Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Major

Już 64 przypadki koronawirusa w Polsce i liczba rośnie .czy kierownictwo naprawdę zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji ? Chcecie płacić odszkodowania ludziom ? Za narażanie zdrowia ?

Kuku
@Major

Przecież jak nie chcesz chodzić do pracy to idź do lekarza po chorobowe czy coś podobnego. Czego Wy ludzie oczekujecie. Dopóki nie będzie żadnego przypadku w VW to produkcja pójdzie normalnie dopóki będą części. Na pewno firma rozważa wszelkie możliwości ale musicie liczyć się z tym że taka postój nawet kilka dni to straty dla firmy idące pewnie w miliony. Ciekawe czy bylibyście tacy za. zamknięciem firmy jakby wam powiedzieli że zamykają na 2 tygodnie ale tydzień musicie sami pokryć.

Baja bongo
@Kuku

Bzdura Jeżeli firma zrobi postój to musi wypłacić wynagrodzenie zasadnicze W końcu to nie z naszej winy

Ty
@Baja bongo

Z winy firmy też nie. Zawsze można się zgłosić po wypłatę postojowego do Chin.

@Major

Mają swoich prawników ale jesli naraża kogokolwiek swoim poczynaniem na utratę zdrowia lub życia to odechce im sie pazerności. Malo że elki sie posypia to jeszcze wyrobili sobie zdanie w oczach pracowników które nigdy nie odbuduja. Żal patrzeć ze firma z renoma az tak się zeszmacila.

Fizol

A co na to Żbiki? dalej tylko komentuja i obrażają tych co coś robią ? a sami nadal w wuhan na godzinach zwiazkowych ?

Iskra

Dzień dobry. Mam pomysł. Choć na wielu etapach może zawieść to warto go przedstawić. Skoro Solidarność zgarnia duże pieniądze z naszych składek to związek mógłby zakupić po jednym teście na każdy budynek w zakładach. Cena testu to 500 zł. Nie wiem ile jest budynków produkcyjnych. Załóżmy, że 11. Cena wtedy wyszła by około 5500 zł. Jakiś chętny się zgłasza, który podda się temu testowi. Rzecz ma dotyczyć tylko pracowników produkcyjnych bo oni najbardziej są narażeni. Solidarność może zająć się procesem logistycznym. Wszystko udokumentowane. Zdaje sobie sprawę z możliwości niepowodzenia ale to zawsze jakieś "sprawdzam..."

Sam on
@Iskra

To Ty jesteś w związku i wierzysz s solidarność? Tylko podziwiac

Abc

Ludzie w co wierzycie że zamkną firmę Niemcy swoich fabryk nie zamykają choć jest więcej zachorowań niż u nas a co dopiero jak jesteśmy na ich garnuszku

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Leszno

Jak się cieszę że jestem na opiece i nie musze w tym (usunięte przez administratora) siedzieć i słuchać że ciągle MAŁO I tylko CYFRA!!!!Powodzenia i pozdrawiam cyfronów:):):)

California

Kiedy wkoncu zamkną firmę ?naprawde jesteście niepoważni .przy czytnikach stoi po 100 osób .na kilku metrach .opamietajcie się

X
@California

Dlaczego nie jest kontrolowana temperatura przed wejściem???

Gal
@California

Nigdy!!!!!!!! A jak się pozarażamy to kwarantanna w pracy żeby tylko produkcja szła i kasa się zgadzała. Teraz możesz sobie odpowiedzieć sam czy pracownika zdrowie jest ważne czy nie. Gdzie tu BEZPIECZEŃSTWO

Xyz
@X

Bo musieli by zatrzymać produkcję przez brak połowy pracowników..

Wojtas
@X

Dokładnie na wejściu powinna ochrona mierzyć na czoło temperatury, halo solidarność !!! Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo

Mistrz z łapanki
@Gal

Przeciez na szkoleniach w swarzedzu od lat powtarzaja, ze najwazniejszy jest klient...

