Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Na wylocie

Podobno dziś około 60 ale to nie koniec bo w przyszłym miesiącu też będą tylko więcej będzie się zwalniać.....

@Na wylocie

Więcej nie będzie, głowna fala przyjęć na państwowe była teraz. Niemniej o ile się nie mylę to mają czas do końca roku żeby przyjąć ludzi z zewnątrz i będzie koniec przyjęć na kopalnie państwowe bo zablokuje to podpisanie umowy społecznej, a mają podpisać końcem roku. Jak się skończą przyjęcia to w przyszłym roku na PG już nie będzie ani grosza. Bo po co dawać skoro się nie zwalniają.

Janek

Zobaczymy czy złożą czy to kolejna fama. Jak ktoś ma taką możliwość to ucieka, pg traci ludzi czy nikt tego nie widzi z zarządu? Nie umia zatrzymać pracowników czy nie chcą?

xyz
@Janek

Wydobycie idzie na jedną zmianę ? jeśli tak to po co trzymać niepotrzebnych pracowników. Chcielibyście tylko podwyżki, a to, że kopalnia ma gorszy okres to już Was nie obchodzi

KWK B
@xyz

Ale tutaj nikt nie chce podwyżki :) Chłopaki ze ściany dostali taką ofertę, że nie ma nad czym się zastanawiać

Xyz

Oczywiście odzywa się natura prawdziewgo Górnika- zawsze mało, choćby kopalnia miałaby popaść w długi i upaść to jemu się należy. Później zdziwienie, że zamykają kopalnie, albo że są nierentowne.

Dyro

Firma nikogo nie zwolni.... zobaczymy kto za tą wypłatę przeżyje... tylko się sami nie zwalniajcie baranki...

xyz
@Dyro

Odpowiedz sobie ile węgla sprzedajecie, jeśli dużo to idź po podwyżkę, jeśli mało to zmień pracodawcę.

Masowka

Śmiech. Kasę zabierają i mówią żeby robić a będę dawać ale trochę pozniej. Masakra

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
KWK Ziemowit

Słyszałem że PG Silesia ma za rok anno domini 2023 otrzymać prestiżową nagrodę najlepszego pracownikodawcy w polskiej gospodarce jako dawca najlepszych fachowców dla sąsiednich zakładów.

Ekolog

I tym sposobem PG SILESIA stacza się powoli lecz systematycznie po równi pochyłej pod rządami obecnego właściciela. Wkrótce zostanie sama przeróbka, fotowoltaika i wydobycie metanu potrzebne do silników gazowych i wytwarzania przez nichi tzw czystej energii. Koniec samej kopalnijest już bliski

qwe

Jak wygląda obecnie wydobycie w kopalni ? Idzie pełną parą ? Czy to prawda, że zwiększono wydobycie grubego węgla ?

10 lat na silesi

Babka z Ziemowita z kadr do mnie dzwoniła z zapytaniem czy jestem zainteresowany jeszcze nie wiem od kiedy i jaki odział ale chyba coś się ruszyło ale martwią mnie zarobki wydaje mi się ze tu mam więcej

Leń
@10 lat na silesi

Do mnie też dzwoniła, ale ja się nie zastanawiam i tam idę, też zarobię mniej ale robota normalna.

@10 lat na silesi

To tylko Ci się wydaje. Pamiętaj że liczy się zarobek roczny PIT a nie miesięczny. A ten jest większy na Piast czy Ziemowit. Zresztą zarobek miesięczny po niepodwyżkach na Silesii jest już też wyższy. Oczywiście nie ma przeskoku jak na JSW ale jest na pewno więcej niż na PG. Oczywiście mówimy o zamianie na tym samym stanowisku. Przodowy z PG nie zarobi więcej na Ziemowicie nosząc materiał czy jadąc na kneflu. I to co powiedziałeś. Przynajmniej praca normalna. Szczęść Boże

@Kwk Ziemowit

Tu były ostatnio podwyżki? jaki teraz jest zarobek bo widzę że jesteś zorientowany w temacie. Wato się przyjąć?

Uuu

Jutro albo czasem 22 jest

Mezzzo

Jest zapis ktory mowi wyraźnie ze dodatek ma byc wyplacony do dnia 20 kazdego miesiaca wiec co wy gadacie ze 21 lub 22 .. poprostu Bumech to sa takie dziady , miernoty . Dluznicy i jesszcze Bóg wie czym ich nazwac ze przedluzaja tą wyplate bo tak wypada piątek czyli do samego konca żeby ugrac grosze na tej swojej giełdzie... Ludzie (usunięte przez administratora).... z twj Kopalni pisze sie wam o tym już tyle czasu , tym bardziej sa przyjecia na Kwk Ziemowit sa przyjecia Piast k... otrzasniecie sie znowu jak będzie za późno... Pare miesiecy temu tez spozniali sie z dodatkiem ... nie bede pisal ktory przewodniczacy i ktorych zwiazkow ale wiecie co uslyszalem .? Odpowiedz brzmiala ze mamy sie cieszyć ze wogole takie cos jest a to ze sie spozniaja to kompletnie whatever :D jeszcze raz opamietajcie sie i kopnijcie wy im w ... prędzej niz zrobią to wam ONI !! Pzdr

Kwk Ziemowit

A ja gdzieś wspomniałem o zarobkach? Nie bo nie pieniądze są najważniejsze. Są jeszcze inne sfery życia prywatnego i zawodowego jak kasa. Skoro tego nie rozumiesz widzę że poziom przyjęć ludzi na JSW sięgnął mchu leśnego. A ja z mchem dyskutować nie będę.

Kwk Ziemowit

Poza tym nazwałem(usunięte przez administratora) tylko osoby co mogły pójść na inną kopalnie państwowa a tego nie zrobiły. Szkoda mi jest osób które takiej szansy nie dostały bo to moi byli koledzy chciałbym dla nich lepszej pracy i nigdy bym ich tak nie nazwał. Widać że masz problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. Naprawdę standardy JSW sięgnęły dna.

Ryl jeszcze z silesiiii

Myślisz się, są nadal przyjęcia na PGG

Seba

Ja mam już serdecznie dosyć kopalń na Śląsku i w Małopolsce! Wyjeżdżam do roboty na Bogdankę. Tam są nawet lepsze zarobki niż w JSW ! Bezpieczna kopalnia i bardzo dobre warunki górniczo - geologiczne. Nic tylko fedrować. Bogdanka wydobywa średnio tyle węgla co 4 dobre nasze kopalnie.

Poiuyt

Nareszcie będą podwyżki. Muszą być, bo od stycznia wzrasta płaca minimalna.

BykzPiasta

Jak tam wasze stawki na Silesi ?przypominam że od stycznia najniższą krajowa będziecie zarabiać :)

Ciekawski

Czy to prawda że koncem miesiąca 20 scianowcow składa wypowiedzenia bo idą razem na JSW?

Kwk Budryk

W zasadzie masz rację, jednak chciałem zachować konwenanse i nie mówić o kimś jako vice, ale owszem chodzi o zastępce głównego elektryka. Ja rozumiem że co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie, wszak nie każdy może sobie zaskarbić sympatię prezesa robiąc mu instalacje elektryczną. Ciekawe ile razy można tak wychodzić z pracy na cudzych nogach jadąc na takim elektryczno instalacyjnym koniu.

Wszechwiedzący
@Ciekawski

Mało tego, dołóż jeszcze brygadę przodkową???? widocznie mają dość nieudolnego zarządzania pionem górniczym przez panów B i Ł. Nie dziwię się chłopakom.

Jo

Witam , w jakich firmach aktualnie są przyjęcia ? Albo do jakich warto się starać dostać ?

Uuu

Którego dnia są doładowania up karty?

Matei

Siemanko załoga! Ile można wyciągnąć na miesiąc bez weekendów. Górnik 14 lat stażu, papiery Górnik, kolejki podwieszane, pwł-ki, przenośniki, konwojent przewozu.

arek
@Matei

Z 2 weeek około 11 na rękę

Bronek
@arek

Masz na myśli 11 tysięcy? Na prawdę aż takie zarobki? Bo ludzie pisali że bieda i nie ma podwyżek. W każdy weekend można pracować jak się chce dorobić?

Tylko sprawdzone info
@Bronek

Na prawdę tak było nie zmyślam. Napisał to jakiś anonim w necie więc to musi być prawda. 11tysi za 2 tygodnie roboty i nie ma chętnych do pracy. Taki dobrobyt.

Tomi
@arek

Ja z 3 świętami mam 17 tys, nie ma źle, w przyszłym zrobię z 4 święta to koło 20 tys będzie.

Ziemowit

Wątpię by się wkurzał ,od pon do pt 7tys ma.

Kwk ziemowit

No wkurzy się niesamowicie. Bo na Silesii pełna premia to święto a na Piast Ziemowit codzienność. Żeby was pocieszyć w tym miesiącu Ziemowit pełna premia + 15% extra. A wy się cieszycie jak dzieci z pełnej.

Kumpel

Wiecie coś o podwyżkach? Pracuje tu już 37lat i by się przydała tu jakaś podwyżka bo dawno nie było a z zusu już dostałem rewaloryzację niedawno a tutaj ktoś coś wie kiedy będzie na pg. rewaloryzacja???

@Kumpel

Ty masz robić a nie pytać o podwyżki. Z drugiej strony na wszystkich kopalniach coś dostają tylko u nas jak zawsze bieda...

lukasz
@Andrzej

Andrzeju, czy to prawda, że Silesia przestawia się na wydobycie grubego węgla ? Na ilu ścianach idzie obecnie praca ?

Witam wiadomo.ile jest premi za wrzesień ?

Łukasz

Czy to prawda, że Silesia przestawia się na wydobycie grubego węgla ? Na ilu ścianach idzie obecnie praca ?

Hejka! Chciałbym się zwolnić i mam pytanie czy są u nas jakieś gotowe pisma lub wnioski żeby tylko wpisać dane i oddać gdzieś? Gdzie coś takiego mogę znaleźć na kopalni i gdzie to oddać? mam na oku dobrą pracę a płaca minimalna na wiosnę wyniesie 4200 zł brutto a ja mam dużo kwalifikacji i na początek mam ofertę za 5800zł brutto i później podwyżka a ja tu pracuję już ponad 10 lat i mam kontrakt 4900 zł i nie ma szans na podwyżkę płacy. to do pok 111 czy gdzieś indziej bo muszę do końca miesiąca złożyć żeby się liczyło.... dięki!

AAA

Przeprowadziłem się dopiero na Śląsk, szukam pracy, ale jestem zielony jeśli chodzi o orientowanie się gdzie sa najlepsze warunki i gdzie aplikować. Interesuje mnie oferta pracy jako Inspektor ds. miernictwa pod ziemią. Krótka piłka — warto spróbować, czy odpuścić? Ile płacą? Podwyzki i premie sa jakies konkretne? Pzdr

Kwk ziemowit

A czytałeś inne fora? Chyba nie skoro tak twierdzisz. Oczywiście nie chwalą ale skala hejtu jest po prostu nieporównywalna. I narzekają nie na pracodawcę ani na pieniądze tylko na komuterstwo, znajomości, pociotki albo najczęściej na brak możliwości dostania się pod kopalnie. Jeżeli twierdzisz że na innych kopalnianych forach jest tak samo to znaczy że ich nie czytałeś. Ja wszystkim wchodzącym na to forum i zastanawiającym się nad pracą na PG Silesia mogę poradzić tylko jedno. Pracowałem na PG poszedłem na Ziemowit i żałuję bardzo mocno. Bardzo mocno żałuje bo mogłem iść wcześniej i niepotrzebnie zwlekałem. Żałuję że nie uciekłem z Silesii wcześniej. Szczęść Boże

rylek
@AAA

Zapraszamy... tutaj jest ok. ;) pomijając fakt że kilkanaście osób jest na wypowiedzeniu.... a to doświadczeni górnicy którzy tutaj od lat pracują i nie widzą sensu i przyszłości bytu w tym zakładzie z powodu pracodawcy....

@rylek

Kilkanaście ale chyba miesięcznie.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA