Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Koniu

Dzwoniłem teraz do 111. Pani powiedziała że może byc trochę później wypłata bo flapsy muszą zapłacić najpierw. Do 14 czerwca będzie napewno.

Co Za (usunięte przez administratora) 10 godzina 6:20 przelewu dalej nie ma

Q8

8:42 dalej nie ma ….

Mxxxxx
@Janek

Wypłate dostali ci co pracowali i emeryci reszta bony hahahhaha wiec dymaj do planistki po bony hahhahaba

Sigall

9.45 dalej nie ma

Steven
@Sigall

11 dalej nie ma

Kubuś

Trza brać zabawki i uciekać ????????????

Pesymista

18.10 a przelewu nie ma... Pensja panowie związkowcy ma być wypłacana do 10-tego,a nie na 10-tego,lub później.

Pan

Myślę sobie czy za ostatni grosz nie kupić kraty piwa i zrobić jutro wolne jeśli nie będzie wypłaty. A może lekarz znajdzie rozwiązanie na mój kłopot

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
dan5

Szanowny Panie prezesie gdzie nasza szanowna wypłata. .....

Pracownik pg
@dan5

Wypłata co miesiąc 10tego, węgiel na dwie raty a ludzie sie cieszą że niby od lipca premia wróci heh. Może wróci tylko pod jakimi warunkami? Jak zrobimy jakieś nierealne plany wydobycia jedną ścianą. Ciekawe ile razy zobaczymy 20% na paskach.

Pawulon
@dan5

Nie krzycz ja już miałem wypłatę z PG jutro z zus Czy ten świat nie jest piękny

dan5
@Pawulon

Nie wiem czym się chwalisz...was palwulonów powinni pozwalniać i tyle tylko stryms robicie na tej kopalni

Pawulon
@dan5

Pierwsze to was zwolnią lub sami się zwolnijcie takie to jest życie A pawulon będzie robił dalej

Ryl z PG

Nam płacą za nadgodziny w flapsach A emerytom wypłacą w czerwcu 2021 po 10 tyś za węgiel

Czerwone uno w gazie
@Ryl z PG

Chyba cie straszy

Aleks
@Ryl z PG

Bo PG zrobiła to samo co 3 lata temu PGG Podpisała układ z emerytami o wykupie za 10 tyś zł należnego emerytom węgla

Itp.
@Czerwone uno w gazie

Nie

AniołCiemności

Oj Krzysiu , Krzysiu i po co ci były takie krzywe akcje . Wracaj prędko do pracy bo koledzy już nie mogą się doczekać żeby umyć ci plecy …. Nie obiecuje ze będzie miło

Mike
@AniołCiemności

Nie wyobrażam sobie żeby chłop wrócił po takiej akcji do pracy.

Pan
@AniołCiemności

Jakie przezwisko miał kolega k.?

@AniołCiemności

Mam nadzieję, że Krzysiu zostanie odpowiednio "powitany". Co za tępy (usunięte przez administratora)Trzeba se było lepiej włożyć między dzwi

Miro

Nareszcie od września wracamy od poniedziałku do piątku ale za ile praca nam będzie dana dudków

Taki tam
@Miro

Możesz coś więcej powiedzieć o co chodzi

Inwestryl
@Miro

Jeśli to prawda i myślą, że od poniedziałku do piątku będziemy pracować w PG, a w sobotę i niedzielę przyjdziemy do XFactora to się K mylą :)

Niby
@Inwestryl

Niby Silesia przynosiła straty za Czecha. Oficjalnie nikt żadnych rozmów nie podjął dotyczących zmiany organizacji czasu pracy. Jeśli do tego dojdzie to gwarantuje wam jak tu pisze że 500-800zl będzie mniej na wypłacie. Factory upadło zanim ruszyło.

KOLEGA

Jak tam żyje cecmirek?

Ryl z PG
@KOLEGA

Nie straszy tylko to jest orawda pierwszą połowę 5 tyś dostają w tym roku drugą połowę w następnym Czytałem pisemko pewnego emeryta który dostał to z Kopalni aby się wstawic w pokoju 111

Sparta
@KOLEGA

Buduje sobie tunele w górach w Austri

Strzał z D

To ci Krzysztof po flapsach mu się w głowie pomieszało

Normalny

Powiedzcie mi jeszcze że on u nas na kopalni pracuje?

Strzał z D
@Normalny

No w grp stale na 1 zm

Staszek
@Normalny

Tak pracuje na pg

Abracham
@Strzał z D

To już chyba nie będzie pracował

Wug

Górników obowiązują szczególne warunki zatrudnienia, np. system czterobrygadowy czy praca w ruchu ciągłym, do tego dochodzą rygorystyczne wymogi dotyczące BHP. Niezwykle istotną kwestią jest czas pracy. Zgodnie z przywołaną Kartą górnika (czyli Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1981 r. w sprawie szczególnych przywilejów dla pracowników górnictwa, Rozdział 4. § 12.): 1. Czas pracy pracowników zatrudnionych w kopalniach głębinowych pod ziemią wynosi 7,5 godziny na dobę i 37,5 godziny na tydzień przy pięciodniowym tygodniu pracy. 2. Ze względu na szczególnie uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia warunki pracy czas pracy pracowników zatrudnionych w kopalniach głębinowych pod ziemią, w zależności od warunków pracy, wynosi 7 lub 6 godzin na dobę. Zasady mówiące o skróconym czasie pracy w górnictwie dotyczą osób zatrudnionych przy pracach pod ziemią. Zostały ustanowione po to, by chronić górników wykonujących pracę w warunkach szkodliwych. Rozporządzenie stanowi również, że pracowników zatrudnionych w kopalniach głębinowych, ale wykonujących obowiązki na powierzchni w ruchu zakładu górniczego, przy innych pracach przy zabezpieczaniu tego ruchu, a także pracowników biurowych – obowiązuje 8-godzinny dzień pracy i 40-godzinny tydzień pracy (przy pracy przez 5 dni w tygodniu). Flapsiarzy to nie dotyczy??

@Wug

A myślisz że czemu tak jest? Pg to zbieranina ludzi, piekarzy, ogrodników, czeladników itd. A teraz odnaleźli swoje powołanie to siedzą na tym dole matołki. Następni to ci co za 1zl by posprzedawali swoich niby kolegów, a tego jest ogrom na tej kopalni. Żal mi tych normalnych co robią z takimi bałwanami.

@R

Silesia była normalna do 2010 wtedy pracowali górnicy z polowania po szkołach i technikach górniczych Po 2010 powstała PG i zaczęło się przyjmowanie tych co wzięli 50 tyś w 1998 r i reszty bez uprawnień i cała zbieranina z Śląska i zagłębia czyli sosnowiec czeladź itp

@Emeryt

Mamy błąd miało być z powołania

Oddej Flapsa
@Wug

raczej odporność na de,bil,a dyrektora! szczególne warunki zatrudnienia, np. wyzysk, niską wypłatę, utrudnianie prostych spraw przez niego, i brak życia rodzinnego bo grafik najważniejszy..... ogólnie trzeba być odpornym na szczęście jak się tu pracuje na silesi!

@Emeryt

Z tym powołaniem to mnie rozbawiłeś ,zapominsles dodać o całej reszcie zbieraniny ze Śląska czyli Żywiec, Bielsko-Biała, Pszczyna itd

T
@Ryl

Ci z żywca to jak by mogli to by spali na tym dole. Matoły kolejne.

@Ryl

Gdybyś znał Historię Silesi to byś wiedział że pracowali miejscowi i z okolicznych miejscowości i górale nikt z Śląska nie pracował do 2010 była to rodzina kopalnia A nie takie (usunięte przez administratora) jak teraz

@Emeryt

Taka historia że chlali a reszta nadwiślańskiej spółki dopłacali do was to taka historia

jo
@Emeryt

Nikt nie pracował z Śląska i widzisz jak żeście skończyli, A śląskie kopalnie mają się dobrze PGG o JSW już nie mówię, to inna liga.

Kolęda

Panowie i jak z tym węglem będzie jednak w ratach ?

Górnik w łez padole

Wiecie co to jest szczyt (usunięte przez administratora) wycelowany w Nas przez naszego pracodawcę...... można sobie dorobić 350 zł netto za dniówkę a w miesiącu mamy jakieś 20 dniówek to daje 7000 netto to czemu teraz na etacie nas tak wykorzystuje że za miesiąc ciężkiej pracy ledwo 3200zł mi płaci! to jest (usunięte przez administratora) Wszystko drożeje, a tu nie ma premii i szans na podwyżkę tylko wyzysk, wyzysk i wyzysk! Wstyd panie dyrektorze! a teraz taka obelga że musimy do pensji dorabiać! Ja już padam na twarz ze zmęczenia!

Riki

Związki wiedzą ale są z pracodawcą ułożone a on robi co chce....

Br 8

To trafiłeś związki i BHP żałosne

@Górnik w łez padole

Niedawno Pan dyrektor zrobił pokazówę w przodku jak się buduje, pracuje i nosi żelazo no jak się powinno pracować.... ja mam propozycję żeby pokazał mi jak się żyje za 3800 złotych i flapsy tylko bez pomocy innych nie że firmowy samochód i sobie robię i mądruję bo jestem dyrektor tylko robię co wymyślą wielkie głowy.... bo ja po 10 latach pracy zarabiam 4300 brutto i ciężko pracuję wykonując różne roboty bo się znam i mam dużo uprawnień do wykonywania różnorakich prac i mi się ta kaska nie podoba! do tego zarabiam 800zł mniej bo odebrali nam premię!Też mam już dość!!!

Przodowy
@Piotr

Robiąc po 7 ringów na zmianę myślę że do wypłaty by nie dorobił ponadto góra szychta i na drugi dzień to już po robocie.... bo zajechany! W 4 dniu zakwasy a po tygodniu by się zdenerwował że ma 6 zmian pod rząd bez weekendu i nie ta zmiana co chciał i znowu ze mną a w dodatku lata jak chłopczyk z najcięższymi klamotami.... i takie tam jeszcze się ponaśmiewamy że mały czy krótki i zobaczymy jak będzie........ może się nada za 2800 bo za 3800 to po 10 latach harówki dostanie! Zobaczymy, może się zgłosi....

4you
@Przodowy

my dostawaliśmy ok 2200 brutto na początek.... a teraz podobno są rozmowy kwalifikacyjne i 3800 bez kwalifikacji na początek proponują i każdy mlaska i miele twarzą że za mało..... Ha ha ha ha ha ha...... jeszcze dwie lewe ręce ma i mu naobiecywali podobno że tu jest super!

@Górnik w łez padole

Policz jeszcze raz a zobaczysz że więcej niemaja ty masz pełne zatrudnienie urlop socjal kartki Barbórka wegiel dniówki emerytalne

R

Jak tam rozdarta brzoza z kaniowa ? Wykurował się ? Czy dalej słabsi musza odpaść ?

Mario

Dalej szuko torby

Nergal
@R

Się kiedyś zdziwi jak ktoś mu zgasi światło a doszły mnie słuchy że paru chętnych już jest (usunięte przez administratora)

Hasiosznup
@R

Borok sie nerwowo wykończył. Za dużo złości stąd to darcie papy. Jak wrócisz do pracy to proponuję przed zjazdem szklaneczkę albo dwie melisy na nerwy. Z Panem Józkiem w biurze wypijecie przed zjazdem i od razu świat stanie się lepszy.