Gandalffff
@Mistrz z łapanki

A zaraz po kliencie liderzy ich telefony i wolne miejsca na palarni

Genas
@X

Bo tu się nie liczy zdrowie i higiena tylko żebyś zapieprzał na twoje miejsce są inni .Tu jest mierzony czas na powrót z toalety liderek stoi z zegarkiem w ręku nie ważne jest że jest jedna toaleta wolna .Masz byc punkt na stanowisku. Mają cie za nic lesery byle norma zeszła.

Solidaruch
@Genas

Brawo ty. Nareszcie zauważyłeś to. Tak jest od samego początku jak jest caddy robiony. Ciekawe ile osób jest tak naprawdę (usunięte przez administratora) Po to VW was zatrudnił.

@California

Czekają aż 750 zostanie zarażonych.

Jqn
@Gandalffff

Tak tak jak lider ma za ciebie wejść to mu się nogi uginają i ma wszystkie choroby!!!!!!!

????
@Wojtas

Solidarność ...jaka Solidarność ?! Kiedyś to była Solidarność jak Stefan był.

!!!!
@????

Ha ha, kiedyś to i za komuny było lepiej :)

Solid
@????

A kto to jest Stefan? Chyba Lech - Lech Wałęsa?

korono
@Wojtas

nie wiem czy mają taki obowiązek.

Sen
@korono

"W przypadku przestojów zakładów pracy – pracownik może liczyć na świadczenie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do wysokości 100 proc. zasiłku dla bezrobotnych (823,60 zł) zwiększone o kwotę składek na ubezpieczenia społeczne. Będzie mu się też należało wynagrodzenie finansowane ze środków przedsiębiorcy w łącznej wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę."

WC
@Genas

2 kible + 2 pisuary na +100 chłopa + Poirytowany zmiennik, że długo Cię nie ma. Zesraj się, nie daj się :-/ rzeczywistość pracodawcy roku.

super specjalista _SS
@X

Jak to nie jest....nad wejściem jest data ,godzina i temperatura :)

kluska

Tego, co podjął decyzję o usunięciu ręczników papierowych (tak, chodzi o osobę podejmującą decyzję bo pracownicy zgłaszają już kompletne bzdety będące "usprawnieniami" byle móc skamleć o 150 zł brutto podwyżki) powinno się pociągnąć do odpowiedzialności. Totalny brak wyobraźni, tylko oszczędności w głowie i to w takich okolicznościach!!! FABRYKA WOLNA OD PAPIERU I ROZUMU.

Łyn
@kluska

Lata temu pracując na 28 czerwca jakaś ameba chciała wprowadzić ręczniczki do rąk dla każdego pracownika zamiast papieru. Wyobraźcie sobie. Odlewnia i ręczniczki do rąk jak w przedszkolu. Niemcy chyba specialne zatrudniają do zarządzania półgłówków i ameby bo im to na rękę.

Co złego widzisz w komunikacie. No i co masz do Piotra? Źle, że ktoś wstawia się żebyś mimo L4 nie był stratny finansowo? Chorujesz to do lekarza.

Albinos

Znów ci coś nie pasuje? Zaczyna się to robić nudne..................

Zobacz tylko na te autokary z Wrześni itd. wielu tam unika wody jak ognia, a dezynfekcja to jest przed autobusem tanim żubrem a nie w środku, jak tam jedna osoba będzie nosicielem to rozniesie się w tym (usunięte przez administratora) w 1 dzień na kilkadziesiąt osob

nie
@Albinos

Posłuchaj, nudny to ty jesteś,jak kolega tobie podrzuci wirusa i zarazisz bliskich to zaraz zmienisz zdanie.

Bolo

też nie wiem na co oni czekają, chcą dokupić chyba jeszcze ciut czasu, jeszcze chwilkę, jeszcze dzień, sekudnę, a zaraz się okażę że całe VW Poznań będzie zarażone, skoro ministerstwo apeluję to powinni chociaż na te 2 tyg ludzi wysłać do domu na kwarantanne, przecież ile osób pracuje i się przewija na Wrześni codziennie.

Włącz myślenie

Idąc tym tokiem myślenia to na co czeka policjia, straż pożarna, elektrownie, sklepy, warsztaty mechaniczne i budowlańcy. Wszystkich do domu na kwarantannę. A to, że nie będzie gdzie kupić żywności, czy nie będzie miał kto przyj chcąc ugasić pożar czy naprawić cieknące rury, że nie będzie prądu i wody to już szczegół. Ludzie nie popadajcie w paranoje.

?
@Włącz myślenie

Ale produkcja samochodów nie jest pierwszą potrzebą człowieka.

Ola

Najpierw niech firma zadba o srodki do dezynfekcji rak a nie zebysmy my zony musialy kupowac naszy mezom srodek do dezynfekcji bo w firmie sie skonczyl zwyklym mydlem to nie dezynfekcja co z tego ze masz numery zeby zadzwonic o brak mydla papieru to jest firma od tego nie pracownik ktory schodzi z linki i ma 4 minuty czy mniej na umycie a gdzie czyste miejsca na posilki i potem te zarazki przenoszone do domow nie czepiajcie sie autobusow bo moze sa czysciejsze nisz niejednego skarpetki w ktorych wychodzi do tego autobusu bo nie zdazy sie umyc ta firma nigdy na nic nie jest przygotowana jedynie luczy sie liczba zrobionych aut nie czlowiek bo jak zachorujesz to masz sie okreslic jak dlugo to potrwa nue wazne czy zostalo tobie 48 godzin zycia tylko kiedy wrocisz

48 minut życia
@Ola

Pięknie napisane z tym określeniem czasu życia..

Do zarządu

Ludzie wam tego nie zapomną nigdy ! Całe kierownictwo i firma zostało obnażone jak nieudolni są oraz w jakiej kondycji jest firma przez zarządzanie i ciagle oszczędności i optymalizacje. Najpierw zabraliście ludziom papier do rąk w toaletach w takim momencie. Teraz wszystkie poważne firmy jak Allegro, Nivea dawno kto mógł już na HO - dla nas nie ma sprzętu. Stażyści i bergmanny maja (usunięte przez administratora) bo nie ma umów a na HO tylko z umowami na stałe. Chłopaki na produkcji są z całego województwa mieszają się zmieniają stanowiska jedzą razem. Wystarczy jedna osoba i tego nie zatrzymacie. A pracuje tutaj 7k ludzi. Jesteście banda zapatrzonych w siebie, zakompleksionych imbecyli mających za nic ludzi. Czy to w kontekście przedłużania umów, traktowania codziennego czy obecnej sytuacji. Myślicie, że wszystko wiecie najlepiej i zamiataniem pod dywan i pudrowaniem pryszczy będziecie tak jechać wiecznie. Ludzi w tej firmie trzymają tylko pieniądze. Maja w poważaniu czy to jedzie czy nie bo nie potrafiliście zaszczepić w nich żadnych wartości i idei. I tak jak pisałem na początku... LUDZIE WAM TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ !

lech
@Do zarządu

Świetny wpis, chyba najlepszy dotychczas komentarz dotyczący tej firmy

???
@Do zarządu

Ludzie,Pani Patrycja Kasprzyk z VW Poznań, "wypowiedz na e-poznań" twierdzi że jest ok i gwarantuje że nic się nikomu nie stanie.Jak można brać na siebie taką odpowiedzialność.Ona chyba zmysły postradała,albo jej dobrze zapłacili.Gdzie my żyjemy,to pokazuje gdzie mają ludzi w vw, czyli na końcu przewodu pokarmowego!!!

Nowy 1234

Lamborghini wstrzymuje produkcję z powodu koronawirusa. Na razie do 25 marca.

Brak odpowiedzialności

Jeśli któryś z pracowników będzie zagrożony i przeniesie chorobę na swoje dzieci to wtedy będziecie inaczej myśleć .i wtedy będzie to wasza wina ze nie został zakład zamknięty .

Bubu

Słowo na weekend, niedzielę... Jak jutro będziecie wychodzić z pracy, będziecie przychodzić spójrzcie w górę... Tam wiszą pięknę plataky... Cady, rodzina na kempingu i napis - "Ich bezpieczeństow zależy również od jakości Twojej pracy..." Szkoda tylko, że te piękne słowa kończą się tylko na wymaganiach wobec zwykłego pracownika... Pandemia a karawana jedzie dalej...

korono
@Bubu

jesli wstrzymaja produkcje to wysla nas na bezplatny urlop

Sen
@korono

W przypadku przestojów zakładów pracy – pracownik może liczyć na świadczenie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń "Pracowniczych do wysokości 100 proc. zasiłku dla bezrobotnych (823,60 zł) zwiększone o kwotę składek na ubezpieczenia społeczne. Będzie mu się też należało wynagrodzenie finansowane ze środków przedsiębiorcy w łącznej wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę."

Rex
@korono

Czy aż taki jesteś pazerny na kasę? Człowieku, życie nie kręci się wokół pracy i kasy.

Jejku
@Bubu

Bo dla firmy liczą się zyski a nie ludzie. Puste słowa ktore są propaganda tej firmy. Wszystko to jedna wielka propaganda od lat. Nasz sukces to my. Jesteśmy tylko liczba i cyferka do przedsiębiorstwa. I ile wyrobią zysków. Nic więcej. Jesteś potrzebny to pracujesz nie jesteś to zwolnić. I tyle. Korporacja która patrzy ile zarobić nic więcej. Robię kilkanaście lat i widać jak to działa od wewnątrz.

Zgrzewacz

Dzio... Wiadomo z którego zakładu i obszaru byli panowie którzy wrócili z Włoch? Skąd takie info?

tak
@Zgrzewacz

A vw co, dalej pracuje, przecież tam nie ma wcale ryzyka.

Bubu
@Zgrzewacz

Rzecz dotyczy raczej Anotninka. Kilka dni temu jeden z majstrów "latał osran..." , że na nowej spawalni pracuja Niemcy, Włosi, którzy przychodzą się witać (tutaj nie wiem czy bezpośrednio czy z "drugiej ręki") a co jakiś czas wracają do Włoch np. Na serio są tacy, którzy nie wierzą, że wirus nie dotrze do zakładów... Ilu ludzi pracuje w tej firmie... Z ilu miejscowości ludzie przyjeżdżają... Dziwią mnie "śmiechy, chichy" z tej sprawy.. zwłaszcza, że do pracy przychodzą ludzie kaszlacy, "pociągający nosem"... Jak przez granicę teraz przejeżdża autobus z 50 osobami to mają choć mierzona temperaturę a w takich zakładach zartrudniającym kilkanaście tys. osób nie ma nawet wyrywkowej kontroli... Ciekawe... Zwłaszcza, że kilka dni temu była informacja, że w fabryce BMW był przypadek i 150 osób poddano kwarantannie...

Znany
@Bubu

Gdzie jest pani z BHP ja się pytam ? Bo czepiać się byle czego to umie a jak jest potrzebna to jej nie ma

Achtung!

Z najnowszej wiadomości od zarządu 13.03.2020 g. 20:15 wynika, że nikt nawet nie myśli o zamknięciu zakładu. Lubią ryzyko? Pytanie kto/co się szybciej wyczerpie: części czy pracownicy...

Adijos
@Achtung!

Skąd takie informacje i gdzie to znalazles :) Kolejna plotka

Achtung!
@Adijos

Jaka plotka, sprawdź maila, wszyscy go dostali...

Antoninek

ZAKAZ zgromadzeń powyżej 50 OSÓB.......

Abc
@Antoninek

Dotyczy to kościołów i manifestacji nie pracodawców poczytaj na e-Poznań

Antoninek
@Abc

To może przenieśmy msze na zakład...... VW pomieści wszytkich wiernych....

Kamil

Zamknąć zakład ? Mam to gdzieś ! Pisałem z kumplem z fabryki Volvo i pytałem jak u nich z fabryka czy stoi czy jadą. Mowi mi ze jadą na maksa !!!! Jak pracownik ma podejrzenie choroby albo wrócił skądś to ma dwa tygodnie kwarantanny domowej. A wiecie co najciekawsze ? Każą mu wstawić urlop albo nadgodziny które ma uzbierane !!!!! Taki postój to ja mam gdzieś, nie j jedzie i juz

Adijos

Stan zagrożenia epidemicznego. Jeden z podpunktow : - zgromadzenie powyżej 50 osob ZAKAZANE. Jak myślicie zamkną ten bur.del na 2 tyg?

QqqqQ

Oby. Narażać tyle osób..

Kriss
@Adijos

Prawdopodobnie od poniedziałku zakład zamknięty

Czas

Rozwiązania: 1. Mierzenie temperatury choćby wyrywkowe na wejściu termometrem elektronicznym. Robi się to już w zdecydowanie mniejszych firmach... 2. W każdej z części zakładów powinna być osoba, która chodzi w specjalnym stroju najlepiej po np. spawalni, lakierni, montażu itd i bada temperaturę osób, które "nie czują się na siłach" - kaszlą, mają katar, potencjalnie gorączkę. Ludzie boją się sami zgłaszać z uwagi na L4, które jest źle widziane. Nie powinna być mierzona temperatura u majstrów bo Ci mogą dalej roznosić wirus. 3. Czasowe wpisywanie przez majstra obecności/ nie obecności pracownika bez stania i dotykania czytników. W ten sposób przenosi się masa bakterii jak pracownik dotyka czytnika, który jest dotykany przez setki osób na każdej zmianie. 4. Odgórny nakaz przez liderów, majstrów i pisny braku witania się rękoma. Ludzie i tak to nadal robią. 5. Ograniczenie nadgodzin. W ten sposób ludzie między zmianami mogą przekazywać sobie chorobę. 6. Ustanowienie "czasowej strefy buforowej" tzn. na minimum 0,5 h przez kolejna zmianą nie ma nikogo na "lince" by ograniczyć kontakt między ludźmi. 7. Badać temperaturę kierowców, którzy wjeżdżają na teren zakładu. 8. Tak duże firmy powinny być w pierwszej kolejności zaopatrywane w środki higieny bo najwięcej mogą roznieść wirusa... Odezwanie się do Orlenu, który produkuje obecnie takie środku by zakupić towar. 9. Utworzenie przed wejściami strefy. W której pracownik czujący się źle mógł się przebadać. 10. Wstrzymanie czasowe produkcji pokryte postojem. Bo potencjalna ilość kolejnych zarażeń spowodowana wirusem w tej firmie sprawi, że żaden szpital nie będzie wydolny....

@Czas

11. Zastanowienie się nad sensem działania automatów z jedzeniem i piciem. Kantyny. W świetle ostatnich informacji o opłatkach, pieniądzach. M.in. najwięcej wirusie jest na automatach - bankomatach itp. wbrew pozorom samemu można sobie jedzenie w domu przyszykować....

@Czas

12. Wyłączenie dmuchaw do suszenia rąk. To ogromnie rozsiewa zarazki po pomieszczeniu.

Antoninek spawalnia

Dodam od siebie, że mnie od poniedziałku, przez dwa tygodnie nie będzie. W (usunięte przez administratora) mam pieniądze jeśli chodzi o życie mojej rodziny. Ten kto chodzi w takie skupiska ludzkie to (usunięte przez administratora) Ja zaczynam od dziś kwarantannę. Nie spotykam się z nikim. Myję często dłonie i nie dotykam twarzy. Pamiętajcie. Od tego wirusa ludzie umierają. To nie jest zwykła grypa. Po co Wam pieniądze jak będziecie konać w domu bez pomocy. Szpitale nie są przygotowane na taką sytuacje. Wszystkie fabryki produkujące respiratory, robią je na własny rynek. Co tu więcej pisać. Czas się zaszyć i przeczekać. Dla wirusa nie ma znaczenia czy ktoś ma fajną chatę i samochód. Wybiera tych co są głupi i nie zachowują zasad UNIKANIA ZAKAŻENIA! Nie chodź w skupiska ludzi! Odizoluj się! Do zobaczenia... Mam nadzieję, że się spotkamy.

Cali

Kiedy wkoncu decyzja ? Czy Vw zostaje zamknięty od poniedziałku ..tylko taka widzę decyzje

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o