Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

AdEk

Przecież ludzie jeżdżą busikami. A jak dla mnie kogoś zabierać , to utrudnienie... Bo cenię sobie niezależność , a nie żeby czekał ktoś na mnie na parkingu po szychcie lub ja na niego... Wolę zapłacić więcej na paliwo ( bez żadnych składek)

@AdEk

Te busiki to firmowy transport do pracy czy zwykła komunikacja? Godzinowo rozkład się zgadza żeby do się dostać punktualnie do roboty? Wiesz może?

zainteresowany

po ile sobie PG liczy za tonę orzecha dla pracownika?

Bezinteresowny

Ta kopalnie likwidują już od 2010 roku albo i dłużej,także nie śmiej paniki

@Bezinteresowny

Tę kąpalnię jak już Czesi przejęli,to wiecznie była do likwidacji.A bo...budują autostradę, a bo Goczałkowice-Zdrój,a bo wójtowi się wychodek zawali,a bo pod Wisła fedrujemy,a bo coś tam coś tam...

Emeryt
@Bezinteresowny

Poprawie kolegę pierwsze info o zamykaniu KWK Silesia pojawiło się już w roku 1989

PGG

Widzę że w końcu wypowiedział się ktoś rozsądny. Jako uzupełnienie mojego przedmówcy, maksymalnie 7 ścian bez grubych inwestycji typu pogłębianie szybu albo rozjeżdżanie bardzo dalekiego wschodu co wiąże się z inwestycją w większe moce w przewietrzaniu. Tyle jeżeli chodzi o możliwości geologiczne tej kopalni. Jeżeli chodzi o czynnik ekonomiczny na dzień dzisiejszy podobno, zaznaczę że to podobno bo wszystko jest na gębę, obecnie jest zaplanowanych jeszcze około 3 lata wydobycia.

xzosiaaa

Witam. Mogę prosić o opinie dotyczące pracy na przeróbce ? Czy aż tam tak źle jest? Ile mniej więcej wychodzi się na miesiąc wliczając te dodatki różne ?

@xzosiaaa

Daj sobie spokój z tą kopalnią. Nawet jeśli ktoś Ci mówi, że takie złote miejsce pracy i w ogóle, to mu nie wierz. Zarobki takie, że jak tam pracowałem to po prawie dwóch latach zarabiałem mniej niż oferowali w kebabie Taurus za robotę przy robieniu jedzenia...a nie miałem wcale najniższej stawki na przeróbce. Idź do pracy do Lidla, gdzie awans dostajesz szybko, wszystko jest, czysta robota i spokojnie zarobisz więcej niż urabiając się na przeróbce. Nie bez powodu ryle mówią, że na górę do roboty się idzie za karę.. Przemyśl to sto razy.

KWK Ziemowit

Sflustrowanych mówisz? Na parkingach Piasta i Ziemowita wkładali w czwartek ulotki Silesii że poszukują pracowników. Na ulotce są wszystkie stanowiska. To jak tacy sflustrowani jesteśmy ciekawe ilu skorzysta i wróci na Silesie? Ja myślę że zero.