Kumplu

Chłopy ile tego deputatu mamy dostać wiem ze w ratach ale jaka kwota

Janek

Jak tam panowie z 5 brygady gość którego wyrzucili z każdej brygady tzw flapsik pięknie was obgaduje po całej kopalni pi....dolony konfident dziwię się że jeszcze nie dostał po (usunięte przez administratora)pod sklepem

Kto to taki

xyz

Kto to taki?

@xyz

Lukaszek

Br 0
@Górole z przodka

A to jest ten nowy na br 5, który opowiada calej kopalni do jakich nieudolnych ludzi przyszedł a kombajnista cienki jak guma w majtach jego słowa. P.s. fajnego macie kolegę z przodka

@Br 0

Nieudolny to jest ten pastuch całą karierę górniczą spędził na guziku A teraz dupny fachowiec ale na gębie mocny i dobrze robi dudk...i i postr..owi także pasują do siebie trzy matoły

g2

Witam. Mam takie pytanie czy dostał ktos przelew za nadgodzinny miesiac kwiecień oddzial g2? Do 20maja miało być przelane wynagrodzenie jest godzina 18.20 a tu martwa cisza? Czyżby slowa rzucone na wiatr przez naszego prezesika?

Andy
@g2

A czegoś Ty się spodziewał? Kolejny naiwny?

Inwestryl
@g2

Ja dostołech. G1 100 złotych.

Rudy 102

I jak tam Flapsiarze?? Cała branża górnicza się z was śmieje to jest już upadek górnictwa zapierniczac i dosiadywac za kartki. Nie macie żadnych godności kiedyś ludzie potrafili walczyć o swoje a teraz??.. Róbcie dalej prezes tylko zaciera ręce że ma pod sobą takich Jeleni!!!!

Trener
@Rudy 102

Wszyscy się sprzedali za parę groszy, szkoda co mowic. To są górnicy? Raczej sprzedawczyki!!!

Telefonista
@Trener

Pierwsza brygada ścianowych się jeszcze nie sprzedała.

Ratownik
@Telefonista

I tak samo Ratownicy z KSRG

Poki
@Telefonista

Też już sprzedana, gdzie jest 7.5 godzinny czas pracy? Czy silesi to już nie obejmuje? Czy ktoś wyżej musi się tym zainteresowc co tu się wyprawia?!! Ludzie gdzie macie jakiś honor? Za flapsy? Żal mi was. Kiedyś ludzie się umieli zjednoczyć, a teraz to umią się tylko sprzedać. Róbcie tak dalej osiołki!!!

Janko
@Poki

Zazdrościsz tych flapsow czy co?. Ludzie chcą po prostu pracowac i tyle a sytuacja jest jaka jest i każdy to wykorzystuje. Teraz znowu zaczyna być rynek pracodawcy a nie pracownika.

Nn
@Ratownik

Ratownik ,śmiech na sali kawiorzu , chwyć się za robotę to teraz będziesz mial

@Janko

Jesteś słaby synek

Brawo trabka

Sznupacz dołowy
@Janko

Janko o czym Ty mówisz jaki rynek pracodawcy? Rejon Bielski ma jedną z najlepszych sytuacji jeżeli chodzi o bezrobocie w całej Unii. Rozejrzyj się dookoła co się dzieje. W każdym większym zakładzie są przyjęcia do roboty. Ludzie na zwykłej produkcji zarabiają lepiej albo podobnie jak na kopalni nie mówię już o warunkach w jakich pracują.

Były
@Nn

Napisałeś kawiorzu A nawet nie znasz histori dkaczego nazywają ratowników na silesi Kawiorze

@Sznupacz dołowy

Zgodzę się z Tobą, ale pomysł do jakiego wieku muszą pracowac

Baton

Z całym szacunkiem do Ciebie kolego muszę przyznać że słabo jesteś zorientowany w sytuacji. Związki nic takiego nie podpisały. Podpisały porozumienie o podwyżce bonów na 25 zł. Premia która jest wypłacana w kwocie 25 zł czy też 50 zł lub 75 zł itd za dniówkę uzależniona jest od metrów czy też wykonu . Jest to premia którą Zarząd wypłaca na podstawie Zarządzenia bo tak chce I nikt im tego nie nakazuje ani nie zabrania. Ktoś ma z tym problem to niech zgłosi że nie chce tych pieniędzy i po problemie. A premia którą Czesi nam zabrali wraca od 1 lipca tego roku. Premia do 20 proc.

@Baton

Masz kolego trochę racji tylko oto chodzi że jesteś zmuszany do takiej roboty a wystarczyło by normę i tyle i na piwko na mamuśkę i na wakacje ATE sieroty do lekarza

Baton

Ok. . Masz rację. Dodatkowych flapsów nie było -źle Dodatkowe flapsy są - też źle Premia Zarządu od metrów -źle Nie było jej -też źle. Premia do 20 proc wraca- chyba źle Nie było premii do 20 proc -też źle Deputatu mogło wogóle nie być -źle Jest deputat tylko podzielony na dwie raty- źle MIELI ZAMKNĄĆ KOPALNIE DO KOŃCA TEGO ROKU- ŹLE NIE ZAMKLI ,CIĘŻKO ALE JAKOŚ SIĘ TO NA RAZIE KRĘCI - TEŻ ŹLE NO TO ŻEGNAM WAS BO ŹLE SIĘ TUTAJ CZUJĘ

Kot
@Baton

Bo baranie trąbka nikt za takie pieniądze nie będzie robił nie każdy jak ty ma gimnazjum skończone i boji się innej pracy.

Teraz się proszą żebyś przyszedł do pracy a 3500wprzodku to wszędzie zarobisz

@Kot

To(usunięte przez administratora) i tyle jak Ci nie pasuje tylko kto Cię po podstawówce przyjmie

Ozusowany

Golonko i piwsko w knajpie dla wybrańców za zbrojenie ścian za twoich i "czeskich " czasów też było ozusowane hehe

Ajjj
@Baton

Deputatu mogło nie być ? co ty (usunięte przez administratora) z tego co wiemy Bumech przeją zobowiazania PG Silesia czyż nie? a zapłata za węgiel jest za poprzedni rok a nie jak tam kiedyś wcześniej jakiś imbecyl napisał że jest awansem (chyba nie rozumie kompletnie znaczenia tego słowa),więc Bumech nie robi żadnej łaski a jeśli bedzie w ratach to podziękować możemy tylko związkom bo sie na to musiały zgodzić i tyle w temacie

@Baton

Ty mistrzu jaka ta premia będzie to się jeszcze okaże ?????

flaps
@Baton

Kolego g nie jest to pewne że kopalnia poszła by do zamknięcia a co do premii to nie wiesz czy będzie taka jak piszesz zobaczymy

Ehh
@Rudy 102

Poza kartkami dostajemy jeszcze kasę!

R

A jak tam ten drugi najbardziej rozdarty po Św. Józefie z Kamesznicy kombajnista z Kansas City z IV brygady przodkowie . Brzoza Śliwka czy jak mu tam ? Tak dziwnie cicho na poczekalni jak nikt japy nie drze . Słabsi muszą odpaść twoje słowa . Buhahahahahaha

Zaginiona Torba Brzozy
@R

Obydwaj zachowują się jakby byli pod wpływem niedozwolonych substancji.

@Zaginiona Torba Brzozy

A ja jako odpierać czuje się zaszczycony fr aje ży !!!! Ze na tyle sobie pozwoliliście :)

Dąb
@R

To drewno z wysokim IQ tylko do pieca się nadaje! Pustaków trzeba bo w okolo wszedzie nowe domy powstają.

Do br 1 g2. Co się stało z waszym honorem?? Za 150 poszedł sobie gdzieś?? Sprzedawczyki a na innych mówią. Dwulicowce!!!

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA