Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Tadek

tak ja dojeżdzam

rom

odzwon ja tez jestem z Kosciana posiadam samochod

rom

ja tez pracuje w vvpoznan spawalnia swarzedz

Poznań

Czy ktoś orientuje się jaka jest szansa na przedłużenie umowy która kończy się z końcem marca????

Kiler
@Poznań

Jeśli majster jest z Ciebie zadowolony to na pewno dostaniesz nową umowę. Jeśli z VW to zapewne do końca lipca.

Qwer

Czy ktoś z was dostał teraz umowę na stałe?

qwerty
@Qwer

uczniowie podobno dostali, którzy mieli mieć 3 umowe

@Qwer

Jak z tymi umowami na stałe

Wojtek

Witam, chciałbym zacząc prace na produkcji i moje pytanie brzmi co najlepiej? Zgrzewacz/lakiernik/monter?

Latamnalince

Lakiernik

Igc
@Wojtek

Najlepiej Logistyk ale nie tak łatwo się tam dostać :)

Rob
@Wojtek

Zdajesz sobie sprawę, że jest to praca tylko na pół roku?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Marusiak

Tempo pracy spore, czasami nie wiesz już co robić. Ta firma to wyciskarka soków

Każ
@Marusiak

Moim zdaniem jest akurat bardzo dobre tempo i to co ludzie niektórzy wymyślają żeby zwolnić celowo tempo pracy to dla mnie nieporozumienie. Wiadomo, czasami jest ciężko ale to taki typ pracy, nie ma co się oszukiwać że tutaj są wakacje czy coś....

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się jak kształtują się zarobki na stanowisku montera/zgrzewacza/lakiernika, zatrudnionego przez agencję pracy tymczasowej i później, po przejściu na umowę z volkswagenem. Czy z Gniezna kursuje autokar pracowniczy? Jeśli tak, to ile kosztuje bilet i czy pracodawca zwraca jego koszt? Czy istnieje możliwość wyrobienia sobie karty multisport? Czy w zakładzie jest kantyna? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ffff
@Nowy

1g 2200 na rękę plus dodatek 200 brutto zdrowotne, ewentualne wakacyjne bo umowa do lipca, z bardzo mały procentem na szanse przedłużenia umowy.

@Nowy

W ogłoszeniu o pracę masz informację, że jest to PRACA SEZONOWA

@xd

Chyba rozmawiamy o różnych ogłoszeniach, bo w tym na stronie VW nie ma mowy o pracy sezonowej.

umowa do 31.08.2020 i dalej na 99.99% nie będzie

referent ze spawalni
@Ffff

widać że w VW pracują osoby po podstawówce, 1g to mało, ale obecnie to 2557zł na rękę plus dodatek za nie chorowanie 142zł, Więc pisz prawdę gościu, jak komuś pasuje to niech idzie, ale musi być świadom jaki jest to zakład...

referent ze spawalni
@Ffff

a jeśli osoba jest nie ukończyła 26 roku życia, to będzie 2750zł na rękę samej podstawy, dla osób młodych bez żadnego doświadczenia chcących pracować to w miarę spoko, ale pamiętajcie jest to VW, dużo kolesiostwa i osób po "podstawówce" - trzeba być mocnym psyhicznie żeby wytrzymać te chociażby pół roku.

Apt
@Nowy

Zarobki całkiem nieźle ale praca tylko do końca lipca. Musisz zadać sobie pytanie czy chcesz zmienić pracę na 7 miesięcy? Ogólnie kiepska perspektywa. Stabilność równa zeru.

@referent ze spawalni

Młody w każdej firmie nie zapłaci podatku,jak tej firmie na młodych zależy

Plum
@Nowy

Autokar kursuje ale nie wiem jaki jest koszt i pracodawca go nie zwraca. Multisport nie ale jest OK system jak zapiszesz się do zwiazku zawodowego Solidarność. Tak jest kantyna

Informacja
@Plum

Nie prawda, z ok system może korzystać każdy pracownik nawet jak się nie zapisze do solidarności, związek tylko ten system prowadzi a swoim członkom dopłaca wiec jak się zapiszesz to będziesz miał lepsza cenę

Falaf
@abc

A skąd niby te statystyki?

Gerard
@Nowy

Witam! Dostajesz śmieszne 3200 brutto + dodatki i oczywiście jesteś mięsem armatnim.. Tutaj jest przykład najgorszych miejsc pracy, jak ktoś nowy zobaczy jak się pracuje to do wypłaty i nara?(usunięte przez administratora)

@Falaf

Jak spojrzysz na ogłoszenie to doznasz olśnienia, chłopaki co pracują 2/3 lata też mają umowy do końca lipca nie wiedzą czy będzie następna a świeżak nie zostanie napewno

Gno
@Nowy

Na początek masz 3500 brutto plus premie za to że nie chorujesz i dodatek zmianowy ale to tam 200-300 na ręke. Umowa tylko do 31.08 jak jesteś nowy. Autokar z Gniezna 230 zł miesięcznie.

motorniczy
@referent ze spawalni

czy ja wiem czy tyle tego "kolesiostwa" jest? Wiadomo zawsze znajdą się tacy z kółka wzajemnej adoracji, ale w ogólnym rozrachunku to w vw spotkałem serio sporo fajnych chłopaków, wiekszosc pomoze chętnie

Automat
@motorniczy

Wystarczy spojrzeć kto poszedł na nową halę na c5.

Mihau
@Automat

nie wiem, może tak może nie ja na własnej skorze nie odczulem jakiejs "dyskryminacji" czy cos wiec....

Dres
@Mihau

I tu się zgodzę wszystko po cichu załatwiane między swoimi

Jal
@Dres

Czemu? Skąd niby to info?

Abc
@Ffff

3500 brutto to 2200 netto ?

Odlewnik
@Abc

Od stycznia jest 3752 brutto 2733 netto bez dodatków

Mariusz
@referent ze spawalni

Dodajmy do tego, że na stawce 1g jest się tylko przez trzy miesiące. Później stawka wzrasta o kolejne 300 złotych. Nie czytaj wypocin malkontentów z tego forum, bo to jest strona która w 90% służy do wylewania swoich żali

onyks
@Mariusz

powiadasz ze do wylewania żali? A dziwi Cię to skoro firma vw poznań zrobiła sobie z ludzi balonów w 2015-2017 obiecała stabilną prace a teraz wszystkich wywali na pysk.

Prima_sort
@Mariusz

Ja się zgodzę niestety. Sporo tutaj hejtu totalnie niepotrzebnego zamiast rzetelnych informacji niestety plotki... no i co zrobisz nic nie zrobisz//.

Czopik
@Prima_sort

Bardzo rzetelna informacja była opisana w gazecie o kończących się umowach

Rico
@Czopik

Jaka niby? Takimi półsłówkami tylko siejecie ploty i dezinforamcję. Więc lepiej odpuśccie jeżeli macie pisac takie rzeczy to już lepiej w ogóle :/

zulus
@referent ze spawalni

A po czasie będziesz miał kręgosłup do ziemi, taka to piękna praca!

stary
@Nowy

daj sobie spokój szkoda zachodu ta firma umiera czas najwyższy spojrzeć prawdzie w oczy

czopik
@Rico

jakie niby półsłówka prezes Jens Ocksen w wywiadzie dla jakieś gazetki zakładowej powiedział wyraźnie " w lipcu kończą się umowy wieloma pracownikami i nie będą one przedłużane"

Mareczek

O podkręcaniu tępa linku wspominałem już dawno, także nie wiem co to za nowość. Lepszym pomysłem była rotacja pracowników jak to miało miejsce na dłuższych linkach. Dla waszej świadomości i zrozumienia bo z tym jest duży problem, kręgosłup boli mnie od listopada, ostatnio odezwały się przedramiona ale parę dni bez podkręcania linki i jest dobrze. Staram się jak mogę aby nikomu w tym szaleństwie krzywda się nie stała, ale jestem tylko człowiekiem.

@Mareczek

jak ktos wie niech napisze prawde o tym zakladzie anie same zamieszanie przeciez pracuja 16lat

Jurek

Vw w Antoninku podobno wpuszcza ścieki do Cybiny z kolektora za osiedlem w młynie....?? Warto sprawdzić jak się dba o środowisko

Ale w każdej plotce jest ziarnko prawdy

rom

napisz o co w tym zakladzie chodzi boja nie wiem jak narazie to same ploty

A podobno mamy mieć znowu postuj

Monter

Cos wiecej?

jechać jechać

tak mamy stać . bo zabrali krzesła i taborety

zkad tym wiesz

Latamnalince

W lipcu

...

Podobno, podobno, podobno... same podobno, ciekawe skąd bierzecie te informacje ;)

Fff

Podobno w sitechu cos się dowiedzieli, ale ile w tym prawdy.. kto to wie

jachu
@Fff

podobno w sitechu to mają wszystkich zwolnić i przenieść się do Wenezueli albo na Madagaskar tak słyszałem u nas wczoraj pod kiblem tym najbardziej osranym

Poklejony

Nie jest za dobrze. Wręcz gorzej. Stan na styczeń. Ale on ciągle prawie pół zmiany w WC siedzi. Ale tam nie może go nikt obserwować. Może to wina tego, że był stary kiedyś. Chowa się przed innymi ale on ma czas, jego sztuki nie gonią... Resztę widać przez wizjer. Generalnie chcą coraz więcej i więcej a nas coraz mniej i mniej... pasibrzuchy. Zwolnić tempo pracy nie ludzi. Było nie być. Kapitan zostanie honorowo ostatni i zgasi światło.

Plum
@Poklejony

Co?

Baltazar
@Poklejony

Wy macie nierówno pod sufitem....

ffff

cos wiecej klucha?

Commond

Coś więcej jakieś info? Bo taki komentarz to niepotrzebne sianie zamętu i jeszcze te kropki dramatyczne....

Witam czy będą przedłużac umowy mam do końca marca

nie

Nie

@Anna

Wszystko zależy który zakład, jaki dział i wgl. Nigdzie nie znajdziesz konkretnej odpowiedzi na to pytanie.

hm?
@nie

Nie wiesz tego, więc czemu odpisujesz z taką pewnością?

nie
@hm?

Logicznie pomyśl ..po co są agencje pracy tymczasowej....po co są umowy terminowe ?

@nie

I sądzisz że wszystkich wyrzucą? Pomyśl ilu jest tymczasowych i z umowami do lipca. Wszytstkim nie przedłużą ale pojedyncze osoby zostaną.

Q
@Anna

A masz orze agencje czy Vw?

Modorola
@nie

Przecież w ten sposób bardzo dużo osób jest zatrudnionych i bardzo dużo było od dawna. Normalnie pracują do dzisiaj, czasem nawet po kilka lat

Borys
@nie

No wiadomo, zawsze zakładać najgorszy scenariusz a potem siać tutaj ferment.. brawo brawo nie ma co

Mareczek

Entuzjazmu ostatnio nie widzę w ogóle . On wie że jest obserwowany przez cały zakład, połowa stycznia rok 2019 .

Ząb

Witam, przy zatrudnieniu była mowa o prywatnej opiece medycznej, czy wchodzi w to dentysta i jeśli tak to gdzie się zgłosić w tej sprawie?

@Ząb

Tak wchodzi ale tylko w pakiecie specjalistycznym jest nielimitowany i z ulgą 100%,sam korzystam i polecam,pakiet z podstawowego można zmienić na rozszerzony lub specjalistyczny tylko w październiku w Worku lub w dziale personalne VW zależnie z kim masz podpisana umowe

Marszałek

Ludzie na vwp świat się nie kończy, osobiście rzuciłem im wypowiedzenie w lipcu br. i nie żałuję pensje mam nawet większe i soboty, niedzielę WOLNE, dla ambitnych fachowców praca jest za dobre pieniążki, a osobiście już bym do vw nie wrócił, zero poszanowania dla człowieka i już nie wspomnę o hierarchii... A to co piszecie i wiem że w lipcu co niektórym um nie przedłużą to bym sam odszedł A nie na łasce guru być bo to hańba.

Ity
@Marszałek

Ja pracowałem akurat w innym miejscu przed volkswagenem i tutaj mi akurat jest lepiej. na pewno zależy jka się trafi bo wiadomo że lepiej tez się hdzieś znajdzie ale jak dla mnie to volkswagen trzyma poziom na tyle ze nie mam zamiaru odchodzic

Awst
@Marszałek

No widzę że kolega przejrzał na oczy w bardzo dobrym momencie i opuścił tonący statek zwany vwp brawo dla Ciebie, (usunięte przez administratora)

Yum
@Awst

Tonący statek to chyba za dużo powiedziane. Firma ma swoje plusy i minusy ale bez przesady. Ja tu jestem od roku i jeszcze chcę chwile popracować, nie do końca życia raczej wiadomo ale jak narazie to dla mnie najlepsza opcja i cóż dla wielu osób też

Sequ
@Marszałek

Fachowców? Czlowiek w zadnej firmie produkcyjnej nie ma fachowców, od czego takowy niby jest fachowcem? Od wciskania guzikow,fachowcem moze byc np dekarz, hydraulik, a nie typ ktory 20 lat wciska guziki, przezbraja i zalacza maszyne, tyczy sie to nie tylko vwp ale i innych zakladow gdzie robole maja wydumane ego bycia kims kim nie sa, typ leci z roboty i nie umie nic

Tony
@Sequ

Z tego właśnie powodu uważam że zarobki w wv są bardzo przyzwoite. Nie jest to praca bardzo wymagająca, wiadomo czasami jest ciężko, ale jak na te zarobki bardzo ok

fachowiec

Wczoraj dowiedziałem się, że VW Poznań umiera firma do likwidacji

To źle się dowiedziałeś

goral
@fachowiec

niestety ale dobrze słyszałeś firma ma poważne kłopoty finansowe i wszystko wskazuje na to że stracimy pracę już na początku nowego roku

Uważny
@goral

Coś w tym musi być bo nawet prezes po swoich życzeniach odleciał w kosmos crafterem jak lord wader w gwiezdnych wojnach. Może tak chciał dać sygnał i do zrozumienia wierze o kłopotach ?

ksawy
@fachowiec

Firma nie ale ludzie nie potrzebni, więc priorytet to wyrobić plan do lipca wykorzystać jak już ktoś napisał zakodowane robaczki na Maxa i kopnąć w cztery litery. To na tyle z życia VWP

@fachowiec

Radzę nie powtarzać wszystkiego co wyczytasz na drzwiach od kibla. Otóż o dziwo nie wszytko jest prawdą:] Volkswagen pewnie jest w kryzysie, ale nie ma możliwości żeby taka firma upadła z dnia na dzień.

@Gość

tak, wyczytał z kibla co kupą było wysmarowane na drzwiach

Frycek
@ksawy

A tak swoją drogą to jak juz związki dobrze wiedza ze nas zwolnią i nie dadzą rady nic zrobić to ciekawe czy będą pobierać od nas składki moim zdaniem nie powinni

beduin

ta cała nasza firma jest jak ta kupa rozsmarowana na drzwiach od kibla tyle wam powiem w tym temacie każdy z nas (usunięte przez administratora) wie bo nieświadomymi robolami łatwiej jest dyrygować i wycierać nimi sobie dyrektorskie cztery litery

zawsze razem
@Frycek

przepraszam aleś Ty gł-pi a Ty odpuścił byś jakieś 30 tys miesięcznie ( średnio 40 zł * 750 osób do zwolnienia = 30 tys a to jeszcze razy 8 miesięcy = 240 tys) podarował byś taką kwote? a swoją drogą zastanawia mnie na co idą te pieniądze bo nie jest to mała kwota średnio 40 zł od członka a chwalą się że mają 7000 członków

@Frycek

zawsze możesz się wypisać!!!!!!

@goral

Ta jasne i dlatego 6 stycznia idziemy do pracy

Bywa i tak

Masz jakieś lipne źródło :p

Pu
@fachowiec

Przecież takie plotki już krążą i krążą i nic z tego nie wynika. Kryzysy nie kryzysy, vw jest dobrym pracodawca na rynku i narzekanie jak sie ma normalna stabilna i calkiem spoko platna prace jest po prstu smieszne.....

szkoda słów
@Pu

a Ty masz normalną i STABILNĄ PRACE?

Pu
@szkoda słów

nie uważam żebym miał powód myśleć inaczej XD będzie co będzie ale wiem że skoro sam sie nie opierdzielam w pracy to raczej nic mi nie grozi w porownaniu co do niektorych........

@Pu

Czytałeś co prezes powiedział o lipcowych umowach? Xd

lipa
@xd

Ja nie czytałem, co powiedział?

@lipa

Mowa o sytuacji po urlopie"To będzie moment, w którym kończą się umowy z wieloma pracownikami i nie będą one przedłużane"

Ciekawy
@xd

Ciekawe co szef miał na myśli jak pokazał na spotkaniu puls serca i powiedział ze pacjent jeszcze żyje. Niepokoi to słowo jeszcze?

@xd

Przecież wszystkich lipcowych nie zwolnią. W najgorszej sytuacji są Ci, którzy powinni teraz dostać umowę na stałe

@xd

Trochę przekręciłeś kolejność. Prezes powiedział, że " to będzie czas, w którym WIELU PRACOWNIKOM KOÑCZA SIĘ UMOWY I NIE BĘDĄ ONE PRZEDŁUŻANE. " A Ty napisałeś że pracownikom kończą się umowy i wielu nie będzie miało jej przedluzonej. Przeczyta jeszcze raz dokładnie. To jest kolosalna różnica.

David

Też nie sądzę żeby to była prawda, no sorry ale to nie jest jakis januszex zeby miec takie problemy. Pozdrawiam

Firma ma za nic ludzi i widać to nawet po rekrutacji. Na szczęście w moim przypadku nie dane mi było pracować w VW. Weź człowieku przechodź całą rekrutacje ze skutkiem pozytywnym, przechodź pierdyliard (usunięte przez administratora) testów i etapów , rób badania i czekaj by na końcu się dowiedzieć że oni nie wiedzą kiedy cie wezmą do pracy.. kpina. Gdyby kodeks pracy regulował takie zachowania już mieliby ode mnie pozew za marnowanie mojego czasu i pieniędzy. Zmarnowałem 1,5 miesiąca czasu na ich śmieszna procedurę rekrutacji i czekaniem nie wiadomo za czym. Ludzie dajcie sobie spokój z tym januszexem.. w poznaniu jest mnóstwo pracy. Święte krowy odezwały sie do mnie po 5 miesiącach żebym przyszedł do pracy i na podpisanie umowy.. jak ja już dawno mam o wiele lepszą prace heh... Oni serio mają coś z głową. Swoim zachowaniem sprowokowali mnie do napisania tego komentarza. A wydawać się mogło, że firma z taką renomą.

nowy
@Kandydat

Napisałeś,że w Poznaniu jest mnóstwo pracy.Sądząc po ilości ogłoszeń na różnego rodzaju portalach można tak właśnie myśleć.Jednak gdy zaczynasz jej szukać okazuje się,że nie jest tak różowo.Albo firma nie raczy odpowiedzieć na wysłane cv pomimo,że spełniasz wszystkie kryteria zawarte w ogłoszeniu,albo gdy już cię zaproszą na rozmowę to okazuje się,że oferują zupełnie coś innego w porównaniu z tym co oferowali w ogłoszeniu.To samo dotyczy zarobków.Niby Poznań może się pochwalić najniższym bezrobociem,ale nie idzie to w parze z zarobkami.Płaca wcale nie jest tam wysoka w porównaniu z innymi miastami w naszym kraju.Mówienie o rynku pracownika w naszym regionie jest wg mnie oderwane od rzeczywistości.

Mintaj
@nowy

To samo chciałem pisać. Wcale nie jest tak, że w poznaniu jest tak kolorowo. Jak dla mnie praca w VW jest jedna z lepszych opcji jakie złapałem i nie żałuję że zacząłem tu pracować mimo że faktycznie trzeba troche poczekać na odzew ale potem jednak się zwraca

@Mintaj

Fajne jest to że, wielu chce tu pracować i docenia pracę jaką ma. Szkoda tylko, że VW nie docenia tych ludzi i w lipcu się ich pozbędzie. Bo łatwiej takiemu nie dać umowy niż zwolnić tego na stałe nawet jak podburza wszystkich i wiecznie jęczy jak mu źle w tej firmie.

rabin
@Kandydat

No ok, to prawda że długo sie czeka czasami ale potem jak zaczynasz pracowac to jest spoko. Dobry socjal, dodatki do wypłaty itd.

Jqn

Bravo TY!!!Słuszna racja:)

Poznań Antoninek

Elo... Czy ktoś orientuje się co z osobami które mają umowy do końca stycznia???? Dostaną nowe czy żegnają się z VW???? Ktoś coś? Proszę o sprawdzone info.

Apt
@Poznań Antoninek

Na 99,5% umowy do końca lipca. Takie info od majstra.

Poznań Antoninek
@Apt

@Apt Dzięki.

Konkret

Widzę że cały czas w vw Poznań jest (usunięte przez administratora) ja się zwolnilem z tego obozu i nie wiem jak ktoś z ambicjami może tam pracować, normalnie zakodowane robaczki ha ha ha a batem was jeszcze nie poganiaja?

załamany
@Konkret

Masz rację tutaj wszystkiego można się spodziewać nawet bata -prawdziwy (usunięte przez administratora) oto cała prawda o tej wrednej firmie

Zarebski
@Konkret

Dajcie juz spokoj wy chyba w zadnym innym miejscu nie pracowaliscie i nie macie porownania jaki szajs sie potrafi odwalac. tutaj moze raju na ziemi nie ma ale jak ktos ogarnia rynek i ma troche oleju to nie bedzie narzekal a na pewno nie na taka skale jak tutaj jest

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o