy dwa tygodnie ograniczyć zbędne przemieszczanie się

Nie wystarczy przykład z Chin już trwa to 4 Ty miesiąc

Zgrzewacz

Szkoda że dziś tylko na 8 godzin idziemy!!!

Jurek

Widze ze zmienili mydelniczki na takie w których nie widać poziomu zawartości. Żeby nie móc sprawdzic, czy jest pusty zbiornik. Pomysłowy dobromir z pana Slawka z budynku 21????

Adijos

Od poniedziałku fabryka Seata pod Barceloną wstrzymuje produkcję samochodów. Przerwa w pracy podyktowana jest pandemią koronawirusa. Tamtejsze związki zawodowe przyznają, że potrwać to może nawet sześć tygodni. W fabryce pracuje ok. 7 tys. pracowników, dla których oznacza to duże problemy finansowe, ale zdrowie i życie jest najważniejsze. A w wieśwagenie???? JECHAĆ JECHAC CYFRA MUSI BYC!!!!!

@Adijos

Jak sytuacja będzie taka jak w Hiszpanii to u nas na pewno też zamkną.

madziak
@Adijos

nie ma co porównywać barcelony z poznaniem. Tam jest tyle zakażeń że nic dziwnego.... u nas jest bardzo spokojnie, nie ma przesłanek, że sytuacja gwałtowanie wyeskaluje, jeżeli będa to na pewno fabryka wstrzyma produkcję. Przykład barcelony conajmniej nie trafiony

P.
@Adijos

No ok, ale nie uważasz ze porównujesz całkowicie inne sytuacje? Musimy normalnie funkcjonować by mieć do czego wracać.. na pewno wszyscy zareagują w odpowiednim momencie tak by uniknąć wielkich konsekwencji.

Nko
@madziak

A u nas jest mniejsze jest zagrożenie???Na pewno nie bo ludzi jest pełno wszędzie i na pewno prędzej czy później ktoś będzie chory na koronawirusa i wtedy już będzie za późno!!!!!!!

Deweloper

Ja rozumiem ze ludzie sie boicie.... ok vw zamknie fabryke al wy ludki powinniscie brac urlopy a w lipcu brak przestoju. Zachwile wielkie oburzenie bedzie.... dlaczego....

Marusiak

Ferrari potrafiło zamknąć fabryki ze względu na zdrowie pracowników....

@Marusiak

co ty ferrari porównujesz do samochodów użytkowych?

Anonimuos
@lol

I tu pracują ludzie i tam, też na halach produkcji. Nie ważne co produkujesz, Boże co za podejście....

Tajedyna
@lol

To ludzie składający kartony Twoim zdaniem są gorsi?

@Tajedyna

nie, ale są rzeczy pierwszej potrzeby i są zabawki, np. Ferrari

Tajedyna
@lol

Caddy na pewno nie jest rzeczą pierwszej potrzeby

@Tajedyna

samochód typowo użytkowy dla przedsiębiorców

@Marusiak

Jakby ferrari produkowali w Polsce to by nie zamkneli

kisloty
@Marusiak

"w Ferrari stwierdzono, iż działy związane z produkcją samochodów drogowych nie będą w stanie kontynuować prac ze względu na problemy z dostawami" - więc nie myślcie sobie że oni to sami z siebie zamknęli. Poza tym - to są fabryki WE WŁOSZECH gdzie jest 20 tysięcy chorych. Ilu jest w Polsce? 150 osób?

Zgrzewaczzczwórki

Właśnie przeczytałem że zarząd VW nie planuje zamknięcia zakładów. Tak że jedyne co nam pozostaje to L4 i opieki. I nie prawdą jest że żaden pracownik nie jest na kwarantannie wiem o co najmniej dwóch osobach. Cyfra jak zwykle ważniejsza! Co na ten temat ma do powiedzenia wielką Solidarność bo nic nie słyszę. A sorry negocjują.

lech
@Zgrzewaczzczwórki

Ja też słyszałem o dwóch osobach - jak długo można opierać swoją działalność na kłamstwie?

@Zgrzewaczzczwórki

No jak wczoraj pan Olbrys z swoimi kolegami w koszulkach solidarnisc lansowali sie w internecie ze domagaja zamkniecia sie fabryki szkoda ze zwyklego pracownika nie dopuscili do komentarzy tylko ukryli sie z dala od ludzi i jak dobrze oamietam Olbrys i 5 osilkow nakreconych sie wypowiada z popoludniowej zmiany nawet w taka tragedie potrafia sie lansowac Olbrys mogl chociasz kortke zdjac zeby sie nue zdradzal ze robi to pod publike czlowieku nie lansuj sie na ludzkiej krzywdzie bo (usunięte przez administratora) masz schowane w biurze a ludzie zarazki przenosza do swoich rodzin a ty gruba kase bierzesz i nuc nue robicie tylko zament wstyd zeby firma nie pisiadala srodka do dezynfekcji

vito macaruzo
@Ktos

przykra jest ta cała sytuacja gdy zakazują skupisk 50-ęcio osobowych, a kilku tysięcznych w fabrykach na terenie całej polski nie Ciekawe dlaczego tak sie dzieje i nikt z góry nie reaguje Nie mogę iść do restauracji na obiad gdzie dziennie przewija sie dzisiatki osób a do fabryki kilku tysiecznej tak SZOK A czy bede mógł sie domagac odszkodowania gdybym zachorował i do tego zaraził moją rodzine bo oni siedzą w domu a ja pracuje w fabryce?

Ktos

Ja ciebie tesz bo napewno nie pracujesz na produkcji i nie narazasz swojej rodziny wiec zamilcz kimkolwiek jestes i nic w tym kierunku nie robia do dezynfekcji rak przynisimy swoje z domu a wychidzac setki ludzi musi nacusnac przycisk ilu z nich ma kontakt z bakteriami liczy sie liczba aut a nie zdrowie ludzi i ich rodzin zaraz moze napiszesz to sie zwolni idz na opieke na L4 to odpowiem z wyprzedzeniem lecz sie sam

Jan
@Zgrzewaczzczwórki

No jak solidarnosc lansowala sie wczoraj wieczorem w internecie jak to walcza bylo nagranie z Panem Olbrysiem zenada zeby nie bylo plynu do dezynfekcji nie musza zwalniac 750 osob sami sie wykrusza bo ognisk wirusa coraz wiecej

Mis
@lech

W tej firmie klamstwo na pierwszym miejscu tak bylo z afera tak bedzie teraz z wirusem nic sie nie zmieni choc padnuesz wyciagna cie za bramke zeby nie bylo na terenie zakladu smutna prawda

Alpaczino
@Ktos

tesz pisze się ,,Też” moja córcia która sie wykluła pare latek temu nawet umie to nawet napisać bezbłędnie, chyba trafiłem z tą podstawówką HueHueHue

hair
@vito macaruzo

bo jak nie pójdziesz do restauracji to nic się nie stanie, to nie jest konieczne do życia. A jezeli zakład wstrzyma produkcję to najzwyczajniej w świecie potracicie wszyscy pracę, nie będzie do czego wracać bo zakład upadnie! Są środki dezynfekujące, prawdopobieństwo zakażenia jest minimalne, przypadków jest mało. Nie siejcie paniki proszę.

Insajd

Zapewne większość osób domagających się wstrzymania produkcji liczy na siedzenie w domu i otrzymywanie zasadniczego wynagrodzenia. Nie za bardzo wiem, na jakiej podstawie. Czy pandemia jest z winy pracodawcy? Otóż nie jest ona podstawą do wypłacania wynagrodzenia postojowego. Myśleć!

PGNz2

Wy nie umiecie robić interesów Jak ludzie padną i się wykrusza, to nie będzie trzeba ich zwalniać, a nawt będziemy przyjmować świerza krew. Bo dziadki popodają najszybciej.

Żosa
@PGNz2

ty nawet nie wiesz jak sie pisze ,,Świeża” hahahhahah filozof grecki od 7 boleści. nie wiem kto cię do tego Vw zatrudnił , chyba podrobiłeś świadectwo ukończenia podstawówki bystrzaku

Joker

Nadgorliwi durnie radze wam wziąść wolne. Prędzej czy później będzie po was. Widać po was ze jestescie posrani o etat. Wolicie zasuwać 7dni w tyg niz wykorzystać czas dla rodziny. Ale co sie dziwić, zatrudniają takich wiejskich kmiotów zeby 100% własnego czasu oraz zdrowie poświęcali firmie. Sami jestescie sobie winnu tego jak was traktują. buahaha

@Joker

Napisał ten co ma umowę na stałe

lech

Słuchajcie, spokojnie. Firmy nikt nie zamknie. Co więcej, znowu spadną na cztery łapy i nie zdziwię się jeśli kierownictwo rozda sobie nagrody za świetne decyzje podczas pandemii :) Tak to działa, brutalny świat korpo.

Stefan

Koronawirus nie tylko obnażył nieudolność naszego Państwa. Ale także pokazał jak wiele osób z Kadry Zarządzającej naszego przedsiębiorstwa nie posiada do tego odpowiednich kompetencji. Teraz w czasie gdzie potrzeba mocno nacechowanych na zarządzanie kryzysowe kompetencji, Volkswagen Poznań popełnia karygodne błędy za które po całym zamieszaniu znowu zapłaci wizerunkiem. A wielka szkoda, bo to naprawdę fajna firma i pracują tam super ludzie oczywiście oprócz kierowników. Widać teraz jak były rozdawane kierownicze stanowiska. Ich brak przygotowania do zarządzania aż razi w oczy.

@Stefan

Napisałeś: //Koronawirus nie tylko obnażył nieudolność naszego Państwa.// Co do tego to się nie zgodzę kompletnie, przemawia przez ciebie raczej chyba złość wobec PIS-u. Włącz proszę obojętnie jaki kanał TV to Polska bardzo chwalona jest za bardzo szybkie działania, jeśli chodzi o tę kwestię to jesteśmy o 3 tygodnie szybciej niż inne państwa i tu z całym spokojem muszę powiedzieć; BRAWO POLSKI RZĄD, BRAWO!

Jurek
@Stefan

Za brak mydła w kiblach to odpowiada serwis zakladowy w Antoninku. Ciekawe czy w budynku 21 brakuje też mydelka??

Monter

W czwartek wywieźli gościa z ML3 z podejrzeniem korony miał gorączkę. Niemcy przyjeżdżają jeżdżą po liniach melexami mają gdzieś czy się pozarazamy byle cyfra się zgadzała przed Cady V śmiech na sali ludzi pełno Ukraina itd. Ja siedzę w domu szkoda zdrowia i rodziny dla tych wyzyskiwaczy.

@Monter

Dobrze robisz..ja też opieka nad dzieckiem. Limit 60dni wywale caly

Worek

Po niedzieli stanie tak czy siak jak się posypią opieki i L4...

Joker

Przez tel baranie lub na maila pisz do przychodni..teraz tak to załatwisz. Sle z was niedoinformowane cepy.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o