Były specjalista przeróbki

Wchodzę tu na forum, bo zawsze lubiłem poczytać te (usunięte przez administratora)przegadywania się przy wypłacie kiedy będzie przelew i ile premii tym razem nie ma. Nie ma jednej rzeczy, za którą można tęsknić na tym zakładzie, dosłownie żadnej. Pieniadze? Żenujące. Hałas, (usunięte przez administratora) wilgoć, wiecznie brak narzędzi, rękawiczek...zima, to zimno jak cholera. Zimniej w budynku niż na zewnątrz. Zwijanie taśm? Tylko jesień/zima po deszczu, albo na deszczu. Wchodzę tu, podobnie jak na forum jeszcze jednej firmy, w której pracowałem po kopalni, bo ciekawi mnie czasem czy ludzie jeszcze tam pracują, a jeśli pracują, to dlaczego to robią. Kopalnia ratuje życie ludziom, którzy nie potrafią sobie znaleźć jakiejkolwiek innej pracy. Jasne, że są wśród pracowników tacy, którzy się tam marnują i robią "na przetrzymanie", ale 80% załogi to tacy, którzy tylko i wyłącznie tam się są w stanie utrzymać. No, chyba że kogoś bawi i cieszy przebieranie kamieni na kruszarni, albo wymiana sit na przesiewaczach, czy też spawanie dolnego pokładu Banana to polecam. Nikt o zdrowych zmysłach, kto ma choć odrobinę porównania z normalnym miejscem pracy, gdzie masz porządne ciuchy robocze, wszystkie narzędzia jakie trzeba i zachowane standardy BHP jakiekolwiek nie powie, że "żal ściska myśląc o kopalni". Owszem, żal ściska, bo zmarnowałem tam czas, którego nikt nie zwróci

xzosiaaa

@Rambo A czy Pan ma jakieś doświadczenie z pracą na przeróbce ? Mógłby Pan coś napisać . Myślę ,że ten kto chce robić będzie robił wszędzie...

@xzosiaaa

Ale co tu dużo pisać? Zamiatanie na 14 metrach całego poziomu, ewentualnie pomoc w myciu sit przy wymianie, a z obsługowych czynności jakie trafiają się kobietom (a tak było przynajmniej te 4 lata temu) to sypanie na wagony, czasem prace porządkowe jakieś. Tego typu rzeczy. Na prawdę wszechobecne zapylenie, wibracje, hałas i wilgoć to coś, co Cię nie odstrasza? Tu nie chodzi o to, że jak ktoś chce robić to będzie robił wszędzie, tylko o to, że po co robić ciężej za mniejsze pieniądze, jak można robić lżej w bardziej ludzkich warunkach. To nie jest państwowa kopalnia, żeby się można doczekać jakichś benefitów wynikających z zatrudnienia w takiej branży. Szkoda zdrowia, na prawdę jest masa lepszych, czystszych miejsc pracy, gdzie zarobisz lepiej niż tam. Na przeróbce przy pracy na obsłudze jak zakład jedzie nie ma różnicy, czy kobieta czy mężczyzna - jak zasypie Ci taśmę to chwytasz za łopatę i łopatujesz. Może ktoś czasem przyjdzie pomóc, ale raczej bym liczył na siebie tylko i wyłącznie.

Tyz prowda

Tak właśnie dział kadr szuka pracowników podszywając się pod innych. Tu Zosia , tam Romek a jeszcze gdzieś indziej karteczki za wycieraczkami samochodów, zachęcające i oferujące wysokie wynagrodzenie, bezpieczną pracę, miłą atmosferę i pracę do emerytury. Koń by się uśmiał. Pozdrawiam z (usunięte przez administratora).

Były specjalista przeróbki

Jak przyjdziesz na rozmowę to zobaczysz. Na 100% Cię wezmą, jeśli zadzwonią. Okres próbny jest dla pracownika, ale też dla zakładu. Obie strony muszą zdecydować czy to jest to, czego szukają - pracodawca odnośnie pracownika, a pracownik o miejscu pracy. Jak się nie spodoba, to z dnia na dzień składasz wypowiedzenie i tyle. Ocenisz sama czy warto, ale z całym przekonaniem uważam, że nie. A robiłem tam sporo rzeczy, nie tylko typowa obsługa.

Górole z przodka

Tu tak szanują pracowników że porażka np dziś 17pazdziernika a flapsow niema i można wiele przedstawiać szukaj innej pracy bo to jest koniec

New
@Górole z przodka

Jakbyś nie wiedział to w układzie zbiorowym jest napisane że flapsy są wypłacane do 20 każdego miesiąca a to że pracowawca wysyłał wcześniej to nie znaczy że zawsze tak bd robił więc zamiast narzekać to proszę przeczytać układ bo jest przy pokoju 111 wywieszony Pozdrawiam tumanow

Lena
@New

A ile wcześniej zdarzało się je wypłacać? Jeśli 20 wypada w weekend to można spodziewać się kasy przed weekendem?

Minionek
@Były specjalista przeróbki

Już tak nie zniechęcaj ;) wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wszystko zależy kto jaką pracę wykonywał i ile chce zarabiać. Jak w każdej pracy są lepsze i gorsze roboty. Masz farta idziesz sypać wagony, na 611, na kamienna, na wyjeżdżanie a jak nie masz to wieża sypanie, zwały (mróz, deszcz), przodowanie :) prawda jest taka, że szef przeróbki nie potrafi wynagrodzić pracowników którzy się starają i robią wszystko (problem z podwyżkami) bo ten co robi cały czas na "łopacie" ma nieraz większą stawkę jak ten którego można dać na każde stanowisko łącznie z przodowaniem (za które płacą 5zl netto na dzień )

@Minionek

Robiłem i na wyjeżdżaniu, na zwałach jednych i drugich, ładowałem wagony, na 611 też (najgorsze nocki zimą i jesienią w deszczu). Na kamieniu robiłem tak samo, przerobiłem wieżę dół i górę, kruszarnię. Targałem sita do wieży, robiłem na dolnym pokładzie banana i tak dalej. Na prawdę poza ludźmi, którzy są spoko w znacznej większości, to robota jest mocno średnia za takie pieniądze i warunki. Zimą zimno, latem gorąco, wibracje też działają niekorzystnie na stawy, a hałas i zapylenie wiadomo. Mogę pozytywnie wypowiedzieć się o ludziach, ale nie o samym miejscu pracy. Dodatkowo jak ktoś nie lubi latać po schodach góra dół i ceni sobie warunki sanitarne lepsze niż świnia w chlewie, to się nie odnajdzie na PMT.

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.

Karol

Ile było premii? Ja nie mam nic. Nawet nie ma tej tabelki.

Jarzabek

Mamy tutaj super załagę,składającą się z młodych ludzi,Bardzo kompetętny,doświadczony nadzór.Brak zapylonych i zawodnionych wyrobisk.Terminowość wypłat wynagrodzenia,czekoladowe środy,owocowe czwartki pokazują,jak świetnie u Nas jest.

Będą w tym roku bony świąteczne ?

Witam. Chciałbym się zatrudnić do PG Silesia jako pomoc dolowa. wiecie czy są przyjęcia ? składać bezpośrednio pod spółkę papiery czy jacyś pośredniaki ? Pozdrawiam

Cipek GT
@Kandydat

Jest spoko przychodź do roboty , fajna kopalnia i dobre warunki, nie na takiej ciepłoty na dole jak w JSW

Jsw

Ja już rok bez Silesia jest inne życie 14tka zyski oraz inflacyjne tyle co za rok to połowę na Silesia nie zarobiłem dramat zarobki w porównaniu do innej kopalni

Stefan

Nie tylko ciebie. Wszystkich którzy odchodzą z Silesi . Premii na pasku nie mam, pomimo całego miesiąca przepracowanego . Zgłaszam sprawę do Sipu PiPu (usunięte przez administratora). Związki są za pracodawcą i przeciw pracownikowi. Dawno się wypisałem. Bo nie ma sensu ich sponsorować. Pracujesz cały miesiąc, chcesz być ferro dla pracodawcy przed odejściem, żeby się z kulturą pożegnać. A tu taki (usunięte przez administratora). Powiedzcie Ci co zostajecie, była wogóle premia? Ile było na oddziałach ? Ile nas (usunięte przez administratora)?

Bokat

A ile premi kolego jest za listopad ?

Nnnn

Czemu ta Barbórka taka okrojona

No właśnie też chciałbym się dowiedzieć ile zapłacili z okazji Barbórki. Każdy dostaje taki dodatek? Nawet ci co niedawno zaczęli robotę czy to zależy od stażu?

Ciekawski

Panowie jak jest naliczana Barbórka? Z jakich miesięcy? Ile dniówek i czy to się liczy bez premi?

Uuu

Będą dzisiaj przelewy?

Sigal
@Uuu

Hej dzwoniłem właśnie do płać i mi powiedzieli ze powinny być dzisiaj wieczorem .

Koniu
@Sigal

Potwierdzam też dzwoniłem żeby cie sprawdzić i masz rację.

Telef.

No kasa jest ja nawet jak na telefoniste to teraz dużo dostaje . Miałem iść na piasta ale teraz mi się nie opłaca.

@Telef.

Nigdy się nie nauczycie,że zawsze trzeba iść do przodu?PG Silesia to prywatna firma,gdzie np.strajku nigdy nie zrobicie,bo w związkach siedzą emeryci,pracujecie z emerytami.PGG czy JSW to jest szansa na lepszą przyszłość.Warto skalkulować.Dzisiaj jest na PG dobrze,a jutro...A w.firmiw Skarbu Państwa zawsze jest jakaś odprawa czy inna osłona,gdy zakład idzie do likwidacji.Tutaj Bumech powie "zamykam,nie potrzebuję Was" i koniec.Piszecie,że chodzicie po stawki,poniżacie się.Jeśli macie szansę na coś lepszego,wiadomo,że nikt nie da nic od razu,dlaczego nie przeprowadziç kalkulacji?

PG Sil
@Jarzabek

Na PGG to tylko po znajomości

Praca
@Jarzabek

Na rękę mam około 9 tys, obecnie ciężko będzie zarobić takie pieniądze na innej kopalni.

Yes

Bo na tej kopalni tylko ludzie z ograniczeniem umysłowym pracują

Młody 12345
@PG Sil

Nie prawda chcesz to załatwię ci robotę jeszcze w tym roku będziesz przyjęty węgiel Barbórka 14 a nie to śmieszne pg Silesia co każdy chce cię (usunięte przez administratora) Każdy tylko do osi żeby wejść w (usunięte przez administratora) kierownikowi. Ja tam kiedyś wodne i wyprostuje pana Pawła M. Nadsztygar kierownika z przewozu i parę innych osobistości za panowanie gnębienie ludzi

Stojak SHC
@Praca

Poczekaj za pare lat lekarza se zaplacisz flapsami za te ringi cos se nosił na garbie

Sigal
@Uuu

To kiedy ten przelew będzie?

Pilot myśliwca

Masz 100% racji. Jednak są tacy co żyją chwilą

Edyta
@Stojak SHC

Bardzo dobrze powiedziane. Brawo! Gorzka prawda o której teraz się nie myśli, a konsekwencje takiego toku rozumowania w niedalekiej przyszłości będą bardzo bolesne. Potem będzie płacz i pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Zastanówcie się co robicie i czy warto pracować za (usunięte przez administratora)", zamiast oskładkowane wynagrodzenie.

Emeryt
@Jarzabek

Ile do końca się z tobą zgadzam Bo KWK Silesia była państwowa i jak nas solidarność z kadrą sprzedała Czechom to nie dostaliśmy żadnej odprawy solidarność jeszcze nam przejścia zablokowała na inne kopalnie Zapytajcie się Grzesia z solidarności

Paradox

Jak jest z dojazdem do kopalni z Katowic? Słyszałem że wożą busami,tylko skąd?

Jurek
@Paradox

Nikt nie wozi busami samemu trzeba jeździć

Normalny

Ja nie wiem jak to jest że za Czecha zawsze pieniądze były w terminie albo przed terminem. Teraz wiecznie jakieś opóźnienia. Nawet węgiel zamiast do końca czerwca to początkiem lipca wypłacili. Niby nic wielkiego parę dni poczekać ale świadczy o pracodawcy. Jak ja się "spóźnię" do roboty dwa dni to też przejdzie?

KwK Ziemowit
@Normalny

A czego tu nie rozumiecie? Wypłacili węgiel 3lipca żeby zaksięgować na III kwartał żeby nie obciążać wyników finansowych kwartału II i żeby ich ukochane notowania giełdowe nie spadły.

Kiedy

Dzwoniłem do związków premii nie będzie w tym miesiącu

Dzik

Też dzwoniłem powiedzieli że jesteście ebnięci i żeby was nie słuchać. Ewentualnie poskarżyć się na was Pani.

Bhjhh

Kiedy doładują karty

Pracownik...
@Normalny

Ciekawe dlaczego nie wszyscy dostali na węgiel?

Toyota
@Pracownik...

Brakło dzisiaj bonów na Barbórkę dla pracowników, ktoś wie czemu nie wszyscy dostali? Co się dzieje?@Pracodawca

Wentyl

Będzie w piątek przelew barbórkowy czy w poniedziałek

Wiktor

To bardzo dziwne bo nie dawno przyjmowali wszystkich. A pojedyncze osoby???

Dawid
@Wiktor

Nie ma sensu tu pracować i należy każdemu odradzać! Tym bardziej, jak ktoś skończył studia i przyszłość wiąże z PG Silesia

Hej, na pielęgniarkę szukają z doświadczeniem a wiecie może ile tego doświadczenia wymagają ? Jak mam 3 lata to jest okej? Jak wam się sprawdzają te posiłki regeneracyjne ?

Uuu

Ile teraz będzie premii frekwencyjnej 21 listopada?

Elo

Ale dodatek jest płacony miesiąc wcześniej czyli teraz za październik a do kontraktu jest za listopad

Hanysek

Szkoda mi was od roku leżę sobie wentylem do gory uszczuplam ZUS na 5200 (ratownik gorniczy) lat 46 PGG. Wiecie co? Ja tak myślę że mi się to poprostu należy jak to należało się beci broszkowej. Szczęść Boże

Krtek

nie wspomne że w kwietniu od Adriana wpadnie 980 na łapke . Pozdro leniu

Yutu
@Hanysek

To coś mało masz jak byłeś ratownikiem Na pg silesia jak chłopaki starsi szli na emeryturę to 5900 netto na rękę Zapraciwales to ci się należy Powodzenia na emeryturce i

Górnik
@Krtek

Odprowadzal składki to się im należy Pan Prezydet Andzej Duda Wczoraj to podpisał

Actiwe

Na Panią Beatę takie słowa

Darek
@Hanysek

5200 wow szczyt marzeń Kulczyk by ci pozazdrościć pajacu . Kogo to obchodzi że jesteś starym dziadem

@Darek

Nie ładnie tak pisać o emerycie Swoje zrobił nie zabiera innym pracy A Ty Dareczku nie będziesz miał emerytury górniczej chodź pracujesz w pg

Hajer
@Darek

Ty jak przejdziesz na emeryturę to od razu pójdziesz do MOPS_u po zasiłek. A twoi rodzice (usunięte przez administratora). żyją Rockefelleru

Darek
@Hajer

Nie rozumie A czy twoji rodzice żyją jeszcze Stary dziadzie?

Jacek
@Hanysek

5200?! To czym ty się chwalisz? To są grosze. Ratownicy mają po 8 k. Emerytury!

Emert
@Hanysek

To jakoś mało masz tej emerytury jako ratownik górniczy Ja po przepracowaniu 28 lat na Silesia mam emerytury 7500 netto na rękę a emerytem jestem od 4 kat już

Cyc
@Hanysek

A to chwalisz sie czy żalisz? Musi bardzo niewiele dziać sie w twoim życiu że czujesz potrzebę uzewnętrzniać się w takim śmietniku jak tutaj.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA